رفتن به مطلب

مشاوره تغییر نسل پردازنده

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود عزیزان

مشخصات سیستم فعلی بنده :

Core i3 9100f 

Asus H310 m-k

16Gb Ram Crusial 2666

1650 Super

و در حال حاضر قصد تعویض باندل رو دارم ، قبلتر میخواستم فقط پردازنده رو با یه 9400f عوض کنم ولی با یکی از دوستان صحبت کردم که پیشنهاد i3 12100f و مادربرد H610 رو دادن که با توجه به بنچمارک های موجود صد در صد گزینه بهتری بنظر میرسه ، باندل قبلیم هم i7 3770 که با این تغییری که دادم توی نسل پردازنده ، تغییر آنچنانی رو متوجه نشدم (میشه گفت تو یه سری جاها مثل گیم حتی عملکرد ضعیف تری نسبت به ۳۷۷۰ داره) ، حالا از اساتید میخواستم بپرسم با توجه به سیستم فعلیم ، اصلا بهتره همون ۹۴۰۰ رو بردارم و چیزی حدود ۱ میلیون سر بدم فعلا استفاده کنم ازش ، یا اینکه مادربرد و سی پی یو رو عوض کنم کلا بیام روی نسل ۱۲ (با یکی از فروشنده های شهر خودمون صحبت کردم گفت مال خودمو ۳ تومن برمیداره که فکر کنم خیلی کمه - سی پی یو باکس هست به همراه فن استوک و اگر اشتباه نکنم هنوز از گارانتی مادربرد باقی مونده) در کل ، ممنون میشم دوستان پیشنهادات و نظرات خودشونو بنویسن که به امید خدا بهترین انتخاب رو داشته باشم 🌹🙏

لینک به دیدگاه

اگر برای گیم هست ،ارزش نداره،فعلا گرافیک رو اپگرید کن که خیلی افتضاحه

لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، MiladZQ گفته است:

درود عزیزان

مشخصات سیستم فعلی بنده :

Core i3 9100f 

Asus H310 m-k

16Gb Ram Crusial 2666

1650 Super

و در حال حاضر قصد تعویض باندل رو دارم ، قبلتر میخواستم فقط پردازنده رو با یه 9400f عوض کنم ولی با یکی از دوستان صحبت کردم که پیشنهاد i3 12100f و مادربرد H610 رو دادن که با توجه به بنچمارک های موجود صد در صد گزینه بهتری بنظر میرسه ، باندل قبلیم هم i7 3770 که با این تغییری که دادم توی نسل پردازنده ، تغییر آنچنانی رو متوجه نشدم (میشه گفت تو یه سری جاها مثل گیم حتی عملکرد ضعیف تری نسبت به ۳۷۷۰ داره) ، حالا از اساتید میخواستم بپرسم با توجه به سیستم فعلیم ، اصلا بهتره همون ۹۴۰۰ رو بردارم و چیزی حدود ۱ میلیون سر بدم فعلا استفاده کنم ازش ، یا اینکه مادربرد و سی پی یو رو عوض کنم کلا بیام روی نسل ۱۲ (با یکی از فروشنده های شهر خودمون صحبت کردم گفت مال خودمو ۳ تومن برمیداره که فکر کنم خیلی کمه - سی پی یو باکس هست به همراه فن استوک و اگر اشتباه نکنم هنوز از گارانتی مادربرد باقی مونده) در کل ، ممنون میشم دوستان پیشنهادات و نظرات خودشونو بنویسن که به امید خدا بهترین انتخاب رو داشته باشم 🌹🙏

درود خدمت شما عزیز🌹

واقعیتش اصلا ارزش ارتقای نسل رو نداره (اگرچه من جای شما بودم ترجیح میدادم یک سی پی یو i7 9700 تهیه کنم که ارزشش رو داره ، اگر هم نشد حداقل i5 9600).

اما متاسفانه فعلا گرافیک شما بیشتر نیاز به ارتقا داره ، هر زمان گرافیک رو اپگرید کردید ، بعدش به فکر سی پی یو باشید. الان اگر سی پی یو ارتقا داده بشه مجددا تفاوتی احساس نخواهید کرد.

لینک به دیدگاه

31 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

اگر برای گیم هست ،ارزش نداره،فعلا گرافیک رو اپگرید کن که خیلی افتضاحه

22 دقیقه قبل، M-AMIN گفته است:

درود خدمت شما عزیز🌹

واقعیتش اصلا ارزش ارتقای نسل رو نداره (اگرچه من جای شما بودم ترجیح میدادم یک سی پی یو i7 9700 تهیه کنم که ارزشش رو داره ، اگر هم نشد حداقل i5 9600).

اما متاسفانه فعلا گرافیک شما بیشتر نیاز به ارتقا داره ، هر زمان گرافیک رو اپگرید کردید ، بعدش به فکر سی پی یو باشید. الان اگر سی پی یو ارتقا داده بشه مجددا تفاوتی احساس نخواهید کرد.

ممنونم دوستان 🙏

واقعیتش به اون صورت استفاده گیمینگ ندارم ، بیشترین استفادم از نرم افزار پریمیر هست که با همین 9100 هم قابل استفادس فقط یکم اذیت می‌کنه 

یعنی عملا اگر همون 9400 هم بگیرم نیازم کامل برطرف میشه ، فقط گفتم شاید بهتر باشه کلا نسل جدید ببندم.

لینک به دیدگاه

نسل جدید گرونه متاسفانه. اگر با 9400 کارت اکی میشه همون 9400 بردار. اگر نگاه بلند مدت داری که بعدا گراف رو هم ارتقا بدی خب 12100 ولی اختلاف قیمتشون خیلی زیاده.

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Lawrence گفته است:

نسل جدید گرونه متاسفانه. اگر با 9400 کارت اکی میشه همون 9400 بردار. اگر نگاه بلند مدت داری که بعدا گراف رو هم ارتقا بدی خب 12100 ولی اختلاف قیمتشون خیلی زیاده.

ممنونم از نظرتون 🙏

دوستان دیگه هم حتما نظر خودشونو بگن ، فعلا با توجه به نظرات دوستان احتمالا همون 9400 رو برمیدارم (بنچمارکهارو که چک کردم فکر نمیکنم خرید i5 9600 بصرفه باشه)

+ اگر دوستی از قیمت‌های بازار مطلع بود بی زحمت یه قیمت حدودی که میتونم سی پی یو و مادربرد خودمو بفروشم بگه ، سی پی یو باکس هست و فن استوکش هم دست نخورده موجوده مادربرد هم فکر کنم گارانتی داره (شایدم تموم شده باشه) ولی جعبه و متعلقاتش موجوده.

ویرایش شده توسط MiladZQ
لینک به دیدگاه

سلام

نمیدونم دوستان دارن جدی نظر میدن یا دارن شوخی میکنن ... چون توی تست ها و بنچمارک ها 12100f از 9700k قوی تر هستش یا توی یه سطحن ... بعد شما میگی گرونه ...

اگه الان بازار قیمت بگیری 9700 قیمتش بالا تره

بعد اون دوستانی که میگن گرافیک رو ببر بالا با 9100 همین الانشم داره گلوگاه میکنه سیستم بعد اگه بیاد گرافیکو الان بالاتر ببره انگار پولشو ریخته دور

شما برای خرید 12100 شک نکن گرافیکتم همینی که هست خوبه چون بیشتر از این سیستمت کشش نداره

لینک به دیدگاه

دوستان نظری ندارید؟

ناظرهای محترم فروم @ARMIN

اگر پیشنهادی دارید دریغ نکنید 🙏

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، MiladZQ گفته است:

دوستان نظری ندارید؟

ناظرهای محترم فروم @ARMIN

اگر پیشنهادی دارید دریغ نکنید 🙏

معطل نکن برو رو نسل 12، همون 12100F با H610 گزینه عالی برای ارتقا محسوب میشه، برو تو کارش تا دیر نشده با این قیمت دلار.

14 ساعت قبل، Mahdi Es گفته است:

سلام

نمیدونم دوستان دارن جدی نظر میدن یا دارن شوخی میکنن

دقیقا به قول شما آدم میمونه تو این حرفهایی که بعضی از دوستان میزنند. ماندن روی نسل 9 یا خرید پردازنده EOL شده نسل 9، هیچ منطق خریدی نداره. باید رفت روی نسل 12 و 13

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ در 10:17، Mahdi Es گفته است:

سلام

نمیدونم دوستان دارن جدی نظر میدن یا دارن شوخی میکنن ... چون توی تست ها و بنچمارک ها 12100f از 9700k قوی تر هستش یا توی یه سطحن ... بعد شما میگی گرونه ...

اگه الان بازار قیمت بگیری 9700 قیمتش بالا تره

بعد اون دوستانی که میگن گرافیک رو ببر بالا با 9100 همین الانشم داره گلوگاه میکنه سیستم بعد اگه بیاد گرافیکو الان بالاتر ببره انگار پولشو ریخته دور

شما برای خرید 12100 شک نکن گرافیکتم همینی که هست خوبه چون بیشتر از این سیستمت کشش نداره

عذر میخوام پیام شما برام نمایش داده نمیشد.

در ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ در 20:18، ARMIN گفته است:

معطل نکن برو رو نسل 12، همون 12100F با H610 گزینه عالی برای ارتقا محسوب میشه، برو تو کارش تا دیر نشده با این قیمت دلار.

دقیقا به قول شما آدم میمونه تو این حرفهایی که بعضی از دوستان میزنند. ماندن روی نسل 9 یا خرید پردازنده EOL شده نسل 9، هیچ منطق خریدی نداره. باید رفت روی نسل 12 و 13

خیلی ممنونم از همه دوستان 🙏 حقیقتا بین دو راهی ام هنوز..

اگه بخوام فقط 9100 رو با یه 9400 کارکرده تعویض کنم باید یه چیزی طرفای 1200-300 سر بدم و اگه بخوام باندل رو کلا با یه باندل نو نسل 12 تعویض کنم (نسل 12 تازه اومده ، خیلی سخته پیدا کردن کارکردش مگه واقعا خوش شانس باشم) باید یه 5-6 تومنی بذارم کنار که ارزشش رو هم داره بنظرم.. نمیدونم ولی xD حالا تاپیکشو زدم فعلا پیشنهادا رو بگیرم قیمتا هم بیاد دستم باز اون موقع راحت تر میتونم فکر کنم

باز ممنونم از همگی ❤️

ویرایش شده توسط MiladZQ
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...