رفتن به مطلب

مشکل عجیب با کارت گرافیک 3080 و 3090

h_shakoor
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دو کارت گرافیک(احتمالا ماین شده) برای دو سیستم با مشخصات:

Asus h510m-k

Cpu 11400f

و

Asus h610m-a

Cpu 12100f

خریداری کردم که بعد از بوق سلامت سیستم

یک بوق بلند و 3 بوق کوتاه می‌زند و تصویر نمی‌دهد.

نکته جالب اینکه هر دو کارت با همان مادربرد h510 و پردازنده 10400 بدون هیچ مشکلی بالا می آید تصویر می‌دهد و در تست فورمارک نتیجه کاملا نرمال می‌دهد و در گیم فوق العاده عمل می‌کند.

دوستان تمام کارها رو انجام دادم

از قبیل تعویض پاور

تعویض کابل

تعویض رم و جابجایی رم

آپدیت بایوس

ولی درنهایت مشکل پابرجاست.

(البته با هر دو کانفیگ که عرض کردم گرافیک های 3060ti و 2060 و 2060 سوپر و 1060 و...

را نصب کردم و بدون هیچ مشکلی تصویر داده) 

Please help me😢

لینک به دیدگاه

سلام. به احتمال زیاد مشکل عدم سازگاری برد هستش این مورد چندباری دیده شده. اگر گرافیک ها مشکل داشته باشه که کلا نباید با هیچ کدام از سخت افزارهای دیگه شما کار کنند. به احتمال زیاد مشکل از برد دوم هستش.

ویرایش شده توسط pedi9004
لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

دستی ورژن pci e رو روی 3 قرار بدهید . درون بایوس.

ممنونم پیشنهاد خوبی دادین واقعا اگر بشه این کا رو انجام داد تا حدودی حدس می‌زنم تداخل بین پردازنده یا رم با pci e4 هستش. 

تا چند ساعت دیگه تست میکنم نتیجه رو میگم

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، pedi9004 گفته است:

سلام. به احتمال زیاد مشکل عدم سازگاری برد هستش این مورد چندباری دیده شده. اگر گرافیک ها مشکل داشته باشه که کلا نباید با هیچ کدام از سخت افزارهای دیگه شما کار کنند. به احتمال زیاد مشکل از برد دوم هستش.

مطمئن هستم گرافیک ها هیچ ایرادی ندارن، برد هم همینطور، چون دقیقا با یه MB تست کردم که نتیجتا با 10400 تصویر میداد ولی با 11400F خیر.

توی فروم های خارجی زیاد تحقیق کردم و خیلی ها گفتن بایوس آپدیت کن، بایوس آپدیت کردم ولی بازم نشد.

لینک به دیدگاه

حدسی که میزدم این بود که شاید بخاطر اینکه با 10400 بخاطر اینکه پردازنده گرافیکی دارد جواب می‌دهد و با یک MB h610m-a و i5 12400 تست کردم و متاسفانه بازهم همان مشکل داشت

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، h_shakoor گفته است:

حدسی که میزدم این بود که شاید بخاطر اینکه با 10400 بخاطر اینکه پردازنده گرافیکی دارد جواب می‌دهد و با یک MB h610m-a و i5 12400 تست کردم و متاسفانه بازهم همان مشکل داشت

سلام

من همچین مشکلی با rx 580 ماین شده داشتم که به صورت تصادفی فهمیدم بایوس کارت پچ خورده اگر کارت شما دوآل بایوس هست سویچ کنید دکمه دوال بایوس رو رو حالت دیگه ببینید بازم همینطوریه. خودم که با اینکار مشکلم حل شد ولی اگر تک بایوس هست و نیاز به برگردوندن بایوس به ورژن کارخونه داشته باشید باید از دوستان کمک بگیرید من وارد نیستم.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، sina-sarhadi گفته است:

سلام

من همچین مشکلی با rx 580 ماین شده داشتم که به صورت تصادفی فهمیدم بایوس کارت پچ خورده اگر کارت شما دوآل بایوس هست سویچ کنید دکمه دوال بایوس رو رو حالت دیگه ببینید بازم همینطوریه. خودم که با اینکار مشکلم حل شد ولی اگر تک بایوس هست و نیاز به برگردوندن بایوس به ورژن کارخونه داشته باشید باید از دوستان کمک بگیرید من وارد نیستم.

بایوس زدن انودیا شوخی نیست که بزنید و برگردونید دست بهش نزنید..amd رو میتونید دست هم ببرید تو بایوسش اما انودیا ممکنه با زدن بایوس خود کارخونه هم تصویر نده! 

لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

بایوس زدن انودیا شوخی نیست که بزنید و برگردونید دست بهش نزنید..amd رو میتونید دست هم ببرید تو بایوسش اما انودیا ممکنه با زدن بایوس خود کارخونه هم تصویر نده! 

یعنی جابه جا کردن دکمه فیزیکی دوال بایوس انویدیا هم خطرناکه؟

ویرایش شده توسط sina-sarhadi
لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

یعنی جابه جا کردن دکمه فیزیکی دوال بایوس انویدیا هم خطرناکه؟

همشون ندارن 

دوال بایوس یکیش بایوس دست نخورده هست و دیگری کمی اوکلاک شده که اونم قابل تنظیمه  شما میتونی با نرم افزار خود شرکت  هر 2 بایوس دست کاری کنی

خودم 3060ti گیگا خریدم روز بعدش اومدم بایوس تغییر بدم بایوس هم اشتباهی زدم! تصویر رفت هر 2 ال ای دی ورودی برق گرافیک روشن موند 3تا بایوس زدم تا رسیدم به بایوس درست تا تصویر گرفتم بعد هم رفتم رو بایوس دوم و بایوس زدم

حالا حساب کنید گرافیک تک بایوس باشه و تصویر بره چه ........؟

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، sina-sarhadi گفته است:

سلام

سلام بله بنده هم متوجه این سوئیچ شدم که در حالت پرفورمنس برای ماین استفاده می‌شود و لوگو ویندوز نشان داده نمی‌شود و در حالت quick برای استفاده دسکتاپ هست(هرچند در سیستم های بالای نسل 9 در ابتدای بوت تصویر گلیچ نشان می‌دهد که چیز مهمی نیست) ، خودم فروشنده آی تی هستم و سالانه زیاد سیستم میبندم ولی ساختار کارتهای انویدیا متفاوت هست مخصوصا سری‌های پیشرفته 80 و 90

مسئله اینجاست که بر روی یه مادربرد یک پردازنده اجراش میکنه و پردازنده دیگر خیر!

7 ساعت قبل، h_shakoor گفته است:

ممنونم پیشنهاد خوبی دادین واقعا اگر بشه این کا رو انجام داد تا حدودی حدس می‌زنم تداخل بین پردازنده یا رم با pci e4 هستش. 

تا چند ساعت دیگه تست میکنم نتیجه رو میگم

انجام دادم حتی روی ورژن 2 گذاشتم و متاسفانه مشکل پابرجا بود، با این تفاوت که بعد از یک بوق بلند و 3 بوق کوتاه 1 بوق خیلی کوتا دیگه هم زد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...