رفتن به مطلب

لگ و فریز شدید در بازی hogwarts legacy

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود . 

امروز بلاخره تونستم با وضعیت وحشتناک اینترنت هاگوارتز لگسی رو دانلود کنم و تا اومدم بشینم پاش و یهو باز یه مشکل جدید . 

تو  همه جای بازی تقریبا لگ  و فریز شدن یهویی اونم تا 5 الی 6 ثانیه  داشتم . دیگه خستم کرد گذاشتمش کنار . 

همه چی رو هم تست کردم از اف اس آر بگیر تا پایین اوردن تنظیمات و . . . بازم مشکل بود . 

این رو بگم تو بازی ها دیگه خیلی کمتر هست اونم فقط روی تنظیمات بالا . 

مشخصات سیستم

کارت گرافیک : gtx 1660 super

پردازنده : core i3 10100f

رم : 8 گیگ 2666

بازی هم روی هارد نصبه . 

مشکل از  کمبود رم هست یا گرافیک مشکل داره ؟ 

لینک به دیدگاه

این بازی متاسفانه خیلی بد بهینه شده و سخت افزار خیلی قوی میطلبه . سی پی یو و رم شما خیلی پایینه متاسفانه

لینک به دیدگاه

مشکل همون کمبود رمه پردازندت مشکلی نداره

تو پایینترین تنظیمات هم بالای 10 گیگ رم نیازه وگرنه فریم دهی بازی رو تنظیمات پایین خوبه

1.thumb.PNG.536e05a4706ae79f9f18280d9436bcc6.PNG

لینک به دیدگاه

درود. 

هشت گیگ رم دیگه خیلی وقته روی بازیهای روز جواب نمیده.

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Peyman.S گفته است:

درود. 

یعنی این فریز شدن های وحشتناک به خواطر کمبود رم میتونه باشه ؟ 

1 دقیقه قبل، Peyman.S گفته است:

درود. 

ولی این ویدیو 

https://youtu.be/W0a1-5kgV5I

با 8 گیگ رم به راحتی داره پلی میده 

لینک به دیدگاه

سلام بهینه سازی بازی بسیار بد بوده و سخت افزار شما فعلا جوابگو نیست مگر اینکه بازی اپدیت خوبی بده و مشکلاتشو برطرف کنه

لینک به دیدگاه

50 دقیقه قبل، Hello World گفته است:

یعنی این فریز شدن های وحشتناک به خواطر کمبود رم میتونه باشه ؟ 

سلام بله برادر
رم اشغال بشه دستورات بین ram و cpu خیلی دیر  انجام میشه دلیل فریز شدن و فریم بسیار بدت هم همینه

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

سلام بله برادر
رم اشغال بشه دستورات بین ram و cpu خیلی دیر  انجام میشه دلیل فریز شدن و فریم بسیار بدت هم همینه

ممکن نیست با آپدیت برطرف بشه ؟ 

چون داشتم میگشتم خیلی کاربر ها حتی با سخت افزار های خوب هم این مشکل fps drop شدید رو داشتن 

لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

سلام بله برادر

میدونید زیاد من به از مباحث سخت افزار سر درنمیارم ولی دقت کردم تو این بازی فرکانس کارت گرافیک خیلی بالا پایین میشد مثل یهو از 1920 میرسید به 300 بعد چند ثانیه میرفت بالا دوباره . 

تو بازی های قبل این کمتر دیده بودم این مشکل رو 

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Hello World گفته است:

ممکن نیست با آپدیت برطرف بشه ؟ 

چون داشتم میگشتم خیلی کاربر ها حتی با سخت افزار های خوب هم این مشکل fps drop شدید رو داشتن 

برای این بازی حتی اپدیت هم داده بشه با 8 گیگ رم کارت راه نمیفته بعید میدونم
دیگ اون دراپش ب خاطر انگینش هست ک اصلا بهینه نیست و سنگینه

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Hello World گفته است:

درود . 

امروز بلاخره تونستم با وضعیت وحشتناک اینترنت هاگوارتز لگسی رو دانلود کنم و تا اومدم بشینم پاش و یهو باز یه مشکل جدید . 

تو  همه جای بازی تقریبا لگ  و فریز شدن یهویی اونم تا 5 الی 6 ثانیه  داشتم . دیگه خستم کرد گذاشتمش کنار . 

سلام
اولأ این بازی متاسفانه نیاز به vram گرافیک و رم سیستم بالایی داره
الان من با کارت 3080 هم باز یه مقدار لگ و استاتر دارم و دلیلش اینه که vram کارت من 10 گیگ هست ولی گزارش شده که این بازی حداقل تا 12 گیگ رم گرافیک مصرف میکنه
همچنین رم سیستم هم حداقل به 16 گیگ نیاز دارید چون مثلا سیستم من با اینکه رم 16 گیگ دارم ولی در هنگام این بازی بیش از 15 گیگ رو پر میکنه !
دومأ یه دلیل دیگه لگ هم در این بازی مربوط به سرعت پایین هارد هست
الان همه پیشنهاد کردن که این بازی باید روی SSD نصب بشه تا لگ نگیرید
الان یه سری راه حل هایی هم در یوتیوب پیشنهاد دادن که انجام دادنشون خالی از لطف نیست مثلأ ری تریسینگ خاموش باشه و تنطیمات روی low یا مدیوم باشه و ....
بهرحال این بازی هم بد بهینه شده و هم اینکه داریم به سمتی حرکت میکنیم که متاسفانه بازیها نیاز به SSD دارن
مشکل افت فریم بعلت قفل دنوو در این بازی که بعنوان یک بدافزار عمل میکنه و بار پردازشی cpu را بالا میبره هم مزید بر علت هست ( گزارش شده که نسخه کرک شده امپرس میانگین بین 10 تا 15 فریم بیشتر از نسخه قانونی جواب میده که ناشی از همین قفل لعنتی هست )
به احتمال زیاد در آینده با آپدیت بخشی از مشکلات رو برطرف می کنن ولی اگر نسخه کرکی امپرس رو بازی میکنید ، متاسفانه این آپدیتها قابل استفاده روی نسخه کرک شده نیست

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، saeedx گفته است:

سلام
الان من با کارت 3080 هم باز یه مقدار لگ و استاتر دارم و دلیلش اینه که vram کارت من 10 گیگ هست ولی گزارش شده که این بازی حداقل تا 12 گیگ رم گرافیک مصرف میکنه
همچنین رم سیستم هم حداقل به 16 گیگ نیاز دارید چون مثلا سیستم من با اینکه رم 16 گیگ دارم ولی در هنگام این بازی بیش از 15 گیگ رو پر میکنه !
الان یه سری راه حل هایی هم در یوتیوب پیشنهاد دادن که انجام دادنشون خالی از لطف نیست مثلأ ری تریسینگ خاموش باشه و تنطیمات روی low یا مدیوم باشه و ....
بهرحال این بازی هم بد بهینه شده و هم اینکه داریم به سمتی حرکت میکنیم که متاسفانه بازیها نیاز به SSD دارن
مشکل افت فریم بعلت قفل دنوو در این بازی که بعنوان یک بدافزار عمل میکنه و بار پردازشی cpu را بالا میبره هم مزید بر علت هست ( گزارش شده که نسخه کرک شده امپرس میانگین بین 10 تا 15 فریم بیشتر از نسخه قانونی جواب میده که ناشی از همین قفل لعنتی هست )
به احتمال زیاد در آینده با آپدیت بخشی از مشکلات رو برطرف می کنن ولی اگر نسخه کرکی امپرس رو بازی میکنید ، متاسفانه این آپدیتها قابل استفاده روی نسخه کرک شده نیست

پس یعنی بیخیالش بشم فعلا  . 

با این قیمت ها هم ارتقا سخت افزار فکر نکنم فکر خوبی باشه . 

باید بزارمش کنار تا یک روز خوب 🙃

4 دقیقه قبل، saeedx گفته است:

سلام

این استارتر که گفتید یعنی چی ؟ میشه توضیح بدید ؟ 

لعنت به آنریل انجین با این حجم گرافیکش😪

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، Hello World گفته است:

پس یعنی بیخیالش بشم فعلا  . 

با این قیمت ها هم ارتقا سخت افزار فکر نکنم فکر خوبی باشه . 

این استارتر که گفتید یعنی چی ؟ میشه توضیح بدید ؟ 

https://s2.uupload.ir/filelink/461ee2b5677a98294e9f4d5e91876a35_3da147bd4b/document_6043975401674378505_hhqw.mp4

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

گیم پلی خودتون هست ؟ 

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Hello World گفته است:

گیم پلی خودتون هست ؟ 

خیر

کسی اینو تست کرده؟ همزمان با هاگوارتز کرک شده ؟

https://www.skidrowreloadedcrack.com/dead-space-empress/

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

خیر

داداش از من نصیحت که این سایتها نرو و اینجور کرک ها رو نگیر وگرنه ممکنه سیستمت ویروسی بشه و به فنا بره !
امپرس الان خودش در تلگرام کانال داره و گروه داره و همه اخبار رسمی خودش رو اونجا اعلام میکنه و تا این لحظه هیچ حرفی از کرک این بازی نزده
این کرکها همشون ویروس یا بدافزار هستن
اگر قرار باشه امپرس برای این بازی کرک بده مطمئن باش که خبرش از قبل مثل بمب صدا میکنه و همه سایتهای گیمینگ منتشرش میکنن ....

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Hello World گفته است:

درود . 

همه چی رو هم تست کردم از اف اس آر بگیر تا پایین اوردن تنظیمات و . . . بازم مشکل بود . 

این رو بگم تو بازی ها دیگه خیلی کمتر هست اونم فقط روی تنظیمات بالا . 

مشخصات سیستم

کارت گرافیک : gtx 1660 super

پردازنده : core i3 10100f

رم : 8 گیگ 2666

بازی هم روی هارد نصبه . 

درود بر شما عزیز :)

دوستان لطف کردند همه گفتنی ها رو گفتند اما جهت جمع بندی ، بنده هم یکسری نکات رو عرض کنم بد نیست :

اول از همه بریم سراغ خود بازی ، در حال حاضر بازی HL زمان زیادی از عرضش نگذشته و جا داره تا بهینه سازی ها روش انجام بشه ، علاوه بر اینها بعد از بهینه سازی ، تا کرکر ها لطف کنند عملیات قفل گشایی رو روش انجام بدن و آپدیت هارو اضافه کنند زمان زیادی نیازه. حالا اگر بازی رو بصورت اورجینال تهیه کنید دیگه نیازی به منتظر بودن برای کرکر ها نیست. پس فعلا مشکل لگ و استاتر و دراپ برای سیستمای های اند هم طبیعیه. حالا شانس اوردیم استودیو سازنده بازی ، استودیو خوب و فعالی هست وگرنه باید مثل سایبرباگ 😅 یه سال صبر کنیم تا بازی بهینه بشه.

دوم اینکه کارت 1660S متاسفانه با تلاش های حضرت انویدیا داره از دور خارج میشه و طبق بررسی هایی که دیدم شاید داخل این بازی بتونه به لطف FSR ، شصت فریم بده که متاسفم برای انویدیا که انقدر زود نسل های قبلی رو فراموش میکنه.

اگر هم در رزولوشن 1080 پلی میدید ، به فکر سی پی یو قوی تر باشید چون الان بازی های امروزی نیاز به سی پی یو های قوی تری دارند مخصوصا در رزولوشن های پایین.

و در آخر که از همه مهمتره ، رم شما شدیدا پایینه ، الان در یک چشم بهم زدنی ویندوز بوت بشه و یه کروم باز کنی ، هشت گیگ رمت اشغال شده ، دیگه چیش برای بازی می مونه؟! حداقل به فکر 16 گیگ رم باش اگه پلیر سخت گیری نیستی. (والا من با 16 گیگ ، باز هم یه موقع هایی کم میارم و توی فکر 32 گیگم.)

ویرایش شده توسط M-AMIN
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Hello World گفته است:

دا اینو نمیگم ک فکر کنی میخام دلتو خشک کنم
بازیش همچین بازی خاصیم نیست البته شاید جذابیتی برای من ک سنی ازم گذشته نداره
من نزدیک ب 1 ساعتی پلی دادم همچین نگرفت مارو ...!!
بخام توصیفش کنم انگار بچه مدرسه ای تو هاگواترز داری میچرخی و همش باید دنبال پازل های داخل کاخ باشی 
تهش 2 تا lumos lumos کنی 😁 البته من بیشتر ادامه ندادم شاید بعدش خوب شه

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

53 دقیقه قبل، saeedx گفته است:

داداش از من نصیحت که این سایتها نرو و اینجور کرک ها رو نگیر وگرنه ممکنه سیستمت ویروسی بشه و به فنا بره !
امپرس الان خودش در تلگرام کانال داره و گروه داره و همه اخبار رسمی خودش رو اونجا اعلام میکنه و تا این لحظه هیچ حرفی از کرک این بازی نزده
این کرکها همشون ویروس یا بدافزار هستن
اگر قرار باشه امپرس برای این بازی کرک بده مطمئن باش که خبرش از قبل مثل بمب صدا میکنه و همه سایتهای گیمینگ منتشرش میکنن ....

موافقم

ویرایش شده توسط HaFez
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

خیر

فکر نکنم کرکش سخت تر از هری پاتر باشه
250 دلار ب حساب بانو بریزن اینو تو 2 روز کرک میکنه
خبری از re 4 remake نیست ک اونم قفل داره یا نه؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، M-AMIN گفته است:

درود بر شما عزیز :)

دوستان لطف کردند همه گفتنی ها رو گفتند اما جهت جمع بندی ، بنده هم یکسری نکات رو عرض کنم بد نیست :

اول از همه بریم سراغ خود بازی ، در حال حاضر بازی HL زمان زیادی از عرضش نگذشته و جا داره تا بهینه سازی ها روش انجام بشه ، علاوه بر اینها بعد از بهینه سازی ، تا کرکر ها لطف کنند عملیات قفل گشایی رو روش انجام بدن و آپدیت هارو اضافه کنند زمان زیادی نیازه. حالا اگر بازی رو بصورت اورجینال تهیه کنید دیگه نیازی به منتظر بودن برای کرکر ها نیست. پس فعلا مشکل لگ و استاتر و دراپ برای سیستمای های اند هم طبیعیه. حالا شانس اوردیم استودیو سازنده بازی ، استودیو خوب و فعالی هست وگرنه باید مثل سایبرباگ 😅 یه سال صبر کنیم تا بازی بهینه بشه.

دوم اینکه کارت 1660S متاسفانه با تلاش های حضرت انویدیا داره از دور خارج میشه و طبق بررسی هایی که دیدم شاید داخل این بازی بتونه به لطف FSR ، شصت فریم بده که متاسفم برای انویدیا که انقدر زود نسل های قبلی رو فراموش میکنه.

اگر هم در رزولوشن 1080 پلی میدید ، به فکر سی پی یو قوی تر باشید چون الان بازی های امروزی نیاز به سی پی یو های قوی تری دارند مخصوصا در رزولوشن های پایین.

و در آخر که از همه مهمتره ، رم شما شدیدا پایینه ، الان در یک چشم بهم زدنی ویندوز بوت بشه و یه کروم باز کنی ، هشت گیگ رمت اشغال شده ، دیگه چیش برای بازی می مونه؟! حداقل به فکر 16 گیگ رم باش اگه پلیر سخت گیری نیستی. (والا من با 16 گیگ ، باز هم یه موقع هایی کم میارم و توی فکر 32 گیگم.)

یعنی حتی امکان نداره مثلا تا ماه دیگه درست بشه مشکلاتش الان هم روی low هم نمیتونم بازی کنم درست حسابی . خیلی از بازی ها رو با همین سیستم روی ultra خوب اجرا کردم . مثلا dying light 2  

43 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

دا اینو نمیگم ک فکر کنی میخام دلتو خشک کنم
بازیش همچین بازی خاصیم نیست البته شاید جذابیتی برای من ک سنی ازم گذشته نداره
من نزدیک ب 1 ساعتی پلی دادم همچین نگرفت مارو ...!!
بخام توصیفش کنم انگار بچه مدرسه ای تو هاگواترز داری میچرخی و همش باید دنبال پازل های داخل کاخ باشی 
تهش 2 تا lumos lumos کنی 😁 البته من بیشتر ادامه ندادم شاید بعدش خوب شه

سلطانی . 

والا من از بچگی دیوانه هاگوارتز و هری پاتر و . . . بودم و خیلی صبر کردم واسه این بازی شاید 2 سال . 

شانس بد ما زد و شد چرت ترین و سنگین ترین بازی  تا الان .

منتظر re 4 remake هم هستم . یهو اینم میشه سنگین تر از hl  

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، Hello World گفته است:

منتظر re 4 remake هم هستم . یهو اینم میشه سنگین تر از hl  

ای بسوزه پدر عاشقی ...!! انشالله ی سیستم خوب تهیه میکنی و میترکونی بازیشو 
نه رفیق انجین capcom ک reengine باشه خیلی بهینه هست
شما باید از ریمیک 2 3 و ویلیج متوجه شده باشی اینو داداش

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، Hello World گفته است:

یعنی حتی امکان نداره مثلا تا ماه دیگه درست بشه مشکلاتش الان هم روی low هم نمیتونم بازی کنم درست حسابی . خیلی از بازی ها رو با همین سیستم روی ultra خوب اجرا کردم . مثلا dying light 2  

عزیز شما ابتدا یک لطفی بکن تمام تمرکزت رو بگذار روی ارتقا رمت / درحال حاضر این تنها کاریه که از دست شما به عنوان یک یوزر برمیاد.

قطعا بازی هم بهینه تر خواهد شد / انویدیا هم برای کارتت درایور میده و بهتر میشه اما زمان دقیقش مشخص نیست. امیدوارم که طی یک ماه آینده کم کم مشکلات برطرف بشه اما بعید میدونم و حداقل سه ماهی طول میکشه.

شما رم رو اپگرید کن تا بتونی فعلا پلی بدی و لذت ببری تا ببینیم بعدا چی پیش میاد.

ویرایش شده توسط M-AMIN
لینک به دیدگاه

19 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

ای بسوزه پدر عاشقی ...!! انشالله ی سیستم خوب تهیه میکنی و میترکونی بازیشو 
نه رفیق انجین capcom ک reengine باشه خیلی بهینه هست
شما باید از ریمیک 2 3 و ویلیج متوجه شده باشی اینو داداش

خیلی مخلصم . 

دمت گرم . 

ایشالله که همینطوره ❤️

17 دقیقه قبل، M-AMIN گفته است:

عزیز شما ابتدا یک لطفی بکن تمام تمرکزت رو بگذار روی ارتقا رمت / درحال حاضر این تنها کاریه که از دست شما به عنوان یک یوزر برمیاد.

قطعا بازی هم بهینه تر خواهد شد / انویدیا هم برای کارتت درایور میده و بهتر میشه اما زمان دقیقش مشخص نیست. امیدوارم که طی یک ماه آینده کم کم مشکلات برطرف بشه اما بعید میدونم و حداقل سه ماهی طول میکشه.

شما رم رو اپگرید کن تا بتونی فعلا پلی بدی و لذت ببری تا ببینیم بعدا چی پیش میاد.

آره واقعا تو 2023 رم 8 گیگ کمه . منم اشتباه کردم باید ارتقا میدادمش

لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، Hello World گفته است:

خیلی مخلصم . 

دمت گرم . 

ایشالله که همینطوره ❤️

آره واقعا تو 2023 رم 8 گیگ کمه . منم اشتباه کردم باید ارتقا میدادمش

خب پس ارتفاع بده قیمت کمی داره رم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...