رفتن به مطلب

مشاوره در خصوص خرید رم

Recommended Posts

سلام من یک سیستم دارم با مشخصات زیر:

مادربرد ایسوس مدل :Z170-A

سی پی یو : intel core i5-6600 skylake 

در حال حاظر یک رم 8 گیگ DDR4 روی این سیستم هست که عکس رم پیوست شده هست 

ممنون میشم منو برای خرید یک رم دو کاناله 32 گیگ که کاملا با سیستم من همخوانی داره راهنمایی کنید 

مرسی 

photo_2023-02-13_20-46-12.jpg

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، Mr.Mohammad گفته است:

ممنون میشم منو برای خرید یک رم دو کاناله 32 گیگ که کاملا با سیستم من همخوانی داره راهنمایی کنید 

مرسی 

درود بر شما

برای سازگاری بهتره و البت حفظ تقارون و زیبایی این رم رو بفروشید و دوتا رم یکسان بگیرید

یا اینکه کپی همین رم رو بگیرید

خود سی پی یو که باس خیلی بالایی ساپورت نمیکنه (ظاهرا تا باس2133)

ولیکن تو این نسل به واسطه مادر بورد حرفه ای یا نیمه حرفه ای میتونید رم باس بالاتر بزارید(البت با کمی دستکاری تو بایوس)

مدل مادر بورد رم اعلام کنید تا دوستان راهنماییتون کنن

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Mr.Mohammad گفته است:

مرسی 

درود بر شما دوست عزیز.

به نظر بنده شما ابتدا رم فعلی تون رو رد کنید چون پیدا کردن رم مشابه رم فعلی شما سخته ، بعد یک پک دوتایی رم با حجم 32 (2 تا 16) گیگ تهیه کنید. رم های با باس 2400 با حجم درخواستی شما کمیاب شدن اما میشه پیدا کرد.

یا اینکه بهتره 4 تا ماژول 8 گیگی با باس 2400 تهیه کنید که اینجوری که خیلی بهتره و دردسر راه حل قبل رو نداره.

ویرایش شده توسط M-AMIN
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، M-AMIN گفته است:

درود بر شما دوست عزیز.

به نظر بنده شما ابتدا رم فعلی تون رو رد کنید چون پیدا کردن رم مشابه رم فعلی شما سخته ، بعد یک پک دوتایی رم با حجم 32 (2 تا 16) گیگ تهیه کنید. رم های با باس 2400 با حجم درخواستی شما کمیاب شدن اما میشه پیدا کرد.

یا اینکه بهتره 4 تا ماژول 8 گیگی با باس 2400 تهیه کنید که اینجوری که خیلی بهتره و دردسر راه حل قبل رو نداره.

ممنونم از پاسختون اگر من یه رم 32 گیگ دو کاناله 16 گیگ خریداری کنم با باس 2400 مشکلی نداره ؟ نیازی نیست در بایوس تغییراتی بدم ؟

مرسی

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Mr.Mohammad گفته است:

ممنونم از پاسختون اگر من یه رم 32 گیگ دو کاناله 16 گیگ خریداری کنم با باس 2400 مشکلی نداره ؟ نیازی نیست در بایوس تغییراتی بدم ؟

مرسی

درود مجدد بر شما دوست گرامی.

عزیز شما به برند دقیق مادربردتون اشاره نکردید اما فکر میکنم منظورتان مادربرد Asus Z170-A بوده ، طبق مشخصات ذکر شده برای مادربرد شما در سایت ایسوس ، مشکلی از بابت ساپورت رم با باس 2400 نداره و میتونید استفاده کنید. فکر نمی کنم نیازی به دستکاری تنظیمات بایوس باشه ، اما اگر هم لازم شد کار سختی نیست و به راحتی انجام میشه.

شما طبق گفته خودت همون پک رم 32 گیگ دو کاناله 16 گیگ رو تهیه و استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...