رفتن به مطلب

گرافیک های ماین شده رو با چی تمیز کردن که اینقدر تمیز شده

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

یه سوالی ذهنمو مشغول کرده این هست که این گرافیک های ماین شده رو با چی تمیز کردن که اینقدر تمیز شده که نگاش میکردی انگار نوعه؟

از اینکه بازم بحث 580 رو وسط میکشم فکر میکنم بعضی از دوستان کهیر میزنن وقتی میبینن من در این مورد تاپیک میزنم.😁  ولی با هم فکری هم تجربه من زیاد میشه و هم تجربه سایر دوستان مثل من چون بحث تمیز کردن این گرافیک های ماین شده فقط مختص 580 ها نیست به نظرم آدم داره گرافیک ماین شده میخره باید گردوخاکی شو با پیچ پلمپ یا از آدم مطمئنش بخره.

اون زمانی که من این گرافو خریدم خیلی تو باغ نبودم و اصلا نمیدنستم پیچ پلمپ داستانش چیه. پیچش پلمپ نبود هیچ گرد و خاکی هم نداشت حتی کوچیک ترین گردو خاک وقتی هم اون داستان تصویر ندادنش شروع شد و من بازش که کردم متوجه شدم از هشت عدد چیپ مموری یکیش براق تره نسبت به بقیه (تو عکس با فلش نشون دادم)به نظرتون یکی از چیپ ها عوض شده؟ یا کلا ممکنه تو هر کارتی این موضوع باشه؟ 

به نظرتون با چی شستن که اونقدر تمیز بوده؟ با آب یا .... یا اسپری ناهید و...؟

IMG_20221219_174441.jpg

ویرایش شده توسط sina-sarhadi
لینک به دیدگاه

هم اکنون، silvermanHHH گفته است:

سلام 

حمام الترا سونیک سرچ کنید 

ممنون از پاسختون.

منظورتون همون حمام التراسونیکه که باهاش انژکتورا رو میشورن؟ اینطوری اگر باشه که پدر کارت و پدر چیپ ها لحیم ها در میاد.😗

لینک به دیدگاه

هم اکنون، sina-sarhadi گفته است:

ممنون از پاسختون.

منظورتون همون حمام التراسونیکه که باهاش انژکتورا رو میشورن؟ اینطوری اگر باشه که پدر کارت و پدر چیپ ها لحیم ها در میاد.😗

خواهش میکنم ،این دستگاه استفاده های مختلفی داره ،فکر کنم اگه قرار باشه صدمه بزنه فقط به چیز های ارگانیک باشه 

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، silvermanHHH گفته است:

خواهش میکنم ،این دستگاه استفاده های مختلفی داره ،فکر کنم اگه قرار باشه صدمه بزنه فقط به چیز های ارگانیک باشه 

با لرزشی که ایجاد میکنه منظورم هست احتمال قلع سردی رو افزایش میده بخصوص که این کارت ها برای دوسال معمولا 24 ساعته کار کردن و اکثر قلع هاشون ضعیف شده. به نظرتون اینطور نیست؟

لینک به دیدگاه

41 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

سلام دوستان

ولی یه سوالی ذهنمو مشغول کرده این هست که این گرافیک های ماین شده رو با چی تمیز کردن که اینقدر تمیز شده که نگاش میکردی انگار نوعه؟

از اینکه بازم بحث 580 رو وسط میکشم فکر میکنم بعضی از دوستان کهیر میزنن وقتی میبینن من در این مورد تاپیک میزنم.😁  ولی با هم فکری هم تجربه من زیاد میشه و هم تجربه سایر دوستان مثل من چون بحث تمیز کردن این گرافیک های ماین شده و انداختنشون به خلق الله فقط مختص 580 ها نیست به نظرم آدم داره گرافیک ماین شده میخره باید گردوخاکی شو با پیچ پلمپ بخره.

اون زمانی که من این گرافو خریدم خیلی تو باغ نبودم و اصلا نمیدنستم پیچ پلمپ داستانش چیه. پیچش پلمپ نبود هیچ گرد و خاکی هم نداشت حتی کوچیک ترین گردو خاک وقتی هم اون داستان تصویر ندادنش شروع شد و من بازش که کردم متوجه شدم از هشت عدد چیپ مموری یکیش براق تره نسبت به بقیه (تو عکس با فلش نشون دادم)به نظرتون یکی از چیپ ها عوض شده؟ یا کلا ممکنه تو هر کارتی این موضوع باشه؟ 

به نظرتون با چی شستن که اونقدر تمیز بوده؟ با آب یا .... یا اسپری ناهید و...؟

IMG_20221219_174441.jpg

سلام. یکیش براق تره چون پد حرارتیش نیست. امکان داره مشکل تصویر ندادن هم از همین باشه که باعث ایجاد حرارت بیش از حد میشه. ببینید اون پد به کولر نچسبیده. وقتی گرافیک باز بشه خوب با خیلی چیزها میشه تمیزش کرد اما بهترینش شاید همین اسپری ناهید باشه که صدمه وارد نمیکنه.

لینک به دیدگاه

53 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

IMG_20221219_174441.jpg

میگم این چ سیلیکونی هست 
شما زدی رو چیپ یا زده بوده شما بازش کردی الان عکس گرفتی؟
من اشتباه میبینم یا انگار خورده شده چیپ؟؟!!!
همونطور ک دوستمون گفت اونجا هم پد حرارتی نداره ضخامتش ببین چقدره عوض کن کلا پد های مموری رو 

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، pedi9004 گفته است:

سلام. یکیش براق تره چون پد حرارتیش نیست. امکان داره مشکل تصویر ندادن هم از همین باشه که باعث ایجاد حرارت بیش از حد میشه. ببینید اون پد به کولر نچسبیده. وقتی گرافیک باز بشه خوب با خیلی چیزها میشه تمیزش کرد اما بهترینش شاید همین اسپری ناهید باشه که صدمه وارد نمیکنه.

آقا دمت گرم .آره یکی از پد هارو نداره ولی اونی نیست که براق تره اونی که نداره سمت راسته پردازنده هست. این عکسام قدیمیه جالبه همین عکسارو تو تاپیک مشکل با 580 گذاشته بودمم کسی متوجه نشده بود خودمم متوجه نشده بودم. آره دمای این کارت از وقتی که بازی رو ران میکنم از 35 درجه یهو میپره روی 70 درجه یعنی میتونه از همین مورد باشه؟ چون تو gpu z  یا نرم افزار های دیگه فقط دمای چیپ پردازنده رو نشون میده دمای مموری رو نشون نمیده که بفهمم دمای اونام بالا رفته.

واجب شد پد هم بخرم براش به نظرتون پد های اینام 1 میل هست؟

IMG_20221219_174424.jpg

2 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

میگم این چ سیلیکونی هست 
شما زدی رو چیپ یا زده بوده شما بازش کردی الان عکس گرفتی؟
من اشتباه میبینم یا انگار خورده شده چیپ؟؟!!!
همونطور ک دوستمون گفت اونجا هم پد حرارتی نداره ضخامتش ببین چقدره عوض کن کلا پد های مموری رو 

عکسا جدید نیست این خمیرم من نزدم البته قبل اینکه عکس بگیرم یه مقداریشو پاک کرده بودم بخاطر همین اینطور به نظر میرسه که نصفه زده شده. فروشنده میگفت خمیر نوکتوا زدم دمای کارت بیاد پایین ولی الان میبینم یدون پد نداره اصلا😁

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

عکسا جدید نیست این خمیرم من نزدم البته قبل اینکه عکس بگیرم یه مقداریشو پاک کرده بودم بخاطر همین اینطور به نظر میرسه که نصفه زده شده. فروشنده میگفت خمیر نوکتوا زدم دمای کارت بیاد پایین ولی الان میبینم یدون پد نداره اصلا😁

نه عزیزه دلم بحث من مدل خمیری هست ک فروشنده استفاده کرده
بعضی خمیرا هستند ک باعث خورده شدن سرامیک چیپ میشن ...!! فکر کردم از اون مدله ...
در هر حال کلا پاکش کن و ی خمیر دیگ بزن روش
برای اونم ک نوشتی دما یهویی زیاد میشه بله همینطوره
من خودم کارت 5700x داشتم ک با کمک دوستان و فرازو نشیب 2 هفته ای درستش کردم و همین مشکل پد هارو داشت
کارتم وسط گیم کلا خاموش میشد دمام مثه شما یهو از 40 میپرید به 80 90 بعدش از 10 دقشم میرسید ب 100 تروتل میکرد و تروتلم جواب نمیداد خاموش میکرد ب عوض کردم پد هارو فقط ب خاطر ضمانت 1 میلی متری اینطوری میشد
در هر حال
خیلی دقت کن تو خرید پد ها حرارتی 

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

نه عزیزه دلم بحث من مدل خمیری هست ک فروشنده استفاده کرده
بعضی خمیرا هستند ک باعث خورده شدن سرامیک چیپ میشن ...!! فکر کردم از اون مدله ...
در هر حال کلا پاکش کن و ی خمیر دیگ بزن روش
برای اونم ک نوشتی دما یهویی زیاد میشه بله همینطوره
من خودم کارت 5700x داشتم ک با کمک دوستان و فرازو نشیب 2 هفته ای درستش کردم و همین مشکل پد هارو داشت
کارتم وسط گیم کلا خاموش میشد دمام مثه شما یهو از 40 میپرید به 80 90 بعدش از 10 دقشم میرسید ب 100 تروتل میکرد و تروتلم جواب نمیداد خاموش میکرد ب عوض کردم پد هارو فقط ب خاطر ضمانت 1 میلی متری اینطوری میشد
در هر حال

قبلا یه تاپیک داشتم برای این کارت اگر یادتون باشه شما هم نظر دادید و کمک رسوندید خمیرشو که عوض کردم ولی فکر نمیکردم پد هام مشکل داشته باشن که حالا میبینم دارن

مشکل با گرافیک xfx rx 580

3 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

پد معرفی کنید

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

قبلا یه تاپیک داشتم برای این کارت اگر یادتون باشه شما هم نظر دادید و کمک رسوندید خمیرشو که عوض کردم ولی فکر نمیکردم پد هام مشکل داشته باشن که حالا میبینم دارن

مشکل با گرافیک xfx rx 580

پدهارو عوض کنی ب نظرم مشکلت برطرف میشه همونطور ک دوستمون pedi گفت انشالله

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

ب عوض کردم پد هارو فقط ب خاطر ضمانت 1 میلی متری اینطوری میشد

کولیس دارم ولی حس باز کردن گرافیک رو ندارم از دوستان تعمیر کاری که این گراف رو تعمیر میکنن میخوام یه کمکی برسونن ببینیم چه سایز پدی نیاز داره این گرافیک چون دو نوع پد من میبینم 1 پد یک تکه صورتی رنگ برای ماسفت برق ورودی 2 پد های مموری ها

مشخصه که پد اگر بلند تر باشه نمیذازه چیپ پردازنده به هیتسینک نزدیک بشه و دما بالا میره. بعدشم من نمیدوننم این پدها فابریکن یا نه.

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

کولیس دارم ولی حس باز کردن گرافیک رو ندارم از دوستان تعمیر کاری که این گراف رو تعمیر میکنن میخوام یه کمکی برسونن ببینیم چه سایز پدی نیاز داره این گرافیک چون دو نوع پد من میبینم 1 پد یک تکه صورتی رنگ برای ماسفت برق ورودی 2 پد های مموری ها

مشخصه که پد اگر بلند تر باشه نمیذازه چیپ پردازنده به هیتسینک نزدیک بشه و دما بالا میره. بعدشم من نمیدوننم این پدها فابریکن یا نه.

XFX RX 580 GTS XXX Edition 8GB thermal pads

2023-03-05_204717.thumb.jpg.5d2393c022f5fdc2483b7680da9b0b85.jpg

دیگ کولیس هم ک داری چ بهتر
کاری نداره عوض کردن ترمال پد ها عزیز
فقط یکیشو اروم بردار با کولیس اندازه گیری کن بعدش برو تهیه کن البته دقت کن ک ترمال پد داریم تا ترمال پد تو خریدش دقت کن

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

27 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

آقا دمت گرم .آره یکی از پد هارو نداره ولی اونی نیست که براق تره سمت راسته. این عکسام قدیمیه جالبه همین عکسارو تو تاپیک مشکل با 580 گذاشته بودمم کسی متوجه نشده بود خودمم متوجه نشده بودم. آره دمای این کارت از وقتی که بازی رو ران میکنم از 35 درجه یهو میپره روی 70 درجه یعنی میتونه از همین مورد باشه؟ چون تو gpu z  یا نرم افزار های دیگه فقط دمای چیپ پردازنده رو نشون میده دمای مموری رو نشون نمیده که بفهمم دمای اونام بالا رفته.

واجب شد پد هم بخرم براش به نظتون پد های اینام 1 میل هست؟

خدا پدر اونی رو نیامرزه که وقتی این کارت رو باز کردن برای تمیز کاری یکی از پد هاشم در آوردن بعد میزنن در حد نو 6 ماه ماین شده 🤬

IMG_20221219_174424.jpg

بله امکانش هست بخاطر پد باشه.خمیر چیپ رو عوض کن و پد هم قرار بده اونجا هایی که نداره البته دمای هسته شما فکر کنم فرمودید 70 درجه هست که خیلی بالا نیست برای این گرافیک اما اگر خمیر گریزلی بزنی احتمالا بهتر میشه.

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

XFX RX 580 GTS XXX Edition 8GB thermal pads

2023-03-05_204717.thumb.jpg.5d2393c022f5fdc2483b7680da9b0b85.jpg

دستت درد نکنه الان خودمم داشتم سرچ میکردم به همین سایت رسیدم ولی نمیدونم چقدر این اطلاعات درسته حالا جدا از بحث سایز چون اینا کلا یک تکه همه رو وصل کردن ولی مال من جدا جداست.

10 دقیقه قبل، pedi9004 گفته است:

بله امکانش هست بخاطر پد باشه.خمیر چیپ رو عوض کن و پد هم قرار بده اونجا هایی که نداره البته دمای هسته شما فکر کنم فرمودید 70 درجه هست که خیلی بالا نیست برای این گرافیک اما اگر خمیر گریزلی بزنی احتمالا بهتر میشه.

خمیر کولر مستر زده بودم. البته منظورم این نیست که دما روی 70عه دما اکثرا بین 75 الی 78 79 میشه که به نظر منم برای این سری کارت ها نرماله ولی اینکه توی چند ثانیه دما از 35 تا 70 میرسید تعجب داشت. 

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

دستت درد نکنه الان خودمم داشتم سرچ میکردم به همین سایت رسیدم ولی نمیدونم چقدر این اطلاعات درسته حالا جدا از بحث سایز چون اینا کلا یک تکه همه رو وصل کردن ولی مال من جدا جداست.

فرق نمیکنه هم میتونی جدا جدا بزاری هم میشه ی تیکه بزاری 
اما تو همونطور ک بیس کارخونه گذاشته بزار ب راحتی هم با ی کاتر شکل میگیرن

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

خمیر کولر مستر زده بودم. البته منظورم این نیست که دما روی 70عه دما اکثرا بین 75 الی 78 79 میشه که به نظر منم برای این سری کارت ها نرماله ولی اینکه توی چند ثانیه دما از 35 تا 70 میرسید تعجب داشت. 

خمیر هم حتما عوض کنید این دما برای این کارت زیاده چون فکر کردم فرمودید حداکثر 70. این که یکدفعه میره روی 70 اهمیت خاصی نداره چون گرافیک یکدفعه زیر بار زیادی میره.

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

فرق نمیکنه هم میتونی جدا جدا بزاری هم میشه ی تیکه بزاری 
اما تو همونطور ک بیس کارخونه گذاشته بزار ب راحتی هم با ی کاتر شکل میگیرن

درسته

اون سایز های توی اون عکس درسته کلا دو سایز نیاز داره 1 میل برای vram  و 1.5 برای ماسفت 

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

پس حله دیگ برو تو کارش انشالله ب نتیجه میرسی

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، pedi9004 گفته است:

خمیر هم حتما عوض کنید این دما برای این کارت زیاده چون فکر کردم فرمودید حداکثر 70. این که یکدفعه میره روی 70 اهمیت خاصی نداره چون گرافیک یکدفعه زیر بار زیادی میره.

تازه عوض کردم خمیر رو خمیر هم (Cooler-Master-MASTERGEL-PRO-V2-Thermal-Paste هست) روزای اول خوب بود 65 الی 70 میشد ولی الان بالاتر میره. مشکل اصلی ای که دارم اینه پروفایل فنی که با آدرنالین یا msi  افتربرنر ست میکنم گاهی اوقات باعث میشه فن ها کلا کار نکنن ولی رو حالت دیفالت درست کار میکنه (از 60 درجه با دور فن 750 شروع میکنه تا نهایت 2200 دور ) فقط ایرادش اینه دور فن بیشتر از 2200 نمیره که دما هم 79 میشه. با دور فن بالاتر مثلا 2500 دما دور بر 70 میشه.

لینک به دیدگاه

34 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

دیگ کولیس هم ک داری چ بهتر
کاری نداره عوض کردن ترمال پد ها عزیز
فقط یکیشو اروم بردار با کولیس اندازه گیری کن بعدش برو تهیه کن البته دقت کن ک ترمال پد داریم تا ترمال پد تو خریدش دقت کن

درسته عوض کردنشون کاری نداره ترسمم از باز کردن کارت ریخته تاحال دوبار بازش کردم.

دارم الان قیمت هارو میبینم پر هام داره میریزه قیمت پدهای کولر مستر که بالای 400 500عه شما فرض کن خوده گرافیک رو خریدم 3 و خورده ای بعد براش 300 تومن خمیر خریدم حالا هم نزدیک یه تومن پد نیاز داره تازه معلومم نیست درست بشه یا نه😁😆

پد های ارزون ترم مشخصه کارایی ندارن

لینک به دیدگاه

18 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

درسته عوض کردنشون کاری نداره ترسمم از باز کردن کارت ریخته تاحال دوبار بازش کردم.

دارم الان قیمت هارو میبینم پر هام داره میریزه قیمت پدهای کولر مستر که بالای 400 500عه شما فرض کن خوده گرافیک رو خریدم 3 و خورده ای بعد براش 300 تومن خمیر خریدم حالا هم نزدیک یه تومن پد نیاز داره تازه معلومم نیست درست بشه یا نه😁😆

پد های ارزون ترم مشخصه کارایی ندارن

ببین ترس خوبه...همیشه بترس....

هیچ وقت نگو دیگه کاری نداره... چون اون موقع احتیاط  رو کنار میذاری....

همیشه بترس....ترس خیلی اوقات جلوی خسارت سنگین رو میگیره... نمیگم ترس خوبه اما توی کارهای ظریف ترس خوبه چون باعث میشه حواست شیش دونگ جمع کار بشه....

یکبار  چندسال پیش به خودم اطمینان پیدا کرده بودم که من دیگه ته ته اسمبل هستم و چشم بسته سیستم اسمبل میکنم........ گند زدم به سیستم خودم و بیخودی دم عید 2 تومن گذاشتم روی دستم.....(اه یادش افتادم حالم بد شد...شت)

خلاصه بترس..

لینک به دیدگاه

23 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است:

ببین ترس خوبه...همیشه بترس....

هیچ وقت نگو دیگه کاری نداره... چون اون موقع احتیاط  رو کنار میذاری....

همیشه بترس....ترس خیلی اوقات جلوی خسارت سنگین رو میگیره... نمیگم ترس خوبه اما توی کارهای ظریف ترس خوبه چون باعث میشه حواست شیش دونگ جمع کار بشه....

یکبار  چندسال پیش به خودم اطمینان پیدا کرده بودم که من دیگه ته ته اسمبل هستم و چشم بسته سیستم اسمبل میکنم........ گند زدم به سیستم خودم و بیخودی دم عید 2 تومن گذاشتم روی دستم.....(اه یادش افتادم حالم بد شد...شت)

خلاصه بترس..

درک میکنم چی میگید. تو اسمبل من خیلی احتیاط میکنم. بعد از زدن دکمه پاور و روشن شدن بدون مورد تازه آدم نفس راحت میکشه.

والله از اون مورد شاید ترسم ریخته باشه ولی احتیاط جای خودشو داره هنوز. امشبم ازین ترسیدم که همینی که باقی مونده بسوزه چون یدونه پد نداره واقعا چقدر خوش شانسم که نسوخته اون مموری چون من اکثرا بالای 6 ساعت بازی میکردم باهاش پردازنده هم سری f هست کارت اگر بسوزه عملا بدون تصویر و بدون سیستم میشم. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من واقعا در عجبم هدف بعضی از دوستان با این لحن صحبتشون چیه؟؟؟!!!

یعنی چی عبارت انداختن به خلق الله رو به کار میبرین؟؟؟

چرا توهین میکنین

چرا چیزی رو که اطلاع ندارین اظهار نظر میکنین

استارتر که از واژگان بی ادبی استفاده میکنی

شما اصلا میدونی که این گرافیک ها چه قدر داره کاره مردم رو راه میندازه؟؟

طرف پول 2 گیگ DDR3 رو میده 8 گیگ میبنده که باهاش راحت گیم میزنه که همون فرد تو خوابش هم نمی‌دید این شرایط رو

حتما باید 17 میلیون پول بده بابت گرافیک

الان منی که کارم تعداد فروش دارم خدمت میکنم به مردم یا ميندازم بهشون؟؟؟؟؟!!!!!

حالا یکی به شما یه گرافیک بد داده دلیل نمیشه شما جمع ببندی

کمی تفکر کنیم

حالا قیمت یه چیزی به دلیل اینکه عرضه از تقاضا پیشی گرفته پایین اومده این بده؟؟؟

بااااو تروخدا یکم رعایت کنین دوستان

هرکی معتقده گرافیک ماینی بده خب نخره

بره 15 ميليون بده آکبند بخره

نه 3 تومن

من خودم به خوابم هم نمیدیدم یه گرافیک 3080 بندازم رو سیستمم

ولی به لطف قضیه خدابیامرزه ماین

چون قیمتش اومد پایین تونستم

ویرایش شده توسط behy
لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، behy گفته است:

من واقعا در عجبم هدف بعضی از دوستان با این لحن صحبتشون چیه؟؟؟!!!

یعنی چی عبارت انداختن به خلق الله رو به کار میبرین؟؟؟

چرا توهین میکنین

چرا چیزی رو که اطلاع ندارین اظهار نظر میکنین

استارتر که از واژگان بی ادبی استفاده میکنی

شما اصلا میدونی که این گرافیک ها چه قدر داره کاره مردم رو راه میندازه؟؟

طرف پول 2 گیگ DDR3 رو میده 8 گیگ میبنده که باهاش راحت گیم میزنه که همون فرد تو خوابش هم نمی‌دید این شرایط رو

حتما باید 17 میلیون پول بده بابت گرافیک

الان منی که کارم تعداد فروش دارم خدمت میکنم به مردم یا ميندازم بهشون؟؟؟؟؟!!!!!

حالا یکی به شما یه گرافیک بد داده دلیل نمیشه شما جمع ببندی

کمی تفکر کنیم

حالا قیمت یه چیزی به دلیل اینکه عرضه از تقاضا پیشی گرفته پایین اومده این بده؟؟؟

بااااو تروخدا یکم رعایت کنین دوستان

هرکی معتقده گرافیک ماشینی بده خب نخره

بره 15 ميليون بده آکبند بخره

نه 3 تومن

من از شما و همه ی دوستان عذر میخوام. منظور بنده فروشنده های منصف  و با اعتبار نبود منظور اونهایی بودن که با دروغ جنس خودشون رو میفروشن. اون متن رو هم ویرایش میکنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...