رفتن به مطلب

تو این اوضاع بازار میرزه سیستم ببندیم سا بریم سمت کنسول

اشتراک گذاری

Recommended Posts

34 دقیقه قبل، M-AMIN گفته است:

درود

عزیز اصلا با قیمتای فعلی ارزشش رو نداره بری سمت سیستم به خصوص زمانی که کاربریت فقط گیم باشه.

من معتقدم توی این شرایط کاربر چیزی رو تهیه کنه که چندسالی راحت براش کار بکنه نه اینکه دوباره سال بعد به فکر ارتقا و نیازمند ده تا فریم بیشتر باشه. شما هم اگر کاربریت فقط گیمه بدون شک برو سراغ کنسول ! دیگه دوستان صفرتاصد همه چیزو گفتن ، معطل نکن که اصلا قیمتا وضعش خوب نیست.

تمام.

سلام 

استاد من داشتم بنچمارکای ۶۷۰۰xt رو میدیدم فکر نمیکنم فعلا چیزی کم بیاره حداقل تا چندسال اینده بازم الان دو دلم ولی خب بیشتر مظرم رو کنسوله دلارم انگار یکم داره ارزون میشه قیمتا باز یکم بهتر شدن نسبت به هفته قبل 

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Zeref گفته است:

درود

وقتی این تاپیک رو دیدم بعد از سه ماه تمام رفتم تا قیمت کنسول های بازی رو ببینم و حقیقتا کرک و پرم ریخت😅😅

درمورد حرف شما باید دید که منظورتون از اون بخش بیشتر گیمینگه یعنی چقدر استفاده غیر گیمینگ دارید و اون استفاده در صورتی که وجود نداشته باشه چه اتفاقی رقم میزنه و ایا میتونید همچین استفاده ای نکنید یا خیر

و همچنین وقتی این قیمت رو دادین یعنی یک مانیتور هم دارید؟ و این مانیتور چند هرتز هست? بشخصه فکر میکنم اگه 60 هرتز هستش یا حتی 144 هرتز و شما قصدی برای رفتن روی رزولوشن بالا ندارید شاید series s هم گزینه خوبی برای شما باشه و بقیه پول رو هم نگه دارید برای سیستمی که بعدا ببندین

و اما اگه بخواید یه سیستم با 25 میلیون ببندین

میتونید یه کانفیگ 12100f 6600 xt(قطعات نو به جز کارت گرافیک) ببندین( امکان بستن 5700 xt با قیمت پایینتر هست که پرفورمنسش تفاوت خاصی با 6600 xt نداره اما با توجه به قدیمی تر بودن و امکان مشکلات دست دومش(به هر صورت چند سال طرف استفاده کرده) ارزشش خیلی کمتر میشه) 

و شاید هم بتونید یه 6700 xt به شرط باندل دست دوم سی پی یو و مادربرد i5 (دست دوم) داشته باشید

ادیت: الان فهمیدم که مانیتور ندارید

با این قیمت واقعا پیسی برای گیمینگ گیر نمیاد مگر اینکه شما دست به دامن rx 580 و یه مانیتور 60 هرتز دست دو بشید البته اینا برای داشتن یه سیستم اوکیه و اگه مانیتور 144 هرتز مد نظرتون باشه هم باید یه باندل ارزون( مثل 10100f و یه مادربردی) پیدا کنید

و تنها گزینه معقول xbox series s هستش

در مورد قسمت اول صحبتتونم والا من بیشتر Wow بازی میکنم که خب فقط رو پیسی هست ولی رو کنسولم میتونم کارمو راه بندازم 😅 

لینک به دیدگاه

19 دقیقه قبل، eddy گفته است:

البته كنسول خوب الان ديگه بخواى PS5 بخرى تو فكر 20 تومن نباش خدا بيامرزه اونم الان تو 35 اينا بايد باشه....

29 شده،درحال کاهش

لینک به دیدگاه

اگه میتونی تا 30 هزینه کنی

و کارایی رو به زیبایی ترجیح میدی

اینا هم بد نیست

سی پی یو: cpu i5 11400f 5900=
  فن سی پی یو AK400 1800=
  مادربورد   PRIME B560M-A 4700=
  رم  Crucial DDR4 16GB 3200Mhz 1700=
   اس اس دی =ssd 500 nvme 980  3300
  هارد  =toshiba 1 tb 1600
  کارت گرافیک    
  پاور Green 600 GED 2600=
  کیس     

جمع کل  

21600

جای کیس و گرافیکو خالی گزاشتم 

باز برا کیس میتونی زیاد هزینه نکنی و پارس evo برداری

به شرطی که س تا فن جلو نسب شه دوتا فن بالا

و نهایت باقیشو بزاری برا گرافیک

هست جاهایی که گرافیک دسته دو گارانتی دار میدن(البت باز اگر به تستها وارد نباشی رسیک خودشو داره
)

قیمتا تقریبیه

البت اینم بگم بشرطی اینقد پات در میاد که خودت خرید بزنی بدی یک نفر وارد برات اسمبل کنه( و هزینه اسمبل هم هست)

و اگر بخای صفر تا 100 رو بدی فروشنده بیشتر از این میشه(باید مالیات بر فروش و البت خدماتی که به شما میده رو حساب کنه بکشه رو سیستم)

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

من سی پی یو  amd رو نگفتم چون باش اشنایی کامل ندارم برا همین amd رو میسپرم به دوستان که قبلا بتون هم پیشنهاد شده

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Erfan Asadi گفته است:

سلام 

استاد من داشتم بنچمارکای ۶۷۰۰xt رو میدیدم فکر نمیکنم فعلا چیزی کم بیاره حداقل تا چندسال اینده بازم الان دو دلم ولی خب بیشتر مظرم رو کنسوله دلارم انگار یکم داره ارزون میشه قیمتا باز یکم بهتر شدن نسبت به هفته قبل 

ارادت

عزیزدل بنظرم شما هنوز دودل هستی که با کدوم یکی راحت تری! رزولوشنت چی هست؟ اگر 1080p هست که قطعا کارت 6700xt بسیار کارت خوبیه برای این رزلوشون ، 2k هم تا حد خوبی جوبه. اما اینجا ریسک خرید وجود داره... شما بودجت برای یک سیستم درست حسابی محدوده و دلیل اینکه من میگم برو سراغ کنسول اینه که حداقل با این مقدار بودجه محصولی رو تهیه میکنی که صفر تا صدش نو و اوکیه و ریسکی رو متحمل نمیشی / رزولوشن های بالاتر هم میتونی تجربه کنی ، تهیه بازی ها هم برات بصرفه تر در میاد (نسبتا) / اما اگر همچنان اصرار به بستن سیستم داری باید ریسک خرید کالای دست دوم رو بپذیری ( به خصوص کارت گرافیک). تصمیم گیری با خودته🌹

لینک به دیدگاه

شما میتونید با این مبلغ قطعات کارکرده با گارانتی از این فروم یا پرشین تولز یا دیوار تهیه کنید ، اگر برید قطعات نو بخرید با امدن نسل جدیدتر قیمت نسل های قبل کاهش پیدا میکنه ، یکی از دوستانم 50 میلیون پول کیس داد دو سال پیش الان حداقل 20 میلیون از قیمت قطعاتش کم شده چون نسل جدیدتر با قیمت کمتر امده من 10 سال پیش 2500k رو خریدم 450 تومن با دلار زیر 4 تومن  الان بعداز 10 سال قیمتش 450 تومان هست با دلار بالای 40 تومن 

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Erfan Asadi گفته است:

در مورد قسمت اول صحبتتونم والا من بیشتر Wow بازی میکنم که خب فقط رو پیسی هست ولی رو کنسولم میتونم کارمو راه بندازم 😅 

که اینطور 

شما که توی گیمینگ نیازتون در حد کنسول نیستش... و توی کامپیوترم چیز خاصی نیاز ندارید بیشتر دنبال یه اقدام برای اینده هستید که بنظرم همون 6700 xt رو انتخاب کنید برای 1080 کارت خوبیه

حالا برای اینکه بین کنسول و پیسی دو دل نشید این دو جمله رو بهتون میگم که بین لجندای دنیای سخت افزار زیادی میچرخه:

[وقتی شما یه کنسول میخرین یعنی یه وسیله برا بازی و سرگرمی خریدین

ولی وقتی شما یه کامپیوتر خریدین یعنی شما یه کامپیوتر دارید] 

لینک به دیدگاه

چرا نمیشه عزیز

i5 11400f

h510

16gb ram

750w coolermaster power

اینا روی هم میشه 14، یه کیس دو تومنی میندازی میشه 16 بعد میای با 10-11 تومن یا یه 3060ti دست دوم تر و تمیز میخری یا چند مدل پایین تر به 100 تا کنسول هم می ارزه

لینک به دیدگاه

من خودم تجربه کنسول و pc داشتم ولی اون حسی که pcگیمینگ می ده رو هیچ‌وقت نمی شه با کنسول مقایسه کرد 

شما بنظرم یه باندل اقتصادی فعلا بگیر بعدا پول دستت اومد می تونی ارتقا بدی الان فرصت خوبیه گرافیک قیمت خوبی داره بعدا شاید این فرصت پیش نیاد کارت 600دلاری مثل 6700xt به قیمتای الان بخری!

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، CAPITAN PRICE گفته است:

من خودم تجربه کنسول و pc داشتم ولی اون حسی که pcگیمینگ می ده رو هیچ‌وقت نمی شه با کنسول مقایسه کرد 

شما بنظرم یه باندل اقتصادی فعلا بگیر بعدا پول دستت اومد می تونی ارتقا بدی الان فرصت خوبیه گرافیک قیمت خوبی داره بعدا شاید این فرصت پیش نیاد کارت 600دلاری مثل 6700xt به قیمتای الان بخری!

دقیقا الان حدود ۹ تومن اینا شده مفته

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است:

شما میتونید با این مبلغ قطعات کارکرده با گارانتی از این فروم یا پرشین تولز یا دیوار تهیه کنید ، اگر برید قطعات نو بخرید با امدن نسل جدیدتر قیمت نسل های قبل کاهش پیدا میکنه ، یکی از دوستانم 50 میلیون پول کیس داد دو سال پیش الان حداقل 20 میلیون از قیمت قطعاتش کم شده چون نسل جدیدتر با قیمت کمتر امده من 10 سال پیش 2500k رو خریدم 450 تومن با دلار زیر 4 تومن  الان بعداز 10 سال قیمتش 450 تومان هست با دلار بالای 40 تومن 

اره تو این وضعیت بازار اصلا خرید نو‌ منطقی نیست الان با همین هزینه سیستم نو باید گرافیکشو ۳۰۵۰ بگیرم که به نسبت 6700xt که هم قیمته باهاش خیلی ضعیف تره باقی مواردش زیاد تفاوت قیمتی ندارن باهم 

9 ساعت قبل، M-AMIN گفته است:

ارادت

عزیزدل بنظرم شما هنوز دودل هستی که با کدوم یکی راحت تری! رزولوشنت چی هست؟ اگر 1080p هست که قطعا کارت 6700xt بسیار کارت خوبیه برای این رزلوشون ، 2k هم تا حد خوبی جوبه. اما اینجا ریسک خرید وجود داره... شما بودجت برای یک سیستم درست حسابی محدوده و دلیل اینکه من میگم برو سراغ کنسول اینه که حداقل با این مقدار بودجه محصولی رو تهیه میکنی که صفر تا صدش نو و اوکیه و ریسکی رو متحمل نمیشی / رزولوشن های بالاتر هم میتونی تجربه کنی ، تهیه بازی ها هم برات بصرفه تر در میاد (نسبتا) / اما اگر همچنان اصرار به بستن سیستم داری باید ریسک خرید کالای دست دوم رو بپذیری ( به خصوص کارت گرافیک). تصمیم گیری با خودته🌹

الان که اره 1080 دارم فکر نمیکنم فعلا برنامه ای برا ارتقاش داشته باشم توی همین فروم یا پرشین تولز هم افراد قابل اعتماد زیادی هستن که بشه با خیال راحت ازشون خرید کرد 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
11 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

اگه میتونی تا 30 هزینه کنی

و کارایی رو به زیبایی ترجیح میدی

اینا هم بد نیست

سی پی یو: cpu i5 11400f 5900=
  فن سی پی یو AK400 1800=
  مادربورد   PRIME B560M-A 4700=
  رم  Crucial DDR4 16GB 3200Mhz 1700=
   اس اس دی =ssd 500 nvme 980  3300
  هارد  =toshiba 1 tb 1600
  کارت گرافیک    
  پاور Green 600 GED 2600=
  کیس     

جمع کل  

21600

جای کیس و گرافیکو خالی گزاشتم 

باز برا کیس میتونی زیاد هزینه نکنی و پارس evo برداری

به شرطی که س تا فن جلو نسب شه دوتا فن بالا

و نهایت باقیشو بزاری برا گرافیک

هست جاهایی که گرافیک دسته دو گارانتی دار میدن(البت باز اگر به تستها وارد نباشی رسیک خودشو داره
)

قیمتا تقریبیه

البت اینم بگم بشرطی اینقد پات در میاد که خودت خرید بزنی بدی یک نفر وارد برات اسمبل کنه( و هزینه اسمبل هم هست)

و اگر بخای صفر تا 100 رو بدی فروشنده بیشتر از این میشه(باید مالیات بر فروش و البت خدماتی که به شما میده رو حساب کنه بکشه رو سیستم)

پیشنهاد خوبیه

ssd ارزونتری میشه برداشت

پاور بهتری مثل 650 uk+ به جاش میشه گذاشت

رم حتما دو کاناله باشه

کارت گرافیک هم 6600 میتونید تهیه کنید که برای فول اچ دی اضافی هم هست فعلا یا بودجه اگه رسید 6700

3050 دسته دو هم کارت خوبیه چون احتمال خیلی کمی که ماین شده

کیس و لوازم جانبی بعدا قابل تعویض و ارتقا هستن

در کل بنده پیشنهادم خرید سیستم هست یکمی فقط خودتو تکون بدی قلک بشکنی بقیش حله 😁

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
12 ساعت قبل، Erfan Asadi گفته است:

سلام 

مانیتور چرا دارم 1080 75فریم راستش الان داشتم دنبال مانیتور 2K میگشتم ولی با این بودجه نمیخونه راستش یکم به خریدن سیستم بیشتر ترغیب دارم حالا شاید تا ۳۰ تومنم بودجه رو زیاد کردم ولی کنسول به نظرم اون حسی که اینهمه داری پاش پول میدی رو بهت برنمیگردونه یهجوریه انگار 

در حال حاضر این گانفیک مد نظرمه 

I5 8400 

Rx 6700xt 

با بقیه لوازم حدود ۲۵ تومن اینا درمیاد 

والا دروغ نگم کنسول خیلی دست ادمو میبنده درسته پرفورمنس خوبی میده بهت ولی حس اینکه بخای سیستم رو خودت ببندی اصن یه چیز دیگس 

نمی دونم منظورت از بسته شدن دست توی کنسول چیه قرار هست با کنسول بازی کنی دیگه :دی 

قیمت ps5 هم کاهش پیدا کرده الان حدود 28 هست 

جدیدا هم اکانت های ترکیه رواج پیدا کردن که بازی هارو و... رو می تونی به صورت اوریجینال با قیمت خیلی پایینتر بخری (و بعد اکانت رو بفروشی) 

اگه صرفا استفاده گیم داری توی این شرایط به نظر من کنسول انتخاب بهتریه به خصوص اینکه الان کلی بازی خوب روی پلاس به صورت رایگان هست که می تونی تجربه شون کنی

خودمم پلتفرم اصلیم پیسی هست و کنسول رو بیشتر بخاطر انحصاری هاش و البته gta 6 که احتملا 1 سال انحصار کنسولاس گرفتم 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...