رفتن به مطلب

استفاده از اینترنت ایرانسل و همراه اول روی رایانه

Hype
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

28 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

یه چیزی ک به چشمم خورد و دوستان اشتباه برداشت کرده بودن ظاهرا درباره lte هست که فرق رو به روتر و وایفای متصل کردن.

نه اینطور نیست، lte یه پروتکل ارتباطیه و مثل 3g 4g میمونه، سیم کارت مخصوص lte داره و ...

مودمی که lte ساپورت کنه،سیم کارت 4جی هم بندازی توش کار میکنه و میتونی از بسته های lte استفاده کنی که ارزون تر و به صرفه تر از بسته های اینترنت سیمکارت 4 جی هستن.

ولی مودم 4جی، سیمکارت lte ساپورت نمیکنه.

یه فرق های کوچیکی هم دارن، من مودم 4جی داشتم، قابلیت دریافت و ارسال پیامک هم داشت، ولی در کل مودم lte بگیرید، مودم های 4جی فرقی با هات اسپات کردن گوشی ندارن و با این قیمتای مودم ها، یه گوشی دست دوم 4 جی بگیرید، خیلی به صرفه تره، علاوه بر اینکه مودم همراه هم هست.

این مورد آخر که اشاره کردین خیلی کمک کرد از شلوغی ذهنم کاسته بشه نسبت به انواع اینترنت گوشی و مودم های سیم کارتی . واقعا ممنون 🙏

ویرایش شده توسط Hype
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

یه چیزی ک به چشمم خورد و دوستان اشتباه برداشت کرده بودن ظاهرا درباره lte هست که فرق رو به روتر و وایفای متصل کردن.

نه اینطور نیست، lte یه پروتکل ارتباطیه و مثل 3g 4g میمونه، سیم کارت مخصوص lte داره و ...

مودمی که lte ساپورت کنه،سیم کارت 4جی هم بندازی توش کار میکنه و میتونی از بسته های lte استفاده کنی که ارزون تر و به صرفه تر از بسته های اینترنت سیمکارت 4 جی هستن.

و اینکه سیمکارت های lte قابلیت استفاده اینترنت روی گوشی ندارن و وقتی بندازی رو گوشی فقط پیامک براشون میاد

یه فرق های کوچیکی هم دارن، من مودم 4جی داشتم، قابلیت دریافت و ارسال پیامک هم داشت، ولی در کل مودم lte بگیرید، مودم های 4جی فرقی با هات اسپات کردن گوشی ندارن و با این قیمتای مودم ها، یه گوشی دست دوم 4 جی بگیرید، خیلی به صرفه تره، علاوه بر اینکه مودم همراه هم هست.

2.4گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز که فرق بعضی از مودم های  TD-LTE با هم هست آیا نشان از قدرت وای فای هست یا آنتن دهی به دکل ایرانسل و همراه اول ؟

یعنی آیا مودم 5 گیگاهرتز بهتر و قوی تر از 2.4 گیگاهرتز به دکل وصل میشه درسته؟

لینک به دیدگاه

45 دقیقه قبل، Hype گفته است:

2.4گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز که فرق بعضی از مودم های  TD-LTE با هم هست آیا نشان از قدرت وای فای هست یا آنتن دهی به دکل ایرانسل و همراه اول ؟

نه اون واسه وای فای است 

(باند فرکانسی وای فای)

لینک به دیدگاه

32 دقیقه قبل، عرفان زینلی گفته است:

نه اون واسه وای فای است 

(باند فرکانسی وای فای)

مرسی عزیز

از بین این دو کدوم بهتره ؟ یکیشون 2.4 هست اون یکی 5 گیگاهرتز

https://www.digikala.com/product/dkp-1747209/مودم-روتر-بی-سیم-4g-lte-تی-پی-لینک-مدل-archer-mr200ac750-ver-4/

https://www.digikala.com/product/dkp-127328/مودم-روتر-4g-lte-بی-سیم-n300-تی-پی-لینک-مدل-tl-mr6400/

لینک به دیدگاه

29 دقیقه قبل، Hype گفته است:

قربانت داداش اولی که موجود نیست تنها راهت دومیه

لینک به دیدگاه

هم اکنون، عرفان زینلی گفته است:

قربانت داداش اولی که موجود نیست تنها راهت دومیه

نه میخواستم از جایی دیگه بگیرم 😆

به هر حال ممنون. به قول شما 2.4 و 5 گیگاهرتز مربوط به وای فای که به کار من نمیاد من فقط یه کامپیوتر بهش وصل میکنم

لینک به دیدگاه

32 دقیقه قبل، Hype گفته است:

باند ۵ گیگاهرتز سرعت بیشتر برد کمتر

باند ۲.۴ سرعت کمتر برد بیشتر انتخاب با خودته

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

و اینکه سیمکارت های lte قابلیت استفاده اینترنت روی گوشی ندارن و وقتی بندازی رو گوشی فقط پیامک براشون میاد

منظورتون td-lte  هست دیگه ???

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ در 22:29، maysamsina گفته است:

دوس عزیز بنده با ونکس که رو ایرانسله سرعت 3.5 تا 7 مگ سرعت دانلود دارم یعنی بین 35 تا 55 مگ

شما wenex  داری؟ وضعیت نت تایپ به جه صورته ؟ پینگش چطوره. ؟

تعرفه هاش که خوبه 

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، Lawrence گفته است:

شما wenex  داری؟ وضعیت نت تایپ به جه صورته ؟ پینگش چطوره. ؟

تعرفه هاش که خوبه 

وضعیت نت تایپ به جه صورته ؟ پینگش چطوره. ؟ اینا رو چطور متوجه بشم که خوبه ؟
از سرعتش راضیم مخصوصا دانلود و اینکه فیلتر نیس سایتا .. 20 روز خریدم با مشاوره یه دوس خوب

لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، maysamsina گفته است:

وضعیت نت تایپ به جه صورته ؟ پینگش چطوره. ؟ اینا رو چطور متوجه بشم که خوبه ؟
از سرعتش راضیم مخصوصا دانلود و اینکه فیلتر نیس سایتا .. 20 روز خریدم با مشاوره یه دوس خوب

من چون گیم میزنم واومدم ویندوز 11 برنامه قدیمی ایکس باکس رو هم نصب میکنم . به موقعا تنظیمات بهم بخوره از طریق اون چک میکنم. تو قسمت تنظیمات و بخش نتورک  چند صانیه صبر کنید نشون میده.

برای پینگ هم  توی cmd  تایپ کنید ping 4.2.2.4 -t   و اینتر.

اگر بشه سیم کارت خالی تهیه کنم خوبه با یه مودم آنلاک .

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Lawrence گفته است:

من چون گیم میزنم واومدم ویندوز 11 برنامه قدیمی ایکس باکس رو هم نصب میکنم . به موقعا تنظیمات بهم بخوره از طریق اون چک میکنم. تو قسمت تنظیمات و بخش نتورک  چند صانیه صبر کنید نشون میده.

برای پینگ هم  توی cmd  تایپ کنید ping 4.2.2.4 -t   و اینتر.

اگر بشه سیم کارت خالی تهیه کنم خوبه با یه مودم آنلاک .

از 139 از 170 پینگش ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ در 17:44، Lawrence گفته است:

منظورتون td-lte  هست دیگه ???

بله

در ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ در 13:25، Hype گفته است:

بله، فقط خروجی وایفای شون هست و ربطی به نوع اتصال سرعشون به دکل نداره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...