رفتن به مطلب

مشکل قطعی و وصلی مکرر اینترنت

AliOrg
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با درود خدمت همه ی دوستان

بنده ساکن تهران هستم  و ISP هم مخابرات هست.

مشکلی که یکی دو ماهه برام پیش اومده اینه که قطعی و وصلی مکرر و لحظه ای دارم به طوری که به شدت کارایی که مثل گیم و یا ویدیو دیدن انجام میدم رو مختل میکنه، این قطعی لحظه ای هست ولی باعث کلی مشکلات میشه و گاهی اوقات هم کلا یکی دو دقیقه قطع میشه

یکی دو ماهی هم هست که مرتب به 2020 زنگ میزنم هر کدومشون یه چیزی میگه، یکی میگه خطتت نویز داره تلفن رو جدا کن از خطت، یکیشون تنظیمات مودم رو ریست میکنه، یکیشون میگه مشکل از تجیهزاتته و همه چیزتم عادیه و مشکلی نیست و ...

از تجهیزاتم مطمئن هستم که مشکلی نداره و مجبورم هر روز سوییچ کنم روی دیتا برای انجام یه سری کارای خاص

اگر کسی از دوستان این مشکل رو داره و یا راه حلش رو میدونه ممنون میشم راهنماییم کنه، واقعا کلافه شدم

ویرایش شده توسط AliOrg
لینک به دیدگاه

تو اینترنت کلی مقاله دیدم و راه حل  2020 که گفت مودم رو مستقیم و بدون اسپیلتر بزن هم امتحان کردم ولی به نتیجه ای نرسید و همچنان مشکل پابرجاست

لینک به دیدگاه

سلام اگر مودمتون این اطلاعات رو نشون میده یه عکس ازش اینجا بذارید تا وضعیت نویز خطتون مشخص بشه.

من تهران نیستم ولی نت از مخابرات دارم جالبه واسه من مشکل دیگه ای به وجود اومده سرویس 16 مگ دارم که الان دو سه ماهیه فیکس موقع دانلود 14 مگ میده که قبلا اینطوری نبود. وقتی هم به 2020 هم زنگ میزنم زیر بار نمیرن میگن مشکل از مودمته از خطته از کامپیوترته با وای فای وصلی با کابل وصل نیستی زیر بارم نمیرن. از خیلی از سایت های داخلی هم دانلود میکنم که تو سایت ها درج شده نیم بهاست ولی در عمل با ترافیک بین الملل حساب میکنن نمیدونم برای شما هم اینطوریه یا نه چون قبلا اینطوری نبودن.

در مورد قطعی هم بگم اون snr زیر 7 بره یا line alttenuation به 40 برسه عملا نت دائما قطع و وصل میشه

Screenshot 2023-03-19 125029.jpg

ویرایش شده توسط sina-sarhadi
لینک به دیدگاه

دوست عزیز این تایپیک شمارو دیدم امیدوار شدم

چرا؟ چون دهنم سرویس شده یک ماهی میشه که اینترنتم هر سه سانیه ی قطعی کوچیک داره دوباره وصل میشه اینترنتمم مخابراته استان لرستانم

کلی دعوا و تعویض سیم و ... هیچ فایده ی نداشت حتی میخواستم مودمو بشکونم دیگه که دیدم قیمتش یک و نیم ملیونه پشیمون شدم😂

حالا که شما میگید فهمیدم مشکل از من نیس

خوشحال شدم

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، amin_naja(امین پناهی زاده) گفته است:

چرا؟ چون دهنم سرویس شده یک ماهی میشه که اینترنتم هر سه سانیه ی قطعی کوچیک داره دوباره وصل میشه اینترنتمم مخابراته استان لرستانم

مشکل من هم دقیقا همینه

2 ساعت قبل، amin_naja(امین پناهی زاده) گفته است:

حالا که شما میگید فهمیدم مشکل از من نیس

تقریبا از وقتی موج دوم اختلالها بر روی اینترنت پیش اومد این مشکل برای من ایجاد شد، حدودا از اوایل سال جدید میلادی 

3 ساعت قبل، sina-sarhadi گفته است:

از خیلی از سایت های داخلی هم دانلود میکنم که تو سایت ها درج شده نیم بهاست ولی در عمل با ترافیک بین الملل حساب میکنن نمیدونم برای شما هم اینطوریه یا نه چون قبلا اینطوری نبودن.

من خیلی حجم برام مهم نیست بخاطر همین خیلی اهمیت به این موضوع ندادم تابحال 

در مورد قطعی هم بگم اون snr زیر 7 بره یا line alttenuation به 40 برسه عملا نت دائما قطع و وصل میشه

اطلاعاتی که در این بخش هست به شرح زیر هست، البته با جست و جوهایی که داشتم متوجه شدم SNR و Line attenuation چی هستن و  الان فهمیدم  که 40 غیرعادی هست و باید دنبال راه رفعش باشم.

طبق اطلاعاتی که در اینترنت دیدم، راه حل رفعش ایناست:

مودم عوض شه

یک نویز گیر خوب وصل بشه

ISP تغییر پیدا بکنه چون به شلوغی ISP این موضوع ربط داره

کابلها چک بشه

کابلهای داخل ساختمان تغییر پیدا کنه.

مورد یک و دو خط میخورن چون مودمم مشکلی نداره و از Splitter استفاده میکنم و نویز رو میگیره و کابلها هم نو هستن دو سال پیش تغییرشون دادم میمونه تغییر ISP که میترسم باز هم بعد تغییر ISP این مشکل پابرجا باشه و مشکل کلا از جایی که فکر نمیکنم باشه.

Downstream Upstream
Rate (Kbps): 7272 kbps 951 kbps

SNR Margin (dB): 14.1 13.7
Attenuation (dB): 40.5

21.8

همچنین به دلیل نویز بالا هم Line attenuation بالا میره که باید وسایل الکترونیکی رو ازش دور کرد و ...

لینک به دیدگاه

ولی همچنان هم نمیدونم باید کدوم کار رو انجام بدم، ممنون میشم اگر دوستان همچنان راهنمایی کنن. 

سرویس 16 مگ دارم

منم سرویسم 16 مگ هست ولی حداکثر 700 کیلوبایت سرعت دانلودم هست که باید 2 مگ باشه حداقل!

زنگ زدم 2020 میگن چون شما مودمت از مرکز مخابراتی دوره سرعتت پایینه میخواستم بگم ببخشید که پول 16 مگ رو دادم ولی اندازه 8 مگ هم سرعت نمیگیرم :| 

لینک به دیدگاه

26 دقیقه قبل، AliOrg گفته است:

مشکل من هم دقیقا همینه

تقریبا از وقتی موج دوم اختلالها بر روی اینترنت پیش اومد این مشکل برای من ایجاد شد، حدودا از اوایل سال جدید میلادی 

من خیلی حجم برام مهم نیست بخاطر همین خیلی اهمیت به این موضوع ندادم تابحال 

اطلاعاتی که در این بخش هست به شرح زیر هست، البته با جست و جوهایی که داشتم متوجه شدم SNR و Line attenuation چی هستن و  الان فهمیدم  که 40 غیرعادی هست و باید دنبال راه رفعش باشم.

طبق اطلاعاتی که در اینترنت دیدم، راه حل رفعش ایناست:

مودم عوض شه

یک نویز گیر خوب وصل بشه

ISP تغییر پیدا بکنه چون به شلوغی ISP این موضوع ربط داره

کابلها چک بشه

کابلهای داخل ساختمان تغییر پیدا کنه.

مورد یک و دو خط میخورن چون مودمم مشکلی نداره و از Splitter استفاده میکنم و نویز رو میگیره و کابلها هم نو هستن دو سال پیش تغییرشون دادم میمونه تغییر ISP که میترسم باز هم بعد تغییر ISP این مشکل پابرجا باشه و مشکل کلا از جایی که فکر نمیکنم باشه.

Downstream Upstream

21.8

من حجم برام مهمه آخرین بار دیتای یه بازی رو گرفتم 85 گیگ بود ترافیک 100 گیگ خریدم همون 85 گیگ حساب شد و کم شد.

18 دقیقه قبل، AliOrg گفته است:

ولی همچنان هم نمیدونم باید کدوم کار رو انجام بدم، ممنون میشم اگر دوستان همچنان راهنمایی کنن. 

منم سرویسم 16 مگ هست ولی حداکثر 700 کیلوبایت سرعت دانلودم هست که باید 2 مگ باشه حداقل!

زنگ زدم 2020 میگن چون شما مودمت از مرکز مخابراتی دوره سرعتت پایینه میخواستم بگم ببخشید که پول 16 مگ رو دادم ولی اندازه 8 مگ هم سرعت نمیگیرم :| 

خط شما نسبت نویز به سیگناالش خوبه ولی Line attenuation زیاده که اونم بر میگرده به چند دلیل که یکیش دور بودن از مرکزه دلایل دیگه هم میتونه داشته باشه ولی مهمترینش همونه به نظرم (رد شدن سیم ها از کنار برق که اگه این مورد تا جعبه تقسیم تلفن باشه کاری از دست شما بر نمیاد گرچه الان سیم ها زیر زمینی اند خیلی این مورد پیش نمیاد) در کل اگر مشکل اینها باشن تغییر isp  زیاد به شما کمک نمیتونه بکنه.

در مورد Splitter هم بگم شما هر تعداد دستگاه متصل به تلفن داشته باشی به همون تعداد هم باید Splitter داشته باشی مثلا سه تا تلفن داری یدونه مودم شما باید 3 تا Splitter داشته باشی تا نویز نداشته باشی البته ترجیح اینه خط نت از تلفن جدا باشه اینجوری سرویس پایدار تره.

آره data rate  شما تو عکس هم 7272 نوشته که همون 7 مگابیت کشش داره تقریبا همون 700 کیلوبایت میشه.

لینک به دیدگاه

38 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

خط شما نسبت نویز به سیگناالش خوبه ولی Line attenuation زیاده که اونم بر میگرده به چند دلیل که یکیش دور بودن از مرکزه دلایل دیگه هم میتونه داشته باشه ولی مهمترینش همونه به نظرم (رد شدن سیم ها از کنار برق که اگه این مورد تا جعبه تقسیم تلفن باشه کاری از دست شما بر نمیاد گرچه الان سیم ها زیر زمینی اند خیلی این مورد پیش نمیاد) در کل اگر مشکل اینها باشن تغییر isp  زیاد به شما کمک نمیتونه بکنه.

مرسی از راهنماییتون، حرفتون منطقیه ولی به نظر خودم تو این 2 3 ماه چشم گیر شده قبلش نبود یا اگرم بود خیلی کم بود.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، AliOrg گفته است:

Downstream Upstream

21.8

درود

snr خط شما رو این سرعت کاملا پایداره و معمولا وقتی قطع میشه که بیاد زیر 6

هر موقع قطعی ها شروع شدند برید snr رو چک کنید اگر پایین بود مشکل به احتمال زیاد از مخابراته که فقط شکایت از طریق 195 ثبت کنید بلکه برطرف شه

البته فرسودگی مودم هم نباید ساده ازش گذشت

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، AliOrg گفته است:

مشکلی که یکی دو ماهه برام پیش اومده اینه که قطعی و وصلی مکرر و لحظه ای دارم به طوری که به شدت کارایی که مثل گیم و یا ویدیو دیدن انجام میدم رو مختل میکنه، این قطعی لحظه ای هست ولی باعث کلی مشکلات میشه و گاهی اوقات هم کلا یکی دو دقیقه قطع میشه

یکی دو ماهی هم هست که مرتب به 2020 زنگ میزنم هر کدومشون یه چیزی میگه، یکی میگه خطتت نویز داره تلفن رو جدا کن از خطت، یکیشون تنظیمات مودم رو ریست میکنه، یکیشون میگه مشکل از تجیهزاتته و همه چیزتم عادیه و مشکلی نیست و ...

از تجهیزاتم مطمئن هستم که مشکلی نداره و مجبورم هر روز سوییچ کنم روی دیتا برای انجام یه سری کارای خاص

اگر کسی از دوستان این مشکل رو داره و یا راه حلش رو میدونه ممنون میشم راهنماییم کنه، واقعا کلافه شدم

مشکل رو بنظرم اکثرا دارن، خودتونو اذیت نکنید، به 2020 هم بگید میگن خط شما سالمه مشکلی ندارید؛ اینترنت همراه که نابودش کردن، هم بسته های خوبش رو حذف کردن هم گرون کردن هم سرعتش رو...، عملا کاری کردن که دیگه کسی از نت همراه استفاده نکنه و ملت از نت مخابرات و نت td-lte استفاده کنن؛ نت مخابرات هم همش قطعی داره، خودتونو درگیر نکنید، قشنگ بازیتون میدن و اذیتتون میکنن و آخرش با اعصاب خراب و مشکل حل نشده روبرو میشید.

image.thumb.png.f989290096e688778dc0b4fb3db7b240.png

اولش میگن مشکل از مودم شما هستش، بهترین مودم رو هم بخری میبینی که بازم این مشکل هستش

بعدش میگن مشکل از کابل سر گوچه تا خونتون هستش، اونم کابل تازه بزنی بازم میبینی که وضعیت همینه ( البته اگه کابل چندتیکه هستش باید برا رفع نویز حتما کابلو عوض کنید، چون مخابراتی ها دزدی میکنن و کابل یکسره وصل نمیکنن و کابل چند تیکه وصل میکنن - وقتی معتادی/دزدی کابلا رو میدزه! )

بعد مامور میفرستن جلو خونه، یکم با تلفن صحبت میکنه که مثلا آره پیگیریم و داریم مشکلو حل میکنیم، مودم خودشو میزنه به کابل، بعد میگه خط شما عالیه 20 هه 20 هه مشکلی یوخدو، بعد میگه مشکل از سیم کشی داخلی شما هستش؛ سیم کشی داخلی رو هم عوض کنی، باز میبینی که مشکل حل نشده.

از این جا به بعد وارد یه loop  یا حلقه تکرار میشی که بازیت میدن و میفرستنت دنبال نوخود سیاه

خواستم بگم این مسیرو قبلا رفتم، شما باز برو، کی میدونه، شاید مشکل شما حل شد.

ویرایش شده توسط md3848
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مخابرات منطقه ما 3-4 ماهه شاید بیشتر قشنگ حجم دزدی میکنه ماهانه حدود 10 گیگ وب گردی مصرفم بود الان 50 گیگ کم میاد در صورتی که نه یوتیوب میرم نه سایتهای پر مصرف، مصرفم حتی کمترم شده

2 ماهی هم بود که کلا قطعی وصلی فراوان داشتم میخواستم مودمو بترکونم با زحمت زیاد امروز فریمور اپدیت کردم ظاهرا درست شده

ولی خوب مثلا کافو ما فیبر نوریه و مودم مستقیم به سر خط وصله اما دو تا نت داریم هر دو مخابرات یکیش حداکثر 14 مگابیت اونیکی 4 مگابیت !

زنگ هم میزنی همون حرفهای همیشگی نهایت قبول کنن کارشناس بفرستن اون کارشناس زنگ میزنه من خطتتو از اینجا چک کردم اوکی بود پس نمیام!!! (جوری هم صحبت میکنه انگاری بهش بدهکاری و دعوا داره)

داخلی هم یادم نمیاد حساب کنن

خارجی هم یه دانلود 6 گیگی میزنی 10-12 گیگ برات مصرف میزنه

ماهانه 18 تومن پول مفتی میگیری برای خدمات

مطلب جالبتر اینکه سرماه قبض میومد الان 10 روز از ماه میگذره میگه قبضتو پرداخت کن

یعنی فقط میشینن فکر میکنن چیکار کنیم بیشتر بچابیم

خدایا ما را از شر ظالم نجات بده

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

مخابرات منطقه ما 3-4 ماهه شاید بیشتر قشنگ حجم دزدی میکنه ماهانه حدود 10 گیگ وب گردی مصرفم بود الان 50 گیگ کم میاد در صورتی که نه یوتیوب میرم نه سایتهای پر مصرف، مصرفم حتی کمترم شده

2 ماهی هم بود که کلا قطعی وصلی فراوان داشتم میخواستم مودمو بترکونم با زحمت زیاد امروز فریمور اپدیت کردم ظاهرا درست شده

ولی خوب مثلا کافو ما فیبر نوریه و مودم مستقیم به سر خط وصله اما دو تا نت داریم هر دو مخابرات یکیش حداکثر 14 مگابیت اونیکی 4 مگابیت !

زنگ هم میزنی همون حرفهای همیشگی نهایت قبول کنن کارشناس بفرستن اون کارشناس زنگ میزنه من خطتتو از اینجا چک کردم اوکی بود پس نمیام!!! (جوری هم صحبت میکنه انگاری بهش بدهکاری و دعوا داره)

داخلی هم یادم نمیاد حساب کنن

خارجی هم یه دانلود 6 گیگی میزنی 10-12 گیگ برات مصرف میزنه

ماهانه 18 تومن پول مفتی میگیری برای خدمات

مطلب جالبتر اینکه سرماه قبض میومد الان 10 روز از ماه میگذره میگه قبضتو پرداخت کن

یعنی فقط میشینن فکر میکنن چیکار کنیم بیشتر بچابیم

خدایا ما را از شر ظالم نجات بده

1- هجده تومن که پول 3 تا بستنیه! حالا خوبه فیبر نوری داری و برا دایالاپ 18 تومن خدمات نمیدی وگرنه شرتشونو پرچم آمریکا میکردی 😂

2- همه جا همینه، 1 هفته 10 روز قبلش خبر میدن که باید پرداخت کنی و محدوده زمانی هم اینه...، حالا دولتی باشه یا خصوصی! چیز عجیبی نی.

3-برا دزدی روش های بهتری هستش، نیازی نی حجم نت ات رو انگول کنن! ببین مشکلت از جای دیگه باید باشه؛ قبلا من این مشکلو داشتم که ویندوز 10 بدون اجازه آبدیت میکرد، تا الان هم همینه ولی خب...؛ حواست به نت داخلی و خارجی هم باید باشه، بعضی سایت های عوضی میگن داخلی ولی خارجیه سرورهاشون، اکثر سایت های دانلود فیلم اینطوره مثلا و...؛ هک نت هم کار ساده ای هستش، یکی از رفقام رو دیدم که کنار خونه مردم پلاس میشه و نتشون رو... و مشکلات دیگه که خارج از حوصله هستش بحثشون

4-بحث قطعی و وصلی هم احتمالا مشکل از زیر ساخت هاشون هستش یا بودجه میخواد یا عرضه ندارن درست کنن یا مشکل از جای دیگس که حل نشده و نمیشه یا هر چیز دیگه ای که من اطلاع ندارم.

عکس آواترات اولین سریالی بود که فک کنم دیدیم، یه بابایی تو راه دبیرستان میفروخت، 1-DVD فک کنم 4-5 تا قسمت، ما خودمون دزدی خودمون رو نمیبینیم و فقط چشمون این ور اونوره که.... ( مجموعه ای که دوبله کردن سریال فوق رو، صلواتی دوبله نکردن که! بعضا فراموش میکنیم یا نمیدونیم یا فک میکنیم برا خیرات امواتشون دوبله کردن، یا یه عده دیگه مارو دوست داشتن، برامون رایگان دوبله کردن 😂 ) / خودمو دارم میگم / زمان چقدر سریع میگذره، انگار همین دیروز بود که داشتم این سریال رو میدیدم...

ویرایش شده توسط md3848
لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، md3848 گفته است:

3-برا دزدی روش های بهتری هستش، نیازی نی حجم نت ات رو انگول کنن! ببین مشکلت از جای دیگه باید باشه؛ قبلا من این مشکلو داشتم که ویندوز 10 بدون اجازه آبدیت میکرد، تا الان هم همینه ولی خب...؛ حواست به نت داخلی و خارجی هم باید باشه، بعضی سایت های عوضی میگن داخلی ولی خارجیه سرورهاشون، اکثر سایت های دانلود فیلم اینطوره مثلا و...؛ هک نت هم کار ساده ای هستش، یکی از رفقام رو دیدم که کنار خونه مردم پلاس میشه و نتشون رو... و مشکلات دیگه که خارج از حوصله هستش بحثشون

به نظرتون چطور میشه فهمید سایتی سرورش خارجیه ولی به دروغ میگه داخلیه ونیم بهاست؟ من فکر نکنم هیچکدوم زیر بار برن نه مخابرات زیر بار میره برای حجم نیم بها و نه اون سایت های به ظاهر داخلی با دامنه ir.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
7 ساعت قبل، md3848 گفته است:

1- هجده تومن که پول 3 تا بستنیه! حالا خوبه فیبر نوری داری و برا دایالاپ 18 تومن خدمات نمیدی وگرنه شرتشونو پرچم آمریکا میکردی 😂

2- همه جا همینه، 1 هفته 10 روز قبلش خبر میدن که باید پرداخت کنی و محدوده زمانی هم اینه...، حالا دولتی باشه یا خصوصی! چیز عجیبی نی.

4-بحث قطعی و وصلی هم احتمالا مشکل از زیر ساخت هاشون هستش یا بودجه میخواد یا عرضه ندارن درست کنن یا مشکل از جای دیگس که حل نشده و نمیشه یا هر چیز دیگه ای که من اطلاع ندارم.

عکس آواترات اولین سریالی بود که فک کنم دیدیم، یه بابایی تو راه دبیرستان میفروخت، 1-DVD فک کنم 4-5 تا قسمت، ما خودمون دزدی خودمون رو نمیبینیم و فقط چشمون این ور اونوره که.... ( مجموعه ای که دوبله کردن سریال فوق رو، صلواتی دوبله نکردن که! بعضا فراموش میکنیم یا نمیدونیم یا فک میکنیم برا خیرات امواتشون دوبله کردن، یا یه عده دیگه مارو دوست داشتن، برامون رایگان دوبله کردن 😂 ) / خودمو دارم میگم / زمان چقدر سریع میگذره، انگار همین دیروز بود که داشتم این سریال رو میدیدم...

همون 18 تومن از همه مفتی میگیرن ببین کجا میرسه اصلا چرا باید بدم (مگه در عوض خدمات میدن قبلا هر دو ماه قبض میومد اما کردن یک ماهه که مفتی پول بگیرن) ، فیبر بخوره تو کلشون فقط باعث شده غیر مخابرات کسی بهم adsl نده ( درست فهمیدید در اسم فیبر داریم اما همون خط مسیه) جالبه یکی از دو خطم فقط 4 مگابیت کشش داره فکر کنم فیبرشونو با پوست پرتغال کردن

اول باید ماه تموم بشه بعد قبضش بیاد نه اینکه ماه شروع نشده ، قبضشو بفرستن انگاری رفتی رستوران هنوز سفارش ندادی اما بهت صورت حساب نشون میدن انقدر باید بدی ندی هم از غذا خبری نیست

پس شما روش های دزدی رو بهتر میشناسی ؟! با کاربر نوب هم صحبت نمیکنی همه این چیزها رو خودمون میدونیم مطئنم که مخابرات میخوره به غیر از خودم کس دیگه ای مصرف نمیکنه

همون سایت با همراه اول ایرانسل دانلود میکنی داخلی حساب میکنه اما مخابرات فرقی براش نداره

در آخر فکر کنم کارمند مخابراتی چیزی هستی که سنگشونو به سینه میزنی چون شما راحت که قضاوت میکنی ما هم لطفتونو بهتون برمیگردونیم

16 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

به نظرتون چطور میشه فهمید سایتی سرورش خارجیه ولی به دروغ میگه داخلیه ونیم بهاست؟ من فکر نکنم هیچکدوم زیر بار برن نه مخابرات زیر بار میره برای حجم نیم بها و نه اون سایت های به ظاهر داخلی با دامنه ir.

این افزونه نصب کنید بهتون میگه که سایت داخلی یا خارجی

IrLinks

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

این افزونه نصب کنید بهتون میگه که سایت داخلی یا خارجی

IrLinks

ممنون.

اینو تست کردم تیک سبز میده به اون سایتی که ازش دیتای بازی رو دانلود کردم ولی مخابرات نیم بها حساب نکرده حالا من این وسط باید یقه کیو بگیرم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
22 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است:

ممنون.

اینو تست کردم تیک سبز میده به اون سایتی که ازش دیتای بازی رو دانلود کردم ولی مخابرات نیم بها حساب نکرده حالا من این وسط باید یقه کیو بگیرم؟

باید شکایت کنی 195 ولی کو گوش شنوا 

https://195.cra.ir/

قبلا دیده بان داشتم راضی بودم اومدن مثلا فیبر کنن فقط کافو فیبر شده اما کیفیت همون خط مسی

تو بازی 70% پک لاست پینگ 500-600

فقط میتونم از مخابرات سرویس بگیرم که اونم اینجوری احتمالا جمع اوری بکنم بیام رو lte

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
1 ساعت قبل، zeratuldota گفته است:

منم قعطی دارم جدیدا

سرویس lte واسه گیم چی خوبه ؟

مبین نت و ایرانسل دارن (همراه اول نداره)

ایرانسل الان پک لاست میده تو ایپکس

مبین نت نمیدونم ولی میتونستی به دکل همراه اول وصل بشی با رومینگ

بقیه شرکتها اطلاع ندارم چجوری هستن

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

همون 18 تومن از همه مفتی میگیرن ببین کجا میرسه اصلا چرا باید بدم (مگه در عوض خدمات میدن قبلا هر دو ماه قبض میومد اما کردن یک ماهه که مفتی پول بگیرن) ، فیبر بخوره تو کلشون فقط باعث شده غیر مخابرات کسی بهم adsl نده ( درست فهمیدید در اسم فیبر داریم اما همون خط مسیه) جالبه یکی از دو خطم فقط 4 مگابیت کشش داره فکر کنم فیبرشونو با پوست پرتغال کردن

اول باید ماه تموم بشه بعد قبضش بیاد نه اینکه ماه شروع نشده ، قبضشو بفرستن انگاری رفتی رستوران هنوز سفارش ندادی اما بهت صورت حساب نشون میدن انقدر باید بدی ندی هم از غذا خبری نیست

پس شما روش های دزدی رو بهتر میشناسی ؟! با کاربر نوب هم صحبت نمیکنی همه این چیزها رو خودمون میدونیم مطئنم که مخابرات میخوره به غیر از خودم کس دیگه ای مصرف نمیکنه

همون سایت با همراه اول ایرانسل دانلود میکنی داخلی حساب میکنه اما مخابرات فرقی براش نداره

در آخر فکر کنم کارمند مخابراتی چیزی هستی که سنگشونو به سینه میزنی چون شما راحت که قضاوت میکنی ما هم لطفتونو بهتون برمیگردونیم

تو پرویی تو خفنی تو اصلا یه بمبی ( دیالوگ جکی چان البته با کمی تغییر 😂)؛ نه من رئیس مخابراتم اومدم اینجا هرکی از مخابرات بد میگه رو بکنم تو گونی 😐 عاصاب ماصاب یوخوندو؟ 😅

چرا سخت میگیری، مشکلی که دارید، منم دارم، حرفم اینه که به قول قدیمی ها جیبتو سفت بگیر بقیه رو دزد نکن.

البته من فقط روزا مشکل دارم بعضی وقتا، ولی شبا قطع و وصل نمیشه 🙂

فردا عیده، عید همتون مبارک!  😎

لینک به دیدگاه

سلامی مجدد خدمت همه ی دوستان

دوستان کسی همچنان راه حل قطعی برای این موضوع نداره؟

فاصلم تا مرکز مخابراتی 2.8 کیلومتر هست که 2020 گفته زیاده، آیا این فاصله فاصله ی زیادی هست؟
در ضمن تا جایی که یادمه در طی این دو سه ماه اخیر اینترنتم به این شکل شده.

اگر درست بشو نیست چه سرویس جایگزینی رو پیشنهاد میکنید برای اینترنت که به صرفه هم باشه به جز اینترنت دیتای گوشی؟

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱/۴ در 20:38، AliOrg گفته است:

فاصلم تا مرکز مخابراتی 2.8 کیلومتر هست که 2020 گفته زیاده، آیا این فاصله فاصله ی زیادی هست؟

اگر درست بشو نیست چه سرویس جایگزینی رو پیشنهاد میکنید برای اینترنت که به صرفه هم باشه به جز اینترنت دیتای گوشی؟

درود برشما و بر همه دوستان

اینترنت فاجعه شده

چند روزه برای باز کردن سایتهای ایرانی همه دچار مشکلم

تازه تعرفه هاشونم افزایش دادن و  سر به فلک کشیده

50 مگ 1ماهه رو خریدم 96 تومن

نمیدونم تا کجا میخان ادامه بدن ولی این کارا باعث خشم و نفرت مردم میشه

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱/۴ در 20:38، AliOrg گفته است:

سلام

بنده آسیاتک و مخابرات دارم

فاصلم تا مخابرات حدود 3 تا 3.5 کیلومتره اما توی مسیر تغییراتی دادن فاصله رو 5 کیلومتر میزنه اخیرا

نویز و قطعی داشتم سیمبان چندین مورد اومد تغییراتی روی کانال از سمت مخابرات و پست منطقه داد کیفیت 20-30% بهتر شد اما بارون که میزنه نویز میگیره.

از پست کوچه تا منزل کابل کشی نو کردم و اوکیه و بقیه مسیر قهوه ایه

snr حدود 8 تا 10.5 هر بار که لینک میگیره هست.

خط دوم که مخابراته با سلام و صلوات 4مگ پایداره با snr 10 البته این هم بگم خط مشکل داره و ربطی به سرویس نداره

اختلال اینترنت هم 6ماهه هر شب به یک صورتی هست و داستان داریم

adsl2+.png

ویرایش شده توسط AloneStar
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ در 12:12، AliOrg گفته است:

سلام مجدد، مشکل شما حل شد؟  اگه آره، لطفا راه حل رو بگید، ممنون 😁

لینک به دیدگاه

سلام اتفاقی این پست دیدم

از دیروز هم درگیر هستم با مخابرات هی تماس و ...

من سرویسم 16 و خطم بهترین کیفیت ممکن داره حتی خودشون هم میگن ولی سرعت بالاتر از 10 مگ میزارن همه ش قطع میشه اصلا نمیشه استفاده کرد من مجبوری گفتم 8 بزارید الان گذاشتن 8 قطعی انگار اوکی شده ولی پینگ وحشتناک رفته بالا حالا خدا میدونه کی اونو فیکس میکنن 

کلا از مخابرات نباید توقع داشته باشید !

image.thumb.png.04b604e8914f1d6eb9f721c57382cd2b.png

ببینید الان 10 مگ گفتم بزارن بهترین SNR  و Line attenuation دارم

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، amirafshar گفته است:

سلام اتفاقی این پست دیدم

از دیروز هم درگیر هستم با مخابرات هی تماس و ...

من سرویسم 16 و خطم بهترین کیفیت ممکن داره حتی خودشون هم میگن ولی سرعت بالاتر از 10 مگ میزارن همه ش قطع میشه اصلا نمیشه استفاده کرد من مجبوری گفتم 8 بزارید الان گذاشتن 8 قطعی انگار اوکی شده ولی پینگ وحشتناک رفته بالا حالا خدا میدونه کی اونو فیکس میکنن 

کلا از مخابرات نباید توقع داشته باشید !

image.thumb.png.04b604e8914f1d6eb9f721c57382cd2b.png

ببینید الان 10 مگ گفتم بزارن بهترین SNR  و Line attenuation دارم

یبار بزار روی 4 یا 2 مگ تست کن...من هم شاتل دارم هم آسیا شاتل فقط برای گیم هست دقیقا وضعیت خط شما رو دارم 16 مگ گرفتم اما خودم روی 4 گذاشتم   

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...