رفتن به مطلب

تعمیر سوئیچ موس گیمینگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با درود و عرض ادب و احترام

من دو عدد موس گیمینگ دارم
یه دونه موس Logitech G502 Hero و یه موس گیمینگ Razer Basilisk

الان هر دوتاش مشکل "دابل کلیک" پیدا کرده

موس لاجینک رو حدود دو ساله باهاش کار میکنم و اخیرأ درگ موس خوب جواب نمیده و قطع و وصل میشه

موس رایزر رو هم کمتر از یکسال استفاده کردم و مشکل دابل کلیک پیدا کرده !

دنبال جایی میگردم که بتونن تعمیر کنن ( میگن نیاز به تعویض سوئیچ داره )

جایی میشناسید اینکار رو انجام بدن و اصلأ آیا ارزش داره بخوام تعمیرشون کنم؟؟؟

پ ن : الان در سایت "علی اکسپرس" ، سوئیچ موس لاجیتک رو پیدا کردم که گذاشته 2.55 دلار و 3.58 دلار شیپینگ میگیره و یه سودی هم باید به شرکت ایرانی وارد کننده اش بدم ... یه پول هم باید برای لحیم کاری بدم !
بنظرم اینجوری اگر برم یه دونه نو بخرم بصرفه تر میشه 🤔

میخواستم نظر دوستان رو هم در این مورد جویا بشم ...

Untitled2.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

چند روز پیش داشتم در مورد موس تحقیق میکردم ،به یه پست توی ردیت برخوردم که طرف گفته بود تونسته با روغن چرخ مشکل دابل کلیک این مدل سوییچ های خاص رو برطرف کنه 

حالا چطور با روغن درست شده خدا میدونه ،اما سعی کنین در موردش تحقیق کنید شاید نیازی به تعویض کلید نداشته باشه

لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، saeedx گفته است:

موس لاجینک رو حدود دو ساله باهاش کار میکنم و اخیرأ درگ موس خوب جواب نمیده و قطع و وصل میشه

درود بر شما

وقتی هنگام تکون دچرا قطع وصلی میشه بر میگرده به سیم ماوس که میتونی بدی سیمو عوض کنن

21 دقیقه قبل، saeedx گفته است:

پ ن : الان در سایت "علی اکسپرس" ، سوئیچ موس لاجیتک رو پیدا کردم که گذاشته 2.55 دلار و 3.58 دلار شیپینگ میگیره و یه سودی هم باید به شرکت ایرانی وارد کننده اش بدم ... یه پول هم باید برای لحیم کاری بدم !

فک کنم با این اوضاع قیمتایی که قطعه وارد می کننن بهتره بدی سویچ معمولی روش بزارن حداقل بتونی استفاده کنی

گاها همین سویچ معمولی ها هم دوام خوبی دار

دستمزد تعویضشم زیاد نمیشه

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، silvermanHHH گفته است:

سلام

چند روز پیش داشتم در مورد موس تحقیق میکردم ،به یه پست توی ردیت برخوردم که طرف گفته بود تونسته با روغن چرخ مشکل دابل کلیک این مدل سوییچ های خاص رو برطرف کنه 

حالا چطور با روغن درست شده خدا میدونه ،اما سعی کنین در موردش تحقیق کنید شاید نیازی به تعویض کلید نداشته باشه

این سویچ ها در واقع یه قطعه پلاتین مانند دارن

که در اثر تکرار اتصال زیاد(همون کلیک کردن زیاد) دچار ساییدگی یا اکسید میشن

شاید این روغن رفع اکسید میکنه

البن گاهی خرابی پلاتین بیشتر از اکسید شدگی هست و قطعا چاره سایز نیست

لینک به دیدگاه

29 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر شما

وقتی هنگام تکون دچرا قطع وصلی میشه بر میگرده به سیم ماوس که میتونی بدی سیمو عوض کنن

فک کنم با این اوضاع قیمتایی که قطعه وارد می کننن بهتره بدی سویچ معمولی روش بزارن حداقل بتونی استفاده کنی

گاها همین سویچ معمولی ها هم دوام خوبی دار

دستمزد تعویضشم زیاد نمیشه

نه ... ارتباطی با سیم نداره !
در حالت عادی ( بدون هرگونه تکان دادن سیم موس ) ، کلیک چپ موس دچار قطع و وصلی هست ( مشکل دقیقأ از خود سوئیچه )

سوئیچ معمولی رو آیا مطمئن هستید که روی همه موسها قابل نصب هست؟؟؟  از کجا میشه خریداری کرد؟؟

ویرایش شده توسط saeedx
لینک به دیدگاه

تهران یه نفر هست اینکارا رو انجام میده 
آقای کشانی 02188929060
تماس بگیرین ببینین قطعات یدکی موسهاتون رو دارن یا نه 

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، saeedx گفته است:

در حالت عادی ( بدون هرگونه تکان دادن سیم موس ) ، کلیک چپ موس دچار قطع و وصلی هست ( مشکل دقیقأ از خود سوئیچه )

سوئیچ معمولی رو آیا مطمئن هستید که روی همه موسها قابل نصب هست؟؟؟  از کجا میشه خریداری کرد؟؟

https://www.digikala.com/product/dkp-3559776/میکروسوئیچ-مدل-ts-1310-بسته-2-عددی/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

موس باز کنین یا سوئیچ هارو دربیارین قسمت زیرین یا همون پلاتین هارو با اسپره انژکتور شور ماشین و مسواک تمیز کنین

احتمالا درست میشه!

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، saeedx گفته است:

بله خودم ماوس زیاد تعمیر کردم

هیچ فرقی نمیکنه

اغلب الکترونیکی ها دارن

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، behy گفته است:

موس باز کنین یا سوئیچ هارو دربیارین قسمت زیرین یا همون پلاتین هارو با اسپره انژکتور شور ماشین و مسواک تمیز کنین

احتمالا درست میشه!

پلاتینش ظرافت خاصی داره باز کردن سویچ دقت میخاد

لینک به دیدگاه

من که خیلی وقته با اسپری ناهید یا wd40 مشکل رو حل میکنم البته چون کمی چرب میشه باعث میشه که دو سه ماه یکبار اینکارو تکرار کنم ولی یکم قلق داره

شاید ایزوپروپیل الکل بهتر باشه که گیر نیاوردم

لینک به دیدگاه

18 ساعت قبل، masooyan گفته است:

جسارتأ شما مطمئن هستید که این میکروسوئیچ ها در این موسها بعنوان سوئیچ کلیک اصلی موس قابل استفاده هستن ؟؟؟ آخه شکل اونها یه مقدار با اون نمونه سایت علی اکسپرس فرق داره !

لینک به دیدگاه

توصیه میشه اسپری wd حتما امتحان شه شاید مشکل دابل کلیکتون بتونه با اسپری wd حل شه

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، saeedx گفته است:

جسارتأ شما مطمئن هستید که این میکروسوئیچ ها در این موسها بعنوان سوئیچ کلیک اصلی موس قابل استفاده هستن ؟؟؟ آخه شکل اونها یه مقدار با اون نمونه سایت علی اکسپرس فرق داره !

او اهرم فلزی روش در میاد

ساختار و سایز و پایه ها یکیه

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱/۳ در 01:16، saeedx گفته است:

من  دقیقا همین مشکل رو با لاجیتک g100s پیدا کردم

خودم از یه موس دیگه دکمه کندم زدم به این

کار خاصی نداره بچه 3 ساله هم میتونه لحیمش کنه

دکمه 3 تا پایه بزرگ داره که به راحتی لحیم میشن خودت میتونی انجام بدی

تو اینترنت دکمش رو جدا هم می فروشن

تو دیجکالا و ترب

ویرایش شده توسط HESAM OVERCLOCK HERO
لینک به دیدگاه

اسپری های تمیزکننده خشک اگه اشتباه نکنم بهش میگم

برای پاک کردن چربی و سیلیکون و اینا جواب میده قیمت بالایی هم نداره کاربردی هم

یدونه بخر سوییچاشو باز کن بزن بهش احتمالا درست میشه

یکی رو هم دیدم میگفت میتونی سوییچ اصلی رو با سوییچ های بغل موس(فوروارد و بکوارد) عوض کنی چون اونا خیلی استفاده نشده ازشون نسبت به کلیک های اصلی معمولا سالم تر می‌مونن

اگه میخوای سوییچ های خود موست باشه و متفرقه نندازی(که البته خیلی فرقی هم نمیکنه) میتونی این حرکتو بزنی

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱/۴ در 22:04، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است:

تو اینترنت دکمش رو جدا هم می فروشن

تو دیجکالا و ترب

استاد درود بر شما
جسارتأ یه نگاه به لینک زیر بیاندازید ببینید این سوئیچ همونی هست که به کار من میاد یا نه ؟؟؟
https://www.digikala.com/product/dkp-3559776/میکروسوئیچ-مدل-ts-1310-بسته-2-عددی/

ضمنأ اگر سوئیچ این موسهای معمولی ارزون رو جدا کنم و روی این موس لاجیتک بیاندازم ، مشکل حل میشه؟؟؟

لینک به دیدگاه

43 دقیقه قبل، saeedx گفته است:

استاد درود بر شما
جسارتأ یه نگاه به لینک زیر بیاندازید ببینید این سوئیچ همونی هست که به کار من میاد یا نه ؟؟؟

ضمنأ اگر سوئیچ این موسهای معمولی ارزون رو جدا کنم و روی این موس لاجیتک بیاندازم ، مشکل حل میشه؟؟؟

قبلا با هویه کار کردید؟

سوییچ مناسب بگیرید  یبار عوض کنید تا چند سال دست نخوره  

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، saeedx گفته است:

استاد درود بر شما

شاید باور نکنی ولی این سویچ 10 تومی که میبینی از اون آمران چینیه دوامش بیشتره.

پ.ن: مانیتورو نمیفروشی؟ 🙂

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Devileytion گفته است:

شاید باور نکنی ولی این سویچ 10 تومی که میبینی از اون آمران چینیه دوامش بیشتره.

پ.ن: مانیتورو نمیفروشی؟ 🙂

خدایی موافقم

من تا حالا چنتایی ماوس حرفه ای که برام اوردن و تعمیر کنم(دوتا ریزر  یک ایسوس و یک لوجیتک)

جالبیش این بود مدت زیادی از کارکردشون نگذشته بود باعث مشکل سویچ شده بودن

یه ماوس معمولی میگیری گاها تا چند سال بدون مشکل کار میکنه

یکی از ریزر برا کسی بود که سویچ رو اصلی تهیه کرده بود ولی بقیه رو با اطلاع و هماهنگی خودشون سویچ معمولی گذاشتم

فقط پول برند سویچ میگیرن ،یه پلاتینه که اونم قعطعا از طلا نمیسازن😅

لینک به دیدگاه

دوست عزیز از این سوییچ ها قطعات الکترونیک فروش ها دارند، جنسشون معمولیه و فقط توی تعداد کلیک ممکنه به پای برندها نرسند ولی قطعا پایه ها یکیه و روی موس جواب میده

لینک به دیدگاه

• 5 هفته بعد...

دوستان برای صابون راه حلی نیست؟

یه یدک داشت که اونم دیگه داره پاره میشه

لینک به دیدگاه

اسکرول ماوس لاجتیک من هم خراب شده بود، یه ماوس هترون هم دانگلش مشکل داشت، من بردمش نمایندگی تعمیر هترون، اسکرول لاجتیک رو هم برام با هزینه مناسب تعویض کرد. تو سایت هترون یا سایر برندهایی که گارانتی خوب دارن برید، مرکز تعمیرش رو نسبت به شهرتون ببینید، ببرید براتون انجام میدن. چون کارشون اینه خیلیم خوب انجامش میدن.

ویرایش شده توسط Fido
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...