رفتن به مطلب

خاموش ماندن کامپیوتر برای مدت طولانی، برای ssd مشکل ایجاد می‌کند؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان، اونروز داشتم یک مقاله ای مطالعه میکردم و دقیق یادم نیست کجا بود ولی انگار نوشته بود اگر کامپیوتر مدت زیادی خاموش باشه، ممکنه اطلاعات ssd  پاک بشه (به خاطر اینکه مدت زیادی برق بهش نرسیده،)

چنین چیزی صحت داره؟

2- یک سوال دوم دارم: من ssd 980 m.2 سامسونگ دارم 1 ترابایت. اینو به 2 درایو 300 ویندوز و 700 تقسیم کردم ولی این 700 گیگ رو هیچی تا حالا روش نریختم. مشکلی ایجاد نمیشه روی اون 700 گیگ؟

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، mohammad7966 گفته است:

سلام دوستان، اونروز داشتم یک مقاله ای مطالعه میکردم و دقیق یادم نیست کجا بود ولی انگار نوشته بود اگر کامپیوتر مدت زیادی خاموش باشه، ممکنه اطلاعات ssd  پاک بشه (به خاطر اینکه مدت زیادی برق بهش نرسیده،)

چنین چیزی صحت داره؟

2- یک سوال دوم دارم: من ssd 980 m.2 سامسونگ دارم 1 ترابایت. اینو به 2 درایو 300 ویندوز و 700 تقسیم کردم ولی این 700 گیگ رو هیچی تا حالا روش نریختم. مشکلی ایجاد نمیشه روی اون 700 گیگ؟

بله اگر دو سه سال روشنش نکنید ممکنه پاک بشه، منطقا اگر برای چند سال قرار نیست SSD روشن بشه برای چی خریدین؟

در مورد سوال 2، مشکلی نیست.

لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

بله اگر دو سه سال روشنش نکنید ممکنه پاک بشه، منطقا اگر برای چند سال قرار نیست SSD روشن بشه برای چی خریدین؟

در مورد سوال 2، مشکلی نیست.

من البته خریدم و ویندوز روی ssd ریختم همون درایو 300 گیگ. فقط 700 گیگ رو گذاشتم برای شبیه سازهای شبکه که تا حالا فرصت نشده فایلی روش بریزم

ممنونم از شما

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام خدمت استارتر و اساتید عزیز

چیزی که میگم تجربه شخصی خودم هست

سال 96 بنده یه سیستم جمع کردم با SSD 256 گیگ برای فامیلم

دست بر قضا ایشون کلا یه ماه استفاده کردن سیستم رو و به دلایلی رفتن خارج... و سیستم تا همین چند ماه پیش خاموش بوده در منزل ایشون

وقتی که برگشتن سیستم رو خودم براشون راه اندازی کردم و اینکه اطلاعاتی هیچی پاک نشده بود

عکس های زیادی ایشون داشتن رو هاردشون

یعنی تقریبا 5 سال سیستم خاموش بوده و هیچ اطلاعاتی از بین نرفته داخل SSD

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...