رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خسته نباشید.

من با توجه به کارم می خوام کیس بخرم چون لپتاپم دیگه جواب گوی کار من نیست. با اینکه پردازنده ۹۷۵۰H داره اما خیلی وقتا زیر لود صد در صد هست و نتیجه دلخواه رو هم برام نداره. هزینه که مد نظر دارم 150 تا 200 تومن هست اما ترجیحم هست هزینه اضافه نکنم مگر ارزش هزینه کردن رو داشته باشه پس اگه بشه با 120 تومن مثلا سیستم مناسب بست پس ترجیح اینه با هزینه کمتر انجام بشه.
فعلا قصد خرید گرافیک با قدرت بالا ندارم اما در آینده ممکنه بخرم شاید الان گرافیک دست دوم خریدم یا یه گرافیک کارم راه بندازه. کارم به قدرت بالای پردازنده وابسته هست. رم هم 64 گیگ کافی هست برام.
تجربه که در خرید قبلی سیستم داشتم رو کیس و پاور کم هزینه کردم که نتیجه جالبی نداشت پس مواردی مثل کیس و پاور حتما با کیفیت بالا باشه عمری باشه. شما فرض کنید در آینده گرافیک شاید با توان بالا گرفتم پس پاور برای اون کارتم جوابگو باشه.

جایی که هستم به نسبت صدا کمه پس کیفیت فن های رو کیس و کولر پردازنده حتما خوب باشه که بعد از یه مدت به صدا نیوفته.

سیستم حدود 10 تا 12 ساعت در روز روشن خواهد بود و 8 ساعت حداقل زیر لود 90 تا 100 درصد هست پس این مورد رو در نظر داشته باشید.

مانیتور حتما با کیفیت باشه و حتما 30 اینچ به بالا باشه. روزی 10 ساعت شاید نیاز باشه به مانیتور نگاه کنم حتما با کیفیت باشه. دنبال مانیتور گیمینگ نیستم دنبال مانیتور با کیفیت هستم اما شاید در آینده گیم هم زدم اما اولیوت با کیفیت بالای مانیتور برای کار طولانی مدت هست.

ممنون میشم راهنمایی کنید سوالی هم نیاز بود برای راهنمایی بهتر بپرسید جواب میدم.

ویرایش شده توسط saeed110
اشتباه تایپی
لینک به دیدگاه

• ارسال 170
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

قیمت نو از ترب و ایمالز:

مادربرد Asus مدل TUF Gaming X670E-PLUS WIFI با پردازنده RYZEN 9 7950X قیمت 49
رم DDR5 64GB هم بسته به مدل از 12 تا 19 تومن هست که با توجه به استفاده کمتر گیم مدل های ارزون کارتون رو راه میندازه( Trident Z بهتره)
پاور کامپیوتر 1300 وات انتک مدل Antec SP1300 80+ Platinum قیمت 9 (اگه سمت گرین نمیرید توی این بازه بهترین انتخاب در برابر کارایی هست)
SilverStone Technology - IG360-ARGB قیمت 6.5
کیس ترمالتیک VIEW 31 TG RGB قیمت 5 (پیشنهاد میکنم کیس عریضتر از 22 سانت بگیرید مثل این مورد)
گرافیک هم به نظرم یه rx 6900xt یا 3080ti دست دوم بگیرید که حالا حالاها به فکر ارتقا نباشید (اگه به rx 7900 یا 4080 به بالا فکر میکنیدمیشه یه گرافیک در حد 3060 بگیرید فعلا)

مانیتور۳۲ اینچ فیلیپس مدل ۳۲۵M8C قیمت 13 ( دقت کن qhd و پنل va هست این مدلش و من 27 اینچشو دارم خیلی عالیه)

اینتل هم:
MSI MPG Z790 EDGE WIFI DDR4 با 13900k قیمت 49 یا Z790 AORUS ELITE AX DDR5 با 13900k قیمت 51
رم DDR4 هم G.Skill Trident Z Neo 3600 CL18 این مورد هست 9.5 یا Royal Gold 4000 CL18 هم 13 خوبن جفتشون
............
باقی پولتون بزنید به یه زخم دیگه 🙂

ویرایش شده توسط mahdi1226
لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، mahdi1226 گفته است:

قیمت نو از ترب و ایمالز:

............
باقی پولتون بزنید به یه زخم دیگه 🙂

ممنون بابت راهنمایی که کردید.

حقیقتا نمی دونم سمت ای ام دی برم یا اینتل از نظر قیمتی تفاوت آنچنانی با هم ندارن. ظاهرا اینتل داغ تر هستش که برای استفاده طولانی مدتی که دارم شاید جالب نباشه.

گرافیک احتمالا 3060 دست دوم بخرم چون فعلا دنبال بازی کردن نیستم و این به نظرم کافیه.

کیس احتمالا Corsair مدل iCUE 5000T RGB بخرم فکر می کنم ارزشش رو داره.

مانیتور پیشنهاد ندادید. 

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، saeed110 گفته است:

ممنون بابت راهنمایی که کردید.

مانیتور پیشنهاد ندادید. 

مانیتور۳۲ اینچ فیلیپس مدل ۳۲۵M8C قیمت 13 ( دقت کن qhd و پنل va هست این مدلش و من 27 اینچشو دارم خیلی عالیه)
ببین در کل اگه ips باشه و 4k یا uhd باشه و 144hz که نور علی نور ولی 30 اینچ به بالا دیگه قیمتش میره بالای 20 تومن مگر اینکه به 60hz قانع باشید که باز تو رده 15 تومن 4k ips پیدا میشه

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، mahdi1226 گفته است:

مانیتور۳۲ اینچ فیلیپس مدل ۳۲۵M8C قیمت 13 ( دقت کن qhd و پنل va هست این مدلش و من 27 اینچشو دارم خیلی عالیه)
ببین در کل اگه ips باشه و 4k یا uhd باشه و 144hz که نور علی نور ولی 30 اینچ به بالا دیگه قیمتش میره بالای 20 تومن مگر اینکه به 60hz قانع باشید که باز تو رده 15 تومن 4k ips پیدا میشه

از بابت قیمت مشکل نداره من احتمالا در روز 10 ساعت قراره به مانیتور نگاه کنم. به نظرم IPS باشه بهتر هستش. شما لطف کن مدلایی که مد نظرت هست قرار بده من خودم بررسی می کنم.

همچنین SSD مدل 2 ترا بایت چی به نظرت خوبه هستش نسبت عمر سرعت به قیمت.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

24 دقیقه قبل، saeed110 گفته است:

از بابت قیمت مشکل نداره من احتمالا در روز 10 ساعت قراره به مانیتور نگاه کنم. به نظرم IPS باشه بهتر هستش. شما لطف کن مدلایی که مد نظرت هست قرار بده من خودم بررسی می کنم.

https://taktazshop.com/monitor-coolermaster/monitor-gaming-cooler-master-gm34-cw
https://bamdadit.com/product/مانیتور-کولرمستر-مدل-gm32-fq-سایز-31-5-اینچ/?utm_medium=PPC&utm_source=Torob
https://www.msi.com/Monitor/Optix-MAG321QR/Specification
مورد اول qled دیگه اخر کیفیته
ssd هم Samsung 980 PRO که gen4 هست عالیه

ویرایش شده توسط mahdi1226
لینک به دیدگاه

27 دقیقه قبل، mahdi1226 گفته است:

مانیتور کرو حقیقتش خوشم نمیاد. از این فروشگاه تا حالا خرید داشتید مورد اطمینان هست؟

این مدل خوبه؟

https://taktazshop.com/monitor-coolermaster/coolermaster-gm32-fq-

لینک به دیدگاه

سلام،ساله نو شما مبارک باشه، دقیقا حوضه فعالیتتون رو میفرمایید.

(فقط به طور کلی بگم شما باتوجه به موضوعی که بیان داشتید درباره سطح فشار کاری سیستم ،یا باید کاستوم لوپ کسی یاجایی ببنده براتون و یا از ایر کولینگ استفاده کنید که خب به طبع نویز خواهید داشت ولی فکر نمیکنم از لبتاپتون در فول لود بیشتر اذیت کنه )

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

سلام،ساله نو شما مبارک باشه، دقیقا حوضه فعالیتتون رو میفرمایید.

(فقط به طور کلی بگم شما باتوجه به موضوعی که بیان داشتید درباره سطح فشار کاری سیستم ،یا باید کاستوم لوپ کسی یاجایی ببنده براتون و یا از ایر کولینگ استفاده کنید که خب به طبع نویز خواهید داشت ولی فکر نمیکنم از لبتاپتون در فول لود بیشتر اذیت کنه )

سال نو شما هم مبارک باشه. اینو برای شبیه سازی دینامیک مولکولی می خوام. کارم اصلیم این نیست بلکه برای کارم جانبی هست اما داره کار اصلیم رو تحت تاثیر قرار میده و برای کار اصلیم همین لپتاپ کارم رو راه می اندازه. وقتی لپتاپم تحت لود میره من حتی نمی تونم یه مرورگر رو درست باز کنم و اذیت میشم.
قدرت پردازنده برام مهمه با حجم رم. قدرت گرافیک الان برام مهم نیست مگر در آینده بخوام بازی کنم یا بشه شبیه سازی رو با گرافیک انجام داد. بعضی از شبیه سازی های دینامیک مولکولی با گرافیک میشن اما نه همه.

کیفیت کیس برام مهمه و کیفیت پاور

مانتیور با کیفیت و بزرگ می خوام برای اینکه هم خیلی با مانیتور قراره کار کنم هم از فاصله 2 متری ببینم چه اتفاقی داره میوفته.

منظورم از نویز صدای باد خیلی نیست. بلکه منظور جیر جیر و تق تق هست. من یه زمان کیس ارزون گرفتم با فن های ارزون خیلی اذیت کرد از این بابت. همچنین متوجه شدم فن ها هر چقدر بزرگتر میشن معمولا نویز کمتر میشه. ترجیحم اینه فن های کیس بزرگ باشه و با کیفیت باشه.

دیشب یکم تحقیق کردم گویا پردازنده 7950 خنک تر از 13900 هست نمی دونم درسته یا نه. اما خوب وقتی 10 ساعت سیستم تحت لود هست خنک بودم مهم میشه.

پول زیادی دارم می دم می خوام چیز خوبی باشه. دوست ندارم خیلی پول الکی بدم اما برای کیفیتی که ارزشش رو داره حاضرم پول بیشتر بدم.

لینک به دیدگاه

شرمند آرمین جان منشن کردم شما رو. از بچه های قدیمی دیدم شما هنوز فعالید میشه لطف کنی نظرت رو بگی. 7 الی 8 سالی میشه سیستم ندارم و با لپتاپ سر می کنم سر این اصلا اطلاعات دقیقی ندارم از قطعات جدید.

در مورد پردازنده راهنمایی کنید چی بخرم. ای ام دی برام مناسبه یا اینتل. خودم تحقیق کردم ظاهرا 7950 خنک تر هست نسبت به 13900k.

در مورد کیس و پاور تا 30 تومن جفتش می تونم هزینه کنم. کمی بالا شد مشکل نداره من کیس iCUE 5000T RGB مد نظر دارم خوب و بد نمی دونم.

در مورد مانیتور تا 30 تومن به نظرم منقطی باشه حالا یکم بالاتر شد مشکل نداره. حداقل 30 اینچ باشه کیفیت خوبی داشته باشه، عریض نباشه. کرو هم نباشه. شاید در آینده بازی هم کردم.

کولر پردازنده هم یه چیز خوب و عمری می خوام.

اینا کلیت کاره که نمی تونم تصمیم بگیرم. چی بخرم.

@ARMIN

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، saeed110 گفته است:

شرمند آرمین جان منشن کردم شما رو. از بچه های قدیمی دیدم شما هنوز فعالید میشه لطف کنی نظرت رو بگی. 7 الی 8 سالی میشه سیستم ندارم و با لپتاپ سر می کنم سر این اصلا اطلاعات دقیقی ندارم از قطعات جدید.

در مورد پردازنده راهنمایی کنید چی بخرم. ای ام دی برام مناسبه یا اینتل. خودم تحقیق کردم ظاهرا 7950 خنک تر هست نسبت به 13900k.

در مورد کیس و پاور تا 30 تومن جفتش می تونم هزینه کنم. کمی بالا شد مشکل نداره من کیس iCUE 5000T RGB مد نظر دارم خوب و بد نمی دونم.

در مورد مانیتور تا 30 تومن به نظرم منقطی باشه حالا یکم بالاتر شد مشکل نداره. حداقل 30 اینچ باشه کیفیت خوبی داشته باشه، عریض نباشه. کرو هم نباشه. شاید در آینده بازی هم کردم.

کولر پردازنده هم یه چیز خوب و عمری می خوام.

اینا کلیت کاره که نمی تونم تصمیم بگیرم. چی بخرم.

@ARMIN

سلام
آقا سعید عزیز،

اسم یکی دو تا از نرم افزارهایی که کار میکنی رو میتونی بگی؟

و اینکه مجموع این هزینه بابت کیس و مانیتور باشه یا موس و کیبورد و اسپیکر هم میخوای؟

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، saeed110 گفته است:

Asus rog strix x670e-a gaming 

Ryzen 9 7950x

Corsair dominator platinum 64gb(2*32)5200mhz white

NZXT Kraken Z63 /  Deepcool Ak620 white

MSI m480 2tb

Corsair crystal series 680x white 

Asus Tuf gaming 850w gold atx3

LG 32gp850b

..................

136T

حالا آقا آرمین نظرشون بهتر میتونه کمک کنه.

لینک به دیدگاه

44 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

سلام
آقا سعید عزیز،

و اینکه مجموع این هزینه بابت کیس و مانیتور باشه یا موس و کیبورد و اسپیکر هم میخوای؟

چیزی که بررسی کردم نرمفزار هایی مثل lammps /gromacs /chemaxon از اینجور نرمفزار ها هست که اونهایی  که استفاده میکنند بسته به سطحشون حالا ورک استیشن هم میبندند چون تعداد هسته تو عملکرد تاثیر داره.

میشه هم جای رایزن 9 /  سی پیو ryzen threadripper 3960x و Asus Rog TRX40-xe تهیه کرد ولی چه مقدار تاثیر بیشتر داره برام مشخص نیست.

لینک به دیدگاه

13900k در بحث مولتی ترد از 7950x یکم قوی تره ، مادربرد و رم 7950x کمیاب تر و طبعا گرونتره . برای اینتل بااید بری سمت رم xmp و amd رم expo .

برای مادربرد بهتره z690 بگیری چون نسل 13 ساپورت میکنه و از z790 ارزونتره ، z790 اس اس دی نسل 5 پشتیبانی میکنه که اصلا یه چیز بی معنیه و به کار نمیاد .

برای رم بهترین رم ها رم های gskill هستن . سرعت هرچه میره بالاتر باید cl هم پایین بمونه . 6000mhz cl32 بهترین بازاره .

پاور هم گفتی خیلی چیز خوبی میخوای . وگرنه پاور fsp گلد 1200 هم هست 8 تومن ، ولی به پای گرین 1350w پلاتینیوم با 11 سال گارانتی نمیرسه .

اس اس دی بهترین مال سامسونگه .

این سیستم بدون کارت گرافیک میشه حدود 113 تومن

مادربرد :  ROG STRIX Z690-F GAMING wifi   21500
پردازنده : i9 13900K   30000
کولر : ROG RYUJIN II 360 Argb   13500
پاور : Green GP1350B-OCDG   10000
کیس : LIAN LI O11Dynamic XL ROG Silver   7100
فن : 2 پک MasterFan MF120 Halo 3in1   5600
رم : Trident Z5 RGB Black 2×32gb 6000mhz cl32   19900
اس اس دی : sumsung 980 pro 1tb   5800

تقریبا این شکلی میشه

85b460f5-da25-4432-b97e-d984b3329628.jpg

ویرایش شده توسط Ahmadreza1383
لینک به دیدگاه

41 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

چیزی که بررسی کردم نرمفزار هایی مثل lammps /gromacs /chemaxon از اینجور نرمفزار ها هست که اونهایی  که استفاده میکنند بسته به سطحشون حالا ورک استیشن هم میبندند چون تعداد هسته تو عملکرد تاثیر داره.

میشه هم جای رایزن 9 /  سی پیو ryzen threadripper 3960x و Asus Rog TRX40-xe تهیه کرد ولی چه مقدار تاثیر بیشتر داره برام مشخص نیست.

والا یاسین جان من که قطعا پیشنهاد HEDT نمیدم، نه بودجه یاری میکنه و نه آینده نگرانه است.

@saeed110

آقا سعید یه کم صبر کن فروشگاه لیون بیاد بالا، ببینم موجودی چی داره. الان سایت های دیگه و فروشگاه های دیگه موجودیشون خیلی محدوده واقعا چیز خوب نمیشه پیشنهاد داد. صبر کن ببینیم لیون چی موجود میکنه. حالا نه اینکه لزوما از لیون بخری ولی همین که بدونیم چه قطعاتی توی بازار هست و نیست خودش کمک میکنه سیستم بهتری بشه بست. بعدش من میام پیشنهاد سیستم میدم.

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

سلام
آقا سعید عزیز،

من LAMMPS و catia کار می کن. LAMMPS تو محیط لینوکس هست. اما با ویندوز هم نرم افزارهای مهندسی مثل catia کار می کنم که اگه نقشه سنگین باشه نیاز به رم و سی پی یو خوب هست.

موس و کیبورد می خوام اما اسپیکر با کیفیت دارم C3 ادیفایر که راضیم ازش. همه چی به جز اسپیکر می خوام.

مجموع هزینه 150 تا 200 با حساب مثلا 10 الی 15  تومن که کارت گرافیک دست دو احتمالا بخرم. گرافیک خوب فعلا به کارم نمیاد سر این نمی خوام زیاد هزینه کنم. فقط می خوام مثلا در حد 3060 دست دو بخرم دیگه سیستم خیلی بی گرافیک نشه.

دو سه تا کامنت اول هم توضیح دادم انتظاراتم چیه از سیستم. مثلا قبلا رو کیس و پاور مخصوصا کیس کم هزینه کردم نتیجه خیلی بدی داشت و دیگه نمی خوام تکرار کنم. سیستم می خوام تا حدود زیادی خنک باشه. تهویه خوبی داشته. فن های با کیفیت رو کیس باشن. چیزایی که دفعه قبل اهمیت ندادم اما بعد اون تجربه متوجه شدم مهمه. کولر پردازنده می خوام با کیفیت باشه. خلاصه تو نگاه اول اینا خیلی رو کارایی اثر ندارن اما رو تجربه کاربری موثر هستن.

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

والا یاسین جان من که قطعا پیشنهاد HEDT نمیدم، نه بودجه یاری میکنه و نه آینده نگرانه است.

@saeed110

آقا سعید یه کم صبر کن فروشگاه لیون بیاد بالا، ببینم موجودی چی داره. الان سایت های دیگه و فروشگاه های دیگه موجودیشون خیلی محدوده واقعا چیز خوب نمیشه پیشنهاد داد. صبر کن ببینیم لیون چی موجود میکنه. حالا نه اینکه لزوما از لیون بخری ولی همین که بدونیم چه قطعاتی توی بازار هست و نیست خودش کمک میکنه سیستم بهتری بشه بست. بعدش من میام پیشنهاد سیستم میدم.

بله موجودی کمه اما دیدم قیمت مادربرد و پردازنده و کیس با قیمت دلاری اون خیلی مچ هست گفتم تا دیر نشده این سه رو سفارش بدم 😅 یه مسئله هم هست خودم اصلا اسمبل حرفه ای نکردم. ینی می تونم وصل کنم کار کنه اما یه چیز تمیز در بیاد نه.

در مورد بودجه می تونم بالا ببرم اما این پول رو از جیب خودم دارم می دم نه جیب پدرم سر این برای پولم ارزش قائلم. باید یا کارایی اون ارزش هزینه رو داشته باشه یا اینکه مثلا زیبایی اون ارزش هزینه رو داشته باشه. مثلا کیس زیبا و با کیفیت برام مهمه یا کیس خنک باشه و دمای پردازنده متعادل باشه. مانیتور با کیفیت برام مهمه. پاور مهمه با کیفیت باشه.

8 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

برای دانشگاه از همین سی پی یو فکر کنم خریدیم اما اون دانشگاهه و به بیت المال وصله و من حقیقتش فکر نکنم اینقدر نیاز باشه حالا 2 ساعت بیشتر زمان طول بکشه مهم نیست.

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، Ahmadreza1383 گفته است:

13900k در بحث مولتی ترد از 7950x یکم قوی تره ، مادربرد و رم 7950x کمیاب تر و طبعا گرونتره . برای اینتل بااید بری سمت رم xmp و amd رم expo .

برای مادربرد بهتره z690 بگیری چون نسل 13 ساپورت میکنه و از z790 ارزونتره ، z790 اس اس دی نسل 5 پشتیبانی میکنه که اصلا یه چیز بی معنیه و به کار نمیاد .

برای رم بهترین رم ها رم های gskill هستن . سرعت هرچه میره بالاتر باید cl هم پایین بمونه . 6000mhz cl32 بهترین بازاره .

پاور هم گفتی خیلی چیز خوبی میخوای . وگرنه پاور fsp گلد 1200 هم هست 8 تومن ، ولی به پای گرین 1350w پلاتینیوم با 11 سال گارانتی نمیرسه .

اس اس دی بهترین مال سامسونگه .

این سیستم بدون کارت گرافیک میشه حدود 113 تومن

مادربرد :  ROG STRIX Z690-F GAMING wifi   21500
پردازنده : i9 13900K   30000
کولر : ROG RYUJIN II 360 Argb   13500
پاور : Green GP1350B-OCDG   10000
کیس : LIAN LI O11Dynamic XL ROG Silver   7100
فن : 2 پک MasterFan MF120 Halo 3in1   5600
رم : Trident Z5 RGB Black 2×32gb 6000mhz cl32   19900
اس اس دی : sumsung 980 pro 1tb   5800

تقریبا این شکلی میشه

ممنون لطف کردی یکم تحقیق کردم دیدم پردازنده 13900K داغه و منم قراره تحت لود ببرم مشکلی در بلند مدت ایجاد نمی کنه؟

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، saeed110 گفته است:

برای دانشگاه از همین سی پی یو فکر کنم خریدیم اما اون دانشگاهه و به بیت المال وصله و من حقیقتش فکر نکنم اینقدر نیاز باشه حالا 2 ساعت بیشتر زمان طول بکشه مهم نیست.

خب  خیلی خوبه پس همینکه از قبل تجربه استفاده ازشو داشتید و عملکرد لازم رو براتون داشته همین سمت رایزن برید 

8 ساعت قبل، saeed110 گفته است:

یکم تحقیق کردم دیدم پردازنده 13900K داغه و منم قراره تحت لود ببرم مشکلی در بلند مدت ایجاد نمی کنه؟

من سینه بنچ رو که دیدم تو عملکرد چند هسته تو ماکزیمم توان تفاوت بسیار ناچیزی هست ولی وقتی محدود میشه توان رو مثلا 200وات ،عملکرد رایزن بهتر هست که خب شما عملکرد طولانی رو در نظر داشته باشید ن .ماکزیموم توان ؛

بعدم رایزن آینده دار هست،شما حداقل رو 1 نسل اپدیت اساسی سی پیو رایزن حساب کنید .

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

خب  خیلی خوبه پس همینکه از قبل تجربه استفاده ازشو داشتید و عملکرد لازم رو براتون داشته همین سمت رایزن برید 

من سینه بنچ رو که دیدم تو عملکرد چند هسته تو ماکزیمم توان تفاوت بسیار ناچیزی هست ولی وقتی محدود میشه توان رو مثلا 200وات ،عملکرد رایزن بهتر هست که خب شما عملکرد طولانی رو در نظر داشته باشید ن .ماکزیموم توان ؛

بعدم رایزن آینده دار هست،شما حداقل رو 1 نسل اپدیت اساسی سی پیو رایزن حساب کنید .

ممنون احتمالا همین رایزن بگیرم. آقا ارمین گفتن منتظر بشم تعطیلات تموم بشه لیون موجودی رو آپدیت کنه ببینیم چی تو بازار هستش.

لینک به دیدگاه

برای مانیتور بهتر نیست مثلا دوتا مانیتور  ۲۷ یا ۲۴ بگیری؟

فکر کنم هم ارزون تر بشه هم فضای بیشتری بده 

ویرایش شده توسط peymangg
لینک به دیدگاه

51 دقیقه قبل، peymangg گفته است:

برای مانیتور بهتر نیست مثلا دوتا مانیتور  ۲۷ یا ۲۴ بگیری؟

فکر کنم هم ارزون تر بشه هم فضای بیشتری بده 

شاید در آینده مانیتور اضافه کردم اما الان فعلا یه مانیتور 30 اینچ به بالا برای مانیتور اصلی می خوام با نسبت تصویر 16 به 9. فقط چون از مانیتور سر رشته ای ندارم. می خوام افرادی که اطلاعاتی خوبی از مانیتور دارن راهنمایی کنن اشتباه نکنم.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، saeed110 گفته است:

ممنون لطف کردی یکم تحقیق کردم دیدم پردازنده 13900K داغه و منم قراره تحت لود ببرم مشکلی در بلند مدت ایجاد نمی کنه؟

خنک کننده ایی که گذاشتم کاملا کاملا 13900k رو جوابه . مشکلی پیدا نمیشه . بهترین خنک کننده بازاره

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Ahmadreza1383 گفته است:

خنک کننده ایی که گذاشتم کاملا کاملا 13900k رو جوابه . مشکلی پیدا نمیشه . بهترین خنک کننده بازاره

سلام. بهترین خنک کننده بازار ایران در حال حاظر ls720 دیپ کول هستش. اگر هم که منظورتون بازار های جهانی هست مدل های بسیار خوبی وجود دارن که برای 13900k پیشنهاد میشن.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است:

سلام. بهترین خنک کننده بازار ایران در حال حاظر ls720 دیپ کول هستش. اگر هم که منظورتون بازار های جهانی هست مدل های بسیار خوبی وجود دارن که برای 13900k پیشنهاد میشن.

کانال gamernexus خنک کننده هارو مقایسه کرده البته مال پارسال . Ek اول ، Arctic دوم و lian li galahad سوم . وبسایت tomshardware هم مقایسه کرده asus ryujin ii 360 و galahad و ls720 خیلی به هم نزدیکن اما جدیدترین مدل دیپکول یعنی LT720 همه رو شکست داده که تو بازار ایران نیومده هنوز . من از لحاظ پریمیوم بودن خنک کننده گفتم چون بودجه دوستمون بالاس

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...