رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

هم اکنون، lvlEhRaN گفته است:

والا من خودم سیستمم به دلیل استفاده از مادربرد چیپست b برای سی‌پی‌یو سری K  مشکل دما داره و طبعا تست من تست دقیقی نیست چون دمای استیبلی نداره انشالله مادربرد رو که چیپست z گرفتم برای تست هم که شده با یه خمیر ارزون تست می‌کنم . خدمتتون قرار می‌دم

این هم اضافه کنم که بنده گفتم توی تامز هاردور زده و ادعا نکردم خودم امتحان کردم البته خود دیپکول هم توصیه کرده رو ساعت ۶ ببندید . برای همین منم روی ساعت ۶ بستم 

تغییر مادربرد چرا

وقتی بهترین مادربرد z790 رو آقا سعید گرفتن هنوز مشکل پابرجاست چه دلیلی داره هزینه بیجا کنید شکر خدا برد شما که تنظیمات لازم رو تو بایوس برای آندرولت داره و درحال حاضر دما کنترل شده و پرفورمنس خوبی هم گرفتید

لینک به دیدگاه

• ارسال 170
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

6 دقیقه قبل، rajah گفته است:

من خودم هم ساعت ۶ بستم این یه قانون کلی هست

ولی تفاوتی در عملکرد سیستم ندیدم

اما طبق بررسی های که چند سال پیش تو سایت های سخت افزاری نوشته بودن برای طول عمر بیشتر پمپ پیشنهاد به نصب در وضعیت ساعت ۶ رو داده بودن نه به خاطر افزایش کارایی

نوشته برای کارایی بهتر مهندس جان البته شما امتحان کردید و فرقی نداشته درست 

اینجا هم بررسی کرده رو ساعت ۶ و ساعت ۳ مقایسه کرده در قسمت results توی نمودار آورده یه ملاحظه ای کنید بد نیست 

spacer.png

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، rajah گفته است:

تغییر مادربرد چرا

وقتی بهترین مادربرد z790 رو آقا سعید گرفتن هنوز مشکل پابرجاست چه دلیلی داره هزینه بیجا کنید شکر خدا برد شما که تنظیمات لازم رو تو بایوس برای آندرولت داره و درحال حاضر دما کنترل شده و پرفورمنس خوبی هم گرفتید

بله با آندرولت الان توی تست بیشتر از ۷۵ نمیشه دما امتیاز هم یه ۵ درصد کمتر از امتیاز واقعی می‌گیرم اما راستش یه مقدار دلم رو زده شاید برم مادربرد ddr5 بگيرم.  البته قبلش باید بتونم این مادربرد رو رد کنم😁

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، saeed110 گفته است:

دما صد درجه میشه به نظرم باید اندر ولت کنم از کدوم قسمت باید اینکار رو بکنم مادربرد ایسوس چیپ z790

100 درجه؟ چرا مگه چقدر ولتاژ میده؟ اورکلاکش کردی؟

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

100 درجه؟ چرا مگه چقدر ولتاژ میده؟ اورکلاکش کردی؟

دیشب سقف کامنتام پر شد نتونستم جواب بدم.

آره صد میشد ولتاژ فکر کنم ۱.۳۷ اینا بود

طبق آموزش شما Load Line Calibration گذاشتم سطح یک ۱۵ درجه اومد پایین و یه درصد پرفورمنس از دست دادم که ارزشش رو داشت اما باز بشه دوست دارم دما رو بیارم پایین مثلا تا ۷۵ درجه.

خود مادربرد عدد ۷۰ نشون میده اما یه نرم افزار دوستان گفتم اون دمای هر هسته رو نشون میده ۸۶ اینا میشه خداکثر دما.

برای کاهش ولتاژ یکم تنظیمات ماربردم با آنوزش شما فرق داشت احساس می کنم گزینه هاش بیشتر بود.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

دشیب بدون اینکه جهت بلاک رو عوض کنم چون خمیر ندارم رادیتاور گذاشتم جلو کیس چون هوا از بیرون میگیره قطعا خنک تره تا توی کیس. اما خوب بدیش اینه هوای گرم رو میده داخل کیس ولی چک کردم خیلی هوایی که میده گرم نمیشه سر این فکر کنم جلو کیس خوبه مخصوصا اگه گرافیک هم اضافه کنم چون هوای گرم گرافیک از رادیتاور کولر سی پی یو رد نمیشه.

دیروز کولر یه نویز خفیف لحظه ای داشت که علتش این بود دما لحظه بالا پایین میشد دور فن هم بالا پایین میشد در لحظه اما تنظیم کردم دور فن آهسته بالا پایین بشه که دیگه نوسانات کوچیک دما رو در نظر نمیگیره برای افزایش یا کاهش دور فن و زمانی دور فن بالا یا پایین میره که دما واقعا سطحش عوش شده باشه.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، saeed110 گفته است:

دشیب بدون اینکه جهت بلاک رو عوض کنم چون خمیر ندارم رادیتاور گذاشتم جلو کیس چون هوا از بیرون میگیره قطعا خنک تره تا توی کیس. اما خوب بدیش اینه هوای گرم رو میده داخل کیس ولی چک کردم خیلی هوایی که میده گرم نمیشه سر این فکر کنم جلو کیس خوبه مخصوصا اگه گرافیک هم اضافه کنم چون هوای گرم گرافیک از رادیتاور کولر سی پی یو رد نمیشه.

دیروز کولر یه نویز خفیف لحظه ای داشت که علتش این بود دما لحظه بالا پایین میشد دور فن هم بالا پایین میشد در لحظه اما تنظیم کردم دور فن آهسته بالا پایین بشه که دیگه نوسانات کوچیک دما رو در نظر نمیگیره برای افزایش یا کاهش دور فن و زمانی دور فن بالا یا پایین میره که دما واقعا سطحش عوش شده باشه.

والا من هرچی دیدم و شنیدم گفتن رادیاتور خنک کننده رو جلو کیس نبندین و بهترین جا سقف کیس هستش . مردم برای رادیاتور 360 میرن کیس گرونتری میخرن که سقفش 360 ساپورت کنه تا مجبور نباشن جلو کیس ببندن

لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، Ahmadreza1383 گفته است:

والا من هرچی دیدم و شنیدم گفتن رادیاتور خنک کننده رو جلو کیس نبندین و بهترین جا سقف کیس هستش . مردم برای رادیاتور 360 میرن کیس گرونتری میخرن که سقفش 360 ساپورت کنه تا مجبور نباشن جلو کیس ببندن

والا به نظرم هرکدوم معایب و مزایای خودش رو داره. من پردازنده ام قراره کلی کار کنه و قاعدتا هوا رو از بیرون کیس مستقیم بگیره بهتره از اینه از داخل کیس بگیره مخصوصا اگه گرافیک هم اضافه کنم به سیستم حالا مهم نیست خیلی. یوتیوب دیدم همه مدل می بستن رو کیسای حرفه ای که سقفم میشد ببندن.

لینک به دیدگاه

پمپ از لوله های رادیاتور پایینتر باشه کافیه 

من 120 کولر مستر دارم بخاطر ناتوانی تو خنک کردن 11400f بر گشته تو کارتن.. هر روشی که فکر کنید تست کردم زور cpu بیشتره 

بنظرم از تنظیمات مادربرد محدود کنید مصرف cpu   مثلا 11400f ولش کنی تا 160 وات هم میره که با محدود کردن روی 145 دما نهایت 68

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

پمپ از لوله های رادیاتور پایینتر باشه کافیه 

من 120 کولر مستر دارم بخاطر ناتوانی تو خنک کردن 11400f بر گشته تو کارتن.. هر روشی که فکر کنید تست کردم زور cpu بیشتره 

بنظرم از تنظیمات مادربرد محدود کنید مصرف cpu   مثلا 11400f ولش کنی تا 160 وات هم میره که با محدود کردن روی 145 دما نهایت 68

دما رو برنامه مخصوص مادربرد تو فول لود بعد ۱۰ دقیقه میشه ۷۲ الی ۷۴ درجه. اما نرم افزار hwmonitor بعضی هسته ها رو ۸۶ الی ۸۷ درجه هم نشون میده. نمی دونم کدوم درسته. بشه مثلا بشه با فدا کردن دو الی سه درصد پرفورمنس دما رو خیلی پایین اورد ارزشش رو داره.

لینک به دیدگاه

اقا مبارک باشه ،انشاالله به خوبی بتونید ازش استفاده کنید؛ حالا با هر کم وکاستیش یا اذیت کردنش بهتر از تهیه لبتاپ بود بنظرم . بعد از اینکه کل تجهیزات رسید و همه چیز اوکی شد ،خوشحالمون میکنید اگر چندتا عکس نابی ازشو برامون تو تاپیک زیر بفرستید ،که فیض ببریم.

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

اقا مبارک باشه ،انشاالله به خوبی بتونید ازش استفاده کنید؛ حالا با هر کم وکاستیش یا اذیت کردنش بهتر از تهیه لبتاپ بود بنظرم . بعد از اینکه کل تجهیزات رسید و همه چیز اوکی شد ،خوشحالمون میکنید اگر چندتا عکس نابی ازشو برامون تو تاپیک زیر بفرستید ،که فیض ببریم.

ممنون.

هم از شما و هم از آرمین جان @ARMIN و هم از بقیه دوستان که کمک کردن تشکر می کنم. بله به نظرم از لپتاپ بهتر هستش. پردازنده لپتاپم نسل نه هست اما ظاهرا دو نسل آخر ینی ۱۲ و ۱۳ جهشی پیشرفت کرده اینتل که برای کار من خیلی خوبه. منتظرم اس اس دی دوترا برسه رو اون شروع کنم به کار کردن. چندتا تست گرفتم از سیستم واقعا از لپتاپم خیلی بهتره و حقیقتش یکم سختمه با لپتاپ دیگه کار کنم گرچه چند سال با لپتاپم کار می کردم.

در مورد عکسم اونجا میذارم اما میز دو هفته دیگه میرسه می خوام روی میز عکس بگیرم. مامان و بابام هم بعد کلی اصرار و دیدن خریدن این قطعات انباری خونه رو دادن به من که می تونم از این به بعد اونجا کار کنم. میز برسه دستم اونجا سر هم می کنم عکس می گیرم.

لینک به دیدگاه

18 ساعت قبل، Ahmadreza1383 گفته است:

خیر

در سیستمهای قدرتمند داخل کیس گرمای زیادی تولید میشه و باید حتما دفع بشه

اگر  رادیات بالا باشه این گرما قرار از رایات دفع بشه و تاوانشو سی پی یو باید بده

و اینکه بالا بسته میشه بحث محدودیت یا زیباییه و گرنه در صورت بهینه بودن فصا برای مکش فنها (مثلا z5 سورنا که جلوش کلا مش هست)جلوی کیس بهترین حالته

لینک به دیدگاه

هم اکنون، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

خیر

در سیستمهای قدرتمند داخل کیس گرمای زیادی تولید میشه و باید حتما دفع بشه

اگر  رادیات بالا باشه این گرما قرار از رایات دفع بشه و تاوانشو سی پی یو باید بده

و اینکه بالا بسته میشه بحث محدودیت یا زیباییه و گرنه در صورت بهینه بودن فصا برای مکش فنها (مثلا z5 سورنا که جلوش کلا مش هست)جلوی کیس بهترین حالته

نظرت محترم ولی 90 درصد سیستم های رده بالا که دیدم بالا میبندن . از اونورم ک شما میگی خب گرافیک باید تاوانشو بده با این روش

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، Ahmadreza1383 گفته است:

نظرت محترم ولی 90 درصد سیستم های رده بالا که دیدم بالا میبندن . از اونورم ک شما میگی خب گرافیک باید تاوانشو بده با این روش

قررا نیست هرچی ببینی درست باشه

بهتره فکر کردن یاد بگیرم نه چگونه فکر کردن(محض مضاح،بخدا قصد توهین ندارم فقط کمی جوگیری و شوخیه😅😂)

گرافیک تاوانی نمیده

گرمایی که از طریق سی پی یو 100 درجه بین اون هم فنس و فن وارد کیس میشه انچنان نیست

حتی دست بگیری پشتش معلومه ناچیزه(تو اون همه هجم باد گم میشه)

و گرافیکی که ته دمای خودش 80 درجه باشه ککش نمیگزه

البت طبق نظر شما نظر من برا خودمه و خوب شاید اشتباه باشه😁

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

هم اکنون، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

قررا نیست هرچی ببینی درست باشه

بهتره فکر کردن یاد بگیرم نه چگونه فکر کردن(محض مضاح،بخدا قصد توهین ندارم فقط کمی جوگیر شدم😅😂)

گرافیک تاوانی نمیده

گرمایی که از طریق سی پی یو 100 درجه بین اون هم فنس و فن وارد کیس میشه انچنان نیست

حتی دست بگیری پشتش معلومه ناچیزه(تو اون همه هجم باد گم میشه)

و گرافیکی که ته دمای خودش 80 درجه باشه ککش نمیگزه

البت طبق نظر شما نظر من برا خودمه و خوب شاید اشتباه باشه😁

گفته شما صحیح ولی اصل موضوع اینه که در aio تو این حالتی که شما می فرمایید پمپ در بالا قرار میگیره که مشکلاتی رو برای کولر ایجاد میکنه ،یک :پمپ فشار بهش وارد میشه ،دو: بجای اینکه هوای موجود تو رادیات محفوظ بشه میره تو محفظه پمپ(ممکنه رادیات بعداً هوا بگیره) که جدا از اینکه در عملکرد سیستم اختلال ایجاد میکنه ممکنه پمپ هم بسوزه.

رادیات جلو برای اوپن لوپ مناسبه که ورودی و خروجی کف کیس قرار میگیره و پمپ راحت کارشو انجام میده.

حالا این نظر شخصی بنده هست

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

گفته شما صحیح ولی اصل موضوع اینه که در aio تو این حالتی که شما می فرمایید پمپ در بالا قرار میگیره که مشکلاتی رو برای کولر ایجاد میکنه ،یک :پمپ فشار بهش وارد میشه ،دو: بجای اینکه هوای موجود تو رادیات محفوظ بشه میره تو محفظه پمپ(ممکنه رادیات بعداً هوا بگیره) که جدا از اینکه در عملکرد سیستم اختلال ایجاد میکنه ممکنه پمپ هم بسوزه.

رادیات جلو برات اوپن لوپ مناسبه که ورودی و خروجی کف کیس قرار میگیره و پمپ راحت کارشو انجام میده.

حالا این نظر شخصی بنده هست

بله این منتطقی بود قانع شدم😅🙏

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

دوستان میخوام یه کیس ببندم

حوزه کاری وب و برنامه نویسی و اجرای نرم افزارهایی مانند اتوکد، فوتوشاپ و....

اصلا بازی نمیکنم

تا 25 میلیون به جز مانیتور چی پیشنهاد می کنید؟

رم حداقل 16 باشه

سی پی یو تا نسل 13 ساپورت کنه

گرافیک هم حداقل 2 گیگ باشه

لینک به دیدگاه

دوستان یادم رفت لیون عکس بذارم این دوستمون پیام داد یادم افتاد. عکس با لیست قطعات رو به زودی میذارم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...