رفتن به مطلب

ساخت دستگاهی برای کشف معایب کامپیوتر

روبیک
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

%D8%B9%DB%8C%D8%A8-%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1.jpg

به نقل از فن آوری اطلاعات ایران، پژوهشگران مرکز رشد دانشگاه قم دستگاهی برای عیب یابی کامپیوترهای شخصی و نوت بوکها عرضه کردند که قادر به شناسایی ۳ هزار و ۲۰۰ خطا است و برای ۵۰ درصد از خطاها به ۳ زبان راه حلهایی ارائه می دهد.

مهدی رضایی- مجری طرح، با اشاره به انجام مطالعاتی برای ساخت دستگاهی برای عیب یابی کامپیوتر، افزود: در نهایت موفق به طراحی و ساخت دستگاه عیب یاب کامپیوتر شدیم که با اتصال آن به سیستم معیوب، خطاها و عیب های سخت افزاری دستگاه را شناسایی می کند.

وی با بیان اینکه این دستگاه قادر نشان دادن عیوب کامپیوتر به زبانهای فارسی، عربی و انگلیسی است، اظهار داشت: این دستگاه علاوه بر گزارش عیوب خطاهای سخت افزاری کامپیوتر قادر است نقشه فنی قطعه معیوب را نشان و راهنمایی های لازم برای رفع عیب را ارائه دهد.

رضایی با بیان اینکه در نمونه اولیه، این دستگاه قادر به شناسایی هزار و ۵۰ نوع خطا بود، ادامه داد: در نمونه تکمیل شده قادر به شناسایی ۳ هزار و ۲۰۰ خطای سخت افزاری است.

مجری طرح با بیان اینکه دستگاه عیب یاب برای ۵۰ درصد از این خطاها راه حل هایی ارائه می دهد، اضافه کرد: این راه حل ها به صورت تجربی به آن اضافه شده و امکان دسترسی کاربران به راه حل های جدید فراهم شده است.

وی داده های ورودی برای شناسایی خطاهای کامپیوتر را بایوس (بایوس برنامه های ورودی کامپیوتر و نخستین کدی است که هنگام روشن شدن کامپیوتر اجرا می شود و وظیفه آن بارگذاری و آغاز کردن سیستم عامل است) دانست و ادامه داد: در دنیا ۳۴ نوع بایوس برای ساخت مادر برد کامپیوترهای شخصی (PC) و یا نوت بوکها وجود دارد که داده های هر یک از این بایوسها تهیه و به دستگاه عیب یاب اضافه شده است. به این ترتیب می تواند بدون محدودیت خطاها را شناسایی کند و نمایش دهد.

رضایی ادامه داد: کاربر از طریق اینترنت می تواند به راه حل های جدید برای رفع خطاهای کامپیوتر دسترسی داشته باشد بدون آنکه بخواهد سیستم خود را به ما ارجاع دهند.

این محقق میزان دقت دستگاه عیب یاب را صد در صد ذکر کرد و گفت: دستگاه عیب یاب به طور اتوماتیکی عملیات مربوط به عیب یابی را انجام می دهد و تنها اطلاعات ورودی آن بایوس سیستم است. در این حالت در صورتی که بایوس سیستم به طور دقیق وارد شود با دقت صد درصد خطایابی می کند ولی اگر نوع بایوس جا به جا وارد شود برای عیب یابی تا ۳۰ درصد احتمال خطا وجود دارد.

رضایی با تاکید بر اینکه این دستگاه برای کامپیوترهای شخصی و نوت بوکها کاربرد دارد، خاطر نشان کرد: این دستگاه برای سیستمی که خراب است و روشن نمی شود و یا روشن می شود ولی سیستم عامل فعال نمی شود، قابل استفاده نیست.

مجری طرح، مشکلات ایجاد شده در نرم افزارها قابل شناسایی از سوی دستگاه عیب یاب نیستند، اضافه کرد: ویروس یابی و مشکل نصب نرم افزاری از ماموریت های این دستگاه نیست. ماموریت اصلی این دستگاه عیب یابی بخشهای سخت افزاری PC و نوت بوکها است.

لینک به دیدگاه

بسیار عالی ایشالا کهپیشرفتهای بهتری ببینیم واین دستگاه هم در عمل هم تا همین حد جوابگو باشه.

لینک به دیدگاه

خیلی دوست دارم با سازندش صحبت کنم. لینک دقیق از خبر و اطلاعات بیشتری قرار بدید.

1) اول از همه 50 % درصد خطا های سیستم قبل از بوت ویندوز هستش. اگه قرار بره توی ویندوز پس می شه گفت احتمال اینکه سخت افزار مورد داشته باشه خیلی کمه !!! بعد چجوری 3200 نوع خرابی سخت افزار رو گزارش می کنه ، یعنی ممکن سیستمی بوت کنه بره توی ویندوز بعد امکان بروز 3200 نوع خطای سخت افزاری وجود داشته باشه!!!.

2) آیا اطلاعات بایوس های 3D و UEFI ها رو هم وارد کردند ؟ بعید می دونم !!!

خیلی جالبه من به این موضوع و این دستگاه علاقه دارم و با آغوش باز از هر اطلاعاتی که بهم بدید استقبال می کنم. @};-

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این دستگاه برای سیستمی که خراب است و روشن نمی شود و یا روشن می شود ولی سیستم عامل فعال نمی شود، قابل استفاده نیست

این تیکه خیلی خنده دار بود =))))

خب آخه نامسلمون! 99 دردصد علت بالا نیومدن سیستم عامل و روشن نشدن سخت افزاریه!!!سیستم بیاد بالا که یعنی 99.9 درصد سالمه کاملا!!!!!!!! اگه نتونه اون مشکلات رو نشون بده دیگه به چه درد میخوره؟ چه مشکل سخت افزاری ای رو میخواد نشون بده؟ =)))) به جای این دستگاه بچه سوم دبستان بزارن بیشتر عقلش میرسه :))

مثلا حتما باید سیستم عامل بیاد بالا تا این بفهمه پردازنده خرابه؟ :))

ویرایش جدید:

با تشکر از امتیاز منفی دوست عزیز آقا محمد :دی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

نه منظورش اینکه اگر وارد سیستم شدین خواستین به شبکه شخصی انتقال داده وصل شین و ارور 930 داد بهتون میگه باید چی کار کنید!

یا اگر وسط بازی گیر کردید بهتون میگه موستون خرابه عوضش کنید بازیتونو بکنید!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دیگه زبان فارسی و انگلیسی رو میخواد چیکار؟؟؟ همون عربی باشه کافیه ....... rolling%20on%20the%20floor.gif

لینک به دیدگاه

فکر کنم در حد "درب کیس باز می باشد" و " اینست دستگاه عیب یابی" و .... باشه B)

لینک به دیدگاه

کدبانوی محترم غذای شما امادست rolling%20on%20the%20floor.gif

فک کنم مثل این ماشین لباسشویی ها و اجاق گاز های امرسان میمونهrolling%20on%20the%20floor.gif

اطلاع رسانی میکنهrolling%20on%20the%20floor.gif

لینک به دیدگاه

نه منظورش اینکه اگر وارد سیستم شدین خواستین به شبکه شخصی انتقال داده وصل شین و ارور 930 داد بهتون میگه باید چی کار کنید!

یا اگر وسط بازی گیر کردید بهتون میگه موستون خرابه عوضش کنید بازیتونو بکنید!

اون مورد نرم افزاری هستش. جالبه که ایراد نرم افزاری رو نمی گه !!! برای همینه می خوام با سازندش صحبت کنم، ببینم این چه چیزایی اعلام می کنه ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوستان .

در مورد اینکه ایشون دقیقا چی ساختن و چطوری میخواد با اطلاعات بایوس 3200 خطا رو به کاربر نشون بده ..... : :blink:

شاید این خبر یه داستانی بیشتر واسه افزایش بازدید اون خبر گزاری نباشه و یا شایدم راه حلی برای معروف شدن اون فرد . البته شاید .

اما در مورد امتیاز منفی فرجام جان :

فرض کنید اون یارو نرم افزاری رو که میگه ساخته باشه :

این دستگاه برای سیستمی که خراب است و روشن نمی شود و یا روشن می شود ولی سیستم عامل فعال نمی شود، قابل استفاده نیست

این تیکه خیلی خنده دار بود =))))

خوب خود شما بگو چطوری میشه سیستم خاموش رو با یه نرم افزار عیب یابی کرد ؟

خب آخه نامسلمون! 99 دردصد علت بالا نیومدن سیستم عامل و روشن نشدن سخت افزاریه!!!سیستم بیاد بالا که یعنی 99.9 درصد سالمه کاملا!!!!!!!! اگه نتونه اون مشکلات رو نشون بده دیگه به چه درد میخوره؟ چه مشکل سخت افزاری ای رو میخواد نشون بده؟ =)))) به جای این دستگاه بچه سوم دبستان بزارن بیشتر عقلش میرسه :))

سطر اولتون رو که من بهش گیر نمیدم چون میدونم با واسه اغراق نوشتید .

اما اینکه وقتی سیستم عامل میاد بالا دیگه مشکل سخت افزاری وجود نداره و یا خیلی کم وجود داره باید بگم کاملا مخالفم چون اکثر قطعات با مشکلاتی هم که دارند ربطی به بالا آمدن سیستم عامل ندارند . مثلا دیوایس های جدا گانه که به سیستم متصل هست .

وحتی قطعات اصلی سیستم ممکنه سیستم رو بوت بکنه اما در ادامه مشکلاتی هم داشته باشه .

مثلا حتما باید سیستم عامل بیاد بالا تا این بفهمه پردازنده خرابه؟ :))

خوب ایشون چیزی که طراحی کردن نرم افزاری هستش . از این هم بگزریم اصلا چطوری میتونید یه قطعه خراب رو بدون تست زدن از روی سیستم عیب یابی کنید ؟

دوست عزیز اقا فرجام . خدارو شکر بنده تا الان با هیچ کاربری مشکل شخصی نداشتم که بخوام منفی بیخود بدم و شاید تعداد منفی هایی که دادم به عدد 10 هم نرسه .

اما خوب بنده هر وقت به پستی منفی میدم نقل قول میکنم و دلیلش رو هم میگم . که البته اینبار از بس تب توی بروزرم باز کرده بودم متاسفانه اصلا فراموش کردم برگردم و جواب رو ارسال کنم :D

راستش سیستم امتیاز دهی رو واسه همین گذاشتن دیگه و امتیاز منفی هم جزئی از سیستم هستش . همونطور که به خیلی از پست های شما مثبت دادم پس اگه یدونه منفی میدم دلیل داشته .

حالا اگه شما با یه منفی ناراحت شدید که مطمئنم نشدید اونو میسپارم به اقای خسروی از پستتون حذف کنه .

در آخر باید بگم بنده اکثر پست های شما رو توی فروم لیون و فروم هات اورکلاک خوندم دانش فنی شما خیلی بالا هستش و همچنین شوخ طبعی شما ;) . خوشحالم که در کنار دوستانی مثل شما هستم امیدوارم دلخور نشده باشید :wub:

موفق باشید .

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داستان رو با سوال هاتون پیچیده نکنید:

دوستمون گویا شدیدا به دنبال دریافت وام برای اختراعاتشون هستند .

http://www.shafaf.ir...-انبوه-اختراعات

این دست خبر ها که معرفی درستی از محصول ندارن ( آدرس - عکس - فیلم - مشخصات فنی - وب سایت محصول ) و کلمه اختراع و خصوصا "برای اولین بار در دنیا "به دنبالشون هست در ایران کاملا رایج هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام :دی

نه والا منفیو مثبت میخواد برام چیکار کنه نه چیزی ازم کم میکنه نه چیزی بهم اضافه میکنه

اولا منظور من این نیست که این وسیله نمیتونه و دیگری میتونه در هنگام روشن نشدن عیب یابی کنه. پس اینجا مسلما" چشم و مغز انسان از این دستگاه مفید تره. کابل ها رو چک میکنه دیوایسهارو چک میکنه و...

دوما" شما باید کل جمله رو میخوندید من بخش دوم جمله منظورم بود که میگه"و یا روشن می شود ولی سیستم عامل فعال نمی شود، قابل استفاده نیست

اتفاقا بیشترین مورد کاربران همینه در اشکالات که سیستم روشن میشه اما بالا نمیاد! اگه این سیستمی که راه انداختن نتونه همونجا اینو تشخیص بده که دیگه هیچی... حتی ذهن من هم میتونه تشخیص بده مشکل از کجاست و با امتحان چندتا چیز فوری مشکل حل میشه یا میفهمم که ایراد از کجا بوده. اصلا اینم نه؟ به جای استفاده از این وسیله یه دیباگر که مسلما" بسیار ارزونتر از این دستگاه میهش تهیه میکنید و مشخص میشه که ارور بوت روی کدوم دیوایس هستش

اما اینکه وقتی سیستم عامل میاد بالا دیگه مشکل سخت افزاری وجود نداره و یا خیلی کم وجود داره باید بگم کاملا مخالفم چون اکثر قطعات با مشکلاتی هم که دارند ربطی به بالا آمدن سیستم عامل ندارند . مثلا دیوایس های جدا گانه که به سیستم متصل هست . (خب ما داریم در مورد کلیت pc صحبت میکنیم و نه دیوایسهای جداگانه)

وحتی قطعات اصلی سیستم ممکنه سیستم رو بوت بکنه اما در ادامه مشکلاتی هم داشته باشه .

موافقم! اگه منظورتون استیبل نبودن هستش که حتی با علایم ظاهری میشه فهمیدش. اگه برای رم هستش یک تست Superpi رایگان 1 مگابایتی اجرا میکنی مشخص میشه. اگه برای پردازنده هستش یک نرم افزار زیر 1 مگابایت Wprime اجرا میکنی مشخص میشه و برای گرافیک هم یک furmark رایگان تست میکنی مشکل نشون میده خودش رو

خوب ایشون چیزی که طراحی کردن نرم افزاری هستش . از این هم بگزریم اصلا چطوری میتونید یه قطعه خراب رو بدون تست زدن از روی سیستم عیب یابی کنید ؟

من منظورم این نیست که نرم افزار خوبی طراحی نکردن و یا اینکه بدون سیستم عامل میشه با نرم افزار سیستم رو چک کرد!

منظور من اینه که ساخت این وسیله با این شرایط کاری اصلا عاقلانه نبوده

چون بیشتر مشکلاتی رو که این توی سیستم عامل میتونه پیدا کنه با کمک خیلی چیزهای دیگه میشه فهمید و نیازی به این نیست

مثلا پردازنده یا خرابه یا سالمه! حد وسط وجود نداره! مگه اینکه ولت خور شده باشه که با تست wripme کنترل ولتاژ میشه فهمید

گرافیک یا تصویر میده یا نمیده! در صورت تصویر ندادن چند تا چیز هست باید چک بشه... در مورد دما هم هست مشکلات اگه دمای کارت گرافیک بی رویه بالا بره با GPUz میشه فهمید نیازی نیست یک نرم افزار بگه دما بالاست! اگه بایوس کارت مشکل داشته باشه و فرکانسش افت و خیز داشته باشه با تستی مثل kombaster و furmark و مانیتور کردن فرکانس میشه فهمید

در مورد رم هم یا بوت میشه یا نمیشه. اگر بوت شه و مشکلی باشه بر میگرده به تنظیمات بایوس و ولتاژ. رمی که با یک فرکانس خاص که قبلا" بالا میومده اگر در هنگام لود ویندوز صفحه آبی بیاد یعنی ولتاژش کمه

بسیاری از چیزهای اصلیو میشه اینطوری فهمید

تا وقتی که انواع نرمافزارهای رایگان و یکم تجربه میشه استفاده کرد به نظرم هزینه برای تولید و اختراع همچین چیزی زیاد جالب نیست! مشابه خارجیش خریداری میشد به صرفه تر بود تا اینکه سیستم اختراع و این حرفا راه بندازن فقط برای اینکه منو شما فکر کنیم آره ما خیلی جلو هستیم

این قضیه منو یاد آنتی ویروس شید میندازه! کلی سر و صدا و ...

همین همایشهای خوارزمی و اینا رو ببینید یه اختراعاتی میکنن و طاراحی هایی میکنن که بزرگترین فایدش در حد دستگاه کندن پوست تخم مر...غ عسلی هستش و کلی هم تبلیغات!

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

دوستان اشتباه نکیند.

سوال اصلی اینه که این دستگاه با چه پرتی به سیستم وصل می شه ؟ مثلاً جواب USB هستش. خوب اگه خود USB مشکل سخت افزاری داشته باشه تکلیف چیه ؟!!!

3200 مشکل سخت افزاری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سازندش اگه برای من 200 تا مشکل سخت افزاری قابل کشف توی ویندوز لیست کنه 100% یکی ازش می خرم.

دومین مطلب اینه که توی خبر گفته شده "ساخت دستگاه" یعنی سخت افزار هستش که وصل می شه و توی کارگاه که توی لینک UnforgiveN عزیز ذکر شده (که 60 نفر کار می کردند الان شدند 30 نفر) ، نرم افزار نمی نویسند و دستگاه می سازند !!!

سوالی که از همه اینها مهم تره و من دنبالشم اینه که چرا این همه استعداد و خلاقیت یک دفعه امسال کشف شدند و خبرش اینور و اونور می خوره و همشون هم هیچ حمایتی نمی شن و وام می خوان !!!

من از آقای رضایی (اگه اسمشون رو درست بگم) که سازنده این دستگاه هستند خواهش می کنم اگه پیغام من رو دیدند حتماً یک جوری با من تماس بگیرند. ایمیلمم توی پروفایلم هستش.

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ظاهرا" طرف فامیل منه :دی

بعضی اوقات خیلی شور بعضی وقتا بی نمک (حمایتها رو میگم)

قبلا" به شدت عدم حمایت وجود داشت الانم که هر کسی یه چیزی میسازه و حمایت میخواد! بیشتر این اختراعات هم مثل این هستند که: یک کشاورز برای تولید 1 کیلو سیب زمینی 50 تومن هزینه کرده! بعدش من بیام توی آزمایشگاه 1 کیلو سیب زمینی بسازم با هزینه تمام شده 20 هزار تومن برای هر کیلو!

اما بعضی اختراعات اتفاقا" به شدت مفید هستند اما جالبه دقیقا" به همونا بها داده نمیشه

کمیت مهمه کیفیت مهم نیست! به قول بعضیا باید علم تولید کنیم!!!! :huh:

برای همین هر چه تعداد مخترعین بره بالا برای ما نشونه پیشرفت هستش و نوع اختراع مهم نیست

راستی یک نکته رو یادم رفت بگم در مورد بحث مشکلات و شناسایی

مادربورد بنده و خیلیهای دیگه دیباگرشون قبل از بالا اومدن ویندوز حدود 100 تا مشکل رو شناسایی میکنه!

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

اون مورد نرم افزاری هستش. جالبه که ایراد نرم افزاری رو نمی گه !!! برای همینه می خوام با سازندش صحبت کنم، ببینم این چه چیزایی اعلام می کنه ...

نه واسه این دستگاه نرم افزاری حساب میشه که اینقدر تعداد مشکلاتی که میتونه حل کنه بالاست

احتمالا یه صفرش اضافی هست

یا اون آقا گفته با توجه به رمی که روی دستگاه گذاشتم اینقدر ایراد رو خواهد توانست شناسایی کند

اینا بهش آب و تاب دادن و یک کلاغ چهل کلاغ شده اینطوری شده!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام :دی

نه والا منفیو مثبت میخواد برام چیکار کنه نه چیزی ازم کم میکنه نه چیزی بهم اضافه میکنه

اولا منظور من این نیست که این وسیله نمیتونه و دیگری میتونه در هنگام روشن نشدن عیب یابی کنه. پس اینجا مسلما" چشم و مغز انسان از این دستگاه مفید تره. کابل ها رو چک میکنه دیوایسهارو چک میکنه و...

دوما" شما باید کل جمله رو میخوندید من بخش دوم جمله منظورم بود که میگه"و یا روشن می شود ولی سیستم عامل فعال نمی شود، قابل استفاده نیست

اتفاقا بیشترین مورد کاربران همینه در اشکالات که سیستم روشن میشه اما بالا نمیاد! اگه این سیستمی که راه انداختن نتونه همونجا اینو تشخیص بده که دیگه هیچی... حتی ذهن من هم میتونه تشخیص بده مشکل از کجاست و با امتحان چندتا چیز فوری مشکل حل میشه یا میفهمم که ایراد از کجا بوده. اصلا اینم نه؟ به جای استفاده از این وسیله یه دیباگر که مسلما" بسیار ارزونتر از این دستگاه میهش تهیه میکنید و مشخص میشه که ارور بوت روی کدوم دیوایس هستش

اما اینکه وقتی سیستم عامل میاد بالا دیگه مشکل سخت افزاری وجود نداره و یا خیلی کم وجود داره باید بگم کاملا مخالفم چون اکثر قطعات با مشکلاتی هم که دارند ربطی به بالا آمدن سیستم عامل ندارند . مثلا دیوایس های جدا گانه که به سیستم متصل هست . (خب ما داریم در مورد کلیت pc صحبت میکنیم و نه دیوایسهای جداگانه)

موافقم! اگه منظورتون استیبل نبودن هستش که حتی با علایم ظاهری میشه فهمیدش. اگه برای رم هستش یک تست Superpi رایگان 1 مگابایتی اجرا میکنی مشخص میشه. اگه برای پردازنده هستش یک نرم افزار زیر 1 مگابایت Wprime اجرا میکنی مشخص میشه و برای گرافیک هم یک furmark رایگان تست میکنی مشکل نشون میده خودش رو

من منظورم این نیست که نرم افزار خوبی طراحی نکردن و یا اینکه بدون سیستم عامل میشه با نرم افزار سیستم رو چک کرد!

منظور من اینه که ساخت این وسیله با این شرایط کاری اصلا عاقلانه نبوده

چون بیشتر مشکلاتی رو که این توی سیستم عامل میتونه پیدا کنه با کمک خیلی چیزهای دیگه میشه فهمید و نیازی به این نیست

مثلا پردازنده یا خرابه یا سالمه! حد وسط وجود نداره! مگه اینکه ولت خور شده باشه که با تست wripme کنترل ولتاژ میشه فهمید

گرافیک یا تصویر میده یا نمیده! در صورت تصویر ندادن چند تا چیز هست باید چک بشه... در مورد دما هم هست مشکلات اگه دمای کارت گرافیک بی رویه بالا بره با GPUz میشه فهمید نیازی نیست یک نرم افزار بگه دما بالاست! اگه بایوس کارت مشکل داشته باشه و فرکانسش افت و خیز داشته باشه با تستی مثل kombaster و furmark و مانیتور کردن فرکانس میشه فهمید

در مورد رم هم یا بوت میشه یا نمیشه. اگر بوت شه و مشکلی باشه بر میگرده به تنظیمات بایوس و ولتاژ. رمی که با یک فرکانس خاص که قبلا" بالا میومده اگر در هنگام لود ویندوز صفحه آبی بیاد یعنی ولتاژش کمه

بسیاری از چیزهای اصلیو میشه اینطوری فهمید

تا وقتی که انواع نرمافزارهای رایگان و یکم تجربه میشه استفاده کرد به نظرم هزینه برای تولید و اختراع همچین چیزی زیاد جالب نیست! مشابه خارجیش خریداری میشد به صرفه تر بود تا اینکه سیستم اختراع و این حرفا راه بندازن فقط برای اینکه منو شما فکر کنیم آره ما خیلی جلو هستیم

این قضیه منو یاد آنتی ویروس شید میندازه! کلی سر و صدا و ...

همین همایشهای خوارزمی و اینا رو ببینید یه اختراعاتی میکنن و طاراحی هایی میکنن که بزرگترین فایدش در حد دستگاه کندن پوست تخم مر...غ عسلی هستش و کلی هم تبلیغات!

تمامی مطالبی که در این پست نوشتید تاید میشه .

همیشه انسان بهتر عمل میکنه چون قدرت فکر کردن به تمام پارامتر هارو داره اما نرم افزاری که مینویسیم فقط میتونه طبق الگریتمی که خودمون میسازیم تصمیم گیری کنه .

اصلا توی این فروم که اینهمه متخصص هست یکی یه مشکل سخت افزاری پیدا میکنه . میاد 20 تا اخط توضیح میده در مورد مشکلش 20 تا سوال کاربرا رو جواب میده اینو نصب میکنه اونو تست میکنه آخر سر هم شاید مشکل پیدا بشه . :D

یعنی راه دیگه ای وجود نداره چون مشکلاتی که وجود میاد خارج از الگریتم کلی قرار میگیره . که دیگه برگردوندنش به سیستم کار انسانه .

الان دیگه مطمئن شدم همچین نرم افزاری یا و جود نداره یا اگه هم ساختنش عملا چیز بدرد نخوری هست .

با اطلاعات بایوس 3200 تا خطا :confused:

با عقل جور در نمیاد :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان یک مطلب مینویسم جدای از اینکه داستان اختراع ایشون چی هست....

من بشخصه ادم هایی رو که تولید "کار" میکنند رو دوست دارم و بیشتر از اون ها انسانهای مخترع و مبتکر رو حتی در بد ترین زمینه ها مثل دزدی !

مثلا حتی وقتی جریان یک دزدی رو که توش ابتکار بوده و کاملا فنی برنامه ریزی شده رو متوجه میشم لذت میبرم.

از دید من وقتی محصولی با عنوان اختراع و بدون مشخصات فنی معرفی میشه یک تولید هست . صرفا یک "تولید".

اگر این تولید باعث بشه چند تا ادم بیکار مشغول به کار بشن و نتیجه محصولی باشه مفید، من این کار رو مثبت میبینم.

حداقل بهتر از خیلی کار هایی هست که هزینه بردار هستند و سرنوشت نامعلومی دارن.

حالا تو این اوضاع خراب اقتصادی و داستان های دیگه متاسفانه کسانی که توانایی تولید کار دارن مجبور میشن برای دریافت وام تولید به عنوان هایی

مثل اختراع و .... توجه جلب کنن .

امیدوارم متوجه مطلب شده باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
اصلا توی این فروم که اینهمه متخصص هست یکی یه مشکل سخت افزاری پیدا میکنه . میاد 20 تا اخط توضیح میده در مورد مشکلش 20 تا سوال کاربرا رو جواب میده اینو نصب میکنه اونو تست میکنه آخر سر هم شاید مشکل پیدا بشه . :D

یعنی راه دیگه ای وجود نداره چون مشکلاتی که وجود میاد خارج از الگریتم کلی قرار میگیره . که دیگه برگردوندنش به سیستم کار انسانه .

الان دیگه مطمئن شدم همچین نرم افزاری یا و جود نداره یا اگه هم ساختنش عملا چیز بدرد نخوری هست .

با اطلاعات بایوس 3200 تا خطا :confused:

با عقل جور در نمیاد

وقتی اطلاعات کافی در مورد منابع سیستم ندارید در نتیجه همجنین مطلبی مینویسید.

شما دیوایس منیجر رو باز کن و لیست منابع سخت افزاری سیستم خودت رو چک کن احتمالا حدود 50 آیتم و زیر آیتم داشته باشین.

یک نگاهی به ریسورس ها بکن هر ریسورس میتونه منشا یک ایراد باشه با ریسورس ها این عدد 50 به بیشتر از 1000 میرسه و این رو درنظر بگیر که روی هر سیستمی قطعات مختلفی نسب هست و هر قطعه ای با مارک یا مشخصات

متفاوت میتونه ریسورس های خودش رو داشته باشه.

حالا یک جستجو بکن ببین دیوایس منیجر چه آیتم هایی رو برسی میکنه تا به شما اعلام کنه که مثلا قطعه ایکس درست کار میکنه با خیر....

احتمالا الان متوجه شدی که عدد 3200 در این مورد خیلی کم هست و اگر یک بانک کلی تشکیل بدیم چند 10 هزار و بیشتر ریسورس خواهیم داشت.

ما تا جزییات فنی این محصول رو ندونیم نمیتونیم نظر فنی بدیم بعد از فهمیدن جزییات فنی احتمالا میشه با یک تحلیل 2 صفحه ای روی دیوایس منیجر و بایوس کل این محصول رو زیر سوال برد.

من دوست دارم فنی در این مورد صحبت کنیم ولی صورت مسئله مشخص نیست پس موضوع یک داستان هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وقتی اطلاعات کافی در مورد منابع سیستم ندارید در نتیجه همجنین مطلبی مینویسید.

شما دیوایس منیجر رو باز کن و لیست منابع سخت افزاری سیستم خودت رو چک کن احتمالا حدود 50 آیتم و زیر آیتم داشته باشین.

یک نگاهی به ریسورس ها بکن هر ریسورس میتونه منشا یک ایراد باشه با ریسورس ها این عدد 50 به بیشتر از 1000 میرسه و این رو درنظر بگیر که روی هر سیستمی قطعات مختلفی نسب هست و هر قطعه ای با مارک یا مشخصات

متفاوت میتونه ریسورس های خودش رو داشته باشه.

حالا یک جستجو بکن ببین دیوایس منیجر چه آیتم هایی رو برسی میکنه تا به شما اعلام کنه که مثلا قطعه ایکس درست کار میکنه با خیر....

احتمالا الان متوجه شدی که عدد 3200 در این مورد خیلی کم هست و اگر یک بانک کلی تشکیل بدیم چند 10 هزار و بیشتر ریسورس خواهیم داشت.

ما تا جزییات فنی این محصول رو ندونیم نمیتونیم نظر فنی بدیم بعد از فهمیدن جزییات فنی احتمالا میشه با یک تحلیل 2 صفحه ای روی دیوایس منیجر و بایوس کل این محصول رو زیر سوال برد.

من دوست دارم فنی در این مورد صحبت کنیم ولی صورت مسئله مشخص نیست پس موضوع یک داستان هست.

دوست عزیز پست بنده رو کامل بخونید .

بنده ذکر کردم 3200 تا خطا با اطلاعاتی که از بایوس میگیره نه اطلاعاتی که از دیوایس ها میشه گرفت !

بنده هم اون قسمت رو خوب میشناسم و هم توی خیلی از پروژه ها از دیوایس ها و پورت های مختلف استفاده کردم . (بلوتوث و سیسم کارت ریدر و ...)

لطفا پست ها رو با دقت بخونید که اینقدر نیاز به جواب دادن نباشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هی وای من.... :-w

تمام این ریسورس هایی که در موردشون نوشتیم ایتدا باید بصورت کلی از بایوس بای پس بشن در غیر اینصورت شما اون قطعه رو تو دیوایس منیجر نخواهیی داشت.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تمام این ریسورس هایی که در موردشون نوشتیم ایتدا باید بصورت کلی از بایوس بای پس بشن در غیر اینصورت شما اون قطعه رو تو دیوایس منیجر نخواهیی داشت.

به نکته خوبی اشاره کردید جناب UnforgiveN .

باید منتظر بود و دید دقیقا چی ساختن تا قضاوت کرد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون منفی رو هم من دادم

علت :

جسارتاً عرض می کنم خدمتتون ؛ خیلی بی ملاحظه متن می نویسین نمونش :

وقتی اطلاعات کافی در مورد منابع سیستم ندارید در نتیجه همجنین مطلبی مینویسید.یا

یا

نظر شخصیه : من کلاً با این نوع حرف زدن مشکل دارم / ببخشید برا امتیاز منفی که زدم براتون UnforgiveN, @};-

احترام همه واجبه حتی اگه طرف مقابل 100% خلاف واقعیت رو گفته باشه دیگه چرا با کنایه و متلک جواب بدیم !!!!

متشکریم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله، نیازی به توضیح نداره مطلب .

چند نفر بدون اطلاع در مورد این محصول موضوع تاپیک در مورد تعداد خطا ها مطلب نادرست نوشتن. این واقعا زشت هست توی یک فروم سخت افزار.

معمولا رک هستم و همینطور مخالف این هستم که ندونسته و بدون اطلاع کافی ماحصل تلاش، فردی زیر سوال بره.

من توهینی در نوشته هام نمیبینم.

ندونستن عیب نیست .....

در هر صورت خوشحال شدم حق شماست که به مطلبی که دوست ندارید منفی بدید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...