رفتن به مطلب

همفکری برای رسیدن به بهینه ترین کارایی با حداقل دما در استفاده از پردازنده 13600k

Recommended Posts

9 دقیقه قبل، real fc گفته است:

13600k 

lian li galahad 360 sl edition

خمیر خود لیان لی

تو فول لود دما 72 73

مادربردت چیه داداش

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، rajah گفته است:

به آقای حسینی مدیریت لیون پیام دادم ببینم میتونن کمک کنند یا نه

دوستان اگه کسی در مجموعه الماس آشنا داره لطفاً مساعدت کنه

تو حالت ایستاده تست نگرفتم ولی بعید می‌دونم حل بشه

اگه فنش تو بازار گیر میومد اصرار نمی کردم

عکس از فن همراه با سوکت هاش بدید

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است:

مادربردت چیه داداش

giga z790 gaming x

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، rajah گفته است:

سعید جان فکر کنم فن مشکل داره وگرنه نباید تفاوتی داشته باشه در نصب عمودی و افقی

بعید می دانم با نصب عمودی مشکل حل بشه

کیس منم گرینفین g7 هست و چون جلوش مش نیست بدرد نمی خورده جلو بسته بشه

قطعا فن مشکل داره اما گفتی با دستت می تونی صدا رو قطع کنی گفتم شاید تغییر پوزیشن از افقی به عمودی صداش رو قطع کرد. شایدم بتونی یه فن جایگزین کنی فن خودش نه یه فن بخری وصل کنی مستقیما به مادربرد، سرعت فنش رو تنظیم کنی. یکم حال گیریه اما خوب می خوای مشکلت به سرعت حل بشه این شاید جواب بده.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، saeed110 گفته است:

قطعا فن مشکل داره اما گفتی با دستت می تونی صدا رو قطع کنی گفتم شاید تغییر پوزیشن از افقی به عمودی صداش رو قطع کرد. شایدم بتونی یه فن جایگزین کنی فن خودش نه یه فن بخری وصل کنی مستقیما به مادربرد، سرعت فنش رو تنظیم کنی. یکم حال گیریه اما خوب می خوای مشکلت به سرعت حل بشه این شاید جواب بده.

سعید جان

این که می فرمایید درسته

اما می خوام اساسی مشکل برطرف بشه

شاید سال دیگه بخوام تعویضش کنم اونوقت کسی نمی خره ازم

ما پول دادیم با گارانتی مثلاً اصلی خریدیم که این درسدسر ها رو نداشته باشیم

الماس اگه بخواد اینطوری ادامه بده دیگه وای بحال یوزرهای عادی

نباید بذاریم هر طور می خوان با ما برخورد کنند و باید پاسخگو باشند بخاطر همین می خوام تا تهش برم

امیدوارم درصورت لزوم دوستان نیز حمایت کنند تا بفهمند نباید حقوق مصرف کننده رو نادیده گرفت

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، rajah گفته است:

سعید جان

این که می فرمایید درسته

اما می خوام اساسی مشکل برطرف بشه

شاید سال دیگه بخوام تعویضش کنم اونوقت کسی نمی خره ازم

ما پول دادیم با گارانتی مثلاً اصلی خریدیم که این درسدسر ها رو نداشته باشیم

الماس اگه بخواد اینطوری ادامه بده دیگه وای بحال یوزرهای عادی

نباید بذاریم هر طور می خوان با ما برخورد کنند و باید پاسخگو باشند بخاطر همین می خوام تا تهش برم

امیدوارم درصورت لزوم دوستان نیز حمایت کنند تا بفهمند نباید حقوق مصرف کننده رو نادیده گرفت

ان شاالله که مشکلت حل شه. هدفم این بود سیستمت نخوابه و بتونی سریع استفاده کنی. می دونم جنس با کیفیت و نو گرفتی نمی خوای اینجور بشه.

لینک به دیدگاه

حالا روز شنبه مجدد تماس می گیرم ببینم دوباره چی میگن

اگه جواب درست و حسابی ندادن یه تاپیک میزنم دراین خصوص و توش همه مسائل رو مطرح می کنم 

لینک به دیدگاه

سلام امروز تماس گرفتم گفتن رفته برای تعویض

الان از پنل سایتشون چک کردم

زده غیرقابل تعمیر -در عهده گارانتی- تعویض شده

حالا انشاءالله تا بیاد دستم برسه ببینم چی شده تو همین پست اطلاع رسانی می کنم

Untitled.jpg

ویرایش شده توسط rajah
لینک به دیدگاه

دوست عزیز خنک کننده تو بفروش به جای مادربرد ایرکولرnoctua nh-d15 بگیر یا ایر کولر تو همین کلاس کاری  با خمیر سیلیکون گریزی اورجینال 

دماش از 65 بالا تر نمیره مشکل از کولرت و خمیر سیلیکونه عزیز این مادربرد از سرش هم زیادی  اشتباه نکن 

خنک کننده مایع پرچمداراشم تو خنک کردن در مقابل ایر کولرها ضعیف هستن

ویرایش شده توسط Ho3ein.alipour
لینک به دیدگاه

هم اکنون، Ho3ein.alipour گفته است:

دوست عزیز خنک کننده تو بفروش به جای مادربرد ایرکولرnoctua nh-d15 بگیر یا ایر کولر تو همین کلاس کاری  با خمیر سیلیکون گریزی اورجینال 

دماش از 65 بالا تر نمیره مشکل از کولرت و خمیر سیلیکونه عزیز این مادربرد از سرش هم زیادی  اشتباه نکن 

خنک کننده مایع پرچمداراشم تو خنک کردن در مقابل ایر کولرها ضعیف هستن

سلام دوست عزیز 

از اینکه این مادربرد بلحاظ امکانات و قابلیت ها تو رنج قیمتی خودش عالیه شک ندارم

ولی می خوام رم ها رو به نسل بعدی ddr5 ارتقاء بدم تو گیم زیاد تفاوتی با رم های ddr4 نداره ولی برا کار من ddr5 بهتره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
7 ساعت قبل، rajah گفته است:

سلام امروز تماس گرفتم گفتن رفته برای تعویض

الان از پنل سایتشون چک کردم

زده غیرقابل تعمیر -در عهده گارانتی- تعویض شده

حالا انشاءالله تا بیاد دستم برسه ببینم چی شده تو همین پست اطلاع رسانی می کنم

Untitled.jpg

خدا رو شکر امیدوارم به نتیجه دلخواه برسید

لینک به دیدگاه

سلام

امروز مادربرد z690 torpedo ddr5 به همراه رم های کورسیر ddr5 6000 به دستم رسید

جالب اینجاست همونطور که آقا آرمین گفت با یه تنظیم ساده با ایر کولر gammax gt امتیازی بالاتر از اون موقعی گرفتم که ls720 روی برد h670 بود دما با مصرف حدود 180 وات تو فول لود از 98 بیشتر نشده

واتر کولر رو متاسفانه هنوز نفرستادن قرار شد اگه تا شنبه موجود نشد براشون یه نمونه دیگه توافق بفرستن

لینک به دیدگاه

سلام‌.

اگر واتر کولر lt720 رو برای تعویض داشتن، حتما اون مدل رو قبولش کنید.

درسته که نورپردازی رو از دست میدید. ولی چند درجه دمای کمتر رو خواهید داشت.

لینک به دیدگاه

13600k با کولر gammax gt 😁

Untitled.jpg

در ۱۴۰۲/۲/۱۴ در 22:36، DM.JAGUAR گفته است:

سلام‌.

اگر واتر کولر lt720 رو برای تعویض داشتن، حتما اون مدل رو قبولش کنید.

درسته که نورپردازی رو از دست میدید. ولی چند درجه دمای کمتر رو خواهید داشت.

سلام عزیز

بعد از 18 روز 

قراره فردا همون مدل LS720  رو بفرستن

البت اگه راست گفته باشن

لینک به دیدگاه

سلام

بالاخره دیروز کولر تعویض شد و به گفته خودشون تحویل پست دادن 

انشاء الله برسه دستم نتایج رو با قطعات جدید میزارم

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، rajah گفته است:

سلام

بالاخره دیروز کولر تعویض شد و به گفته خودشون تحویل پست دادن 

انشاء الله برسه دستم نتایج رو با قطعات جدید میزارم

سلام.

خدا رو شکر.

انشالله که این دفعه به خوبی استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱/۱۶ در 21:01، rajah گفته است:

اگه دوستانی که این پردازنده رو دارند نتایج خودشون رو قرار بدن ممنون میشم تا به تنظیمات بهینه برسیم

دوست عزیز سلام ، سی پی یوی من 13600KF هست که روی برد TUF H770 PRO WIFI DDR5 بسته شده درحالت عادی تست R20 دما به 99 درجه میرسید و مصرف برق 203 واتی داشت (کولرم هم LS720 هست ) و نتیجه 8200 رو بهم میداد طبق مقاله سخت افزار مگ تغییراتی توی بایوس به وجود آوردم گفتم اینجا بگم شاید بدرد بخوره اول اینکه مایکروکد رو روی 0x104 قرار دادم و Undervolt Protection رو خاموش کردم اما اصلا سراغ CPU LLC نرو چون شدید خروجی سی پی یو رو کاهش میده ( R20 / 7900 ) در عوض با ست کردن Offset منفی عملکرد خیلی بهتر شد و دما کاهش خیلی خوبی داشت طبق مقاله اعمال محدودیت مصرف برق به 170 وات رو انجام دادم اما تغییر خاصی حاصل نشد با ست کردن AC/DC LLC روی 0.57 باز هم عمکلرد سی پی یو افت قابل توجهی داشت پس برگشتم و اون رو به auto تغییر دادم تا اینجا گمونم مشخص باشه تنظیمات رو روی چه پارامتری قرار دادم بعد از قرار دادن تنظیمات در این حالت فول لود نهایتش دمای سی پی یوم به 71 درجه میرسه و مصرف برقش 154 وات هست توی تست r20 به نتیجه 9217 تا رسیدم که نتیجه خیلی خوبی هست تست r23 هم به 23600 تا رسیدم تقریبا توی دمای اتاق 35 درجه نهایتش 77 درجه رو زد که به نظرم دمای معقولیه توی گیمای مختلف هم دما زیر 60 درجه هست تو کارای عادی هم زیر 45 تقریبا با از دست دادن 2 درصد توان سی پی یو تونستم دمای مناسبی ازش بگیرم میشد دما رو پایین تر آورد ولی خب درصد بیشتری توان از دست میدادم از اونجایی این دما نسبتا مناسبه به همین تنظیمات اکتفا کردم

1529619247_Screenshot(1).png.e2f5281ce6481bb420adc3ab4ed023e9.png

لینک به دیدگاه

55 دقیقه قبل، Amir Jounty گفته است:

دوست عزیز سلام ، سی پی یوی من 13600KF هست که روی برد TUF H770 PRO WIFI DDR5 بسته شده درحالت عادی تست R20 دما به 99 درجه میرسید و مصرف برق 203 واتی داشت (کولرم هم LS720 هست ) و نتیجه 8200 رو بهم میداد طبق مقاله سخت افزار مگ تغییراتی توی بایوس به وجود آوردم گفتم اینجا بگم شاید بدرد بخوره اول اینکه مایکروکد رو روی 0x104 قرار دادم و Undervolt Protection رو خاموش کردم اما اصلا سراغ CPU LLC نرو چون شدید خروجی سی پی یو رو کاهش میده ( R20 / 7900 ) در عوض با ست کردن Offset منفی عملکرد خیلی بهتر شد و دما کاهش خیلی خوبی داشت طبق مقاله اعمال محدودیت مصرف برق به 170 وات رو انجام دادم اما تغییر خاصی حاصل نشد با ست کردن AC/DC LLC روی 0.57 باز هم عمکلرد سی پی یو افت قابل توجهی داشت پس برگشتم و اون رو به auto تغییر دادم تا اینجا گمونم مشخص باشه تنظیمات رو روی چه پارامتری قرار دادم بعد از قرار دادن تنظیمات در این حالت فول لود نهایتش دمای سی پی یوم به 71 درجه میرسه و مصرف برقش 154 وات هست توی تست r20 به نتیجه 9217 تا رسیدم که نتیجه خیلی خوبی هست تست r23 هم به 23600 تا رسیدم تقریبا توی دمای اتاق 35 درجه نهایتش 77 درجه رو زد که به نظرم دمای معقولیه توی گیمای مختلف هم دما زیر 60 درجه هست تو کارای عادی هم زیر 45 تقریبا با از دست دادن 2 درصد توان سی پی یو تونستم دمای مناسبی ازش بگیرم میشد دما رو پایین تر آورد ولی خب درصد بیشتری توان از دست میدادم از اونجایی این دما نسبتا مناسبه به همین تنظیمات اکتفا کردم

1529619247_Screenshot(1).png.e2f5281ce6481bb420adc3ab4ed023e9.png

سلام دوست عزیز

همه مادربردها قابلیت سوییچ میکروکود رو ندارن

مادربرد جدیدی که خریدم خوشبختانه شرکت msi کار رو برای کاربر آسان کرده و فق با تغییر یک پارامتر دما در حالت استیبل قرار می گیره

اگه الان دما بالاست بخاطر اینه که ایر کولر گام مکس روشه

واتر کولر هنوز دستم نرسیده هر وقت رسید نتایج رو قرار میدم

به احتمال قوی در محدود 70-75 در حالت فول لود باشه

بازم ممنون از راهنمایی سپاس

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۲/۲۱ در 01:25، rajah گفته است:

سلام دوست عزیز

همه مادربردها قابلیت سوییچ میکروکود رو ندارن

مادربرد جدیدی که خریدم خوشبختانه شرکت msi کار رو برای کاربر آسان کرده و فق با تغییر یک پارامتر دما در حالت استیبل قرار می گیره

اگه الان دما بالاست بخاطر اینه که ایر کولر گام مکس روشه

واتر کولر هنوز دستم نرسیده هر وقت رسید نتایج رو قرار میدم

به احتمال قوی در محدود 70-75 در حالت فول لود باشه

بازم ممنون از راهنمایی سپاس

Untitled.jpg

لینک به دیدگاه

سلام درخصوص نصب واتر کولر از پشتیبانی شرکت دیپ کول سوال پرسیدم

اونها درجواب گفتند 

برای پردازنده های اینتل لوله های پمپ بهینه ترین حالت موقعیت ساعت 6و12 خواهد بود ولی برای پردازنده های amd تفاوتی ندارد

درخصوص نصب رادیاتور در پانل جلو یا بالای کیس هم گفتند تفاوتی خاصی و عمده ای نمی کند

و می توانید به فیلم آموزشی نصب ما یوتیوب مراجعه کنید( تو این فیلم رادیاتور در جلوی کیس نصب میشه و لوله های ورودی رادیات هم در بالا هستند)

اصل پاسخ شرکت دیپ کول:

Dear saeid afrazi,

Thank you for purchasing our product, we are willing to help you!

For Intel platform, the performance of the 6-point and 12-point of the water nozzles is good, and there is no difference for AMD. Where does it install need to be combined with the actual chassis and air flow?

As to the 2nd problem, as far as I know, there are no big differences, pls rest assured~

Anyway, here is our installation tutorial which i hope can help you.

https://youtu.be/KwRYC2-wbUY

Regards,

Tina

گفتم شاید بدرد کاربرها بخوره 

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
در ۱۴۰۲/۱/۱۶ در 21:01، rajah گفته است:

سلام

مشخصات سیستم

h670 mag tomhowk wifi ddr4

intel core i5 13600k

ls720

asus rog 850w

zotac 3080ti 12g

32gig corsair 3200 

green g7

با محدود کردن مصرف پردازنده بر روی 185 وات و 0.05 کاهش ولتاژ  هسته به نتایج زیر رسید در شرایط فول لود مصرف به حدود 160 وات میرسه

cinbench r23=22000

r20=8400

دما حداکثر 85 درجه

اما در شرایط مطلوب تست r23 باید حدود 24000 و r20 حدود 9000 باشه

اگه تنظیمات بایوس رو در حالت دیفالت قار بدم به راحتی به نتایج ملوب میرسه ولی دما 100 درجه رو میزنه

اگه دوستانی که این پردازنده رو دارند نتایج خودشون رو قرار بدن ممنون میشم تا به تنظیمات بهینه برسیم

از آقا آرمین و بقیه دوستان خواهش می کنم همکاری کنند 

سپاس

Untitled.png

داداش شما چرا همچین سیستمی رو با این بورد بستی چیپست بور برای این گراف این پردازنده اوکی هست؟

تازه پست رو خوندم دیدم برد عوض کردی من میخوام این پردازنده رو بخرم نظر کلیت چیه ارزش داره من بردم z690 ud ax ddr4 هست

ویرایش شده توسط rostam2142
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط فقط برای بهینه کردن دمای این پردازنده یه راه هست که بنده سیستم بستم برا مشتری و امتحان کردم

واترکولینگ MSI C240 MAG RGB

والسلام!

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، behy گفته است:

فقط فقط برای بهینه کردن دمای این پردازنده یه راه هست که بنده سیستم بستم برا مشتری و امتحان کردم

واترکولینگ MSI C240 MAG RGB

والسلام!

bnbbnv.thumb.jpg.edd31e342c14d268965997128bf885b1.jpg

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

به نظرم استریکس ال سی بخرید دما نویز خوبی داره من 13600k حالت دیفالت با برداشتن تمامی لیمیت ها تست cine 23 دمای مکسش 76 اینا می شد تازه دور پمپ 1900 بود دور فن های 900 تا

لازم به ذکره فن ها تا 3000 یا 3500 می رن پمپ هم همین طور تا 3500 مکسشه اگه درست بگم

البته من خمیر گریزلی اصل بهش زدم. یادمه یک انسان بی شرف توی این سایت می گفت خمیرت تقلبیه دزد خوبی بود😁

ویرایش شده توسط slash_slash
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۳/۲۲ در 16:47، rostam2142 گفته است:

داداش شما چرا همچین سیستمی رو با این بورد بستی چیپست بور برای این گراف این پردازنده اوکی هست؟

تازه پست رو خوندم دیدم برد عوض کردی من میخوام این پردازنده رو بخرم نظر کلیت چیه ارزش داره من بردم z690 ud ax ddr4 هست

سلام

مادربرد فقط با چیپ سری z  و ترجیحا رم ddr5 پیشنهاد می کنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...