رفتن به مطلب

همفکری برای رسیدن به بهینه ترین کارایی با حداقل دما در استفاده از پردازنده 13600k

Recommended Posts

آرمین جان

نرم افزار  ThrottleStop  رئ برای آندرولت دانلود کردم

وقتی به بخش FIVR میرم و در قسمت CPU CORE  تنظیمات رو فعال می کنم پس از آفست ولتاژ و ذخیر و اپلای اون هیچ تغییری در سیستم ایجاد نمیشه؟؟

لینک به دیدگاه

توی نت جایی دیدم بایوس مود شده مایکروکد 104 برای msi بود البته توصیه نمیکنم.

با آندرولت 0.15 امتیاز 8830 تا 8860 میگیره با آندرولت 0.12 امتیاز حدودای 9000 البته فکر میکنم دما اتاق هم تاثیر داره چون هر بار امتیاز ها فرق میکنه  البته نزدیک به هم هستن 

spacer.png

لینک به دیدگاه

ممنون متاسفانه یکی از فن های ls 720 به شدت به صدا افتاده حالا نمی دونم کثیف شده یا مشکل داره تا فردا با گارانتی صحبت کنم ببینم چی میگن البت به احتمال زیاد مشکل داشته باشه

اگه مادربرد بایوس درست درمون براش نیاد مجبورم عوضش کنم

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱/۱۹ در 01:36، rajah گفته است:

آرمین جان

نرم افزار  ThrottleStop  رئ برای آندرولت دانلود کردم

وقتی به بخش FIVR میرم و در قسمت CPU CORE  تنظیمات رو فعال می کنم پس از آفست ولتاژ و ذخیر و اپلای اون هیچ تغییری در سیستم ایجاد نمیشه؟؟

خیر برادر، تا مسئله مایکرو کد حل نشه شما هر کاری کنی بیفایده است. من کل این راه ها رو رفتم.

فکر تعویض برد باش.

لینک به دیدگاه

درود

کسی از دوستان که ls 720 دارن به مشکل فن برخورد کردم یا نه

یکی از فن ها صدا میده رو اعصابه بعضی وقت ها یهو صداش میره

ممکنه کثیف شده باشه؟

نمی دونم باید کل واترکولر رو برا گارانتی بفرستم یا همین تک فن رو

ویرایش شده توسط rajah
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است:

توی نت جایی دیدم بایوس مود شده مایکروکد 104 برای msi بود البته توصیه نمیکنم.

با آندرولت 0.15 امتیاز 8830 تا 8860 میگیره با آندرولت 0.12 امتیاز حدودای 9000 البته فکر میکنم دما اتاق هم تاثیر داره چون هر بار امتیاز ها فرق میکنه  البته نزدیک به هم هستن 

spacer.png

حضور ذهن دارید تو کدوم سایت بود که کاستوم بایوس msi رو دیدید 

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، rajah گفته است:

درود

کسی از دوستان که ls 720 دارن به مشکل فن برخورد کردم یا نه

یکی از فن ها صدا میده رو اعصابه بعضی وقت ها یهو صداش میره

ممکنه کثیف شده باشه؟

نمی دونم باید کل واترکولر رو برا گارانتی بفرستم یا همین تک فن رو

الان تماس گرفتم شرکت می گه باید واترکولر رو کامل بفرستی

خدایا چند روز باید بدون کامپیوتر سپری کنیم خدا داند

اینم سرنوشت ما با دیپ کول کلا دوماه کارنکرده خرید برج 11 هست

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱/۲۰ در 04:29، rajah گفته است:

حضور ذهن دارید تو کدوم سایت بود که کاستوم بایوس msi رو دیدید 

نه متاسفانه ولی یه سایت هندی بود البته زبان انگلیسی بود .

در ۱۴۰۲/۱/۲۰ در 09:27، rajah گفته است:

الان تماس گرفتم شرکت می گه باید واترکولر رو کامل بفرستی

خدایا چند روز باید بدون کامپیوتر سپری کنیم خدا داند

اینم سرنوشت ما با دیپ کول کلا دوماه کارنکرده خرید برج 11 هست

شما بدشانسی آوردید چون نباید اینطور می‌شد این سری کولرهای دیپکول ریویوهای خوبی گرفتن 

لینک به دیدگاه

هم اکنون، lvlEhRaN گفته است:

نه متاسفانه ولی یه سایت هندی بود البته زبان انگلیسی بود .

شما بدشانسی آوردید چون نباید اینطور می‌شد این سری کولرهای دیپکول ریویوهای خوبی گرفتن 

هنوز نفرستادن گارانتی

صداش همیشه اینگونه نیست 

فعلأ آمیزش کردم بهتر شده

اگه باز اینجور شد می فرستم گارانتی 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

کولر بدلیل نویز و صدای بالای یکی اغز فن ها برای گارانتی ارسال شده

حالا زنگ زدن میگن ما که صدایی نمی شنویم بعد شما باید مشخص می کردی کدوم فن مشکل داشته میگم مشخص کردم اون دوتای سالم رو تو مشما پیچوندم اون خرابه رو نه  تو کاغذ هم براتون نوشتم میگن قبل از اینکه کاغذ رو بخونیم از مشما خارج کردیم...............................

میگن اگه خراب باشه هم ما فن نداریم برات تعویض کنیم برات می فرستیم اگه شما صداونویز شنیدی دوباره برا گارانتی با فیلم بفرستش 

عجبا...................

منم گفتم اصلا  کولر رو نمی خوام برا خودتون باشه هروقت فن گیرتون اومد چک کنید تعوض کنید برام بفرستید این هم از گارانتی الماسسسسسسسسسسسسسسس هی الکی بزرگش می کنن یه دونه فن ندارن بندازن روکولر  این چه گارانتی مسخره ای هست

ویرایش شده توسط rajah
لینک به دیدگاه

29 دقیقه قبل، rajah گفته است:

کولر بدلیل نویز و صدای بالای یکی اغز فن ها برای گارانتی ارسال شده

حالا زنگ زدن میگن ما که صدایی نمی شنویم بعد شما باید مشخص می کردی کدوم فن مشکل داشته میگم مشخص کردم اون دوتای سالم رو تو مشما پیچوندم اون خرابه رو نه  تو کاغذ هم براتون نوشتم میگن قبل از اینکه کاغذ رو بخونیم از مشما خارج کردیم...............................

میگن اگه خراب باشه هم ما فن نداریم برات تعویض کنیم برات می فرستیم اگه شما صداونویز شنیدی دوباره برا گارانتی با فیلم بفرستش 

عجبا...................

منم گفتم اصلا  کولر رو نمی خوام برا خودتون باشه هروقت فن گیرتون اومد چک کنید تعوض کنید برام بفرستید این هم از گارانتی الماسسسسسسسسسسسسسسس هی الکی بزرگش می کنن یه دونه فن ندارن بندازن روکولر  این چه گارانتی مسخره ای هست

از شانس شما  خوب در نیومده این کولر
من یک ساله روی 12700k دارمش و بدون هیچ صدا و نویزی داره هر روز برام کار میکنه شکر خدا

بنظرم بهتره از فن های کورسیر روی این واتر استفاده کنید ترکیب خوبی هم میشه و هم صدا رو نخواهید داشت

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، SeCret گفته است:

از شانس شما  خوب در نیومده این کولر
من یک ساله روی 12700k دارمش و بدون هیچ صدا و نویزی داره هر روز برام کار میکنه شکر خدا

بنظرم بهتره از فن های کورسیر روی این واتر استفاده کنید ترکیب خوبی هم میشه و هم صدا رو نخواهید داشت

کارکرد این کولر 3ماه هم نیست

مساله اینه که زیربار نمیرن چون فن ندارن 

این چه گارانتی ایه که فن نداره پس چطوری مخوان یشتیبانی کنن

اسمش رو هم تریلی نمی کشه

فقط ادعا

کسی از دوستان آشنا نداره تو الماس رایان؟؟؟

لینک به دیدگاه

28 دقیقه قبل، rajah گفته است:

اسمش رو هم تریلی نمی کشه

فقط ادعا

بهشون بگید براتون تعویض کنن کلا واترو 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، rajah گفته است:

اسمش رو هم تریلی نمی کشه

فقط ادعا

الماس الان خیلی قطعات رو گارانتی میکنه تا اونجایی که اطلاع دارم اصلا تعمیرگاهی چیزی نداره

خودشم تایم کمی گارانتی مثلا پاور گرفتم با گارانتی الماس 2 ساله که خود شرکت سازنده 10 سال گارانتی میده واسه این مدل

نهایت تو این تایم کم یا مثل شما از سرش باز میکنه یا تعویض میکنه

باید یکمی سمج باشید تا به نتیجه برسید اکثر گارانتی ها همینطورین

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، rajah گفته است:

اسمش رو هم تریلی نمی کشه

فقط ادعا

عزیز تلاشت رو بکن عوض کنن برات اما اگه وقت نداری فن کورسیر بخر بنداز رو کولر. کولر خوبیه و حتی فکر می کنم اون فن رو قطع کنی و با دو فن کار کنه هم جواب میده. گارانتی تو ایران زیاد دلخوش نباش من یه بار کارم به گارانتی خورد بیشتر وقتم رو گرفتن، اعصابم رو داغون کردن و کارم رو هم راه ننداختن.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، saeed110 گفته است:

عزیز تلاشت رو بکن عوض کنن برات اما اگه وقت نداری فن کورسیر بخر بنداز رو کولر. کولر خوبیه و حتی فکر می کنم اون فن رو قطع کنی و با دو فن کار کنه هم جواب میده. گارانتی تو ایران زیاد دلخوش نباش من یه بار کارم به گارانتی خورد بیشتر وقتم رو گرفتن، اعصابم رو داغون کردن و کارم رو هم راه ننداختن.

بحث سر اینه که اصلاً زیر بار نمیره میگن مشکل نداره میگم مگه من مشکل مغزی دارم سیستم رو خاموش کنم دو هفته تا کولر رو برای شما بفرستم میگن خب باشه اگه مشکلی هم داشته باشه ما فن نداریم برات تعویض کنیم

میگم کی فن براتون میاد میگه معلوم نیست برات پس می فرستیم اگه مجدد صدا داد برامون باز برگردانید

میگم مگه خر مغزم رو گاز زده خدا شاهده بفرستید از پست تحویل نمی گیرم تا عودت بخوره

خدا شاهده همون یک فن موقعی که به صدا درمیاد اندازه 20 فن نویز داره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
40 دقیقه قبل، rajah گفته است:

بحث سر اینه که اصلاً زیر بار نمیره میگن مشکل نداره میگم مگه من مشکل مغزی دارم سیستم رو خاموش کنم دو هفته تا کولر رو برای شما بفرستم میگن خب باشه اگه مشکلی هم داشته باشه ما فن نداریم برات تعویض کنیم

میگم کی فن براتون میاد میگه معلوم نیست برات پس می فرستیم اگه مجدد صدا داد برامون باز برگردانید

میگم مگه خر مغزم رو گاز زده خدا شاهده بفرستید از پست تحویل نمی گیرم تا عودت بخوره

به نظرم یه فن خودت بخر بنداز جاش هم بدون سیستم نمیمونی هم اعصابت سرجاشه

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Hassan.SK گفته است:

به نظرم یه فن خودت بخر بنداز جاش هم بدون سیستم نمیمونی هم اعصابت سرجاشه

حسن جان مسئله اینه که آدم زورش میگیره این همه هزینه کنی اونوقت اینطور حالت گرفته بشه و به ریشت هم بخندن

متأسفانه فن مثل خودش جایی ندیدم

اگه بود هزینه می کردم یه دونه می خریدم اینا فن هاش سه تایی به هم رینگ میشن و از برد دستور می گیرن فن جایگزین باید مثل خودش باشه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
41 دقیقه قبل، rajah گفته است:

حسن جان مسئله اینه که آدم زورش میگیره این همه هزینه کنی اونوقت اینطور حالت گرفته بشه و به ریشت هم بخندن

متأسفانه فن مثل خودش جایی ندیدم

اگه بود هزینه می کردم یه دونه می خریدم اینا فن هاش سه تایی به هم رینگ میشن و از برد دستور می گیرن فن جایگزین باید مثل خودش باشه 

میدونم چی میگی قبلا کارمو خورده به گارانتی هزینه زیاد باشه بله باید پیگیر شد اما اگه با هزینه کم میشه کار خودمون راه بندازیم به نظرم ارزش اعصاب خوردکنی نداره

با روغن کاری اینا نمیشه سر کرد ؟

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Hassan.SK گفته است:

میدونم چی میگی قبلا کارمو خورده به گارانتی هزینه زیاد باشه بله باید پیگیر شد اما اگه با هزینه کم میشه کار خودمون راه بندازیم به نظرم ارزش اعصاب خوردکنی نداره

با روغن کاری اینا نمیشه سر کرد ؟

من روغن نزدم چون گارانتی داشت

این نویز به حدی زیاد میشه که بعید می‌دونم با روغن کاری حل بشه

با انگشت که فن رو می گرفتم برای چند لحظه خوب می شد دوباره نویز شدید 

برخی از مواقع هم نویز کم بود

ولی موقعی که سرو صدا شروع میشه آدم رو کلافه می کرد

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، rajah گفته است:

والا نمی دونم اگه خاموش بودن سیستم بهت خسارت نمیزنه بذار بمونه اما ممکنه چند ماه نفرستن. به نظرم 1 فن رو کم کنی اما پروفیل سرعت فن ها رو یکم زیاد کنی احتمالا دما کنترل میشه. یا یه فن خودت اضافه بکن. باز خودت می دونی. تو ایران خیلی گارانتی ها پاسخ گو نیستن مخصوصا سر نویز و اینا. مگه کلا کولر کار نکنه.  بعد یه نکته کولر رو باز می کنی از سقف کیس و مثلا به پشت می کنی رادیاتور رو باز صدا می ده. شاید جلو کیس ببندی صدای نویز فن قطع بشه.

لینک به دیدگاه

به آقای حسینی مدیریت لیون پیام دادم ببینم میتونن کمک کنند یا نه

دوستان اگه کسی در مجموعه الماس آشنا داره لطفاً مساعدت کنه

هم اکنون، saeed110 گفته است:

والا نمی دونم اگه خاموش بودن سیستم بهت خسارت نمیزنه بذار بمونه اما ممکنه چند ماه نفرستن. به نظرم 1 فن رو کم کنی اما پروفیل سرعت فن ها رو یکم زیاد کنی احتمالا دما کنترل میشه. یا یه فن خودت اضافه بکن. باز خودت می دونی. تو ایران خیلی گارانتی ها پاسخ گو نیستن مخصوصا سر نویز و اینا. مگه کلا کولر کار نکنه.  بعد یه نکته کولر رو باز می کنی از سقف کیس و مثلا به پشت می کنی رادیاتور رو باز صدا می ده. شاید جلو کیس ببندی صدای نویز فن قطع بشه.

تو حالت ایستاده تست نگرفتم ولی بعید می‌دونم حل بشه

اگه فنش تو بازار گیر میومد اصرار نمی کردم

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، rajah گفته است:

من روغن نزدم چون گارانتی داشت

این نویز به حدی زیاد میشه که بعید می‌دونم با روغن کاری حل بشه

با انگشت که فن رو می گرفتم برای چند لحظه خوب می شد دوباره نویز شدید 

برخی از مواقع هم نویز کم بود

ولی موقعی که سرو صدا شروع میشه آدم رو کلافه می کرد

اگه با انگشت می تونستی صدا رو کنترل کنی ینی اینکه اگه فن یکم به سمت بالا بره صدا قطع میشه. جاذبه فن رو به سمت پایین میکشه و صدا میده فن. اگه جلو کیس ببندی احتمال داره کل صدا قطع بشه چون دیگه جاذبه فن رو به پایین نمی کشه احتمالا مشکلت حل بشه. به نظرم سمت روغن کاری هم نرو . فن های جدید یه مدلین روغن می خواست خود شرکت می زد. یا باید درست کار کنه یا با روغن بعیده درست بشه بدتر در طول زمان گرد و غبار می گیره. در مورد اضافه کردن فن هم یه فن بگیر اضافه کن وصل کن به برد کادربرد براش پروفیل سرعت تعریف کن نمی خواد جف بشه بابا کارت راه بیوفته مهمه. 

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

هم اکنون، saeed110 گفته است:

اگه با انگشت می تونستی صدا رو کنترل کنی ینی اینکه اگه فن یکم به سمت بالا بره صدا قطع میشه. جاذبه فن رو به سمت پایین میکشه و صدا میده فن. اگه جلو کیس ببندی احتمال داره کل صدا قطع بشه چون دیگه جاذبه فن رو به پایین نمی کشه احتمالا مشکلت حل بشه. به نظرم سمت روغن کاری هم نرو . فن های جدید یه مدلین روغن می خواست خود شرکت می زد. یا باید درست کار کنه یا با روغن بعیده درست بشه بدتر در طول زمان گرد و غبار می گیره. در مورد اضافه کردن فن هم یه فن بگیر اضافه کن وصل کن به برد کادربرد براش پروفیل سرعت تعریف کن نمی خواد جف بشه بابا کارت راه بیوفته مهمه. 

سعید جان فکر کنم فن مشکل داره وگرنه نباید تفاوتی داشته باشه در نصب عمودی و افقی

بعید می دانم با نصب عمودی مشکل حل بشه

کیس منم گرینفین g7 هست و چون جلوش مش نیست بدرد نمی خورده جلو بسته بشه

لینک به دیدگاه

13600k 

lian li galahad 360 sl edition

خمیر خود لیان لی

تو فول لود دما 72 73

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...