رفتن به مطلب

ماکزیمم ram ddr5 که سی پی یو i7 12700 ساپورت میکنه

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان و مهندسین عزیز والا بنده یدونه cpu i7 12700 دارم میخوام براش رم ddr5  تهیه کنم الان گیج شدم رم تا چه فرکانسی ساپورت میکنه داخل سایت نوشته تا 4800 یعنی ماکزیمم ساپورت فرکانس رم سی پی یو همینقدره؟؟؟یا میتونم رم با فرکانس بالاتر براش تهیه کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
45 دقیقه قبل، mohsensoleymani220 گفته است:

سلام خدمت دوستان و مهندسین عزیز والا بنده یدونه cpu i7 12700 دارم میخوام براش رم ddr5  تهیه کنم الان گیج شدم رم تا چه فرکانسی ساپورت میکنه داخل سایت نوشته تا 4800 یعنی ماکزیمم ساپورت فرکانس رم سی پی یو همینقدره؟؟؟یا میتونم رم با فرکانس بالاتر براش تهیه کنم

ماکزیمم فرکانس به مادربرد وابسته هست و پردازنده مشکلی نداره. باید ببینید بردتون تا چه عددی ساپورت میکنه

لینک به دیدگاه

46 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

ماکزیمم فرکانس به مادربرد وابسته هست و پردازنده مشکلی نداره. باید ببینید بردتون تا چه عددی ساپورت میکنه

مین بورد z690 asus plus wifi ddr5 هست و تا فرکانس 6000 مگا هرتز تو حالت oc ساپورت میکنه یعنی فقط کافیه بنده xmp رو روشن کنم و رم کی الان دارم و 5600 مگا هرتز هست رو تنظیم کنم و هیچ ربطی به cpu  نداره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
3 ساعت قبل، mohsensoleymani220 گفته است:

فقط کافیه بنده xmp رو روشن کنم و رم کی الان دارم و 5600 مگا هرتز هست رو تنظیم کنم و هیچ ربطی به cpu  نداره

بله

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

بله

ممنون از شما بابت راهنمایی 

لینک به دیدگاه

نه دیگه اینطوری هم نیست به این راحتی، اگر رم شما 6000 هست میتونید با روشن کردن XMP فرکانس رو با 6000 بالا بیارید. اگر نباشه که میره تو کانال اورکلاک و بسته به کیفیت چیپ رمی که دارید ممکنه بالا بیاد سیستم و یا نیاد.

پردازنده های نسل 12 تا سقف فرکانسی 6600MHz میتونن کار کنند اما خوب بسته به شانس شما ممکنه به این فرکانس برسیدو یا نرسید و مجبور به کاهش اون به 6400 یا 6200 باشید.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

نه دیگه اینطوری هم نیست به این راحتی، اگر رم شما 6000 هست میتونید با روشن کردن XMP فرکانس رو با 6000 بالا بیارید. اگر نباشه که میره تو کانال اورکلاک و بسته به کیفیت چیپ رمی که دارید ممکنه بالا بیاد سیستم و یا نیاد.

پردازنده های نسل 12 تا سقف فرکانسی 6600MHz میتونن کار کنند اما خوب بسته به شانس شما ممکنه به این فرکانس برسیدو یا نرسید و مجبور به کاهش اون به 6400 یا 6200 باشید.

ممنون از راهناییتون رم خودم 5600 هست داخل سایت اینتل زده ساپورت سی پی یو  4800 ساپورت میشه فکر کردم بیشتر از 4800 نمیشه براش بزاریم شک کردم برای همین پرسیدم

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، mohsensoleymani220 گفته است:

ممنون از راهناییتون رم خودم 5600 هست داخل سایت اینتل زده ساپورت سی پی یو  4800 ساپورت میشه فکر کردم بیشتر از 4800 نمیشه براش بزاریم شک کردم برای همین پرسیدم

خیالت راحت XMP فعال کنی اوکیه 5600 اجرا میکنه.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

خیالت راحت XMP فعال کنی اوکیه 5600 اجرا میکنه.

متشکر خیالم جمع شد اوکی...

لینک به دیدگاه

• 9 ماه بعد...
در ۱۴۰۲/۱/۱۸ در 14:34، mohsensoleymani220 گفته است:

عزیز جان.منم تو این مورد مشکل داشتم.میشه بگی که بالاخره تونستی با xmp روی فرکانس ۵۶۰۰انجامش بدی یا نه!!!

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱/۱۸ در 00:05، mohsensoleymani220 گفته است:

تا 6400 اوکیه براش بازم بستگی به شانست داره

درکل حتما بایوس بروز کن براش و اسلات a2 و b2 فراموش نشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...