رفتن به مطلب

پیشنهاد بهترین مدل و برند گرافیک برای بازی به لحاظ دمایی و نویز و متناسب با سی پی یو 12400

Recommended Posts

درود بر همه دوستان

نمیدونم عنوان درست هست یا نه(مدیران یه صلاح خودشون ویرایش کنن)😅

داستان از این قراره گرافیک دسته دو میخام ببندم برای دوستم

ولی از اونجایی که گاهی گرافیک دست دو میگیرم و به لحاظ دما و صدای فن شگفت زده میشم خاستم از دوستان راهنمایی بگیرم

مثلا یه باریه msi rx 580 armor تست گرفتم لعنتی فنش تو دمای 77 میشد 100 درصد (در حدی که کیس بخاد پرواز کنه😂)

لطفا برا پیشنها ،>>قیمت بین 8 تا 12 و اینکه امار دما و لود فن رو هم داشته باشین(در واقع تجربه کرده باشین)<<

amd و nvidia فرق نمیکنه و مهم دما و صدای کم فن تو لوده

اگر مدیران اجاز میدن بچهای بازارچه هم اگر چیزی برا فروش دارن پیشنهاد بدن

سپاس

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

به لحاظ گلوگاه نشدن نهایتا 3070 یا معادلش 6700xt پیشنهاد میدم خودم.

اگر نویز و صدای فن مهمه حتما حتما سراغ مدل های سه فن برو.مدل های 2 فن به خاطر ضعفی که  توی مساحت هیت سینک دارن معمولا داغ تر و نهایتا دور فن بالاتری دارن.

درخصوص مدل کارت هم  ایسوز تاف صدای واقعا کمی داره .کلا خود فن بی صدا تر کار میکنه.چند هفته پیش 6700xr msi gaming x  دستم بود منتها نمیدونم  عیب از کجا بود دور فن از 60 بالاتر میرفت واقعا صدای باد میداد.کارت فعلیم رو دور 80 کمتر از اون صدا میده.

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، Lawrence گفته است:

به لحاظ گلوگاه نشدن نهایتا 3070 یا معادلش 6700xt پیشنهاد میدم خودم.

اگر نویز و صدای فن مهمه حتما حتما سراغ مدل های سه فن برو.مدل های 2 فن به خاطر ضعفی که  توی مساحت هیت سینک دارن معمولا داغ تر و نهایتا دور فن بالاتری دارن.

درخصوص مدل کارت هم  ایسوز تاف صدای واقعا کمی داره .کلا خود فن بی صدا تر کار میکنه.چند هفته پیش 6700 xt msi  دستم بود منتها نمیدونم  عیب از کجا بود دور فن از 60 بالاتر میرفت واقعا صدای باد میداد.کارت فعلیم رو دور 80 کمتر از اون صدا میده.

سپاس دوست من

اره بعض از مدلهای ام اس ای واقعا نامید کننده هستن

ونتوس 2060 هم گرفتم خیلی تعریفی نبود

کارت گرافیک خوت چیه

دماش تو دور 80 چنده؟

لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

سپاس دوست من

اره بعض از مدلهای ام اس ای واقعا نامید کننده هستن

ونتوس 2060 هم گرفتم خیلی تعریفی نبود

کارت گرافیک خوت چیه

دماش تو دور 80 چنده؟

الان 3070 تاف گرفتم. با دوتا  فن ورودی و 2تا خروجی 70 توی red dead با مصرف 235 وات.

از msi  انتظار خیلی بیشتری داشتم . توی سری 1000 فن هاش واقعا عالی بودن  من خودم الان کیسم دقیق به فاصله 1 وجب از گوشم قرار داره  چون مانیتورمم تو کنج میز  اریب گذاشتم.

صدای فن های گراف نهایتا تو صدای فن خود کیس گمه .

این مسعله صدا خیلی به شرایط صوتی اتاق و خونه  هم بستکی داره. اخرئ شب و سکوتش فن های کیس حتی رو دور سایلنت هم ازار دهنده اس. تو شلوغی روز دور تندش هم خیلی اذیت نمیکنه. 

نهایتا تا یه حدی میشه نویز و صدا هارو کم کرد . بیشتر از اون ناچارا یا باید کیس رو کمی دورتر قرار داد یا از هدست استفاده کرد. 

نمیدونم این  پد های اکوستیک اگر ظریف پیداشه میتونه تاثیری بزاره یا نه.

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

بنده تا چند وقت پیش رو این پردازنده 3070tiداشتم واقعاً عالی بود

بعد 3080ti خریدم با اون هم اکی بود ولی خودم احساس کردم باید برای کارایی بیشتر پردازنده رو ارتقاء بدم و 13600kخریدم، اینو بهتون بگم این پردازنده براحتی تا 3080 و 6800xt رو جواب میده شک نکنید 

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، rajah گفته است:

بنده تا چند وقت پیش رو این پردازنده 3070tiداشتم واقعاً عالی بود

بعد 3080ti خریدم با اون هم اکی بود ولی خودم احساس کردم باید برای کارایی بیشتر پردازنده رو ارتقاء بدم و 13600kخریدم، اینو بهتون بگم این پردازنده براحتی تا 3080 و 6800xt رو جواب میده شک نکنید 

سپاس دوست من

کلا ارادت خاص به 3080 دارم ولیکن بودجه محدوده و نهایت بشه 11 تا 12 

و از همه مهم تر دما و لود فنه

15 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

قیمت بین 8 تا 12 و اینکه امار دما و لود فن رو هم داشته باشین

لینک به دیدگاه

فعلا با توجه به این که مصرف کمتر هم برای اضافه نشدن هزینه پاور هم مهمه فک کنم  پیشنهاد جناب  Lawrence بعنی 6700xt جزو اولویتهاست

فقط موند برند و سری

از دوستانی که تجربه 6700xt رو دارن خواهش میکنم یه اماری از دما و لود فنش قرار بدن

یا اگر برندی ضعف خاصی داشته و تجربش کردن (مثل همین msi که جناب Lawrence گفتن) اعلام کنن

لینک به دیدگاه

51 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

فعلا با توجه به این که مصرف کمتر هم برای اضافه نشدن هزینه پاور هم مهمه فک کنم  پیشنهاد جناب  Lawrence بعنی 6700xt جزو اولویتهاست

فقط موند برند و سری

از دوستانی که تجربه 6700xt رو دارن خواهش میکنم یه اماری از دما و لود فنش قرار بدن

یا اگر برندی ضعف خاصی داشته و تجربش کردن (مثل همین msi که جناب Lawrence گفتن) اعلام کنن

6700xt هم سری msi دو مدل mech  و gaming x دستم رسیده و هم rog strix 

راگ واقعا عالی بود .  صدا مطلقا نداشت دمای گیم در بدترین حالت زیر  65  بود عملا هیچ صدای فنی نداشت.این مزیت رو داشت که فن های کیس رو هم سایلنت بزارم.  درحالی که همون msi دو فن دماش توی همون بازی  به 75 میرسید هیت سینک و لوله های حرارتیش هم داغ بود.بحث خمیرو پد نبود. خود شیشه پنل بغل کیس هم واقعا  داغ میشد.مشکلی که واقعا رو مخی بود دور فن پایین کارت بود حدود 50 درصد . بیشتر هم میکردی صدای فن اذیت میکرد.

توی کارت های 3 فن عملا انتخاب بین ایسوز تاف و راگ و سافایر نیترو  هست  بنظرم. درمورد 6700xt سافایر تجربه ای ندارم .

درمورد کارت های 3 فن این مورد رو هم مد نظر بگیرید  راگ توی فیورمارک تا 225 وات میرفت. gamingx حدود 200 -205 وات و اون mech  حدود 185 وات . واقعا برام عجیب بود اینهمه اختلاف tdp. 

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
24 دقیقه قبل، Lawrence گفته است:

راگ واقعا عالی بود .  صدا مطلقا نداشت دمای گیم در بدترین حالت زیر  65  بود عملا هیچ صدای فنی نداشت.این مزیت رو داشت که فن های کیس رو هم سایلنت بزارم.  درحالی که همون msi دو فن دماش توی همون بازی  به 75 میرسید هیت سینک و لوله های حرارتیش هم داغ بود.بحث خمیرو پد نبود. خود شیشه پنل بغل کیس هم واقعا  داغ میشد.مشکلی که واقعا رو مخی بود دور فن پایین کارت بود حدود 50 درصد . بیشتر هم میکردی صدای فن اذیت میکرد.

توی کارت های 3 فن عملا انتخاب بین ایسوز تاف و راگ و سافایر نیترو  هست  بنظرم. درمورد 6700xt سافایر تجربه ای ندارم .

درمورد کارت های 3 فن این مورد رو هم مد نظر بگیرید  راگ توی فیورمارک تا 225 وات میرفت. gamingx حدود 200 -205 وات و اون mech  حدود 185 وات . واقعا برام عجیب بود اینهمه اختلاف tdp. 

با سلام
مدل کیس چی هستش که حرارت گرافیک باعث داغ شدن شیشه  اش می شده ؟
چند تا فن ورودی و خروجی روی کیس تون نصب هستش ؟:ph34r:

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است:

با سلام
مدل کیس چی هستش که حرارت گرافیک باعث داغ شدن شیشه  اش می شده ؟
چند تا فن ورودی و خروجی روی کیس تون نصب هستش ؟:ph34r:

مدل کیس gt301

باد 75 درجه بزنه شیشه مثل استکان چایی داغ  میموند 🥲

کیس سرجمع 4تافن. اولش 3 تا ورودی بود یه خروجی سانروف هم باز کرده بودم. بعدش یه فن رو زدم به سقف 1.2 درجه بهتر شد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا کیس تون خیلی ریزه پیزه اس
به فکر تغییر ش باشید
من بررسی پیدا نکردم ازش ولی فضای خیلی محدودی داره
شاید تا 1-2 درجه تغییر دما داشته باشید در صورت تغییرش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
26 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است:

والا کیس تون خیلی ریزه پیزه اس
به فکر تغییر ش باشید
من بررسی پیدا نکردم ازش ولی فضای خیلی محدودی داره
شاید تا 1-2 درجه تغییر دما داشته باشید در صورت تغییرش

من همیشه برای ورود به بازی تمامی فن های کیس رو روی فول لود میزارم دستی ولی به فن های گرافیک کاری ندارم بخاطر حساسیت و خرابیشون
3060Ti دوآل توی تابستون زیر بار 75 رو نمی دید براحتی
جمعا با فن های CPU تعداد 8 تا فن 12 همزمان فول لود
صداش زیاده ولی براحتی می تونه دمای گرافیک رو که الان ارزشمند ترین قطعه کیس ام هست رو کنترل کنه
الان دربدر دنبال 3 یا 6 تا فن 14 درست درمون با قیمت خیلی مناسب هستم که جایگزین کنم ولی گیر نمیاد و قیمتها بسیار بد هستش

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
9 ساعت قبل، Lawrence گفته است:

سلام 

این مدل کارت msi من ۳۰۷۰ رو دارم 

با اینکه کارت ماین شده هست ولی دما نهایت ۶۵ هست تو فورمارک تو گیم ۶۳ 

تو دور ۵۰ درصد هم تقریبا بی صدا هست اونم با کیس درب باز که صدا به راحتی شنیده میشه 

لینک به دیدگاه

درود
6700xt راگ رو من کارکرده تمیز گرفتم احتمالا ماین شده هم باشه اما مدت خیلی کم همه چی میزون و عالی با دمای خوب و نویز خیلی کم فنها
  تاف هم خوبه البته با 12 تومن بعید میدونم کسی فروشنده باشه
بعد از این دو مدل 6700 نیترو پلاس هم کارت بسیار خوبی هست (3فن) که با بودجه شما قطعا سالم و تمیزش پیدا میشه

ویرایش شده توسط alirezamrl
لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر همه دوستان

نمیدونم عنوان درست هست یا نه(مدیران یه صلاح خودشون ویرایش کنن)😅

داستان از این قراره گرافیک دسته دو میخام ببندم برای دوستم

ولی از اونجایی که گاهی گرافیک دست دو میگیرم و به لحاظ دما و صدای فن شگفت زده میشم خاستم از دوستان راهنمایی بگیرم

مثلا یه باریه msi rx 580 armor تست گرفتم لعنتی فنش تو دمای 77 میشد 100 درصد (در حدی که کیس بخاد پرواز کنه😂)

لطفا برا پیشنها ،>>قیمت بیت 8 تا 12 و اینکه امار دما و لود فن رو هم داشته باشین(در واقع تجربه کرده باشین)<<

amd و nvidia فرق نمیکنه و مهم دما و صدای کم فن تو لوده

اگر مدیران اجاز میدن بچهای بازارچه هم اگر چیزی برا فروش دارن پیشنهاد بدن

سپاس

در این بازه قیمت فقط 3070 یا 6700xt میشه تهییه کرد

که سی پی یو شما مناسب هردو هست

منتها در کل چیزیو که ندیدم شما بهش اشاره کنین،رزولوشن مانیتورتون هست که توی گلوگاه بین سی پی یو و گرافیک خیلی تاثیر داره

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، WINNER گفته است:

سلام 

این مدل کارت msi من ۳۰۷۰ رو دارم 

با اینکه کارت ماین شده هست ولی دما نهایت ۶۵ هست تو فورمارک تو گیم ۶۳ 

تو دور ۵۰ درصد هم تقریبا بی صدا هست اونم با کیس درب باز که صدا به راحتی شنیده میشه 

این دماها با درب کیس باز هست؟ 

فن کارت شما با فن اون کارت 6700xt که گفتم یکیه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
51 دقیقه قبل، Lawrence گفته است:

این دماها با درب کیس باز هست؟ 

فن کارت شما با فن اون کارت 6700xt که گفتم یکیه

3070 گیمینگ ایکس 3 فنه

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، WINNER گفته است:

3070 گیمینگ ایکس 3 فنه

میدونم . نوع فن منظورم بود. تو دوربالا احتمالا نویزش مثل همون 6700 اذیت کنه.

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
4 ساعت قبل، WINNER گفته است:

3070 گیمینگ ایکس 3 فنه

کارتهای msi مدلهای تاپ از نظر کولینگ واقعا حرف ندارن فقط مشکل اصلی msi ضعف در برنامه نویسی

3080 گیمینگ تریو دستم اومده بود دورفن 80-85 درصد اصلا چیزی حس نمیکردی

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، Mhjch گفته است:

در این بازه قیمت فقط 3070 یا 6700xt میشه تهییه کرد

که سی پی یو شما مناسب هردو هست

منتها در کل چیزیو که ندیدم شما بهش اشاره کنین،رزولوشن مانیتورتون هست که توی گلوگاه بین سی پی یو و گرافیک خیلی تاثیر داره

درود بر شما و بر بقیه دوستان

رزولوشن فول اچ دی هست ، و برا رزولوشن بالا نمیخاد

3070 هم کارت دوست داشتنییه ،البت گیگ 6700 کمی دوست داشتنی تره😅

ولیکن میگم اول اولویت دما و البت نویز گرافیکه

که اونم دنبال برند و مدلی هستم که واقعا تو این دو مقوله خوب باشه

مثلا میگم منم سری گیمینگ ایکس های ام اس ای به پستم خورده و بسیار خوب بودن هم تو دما و تو لود فن

الان چه 3070 چه 6700xt دنبال اینم که دوستان تست کردن باشن و بگن مثلا فلان مدل این مقدار بوده و نویزش هم تو لود ازار دهنده نیست

یا برعکس بگن مثلا فلان  مدل از فلان برند نخر چون مثلا نویز یا دماش خیلی جالب نیست

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر شما و بر بقیه دوستان

رزولوشن فول اچ دی هست ، و برا رزولوشن بالا نمیخاد

3070 هم کارت دوست داشتنییه ،البت گیگ 6700 کمی دوست داشتنی تره😅

ولیکن میگم اول اولویت دما و البت نویز گرافیکه

که اونم دنبال برند و مدلی هستم که واقعا تو این دو مقوله خوب باشه

مثلا میگم منم سری گیمینگ ایکس های ام اس ای به پستم خورده و بسیار خوب بودن هم تو دما و تو لود فن

الان چه 3070 چه 6700xt دنبال اینم که دوستان تست کردن باشن و بگن مثلا فلان مدل این مقدار بوده و نویزش هم تو لود ازار دهنده نیست

یا برعکس بگن مثلا فلان  مدل از فلان برند نخر چون مثلا نویز یا دماش خیلی جالب نیست

درود اخوی..

داداش من sapphire 6700 xt nitro plus دارم تقریبا توی این مدت که دارم استفاده میکنم از همه چیش راضی بودم..(کارت کارکرده خریدم)

کارت رو یکم آندرولت کردم، تا قبلا از آندرولت تا 200 وات مصرف میکرد اما الان ماکسیموم 160 وات مصرف میکنه...

دما که نگم برات هلو.. دمای جانگشن توی کیس jaguar x2  بالاتر 68 نمیره، اصن صدای فن ها نویز هم نداره، من فن هارو درسته کاستوم کردم اما بازم طوری تنظیم کردم تا یکم دیر تر فول لود بشن.. عملا فول لود رو گذاشتم برای 80 درجه....

این بدبخت 6700 که کاری نداره، من اگه میتونستم این  i7 4790k خودم رو توی بحث دما رام کنم خیلی هنر میکردم XD..... ولش میکنی میره تا 100 درجه XD...

لینک به دیدگاه

18 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است:

درود اخوی..

داداش من sapphire 6700 xt nitro plus دارم تقریبا توی این مدت که دارم استفاده میکنم از همه چیش راضی بودم..(کارت کارکرده خریدم)

کارت رو یکم آندرولت کردم، تا قبلا از آندرولت تا 200 وات مصرف میکرد اما الان ماکسیموم 160 وات مصرف میکنه...

دما که نگم برات هلو.. دمای جانگشن توی کیس jaguar x2  بالاتر 68 نمیره، اصن صدای فن ها نویز هم نداره، من فن هارو درسته کاستوم کردم اما بازم طوری تنظیم کردم تا یکم دیر تر فول لود بشن.. عملا فول لود رو گذاشتم برای 80 درجه....

این بدبخت 6700 که کاری نداره، من اگه میتونستم این  i7 4790k خودم رو توی بحث دما رام کنم خیلی هنر میکردم XD..... ولش میکنی میره تا 100 درجه XD...

درود بر شما دوست خوبم

خب نه دیگه من میخام بدون اندر ولت و یا دست کاری دماش خوب باشه وصدای فن ازار دهنده نباشه😅

حالا یهو دیدی بعد تمایم این داستانا هم اندر ولت هم بشه😂 ، ولیکن پایه میخام اوکی باشه

سپاس فراوان بابت راهنمایی

راستی اون 4790k هم نباید این باشه ،از این سی پی یو تا به الان یه 4 تا 5 تایی برا دوستان گرفتم و ارتقاع دادم

احتمالا فنی که دارید  و خمیری که زدید زیرش جالب نیست

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر شما دوست خوبم

خب نه دیگه من میخام بدون اندر ولت و یا دست کاری دماش خوب باشه وصدای فن ازار دهنده نباشه😅

حالا یهو دیدی بعد تمایم این داستانا هم اندر ولت هم بشه😂 ، ولیکن پایه میخام اوکی باشه

سپاس فراوان بابت راهنمایی

راستی اون 4790k هم نباید این باشه ،از این سی پی یو تا به الان یه 4 تا 5 تایی برا دوستان گرفتم و ارتقاع دادم

احتمالا فنی که دارید  و خمیری که زدید زیرش جالب نیست

داداش من کارتم رو امروز و فردا

رو حالت اورجینال بدون دستکاری بهت امار دقیقش رو میدم..

اره خمیری که دارم خوب نیست متاسفانه..بعدا باید تغییرش بدم

لینک به دیدگاه

یه سایتی هست ماشین حساب داره درصد باتلنک پردازنده و گرافیک رو بهتون میگه 

مثلا 12400f با rtx3070  حدود 20 درصد باتلنک داره 

https://pc-builds.com/bottleneck-calculator/result/1dv19b/1/general-tasks/1920x1080/

یا 6700xt که خودتون انتخاب کردید اصلا با این سی‌پی‌یو باتلنک نداره کلا هر چیزی زیر 5 درصد باتلنک به حساب نمیاد 

https://pc-builds.com/bottleneck-calculator/result/1dv18t/1/general-tasks/1920x1080/

ویرایش شده توسط lvlEhRaN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من با 10400 و 3070 حدود یک هفته ویچر نکس جن زدم چیزی احساس نکردم البته مانیتور 2 کی ، برای فول اچ دی احتمال کمی بود ولی برای 12400 فکر نکنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...