رفتن به مطلب

فریز شدن سیستم و سیاه شدن صفحه با گرافیک r9 290 sapphire trio

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام.

مدت ها پیش این کارت رو خریدم. دست دوم از همین فروم. فروشنده گفت ماین نشده و این حرف ها. تا مدتی هم مشکلی نداشت. بعد از مدتی بصورت رندوم صفحه سیاه شد و مجبورم هارد ریست کنم. بعضی وقت ها هم رنگ های توی صفحه نمایشگر قبل از کرش کردنش به هم میریزه. البته تک و توکی هم شده تا چند روز بدون مشکل کار کنه ولی خب 95 درصد مواقع حتی 15 دقیقه هم کار نمیده.

توی فروم ها و یوتیوب خیلی دنبال این مشکل گشتم و راه حلش ولی پاسخ درستی پیدا نکردم. توی منطقه ما هم تعمیرکار درست و حسابی که کارهای ظریف و سخت انجام بدن نیست فقط یکی بود پیرمرد گفت ریبالش می کنم ولی تضمین نمیدم حتی 1 هفته هم ممکنه کار نکنه.

با قیمت های الان واقعا خرید سخت شده به نظر شما چکار کنم. ممنون میشم در مورد مشکلش اگر اطلاعی دارید راهنماییم کنید.

ویرایش شده توسط asghar212
لینک به دیدگاه

هم اکنون، Sabertooth گفته است:

خرید کارت جدید

ممنون از پاسخ شما.

ولی خب قطعاتم همونطور که میبینید قدیمی هست 3570کا رم 12 پاور 650 گرین فکر کنم باید تمام قطعات عوض بشه که متاسفانه با این بازار توانش رو ندارم. به نظرتون بهترین کارت ای ام دی که گلوگاه نشه چی میتونم بخرم که نخوام کامل هزینه کنم برای سیستم؟

لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، asghar212 گفته است:

ممنون از پاسخ شما.

ولی خب قطعاتم همونطور که میبینید قدیمی هست 3570کا رم 12 پاور 650 گرین فکر کنم باید تمام قطعات عوض بشه که متاسفانه با این بازار توانش رو ندارم. به نظرتون بهترین کارت ای ام دی که گلوگاه نشه چی میتونم بخرم که نخوام کامل هزینه کنم برای سیستم؟

سلام برادر r9 290 کارت خیلی داغی هست من خودم داشتم قدیم دماش تا 92-94 بصورت نرمال میرفت! و طبیعی هست با همچین دمای افتضاحی بعد از چند سال کلا به فنا بره

قطعاتتون مشکل خاصی نداره شما میتونید سری 1000 یا 2000 انویدیا تهیه کنید مثل 1070-2060 و ازین قبیل که میشه الان یه 2060 تر و تمیز با گارانتی تا ده تومن پیدا کرد،ولی سراغ ای ام دی نرید ای ام دی فقط این نسل جدیدش(6600-6700-6800-6900) بدک نیست قبل از اینا حرف خاصی برای گفتن نداشت

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

ممنون از شما ببخشید کارت های هم رده از انویدیا از نظر قدرت با ای ام دی خیلی گرونتر هستند. به نظر شما نمیتوتن یک 6600 یا 6700 یا حتی 5700 اکس تی بخرم برای این سیستم که قیمت مناسبتری دارند و از 2060 هم بهترند هم 6600 و 5700 ارزانتر هستند.

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، asghar212 گفته است:

ممنون از شما ببخشید کارت های هم رده از انویدیا از نظر قدرت با ای ام دی خیلی گرونتر هستند. به نظر شما نمیتوتن یک 6600 یا 6700 یا حتی 5700 اکس تی بخرم برای این سیستم که قیمت مناسبتری دارند و از 2060 هم بهترند هم 6600 و 5700 ارزانتر هستند.

والا اگر بودجتون اگر میرسه چرا که نه، ولی با اونها شما گلوگاه سیپیو دارید و همچنین پاورتون مناسب اون کارتا نیست

لینک به دیدگاه

درود کارتتون که مرحوم شده و ارزش تعمیر هم نداره مدل های RX 6600 و RX 6600XT توصیه میشه با سیستمی که شما دارید نیازی به تعویض هیچ قطعه ای هم نیست موفق باشید

لینک به دیدگاه

جاهای زیادی هست میتونه گرافیکتون تعمیر کنه گرافیک 660ti دادم تعمیر کردن هزینه ریبال با تعویض خمیر 500 شد نمیدونم ریبال کردن یا هیت زدن حدود3 ماه هست بدون مشکل کار میکنه بعداز تعویض خمیر دماش خیلی پایین آمده ، میتونید تماس بگیرید براش بفرستید کارش خیلی خوبه ، البته مثل همه جا بعداز تعمیر ضمانت نمیده چقدر کار میکنه ولی فعلا من راضی هستم

میدان ولیعصر ، خیابان شهیدان سازش ، پ ۴۰ ، طبقه ۷ ،واحد ۱۴

۰۹۳۶۱۴۹۹۰۰۷

https://www.microtarasheh.com

لینک به دیدگاه

درود . چیپ باید هیت ریسولد بشه یا درست میشه یا نمیشه دستگاه ir bga هم میخواد

این مدل خرابی بسیار بالایی داره اکثرشونم به خاطر دما و مصرف زیادشونه که پایه های چیپ ول میکنن

پاورتون تا 5700xt 3070 6700xt کاملا جواب گو هست و نیاز به تعویض نیس اگه ولتاژا اوکی باشن

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

درود . چیپ باید هیت ریسولد بشه یا درست میشه یا نمیشه دستگاه ir bga هم میخواد

این مدل خرابی بسیار بالایی داره اکثرشونم به خاطر دما و مصرف زیادشونه که پایه های چیپ ول میکنن

پاورتون تا 5700xt 3070 6700xt کاملا جواب گو هست و نیاز به تعویض نیس اگه ولتاژا اوکی باشن

سلام از همه دوستان بابت پاسخ متشکرم.

ببخشید با این سی پی یو و این رم های دی ذی آر 3 مشکلی نداره اگر 6600 یا 6700 بندازم؟ مشکلی پیش نمیاد؟ در مورد 580 8 گیگ نظرتون چیه؟اون داغ نیست با سیستم من مشکلی نداره؟

ویرایش شده توسط asghar212
لینک به دیدگاه

37 دقیقه قبل، asghar212 گفته است:

ببخشید با این سی پی یو و این رم های دی ذی آر 3 مشکلی نداره اگر 6600 یا 6700 بندازم؟ مشکلی پیش نمیاد؟ در مورد 580 8 گیگ نظرتون چیه؟اون داغ نیست با سیستم من مشکلی نداره؟

سلام. تهش همون 6600 بخرید و سمت 580 نرید.

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، asghar212 گفته است:

۳۵۷۰ نهایت تا rx 580 میکشه بیشتر نمیکشه . رمم اوکیه . والا rx ها دماهاشون ۷۴ ۷۵ درجن خوبن خواستی در حد یکی دو ماه کارکرد دما ۷۴ دارم

کارتای gtx 970 980 1660‌ هم میتونی بگیری ولی اونا بالا ۵ تومنن

5600xt سه فن سافایر هم خواستی دارم ۵ تومن ولی خوب اون سیپیو واسش کمی گلوگاه میشه باید کمی اور کنی اگه مین و کولر خوب داری

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، asghar212 گفته است:

قضیه خریدن برمیگرده به جیبت ،اگر داری همین امروز یه 6700xt یا 6800 دست دوم تهیه کن ،فردا هم فکر عوض کردن باندل باش،مشکلی هم پیش نمیاد فقط از نصف توان گرافیکتم استفاده نمیکنی که بعدا با ارتقا به یه i3-13100f  مشکلت رفع میشه.

لینک به دیدگاه

قدیم چند تا ویدئو دیدم 5700 XT روی سی پی یو 3570 تقریبا خوب کار میکرد ! دقیق خاطرم نیست بنظرم شما نمیخوای زیاد هزینه کنی کارت های ارزون قیمت بازار مثل RX 580 یا 590 تهیه کن 

لینک به دیدگاه

قدیما میگفتن برای gtx 970 که همرده ۵۸۰ هست حداقل i5 4460 لازم داری الان که بالا ترم میخوان بازیا . کارت قوی رو باید حداقل ۳۷۷۰ بندازی

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

قدیما میگفتن برای gtx 970 که همرده ۵۸۰ هست حداقل i5 4460 لازم داری الان که بالا ترم میخوان بازیا . کارت قوی رو باید حداقل ۳۷۷۰ بندازی

پس اینطور که به نظر میاد کاری از دستم بر نمیاد اگرم الان فقط یک کارت نه چندان کارا نسبت به امروز بگیرم مطمئنم پس از مدتی مجبورم دفعه بعد هزینه چند برابری کنم که نمیتونم.

پس به نظرم ارزششو نداره. 

بیچاره جوونایی که همه چیز قراره به دلشون بمونه.

خدا لعنت کنه باعث و بانیشو.

از همه دوستان ممنونم.

ختم تاپیک را اعلام می کنم.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، asghar212 گفته است:

پس اینطور که به نظر میاد کاری از دستم بر نمیاد اگرم الان فقط یک کارت نه چندان کارا نسبت به امروز بگیرم مطمئنم پس از مدتی مجبورم دفعه بعد هزینه چند برابری کنم که نمیتونم.

پس به نظرم ارزششو نداره. 

از همه دوستان ممنونم.

منم گرافیک تو رو دارم داداش مدل رفرنس هست صحیح و سالم

تسلیت💔🖤

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، asghar212 گفته است:

پس به نظرم ارزششو نداره. 

از همه دوستان ممنونم.

فعلا تعمیر کن یه مدت کار بده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...