رفتن به مطلب

صدایی شبیه انفجار داخل کیس

omrani1055
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

۱ ساعت قبل، DarkMERC گفته است:

معمولا صدای ترکیدن مربوط میشه به خازن ها و بعد ترکیدن یه بوی سیم سوخته ایجاد میکنن حالا اینکه شما بویی حس نکردید یا احتمالا خازنی چیزی نترکیده یا ترکیده و بدلایلی مثل تهویه بوش رو حس نکردید.

اگه چیزی ترکیده باشه احتمال قوی مربوط به پاور میتونه باشه که بهترین کار همینه که بفرستیدش نمایندگی اگه گارانتی داره

اگه قطعه ای بسوزه اطرافش اصولا سیاه میشه و واضحه خصوصا اگه خازن باشه براحتی میشه فهمید یه نگاهی به همه قسمت ها بندازید اگه چیزی اطرافش سیاه شده ممکنه از اون باشه ولی بازم بنظرم از پاور هست چون اتفاق مشابهش برای یکی از دوستام افتاد که پاور ترکید یکی از خازن هاش

آداپتور مانیتور رو هم یه چک بکنید محض احتیاط بنظرم

بعد اینکه سیستم همینجوری یهو ری استارت شد یا بلواسکرینی چیزی داد؟

و در نهایت صدای انفجار چقدر بلند بود؟ از روی شدت صدا گاها میشه تاحدودی فهمید از کدوم قسمت میتونه باشه

ممنون بابت توضیح کاملتون

همونطور که گفتم امروز پاور رو بردم نمایندگی (چون هنوز گارانتی داره) واسم تستش کردن و گفتن کاملا سالمه.

آداپتور مانیتور چک شد، مشکلی نداشتش.

بلواسکرینی نداشتم... یهو ریست شد و سیستم مجدد بدون هیچ مشکلی بالا اومد.

چطور میتونم شدت انفجار رو با متن توضیح بدم؟ 🙂 بلندیش تا مثلا شعاع 4 5 متری شاید شنیده میشد ولی برا منی که کیس تقریبا زیر گوشمه برق از سرم پرید  😅 خصوصا که کارم تمرکز میخواد.

من هنوزم به پشه های کنار کیس خیلی مشکوکم.

4 ساعت قبل، m.reza گفته است:

سلام
برد کنترلر فن که قسمت جلویی کیس قرار داره رو بررسی کردید ؟

بله چون صدا به نظرم از جلوی کیس اومد اولین چیزی بود که نگاه کردم.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، omrani1055 گفته است:

ممنون بابت توضیح کاملتون

همونطور که گفتم امروز پاور رو بردم نمایندگی (چون هنوز گارانتی داره) واسم تستش کردن و گفتن کاملا سالمه.

آداپتور مانیتور چک شد، مشکلی نداشتش.

بلواسکرینی نداشتم... یهو ریست شد و سیستم مجدد بدون هیچ مشکلی بالا اومد.

چطور میتونم شدت انفجار رو با متن توضیح بدم؟ 🙂 بلندیش تا مثلا شعاع 4 5 متری شاید شنیده میشد ولی برا منی که کیس تقریبا زیر گوشمه برق از سرم پرید  😅 خصوصا که کارم تمرکز میخواد.

من هنوزم به پشه های کنار کیس خیلی مشکوکم.

بله چون صدا به نظرم از جلوی کیس اومد اولین چیزی بود که نگاه کردم.

عجیبه بدون هیچ اروری خیلی یهویی ری استارت شده و بعد هم دوباره اومده بالا بدون مشکل

وقتی اومد بالا همه چی کار میکرد یعنی؟ فنی چیزی نبود که روشن نشه؟

صدا مثلا اگه توی کل خونه صداش بپیچه میشه با تقریب خوبی مطمعن شد که از پاوره که خب گفتید تست کردن و گفتن سالمه

پشه هم فک نکنم مشکلی ایجاد کنه ولی فرضا اگه هم باعث اتصالی شده باشه باید یه اثری از اتصال کوتاه روی مادربورد یا پاور میبوده

اگه چیزی روی مادربورد و اینا ندیدید و پاور هم گارانتی گفته سالمه احتمالا همونطور که دوستان گفتن بخاطر خم شدن پنل کیس یا شکست فن و ایناس و خیلی جدی نیس ولی بازم اگه خواستید سیستم روشن کنید بنظر من اولش گرافیک رو نذارید خصوصا اگه آنبرد داره

لینک به دیدگاه

35 دقیقه قبل، DarkMERC گفته است:

عجیبه بدون هیچ اروری خیلی یهویی ری استارت شده و بعد هم دوباره اومده بالا بدون مشکل

وقتی اومد بالا همه چی کار میکرد یعنی؟ فنی چیزی نبود که روشن نشه؟

صدا مثلا اگه توی کل خونه صداش بپیچه میشه با تقریب خوبی مطمعن شد که از پاوره که خب گفتید تست کردن و گفتن سالمه

پشه هم فک نکنم مشکلی ایجاد کنه ولی فرضا اگه هم باعث اتصالی شده باشه باید یه اثری از اتصال کوتاه روی مادربورد یا پاور میبوده

اگه چیزی روی مادربورد و اینا ندیدید و پاور هم گارانتی گفته سالمه احتمالا همونطور که دوستان گفتن بخاطر خم شدن پنل کیس یا شکست فن و ایناس و خیلی جدی نیس ولی بازم اگه خواستید سیستم روشن کنید بنظر من اولش گرافیک رو نذارید خصوصا اگه آنبرد داره

درود بر همه

پاورت مدلش چیه؟

احتمالا یه خازنی ترکیده

هر قطعه دیگری یا اتصالی  بتونه اینقد صدا ایجاد کنه قطعا سیستمتو میخوابونه

شاید تنها موجودی که بترکه و صدای زیادی هم داشته باشه ولی سیستم نخوابه خازنه(باد کردگی زیاد دیم که مادر بورد رندوم کار کنه ولی نخوابه)

در کیس رو باز کن خازنهای مادر بورد رو بصورت چشمی چک کنه ببین بادکردگی یا ترکیدگی نداشته باشه

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۲/۴ در 08:49، omrani1055 گفته است:

سلام به دوستان عزیز

داشتم با کامپیوتر کار میکردم که خیلی ناگهانی یه صدایی شبیه انفجار -مثل وقتی که چیزی اتصال کوتاه میکنه و میپوکه- از داخل کیس (به نظر از قسمت جلوش) اومد و ریست شد. وقتی هم که بالا اومد انگار نه انگار که اصلا اتفاقی افتاده باشه. کلا خاموشش کردم کلی مادربورد و پاور رو اینا رو بررسی کردم.  ولی هیچ اثری از چیزی پیدا نکردم حتی بوی سوختگی !! از دیروز تا الان جرات نکردم دوباره روشنش کنم.

به نظر از چی میتونه باشه ؟؟

پسر خوب سراغ محافظ یا چند راهه برق هم برو.بازشون کن و داخلو ببین .شاید صدای جرقه از اونجا بوده دستگاهی مثل پرینتر یا اسکنر یا اسپیکر بغل کیس نداری؟

لینک به دیدگاه

ممنون بابت راهنمایی همه دوستان

همون طور که عرض کردم ظاهر مادربورد و سایر اجزای داخل کیس  هیچ مشکلی مثل بادکردگی و غیره نداره. 

صدای شکستن و خمیدگی پنل کیس... و اینا نبوده. دقیقاً صدای اتصال کوتاه بوده و از قسمت جلوی کیس.

محافظ برق زیر پام و کلا یه طرف دیگه ست و از سلامتش هم اطمینان دارم.

سیستم در حال حاضر بدون مشکل داره کار می‌کنه!!!

واقعاً نمی‌دونم چی بود و ریسک کار کردنم با کامپیوترم چقدره!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...