رفتن به مطلب

اخبار ، بررسی و بحث درباره کارت های گرافیک RTX 40 و RX 7000

Recommended Posts

درود بر دوستان عزیز

همانطور که اطلاع دارید مدتی هست که نسل جدید گرافیک های دو شرکت NVIDIA و AMD عرضه و وارد بازار شده اند ؛ تا به حال انویدیا گرافیک های بالارده RTX 4090 ، RTX 4080 ، RTX 4070Ti و RTX 4070 برای رقابت و جلب توجه هرچه بیشتر کاربران معرفی نموده ، AMD هم تلاش کرده از این رقابت عقب نماند و از پرچمداران نسل جدید گرافیک های خود یعنی RX 7900XT و RX7900XTX رونمایی کرده است.

با توجه به اینکه رقابت بین این دو شرکت برای عرضه کارت های خود عجیب و پرحاشیه تر نسبت به سال های گذشته شده است و کاربران رو به سمت شک و تردید در انتخاب بین محصولات جدید این شرکت ها برده ، بنده احساس کردم وجود چنین تاپیکی لازم هست تا بر اساس اخبار و بنچمارک های ارائه شده در اینجا ، بهتر بتوان در مورد این دو نسل تصمیم گیری کرد ؛ کمک کوچکی هم به افرادی که قصد خرید کارت های گرافیک نسل جدید را دارند بکنیم. متاسفانه برای ترس از اینکه تاپیک به حاشیه و دعوا برود ، مدتی بود در ارتباط با ایجاد کردن آن تردید داشتم اما هرطور فکر کردم ، به این نتیجه رسیدم تا شاید کمک کوچکی در راستای افزایش دانش خودم و سایر دوستان بشود.

پس تقاضا دارم لطف کنید از توهین به نظرات ، بنچمارک ها و شرکت های موردعلاقه یکدیگر خودداری کنید ؛ هدف از ایجاد این تاپیک کوبیدن کارت های یک شرکت و از طرفی بالا بردن شرکت رقیب نیست!!

-----------

- AMD قصد دارد برای رقابت با انویدیا در بازار کارت های گرافیک میان رده و بالا رده، کارت های گرافیک RX 7600 را به زودی و احتمالاً در نمایشگاه کامپیوتکس 2023 معرفی نماید. گزارش جدیدی از عملکرد این کارت گرافیک منتشر شده که از پیشرفت قابل ملاحظه آن نسبت به نسل قبل حکایت دارد. این شرکت با معرفی کارت گرافیک RX 7600 در میانه تابستان سال جاری میلادی، بخش میان رده و بالا رده خود را برای رقابت با محصولاتی همچون RTX 4060 Ti آماده خواهد کرد. به گزارش Moore's Law Is Dead یک منبع معتبر به نمونه اولیه کارت گرافیک RX 7600 دسترسی پیدا و عملکرد آن را با نسل گذشته مقایسه کرده است. این کارت گرافیک که با پردازنده گرافیکی Navi 33 مجهز به فناوری ساخت تراشه 5 نانومتری TSMC تولید شده، قادر است تا 11 درصد نسبت به Radeon RX 6700 XT سریع‌تر عمل نماید.

باید به این نکته اشاره کنیم که کارت گرافیک RX 7600 هنوز یک نمونه مهندسی بوده که قطعاً عملکردی ضعیف‌تر از نسخه اصلی خواهد داشت. با این وجود، بهبود 11 درصدی عملکرد، کارت گرافیک RX 7600 را به حد و اندازه محصولی مانند Radeon RX 6750 XT می‌رساند. RX 6750 XT در گیمینگ 1080p کمی از RTX 3070 عملکرد بهتری دارد ؛ با توجه به مصرف حدود 175 واتی، کارت گرافیک RX 7600 به احتمال زیاد با کانکتور توان 8 پین به میدان خواهد آمد. حافظه ویدئویی آن نیز به 8 گیگابایت محدود شده و فرکانس آن به بالاتر از 2.60 گیگاهرتز نیز می‌رسد.

-----------

تازه‌ترین اطلاعات افشا شده از کارت گرافیک RTX 4060 Ti نشان می‌دهد که انویدیا سخت در تلاش است تا این محصول جدید خود را تا پایان ماه مِی (روزهای ابتدایی خرداد ماه) و همراه با برچسب قیمت بسیار رقابتی به بازار معرفی کند.

اسناد افشا شده از جلسه مقامات انویدیا با شرکت‌های تولیدکننده حاکی از آن است که انویدیا هیچ تاریخ دقیقی برای عرضه کارت‌های گرافیکی RTX 4060 و RTX 4060 Ti تعیین نکرده است، با این حال به دنبال آن است که حداکثر تا پایان ماه می (اوایل خرداد ماه) کارت گرافیک RTX 4060 Ti را به صورت رسمی معرفی کند.

به گفته تحلیلگران، عدم تعیین یک چهارچوب زمانی مشخص برای معرفی کارت‌های گرافیک سری RTX 4060 به دلیل کاهش تقاضا در بازار سخت‌افزار به ویژه کارت‌های گرافیک نسل جدید شکل گرفته است.

علاوه بر این، انویدیا به دنبال یک استراتژی قیمت‌گذاری جدید برای این محصول است، زیرا AMD قصد دارد به زودی از کارت‌های گرافیک میان رده جدید و رقابتی خود رونمایی کند.

شایعات منتشر شده نشان می‌دهد که احتمالاً کارت گرافیک مقرون به صرفه Radeon RX 7600 در رویداد Computex به طور رسمی معرفی خواهد شد.

نکته جالب آن است که RTX 4060 Ti از همان شماره بُرد کارت گرافیک RTX 3060 Ti یعنی PG190 استفاده می‌کند. استفاده از برد تکراری به ندرت هنگام ارتقا به نسل بعدی GPU اتفاق می‌افتد، با این حال چنین رویکردی نشان‌دهنده تلاش انویدیا برای کاهش هزینه و عرضه محصولات ارزان قیمت است.

از این گذشته، کارت‌های سری RTX 40 به دلیل معماری بهبود یافته به انرژی کم‌تری نسبت به نسل قبل نیاز دارند، بنابراین خنک‌کننده استفاده شده برای کارت گرافیک RTX 3060 Ti می‌تواند از پس گرمای تولید شده توسط RTX 4060 Ti برآید. این در حالی است که نسخه غیر Ti این کارت گرافیک (یعنی RTX 4060) قرار است با یک برد جدید به نام PG173 عرضه شود.

اسناد افشا شده نشان می‌دهد که انویدیا در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در رابطه با قیمت کارت‌های گرافیک RTX 4060 و RTX 4060 Ti در اختیار شرکای خود قرار نداده است، بنابراین تمام اطلاعات موجود در فضای مجازی بر اساس حدس و گمان یا محصولات قبلی این شرکت هستند.

البته استفاده از برد قدیمی PG190 در کنار حافظه محدود به باس ۱۲۸ بیتی و PCIe نسل چهار می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که ما در نهایت با یک کارت گرافیک ارزان‌قیمت RTX 40 Ada مواجه خواهیم شد.

منبع : شهر سخت افزار

لینک به دیدگاه

درود بر شما

تاپیک زدی خوراک کل کل

فک کنم همه منتظرن اولین پست اتشین فرستاده شه😂

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر شما

تاپیک زدی خوراک کل کل

فک کنم همه منتظرن اولین پست اتشین فرستاده شه😂

اون قدیمه الان کسی حال و حوصله نداره

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

اون قدیمه الان کسی حال و حوصله نداره

اره واقعا

8 ساعت از تاپیک گإشته با اینکه منم یه چوبی زیر خاکستر کردم هیچ خبری نشده!!!

چی شد اون همه انرژِی؟!

لینک به دیدگاه

هم اکنون، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

اره واقعا

چی شد اون همه انرژِی؟!

داداش ظاهرا خیلی دوست داری تایپکو سمی بکنی؟!😂

محیط تاپیک آروم باشه بهتره ...

بنچمارک و مقایسه داری بفرست ، آتیش روشن نکن😄

ویرایش شده توسط MA.Master
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
39 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

اره واقعا

چی شد اون همه انرژِی؟!

همه سنی ازشون گذشته بیشتر کسانی که حوصله کل کل داشتن از فروم رفتن یا اخراج شدن

من که چند ساله اصلا سخت افزار نه نگاه نمیکنم نه چک میکنم وقتی نمیشه خرید دیگه بحث میخواد چیکار

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، MA.Master گفته است:

داداش ظاهرا خیلی دوست داری تایپکو سمی بکنی؟!😂

محیط تاپیک آروم باشه بهتره ...

بنچمارک و مقایسه داری بفرست ، آتیش روشن نکن😄

نه دوست ندارم سمی به اون معنا باشه

دوست دارم فروم فعال باشه که نیاز یه نمره سمی باشه که رگ گردنا ورم کنه😅

و خوب قطعا یه جایی که اروم باشه یعنی فعالیت نیست و شایدم یوزرا کمی سرخورده باشن

و اما مبحث دوم

من مثل دوستان وقت مطالعه علمی ندارم و بصورت تخصصی نمیتونم نظر بدم

و بیشتر پست دوستان رو میخونم تا کمی یاد بگیرم(تو کار بدردم میخوره)

نظری که من بدم بیشتر تجربی ویه مقداری احساسی هست

در مورد این سیاست این دو شرکت و محصولات جدید باید بگم که من بیشتر طرف nvidia هستم یا جدیدا طرفدارش شدم و جدیدا از سیاستهای amd خوشم نمیاد

nvidia نشسته مثلا مرد گرافیک گرون با وی رم پاین میده ولی کارش ثبات داره و معمولا باگ کمی داره و سهم عمده بازارم دستشه

amd وی رم اضافه میکنه قیمت میاره پیان و لی بی ثباته و از درایور و کیفیت محصول و باگ ها هم قافله

هیچ وقتم این سیاستش باعث نشده به صورت قابل توجهی رقیباشو پشت سر بزاره

لینک به دیدگاه

amd تازگیا با انتشار درایور بهینه برای یک سری از کارت های قدیمی و افزایش پرفرومنس قابل توجهی باعث شد فک کنیم amd به فکر محصولاتش و یوزراش هست

ولی واقعا اینطور نیست و خیلی از درایور ها برای سیستم عامل های جدید رو به امون خدا ول کرده و کاربر رو از داشتن یه سیستم عامل جدید محروم میکنه

با این حال هر دو شرکت دوست داشتنین ولی قطعا تو محصولات جدید nvidia باز بازر رو قبضه میکنه(این خط اخری رو گفتم مثلا تاپیک منحرف نشده😂)

لینک به دیدگاه

هم اکنون، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

amd تازگیا با انشتار درایور بهینه برای یک سری از کارت های قدیمی و افزایش پرفرومنس قابل توجهی باعث شد فک کنیم amd به فکر محصولاتش و یوزراش هست

ولی واقعا اینطور نیست و خیلی از درایور ها برای سیستم عامل های جدید رو به امون خدا ول کرده و کاربر رو از داشتن یه سیستم عامل جدید محروم میکنه

با این حال هر دو شرکت دوست داشتنین ولی قطعا تو محصولات جدید nvidia باز بازر رو قبضه میکنه(این خط اخری رو گفتم مثلا تاپیک منحرف نشده😂)

بالاخره آتیش رو روشن کردی😂

لینک به دیدگاه

کاهش قیمت کارت گرافیک RTX 4090 FE در اروپا – 9 درصد زیر MSRP

اینطور که به نظر می‌رسد، شرکت انویدیا تصمیم گرفته قیمت کارت گرافیک‌های پرچمدار GeForce RTX 40 را باز هم پائین‌تر ببرد. در قاره اروپا و در ماه مارس، قیمت کارت گرافیک RTX 4090 FE حدود 40 دلار کاهش پیدا کرده بود؛ اما به تازگی قیمت این کارت گرافیک در اروپا به 1769 یورو هم رسیده که یک کاهش 9.2 درصدی نسبت به MSRP این کارت یعنی 1949 یورو محسوب می‌شود.

نه تنها هیچکدوم از این کاهش قیمت ها در اینجا اعمال نمیشه ، کارت ها گرون تر هم میشن😂😑

لینک به دیدگاه

آقا حسن راست میگه. دیگه همه مون سنی ازمون گذشته، همه درگیر زندگی شدیم، وضعیت مالی طوری شده دیگه حتی به خرید کارت شری ۴۰۰۰ فکر هم نمی کنیم، همون قبلی ها رو هم از دستمون ندیم شاهکاره

لینک به دیدگاه

وقتی هرچندوقت یکبار فروم ازدسترس خارج میشه دیگه همین افرادی هم که هستند جاشو با گزینه های دیگه پرمیکنند،بنظرم یک کانال تلگرامی برای همین تعداد معدودی که باقی مونده زده بشه که احتمالا به طور کلی بنظرم فروم دیگه از دسترس خارج خواهد شد .

لینک به دیدگاه

چه سکوت سنگینی به فروم غالب شده !! داره کمی آزاردهنده میشه...😔

---------

در جریان اعلام درآمدهای فصل اول سال 2023 توسط AMD، دکتر لیزا سو مدیر عامل این شرکت عرضه کارت گرافیک های گیمینگ جدیدی را در سه ماهه جاری تایید کرد.

AMD اکنون عرضه کارت های گرافیک میان رده خود را نیز تایید کرده که می‌تواند به معنی عرضه محصولاتی با نام RX 7600 یا RX 7700 برای دسکتاپ باشد. با این حال به نظر نمی‌رسد تیم قرمز به جز کارت گرافیک  RX 7600، محصول دیگری را برای این فصل در نظر گرفته باشد.

کارت گرافیک RX 7600 به تراشه Navi 33 مجهز و از 32 واحد CU (واحد پردازشی) برخوردار شده است. این سری می‌تواند در دو مدل RX 7600 و RX 7600 XT به میدان بیاید که البته هنوز جزئیات آن مشخص نیست.

ویرایش شده توسط Amin Heydari
لینک به دیدگاه

انویدیا قصد دارد کارت گرافیک  RTX 4060 Ti را به عنوان انتخاب اصلی کاربران سیستم‌های میان رده به بازار بفرستد. با این وجود، مانند سایر محصولات نسل جدید انویدیا مشخصات این کارت گرافیک نیز در مقایسه با سری قبل، حداقل روی کاغذ تعریفی ندارد. یک کارت گرافیک RTX 4060 Ti برند Palit مشخصات را لو داده است.

در صورت صحت اطلاعات یک عرضه کننده در مورد کارت گرافیک RTX 4060 Ti، این محصول در مقایسه با RTX 3060 Ti حداقل از نظر مشخصات، کمی افت کرده است. البته به لطف ریزمعماری Ada Lovelace، عملکرد بهبود پیدا خواهد کرد.

کارت گرافیک RTX 4060 Ti بر اساس شایعات به 1352 هسته CUDA مجهز شده که تا 11 درصد از RTX 3060 Ti کمتر است. این کارت گرافیک همچنین هسته‌های تنسور و RT کمتری نیز خواهد داشت. با این حال سری LoveLace به نسل چهارم تنسور و نسل سوم RT مجهز شده تا عملکرد هوش مصنوعی و ری‌تریسینگ بهبود پیدا کند.

گزارش‌های اولیه از فرکانس بیس 2310 مگاهرتز و فرکانس بوست 2535 مگاهزتر برای کارت گرافیک RTX 4060 Ti حکایت دارند. برخی از مدل‌های پرمیوم نیز به فرکانس 2658 مگاهرتز دست پیدا خواهند کرد. عملکرد FP32 در این محصول به 22.06 ترافلاپ خواهد رسید که تا 36 درصد از RTX 3060 Ti بیشتر است. این موضوع البته ربط چندانی به گیمینگ پیدا نمی‌کند.

یک افشاگر روس کارت گرافیک RTX 4060 Ti برند Palit را با حافظه 8 گیگابایتی GDDR6 که با باس 128 بیت به پردازنده گرافیکی متصل بوده، مشاهده کرده است. باید به این نکته اشاره کنیم که دو کارت گرافیک RTX 3060 Ti و RTX 3060 باس حافظه به ترتیب 256 و 192 بیت دارند.

علی‌رغم سرعت بالای 18 گیگابیت بر ثانیه حافظه، پهنای باند حافظه نسبت به RTX 3060 Ti تا 36 درصد افت کرده و به 288 گیگابایت بر ثانیه محدود شده است. با این وجود، RTX 4060 Ti به کش L2 32 مگابایتی مجهز شده تا پهنای باند کاهش یافته را جبران کند.

بر اساس شایعات، کارت گرافیک RTX 4060 Ti تا پایان ماه آینده میلادی به بازار خواهد آمد.

-------

پس رفت به جای پیشرفت 🙄

لینک به دیدگاه

18 ساعت قبل، Amin Heydari گفته است:

چه سکوت سنگینی به فروم غالب شده !! داره کمی آزاردهنده میشه...😔

---------

در جریان اعلام درآمدهای فصل اول سال 2023 توسط AMD، دکتر لیزا سو مدیر عامل این شرکت عرضه کارت گرافیک های گیمینگ جدیدی را در سه ماهه جاری تایید کرد.

AMD اکنون عرضه کارت های گرافیک میان رده خود را نیز تایید کرده که می‌تواند به معنی عرضه محصولاتی با نام RX 7600 یا RX 7700 برای دسکتاپ باشد. با این حال به نظر نمی‌رسد تیم قرمز به جز کارت گرافیک  RX 7600، محصول دیگری را برای این فصل در نظر گرفته باشد.

کارت گرافیک RX 7600 به تراشه Navi 33 مجهز و از 32 واحد CU (واحد پردازشی) برخوردار شده است. این سری می‌تواند در دو مدل RX 7600 و RX 7600 XT به میدان بیاید که البته هنوز جزئیات آن مشخص نیست.

چه دل خجسته ای داری شما ..
تو این اوضاع بد اقتصادی و معیشتی مردم که محتاج نون شب واسه زن و بچشون هستن کی دیگه دغدغه ی گرافیک داره !
به قول قدیمیا دل خوش سیری چند .....
الان اولویت فقط و فقط امروز کار کردن و زنده موندن برای فرداست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با این وضعیت بین 4070Ti و 7900 با توجه به عملکرد DLSS3 خرید 4070Ti منطقی تر هست
از اونطرف 20 گیگ حافظه هم قابل چشم پوشی نیست
از یه طرف دیگه اینکه AMD بسرعت کاهش قیمت میده و اگه الان کسی تو ایران اقدام به خرید کنه کلی میره تو پاچه اش تا چند وقت دیگه

این 4060ti عجب سمی هست انویدیا داره میده بیرون
8 گیگ  128BIT (یعنی چی تو فکرش میگذره این کارت رو داره میده بیرون ) AMD پِخخخخِ ش کنه وا میره :D
🤢

لینک به دیدگاه

آخر هفته است، عجیبه هنوز فروم قطع نشده - مشکوکه. به هر حال مینویسم نظرمو، البته اگر وسط نوشتنش فروم خاموش نشه یا اینکه شنبه انجمن ریستور نشه و همه چی از بین نره.

خرید کارت گرافیک 8 گیگابایتی اشتباهه. تمام. میخواد نسل 30 باشه یا 40، یا هر چی.

گرافیک با حافظه حداقل 10 گیگابایت برای آینده لازمه.

جایگاه گرافیک های 8 گیگابایتی عملا به جایگاه گرافیک های 4 گیگابایتی نسل قبل سقوط کرده.

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، alirezamrl گفته است:

چه دل خجسته ای داری شما ..
تو این اوضاع بد اقتصادی و معیشتی مردم که محتاج نون شب واسه زن و بچشون هستن کی دیگه دغدغه ی گرافیک داره !
به قول قدیمیا دل خوش سیری چند .....
الان اولویت فقط و فقط امروز کار کردن و زنده موندن برای فرداست

درود

- دوست عزیز بنده هم درحال زندگی و سپری کردن جوانی ام با تمام پتانسیل و استعداد های از دست رفته این دوره طلایی از عمرم در همین کشور هستم در نتیجه به طور کامل در جریان شرایط این مرز و بوم قرار دارم ، حالا یک نفر بیشتر داره طعم سختی و تنگ دستی رو میچشه ، یک نفر هم کمتر . بعضی ها هم اصلا بویی از گرونی و سخت بودن معیشت نبردن ... !

بنده هم ادعا نکردم که الان سیستم "های اند" بستم و در اوج لذت از زندگی دارم برای حال کردن این مطالب رو در این تاپیک قرار میدم  ، هر روز هم مشغول خریدن کانفیگ جدید نیستم ، خیر عزیز . من هم یک نویسنده و مترجم ساده ام و که با یک حقوق ناچیز زندگی ام رو میگذرونم اما این دلیل نمیشه قید زندگی رو بزنم برم خودمو بکشم که ...🤨

در این کشور با تمام فراز و نشیب های سختش هرکسی با صرف کردن وقت خود به یک فعالیتی امید رو در خودش زنده نگه داشته به امید روزهای بهتر ... من هم برای فراموش کردن لحظه های تلخ و ناخوشی ، توانایی های محدود شده ام به عنوان یک جوان این جامعه سعی دارم هنگامی که وقت آزاد دارم به مطالعه و بررسی اخبار سخت افزار بپردازم تا کمی به این زخم کهنه مرحمی بزنم

حالا یک نفر سعی داره با صرف وقتش به علاقه مندی هاش سختی ها رو برای چندلحظه هم که شده فراموش کنه ، این علاقه مندی در هرکسی میتونه متفاوت باشه. یکی با خوندن این اخبار حال بدی پیدا میکنه ، یک نفر هم با خوندنشون مشکلی نداره و در تلاش برای افزایش دانش و تجربه خودش هست تا شاید در آینده بتونه کمکی به هم نوعان خود بکنه.

با تمام احترامی که برای شما قائل هستم ، هیچگونه اجباری برای دنبال کردن مطالب این تاپیک نیست و میتونید به راحتی از بررسی مطالب این تاپیک صرف نظر کنید.

باتشکر

لینک به دیدگاه

بالاخره اين تب سرى 30 و40 هم يه روزى ميخوابه چون از همين يه هفته پيش زمزمه RTX50 انويديا ميومد تا خلأ PCI 5.0 رو هم بتونه پر كنه ولى خوب هر روز يه خبرى مياد ما هم يه حسرت به حسراتمون اضاف ميشه...

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است:

با این وضعیت بین 4070Ti و 7900 با توجه به عملکرد DLSS3 خرید 4070Ti منطقی تر هست
از اونطرف 20 گیگ حافظه هم قابل چشم پوشی نیست
از یه طرف دیگه اینکه AMD بسرعت کاهش قیمت میده و اگه الان کسی تو ایران اقدام به خرید کنه کلی میره تو پاچه اش تا چند وقت دیگه

این 4060ti عجب سمی هست انویدیا داره میده بیرون
8 گیگ  128BIT (یعنی چی تو فکرش میگذره این کارت رو داره میده بیرون ) AMD پِخخخخِ ش کنه وا میره :D
🤢

8 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

آخر هفته است، عجیبه هنوز فروم قطع نشده - مشکوکه. به هر حال مینویسم نظرمو، البته اگر وسط نوشتنش فروم خاموش نشه یا اینکه شنبه انجمن ریستور نشه و همه چی از بین نره.

خرید کارت گرافیک 8 گیگابایتی اشتباهه. تمام. میخواد نسل 30 باشه یا 40، یا هر چی.

گرافیک با حافظه حداقل 10 گیگابایت برای آینده لازمه.

جایگاه گرافیک های 8 گیگابایتی عملا به جایگاه گرافیک های 4 گیگابایتی نسل قبل سقوط کرده.

درود

اتفاقا این 8 گیگ رم کاملا کافیه واسه کلاس مصرف کننده خودش، ولی مشکلی که هست کلاس قیمتی هست که ارائه میشه. سری 60 دیگه خودتون میدونید خیلی ساله که بهترین انتخاب باجت هست، من از زمان 8600gt به بالا فقط کارت سری 60 داشتم ! ولی خب تا 3 4 سال پیش این کارت ها دورو بر 200 300 دلار بود، نه 500 دلار ! (قیمت که فکر نکنم مشخص شده باشه ولی نسبت به قیمت 600 دلاری 4070 بعید میدونم خیلی پایین تر از 500 دلار باشه 4060)

هیچ وقت هم سری 60 مناسب عنوان های روز رو الترا نبوده، امثال من می خریدن رو 1080 مدیوم رو به های بازی کنن، ولی 200 300 دلار، نه دیگه 500 :|

این 3 4تا گیمی هم که این اواخر اومد خیلی ملاک قرار ندید، واسه امثال من اصلا مهم نیستن و حتی تا رلیز نشدن اصلا متوجه اومدنشون نمیشن، TLOU و دو سه تای دیگه به زور 200 ساعت گیم پلی دارن، من فقط prison architect رو 300 ساعت بازی کردم ! ولی خب یه کارت سری 60 همیشه یه بک اپ واسه من بوده که اگه هوس کنم هم حداقل با تنظیمات قابل قبول بشه بازی کرد ...

لینک به دیدگاه

خبر آوردم داغ داغ😅

بالاخره AMD و مایکروسافت قراره برای رقابت با انویدیا باهم به توافق برسند ؛ در راستای پیشرفت در حوزه هوش مصنوعی مایکروسافت میخواد از AMD حمایت مالی بکنه و تیم مهندسی بزرگی رو جهت کمک بیشتر در اختیار ای ام دی قرار داده.

~~

(این مورد رو مطمعن نیستم) ، همانطور که اطلاع دارید بازی Star Wars Jedi Survivor مدت کوتاهی هست که ریلیز شده و طبق روال همیشگی و مریضی ای که بین کمپانی ها و استودیو ها در حال انتقاله😒 ، EA هم برای این عنوان ضد حال سنگینی به گیمرا زده . اصلا بهینه نیست!!!!

RX7900XTX تونسته در این تایتل ، RTX4090 رو شکست بده . جزئیات بیشتر رو فردا میفرستم.

~~

نمیدونم دلیل این همه کندی لیسا سو در عرضه گرافیک های جدیدش چیه!😐 انویدیا تا الان 4 تا کارت معرفی کرده ولی ای ام دی هنوز هیچ اطلاعات جدیدی از کارت RX 7600 منتشر نکرده.

لینک به دیدگاه

انویدیا صدای گیمرها را شنید؛ کارت گرافیک RTX 4060Ti در دو نسخه 8 و 16 گیگابایتی عرضه می شود

به نظر می‌رسد که انویدیا از نارضایتی گیمرها نسبت به استفاده از ۸ گیگابایت حافظه VRAM در کارت گرافیک RTX 4060 Ti آگاه شده و قصد دارد در ماه جاری دو نسخه متفاوت از این کارت گرافیک را معرفی کند. نسخه اول همان RTX 4060 Ti با ۸ گیگابایت حافظه ویدئویی و نسخه دوم کارت گرافیک RTX 4060 Ti با ۱۶ گیگابایت حافظه VRAM خواهد بود.

یک منبع نزدیک به انویدیا اخیراً فاش کرده است که این شرکت به دنبال عرضه چهار SKU جدید، از جمله دو مدل کارت گرافیک RTX 4060 Ti است.

به گزارش Guru3D این رویکرد انویدیا در واقع پاسخی به بازخوردهای جامعه گیمرها و ابراز نارضایتی آن‌ها نسبت به استفاده از ۸ گیگابایت حافظه VRAM در کارت‌های گرافیک RTX 4060 Ti است.

بر همین اساس، گفته می‌شود که انویدیا در حال آماده شدن برای رونمایی رسمی و عرضه کارت‌های میان رده RTX 4060، RTX 4060 Ti نسخه ۸ گیگابایتی و در نهایت RTX 4060 Ti نسخه ۱۶ گیگابایتی در کنار یک محصول معرفی نشده دیگر است.

-------------

حاضره دو نسخه از یک مدل بده بیرون اما ساخت نسخه ضعیف تر رو کنسل نکنه ؛ باید هرطور که ممکنه از هر دو فروش داشته باشه.😂

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، Amin Heydari گفته است:

انویدیا صدای گیمرها را شنید؛ کارت گرافیک RTX 4060Ti در دو نسخه 8 و 16 گیگابایتی عرضه می شود

به نظر می‌رسد که انویدیا از نارضایتی گیمرها نسبت به استفاده از ۸ گیگابایت حافظه VRAM در کارت گرافیک RTX 4060 Ti آگاه شده و قصد دارد در ماه جاری دو نسخه متفاوت از این کارت گرافیک را معرفی کند. نسخه اول همان RTX 4060 Ti با ۸ گیگابایت حافظه ویدئویی و نسخه دوم کارت گرافیک RTX 4060 Ti با ۱۶ گیگابایت حافظه VRAM خواهد بود.

یک منبع نزدیک به انویدیا اخیراً فاش کرده است که این شرکت به دنبال عرضه چهار SKU جدید، از جمله دو مدل کارت گرافیک RTX 4060 Ti است.

به گزارش Guru3D این رویکرد انویدیا در واقع پاسخی به بازخوردهای جامعه گیمرها و ابراز نارضایتی آن‌ها نسبت به استفاده از ۸ گیگابایت حافظه VRAM در کارت‌های گرافیک RTX 4060 Ti است.

بر همین اساس، گفته می‌شود که انویدیا در حال آماده شدن برای رونمایی رسمی و عرضه کارت‌های میان رده RTX 4060، RTX 4060 Ti نسخه ۸ گیگابایتی و در نهایت RTX 4060 Ti نسخه ۱۶ گیگابایتی در کنار یک محصول معرفی نشده دیگر است.

-------------

حاضره دو نسخه از یک مدل بده بیرون اما ساخت نسخه ضعیف تر رو کنسل نکنه ؛ باید هرطور که ممکنه از هر دو فروش داشته باشه.😂

قدرت 4060ti توی رنج بین 3070 و 3070ti احتمال زیاد ...اگر درست باشه گزینه خیلی خوبیه البته باید دید دلار تا اون موقع چقدر میشه و دوستان دلال چقدر میکشن روش ....انویدیا بعید میدونم ازین کارا بکنه...با این کارش فروش 4070 تحت تاثیر قرار میگیره و کم میشه...شاید 12 گیگ بده ولی 16 یکم عجیبه... خسیس تر ازین حرفاست...مگر ddr6 معمولی باشه نه نسخه x..

ویرایش شده توسط phoenixia
لینک به دیدگاه

24 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

انویدیا بعید میدونم ازین کارا بکنه...با این کارش فروش 4070 تحت تاثیر قرار میگیره و کم میشه...شاید 12 گیگ بده ولی 16 یکم عجیبه... خسیس تر ازین حرفاست...مگر ddr6 معمولی باشه نه نسخه x..

اگر انویدیا ، انویدیا باشه از این کارها میکنه ...😁

دقیقا همان کاری که با RTX3060 کرد ، زمانی که 12 گیگ وی رم به این مدل اختصاص داد ؛ فروش کارت های 3070 و 3070Ti تحت تاثیر قرار گرفت؟!

در واقع با این کارش به گیمرها لطفی نکرده ، بلکه فشار بیشتری بهشون جهت خرید مدل های قوی تر وارد کرده چون بخش مهم ماجرا مشخصات فنی RTX 4060Ti هست که چندان جالب نیست. تنها با اختصاص دادن وی رم بیشتر میخواد توجه هارو به سمت خودش جذب کنه.

هر مقداری هم که یک کارت VRAM داشته باشه ، مهم قدرت پردازشی اون هست که حرف اول رو میزنه. به GT730 ده گیگ هم مموری اختصاص داده بشه ، اول و آخر همون GT730 هست. کار درست تقسیم VRAM بین مدل های مختلف بصورت عادلانه و بر اساس توانایی آنهاست ؛ دقیقا مثل RTX3050 که 8 گیگ وی رم براش کافیه. اما سیاست های پشت صحنه این شرکت ها خیلی پیچیده تر از این حرفاست ... اگر قرار بود عادلانه وی رم به کارت هاشون اختصاص بدن ، دیگه نمیتونستن هرسال یوزر رو به سمت محصولات خود بیارند ، مثل اشتباهی که انویدیا برای کارت های GTX 1000 کرد و اختصاص دادن وی رم از دستش در رفت 😂 و کاری کرد که همه مدل های این سری تبدیل به شاهکار بشن ؛ نتیجه اش هم شد در صدر ماندن GTX 1060 داخل استیم برای چندین سال و خوب فروش رفتن 1070 ، 1070TI ، 1080 بصورت دست دوم برای یوزرهایی که بودجه کم دارند و در عین حال دنبال اجرا کردن بازی های امروزی با تنظیمات مدیوم - لو هستند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...