رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید کولر برای 12100F

Recommended Posts

درود

برای پردازنده 12100F قصد خرید یه کولر کوچک  Low profile دارم (حتما سوکت 1700)

قاعدتا بهترین انتخاب noctua NH-L9i هست که خب نمیخوام 2.5 میلیون خرجش کنم ! 

تا اونجایی که دیدم این انتخاب ها تو بازار موجوده :

Green Tiny Cool 90 Rev 1.1 حدود 350-400 هزار تومان

کولر استوک اینتل Laminar RM1 بالای 400 هزار تومان

کولرمستر C70i ARGB (مدل های قدیمی اتصالات 1700 رو ندارن) جایی پیدا نکردم

انتخاب دیگه ایی هست ؟

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

20 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

low profile می خوام برادر ....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تاینی کول گرین رو روی 12100 گذاشتم با خمیر سیلیکون معمولی جواب بود

فقط یادم نمیاد فول لودش چقدر بود ولی در کل همون کافیش بود

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، WINNER گفته است:

تاینی کول گرین رو روی 12100 گذاشتم با خمیر سیلیکون معمولی جواب بود

فقط یادم نمیاد فول لودش چقدر بود ولی در کل همون کافیش بود

منم نظرم همونه، تست های انلاین استوک اینتل با 12400 , tdp 65w رفته رو 70 75 که بد نیست.  این گرین هرچی نباشه باید بهتر از استوک باشه. مشکل اینه که انلاین نمیتونم پیدا کنم، فقط تو سری های جدیدش براکت 1700 هست که اونم زنگ میزنی طرف اصلا سر در نمیاره ...

کی میره واسه یه کولر بازار اخه :| انلاین جایی نمیشناسید داشته باشه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، vandelin گفته است:

منم نظرم همونه، تست های انلاین استوک اینتل با 12400 , tdp 65w رفته رو 70 75 که بد نیست.  این گرین هرچی نباشه باید بهتر از استوک باشه. مشکل اینه که انلاین نمیتونم پیدا کنم، فقط تو سری های جدیدش براکت 1700 هست که اونم زنگ میزنی طرف اصلا سر در نمیاره ...

من با AK400 دیپ کول توی بدترین شرایط 58 -59 درجه رو بسختی می بینم
فکر کنم همون گرین اوکی باشه برای شما

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

این که تا چندوقت پیش کسی کولر حسابش نمیکرد ...😐 شده نزدیک 1.900

چه زود دیر میشه ...😔

ویرایش شده توسط Amin Heydari
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، vandelin گفته است:

عزیز درحال حاضر موجودی بازار به شدت خرابه /: موارد باکیفیت به کل از بازار محو شدند ، آنهایی هم که باقی موندند قیمت های نجومی دارند.

شما هم سعی کن سریع تر کولر استوک اینتل یا مدل های لو پروفایل گرین ، دیپ کول یا کولرمستر تهیه بکنی . یک سری به ولیعصر بزن ؛ احتمال اینکه بتونی مدل های باکیفیت تر با براکت 1700 پیدا بکنی بیشتره.

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، Amin Heydari گفته است:

چه زود دیر میشه ...😔

یعنی شما بخاری حسابش میکردی ؟

لینک به دیدگاه

هم اکنون، EHSAN.K گفته است:

یعنی شما بخاری حسابش میکردی ؟

شاید ...😅

ولی در زمانی که این مدل تنها 800 تومان قیمت داشت ، گزینه های بسیار با کیفیت تر دیگری از برند کولرمستر وجود داشتند که در برابر آنها ارزش خرید نداشت.

لینک به دیدگاه

26 دقیقه قبل، Amin Heydari گفته است:

شاید ...😅

ولی در زمانی که این مدل تنها 800 تومان قیمت داشت ، گزینه های بسیار با کیفیت تر دیگری از برند کولرمستر وجود داشتند که در برابر آنها ارزش خرید نداشت.

برادر حالا شما 800 بوده دیدی

من 600 بوده خریدم ولی خب وضع قیمت فعلی قطعات به مسائل دیگری مربوط میشه

طفلکی رو اینجوری هم نگاه نکن بسیار خنک کننده قابلی هست با نصب فوق راحت

پ . ن : برای این سوکت مدل AK400 رو بگیرید که زیباترین لاینش Zero Dark هست

لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، Amin Heydari گفته است:

چه زود دیر میشه ...😔

همون تاینی گرین رو چند وقت پیش یکی از دوستان خرید 20 هزار تومن، الان 400 هزار تومن، قول میدم تا چند وقت دیگه همین هم گیرمون نیاد 

البته کلا کولر های دیپ کول رو از نظر p/p خیلی قبول دارم، منتهی اخرین بار سری 400 رو روی فنوم2 بستم، اصلا متوجه نمیشدی سیستم روشنه، اون موقع 80 هزار تومن بود ....

11 دقیقه قبل، Amin Heydari گفته است:

عزیز درحال حاضر موجودی بازار به شدت خرابه /: موارد باکیفیت به کل از بازار محو شدند ، آنهایی هم که باقی موندند قیمت های نجومی دارند.

شما هم سعی کن سریع تر کولر استوک اینتل یا مدل های لو پروفایل گرین ، دیپ کول یا کولرمستر تهیه بکنی . یک سری به ولیعصر بزن ؛ احتمال اینکه بتونی مدل های باکیفیت تر با براکت 1700 پیدا بکنی بیشتره.

موفق باشی.

چرا همه چی هست تقریبا، مشکل قیمته و ارزش. مثلا اون noctua NH-L9i حدودا 50 دلاره، قیمت 2.5 میلیونی کاملا معقوله، ولی خب اگه 12100و noctua ؟ اورکیله ...

ولیعصر داداش، تو این 3 4 ماه 2 3 تا سیستم بود و یکی دوتا قطعه می خواستم تهیه کنم، خیلی عذر می خوام، میری اونجا کم مونده بگن ............. :|  طرف برج 11 که 13600 حدود 13 14 تومن بود میگفت 18 تومن :| همین استوک اینتل رو میگن 550 تومن، بعد حساب کن یه روز کار رو هم تعطیل کنی بکوبی بری تهران، وسط راهم ولیعصر بگیرنت به جرم ....

1 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است:

من با AK400 دیپ کول توی بدترین شرایط 58 -59 درجه رو بسختی می بینم
فکر کنم همون گرین اوکی باشه برای شما

الان روش Tuniq tower هست، هم سن خودمه فکر کنم :d و خب خمیر خوب نداشتم با این فله ایی ها بیشتر از 60 نمیشه ....

مشکل اندازه و وزن هست، سیستم زیاد جابجا میشه واسه همین تو فکر low profile ام. وگرنه یه ماچو و یدونه گرین دو هیت پایپه هم دارم که جواب میدن ...

حالا یه مطلبی خوندم، که همین استوک های 11xx رو میشه با پیچ و مهره وصل کرد رو بورد :d (به خاطر قطر کمتر پیچ و مهره اون 3 میل اختلاف 11xx و 1700 جبران میشه)

اگه نشه که باید همون استوک اینتل رو اینترنتی بگیرم. هیچ انتخاب دیگه ایی نیست مگه یکی از دوستان داره میاد یه thermalright apx90 که حدود 25 دلاره بگم بیاره ...

لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، vandelin گفته است:

همون تاینی گرین رو چند وقت پیش یکی از دوستان خرید 20 هزار تومن، الان 400 هزار تومن، قول میدم تا چند وقت دیگه همین هم گیرمون نیاد 

البته کلا کولر های دیپ کول رو از نظر p/p خیلی قبول دارم، منتهی اخرین بار سری 400 رو روی فنوم2 بستم، اصلا متوجه نمیشدی سیستم روشنه، اون موقع 80 هزار تومن بود ....

چرا همه چی هست تقریبا، مشکل قیمته و ارزش. مثلا اون noctua NH-L9i حدودا 50 دلاره، قیمت 2.5 میلیونی کاملا معقوله، ولی خب اگه 12100و noctua ؟ اورکیله ...

بله درسته ، الان نخری باید چندوقت بعد دو سه برابر خرج مدل ضعیف ترش بکنی!

Noctua که حرفش رو نزنیم بهتره چون تبدیل شده به یک رویا ، اکثر مدل های جدیدش وارد نمیشن یا اگر هم موجود بشن قیمت هایی دارند که ...    بگذریم😓

لینک به دیدگاه

سلام

TINYCOOL 90-Rev1.1

پایه 1700 دارم . کارکرد یک هفته .

مایل باشین 300 تقدیمتون میکنم .

لینک به دیدگاه

بهترین و مقرون به صرفه ترین کولر برای 12100 کولر دیپکول gammax 200 v2 هستش که lga1700 هم داره . اما اینکه میگید low profile باشه نمیدونم جا میشه یا نه

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۲/۱۳ در 22:55، rahman1700 گفته است:

سلام

TINYCOOL 90-Rev1.1

پایه 1700 دارم . کارکرد یک هفته .

مایل باشین 300 تقدیمتون میکنم .

درود

کولر از دوستمون خریداری شد. تقریبا با نو هم فرقی نداشت ! (ممنون عزیز)

با این ابعاد و وزن بد نیست و خب البته با 12100 هم رندر نمی خوام بگیرم :)

وسوسه شدم برم NH-L9i رو بگیرم ....

Capture.JPG

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۲/۱۴ در 00:51، Ahmadreza1383 گفته است:

بهترین و مقرون به صرفه ترین کولر برای 12100 کولر دیپکول gammax 200 v2 هستش که lga1700 هم داره . اما اینکه میگید low profile باشه نمیدونم جا میشه یا نه

برادر Low profile میشه کولرهایی که مثل استوک اینتل خوابیده هستن. کولر مد نظر شما tower محسوب میشه و برای atx هست. استانداردی وجود نداره ولی معمولا لو پروفایل ها زیر 60 میل هستن، مثل همون گزینه هایی که خودم گفتم، وگرنه تاور که خودم سه مدل دارم ...

لینک به دیدگاه

18 دقیقه قبل، vandelin گفته است:

درود

کولر از دوستمون خریداری شد. تقریبا با نو هم فرقی نداشت ! (ممنون عزیز)

با این ابعاد و وزن بد نیست و خب البته با 12100 هم رندر نمی خوام بگیرم :)

وسوسه شدم برم NH-L9i رو بگیرم ....

Capture.JPG

مبارکت باشه داداش🌹

بنظرم اگر خواستی بری سراغ Noctua ، مدل Noctua NH-L9X65 گزینه بهتری هست ؛ بعدها اگر خواستی به سی پی یو های "لو اند" جدیدتری ارتقا بدی مشکلی نخواهی داشت.

به جثه اش نگاه نکن ، خیلی مرده 😅

ویرایش شده توسط Amin Heydari
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...