رفتن به مطلب

مشکل بیرون انداختن از بازی در حین بازی کردن

DOMINATOR
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان

برای یکی از دوستانم سیستمی با این مشخصات گرفتیم که در حین بازی بیرون میاندازه .

cpu :e7300

vga : 9600 gt zotac

main :asus p5ql pro

ram : 2gb geil

البته این مشکل بیشتر وقتی به وجود میاد که رزولیشن بازی رو بالا میبره.

نظر خود بنده اینه که رم یا کارت گرافیک مشکل داشته باشه نظر شما دوستان چیه.

با تشکر.

لینک به دیدگاه

درود

رضاجان دوستتون این مشکل را با تمام بازیها دارد یا فقط در یک بازی؟؟معمولا این قبیل مشکلات بیشتر از ضعف پردازش گرافیکی هست که بشتر به کارت گرافیک بر میگرده یا حتی مواردی پردازنده که با توجه به اینکه پردازنده e 7300 هست بعید میرود از پردازنده باشد و رم هم نسبتا مناسب است.این بازی که بیرون می اندازد چه بازی هست؟؟

اگر در تمام بازیها بیرون بیندازد احتمالا مشکل از کارت هست ولی اگر فقط در یک بازی این مشکل احتمالا از متناسب نبودن سخت افزار مخصوصا کارت گرافیکی به نسبت گرافیک بازی هست که ضعف محسوب نمیشه و باید یک کارت قویتر گرفت.بنده یکبار تجربه همین موضوع بیرون انداختن بازی رو فقط در بازی کرایسیس و هیتمن بلاد مانی داشتم که میدونید این دو گیم از فیلتر های گرافیکی و گرافیک واقعا بالایی برخوردارند که با بالا بردن رزولیشن و فیلتر های گرافیکی از بازی بیرون که می انداخت هیچ سیستم ریستارت هم میشد گاها که چون با بازیهای دیگر مشکل نداشت متوجه شدم از ضعف کارت گرافیک هست و باید کارت قویتر گرفت و با ارتقا کارت گرافیک مشکل کاملا حل شد.البته دوستتون حتما درایور فعلی رو پاک کنه و آخرین ورژن درایور کارت گرافیک رو از سایت ان وی دیا بگیره و با اون هم امتحان کنه.

لینک به دیدگاه

درود :

رضا جان دوست شما بازیها را در Xp اجرا می کند یا در Vista ؟

با سلام

علیرضا جان این مشکل در ویندوز ایکس پی هستش .

لینک به دیدگاه

درود

رضاجان دوستتون این مشکل را با تمام بازیها دارد یا فقط در یک بازی؟؟معمولا این قبیل مشکلات بیشتر از ضعف پردازش گرافیکی هست که بشتر به کارت گرافیک بر میگرده یا حتی مواردی پردازنده که با توجه به اینکه پردازنده e 7300 هست بعید میرود از پردازنده باشد و رم هم نسبتا مناسب است.این بازی که بیرون می اندازد چه بازی هست؟؟

اگر در تمام بازیها بیرون بیندازد احتمالا مشکل از کارت هست ولی اگر فقط در یک بازی این مشکل احتمالا از متناسب نبودن سخت افزار مخصوصا کارت گرافیکی به نسبت گرافیک بازی هست که ضعف محسوب نمیشه و باید یک کارت قویتر گرفت.بنده یکبار تجربه همین موضوع بیرون انداختن بازی رو فقط در بازی کرایسیس و هیتمن بلاد مانی داشتم که میدونید این دو گیم از فیلتر های گرافیکی و گرافیک واقعا بالایی برخوردارند که با بالا بردن رزولیشن و فیلتر های گرافیکی از بازی بیرون که می انداخت هیچ سیستم ریستارت هم میشد گاها که چون با بازیهای دیگر مشکل نداشت متوجه شدم از ضعف کارت گرافیک هست و باید کارت قویتر گرفت و با ارتقا کارت گرافیک مشکل کاملا حل شد.البته دوستتون حتما درایور فعلی رو پاک کنه و آخرین ورژن درایور کارت گرافیک رو از سایت ان وی دیا بگیره و با اون هم امتحان کنه.

با سلام

ممنون و تشکر از شما جناب آقای خسروی عزیز خوب این دوست من این مشکل رو در اکثر بازیها داره تا اونجایی که من میدونم این مشکل رو با بازی craysis , devil may cray,grid داره که این مشکل رو هم همون طور که گفتم بیشتر در رزولیشنهای بالا داره .

باتشکر.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دارم خدمت تمام دوستان من به تازگی عضو این سایت شده ام البته چند ماهی هستش که به صورت میهمان اینجا بوده ام.

من یک سیستم دارم با مشخصات زیر:

کارت گرافیک Sapphire HD 4870 512MB

رم Corsair 2*1GB DDr3 1333 Dual channel

مادربرد Asus P5e3 deluxe

سی پی یو Intel Cor 2 duo 8400 به همره فن استوک معمولی

پاور Green 780 w Real

ویندوز ایکس پی 32 بیتی

من در حین انجام بعضی از بازی ها مثلآ Crysis,splinter cell Double agent با گرافیک Very high و رزولوشن بالای 1280 بازی رو به راحتی اجرا میکنم اما در برخی لحظات بازی صفحه سیاه میشود و از بازی خارج میشود و پیغام Dont send ویندوز نمایان میشود.

فریم ریت بازی مناسب هستش و فقط در بعضی صحنه های انفجار و لایت زیاد کمی کند میشود.با آپدیت آخرین درایور و اورکلاک تا حد 1090,780 هم باز این مورد بر طرف نشده است.

من فکر نمیکنم ایراد از سی پی یو باشهچون دو هسته ای هستش و رمها DDR3 باس 1333 هستند.لطف میکنید علت را بیان کنید.البته دو سه بار لحظه ای که از بازی خارح شده در Task manager دیدم که رم تا 1.50 GB یا 1.75 GB Usage داره ممکنه که رم کم بیاد؟

دمای کارت هم نهایتآ از 82 بیشتر نمیشود.لازم هستش رم و سی پی یو اور بشوند؟

من با این سیستم بازیهای Far cry2,Assasins creed,Call of Duty 4,Dirt,Grid,Prostreet,Flight simulator x,Hitman blood money,FIFA09و... در حال فول گرافیک اجرا کردم و مشکلی هم نداشتم.

با تشکر

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز شما با این سیستمی که دارید نباید مشکلی از لحاظ ضعف پردازش گرافیکی داشته باشید.روی ویستا هم همین مشکل رو دارید؟؟ و در گیم دقیقا در مراحل یا صحنه خاصی از بازی بیرون میپره؟؟ با پایین آوردن تنظیمات گرافیکی هم امتحان کنید ببینید چطور هست.

لینک به دیدگاه

سلام عرض میکنم خدمت شما

راستش بر روی ویسنا تست نکردم یعنی کلآ ویستا روی سیستم نصب نکرده ام.یکی از دوستان میگفت همچین مشکلات مشابهی در ایکس پی داشته که بر روی ویستا حل شده!در بازی مثلآ در Crysis در نقطه خاصی این مشکل بوجود نمیاد و حدود 6 بار در تمام طول بازی تا مرحله آخر این اتفاق رخ داد و یشتر هم در صحنه هایی اینطور میشد که انفجار های شدید وجود داشت که از بازی خارج میشد!

من چند جا خواندم مثل اینکه عده ای نیز با 4870 با وجود 4 گیگ رم هم این مشکل را داشته اند آیا ضعف گرافیکی این کارت میباشد؟با اور هم مشکل برطرف نشده لازم هستش که تمام قطعات اور بشوند و همینطور بایوس کارت گرافیم آپدیت شود؟

سوال دیگه اینکه میتونم 4870 1GB با 4870 512 MB کراس کنم یا خیر؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزیز این اتفاق بیشتر وقتی میفته که یا اون نسخه از بازی مشکل داشته باشه یا بازی درست نصب نشده باشه و در نهایت ویندوز مشکل داشته باشه بعید میدونم مشکل سخت افزاری باشه حالا یک بار ویندوز رو عوض بفرمایید و دوباره امتحان کنید .

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

سلام عرض میکنم خدمت شما

راستش بر روی ویسنا تست نکردم یعنی کلآ ویستا روی سیستم نصب نکرده ام.یکی از دوستان میگفت همچین مشکلات مشابهی در ایکس پی داشته که بر روی ویستا حل شده!در بازی مثلآ در crysis در نقطه خاصی این مشکل بوجود نمیاد و حدود 6 بار در تمام طول بازی تا مرحله آخر این اتفاق رخ داد و یشتر هم در صحنه هایی اینطور میشد که انفجار های شدید وجود داشت که از بازی خارج میشد!

من چند جا خواندم مثل اینکه عده ای نیز با 4870 با وجود 4 گیگ رم هم این مشکل را داشته اند آیا ضعف گرافیکی این کارت میباشد؟با اور هم مشکل برطرف نشده لازم هستش که تمام قطعات اور بشوند و همینطور بایوس کارت گرافیم آپدیت شود؟

سوال دیگه اینکه میتونم 4870 1gb با 4870 512 mb کراس کنم یا خیر؟

با تشکر

درود برشما

خوب پس شما با ویستا هم امتحان بفرمایید اگر مشکل حل شد مشکل نرم افزاری هست که مهم نیست و نمیشه گفت کارت 4870 کارت ضعیفی هست برای این بازیها.البته کلا بازی کرایسیس بازی بد قلقی هست و به خیلی از سیستمها مخصوصا در تنظیمات گرافیکی بالا گیر میده.واحتیاجی به اور کردن کارت شما نداره چون به اندازه کافی قدرتمند هست و بایوس کارت گرافیک به دلیل اینکه ریسک بسیار بالایی داره و معمولا فایل های بایوس کامل و معتبر معمولا کم هستند اصلا توصیه نمیشه و امکان کراس فایر کردن یک کارت 4870 با 512 مگابایت حجم حافظه گرافیکی با یک کارت 4870 یک گیگابایتی وجود داره.

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
سلام دارم خدمت تمام دوستان من به تازگی عضو این سایت شده ام البته چند ماهی هستش که به صورت میهمان اینجا بوده ام.

من یک سیستم دارم با مشخصات زیر:

کارت گرافیک Sapphire HD 4870 512MB

رم Corsair 2*1GB DDr3 1333 Dual channel

مادربرد Asus P5e3 deluxe

سی پی یو Intel Cor 2 duo 8400 به همره فن استوک معمولی

پاور Green 780 w Real

ویندوز ایکس پی 32 بیتی

من در حین انجام بعضی از بازی ها مثلآ Crysis,splinter cell Double agent با گرافیک Very high و رزولوشن بالای 1280 بازی رو به راحتی اجرا میکنم اما در برخی لحظات بازی صفحه سیاه میشود و از بازی خارج میشود و پیغام Dont send ویندوز نمایان میشود.

فریم ریت بازی مناسب هستش و فقط در بعضی صحنه های انفجار و لایت زیاد کمی کند میشود.با آپدیت آخرین درایور و اورکلاک تا حد 1090,780 هم باز این مورد بر طرف نشده است.

من فکر نمیکنم ایراد از سی پی یو باشهچون دو هسته ای هستش و رمها DDR3 باس 1333 هستند.لطف میکنید علت را بیان کنید.البته دو سه بار لحظه ای که از بازی خارح شده در Task manager دیدم که رم تا 1.50 GB یا 1.75 GB Usage داره ممکنه که رم کم بیاد؟

دمای کارت هم نهایتآ از 82 بیشتر نمیشود.لازم هستش رم و سی پی یو اور بشوند؟

من با این سیستم بازیهای Far cry2,Assasins creed,Call of Duty 4,Dirt,Grid,Prostreet,Flight simulator x,Hitman blood money,FIFA09و... در حال فول گرافیک اجرا کردم و مشکلی هم نداشتم.

با تشکر

به نظر من مشکل از کولینگ هست.اگه می تونی فن ستوک رو بردار و یه فن Cooler Master Sphere بگیر.اخه این سیستمی که بستی کولینگ خیلی خوبی لازم داره.

لینک به دیدگاه

من تجربه ای که در این چند روز داشتم به این نتیجه رسیدم که بعضی از رمهای DDR3 روی چیپهای X38 و P45 مشکل دارن و داغ میکنن . از این رو یک بار بازی رو شورع کن و درب کیس رو باز بگذار و دمای رمها رو در حالت لود بازی اندازه بگیر یعنی ببنی خیلی داغ کرده ؟ اگر چنین باشه مشکل از رم و مادروبوردتونه . البته اینرو بگم که همه رمها این مشکل رو ندارن . اگر ممکنه تایمنیگ رم و ولتاژی که روش نوشته رو اینجا بنویسید ممنون میشم . چون من امتحان کردم بعضی از رمها با ولتاژهای مختلف کارایی مختلفی رو این مادروبرد بخصوص این P5e3 دارن . کی خریدید مادربورد رو ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...