رفتن به مطلب

Thermalright Hr-02 Macho vs Tuniq Tower 120 Extreme

اشتراک گذاری

Recommended Posts

من ماچور رو با یک فن اضافه ترجیح میدم . شما میتونی به ماچو یک فن دیگه اضافه کنی که تا 20 درصد کارایی اون رو بالاتر میبره . ولی تونیک تاور فقط یک فن میخوره و نمیشه اضافه کرد . تونیک هم کولر خوبیه . ولی ماچو با 2 فن کارایی در حد کولرهای 140-150 تومانی از خودش نشون میده . البته این رو درنظر بگیر که باید تو کیس جا بشه و رم ها هم نگیره بهش .

لینک به دیدگاه

درود.

واقعاً عملکردشون در سطح هم هستش ولی من فکر می کنم و حدس می زنم HR-02 با یک فن کمی از Tuniq ضعیف تر و با 2 فن قوی تر ظاهر بشه.

اگر دوست داشته باشید یک تست می زنیم و مقالش رو قرار می دیم ، فقط پلت فورم مورد نظر رو شما تعیین کنید.

لینک به دیدگاه

با توجه به تاپیکی که قبلا با عنوان خنک کننده برای کیس X3 زده بودن ، پردازنده 2500K و مادربورد Asus P8Z68V-Pro . رم ها رو هم مشخص کنید بد نیست . همینطور پاور .

لینک به دیدگاه

درود.

واقعاً عملکردشون در سطح هم هستش ولی من فکر می کنم و حدس می زنم HR-02 با یک فن کمی از Tuniq ضعیف تر و با 2 فن قوی تر ظاهر بشه.

اگر دوست داشته باشید یک تست می زنیم و مقالش رو قرار می دیم ، فقط پلت فورم مورد نظر رو شما تعیین کنید.

به به آقا پوریای گل

آقا ما حرفی نداریم ، این آقا مجید پلتفرم سیستمشون 1155 هستش.

بی شک همه دوستان موقع خرید تو این رنج ، بین این دوتا کولر گیر میکنن ؛ اگر زحمت تست رو بکشید که خیلی خوب میشه.

منم بد جوری خواهان این تست وعکسهای شما هستم. @};-

لینک به دیدگاه

به به آقا پوریای گل

آقا ما حرفی نداریم ، این آقا مجید پلتفرم سیستمشون 1155 هستش.

بی شک همه دوستان موقع خرید تو این رنج ، بین این دوتا کولر گیر میکنن ؛ اگر زحمت تست رو بکشید که خیلی خوب میشه.

منم بد جوری خواهان این تست وعکسهای شما هستم. @};-

با تشکر از همگی @};-

یه عکس پیدا کردم که HR-02 Macho روی مادربورد من نصب کرده فک نکنم مشکلی باشه البته من شاید از هر 4 تا اسلات رم بخوام استفاده کنم:

22d33b4a00c1.jpg

اگه میشه Zalman CNPS9900 NT رو هم با این کولرا مقایسه کنید. از نظر کارکرد که فوق العادست تو ریویوها همه رو قورت داده ، فقط من نگران نویزشم می ترسم اذیتم کنه. تو یه ریویو گفته بود این مدل NT کم صداست یه جای دیگه گفتن نه! کسی با این سری زالمان کار نکرده بگه نویزش چجوریه؟

http://www.hardwaresecrets.com/article/Zalman-CNPS9900-NT-CPU-Cooler-Review/872/6

http://www.guru3d.com/article/zalman-cnps-9900-max-review/10

لینک به دیدگاه

به نظر من این کولر زالمن به قیمتش نمیارزه . اون کارایی رو نداره که نزدیک 120 تومان پولشه . شما به ماچو یک فن اضافه کنی میشه حدود 100 تومان . عملکردش با 2 فن خیلی بهتر از این مدل زالمن هست . با یک فن کمی ضعیفتر عمل میکنه .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما بودجتون رو می تونید بگید ؟ می دونید CNPS9900 چند هستش ؟ قبل از اینکه دلار بزنه بالای 2000 تومن قیمتش بالای 130 تومن بود حامد جان.

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

راستی جناب well*attend ببخشید اسمتون رو نمی دونم، اون قضیه براکت اسوس رو چک می کنی که همراه ماچو هست یا نه؟ دستت درد نکنه، اگه نباشه که فکر کنم باید بیخیالش بشم :(

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=13428&st=20#entry139274

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من TUNIQ چون جای کمتری میگیره و خوشکل تر هست اون 4 تا 5 درجه اختلاف رو ارزش نداره آدم ترمالرایت بگیره

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما بودجتون رو می تونید بگید ؟ می دونید CNPS9900 چند هستش ؟ قبل از اینکه دلار بزنه بالای 2000 تومن قیمتش بالای 130 تومن بود حامد جان.

اینجا قیمت ها رو زده:

http://sakhtafzarmag...5-.html?start=4

و مدل NT هم اینجاست:

http://www.daryaesf....&path=36_65_328

من دیگه نهایش 110 اگه ببینم واقعا ارزش داشته باشه!

خودم نظرم رو True Spirit 120 بود تو ریویوها که عالی بوده به نظرم چیزی کمتر از ماچو نداره فقط صداش بیشتره، ولی سایزش کوچیکتره کیس رو پر نمی کنه و توی تست ها فقط 2-3 درجه از ماچو گرمتر بوده! قیمتشم 65 تومن!

تو این عکس ها Macho رو با True Spirit 120 مقایسه کنید:

1318688012DJgLQ7OrNV_4_2.png

ac5e3a12_zchart_diagr_big.pngthermalright+true+spirit+120+%25282%2529.jpg

ویرایش شده توسط majidpromix
لینک به دیدگاه

درسته . حواسم نبود که موجود نیست و قیمت قبلیش حدود 120 بوده . با توجه بهافزایش قیمت ها اگر موجود باشه در حدود 140-150 تومانه .

لینک به دیدگاه

قظعاتی رو که موجود نیست با قیمت قبلی تو سایت زدن . تو لینکهایی رو که دادی عرض میکنم . خود عقیق مدل 9900NT رو نیاورده . مدل 9900max هست که حدود 130 تومان قیمت داده شرکت وارد کننده .

اگر True Spirit 120 میخوای بگیری ، ترانسفورمر 3 گرین رو هم نگاه کن . مدلیه که 2 تا فن میخوره . قیمتش هم مناسب تره .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

سلام

صادقی هستم دوست گلم

من الان نگاه کردم اینگاری اشتباه دیدم این مال سوکت 2011 هستش.I%20Do%20not%20Know.gif

کاش تهران بودی ، برات میاوردم یه تست میکردیم.

من بعید میدونم اون براکتی که الان رو مینبرد من نصب هستش ، براتون مشکلی داشته باشه.

بگردین ببینید دوستانی که روی مینبرد شما، این کولر رو نصب کردن باهاش مشکلی نداشتن؟

در ضمن من بعید میدونم که تونیک تو کیس ما جا بشه ، اگر بشه من عاشق اونم ، مخصوصا با اون خمیرش.

یه موضوع دیگه هم اینکه:

شما اگر ماچو بگیرین و همینجوری که تو عکس بالا نصب شده نصبش کنین ، فن پشت کیس خودش میتونه نقش فن دوم رو ایفا کنه و تقریبا شما بدون خرید فن دوم به کارایی دو تا فن ماچو برسید.

میدونم که سرعتاشون یکی نیست ولی در صورت نصب ماچو تو این کیس ، ناخودآگاه دوتا خروجی داریم (یکی فن عقبی سقف و یکی هم همین فن پشتی که با کمی فاصله جای فن دوم هستش).

ویقینا با وجود دوتا فن مشکل سرعت و رد کردن هوا هم حل میشه حتی من میگم شاید فن خود کولر کم هم بیاره.

البته باز باید دید نظر دوستانی که روی مادربرد شما از این کولر تست گرفتن چیه؟

منم فعلا میمونم منتظر تست و عکسهای پویا خان. :x

لینک به دیدگاه

سلام

صادقی هستم دوست گلم

من الان نگاه کردم اینگاری اشتباه دیدم این مال سوکت 2011 هستش.I%20Do%20not%20Know.gif

کاش تهران بودی ، برات میاوردم یه تست میکردیم.

من بعید میدونم اون براکتی که الان رو مینبرد من نصب هستش ، براتون مشکلی داشته باشه.

بگردین ببینید دوستانی که روی مینبرد شما، این کولر رو نصب کردن باهاش مشکلی نداشتن؟

در ضمن من بعید میدونم که تونیک تو کیس ما جا بشه ، اگر بشه من عاشق اونم ، مخصوصا با اون خمیرش.

یه موضوع دیگه هم اینکه:

شما اگر ماچو بگیرین و همینجوری که تو عکس بالا نصب شده نصبش کنین ، فن پشت کیس خودش میتونه نقش فن دوم رو ایفا کنه و تقریبا شما بدون خرید فن دوم به کارایی دو تا فن ماچو برسید.

میدونم که سرعتاشون یکی نیست ولی در صورت نصب ماچو تو این کیس ، ناخودآگاه دوتا خروجی داریم (یکی فن عقبی سقف و یکی هم همین فن پشتی که با کمی فاصله جای فن دوم هستش).

ویقینا با وجود دوتا فن مشکل سرعت و رد کردن هوا هم حل میشه حتی من میگم شاید فن خود کولر کم هم بیاره.

البته باز باید دید نظر دوستانی که روی مادربرد شما از این کولر تست گرفتن چیه؟

منم فعلا میمونم منتظر تست و عکسهای پویا خان. :x

خیلی آقایی دمت گرم

مثل اینکه نزدیک 1ساله که براکتی که تو جعبه هست با اسوس سازگاره ها!

Includes the new mounting bracket for better compatibility with Asus and Asrock motherboards

ولی نمی دونم این سری که الان تو بازار ما هست این براکت جدید همراهش هست یا نه!

این عکس رو آماده کردم تا دوستان بهتر متوجه منظورم بشن:

fd804295ef7f.jpg

راستی تونیک که 1cm ارتفاعش کمتره!

ویرایش شده توسط majidpromix
لینک به دیدگاه

راستی تونیک که 1cm ارتفاعش کمتره!

آره اینگار دوباره سوتی دادم :unsure:

من چون خودم میخواستم تونیک رو بگیرم که فن رو باز نکنم ، یچیزای تو ذهنم بود که اشتباه شدش. :D

ولی ببین تست نشده من میگم ماچو بهتره.

لینک به دیدگاه

سلام من هم بین این دو برای 3770k موندم ممنون میشم یک تست از این دو قرار بدید ببخشید اینجا مطرح میکنم برای 3770 چه کولری بگیرم عالی هست(قیمت هم هرچه کمتر بهتر اوور هم...؟)

بازم شرمنده اینجا مطرح کردم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا ماچو برای اینتلها یکم بهتر جواب میده ولی یادتون باشه اندازه اون رو در نظر داشته باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از نظرات دوستان .

من چند عدد کولر رو داشتم مقایسه میکردم که یکی اومد و 2تاشو خرید و نتایجم ناقص شد .

اما طی تست هایی که از کولر ها داشتم ، Tuniq tower 120 Extreme از همه مدلهای زیر سرتره ! فکر نمیکردم که اینقدر کاراییش خوب باشه (با یک خمیر نا مشخص توسی رنگ)

رده بندی از نظر تست های انجام شده توسط من :

Tuniq tower 120 Extreme

Cooler master V8

HP1216x -2fan

Deepcool ICE Matrix 600-2fan

thermalight HR-02 macho-2fan

cooler master Hyper 212 plus-2fan

Green Twister -2fan

...................................................

.نتیجه : ماچو حریف اکستریم 120 نمیشه ، مخصوصا با خمیر بدردنخورش!

امیدوارم کمکی کرده باشم .

ویرایش شده توسط M 1 K 4 1 L
لینک به دیدگاه

با تشکر از نظرات دوستان .

من چند عدد کولر رو داشتم مقایسه میکردم که یکی اومد و 2تاشو خرید و نتایجم ناقص شد .

اما طی تست هایی که از کولر ها داشتم ، Tuniq tower 120 Extreme از همه مدلهای زیر سرتره ! فکر نمیکردم که اینقدر کاراییش خوب باشه (با یک خمیر نا مشخص توسی رنگ)

رده بندی از نظر تست های انجام شده توسط من :

Tuniq tower 120 Extreme

Cooler master V8

HP1216x -2fan

Deepcool ICE Matrix 600-2fan

thermalight HR-02 macho-2fan

cooler master Hyper 212 plus-2fan

Green Twister -2fan

...................................................

.نتیجه : ماچو حریف اکستریم 120 نمیشه ، مخصوصا با خمیر بدردنخورش!

امیدوارم کمکی کرده باشم .

دوست عزیز دستت درد نکنه خیلی عالی بود. یعنی اختلاف ماچو با اکستریم زیاده؟ قیمت اکستریم هم 15 تومن بیشتره به نظر شما ارزشش رو داره؟ اختلافش با 212 چطور بود؟

راستی راجع به اون براکت ماچو میتونی نگاه کنی بهم بگی؟ عکسش رو من گذاشتم میشه بگی کدوم براکت تو جعبش موجوده؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اختلاف آنچنان زیاد نیست اما در شرایط میخنلف مثل لود 100 در حالت بدون اورکلاک و حالت لود 100% در اورکلاک به این نتایج رسیدم .

این اختلاف ناچیز رو درنظر نگیرید. اختلافش با 212 در اور در فرکانس 4 گیگا هرتز حدود 2 درجه بهتر بود!

همون براکتی که لب به لب با هیت سینک مادربورد های ایسوز سندی بریج قرار میگیره تو جعبش بود.

این هم عکسش که روی مادربورد z68vpro و کیس X3 نصب بود.

19105772104864862027.jpg

ویرایش شده توسط M 1 K 4 1 L
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...