رفتن به مطلب

**فوری** دادن پیشنهاد و نظر برای سیستم جهت رندر گیری با 3DMax ( رندر از دکوراسیون داخلی و نمای خارجی ساختمان های معمولی و بلند )

اشتراک گذاری

Recommended Posts

(*)فوری (*)

با سلام خدمت دوستان عزیز

من یک سیستم پیشنهاد میدم لطفا اگر هر کسی نظری داره در موردش بده. من اینو با کلی پرسش و پاسخ از افراد مختلف به نتیجه زیر رسیدم.کار من طراحی ساختمان هست. و وقتی طراحیش کردم باید از نمای داخلی ( مثل دکوراسیون تخت، مبل و آشپزخانه و غیره ) و همچنین نمای خارجی یک ساختمان و فضای اطراف ساختمان ( اگر درخت و فضای سبزی دورو برش داشته باشه) رندر بگیرم. از چند نفر که سوال کردم گفتند که برای رندر گیری با 3DMax نیازی به کارت گرافیک گرون قیمت نیست. و بجاش بهتره که هارد SSD بذارم به همراه یک هارد معمولی.

Cpu: Intel Core i7 3770K

MainBoard : Asus Z77-V

VGA : MSI 6770 1GB DDR5

RAM : 2*4GB Corsair 1600 OR Gskill Sniper 16GB 4x4GB DDR3 1600 LV Ram

OR

RAM : 4*4GB Corsair 1600 OR Gskill Sniper 16GB 4x4GB DDR3 1600 LV Ram

OR

Gskill Ripjaws X 8GB 2x4GB DDR3 1866 Ram

Power : Green 685W Real

HDD : WD 1T Green

SSD : OCZ vertex3 60GB

Case : Magnum

1. اگر کسی به غیر از CPU روی دیگر قطعات نظری داره بگه. در مورد RAM هم بنظرتون ارزش داره دویست هزار تومن هزینه کنم تا بتونم از قابلیت Quad بهره ببرم و 16 گیگ رم بذارم. و یا دوبل چهار گیگ اما با باس 1866 بذارم ( مورد سوم ) لطفا در موردش تخصصی پیشنهاد بدین
  2. در مورد مین هم بفرمایید که آیا از همین برند بگیرم یا مدل Gigabyte GA Z77-D3H؟ چون در رده قیمتی 410 - 440 تومن میخوام.
  3. لطفا کسانی که واقعا با 3DMax کار دارن و در حد همین کار من هست نظر بدن که واقعا کارت گرافیک در 3DMax زیاد مهم نیست یا هست؟ و آیا این کارت گرافیکی که انتخاب کردم مناسبه یا باید بالاتر بذارم مثلا XFX 6870 2GB DDR5 و یا حتی بگین که آیا میتونم از 6770 هم پایین تر بذارم مثلا توی رده قیمتی 150 تومان؟ در ضمن من با V-ray رندر میگیرم.لطفا در موردش تخصصی پیشنهاد بدین
  4. در مورد پاور هم نظر بدین. خوبه یا اینکه 785 بگیرم ؟
  5. در ضمن این رو هم بگم که در صورت اینکه کارت گرافیک 6870 بخوام بردارم دیگه نمیتونم هارد SSD بردارم. چون بودجه ام نمیرسه. کلا میتونم برای کل قطعات که شامل مانیتور هم میشه تا 2،500،000 تومان هزینه کنم.

بازم ازتون خواهش میکنم با دلیل و از روی منطق نظر بدین. و کسانی که واقعا کار کردن و یا تخصص دارن پیشنهاد بدن. بسیار سپاسگذارم. این ایمیل منه هر کی کارم داشت بهم ایمیل بزنه. فقط در قسمت Subjec بنویسه پیشنهاد سیستم. با تشکر

m_mortazavi_2005@yahoo.com

لینک به دیدگاه

پردازنده که همین رو میخوای بگیری . پس نظری نمیدم . البته خوبه اگر بودجه این مدل رو داری .

مادربورد رو به نظر من با چیپ H77 یا B75 بگیر . تفاوتشون با Z77 زیاد نیست . بیشتر تو امکانات اورکلاک هست . اگر اورکلاک نمیکنی نیازی نیست برای Z77 هزینه کنی. با این چیپ ها میتونی از حدود 240 تومان مادربورد پیدا کنی تا 400 تومان .

گرافیک هر چی بهتر باشه تو کارت تاثیر بیشتری میذاره و سرعت رو میبره بالا . اما پردازنده و رم مهمتره . در هر حال گرافیک رو انویدیا برداری بهتره . چون هسته های کودای انویدیا تاثیر بیشتری دارن برای رندر گرافیکی . AMD برای رندر ویدئویی مناسبه . میتونی 550ti بگیری که قیمتش حدود 280 تا 300 تومانه .

حجم رم از فرکانس اون مهمتره . شما 16 گیگ رم 1600 و یا حتی 1333 بذارید بهتره تا اینکه 8 گیگ 1866 . ضمنا این پلتفرم از رم 4 کاناله پشتیبانی نمیکنه . 2 کاناله پشتیبانی میکنه . به نظر من 2 تا 8 گیگ بذاری بهتره .

پاور خوبه . با این کارت گرافیک میتونی مدل 600A-EU هم بگیری . ولی 685 مطمئن تره .

هارد که برای آرشیو خوبه .

SSD رو بهتره حداقل 90 گیگ بگیری . چون برای نصب ویندوز 64 بیتی و نرم افزارها و درایورها 60 گیگ کم میاد. پر نمیشه . ولی فضای کافی هم نمیمونه . 90 یا 120 گیگ بهتره .

کیس خوبه . البته اگر نمیخوای اورکلاک کنی و سیستمت 24 ساعته روشن نیست . اگر 24 ساعته هست کیس بهتر بگیری مطمئن تر میشه . مثلا X3 .

به نظر من اگر 24 ساعته از سیستم استفاده میکنی بهتره یک کولر هم بگیری برای پردازنده . البته نیازی نیست خیلی گرون باشه . مثلا در حد ترانسفورمر 3 گرین خوبه .

مانیتور رو بهتره یک مدل مناسب برداری . کیبورد و ماوس هم مهم هستن . کم نذار براشون .

لینک به دیدگاه

****مطلب مهمی که تازه بهش برخورد کردم*****

همین الان اتفاقی این سایت رو پیدا کردم :

http://www.anandtech...duct/551?vs=287

در اینجا دو نوع CPU مدل 2600K و 3770K رو مورد بررسی قرار داده و برای بازی و نرم افزار ها مورد آزمایش قرار داده. توسط این سایت نشون میده که 3770K نسبت به 2600K در نرم افزار 3DMax خیلی هم قویتر نیست.تازه با توجه به اینکه من قبل از اینکه با این CPU آشنا بشم (منظورم 3770K هست) میخواستم سیستمم رو با 2700K ببندم. و با توجه به اینکه 2700K از 2600K قویتر هست، میشه گفت پس به عبارتی 2700K اختلاف خیلی کمی با 3770K داره. سوال من اینه که آیا برای من مقرون به صرفه هست که بخاطر این اختلاف جزئی بخوام 60 - 80 هزار تومان اضافه تر هزینه کنم؟ آیا توی اورکلاک اختلاف بیشتر میشه؟ در ضمن احتمال اورکلاک کردن هم داره که سیستم رو اورکلاک کنم و شاید در ماه دو سه بار سیستم ، 24 ساعت روشن باشه. لطفا نظرتون رو بگین. مرسی

یکی از دوستان هم فرمودن که به جای Mainboard سری Z77 ، سری H77 و یا B75 بگیرم. در پاسخ به جواب ایشون من احتمال میدم که بعضی مواقع خواسته باشم اورکلاک کنم. و یک مورد دیگر هم اینکه اکثرا گفتند که برای رندر کارت گرافیک ATI بهتره. فقط مشکل من اینه که آیا برای کار با 3DMax اختلاف سرعت و قدرت بین1GB DDR 5 6770 و 6870 2GB DDR5 ( باز هم تاکید میکنم در فقط رندر گیری با 3D Max و نه در بازی) قابل احساس هست یا نه؟ لطفا هر کسی سایتی میدونه برای اثبات حرفش سایتی معرفی کنه ممنون میشم. چون اختلاف قیمت بین این دو مدل کارت گرافیک نزدیک 200 هزار تومن هست.

ویرایش شده توسط mortazavi2008
لینک به دیدگاه

2700K و 3770K تو فرکانس . کارایی تقاوتی ندارن . تفاوت هاشون تو موارد زیره :

تکنولوژی ساخت 22 نانومتری 3770 در مقابل 32 نانومتری 2700

مصرف حداکثر 77 وات 3770 در مقابل 95 وات 2700

پشتیبانی از رم تا فرکانس 1600 بدون XMP برای 3770 و تا فرکانس 1333 بدون XMP برای 2700 ( با XMP تا فرکانسی که مادربورد پشتیبانی میکنه رو میتونی استفاده کنی تو هر دو )

پهنای باند حافظه 25.6GB/s برای 3770 در مقابل 21GB/s برای 2700

گرافیک داخلی جدید Intel HD4000 برای 3770 در مقابل Intel HD3000 برای 2700

پشتیبانی از PCI-E 3.0 تو 3770 در مقابل PCI-E 2.0 تو 2700

دمای متوسط 67.4 برای 3770 در مقابل 72.6 برای 2700

و 1-2 مورد ریز دیگه : http://ark.intel.com/compare/65523,61275

اورکلاک 3770 تا یه اندازه ای راحتتره . ولی به یک فرکانسی که میرسی دیگه با ایرکولینگ نمیتونی بیشتر اور کنی . ولی 2700 راحتتر به فرکانسهای بالاتر میرسه . البته در کل 3770 با کولر مناسب بیشتر از 2700 اور میشه .

هسته های کودا تو رندر گرافیک تاثیر بیشتری دارن . کارتهای AMD این هسته ها رو ندارن . برای همین میگم که انویدیا بهتر عمل میکنه .

لینک به دیدگاه

2700K و 3770K تو فرکانس . کارایی تقاوتی ندارن . تفاوت هاشون تو موارد زیره :

تکنولوژی ساخت 22 نانومتری 3770 در مقابل 32 نانومتری 2700

مصرف حداکثر 77 وات 3770 در مقابل 95 وات 2700

پشتیبانی از رم تا فرکانس 1600 بدون XMP برای 3770 و تا فرکانس 1333 بدون XMP برای 2700 ( با XMP تا فرکانسی که مادربورد پشتیبانی میکنه رو میتونی استفاده کنی تو هر دو )

پهنای باند حافظه 25.6GB/s برای 3770 در مقابل 21GB/s برای 2700

گرافیک داخلی جدید Intel HD4000 برای 3770 در مقابل Intel HD3000 برای 2700

پشتیبانی از PCI-E 3.0 تو 3770 در مقابل PCI-E 2.0 تو 2700

دمای متوسط 67.4 برای 3770 در مقابل 72.6 برای 2700

و 1-2 مورد ریز دیگه : http://ark.intel.com...are/65523,61275

اورکلاک 3770 تا یه اندازه ای راحتتره . ولی به یک فرکانسی که میرسی دیگه با ایرکولینگ نمیتونی بیشتر اور کنی . ولی 2700 راحتتر به فرکانسهای بالاتر میرسه . البته در کل 3770 با کولر مناسب بیشتر از 2700 اور میشه .

هسته های کودا تو رندر گرافیک تاثیر بیشتری دارن . کارتهای AMD این هسته ها رو ندارن . برای همین میگم که انویدیا بهتر عمل میکنه .

از حامد جان بسیار ممنونم.

از بقیه دوستان درخواست دارم در موارد دیگری هم که سوال کردم جواب بدن. ممنون میشم. ** فقط خیلی خیلی عجله دارم** آخه قصد دارم که شنبه و یا نهایتا بعد تعطیلات سیستمم رو بخرم.

لینک به دیدگاه

به نظر من برای مین یکم بیشتر هزینه کنید asus z77-v pro رو بگیرید خیلی از گیگابایت بهتر هست

به نظر من 3770 رو بردارید و 2 تا 8گیگ جی اسکیل رم حدود 197 در میاد 1600 و cl10

کارت هم به نظر من یک دست 2 تمیز پیدا کنید بهتر هست

ویرایش شده توسط kdo
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

سی پی یو بنظرم 2700K رو بگیر.

رم هم اگه کار سنگین با جزئیات زیاد انجام میدی راحت 16 گیک پر میشه. فعلا 2 تا 8 گیگ بزار.باس رم هم 1600.

مادربرد z68 بردار. msi.

کارت گرافیک مهم هست. البته اگه مدلینگ شما زیاد پیچیده نیست و بیشتر از مدل های آماده استفاده میکنید و متریال و رندر. میتونید فعلا از هسته گرافیکی سی پی یو استفاده کنید. کارت گرافیک در زمان نهایی رندر تاثیری نداره.

ssd هم یدونه 120 گیگ بگیرین.

پاورهم هم 685.

بازم سوالی بود در خدمتم.

لینک به دیدگاه

به نظر من برای مین یکم بیشتر هزینه کنید asus z77-v pro رو بگیرید خیلی از گیگابایت بهتر هست

به نظر من 3770 رو بردارید و 2 تا 8گیگ جی اسکیل رم حدود 197 در میاد 1600 و cl10

کارت هم به نظر من یک دست 2 تمیز پیدا کنید بهتر هست

دوست عزیز مین بورد Z77-v از برند اسوس با Z77-V Pro از همون برند تفاوت زیادی ندارن. من جزئیات هردوی این دو مین بورد رو دیدم. به اختلاف قیمتش نمی ارزه.

برند گیگا خوبه. سیستم الان من از همین برند هست و ازش هم راضی هستم. اما توی این رنج قیمتی که من دارم براش هزینه میکنم دو مدل مین گیگا بایت وجود داره که Z77-D3H هست و قیمتش حدود 420 و دیگری هم Z77X-D3H هست که قیمتش 480 هست من چون میخوام تا 420 هزینه کنم واسه همین مدل Z77-V برند اسوس خیلی بهتره. چون اگر یک وقتی نیاز به SLI کردن ( استفاده از دو کارت گرافیک و حتی تا سه عدد) باشه به راحتی جوابگوست. اما مدل گیگا Z77-D3H همچین قابلیتی رو نداره و واسه همین اگه بخوام از برند گیگا بگیرم باید مدل Z77X-D3H بگیرم که 60 تومن گرونتره. تازه مین بورد اسوس وایرلس هم داره. و برند خوبی هم هست.

در مورد رم هم بهتره CL9 بگیرم. و اگه اشتباه نکنم مدل Sniper حدود قیمتش 180 تا 190 باشه. و به دلیل کم بودن بودجه شاید 8 گیگ بذارم. و بعدا اگه پولدار شدم 2تا 4 گیگ دیگه بذارم. که کلا بشه 16 گیگ

لینک به دیدگاه

سلام

سی پی یو بنظرم 2700K رو بگیر.

رم هم اگه کار سنگین با جزئیات زیاد انجام میدی راحت 16 گیک پر میشه. فعلا 2 تا 8 گیگ بزار.باس رم هم 1600.

مادربرد z68 بردار. msi.

کارت گرافیک مهم هست. البته اگه مدلینگ شما زیاد پیچیده نیست و بیشتر از مدل های آماده استفاده میکنید و متریال و رندر. میتونید فعلا از هسته گرافیکی سی پی یو استفاده کنید. کارت گرافیک در زمان نهایی رندر تاثیری نداره.

ssd هم یدونه 120 گیگ بگیرین.

پاورهم هم 685.

بازم سوالی بود در خدمتم.

دوست عزیز چیپست Z68 خیلی کمه و نسبت به Z77 قدیمی تره.Z77 سری آپدیت شده Z68 هست. در مورد سی پی یو دوستان دیگر فرمودند که در اورکلاک 3770K قویتره. و تا فرکانس بالاتری هم اور میشه. و اینکه مقدار برق مصرفیش هم کمتره و به همین دلیل نسبت به 2700K که 95W هست کمتر داغ میشه . 22 نانومتری هست.

در مورد هارد SSD هم میخوام از برند OCZ حجم 90 گیگ اگر داشته باشه بگیرم. اگر نه لطفا بگین بعد از OCZ کدوم برند بهتره.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مین بورد Z77-v از برند اسوس با Z77-V Pro از همون برند تفاوت زیادی ندارن. من جزئیات هردوی این دو مین بورد رو دیدم. به اختلاف قیمتش نمی ارزه.

برند گیگا خوبه. سیستم الان من از همین برند هست و ازش هم راضی هستم. اما توی این رنج قیمتی که من دارم براش هزینه میکنم دو مدل مین گیگا بایت وجود داره که Z77-D3H هست و قیمتش حدود 420 و دیگری هم Z77X-D3H هست که قیمتش 480 هست من چون میخوام تا 420 هزینه کنم واسه همین مدل Z77-V برند اسوس خیلی بهتره. چون اگر یک وقتی نیاز به SLI کردن ( استفاده از دو کارت گرافیک و حتی تا سه عدد) باشه به راحتی جوابگوست. اما مدل گیگا Z77-D3H همچین قابلیتی رو نداره و واسه همین اگه بخوام از برند گیگا بگیرم باید مدل Z77X-D3H بگیرم که 60 تومن گرونتره. تازه مین بورد اسوس وایرلس هم داره. و برند خوبی هم هست.

در مورد رم هم بهتره CL9 بگیرم. و اگه اشتباه نکنم مدل Sniper حدود قیمتش 180 تا 190 باشه. و به دلیل کم بودن بودجه شاید 8 گیگ بذارم. و بعدا اگه پولدار شدم 2تا 4 گیگ دیگه بذارم. که کلا بشه 16 گیگ

بلخ فرقش زیاد نیست ولی من به جای گیگا v-pro رو پیشنهاد دادم ولی من جای شما بودم بخاطر 30-40 تومن پرو را میگرفتم

رم هم برای شما فرکانس و حجم بالاتر بهتر هست تا تایمینگ کمتر چون تاثیر فرکانس برای شما بیشتر هست در ضمن به نظر من کل اسلات های رمتون رو اشغال نکنید در بعضی موارد محدود تون میکنه

لینک به دیدگاه

درسته . تفاوتهای Z77-V و Z77V-Pro چندان زیاد نیست . نسبت به قیمت V به صرفه تره .

زیاد روی فرکانس و CL مانور نده . حجم تو پردازنده های سندی بریج و آیوی بریج اینتل مهمتره . اگر میخوای 8 گیگ بگیری ، 1 رم 8 گیگ بگیر تا بعدا 1 رم 8 گیگ دیگه اضافه کنی . چون هم باعث میشه مصرف و حرارت بیاد پایین و هم اسلات خالی میمونه و میتونی درصورت نیاز تا 32 گیگ اضافه کنی .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز چیپست Z68 خیلی کمه و نسبت به Z77 قدیمی تره.Z77 سری آپدیت شده Z68 هست. در مورد سی پی یو دوستان دیگر فرمودند که در اورکلاک 3770K قویتره. و تا فرکانس بالاتری هم اور میشه. و اینکه مقدار برق مصرفیش هم کمتره و به همین دلیل نسبت به 2700K که 95W هست کمتر داغ میشه . 22 نانومتری هست.

در مورد هارد SSD هم میخوام از برند OCZ حجم 90 گیگ اگر داشته باشه بگیرم. اگر نه لطفا بگین بعد از OCZ کدوم برند بهتره.

تفاوت Z68 با Z77 زیاد نیست. اصلی ترین تفاوت پشتیبانی از کارتهای گرافیک نسل سوم بود که اون هم الان Z68 Gen3 اومده . کمی هم امکانات جانبی مثل پورتها تغییر کرده .

من عرض کردم که 3770 بیشتر اور میشه . ولی برای این کار باید کولر خیلی خوب استفاده کنی . حتی به نیتروژن مایع هم ممکنه نیاز داشته باشی . اورکردن 2700 کمی راحتتره . برای فرکانس های خیلی بالا البته . اگر در حد اور با ایر کولینگ بخوای کار کنی تفاوت زیادی ندارن .

OCZ برای SSD خوبه . اگر برند دیگه بخوای کورسیر سری GT هم هست که سرعت خیلی خوبی داره . Adata هم خوبه . البته کم گیر میاد . فقط دقت کن که حتما ساتا 3 باشن و سرعتشون رو هم کنترل کن . چون با سرعت های متفاوتی تولید میشن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز منظورتون از کمه چیه؟ از نظر اجرای کار شما هیچ فرقی بین این 2 چیپ نیست. این مورد خیلی واضح هست. کارایی z77 تو موارد خاصی هست که بدرد کار شما نمیخوره.

تفاوت کارایی 2700K با 3770K بسیار کم هست . تو اور هم خیلی نزدیک هستن. تفاوت ها قبلا بیان شده. اگه بودجه راه داد 3770K بگیرین

بنظرم بهتره به کلیت پیشنهاد های من دقت کنید. هزینه باید صرف چیز هایی بشه که اولیت داره. SSD هم OCZ Veretex4 sata6 120GB رو بگیرید با حداقل قیمت 320 تومن.

یک دور حساب کنید ببینید بودجه چقدر هست و چه چیزهایی در اولیت هستن. اگه بودجه اضافه اومد، Z77 و 3770K بگیرین.

لینک به دیدگاه

گرافیک هیچ تاثیری در رندرگیری نداره

فقط کمی رندر رو بهبود میبخشه

یکی از دوستان خودم که کارش 3DMAX هست پردازنده 2600K بسته با رم فکر کنم 8 یا 16 گیگ بود

گرافیک هم داره انبرد استفاده میکنه

تمام عملیات رندرگیری بر عهده پردازنده هست و تمام !!!

بهتره روی یک هارد جامد 60 یا 120 گیگ فکر کنید که مطمئنا سرعت رندر گیری رو بالاتر میبره و بین نیم ساعت تا یک ساعت هم ممکنه رندر زودتر انجام بشه !!! البته بستگی به رندر گیری داره !!!

گرافیک هم حتما انویدیا بردارید مثلا تا رنج 200 تومن !!!

اما در کل گرافیک هیچ تاثیری نداره !!! فقط در view port کمی تاثیر داره !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من هم 3D کار میکنم. البته هنوز حرفه ای نشدم. در مورد تاثیر گرافیک من هم عرض کردم که تاثیر در رندر نهایی نداره. اما کاربرد خاص خودش روداره. همون ویوپرت که گفتین. وقتی صفحه سنگین بشه دیگه سی پی یو کم میاره و روند طراحی کند میشه. یکسری قابلیت خاص مثل اکتیو شیدر و.. هست که برای رندر های سرعتی هست که در واقع به نوعی 90% رندرنهایی رو ظرف چند ثانیه بهمون نشون میده تا متوجه بشیم که کارمون مشکل داره یا نه و این باعث میشه که در زمان صرفه جویی بشه. قبلا همینجا بحث در همین موارد انجام شده یه سرچی بکنید بد نیست.

مثلا واسه انیمیشن نمیشه با گرافیک آنبرد کار کرد. حتما به کارت گرافیک نیاز هست.

لینک به دیدگاه

انیمیشن که بله !!! مثلا افتر افکت

ولی افتر افکت اونقدر قوی هست که گرافیک بالا باشه با پایین اوردن فریم در ثانیه بشه تا حدودی روند کار رو دید

مثلا گرافیک 6990 برای انیمیشن عالی هستش اما خوب هیچ وقت کارایی کارت حرفه ای 3 - 4 میلیونی و یا بالاتر رو نداره !!!

اما در نوع خودش عالیه !!!

ولی برای کار 3D MAX گرافیک انبرد هم جوابگو هست - هرچند که انبرد هم نباشه بهتره !!!

لینک به دیدگاه

از همگی دوستان ممنونم. خودم با یکی که استاد آموزش 3DMax هست صحبت کردم میگفت که گرافیک خیلی مهمه. اما چند نفر دیگه میگفتند نه اصلا مهم نیست. در حد 200 یک کارت گرافیک بذار و یا حتی پایین تر. واقعا سر دو راهی گیر کردن. بعد از تعطیلات هم باید حتما سیستمم رو ببندم. آخهاز هفتم بازار تهران کلا تعطیل میشه و جنس توی باز کم میشه و باز قیمت ها میره بالا.

دوستان عزیز کاش میتونستم نمونه کارهامو بذارم تا بدونید واقعا کر من چی هست. اما چون کار شرکت هست نمیتونم. ببینید کار من نمای داخلی خونه ها به همراه مبلمان و هر چیز تزئینی که داخل خونه استفاده میشه و یا دکور مغازه ها نمایشگاه ها. نمای بیرونی ساختمان ها از یک طبقه بگیرین تا 10 الی 20 طبقه که بیرون اومدگی و فرورفتگی های زیادی داره. منظورم یک نمای مدرن و جدید هست. و یک نمای ساده با سنگ و اینجور چیزا نیست. توی طبقاتش در بعضی قست ها یک فضای سبز کوچیکی هم داره که مقداری چمن و درخچه های وجود داره. در طبقات مختلف. و چون نمای بیرون هست و ساختمان هم بلند پس سایت اطراف ساختمان هم چون دیده میشه باید اطراف اون هم خیابان کشی و درخت های کنار خیابان و.... بذارم تا طبیعی جلوه کنه. فرض کنید 20 تا 30 تا درخت سه بعدی. کسایی که واقعا 3DMax کار کردن منظورمنو شاید بهتر متوجه میشن. توروخدا زودتر کمکم کنید. یک طور نشه بیام 200 تومن اضافه به کارت گرافیک پول بدم اما ببینم یک کارت معمولی هم نیاز منو براورده میکرده. آخه سیستمم رو میخوام به تهران سفارش بدم تا برام بفرستن.

. دوتا از دوستان smart2009 و Dj_aghamajid گفتند که کارت گرافیک زیاد مهم نیست . اگه امکان داره براشون پیام خصوصی میذارم تا به شمارم اس ام اس بزنن. البته اگه این لطف رو در حقم بکنن. چون یک سری سوال دارم باید حتما تلفنی سوال کنم. چون من اگه کارت گرافیک بخوام رده بالا مثل 6870 بگیرم که حدودا 460 تومنه مجبورم هارد SSD رو بیخیال بشم. چون فقط 2500000 بودجه دارم. تا همین الان سیستمم بین 2500000 تا 2600000 در میاد.

لینک به دیدگاه

راستی دوستان عزیز به نظرتون مین بورد Asus p8Z77-V به قیمت 425 تومن رو بگیرم بهتره یا Gigabyte GAZ77X-D3H به قمیت 455 تومن؟ به نظرتون کدوم بهتره از لحاظ سرعت، دیر خراب شدن ( به قول معروف استخوان دار بودن )، و موارد دیگر؟

اگر کارت گرافیک معمولی بخوام بگیرم آیا کارت گرافیک MSI 6770 1GB DDR5 به قیمت 270 تومن خوبه؟ یا مدلMSI 6570 2GB DDR3 به قیمت 140 تومن. و یا همین کارت گرافیک اما از برند سافایر Sapphire 6570 2GB DDR3 به قیمت 160 تومن؟

لطفا دوستانی که میگن کارت گرافیک مهم نیست به نظرشون کدوم رو بگیرم بهتره؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز منظورتون از کمه چیه؟ از نظر اجرای کار شما هیچ فرقی بین این 2 چیپ نیست. این مورد خیلی واضح هست. کارایی z77 تو موارد خاصی هست که بدرد کار شما نمیخوره.

تفاوت کارایی 2700K با 3770K بسیار کم هست . تو اور هم خیلی نزدیک هستن. تفاوت ها قبلا بیان شده. اگه بودجه راه داد 3770K بگیرین

بنظرم بهتره به کلیت پیشنهاد های من دقت کنید. هزینه باید صرف چیز هایی بشه که اولیت داره. SSD هم OCZ Veretex4 sata6 120GB رو بگیرید با حداقل قیمت 320 تومن.

یک دور حساب کنید ببینید بودجه چقدر هست و چه چیزهایی در اولیت هستن. اگه بودجه اضافه اومد، Z77 و 3770K بگیرین.

منظورم از این گفتم چیپست Z68 کمه، یعنی خیلی کم توی بازار گیر میاد. اون هم فقط یک سری از مدل هاش هست.چون دیگه از اون چیپست گیر تولید نمیشه. هر کی هم که داره از قبل داره و یک مشکلی هم که هست احتمال داره از تاریخ های گارانتی شون خیلی گذشته باشه.

لینک به دیدگاه

***دوستان عزیزم عید سعید فطر بر همگی تون مبارک ***

لینک به دیدگاه

من مادربورد ایسوس رو ترجیح میدم . هم امکانات بهتری داره و هم کیفیت بهتر. مادربوردهای گیگا هرچقدر عددشون بالاتر باشه بهتر هستن . این مدل D3 هست . اگر UD5 یا UP5 بود کیفیت و امکانات بهتری داشت . ولی الان ایسوس بهتره .

به نظر من شما اول از بدون کارت گرافیک سیستم رو ببند و از گرافیک داخلی پردازنده استفاده کن . اگر دیدی جواب نمیده کارت گرافیک بگیر . باز هم میگم بهتره که انویدیا بگیری .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز.

من باز هم میگم شما نیاز به کارت گرافیک ندارید.

یه پیشنهاد براتون دارم.

ازحالت Direct 3D وارد 3DSmax بشین . اینجوری تمام بار روی سی پی یو میاد و نیازی به کارت گرافیک نیست. SSD هم فعلا نگیرین. تمام قطعات بجز SSD و کارت گرافیک رو تهیه کنین و با سیستم کار کنین. اگه موقع طراحی کندی شدیدی احساس کردید نیاز به کارت گرافیک(حتما با هسته کودای بالا مثلا GTX460 -470 -560 ) و رم بالا هست. اگه موقع رندر نهایی خیلی وقت گرفت با تهیه SSD میتونین مقداری از این زمان رو کاهش بدین.

توصیه میکنم حتما 2 ماژول 8 گیگ فعلا تهیه کنید. اون جزئیاتی که شما توصیف کردید(درخت و سبزه) بسیار رم اشغال میکنه. حتی 32 گیگ رو میتونه پر کنه. اگه حرفه ای باشین خودتون میتونین با لایه بندی و تکنیک ها سبک سازی و کاهش ورتکس و... میتونین از پر شدن رم جلوگیری کنید. که این به سرعت بیشتر در ویوپرت هم کمک میکنه.

سی پی یو همون 3770K رو بگیرین.

پس فعلا کارت گرافیک و SSD تهیه نکین. عجله جایز نیست.

لینک به دیدگاه

مادربرد رو 100% بدون شک Asus p8Z77-V که قیافش می ارزه به ( گیگابایت !!! :wacko: )

هم راندمانش بالاتره و هم کیفیت قطعاتش و در عمل از گیگابایت سر هست !!!

گرافیک هم مطمئن باشید که فعلا نیازی نیست تهیه کنید

این مشخصات گرافیک داخلی 3770K هست که از 2600K خیلی بالاتره و 3 صفحه نمایش رو ساپورت میکنه !!! پس قطعا روی یک صفحه نمایش و توی رندرینگ به مشکل بر نمیخورید

گرافیک داخلی 4000 در حد یک گرافیک DDR3 جوابگو هست مثلا 4670 ( دقیق نمیدونم ولی همین حدودا یا بیشتر بود !!! :blink: )

81113744831461838342.png

پس از لحاظ گرافیک هم خیالتون راحت باشه !!!

بهتره بیشتر روی SSD تمرکز کنی که مطمئنا در سرعت رندر گیری تاثیر مستقیم داره و قطعا سرعت انجام عملیات پردازش رو بالا میبره !!!

اما فعلا SSD تهیه نکنید و بدون گرافیک و SSD با سیستم کار کنید و بعدا حس کردید سیستم کند هست و نیاز شد اینا رو تهیه کنید

و اگر خواستید تهیه کنید به نظر من SSD هم همون OCZ تهیه کنید

هارد مکانیکی هم 2 ترا segate بردارید که میانگین سرعتش 156mb/sهست و حداکثر هم روی 210 مگابایت در ثانیه

http://lioncomputer.ir/product/522/Seagate%20Barracuda%202TB%20SATA3/

http://www.seagate.com/files/staticfiles/docs/pdf/datasheet/disc/barracuda-ds1737-1-1111us.pdf

پس سرعتش قطعا از وسترن دیجیتال بلک 2 ترا که نهایت سرعتش 138 مگابایت در ثانیه هست بیشتره ;)

http://www.wdc.com/w...2879-771434.pdf

گرافیک هم نیازی نیست ولی اگر از گرافیک داخلی پردازنده جواب نگرفتید میتونید بعد یک گرافیک قوی استفاده کنید

رم سیستم رو حتما 2 تا 4 گیگ تهیه کنید که پهنای باند بالاتری نسبت به یک 8 گیگ بهتون میده

یک کولر خوب هم برای پردازنده بین 50 تا 100 تومن تهیه کنید ( از دوستان راهنمایی بگیرید !!! )

ویرایش شده توسط smart2009
لینک به دیدگاه

توصیه میکنم حتما 2 ماژول 8 گیگ فعلا تهیه کنید. اون جزئیاتی که شما توصیف کردید(درخت و سبزه) بسیار رم اشغال میکنه.

من هم با نظر دوستمون موافقم

به نظر میاد کارتون خیلی سنگین باشه

بهتره که دو تا رم 8 گیگ تهیه کنید تا از لحاظ استفاده از رم مشکلی نداشته باشید

یا این که برای تست بتونید 2 تا رم 4 گیگ از دوستانتون قرض بگیرید و و یک پروژه سنگین رو رندر کنید

اگر دیدید رم کم اوردید و بالای 80 درصد پر شد حتما برید دو تا رم 8 گیگ بخرید و خیال خودتون رو راحت کنید

لینک به دیدگاه

من هم با نظر دوستمون موافقم

به نظر میاد کارتون خیلی سنگین باشه

بهتره که دو تا رم 8 گیگ تهیه کنید تا از لحاظ استفاده از رم مشکلی نداشته باشید

یا این که برای تست بتونید 2 تا رم 4 گیگ از دوستانتون قرض بگیرید و و یک پروژه سنگین رو رندر کنید

اگر دیدید رم کم اوردید و بالای 80 درصد پر شد حتما برید دو تا رم 8 گیگ بخرید و خیال خودتون رو راحت کنید

رم 8Gb تکی خیلی کم گیر میاد. اون هم اگه باشه باس بالا هست که قیمتش هم خیلی زیاده و الان نه مقرون به صرفه هست و نه من بودجه اش رو دارم.مجبورم دو تا 4 گیگ با باس 1600 بذارم هر وقت باز پول دستم اومد و هشت گیگ اومد توی بازار . یکم ارزون شد دو تا 8 گیگ بذارم با باس 1600 تا با هشت گیگ قبلی جمعا بشن 24 گیگ.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...