رفتن به مطلب

خرید کیس برای طراحی با فتوشاپ و تدوین فیلم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام
میخوام یه سیستم برای کار طراحی با فتوشاپ و تدوین فیلم در آینده تهیه کنم.
بودجه 70 -90 تومن
سیستم زیر رو که اتچ کردم بهم پیشنهاد دادن.
ممنون میشم در مورد سخت افزار و قیمت نظرتون رو بفرمایید.

سیستمی که پیشنهاد دادن برای کار مورد نظر من زیاد نیست؟

aa814a9b-65ca-44ca-91b0-7b610f7813b5.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزه دل کسی که جنس رو داره میتونه قیمت بده

بچه های اینجا اکثرا فروشنده این جنس نیستن که و ندارن

شما تشریف ببر بازار ایران میدون ولیعصر اگه میخاین بخرین اونجا بهتر نتیجه میگیرین

در مورد استفاده شما از سیستم

به نظره من مثله یه زمین فوتبال میمونه که شما توش والیبال بازی کنی!

این سیستم خیلی قوی‌تر از کاره مورد نظر شماست

لینک به دیدگاه

هم اکنون، behy گفته است:

بسیار ممنونم از شما.

هدف اولم اینه که مطمئن بشم پیشنهاد سخت افزاری شون خوب و مناسب کارمه

بعدش قیمت

ویرایش شده توسط resident
لینک به دیدگاه

از سر گردنه قیمت گرفتی شما ؟!
فقط سر cpu مادربرد ، 8 میلیون گرونتر از بازار قیمت داده .

لینک به دیدگاه

ممنون از شما.

والا قیمت یه طرف قضیه است.

اصلا اینکه سخت افزار پیشنهادی شون مناسب کار من هست یا نه هم، یه طرف قضیه است

در مورد سخت افزار پیشنهادی شون نظری دارین؟

ویرایش شده توسط resident
لینک به دیدگاه

https://sakhtafzarmag.com/%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%b3%db%8c%d8%b3%d8%aa%d9%85-%da%a9%d8%a7%d9%85%d9%be%db%8c%d9%88%d8%aa%d8%b1-%d8%a8%d8%a7-%d8%a8%d9%88%d8%af%d8%ac%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%ae%d8%aa%d9%84%d9%81/

لینک به دیدگاه

من یه سوال دارم از استارتر. شما به صورت حرفه ای تدوین و فوتوشاپ انجام میدی؟ در واقع آیا در آمد روزمره شما از این کاره یا تازه می خوایید یاد بگیرید و در آمد اصلیتون نیست؟ چون من خودم به صورت متوسط و خود آموز Premier و Photoshop انجام می دم ولی درآمدم از این  راه نیست و ویدئو هایی که درست می کنم برای خودم و سرگرمیه بیشتر. برای همین حتی تا همین چند وقت پیش با 4690K ویدئو های خودمو ادیت می کردم و زمان رندر یه ویدئوی 9-10 دقه ای 1080p با بیت ریت 15000 حدودا 25-30 دقه ای می شد ولی چون برای من بحث سرگرمی و یاد گیری داشت مهم نبود چقدر رندر گرفتن طول می کشید. الان روی یه 5600G هستم خیلی بهتره طبیعتا ولی همچنان اونطوری هم که باید در سطح مثلا 13700K یا 12700K نیست طبیعتا. برای همین من پیشنهاد میدم اگه تازه می خوایید شروع کنید زیاد هزینه برای CPU حرفه ای نکنید. یه 13600K کاملا جوابه (یا حتی شاید CPU ضعیف تر، دیگه بسته به تحمل شما در زمان رندر گیری) و خنک کردنش هم راحت تره و گرافیک رو هم پیشنهاد میدم دست دو تهیه کنید صرفش خیلی بیشتره تا نو خریدن. رم 16 هم کمه، حداقل 32.

ضمن اینکه شما اگه می خوای روی چیز هایی مثل Gameplay و اینطور چیز ها ادیت کنی به نظر من یه m.2 و یه SSD ساتا و یه H.D.D لازم داری. من از روی تجربه می گم Gameplay خوب درست کردن نیازمند شاید ساعت ها ذخیره کردن footage باشه. و مخصوصا اون اول کار که شما می خوای تنظیمات OBS رو مثلا پیاده کنی که ببینی روی چه تنظیماتی چطوری و چه حجمی ذخیره می کنه خودش زمان بره. برای همین شما M.2 باید داشته باشی 1 ترا (به صرفه ترین حالت اینکه حجم بالاتر بگیرید به جای اینکه نسل 4 یا نسل 5 باشه) که وقتی برنامه و بازی و پروژه هاتو توی پریمیر پیاده کردی به مشکل  کمبود حجم نخوری (چون مثلا من شده 38 دقه Gameplay ذخیره کردم 3 دقش به درد می خورده بقیش مزخرف بوده یا اونطوری که می خواستم نشده بعد شما میای یه فایل 20 گیگی رو می خوای روی پریمیر پیاده کنی که از توی 38 دقش 3 دقش رو برداری ممکنه به مشکل کمبود جا بخوری بگذریم از مواقعی که مثلا یه پروژه رو می خوای از توی Premier ببری توی After Effect یا همزمان یه چیزی رو درست کنی توی phootshop بیاری داخل پروژه Primier و اگه footage شما 2K یا 4K باشه که دیگه هیچی!🙂)، یه SSD ساتا 500 یا 1 ترابایت هم برای ذخیره کردن Gameplay و ذخیره موقت که فایل ها رو از روش بارگذاری و ادیت کنی و اون HDD آخر کار هم برای Archive کردن پروژه های تموم شده یا Footage ای شما فعلا نیاز نداری و هر چیز دیگه (من خودم نزدیک 20 ترابایت هارد دارم خخخ شاید از سال 2012 گیم پلی Modern Warfare 3 دارم!😆). حتی اگر کارت Gameplay هم نباشه 256 گیگ M.2 کمه و بار گذاری شما از روی HDD کلی زمان میگیره (حتی حالا اگه footage شما موزیک ویدئو یا فیلم عروسی یا چیزای دیگه باشه.)

در نهایت که به نظر من تنها حالتی که CPU به اون قدرت پیشنهاد می شه اینکه شما درآمد داشته باشی از این راه و پروژه پس پروژه داشته باشی توی صف برای رندر گرفتن و شما هر چی زود تر ادیت کنی و رندر بگیری به نفعت باشه در غیر این صورت به نظر من هر وقت گذاشتی یه ویدئو رندر بگیره پاشو برو یه کش و قوس بیا و برگرد ببین رندر تموم شده یا نه 🙂 من اگر 4690K خودم توی بار گذاری کردن After Effect کرش نمی کرد شاید همچنان ازش استفاده می کردم 😆( هر چند این آخری ها نمی تونستم دیگه باهاش حتی ثابت 60 فریم gameplay ذخیره کنم.)

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

سیستم برای فتوشاپ و پریمیر نیاز به رم بیشتری داره ، این نسخه های آخر این نرم افزارها 16 گیگ رم هم کمشون هست ، من الان با فتوشاپ نسخه آخر که هوش مصنوعی فایرفلای داره رم 16 گیگ قشنگ تا خرخره پر میشه ، حداقل رم رو 32 درنظر بگیرید به نظرم

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، resident گفته است:

ممنون از شما.

والا قیمت یه طرف قضیه است.

اصلا اینکه سخت افزار پیشنهادی شون مناسب کار من هست یا نه هم، یه طرف قضیه است

در مورد سخت افزار پیشنهادی شون نظری دارین؟

مناسب بودنش بستگی به سطح و لول کاری شما داره
ولی وقتی کسی کارت گرافیک مجزا خریداری میکنه ، دیگه نیازی به cpu با پردازنده گرافیکی مجتمع نداره .
میتونید پردازنده رو بجای 13700 ، 13700KF بردارید .
رم رو همونطور که دوستان گفتن 64 تهیه کنید .
حافظه SSD 256 به نظرم کافی نیست . برای سیستمی در این رنج قیمتی حداقل 1 ترابایت تهیه کنید .
کولر رو از برند معتبرتر در سایز 360 تهیه کنید .
کیس هم یه چیز درست حسابی بردارید . این کیس بصورت پیش فرض 1 عدد فن داره . فن اضافه ای هم براش در نظر گرفته نشده .

لینک به دیدگاه

سیستم پیشنهادی:

cpu i5-13600k try

mb : Gigabyte z790 aorus elite ddr4

ram : corsair vengeance rgb rpo  white ddr4 3200mhz 32gb(2*16)

cpu cooler : deepcool ak 620 white

ssd : samsung pm9a1 1tb  / samsung 980 pro 1tb

gpu : Asus tuf rtx3060    البته میتونید یه کارت دست دوم تمیز rtx3080 تهیه کنید که من پیشنهادم هست ولی خب نو بخرید هیچ  دغدغه ای بابتش نخواهید داشت و گارانتی هم که خواهد داشت.

power: Asus tuf 850w gold

case :  lian-li lancool 2 mesh snow white

و مهم ترین بخش هم مانیتور هست پیشنهادم مورد زیر هست : 

https://www.lioncomputer.com/product/qgmg5/ASUS-ProArt-PA328QV-31-5-Inch-75Hz-WQHD-HDR-IPS-Professional-Monitor#:~:text=مانیتور 31.5 اینچ ایسوس ProArt PA328QV نمایشگری حرفه‌ای مخصوص طراحان,IPS مات مجهز شده است.

با مانیتور درمیاد 100 تومن فیکس

البته میتونید پاور و مانیتور رو به 2مدل زیر تغییر بدید که درحد همون 90 تومن دربیاد :

1 : https://www.lioncomputer.com/product/4j369/ASUS-TUF-Gaming-VG289Q-28-inch-IPS-4K-UHD-60Hz-5ms-HDR10-FreeSync-Gaming-Monitor

2: https://www.lioncomputer.com/product/lrq6r/ANTEC-HCG750-Gold-Full-Modular-Power-Supply

بدون مانیتور هم میتونید rtx3080 نو تهیه کنید یا rtx3090 دست دوم.

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، m.reza گفته است:

مناسب بودنش بستگی به سطح و لول کاری شما داره
ولی وقتی کسی کارت گرافیک مجزا خریداری میکنه ، دیگه نیازی به cpu با پردازنده گرافیکی مجتمع نداره .
میتونید پردازنده رو بجای 13700 ، 13700KF بردارید .
رم رو همونطور که دوستان گفتن 64 تهیه کنید .
حافظه SSD 256 به نظرم کافی نیست . برای سیستمی در این رنج قیمتی حداقل 1 ترابایت تهیه کنید .
کولر رو از برند معتبرتر در سایز 360 تهیه کنید .
کیس هم یه چیز درست حسابی بردارید . این کیس بصورت پیش فرض 1 عدد فن داره . فن اضافه ای هم براش در نظر گرفته نشده .

premier تا همین 2-3 سال پیش رندر گرافیکی رو ساپورت نمی کرد برای خروجی گرفتن و حتی همین الان هم اگه شما بخوای Double Pass انجام بدی فقط CPU می تونه double pass انجام بده. من خودم خیلی ور رفتم آخر کار x264 کیفیتش بهتره و Artifact نداره نسبت به HEVC یا x264 که خود nVidia میگیره ولی خب حجم اونا کمتره. من کارت سری 3000 یا 4000 نداشتم که x265 جدید و AV1 رو تست کنم ولی همیشه رندر اولیه پروژه رو با x264 می گیرن software encode و بعد حالا اگه برای Upload خواستن حجمش رو کم کنن تبدیلش می کنن به با کدک های دیگه. کدک هایی که کارت گرافیک ها استفاده می کنن توی ضبط کردن گیم پلی و تصویر خیلی مناسب هستن البته با بیتریت خیلی بالا یا lossless. برای رندر نهایی من خودم پیشنهاد نمی دمشون.

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، HK888 گفته است:

من یه سوال دارم از استارتر. شما به صورت حرفه ای تدوین و فوتوشاپ انجام میدی؟ در واقع آیا در آمد روزمره شما از این کاره یا تازه می خوایید یاد بگیرید و در آمد اصلیتون نیست؟ چون من خودم به صورت متوسط و خود آموز Premier و Photoshop انجام می دم ولی درآمدم از این  راه نیست و ویدئو هایی که درست می کنم برای خودم و سرگرمیه بیشتر. برای همین حتی تا همین چند وقت پیش با 4690K ویدئو های خودمو ادیت می کردم و زمان رندر یه ویدئوی 9-10 دقه ای 1080p با بیت ریت 15000 حدودا 25-30 دقه ای می شد ولی چون برای من بحث سرگرمی و یاد گیری داشت مهم نبود چقدر رندر گرفتن طول می کشید. الان روی یه 5600G هستم خیلی بهتره طبیعتا ولی همچنان اونطوری هم که باید در سطح مثلا 13700K یا 12700K نیست طبیعتا. برای همین من پیشنهاد میدم اگه تازه می خوایید شروع کنید زیاد هزینه برای CPU حرفه ای نکنید. یه 13600K کاملا جوابه (یا حتی شاید CPU ضعیف تر، دیگه بسته به تحمل شما در زمان رندر گیری) و خنک کردنش هم راحت تره و گرافیک رو هم پیشنهاد میدم دست دو تهیه کنید صرفش خیلی بیشتره تا نو خریدن. رم 16 هم کمه، حداقل 32.

ضمن اینکه شما اگه می خوای روی چیز هایی مثل Gameplay و اینطور چیز ها ادیت کنی به نظر من یه m.2 و یه SSD ساتا و یه H.D.D لازم داری. من از روی تجربه می گم Gameplay خوب درست کردن نیازمند شاید ساعت ها ذخیره کردن footage باشه. و مخصوصا اون اول کار که شما می خوای تنظیمات OBS رو مثلا پیاده کنی که ببینی روی چه تنظیماتی چطوری و چه حجمی ذخیره می کنه خودش زمان بره. برای همین شما M.2 باید داشته باشی 1 ترا (به صرفه ترین حالت اینکه حجم بالاتر بگیرید به جای اینکه نسل 4 یا نسل 5 باشه) که وقتی برنامه و بازی و پروژه هاتو توی پریمیر پیاده کردی به مشکل  کمبود حجم نخوری (چون مثلا من شده 38 دقه Gameplay ذخیره کردم 3 دقش به درد می خورده بقیش مزخرف بوده یا اونطوری که می خواستم نشده بعد شما میای یه فایل 20 گیگی رو می خوای روی پریمیر پیاده کنی که از توی 38 دقش 3 دقش رو برداری ممکنه به مشکل کمبود جا بخوری بگذریم از مواقعی که مثلا یه پروژه رو می خوای از توی Premier ببری توی After Effect یا همزمان یه چیزی رو درست کنی توی phootshop بیاری داخل پروژه Primier و اگه footage شما 2K یا 4K باشه که دیگه هیچی!🙂)، یه SSD ساتا 500 یا 1 ترابایت هم برای ذخیره کردن Gameplay و ذخیره موقت که فایل ها رو از روش بارگذاری و ادیت کنی و اون HDD آخر کار هم برای Archive کردن پروژه های تموم شده یا Footage ای شما فعلا نیاز نداری و هر چیز دیگه (من خودم نزدیک 20 ترابایت هارد دارم خخخ شاید از سال 2012 گیم پلی Modern Warfare 3 دارم!😆). حتی اگر کارت Gameplay هم نباشه 256 گیگ M.2 کمه و بار گذاری شما از روی HDD کلی زمان میگیره (حتی حالا اگه footage شما موزیک ویدئو یا فیلم عروسی یا چیزای دیگه باشه.)

در نهایت که به نظر من تنها حالتی که CPU به اون قدرت پیشنهاد می شه اینکه شما درآمد داشته باشی از این راه و پروژه پس پروژه داشته باشی توی صف برای رندر گرفتن و شما هر چی زود تر ادیت کنی و رندر بگیری به نفعت باشه در غیر این صورت به نظر من هر وقت گذاشتی یه ویدئو رندر بگیره پاشو برو یه کش و قوس بیا و برگرد ببین رندر تموم شده یا نه 🙂 من اگر 4690K خودم توی بار گذاری کردن After Effect کرش نمی کرد شاید همچنان ازش استفاده می کردم 😆( هر چند این آخری ها نمی تونستم دیگه باهاش حتی ثابت 60 فریم gameplay ذخیره کنم.)

ممنون از شما بابت انتقال تجربیاتتون

همونطور که در کامنت اول عرض کردم در اینده میخوام سراغ تدوین برم. شاید هم اصلا جور نشه برم تو این حوزه

لینک به دیدگاه

دوستان این دو سیستم رو هم شرکتی در تهران پیشنهاد داده.

ممنون میشم در مورد اینها هم نظرتون رو بفرمایید

photo5417697277.jpg

photo5417697229.jpg

لینک به دیدگاه

سلام با 90 تومان سیستم بهتر هم میشه جمع کرد برای کار شما گرافیک مهمتر از CPU هست نرم افزار ورژن جدید تدوین فیلم گرافیک محور شدن و در رندر بجای CPU از گرافیک استفاده میکنن. بهتر سیستم گرافیک محور ببندی .

ویرایش شده توسط zen
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، resident گفته است:

دوستان این دو سیستم رو هم شرکتی در تهران پیشنهاد داده.

ممنون میشم در مورد اینها هم نظرتون رو بفرمایید

https://www.youtube.com/watch?v=0ah-kH9iGM0

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/adobe-premiere-pro-13th-gen-intel-core-vs-amd-ryzen-7000-2381/

اگر تفاوت جزعی عملکرد 13700k و 13600k براتون اهمیت داره دنبال 13700k باشید در غیراینصورت پیشنهاد 13600k هست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...