رفتن به مطلب

رادیور میکروتیک LHG5 و اینترنت OWA آسیاتک (PTMP)

saeed0c
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام . 

چند روزه به علت بدی نت ثابت ایرانسل قصد اینترنت بی سیم PTMP داشتم که بالاخره گرفتم.

رادیو خودم این مدله اکسس پوینت بی سیم یوبیکیوتی مدل Airgrid-M5  حدود 1200 گرفتمش

c741b91178244fed20c79a5a84f8b8c2e83eb277_1680600546.thumb.jpg.73d2f2145a4a2b089343a85dad2c7596.jpg

که خودم نصب و سیم کشی کردم پاپ سایت نزدیک محل رو هم روش لاک کردم و تنظیم کردم روی -69DBM حداکثر که نصاب آمد و گفت خوب نیست و هزار تا دلیل آورد گفت نمیشه و صورت جلسه کرد

که نشد کیفیت پایین بود.

بعد مورد دیگه که اصلا هیچ ارتباتی با پشتیبان دکل بت نمیدن نمیدونم چطوریه قانونشه یا به خاطر پول.

خلاصه یک امکان سنجی زد مثبت(با ادوات خودشون) با ایاب ضهاب بار اول 150 یک بار دیگه هم آمد 80 شد که منفی بود.

حالا من رفتم یک مدل دیگه گرفتم خیلی معروفه خود نصاب ها هم این مدلو برای تست داشتن :

اکسس پوینت بی سیم میکروتیک مدل (LHG 5 (RBLHG-5nD         این مدلو 3500 گرفتم.

6da3852f98105656069016a7057c07fbe1241bee_1645438493.thumb.jpg.898d235af2decf7e332ef3ca7fffc11a.jpg

با این مدل که تست زدن 57dbm میزد و سرعت دانلود نزدیک 6 مگ و پینگ معمولی 60 میلی با چهار تا 8

حالا سوالم اینجاست این مقدار نیاز بود برای میکروتیک یا نه؟ 

کسایی که تخصصشون این چیزاست. عداد یوبیکیوتی این قدر بد بود؟

دوستانی که تجربه داشتن با OWA لطفا دریع نکنند.

و کسایی که سمت گلستان و فرهنگشهر وایرلس داشتن اینجا بگن چطور بوده؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 56
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

این همه هزینه برای سرعت 6 مگ!؟

اصلا توجیه اقتصادی نداره، لااقل من همچین هزینه ای برای همچین سرعتی تو کتم نمیره 
هیچ گزینه دیگه ای نبود که استفاده کنین؟ ( فیبر نوری - نت همراه - و....  )

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، SeCret گفته است:

این همه هزینه برای سرعت 6 مگ!؟

اصلا توجیه اقتصادی نداره، لااقل من همچین هزینه ای برای همچین سرعتی تو کتم نمیره 
هیچ گزینه دیگه ای نبود که استفاده کنین؟ ( فیبر نوری - نت همراه - و....  )

6 مگابایت(حدود 50 مگابیت) آره ولی آپلودشم همین سرعته تقریبا. پایداری از نت های همراه بهتره. همه ی نت ها لگ میزنن در گیم سرعت هاشون هم شدید افت میکنه. البته اینجا اهوازه شهر های غیر مرزی و توسعه یافته با مدیریت بهتر قطعا فرق میکنه.

فیبر نمیدن. بودجه ی زیر ساخت 20 هزار تا فیبر آمد سال 98 بود. همش معلوم نیست کجا رفت! سرفه.... شرکت مخابرات.(اخبارش موجود هست گوگل کنید میاد)

حتی VDSL هم ندادن هنوز.

لینک به دیدگاه

با سلام. منطقه کیانپارس که با میکروتیک MikroTik SXTsq Lite5 و ارتفاع زیاد(24 متر) و دید خوب به دکل اصلا کیفیت خوبی نداره وایرلس اسیاتک.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، pedi9004 گفته است:

با سلام. منطقه کیانپارس که با میکروتیک MikroTik SXTsq Lite5 و ارتفاع زیاد(24 متر) و دید خوب به دکل اصلا کیفیت خوبی نداره وایرلس اسیاتک.

شلوغ شده شاید. همه ساعت ها مشکل دارید؟

البته من شنیدم از کارشناسشون میگه این سری و سری SXTsq قطع و وصلی زیاد داره گفت LHG پایدار تره.

اگر برات مهمه بعد یه رادیو دیگه بگیر بزن روی پاپ سایت(ptpش کن) شاید بهتر شد .

چون من واقعا زندیم به اینترنت هست. مجبورم خرجش کنم.

لینک به دیدگاه

54 دقیقه قبل، saeed0c گفته است:

شلوغ شده شاید. همه ساعت ها مشکل دارید؟

البته من شنیدم از کارشناسشون میگه این سری و سری SXTsq قطع و وصلی زیاد داره گفت LHG پایدار تره.

اگر برات مهمه بعد یه رادیو دیگه بگیر بزن روی پاپ سایت(ptpش کن) شاید بهتر شد .

چون من واقعا زندیم به اینترنت هست. مجبورم خرجش کنم.

سرعت دانلود خوبه اما پینگ خیلی ناپایداره 100 میره 500 باز میره 300 میره 100 و...

ویرایش شده توسط pedi9004
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۴/۴ در 21:04، pedi9004 گفته است:

سرعت دانلود خوبه اما پینگ خیلی ناپایداره 100 میره 500 باز میره 300 میره 100 و...

شلوغ شده. باید ptp بگیری. بهتر میشه.

من امروز متصلش کردم رادیو LHG رو -48 DBM بود. سرعت دانلودش خوبه میخاد بیشتر از 50 مگابیت هم بره ولی انگار محدودیت گزاشتن. میره روی 60 و برمیگرده.

آپلود هم بین 25 تا 48 هست. خوبه.

پینگ اروپا هم عالیه برای من البته! زیر 100 میلی ثانیه و ثابت. تست ساعت 3 شب بوده شاید ظهر یا بعد از ظهر بدتر بشه باید تست کنم.

خلاصه راضیم فقط مسعله هزینه ی اولیش هست و این که فقط با رادیو میکروتیک حال میکنه آسیاتک!

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

منطقه کیانپارس رادیویی شاتل داشتم خیلی خوب بود ولی به علت ساختمون سازی دیدم رو از دست دادم رفتم رو اسیاتک سرعت خوبی میده اسیاتک ولی فاصله نزدیک تر و دید بازتر داره سیگنال بدتری میده نمیذارن دکل رو عوض کنی ای پی مستقیم هم نمیدن به روتر پنلشون هم که انگار طراحش 3 روزه با طراحی وب اشنا شده جشنواره و این چیزا هم نداره

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Sam-j گفته است:

منطقه کیانپارس رادیویی شاتل داشتم خیلی خوب بود ولی به علت ساختمون سازی دیدم رو از دست دادم رفتم رو اسیاتک سرعت خوبی میده اسیاتک ولی فاصله نزدیک تر و دید بازتر داره سیگنال بدتری میده نمیذارن دکل رو عوض کنی ای پی مستقیم هم نمیدن به روتر پنلشون هم که انگار طراحش 3 روزه با طراحی وب اشنا شده جشنواره و این چیزا هم نداره

اونجا خیلی شلوغه. هم نویز هم کلاینت.

شما رادیوت رو باید تعویض کنی فک کنم چون برای من هم خیلی ایراد گرفتن. ادواتشون با میکروتیک LHG سازگارتره.

من دید مستقیم به دکل دارم با فاصله 2 کیلومتر ولی باز هم ادوات یوبیکیوتی رو قبول نکردن.سری SXT هم قبول ندارن!

ادواتتون چی هست شما؟

درسته دسترسی هم نمیدن داخل پنلشون هیچی نیست به جز خرید IP و تمدید اشتراک.

کلا نت گرانی هست ولی سرعت آپلود بالایی داره .

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۴/۱۷ در 18:31، saeed0c گفته است:

پینگش خوبه . راحت شدم از شر ایرانسل.

شب و روز :

20210418015258_1night.thumb.jpg.c431d2f4c355b35d7a732aa601ec66e9.jpg

.

20230705022301_1day.thumb.jpg.1390bd70e9555971f2b2ce2229ba7324.jpg

سلام عزیز یک سوال ،

اگر نت وایرلس بگیریم ptp نه همون که یک رادیو نیازه ،

بازم این پینگ رو به ما میده یا خیر ؟

لینک به دیدگاه

نکته اینجاست توی اهواز هیچ اینترنتی بدرد نمیخوره و و همه سمت وایرلس فرار کردند برای همین اوضاع بدتر شده و توی اینترنت های همراه lte مبین نت تنها شاید بد نباشه سرعت 40 و آپلود 4 مگ ...

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

اونجا خیلی شلوغه. هم نویز هم کلاینت.

شما رادیوت رو باید تعویض کنی فک کنم چون برای من هم خیلی ایراد گرفتن. ادواتشون با میکروتیک LHG سازگارتره.

من دید مستقیم به دکل دارم با فاصله 2 کیلومتر ولی باز هم ادوات یوبیکیوتی رو قبول نکردن.سری SXT هم قبول ندارن!

ادواتتون چی هست شما؟

درسته دسترسی هم نمیدن داخل پنلشون هیچی نیست به جز خرید IP و تمدید اشتراک.

کلا نت گرانی هست ولی سرعت آپلود بالایی داره .

والا سرعت اپلود بالایی داشت قبل از .....

من SXT 5 HP دارم

ویرایش شده توسط Sam-j
لینک به دیدگاه

استارتر عزیز
هزینه ی نهایی نصب چقدر تموم شد واست

لینک به دیدگاه

18 ساعت قبل، CaeZer گفته است:

سلام عزیز یک سوال ،

اگر نت وایرلس بگیریم ptp نه همون که یک رادیو نیازه ،

بازم این پینگ رو به ما میده یا خیر ؟

درود .

ptp بهتر از ptmp هست. لود روی رادیوی سمت دکل کمتره در نتیجه تعوری پینگتون باید بهتر باشه. 

p2p یعنی دو عدد رادیو.

اینی که تصویر دادم P2mp هست. بازم بد نیست. یک الی 3 ساعت در اوج شلوغی ممکنه لگ بشم اونم مهم نیست چون خونه نیستم اصلا اون ساعات.

15 ساعت قبل، The Tech سعید جولا گفته است:

نکته اینجاست توی اهواز هیچ اینترنتی بدرد نمیخوره و و همه سمت وایرلس فرار کردند برای همین اوضاع بدتر شده و توی اینترنت های همراه lte مبین نت تنها شاید بد نباشه سرعت 40 و آپلود 4 مگ ...

سلام.اتفاقا من همه رو تست زدم رفتم روی وایرلس.

اونم منطقه ممکنه با منطقه فرق کنه من همه رو تست کردم هیچ نت سیم کارتی در اهواز خوب نیست. مگر در مجاورت شرکت ارتباتاط زیر ساخت یکی در امانیه هست یکی در زیتون کارمندی.

همه ی شرکت های سیم کارتی نهایتا رومینگ همراه اول هستند یا ایرانسل پلید .مبین نت بعضی مناطق میره روی باند 3500 که بشه TD LTE واقعی اون شاید و اگر و اما بهتر از بقیه نت های سیم کارتی باشه.

15 ساعت قبل، Sam-j گفته است:

والا سرعت اپلود بالایی داشت قبل از .....

من SXT 5 HP دارم

فک کنم از بعد اون قضیه همه رفتن روی وایرلس چون دیر تر قطع شد نهایتا برای شلوغ شدن بدتر شده نت سمت شما باید به زیر ساخت دکل مادر پهنای باند بیشتری بدن یه SFP دیگه بزنن بهشت میشه...

دستگاهتون میگن قطعی میندازه. مخصوصا اگر کارکرده باشه چند سال. من شنیدم فقط تجربه نکردم. همون گرد ها هست دیگه اندازه یک نعلبکی هست؟

یه زمانی شاتل اینا رو زور فروش میکرد به یوزر ها. 

00y34ygtfd.thumb.png.c760136605ef6c70c914599ae472f9c6.png

14 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

استارتر عزیز
هزینه ی نهایی نصب چقدر تموم شد واست

آنتن الان قیمتش رو چک کنید ممکنه متفاقوت باشه من 3500 گرفتم.

نصب و راه اندازی و سیم کشی و سوکت و تنظیم روتر و وای فای با خودم بود رایگان.

30 متر سیم کت 6 معمولی بدون شیلد و غیر مقاوم در مقابل UV هم  165.000

کانفیگ زوری و تونینگ به قول خودشون بعد از امکان سنجی موفق 250+ ایاب وذهاب 80

(هر با امکان سنجی موفق 180 تومن یا غیر موفق 80 تومن.)

هزینه ی اشتراک ماهیانه200 گیگ 365 تومن خرید و تمدید در پنل.

تقریبا 4500 شد. با اشتراک یک ماهه.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

فک کنم از بعد اون قضیه همه رفتن روی وایرلس چون دیر تر قطع شد نهایتا برای شلوغ شدن بدتر شده نت سمت شما باید به زیر ساخت دکل مادر پهنای باند بیشتری بدن یه SFP دیگه بزنن بهشت میشه...

دستگاهتون میگن قطعی میندازه. مخصوصا اگر کارکرده باشه چند سال. من شنیدم فقط تجربه نکردم. همون گرد ها هست دیگه اندازه یک نعلبکی هست؟

یه زمانی شاتل اینا رو زور فروش میکرد به یوزر ها. 

اره ما هم از همونایی بودیم که به زور گذاشت تو پاچمون شاتل ولی خوبه خدایی نزدیک 8 ساله عین بنز کار میکنه 😁

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۴/۴ در 04:41، saeed0c گفته است:

سلام . 

چند روزه به علت بدی نت ثابت ایرانسل قصد اینترنت بی سیم PTMP داشتم که بالاخره گرفتم.

رادیو خودم این مدله اکسس پوینت بی سیم یوبیکیوتی مدل Airgrid-M5  حدود 1200 گرفتمش

c741b91178244fed20c79a5a84f8b8c2e83eb277_1680600546.thumb.jpg.73d2f2145a4a2b089343a85dad2c7596.jpg

که خودم نصب و سیم کشی کردم پاپ سایت نزدیک محل رو هم روش لاک کردم و تنظیم کردم روی -69DBM حداکثر که نصاب آمد و گفت خوب نیست و هزار تا دلیل آورد گفت نمیشه و صورت جلسه کرد

که نشد کیفیت پایین بود.

بعد مورد دیگه که اصلا هیچ ارتباتی با پشتیبان دکل بت نمیدن نمیدونم چطوریه قانونشه یا به خاطر پول.

خلاصه یک امکان سنجی زد مثبت(با ادوات خودشون) با ایاب ضهاب بار اول 150 یک بار دیگه هم آمد 80 شد که منفی بود.

حالا من رفتم یک مدل دیگه گرفتم خیلی معروفه خود نصاب ها هم این مدلو برای تست داشتن :

اکسس پوینت بی سیم میکروتیک مدل (LHG 5 (RBLHG-5nD         این مدلو 3500 گرفتم.

6da3852f98105656069016a7057c07fbe1241bee_1645438493.thumb.jpg.898d235af2decf7e332ef3ca7fffc11a.jpg

با این مدل که تست زدن 57dbm میزد و سرعت دانلود نزدیک 6 مگ و پینگ معمولی 60 میلی با چهار تا 8

حالا سوالم اینجاست این مقدار نیاز بود برای میکروتیک یا نه؟ 

کسایی که تخصصشون این چیزاست. عداد یوبیکیوتی این قدر بد بود؟

دوستانی که تجربه داشتن با OWA لطفا دریع نکنند.

و کسایی که سمت گلستان و فرهنگشهر وایرلس داشتن اینجا بگن چطور بوده؟

ببین ما ارائه دهنده اینترنت رادیویی تو مشهد هستیم، بستگی به فاصله تا پاپ سایت و موانع و شلوغی فرکانسی منطقه داره ولی این سرعتی که داری میگیری رسما یک فاجعه است، یا فاصله تا پاپ سایت خیلی زیاده یا مانع هست وگرنه حداقل باید 20 مگ بگیری

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Mehrdad.93 گفته است:

ببین ما ارائه دهنده اینترنت رادیویی تو مشهد هستیم، بستگی به فاصله تا پاپ سایت و موانع و شلوغی فرکانسی منطقه داره ولی این سرعتی که داری میگیری رسما یک فاجعه است، یا فاصله تا پاپ سایت خیلی زیاده یا مانع هست وگرنه حداقل باید 20 مگ بگیری

همشری زیتون 14 هم سرویس ارائه میدی؟

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Mehrdad.93 گفته است:

20 مگابایت یا مگا بیت ؟

20 مگابایت که اصلا با دستگاه من نمیشه چون LANش 100 مگابیته.

اگر مگابیت منظورتونه که بله 50 مگابیت میگیرم. حتی بیشتر هم شده این چند روز تا 63 اینا هم میره. بیشتر سرعت آپلودش مهمه برام. این که چند یوزر بش متصل بشن کند نشه و... که جواب داده فعلا.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۴/۴ در 18:38، saeed0c گفته است:

6 مگابایت(حدود 50 مگابیت) آره ولی آپلودشم همین سرعته تقریبا. پایداری از نت های همراه بهتره. همه ی نت ها لگ میزنن در گیم سرعت هاشون هم شدید افت میکنه. البته اینجا اهوازه شهر های غیر مرزی و توسعه یافته با مدیریت بهتر قطعا فرق میکنه.

فیبر نمیدن. بودجه ی زیر ساخت 20 هزار تا فیبر آمد سال 98 بود. همش معلوم نیست کجا رفت! سرفه.... شرکت مخابرات.(اخبارش موجود هست گوگل کنید میاد)

حتی VDSL هم ندادن هنوز.

ما چندین ساله میگن خطتون رو فیبر نوریه ولی نه فیبر نوری دادن نه vdsl الان هم سه چهار ساله مرتب کابل تلفن رو از تو کوچه میدزدن ، یه مبین نت گرفتم البته مودم پسرعموم بهم داد اینقدر سرعتش پایینه انتن دهیش بده و زیاد قطعی داره فکرکنم از مودمه روزی چندبار قطع میشه باید مودم رو خاموش روشن کنی ، که خستم کرده 🤦🏻

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

20 مگابایت یا مگا بیت ؟

20 مگابایت که اصلا با دستگاه من نمیشه چون LANش 100 مگابیته.

اگر مگابیت منظورتونه که بله 50 مگابیت میگیرم. حتی بیشتر هم شده این چند روز تا 63 اینا هم میره. بیشتر سرعت آپلودش مهمه برام. این که چند یوزر بش متصل بشن کند نشه و... که جواب داده فعلا.

ببخشید مگابیت 

9 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

همشری زیتون 14 هم سرویس ارائه میدی؟

کدوم محدوده میشه، نمیتونم پیدا کنم 

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، arvin_393 گفته است:

ما چندین ساله میگن خطتون رو فیبر نوریه ولی نه فیبر نوری دادن نه vdsl الان هم سه چهار ساله مرتب کابل تلفن رو از تو کوچه میدزدن ، یه مبین نت گرفتم البته مودم پسرعموم بهم داد اینقدر سرعتش پایینه انتن دهیش بده و زیاد قطعی داره فکرکنم از مودمه روزی چندبار قطع میشه باید مودم رو خاموش روشن کنی ، که خستم کرده 🤦🏻

ساختمان بلند باشید میتونی وایرلس بگیری. منم یه مدت این شکلی بودم مجور بودم از نت سیم کارتی استفاده کنم ولی واقعا اشباع شده هجوم آوردن بش چون یک این که هم گوشی های آی فون از باند 42 پشتیبانی میکنند و سیم کارت td lte بشون میخوره هم زیر ساخت نت ثابت با سیم و فیبر خیلی ضعیفه.

یادمه 7 الی 8 سال پیش ADSL های وب این شکلی شده بود. چون حجم بالا میداد . الان همه زدن بیرون روی سیم کارتی نت میگیرن.

بالید دنبال دستگاه های دست دوم بگردی تا پات ارزونتر بیوفته. قبلا که پرشین تولز بازارچه داشت خوب میشد پیدا کرد. الان نه. بگردی هم استوکسشو قیمت آکبند میدن.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Mehrdad.93 گفته است:

ببخشید مگابیت 

کدوم محدوده میشه، نمیتونم پیدا کنم 

محدوده پایداری و ازادگان
دلاوران 20 عارفی 5 زیتون 14

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۴/۱۷ در 18:31، saeed0c گفته است:

پینگش خوبه . راحت شدم از شر ایرانسل.

شب و روز :

20210418015258_1night.thumb.jpg.c431d2f4c355b35d7a732aa601ec66e9.jpg

.

20230705022301_1day.thumb.jpg.1390bd70e9555971f2b2ce2229ba7324.jpg

اگه میشه از روی سایت رادار گیم هم یک بار تست پینگ data 2 رو بدید ببینم می ارزه بخرم چون الان adsl ام پینگش رو داره بهم توی رادار بازی 103 میده پینگ سرور خارجیش رو  

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، amirsafary13 گفته است:

اگه میشه از روی سایت رادار گیم هم یک بار تست پینگ data 2 رو بدید ببینم می ارزه بخرم چون الان adsl ام پینگش رو داره بهم توی رادار بازی 103 میده پینگ سرور خارجیش رو  

نظر من در مورد رادار بازی خیلی منفی و سیاه هست و مخالف این پروژه هستم و بودم .مثل اینه بگید هــ.یلتر بره تو پارک با یــ.هودیا جشن روش هشــ.انا بگیره. کارد و پنیر

روتینگ از این سریعتر با ریلی های بی دردسر تر از این نیست یعنی پینگ ازاین بهتر نمیشه در ایران. مگر پشت روتر های زیرساخت که فـ...یلترینگ اعمال میشه. من خلاصه و بدون جزییان گفتم که فوروم به مشکل نخوره .

طبق تجربه نه fact.بهترین پینگ برای اروپا اول مناطق شمال شرقی ایران هست. جغرافیایی.

بعد سرویس های گیم پارس آنلاین و آسیاتک.

بعدشم شانسی شرکت های راندوم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...