رفتن به مطلب

رادیور میکروتیک LHG5 و اینترنت OWA آسیاتک (PTMP)

saeed0c
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

ptmp اسیاتک رادیو lhg 5 نصاب خودم. تنها پولی که به اسیاتک دادم فقط پول بسته بود. نه امکان سنجی نه نصب هیچی ندادم. تاپیکش هم زدم. فاصله 2400 متر. هیچ وقت لگ ندارم.

Untited.thumb.png.7019c2b0021bfd0a8b81626e0c0246e4.png

ویرایش شده توسط miladhaerian
لینک به دیدگاه

• ارسال 56
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

9 ساعت قبل، miladhaerian گفته است:

ptmp اسیاتک رادیو lhg 5 نصاب خودم. تنها پولی که به اسیاتک دادم فقط پول بسته بود. نه امکان سنجی نه نصب هیچی ندادم. تاپیکش هم زدم. فاصله 2400 متر. هیچ وقت لگ ندارم.

Untited.thumb.png.7019c2b0021bfd0a8b81626e0c0246e4.png

اگر من میدونستم میشه یک ریال به نصاب نمیدادم.

یه چیزایی میگفت مثل مک تست و نمیدونم سیگنال ضعیفه و اجازه نمیدن وصل بشی و ...

تعریف کن از کجا شروع شد؟ لینک تاپیکو بده لطفا.

لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

اگر من میدونستم میشه یک ریال به نصاب نمیدادم.

یه چیزایی میگفت مثل مک تست و نمیدونم سیگنال ضعیفه و اجازه نمیدن وصل بشی و ...

تعریف کن از کجا شروع شد؟ لینک تاپیکو بده لطفا.

همه چی رو اینجا نوشتم.
این هم دکل.

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، miladhaerian گفته است:

همه چی رو اینجا نوشتم.
این هم دکل.

چطور به پشتیبانی مک دستگاهتو دادی برای ست کردن؟ یوزر پسورد چطور بهت دادن؟ چون اینا رو نمیدن به کسی.

از سایت خریدی؟ تماس با پشتیبانی؟ یا حضوری؟

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

چطور به پشتیبانی مک دستگاهتو دادی برای ست کردن؟ یوزر پسورد چطور بهت دادن؟ چون اینا رو نمیدن به کسی.

از سایت خریدی؟ تماس با پشتیبانی؟ یا حضوری؟

فکر کنم توی تاپیکش کامل توضیح دادم. اول با خود شرکت تماس گرفتم قبول نکردن. بعدش زنگ زدم نمایندگی شهر. گفتم نصب رو خودم انجام میدم. واسم اکانت رو ساخت. گفت توی توضیحات نوشتم خودش نصب میکنه باهات همکاری کنن. توی تایم اداری زنگ زدم شرکت اکانتی که ساخت یوزر و پسورد ppoe گرفت. یوزر پسور رو توی پنل کاربری مینویسه. بعدش واسه ست کردن مک یه شماره داخلی دادن بهم که مخصوص اینکاره. و فکر کنم فقط واسه پاسخگویی به نمایندگی‌هاشونه. اما خداروشکر کار من رو راه انداختن و واسم ست کردن.

لینک به دیدگاه

این تست سرعت دوستانی که کنجکاو هستند بدونن.

خودم که خیلی خوشحالم اشک در چشمام جمع شده. البته روی 5جی سرعت 380 مگابیت هم دیدم ولی هیچی نت ثابت نمیشه و بالاترین سرعتی بوده که از نت ثابت گرفتم مخصوصا در بخش آپلود!

356074442_nettestspeed59a-Copy.thumb.png.89422cff75ca296cd740bc9aecade5bc.png

speedtest52mb.thumb.png.671a7857fb575bc38e28bf7e572be223.png

526357230_nettestspeeda-Copy.thumb.png.0ceb0fadae81084a10707e23ab38c3b0.png

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
در ۱۴۰۲/۴/۴ در 18:59، pedi9004 گفته است:

با سلام. منطقه کیانپارس که با میکروتیک MikroTik SXTsq Lite5 و ارتفاع زیاد(24 متر) و دید خوب به دکل اصلا کیفیت خوبی نداره وایرلس اسیاتک.

برای من هم کامل خراب شده چند هفته هست. باشون تماس میگیرم میگن مشکل Tx rx دستگاه خودته کاهش پیدا کرده. 

البته من دست نزدم بش دسد مستقیم هم به پاپ سایت دارم مانعی جلومون نیست.

میخام جمعش کنم. کلا توی ایران چیز خوب ماندی نیست!

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۶/۳۱ در 00:28، saeed0c گفته است:

برای من هم کامل خراب شده چند هفته هست. باشون تماس میگیرم میگن مشکل Tx rx دستگاه خودته کاهش پیدا کرده. 

البته من دست نزدم بش دسد مستقیم هم به پاپ سایت دارم مانعی جلومون نیست.

میخام جمعش کنم. کلا توی ایران چیز خوب ماندی نیست!

اوکیه برا من حدود یک ماه پیش همین وضعیت پیش اومده بود همینو دقیقا بم گفتن بهش گفتم بذار به یه انتن دیگه رو همون پاپ سایت وصل بشم تا اجازه داد وصل بشم همه چی اوکی شد

لینک به دیدگاه

53 دقیقه قبل، Sam-j گفته است:

اوکیه برا من حدود یک ماه پیش همین وضعیت پیش اومده بود همینو دقیقا بم گفتن بهش گفتم بذار به یه انتن دیگه رو همون پاپ سایت وصل بشم تا اجازه داد وصل بشم همه چی اوکی شد

دقیقا بگو برام با کدومشون صحبت کردی چون به ساپورت اصلی لایه یک چی بش میگن وصلت نمیکنن.

بش بگم به یکی دیگه وصلم کن؟ 

چون من خودمو ترکوندم هر چی پارامتر داخل رادیو بود عوض کردم 20 مگاهرتز سعی کردم روی یک باند قفلش کنم ولی لامثب درست نمیشه مشکل از خودشونه.

میتونی پارامترای شبکتو برام بفرستی داخل رادیو هست. یا از winbox یا 192.168.88.1

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

دقیقا بگو برام با کدومشون صحبت کردی چون به ساپورت اصلی لایه یک چی بش میگن وصلت نمیکنن.

بش بگم به یکی دیگه وصلم کن؟ 

چون من خودمو ترکوندم هر چی پارامتر داخل رادیو بود عوض کردم 20 مگاهرتز سعی کردم روی یک باند قفلش کنم ولی لامثب درست نمیشه مشکل از خودشونه.

میتونی پارامترای شبکتو برام بفرستی داخل رادیو هست. یا از winbox یا 192.168.88.1

هیچی زنگ زدم به همون شماره اصلی پشتیبانی 9000000 بخش ها رو زدم تا رسیدم پشتیبانی وایرلس اشتراکی OWA بعد از قبل اسکنر Winbox رو نگاه کردم دیدم به یدونه انتن دیگه سیگنال خیلی قوییی دارم ( به خیلیاشون دید دارم ولی دوتاشون سیگنال خوبی میده) گفتم میخوام برم روی S16 ( اون موقع روی S20 بودم ) یکم مٍن مٍن کرد گفت اگه ببرمت  راضی نبودی تا یه هفته نمیتونم دوباره تغییرش بدم ( قبلا که شاتل بودم اصلا چنین بحثی نداشت و هر وقت دلت میخواست خودت وصل میشدی ولی این اسیاتک باید مک ادرس رادیوت رو ثبت کنن توی اونی که میخوای وصل شی بهش ) گفتم اوکیه و بعد از 3 دقه تونستم وصل شم و خیلی بهتر شد چون سر قبلی با اینکه سیگنال قوی تری داشتم به شدت داشتم افت سیگنال نوسانی میگرفتم ( اولش بهم گفت مشکل از رادیوته و تیونرت ضعیف شده و فلان وبهمان )

از کدوم پارامترا اسکرین میخوای ؟ پارامترای وایرلس ؟

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Sam-j گفته است:

هیچی زنگ زدم به همون شماره اصلی پشتیبانی 9000000 بخش ها رو زدم تا رسیدم پشتیبانی وایرلس اشتراکی OWA بعد از قبل اسکنر Winbox رو نگاه کردم دیدم به یدونه انتن دیگه سیگنال خیلی قوییی دارم ( به خیلیاشون دید دارم ولی دوتاشون سیگنال خوبی میده) گفتم میخوام برم روی S16 ( اون موقع روی S20 بودم ) یکم مٍن مٍن کرد گفت اگه ببرمت  راضی نبودی تا یه هفته نمیتونم دوباره تغییرش بدم ( قبلا که شاتل بودم اصلا چنین بحثی نداشت و هر وقت دلت میخواست خودت وصل میشدی ولی این اسیاتک باید مک ادرس رادیوت رو ثبت کنن توی اونی که میخوای وصل شی بهش ) گفتم اوکیه و بعد از 3 دقه تونستم وصل شم و خیلی بهتر شد چون سر قبلی با اینکه سیگنال قوی تری داشتم به شدت داشتم افت سیگنال نوسانی میگرفتم ( اولش بهم گفت مشکل از رادیوته و تیونرت ضعیف شده و فلان وبهمان )

از کدوم پارامترا اسکرین میخوای ؟ پارامترای وایرلس ؟

همین پارامترای اصلی قسمت وایر لس.

grgft.thumb.jpg.3c93dc0b87048dc94b0afda314ad9bf6.jpg

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

همین پارامترای اصلی قسمت وایر لس.

grgft.thumb.jpg.3c93dc0b87048dc94b0afda314ad9bf6.jpg

image.thumb.png.d7f37a2544de760ddcf8f49bec8e9a9c.png

image.thumb.png.3ea2f999b091728e5599616e38bb1d19.png

بقیه موارد همه روی دیفالت های خود میکروتیک هست ( قبلا خیلی دست کاریشون کردم تاثیری نداره ) برداشتن بار پردازشی از روی خود روتر میکروتیک و بریج کردن به روتر پایین خیلی بیشتر میتونه تاثیر داشته بعد از تنظیم فیزیکی دقیق دید رادیو

لینک به دیدگاه

سلام. تایم دقیق اینکه از کی owa دارم رو یادم نیست ولی توی تاپیکا هست. از همون موقع تا الان هیییچ دست به آنتن نزدم.( یکی دوبار کار داشتم چرخوندم سمت یه جهت دیگه.) حتی گردگیری هم نکردم با اینکه ماهشهر خیلی گرد و خاک داشت. الان هیچ مشکی باهاش ندارم و کماکان با سرعت دانلود 5 مگابیت دانلود میکنم هر ساعت از شبانه روز. فقط یه مدت زمان حدودا یک ماه کلا به مشکل خورده بود، پکت لاست میگرفت. یکی دو ساعت قطع میشد، پینگ بالا، خلاصه هر مشکلی که واسه اینترنت اشک در میاره. دائما هم بهشون زنگ میزدم. اما انصافا گردن میگرفتن که مشکل از پاپ سایتشونه.(بودن کارشناسایی که مینداختن گردن من که فاصلم زیاده و از این حرفا. فاصله 2400 متر) سوال من هم این بود خب این پاپ سایت رو چرا درستش نمیکنید؟ میگفتن در دست پیگیری کشوریه و از این حرفا. خلاصه بعد از مدتی یکی دو روز اینترنتم قطع شد وقتی وصل شد کیفیت نداشت. زنگ زدم گفت پاپ سایت تجهیزاتش عوض شده و جهتا تغییر کرده. سرچ زدم یه انتن دیگه رو بهشون گفتم ادم کردن به همون پاپ سایت منتها یه رادیو دیگه. از اون موقع تا الان هیچ مشکلی نداشتم.

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است:

سلام. تایم دقیق اینکه از کی owa دارم رو یادم نیست ولی توی تاپیکا هست. از همون موقع تا الان هیییچ دست به آنتن نزدم.( یکی دوبار کار داشتم چرخوندم سمت یه جهت دیگه.) حتی گردگیری هم نکردم با اینکه ماهشهر خیلی گرد و خاک داشت. الان هیچ مشکی باهاش ندارم و کماکان با سرعت دانلود 5 مگابیت دانلود میکنم هر ساعت از شبانه روز. فقط یه مدت زمان حدودا یک ماه کلا به مشکل خورده بود، پکت لاست میگرفت. یکی دو ساعت قطع میشد، پینگ بالا، خلاصه هر مشکلی که واسه اینترنت اشک در میاره. دائما هم بهشون زنگ میزدم. اما انصافا گردن میگرفتن که مشکل از پاپ سایتشونه.(بودن کارشناسایی که مینداختن گردن من که فاصلم زیاده و از این حرفا. فاصله 2400 متر) سوال من هم این بود خب این پاپ سایت رو چرا درستش نمیکنید؟ میگفتن در دست پیگیری کشوریه و از این حرفا. خلاصه بعد از مدتی یکی دو روز اینترنتم قطع شد وقتی وصل شد کیفیت نداشت. زنگ زدم گفت پاپ سایت تجهیزاتش عوض شده و جهتا تغییر کرده. سرچ زدم یه انتن دیگه رو بهشون گفتم ادم کردن به همون پاپ سایت منتها یه رادیو دیگه. از اون موقع تا الان هیچ مشکلی نداشتم.

سیگنال من الان چطوره؟

000000000000009.thumb.jpg.b421b62b8015065f2532b1567904beb0.jpg

من با همین لگ دارم.

لینک به دیدگاه

فکر کنم مشکل از پاپ سایته سرکارم گزاشته طرف. جمعش کنم راحت شم یا برم یه شرکت دیگه ببینم چی دارن.

لینک به دیدگاه

55 دقیقه قبل، saeed0c گفته است:

سیگنال من الان چطوره؟

000000000000009.thumb.jpg.b421b62b8015065f2532b1567904beb0.jpg

من با همین لگ دارم.

سیگنالتون به نظر خوبه. مشکل از سمت خودشونه و اینکه کی درست بشه خدا میدونه. اگر میخوای شرکت عوض کنی توصیه به شما اینکه سمت شرکت های محلی نرید و حتما شرکت های معتبری باشه که تو کل کشور خدمات دارن.

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، miladhaerian گفته است:

سیگنالتون به نظر خوبه. مشکل از سمت خودشونه و اینکه کی درست بشه خدا میدونه. اگر میخوای شرکت عوض کنی توصیه به شما اینکه سمت شرکت های محلی نرید و حتما شرکت های معتبری باشه که تو کل کشور خدمات دارن.

زنگ زدم این سری گفت نه رادیوت مشکلی نداره به قول خودش یه سری تغییرات اعمال کرد همه چی درست شد!

ای خدا چرا این طوری میکنن کارشناساشون. یکی خوبه یکی بده!

لینک به دیدگاه

سلام با میکروتیک شما تا 100 مگابیت می تونین دریافت کنین و اینکه حداقل نیاز همین lhg5 هست !!! البته که کارکردش خیلی خیلی ارزونتره اما خب شما نو تهیه کردین و اینکه اگر کیفیت و سرعت بالاتر بخواین باید یدونه میکروتیک دیگه هم تهیه کنین رو دکل خودشون براتون ptp کنن . و اینکه الان سرعت شما مخصوصا در بخش اپلود فوق العاده هست ! 

لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، Divine گفته است:

سلام با میکروتیک شما تا 100 مگابیت می تونین دریافت کنین و اینکه حداقل نیاز همین lhg5 هست !!! البته که کارکردش خیلی خیلی ارزونتره اما خب شما نو تهیه کردین و اینکه اگر کیفیت و سرعت بالاتر بخواین باید یدونه میکروتیک دیگه هم تهیه کنین رو دکل خودشون براتون ptp کنن . و اینکه الان سرعت شما مخصوصا در بخش اپلود فوق العاده هست ! 

مدل بهتر چی هست؟ یه مدل داره همین شکلیه فقط ac هست.

اتفاقا میخام ptp کنم چون امروز پشتیبانی گفت اگر جا داشته باشیم بهتره ptp کنید چون میشه فرکانسو تیون کرد.

کارکردشو گشتم ندیدم مدل های دیگه زیاد بود ولی lhg5 اصلا ندیدم. شاید دیوار تهران باشه...

سرعت آپلود اولا عالی بود الان لگ دارم و TXم نوسان شدید داره. که همون آپلود باشه. امروز یه مقدار بهترش کرد...

لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، saeed0c گفته است:

مدل بهتر چی هست؟ یه مدل داره همین شکلیه فقط ac هست.

اتفاقا میخام ptp کنم چون امروز پشتیبانی گفت اگر جا داشته باشیم بهتره ptp کنید چون میشه فرکانسو تیون کرد.

کارکردشو گشتم ندیدم مدل های دیگه زیاد بود ولی lhg5 اصلا ندیدم. شاید دیوار تهران باشه...

سرعت آپلود اولا عالی بود الان لگ دارم و TXم نوسان شدید داره. که همون آپلود باشه. امروز یه مقدار بهترش کرد...

بهتر که نیستن برد و سرعت بیشتری رو ساپرت میکنن dynadish برای شما ارزش خرید نداره سرعت تا 1000 مگ ساپرت میکنه اما خیلی گرونه شما یدونه دیگه lhg5بخر بده بهشون برات ptp کنن تا 100 مگ اوکی جواب هست و اینکه یه نکته هست هردو طرف رو بگین poe گیگ بزارن که اگر پهنای باند جواب داد 100 مگر داشته باشین 

ویرایش شده توسط Divine
لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Divine گفته است:

بهتر که نیستن برد و سرعت بیشتری رو ساپرت میکنن dynadish برای شما ارزش خرید نداره سرعت تا 1000 مگ ساپرت میکنه اما خیلی گرونه شما یدونه دیگه lhg5بخر بده بهشون برات ptp کنن تا 100 مگ اوکی جواب هست و اینکه یه نکته هست هردو طرف رو بگین poe گیگ بزارن که اگر پهنای باند جواب داد 100 مگر داشته باشین 

هوووم.

در مورد poe گیگ منظورتون دقیق متوجه نشدم. کابل کت بالاتر یا خود آداپتور قویتر؟

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، Divine گفته است:

میگم شده تا حالا کسی 2 تا p2p بگیره؟ مثلا من دو تا سرویس بگیرم ازشون هر دوتاش هم ptp کنم. یعنی 4 تا دیش LH5 ؟ یا قبول نمیکنن؟

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

زنگ زدم این سری گفت نه رادیوت مشکلی نداره به قول خودش یه سری تغییرات اعمال کرد همه چی درست شد!

ای خدا چرا این طوری میکنن کارشناساشون. یکی خوبه یکی بده!

image.thumb.jpeg.e3ae7fd1fcf75f7e2c0fe9b0b64583d3.jpeg

7 ساعت قبل، Divine گفته است:

دیگه اون میشه تعرفه پهنای باند اختصاصی خیلی گرون درمیاد ولی باید فشار اورد به هرحال ساکنین همکاری کنن قیمت سرکوب بشه خیلی کارا میشه کرد

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، Divine گفته است:

POE هم که هیچ ربطی به پهنای باند ارائه شده نداره اگه منظورتون PPOE هست اونم باز میره تو اختصاصی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...