رفتن به مطلب

آیا در حال حاضر خرید باندل ddr5 به صرفه هست؟

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود خدمت عزیزان

به نظرتوت ارزش داره الان باندل ddr5 خرید

احتمال ارزون شدن رم های ddr5 تا آخر سال وجود داره یا نه؟

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، PowerElectron گفته است:

درود خدمت عزیزان

خوب اره همه قطعات کامپیوتری داره ارزون میشه اما رم ddr5 چون جدیده مطمئن نیستم به عنوان مثال یه سال پیش قیمت یه سی پی یو ۱۳۰۰ بود اما حالا ۶۰۰ احتمال کم داره که قیمت رم بیاد پایین قیمت رم بیشتر مواقع ثابت رو به پایین و از نظرم ارزش دار ddr5 بخرید چون ف کانس های بالایی دارن و خیلی قدرتمنده بستگی به بودجه اتون داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و عرض ادب خدمت استارتر

دوست عزیز چی آخه تو این مملکت ارزون شده تالا؟! (البته گرافیک که اونم مربوط به ما نیست)

شما اگه پولی داری هرچه زودتر سیستمت رو بخر

شک نکن دلار دومرتبه بالا میره

• لایک 4
  • ممنونم 1
  • چرا؟! 1
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، behy گفته است:

دوست عزیز چی آخه تو این مملکت ارزون شده تالا؟! (البته گرافیک که اونم مربوط به ما نیست)

دقیقا

هرچیزی میخوای تو همون لحظه بخر

لینک به دیدگاه

درود بر همه

الا قیمت رمهای D5 همیچین بدکم نیست

یه 16 گیگ باس 4800 قیمتش 2.450 هستش

تقریبا 800 تومن گرون تر از 16 گیگ d4 باس 3200
800 تفاوت زیادی نیست که بخای براش صبر کنی

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

بعضی چیزها با گذشت زمان و امدن نسل ها جدیدتر ازرون میشن ، مثل قطعات کامپیوتر ، گوشی موبایل و تلویزیون و غیره ...یادم میاد 12 سال پیش از خود آقای حسینی 2500k رو 450 تومان خریدم با دلار هزار تومان الانم با دلار بالای 50 هزار تومن الان همون سی پی یو 450 تومان تا 500 هست ، این قطعات چون مرگ ندارن بعداز چند سال همه میرن نسل جدیدتر وبهتر بلا استفاده میشن و روز به روز ارزونتر میشن از کشورهای دیگه هم وارد میشه دیگه تمومی نداره ، اگر پولت زیاده ، مشکل مالی نداری بخر 

لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است:

بعضی چیزها با گذشت زمان و امدن نسل ها جدیدتر ازرون میشن ، مثل قطعات کامپیوتر ، گوشی موبایل و تلویزیون و غیره ...یادم میاد 12 سال پیش از خود آقای حسینی 2500k رو 450 تومان خریدم با دلار هزار تومان الانم با دلار بالای 50 هزار تومن الان همون سی پی یو 450 تومان تا 500 هست ، این قطعات چون مرگ ندارن بعداز چند سال همه میرن نسل جدیدتر وبهتر بلا استفاده میشن و روز به روز ارزونتر میشن از کشورهای دیگه هم وارد میشه دیگه تمومی نداره ، اگر پولت زیاده ، مشکل مالی نداری بخر 

حامد جان i5 2500k منم داشتم به طور قطع میگم از نظر کیفیت ساخت و قدرت توی نسل خودش بعد از گذشت این همه سال هنوز یک شاهکار intel  هست 

یادمه زمان ورودش اینقدر سریع فروش میرفت که باید از یه هفته قبلش با تامین کننده قید میکردی برات جدا تهییه کنه و بزاره کنار 

این پردازنده یکی از دوستای کوچولو اورکلاکر ها بود زمان خودش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
8 ساعت قبل، lvy Bridge گفته است:

خوب اره همه قطعات کامپیوتری داره ارزون میشه اما رم ddr5 چون جدیده مطمئن نیستم به عنوان مثال یه سال پیش قیمت یه سی پی یو ۱۳۰۰ بود اما حالا ۶۰۰ احتمال کم داره که قیمت رم بیاد پایین قیمت رم بیشتر مواقع ثابت رو به پایین و از نظرم ارزش دار ddr5 بخرید چون ف کانس های بالایی دارن و خیلی قدرتمنده بستگی به بودجه اتون داره

درسته ممنونم از شما

7 ساعت قبل، behy گفته است:

عرض ارادت مهندس جان

راست میگی

همین چنده ماه پیش قبل عید و بعد عید خیلی فرق کرد قطعات 

منتهی نمی دونم این بحث های سیاسی که دارن پشت پرده مذاکره می کنن و اینا و وضعیت دلار چطور بشه خودش قضیه مبهمی داره

6 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر همه

الا قیمت رمهای D5 همیچین بدکم نیست

یه 16 گیگ باس 4800 قیمتش 2.450 هستش

تقریبا 800 تومن گرون تر از 16 گیگ d4 باس 3200
800 تفاوت زیادی نیست که بخای براش صبر کنی

درود

اونی که میگید ۲.۴۵۰ هست لینک خریدش رو می تونید بدید بهم‌؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
3 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است:

درود ممنونم از شما

البته وسایل الکترونیکی رو هر سال بتونی عوض کنی و جدیدشو بخری ضررت کمتر میشه منتهی باید بودجه اشم باشه دیگه

ولی خب الان به خاطر بحث های سیاسی که هست می ترسم دلار خیلی بیاد پایین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
3 ساعت قبل، PowerElectron گفته است:

درود ممنونم از شما

البته وسایل الکترونیکی رو هر سال بتونی عوض کنی و جدیدشو بخری ضررت کمتر میشه منتهی باید بودجه اشم باشه دیگه

ولی خب الان به خاطر بحث های سیاسی که هست می ترسم دلار خیلی بیاد پایین

برادر کی ارزون شده تا حالا ؟ دلار همیشه صعودی بوده نهایت یکمی نوسان زده دوباره رفته بالا

در سال 1402 همچنان منتظر ارزونی هستیم مگر اتفاق خاصی افتاده ؟ اقتصاد درست شده ؟ ارزش پولی بالا رفته ؟ قدرت خرید بالا رفته ؟

هر وقت درامد بالا رفت قدرت خرید بهتر شد اقتصاد درست شد تولید درست شد سیاست درست شد و خیلی چیزهای دیگه اون موقع انتظار ثبات قیمتی خواهیم داشت !!!

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، PowerElectron گفته است:

درود خدمت عزیزان

سوالتون رو اگر اینطوری بپرسیم: آیا خرید سیستم DDR5 با قیمت های فعلی منطقیه؟

بله، قیمت رمهای DDR5 منطقی تر از گذشته شده. و ظرف یک سال آینده روند کاهش قیمت رمهای DDR5 با ورود نسل بعدی پردازنده ها که از فرکانس های بالاتر پشتیبانی می کنند ادامه خواهد داشت و بازهم کاهش پیدا خواهد کرد.

اما در حال حاضر خریدشون با قیمت فعلی منطقیه چون - خرید سیستم DDR4 دیگه منطقی نیست.

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، lvy Bridge گفته است:

کدوم CPU دقیقا؟ من یه 5600G زمستون پیش خریدم روی 5800 الان همین CPU ارزون تر از 9500 تومن پیدا نمی شه. 32 گیگ رم DDR4 رو نزدیک 4400 خریدم الان همونم نزدیک 4800-5000 شده. من پول نداشتم اگرنه همون موقع روی 10-11 تومن می شد یه 6900XT برداشت دست دو تمیز الان ولی زیر 16-17 تومن پیدا نمی شه. که بازم با این حال نسبت به خرید گرافیک نو صرفش بیشتره. من دقیقا چند ساله یه تک تومنی بیش از حد نیازم ریال نگه نمی دارم. هر چی پول دارم شده دسته کلنگ بخرم، می خرم ولی ریال نگه نمی دارم.

در جواب استارتر هم باید بگم شما هر چیزی رو که نیاز داری بخری یا اول و آخر خواهی خرید، بدون که هر چی زود تر بخریش به نفعته. شما اگر اول و آخر لازمه یه سیستم نو بخری و استفاده کنی همین الان بخر. چون بعدا بشینی ارزون بشه (که هیچوقت نمی شه همیشه 1000 می ره بالا 200 تومن میاد پایین)، بعد موجودی بازار ایران دست چند نفره  کم می شه اصلا گیر نمیاد یا نسل جدید می خواد بیاد شما تازه می شینی حساب کتاب کنی همین قطعات موجود رو بخری بهتره یا باز صبر کنی ببینی نسل جدید با چه قیمتی وارد می شه و اوضاع چی می شه...خلاصه من پیشنهادم اینکه بخر استفاده کن.

وارد این چرخه ی "ببینم چی می شه" نشو😆 اگرنه هیچ وقت چیزی نمی خری:

"ارزش داره بخرم؟...صبر کنم ببینم ارزون تر می شه؟... قطعات جدید می خواد بیاد باز صبر کنم... قطعه جدید اومده ولی گرونه... قطعه جدید بلاخره قیمتش اومد پایین ولی صبر کنم باز پایین تر میاد؟...ارزش داره بخرم؟...صبر کنم ببینم ارزون تر می شه؟ و..."

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، HK888 گفته است:

کدوم CPU دقیقا؟ من یه 5600G زمستون پیش خریدم روی 5800 الان همین CPU ارزون تر از 9500 تومن پیدا نمی شه. 32 گیگ رم DDR4 رو نزدیک 4400 خریدم الان همونم نزدیک 4800-5000 شده. من پول نداشتم اگرنه همون موقع روی 10-11 تومن می شد یه 6900XT برداشت دست دو تمیز الان ولی زیر 16-17 تومن پیدا نمی شه. که بازم با این حال نسبت به خرید گرافیک نو صرفش بیشتره. من دقیقا چند ساله یه تک تومنی بیش از حد نیازم ریال نگه نمی دارم. هر چی پول دارم شده دسته کلنگ بخرم، می خرم ولی ریال نگه نمی دارم.

در جواب استارتر هم باید بگم شما هر چیزی رو که نیاز داری بخری یا اول و آخر خواهی خرید، بدون که هر چی زود تر بخریش به نفعته. شما اگر اول و آخر لازمه یه سیستم نو بخری و استفاده کنی همین الان بخر. چون بعدا بشینی ارزون بشه (که هیچوقت نمی شه همیشه 1000 می ره بالا 200 تومن میاد پایین)، بعد موجودی بازار ایران دست چند نفره  کم می شه اصلا گیر نمیاد یا نسل جدید می خواد بیاد شما تازه می شینی حساب کتاب کنی همین قطعات موجود رو بخری بهتره یا باز صبر کنی ببینی نسل جدید با چه قیمتی وارد می شه و اوضاع چی می شه...خلاصه من پیشنهادم اینکه بخر استفاده کن.

دوست عزیز اشاره کردم قطعات جدید ارزون شدنشون خیلی احتمالش کمه و اگرنه من خودم دو سال پیش میخواستم سیستم جمع کنم  قیمت همین سی پی یو که الان دارم (3570) قیمتش 1 میلیون سیصد بود الان چنده الان شیشصد  قطعات جدید ارزون نمیشه باید چند نسل دیگه بیاد ddr6 معرفی بشع تا اینا یکم ارزون شن بعدشم من راجب گرافیک حرف نزدم بازار گرافیک همیشه رو به بالا است من راجب سی پی یو و ssd و رم حرف زدم البته که رم گفتم ثابت رو به پایین ولی جدیداش مثل ddr4 ddr5 رو به بالا در تکامل جمله ام باید بگم سی پی یو یا رم یا اس اس دی که دموده میشه و قدیمی ارزون میشه واگرنه قطعات جدید ارزون نمیشه حالا شاید یکم منظورمو بد به استارتر رسونده باشم

ویرایش شده توسط lvy Bridge
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، lvy Bridge گفته است:

دوست عزیز اشاره کردم قطعات جدید ارزون شدنشون خیلی احتمالش کمه و اگرنه من خودم دو سال پیش میخواستم سیستم جمع کنم  قیمت همین سی پی یو که الان دارم (3570) قیمتش 1 میلیون سیصد بود الان چنده الان شیشصد  قطعات جدید ارزون نمیشه باید چند نسل دیگه بیاد ddr6 معرفی بشع تا اینا یکم ارزون شن بعدشم من راجب گرافیک حرف نزدم بازار گرافیک همیشه رو به بالا است من راجب سی پی یو و ssd و رم حرف زدم البته که رم گفتم ثابت رو به پایین ولی جدیداش مثل ddr4 ddr5 رو به بالا در تکامل جمله ام باید بگم سی پی یو یا رم یا اس اس دی که دموده میشه و قدیمی ارزون میشه واگرنه قطعات جدید ارزون نمیشه حالا شاید یکم منظورمو بد به استارتر رسونده باشم

این چیزی که شما دارید میگید بنظر من میشه قطعات از رده خارج یا قطعاتی که متقاضی بسیار کمی داره و بخاطر این افت قیمت زیادی داشتن،وگرنه شما قیمت i3 9100  یا ۱۰۱۰۰رو با ۱۲۱۰۰ مقایسه کنی میبینی که اختلاف قیمت چندانی ندارن،ولی این کجا و آن کجا

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Grayli گفته است:

این چیزی که شما دارید میگید بنظر من میشه قطعات از رده خارج یا قطعاتی که متقاضی بسیار کمی داره و بخاطر این افت قیمت زیادی داشتن،وگرنه شما قیمت i3 9100  یا ۱۰۱۰۰رو با ۱۲۱۰۰ مقایسه کنی میبینی که اختلاف قیمت چندانی ندارن،ولی این کجا و آن کجا

9100 هم ارزون تر شده 8100 ارزون تر شده چرا اختلاف نداره برید قیمت هارو چک کنید 8100 سه تومن بود شد دو نیم

لینک به دیدگاه

هم اکنون، lvy Bridge گفته است:

9100 هم ارزون تر شده 8100 ارزون تر شده چرا اختلاف نداره برید قیمت هارو چک کنید 8100 سه تومن بود شد دو نیم

همین الان قیمت 9100f ۳۴۰۰ قیمت 12100f هم 4000 تمن.حالا اگه جای دیگه اختلاف بیشتری دارن نمیدونم

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Grayli گفته است:

همین الان قیمت 9100f ۳۴۰۰ قیمت 12100f هم 4000 تمن.حالا اگه جای دیگه اختلاف بیشتری دارن نمیدونم

تا همین چند وقت پیش 9100 4 تومن بود و 12100 هم 5 تومن بود میگم قطعات داره ارزون میشه شما میگی نه 8100 سه تومن بود الان شده دو نیم سی پی یو رو به پایین 

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، PowerElectron گفته است:

درود

اونی که میگید ۲.۴۵۰ هست لینک خریدش رو می تونید بدید بهم‌؟

درودی دوباره

لینک که طبق قوانین نمیتونم بزارم

شما تو گوگل اینو سرچ کن Ram Crucial UDIMM 16GB DDR5 4800MHz CL40

بعد وارد ایمالز شو

فروشندگانشو میبینی

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۴/۱۰ در 23:34، PowerElectron گفته است:

درود خدمت عزیزان

ddr5  از کیت 32gbبه بالاش ارزش هزینه کردن داره برای 16gbهمون بهتر که مادربرد با ساپورتddr4 تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
1 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

ddr5  از کیت 32gbبه بالاش ارزش هزینه کردن داره برای 16gbهمون بهتر که مادربرد با ساپورتddr4 تهیه کنید.

درسته 

منم برسی کردم ۱۶ گیگ ارزش هزینه کردن نداره

مگه بری سراغ ۳۲ گیگ ها

15 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درودی دوباره

لینک که طبق قوانین نمیتونم بزارم

شما تو گوگل اینو سرچ کن Ram Crucial UDIMM 16GB DDR5 4800MHz CL40

بعد وارد ایمالز شو

فروشندگانشو میبینی

درود

میخواستم دوتا ۸ باشه که پرفورمنس بهتری داره

که قیمت های مناسبی ندارن

ولی ۳۲ گیگ گرفتن ارزش داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۲/۴/۱۱ در 10:56، Hassan.SK گفته است:

برادر کی ارزون شده تا حالا ؟ دلار همیشه صعودی بوده نهایت یکمی نوسان زده دوباره رفته بالا

در سال 1402 همچنان منتظر ارزونی هستیم مگر اتفاق خاصی افتاده ؟ اقتصاد درست شده ؟ ارزش پولی بالا رفته ؟ قدرت خرید بالا رفته ؟

هر وقت درامد بالا رفت قدرت خرید بهتر شد اقتصاد درست شد تولید درست شد سیاست درست شد و خیلی چیزهای دیگه اون موقع انتظار ثبات قیمتی خواهیم داشت !!!

درسته بله

تو ایران هیچ چیز قابل پیش بینی نیست

و این حرف شما رو باید آویز گوشم کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۲/۴/۱۱ در 13:12، HK888 گفته است:

وارد این چرخه ی "ببینم چی می شه" نشو😆 اگرنه هیچ وقت چیزی نمی خری:

"ارزش داره بخرم؟...صبر کنم ببینم ارزون تر می شه؟... قطعات جدید می خواد بیاد باز صبر کنم... قطعه جدید اومده ولی گرونه... قطعه جدید بلاخره قیمتش اومد پایین ولی صبر کنم باز پایین تر میاد؟...ارزش داره بخرم؟...صبر کنم ببینم ارزون تر می شه؟ و..."

درود 

حاجی خیلی خودمونی و اوکی راهنمایی کردی دمت گرم 😁

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
18 ساعت قبل، lvy Bridge گفته است:

تا همین چند وقت پیش 9100 4 تومن بود و 12100 هم 5 تومن بود میگم قطعات داره ارزون میشه شما میگی نه 8100 سه تومن بود الان شده دو نیم سی پی یو رو به پایین 

وارد کننده ها همیشه یه قدم از شما جلوترن

قیمت سی پی یو درسته امده پایین

ولی بجاش قیمت مادربرد رفته بالا

مادربردی که تا یک ماه پیش 4500 بود الان شده 5500

این سی پی یو هم مقطعی هست یکی دو ماه دیگه قیمتش دوباره میره بالا

لینک به دیدگاه

هم اکنون، WINNER گفته است:

وارد کننده ها همیشه یه قدم از شما جلوترن

قیمت سی پی یو درسته امده پایین

ولی بجاش قیمت مادربرد رفته بالا

مادربردی که تا یک ماه پیش 4500 بود الان شده 5500

این سی پی یو هم مقطعی هست یکی دو ماه دیگه قیمتش دوباره میره بالا

اوهوم ولی خدایی مادربرد خیلی گرون شده مادربرد من 800 بود الان 1200 بزور گیر میاد 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، PowerElectron گفته است:

میخواستم دوتا ۸ باشه که پرفورمنس بهتری داره

که قیمت های مناسبی ندارن

ولی ۳۲ گیگ گرفتن ارزش داره

32 گیگ وقتی ارزش داره که ازش استفاده کنی

وقتی هیچ استفاده ای نبری دلیلی برای خرید هم نداره

اگر کارت گرافیکت و دیگر قطعاتت برای بازی طوری هست 16 گیگ رو فول کنی اون موقع برو برا 32

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...