رفتن به مطلب

مطمئن نبودن از سلامت گرافیک RTX 2060 super dual palit

اشتراک گذاری

Recommended Posts

۱ ساعت قبل، mahdi-gamer گفته است:

در حال حاضر که دمای خونه خیلی پایینه کولر رو به کیس روشنه
باید پس یک گرد گیری کنم گرافیکو باز تست کنم

یبار قطعات بیرون کیس اسمبل کنید ببینید دما چقدر میشه این دما برای این گرافیک اصلا منطقی نیست اونم با باد کولر  گرافیک ماین شده میخری کنارش یه خمیر خوب 500 تا 1 تومن هم بخرید همراه با پد

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

یبار قطعات بیرون کیس اسمبل کنید ببینید دما چقدر میشه این دما برای این گرافیک اصلا منطقی نیست اونم با باد کولر  گرافیک ماین شده میخری کنارش یه خمیر خوب 500 تا 1 تومن هم بخرید همراه با پد

سلام
خواستم اینکار رو بکنم بایوس رو که چک کردم دیدم دو تا هارد هام رید صفر هستن نمیتونم از مادربرد جداشون کنم

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، mahdi-gamer گفته است:

سلام
خواستم اینکار رو بکنم بایوس رو که چک کردم دیدم دو تا هارد هام رید صفر هستن نمیتونم از مادربرد جداشون کنم

دوباره وصل میکنید خو

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

دوباره وصل میکنید خو

خب اطلاعات میپره هارد دیگه ندارم بتونم بکاپ بگیرم

لینک به دیدگاه

دمای 35 خوبه که ..

ببین تو دو حالت پاور مد فن گرافیک ت خاموش نیست؟

دومین نکته ممکنه رو پرفرمنس مد میزاری در حالت idl کلاک کارتت رو چند میشه ؟

اگه مورد اول نباشه احتمال میدم کلاک کارتت مکس میشه واسه همون دما بالاست 

در کل هم مکس پرمرمنس رو فقط رو گیمی که مشکل کلاک داره بصورت خاص بزار نه حالت استفاده معمول (عمومی)انویدیا 12.thumb.jpg.9a3d8612ba651f290689e03573bb59ea.jpg

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، amir* گفته است:

دمای 35 خوبه که ..

در کل هم مکس پرمرمنس رو فقط رو گیمی که مشکل کلاک داره بصورت خاص بزار نه حالت استفاده معمول (عمومی)انویدیا 12.thumb.jpg.9a3d8612ba651f290689e03573bb59ea.jpg

سلام 
بله توی حالت ایدل کلاک کارتم 300 مگاهرتزه
بعد حالت پرفورمنس مود که میزارم آیدل کارتم از 34 میره 49 تا 55 ولی کلاکش همون 300 مگاهرتزه

ویرایش شده توسط mahdi-gamer
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، amir* گفته است:

دمای 35 خوبه که ..

یک نکته دیگه هم اینکه توی افتربرنر با اینکه دمای کارت تا 83 درجه میرسه ولی از میانگین کارت های 2060 سوپر 400 تا امتیاز برتره

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۴/۱۷ در 11:58، amir* گفته است:

دمای 35 خوبه که ..

یک چیزی رو یادم رفت بگم
این که گرافیک کلا استاپ فن نمیده
یعنی رو ایدل هم که هست با دمای 34 درجه فن هاش روی 29 درصد کار می کنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و عرض ادب

دوست عزیز متاسفانه این مشکلات ذاتی این کارت هست و کولینگ کارت یه مقدار با حرارت تولید شده متناسب نیست و(خود منم یک عددش رو با همین مشکلات دارم و خمیر رو هم با mastergel maker عوض کردم و تاثیری نداشت)

چون به صورت جهشی دما افزایش پیدا نمیکنه مشکل از خمیر نیست و از عدم توانایی انتقال حرارت از هیت سینک به محیط هست

اگر حساسید داخل afterburner ،  مقدار  power limit زو کاهش بدید تا مثلا 90 درصد تا دما کمتر افزایش پیدا کنه.

لینک به دیدگاه

18 ساعت قبل، farid68 گفته است:

سلام و عرض ادب

دوست عزیز متاسفانه این مشکلات ذاتی این کارت هست و کولینگ کارت یه مقدار با حرارت تولید شده متناسب نیست و(خود منم یک عددش رو با همین مشکلات دارم و خمیر رو هم با mastergel maker عوض کردم و تاثیری نداشت)

چون به صورت جهشی دما افزایش پیدا نمیکنه مشکل از خمیر نیست و از عدم توانایی انتقال حرارت از هیت سینک به محیط هست

اگر حساسید داخل afterburner ،  مقدار  power limit زو کاهش بدید تا مثلا 90 درصد تا دما کمتر افزایش پیدا کنه.

آره دما حدودا بعد از 40 ثانیه میره بالا
ولی بعدش سریع میاد پایین 
خیلی خوندم که کولینگ این کارت مشکل داره ولی نمیدونستم بهش آسیب میزنه یا نه
فکر می کردم مشکل از کارت من هستش

خیلی نگران بودم

ممنون بابت راهنمایی

ویرایش شده توسط mahdi-gamer
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام

باید بگم منم مشکل شما رو دارم. قبلا گرافیک 580 داشتم و چون زیاد داغ میکرد کلی تلاش کردم و راهش رو پیدا کردم. الانم گرافیک مشابه شما از دوستمون آقای مافی خریداری کردم. گفتم انودیا مثل amd مشکل حرارت نداره و تو تستهای سایتهای معتبر هم چک کردم ولی متاسفانه این مدل گرافیک به خاطر تخیلی بودن و عدم همخوانی بایوس با کارت این مشکل رو داره. در اصل بایوس فاندر ادیشن یا همون فابریک انودیا روشه که نباید باشه. اولین راه آندر ولت هست. توی گوگل سرچ کنید راحت ترین آندر ولت کردن هم با نرم افزار after burner هست

اگر گیر کردید بپرسید تا بنده و دوستان بگیم.

دومین راه استفاده از بایوس کارتهای مشابه دیگر که ولتاژ کاری پایین تری دارند هست. روی گرافیکای دیگه تست شده توسط خودم و عالی بوده. بهترین بایوسها مال گیگا مدل گیمینگ و ام اس آی مدل گیمینگ هستند. که البته تو این مدل گرافیک بایوس همخوان پیدا نمیشه یا اگرم بشه با خود این لعنتی یکی هست. بنده رو همین گرافیک چند تا بایوس زدم حتی از برندهای دیگه ولی جواب نداد. بایوس خود پالیت جت استریمم زدم ولی کارت کار نمیکنه روی اون بایوس. روی سایت پالیت هم بایوس نیست. خواستم بایوس گیگا و ام اس آی هم بزنم ولی چون خروجی تصویرشون یکی نیست و گرافیک داخلی هم ندارم که اگر کارت بریک شد برش گردونم منصرف شدم. بهترین کار آندر ولت با آفتر بورنر هست که انجام دادم و 5 الی 7 درجه خنک تر شد.  تو تست نیم ساعت بازی از 77 فراتر نرفت دما و بیشتر رو 75 بود. البته با ولتاژ کاری 1 و فرکانس 2000. بهتر هم میشه چون هنوز کامل تست نکردم. روی ولتاژ 975 میل کرش میکرد. شاید بشه روی 985 یا 990 هم رو فرکانس 2000 پایدار بشه.لعنتی دمای کل کیس رو بالا میبرد. اول فکر کردم کاره cpu هست چون اونم به همراه رم آور بود . از 3.4 روی 4.2 و رم از 2.66 روی 3600. دمای cpu تا 85 و کارت تا 83 میرفت ولی الان با آندر ولت نهایتا هردو روی 77 میرن.

IMG_20230816_181154.jpg

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۴/۱۸ در 15:51، farid68 گفته است:

سلام و عرض ادب

سلام

دوست عزیز پاور لیمیت فرکانس کاری رو کاهش میده برای همین خنک تر میشه. بنده اصلا به خاطر این که گرافیکای انودیا خنک تر هستند و بتونم بدون گرما آورش کنم این کارت رو خریدم که برعکس شد و داغ تر شد. وگرنه 5700 xt با قیمت پایین تر بود و هم قدرت همین کارت بود. باید آندر ولت کرد

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۵/۲۵ در 16:07، blooder گفته است:

سلام

باید بگم منم مشکل شما رو دارم. قبلا گرافیک 580 داشتم و چون زیاد داغ میکرد کلی تلاش کردم و راهش رو پیدا کردم. الانم گرافیک مشابه شما از دوستمون آقای مافی خریداری کردم. گفتم انودیا مثل amd مشکل حرارت نداره و تو تستهای سایتهای معتبر هم چک کردم ولی متاسفانه این مدل گرافیک به خاطر تخیلی بودن و عدم همخوانی بایوس با کارت این مشکل رو داره. در اصل بایوس فاندر ادیشن یا همون فابریک انودیا روشه که نباید باشه. اولین راه آندر ولت هست. توی گوگل سرچ کنید راحت ترین آندر ولت کردن هم با نرم افزار after burner هست

اگر گیر کردید بپرسید تا بنده و دوستان بگیم.

دومین راه استفاده از بایوس کارتهای مشابه دیگر که ولتاژ کاری پایین تری دارند هست. روی گرافیکای دیگه تست شده توسط خودم و عالی بوده. بهترین بایوسها مال گیگا مدل گیمینگ و ام اس آی مدل گیمینگ هستند. که البته تو این مدل گرافیک بایوس همخوان پیدا نمیشه یا اگرم بشه با خود این لعنتی یکی هست. بنده رو همین گرافیک چند تا بایوس زدم حتی از برندهای دیگه ولی جواب نداد. بایوس خود پالیت جت استریمم زدم ولی کارت کار نمیکنه روی اون بایوس. روی سایت پالیت هم بایوس نیست. خواستم بایوس گیگا و ام اس آی هم بزنم ولی چون خروجی تصویرشون یکی نیست و گرافیک داخلی هم ندارم که اگر کارت بریک شد برش گردونم منصرف شدم. بهترین کار آندر ولت با آفتر بورنر هست که انجام دادم و 5 الی 7 درجه خنک تر شد.  تو تست نیم ساعت بازی از 77 فراتر نرفت دما و بیشتر رو 75 بود. البته با ولتاژ کاری 1 و فرکانس 2000. بهتر هم میشه چون هنوز کامل تست نکردم. روی ولتاژ 975 میل کرش میکرد. شاید بشه روی 985 یا 990 هم رو فرکانس 2000 پایدار بشه.لعنتی دمای کل کیس رو بالا میبرد. اول فکر کردم کاره cpu هست چون اونم به همراه رم آور بود . از 3.4 روی 4.2 و رم از 2.66 روی 3600. دمای cpu تا 85 و کارت تا 83 میرفت ولی الان با آندر ولت نهایتا هردو روی 77 میرن.

IMG_20230816_181154.jpg

خیلی ممنون
اره خودمم اندر ولت کردم و رفتم اف پی اس لیمیت گذاشتم روی 60 اف پی اس
دما توی گیما روی فول اچ دی از 65 بالا تر نمیره (ولی خب اف پی اس زیادی از دست میدم که به خاطرش از خرید این کارت پشیمونم)

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، mahdi-gamer گفته است:

خیلی ممنون
اره خودمم اندر ولت کردم و رفتم اف پی اس لیمیت گذاشتم روی 60 اف پی اس
دما توی گیما روی فول اچ دی از 65 بالا تر نمیره (ولی خب اف پی اس زیادی از دست میدم که به خاطرش از خرید این کارت پشیمونم)

سلام ذات 2060  این طوریه یعنی ذات نسل 2 اینطوریه. من هرکاری کردم نشد. بایوس کارتهای زیادی رو زدم ولی دریغ که نشد. تازه این مدل خنک کننده جالبی هم نداره

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام وقت بخیر تاپیک رو شانسی دیدم
این دما برای 2060 سوپر کاملا عادیه و هیچ جای نگرانی نداره حداکثر دمای این چیپ تا 88 موردی نداره دما های پایین مثل 70تا 75 برای مدل های 3 فن مثل راگ یا آئورس هست برای دو فن ها این نرماله. برای یه مشتری کارت 2060سوپر نو پلمپ باز کردیم ببندیم رو سیستمش دمای فورمارک 83 بود تنها و تنها مدل خنک در دو فن ها دوال ایسوس هست که دماش 78 عه. پس نگران نباشین و تا جای ممکن از از کارت استفاده کنین.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...