رفتن به مطلب

برق ١١٠ پرينتر ..راهنمايي كنيد لطفا

mmdreza
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان عزيز

يه پرينتر اپسون ١٤٣٠ گرفتم كابل برق كه روش هست ٢٢٠ هست اما پشت دستگاه زده كه بايد برق ١١٠ بهش وصل شه

از چندين نفر سوال پرسيدم كه تكليف چيه هركي يه چيزي ميگه اما هنوز به نتيجه نرسيدم

يكي ميگه بايد ترانس بذاري سر راهش برق ١١٠ بهش بدي وگرنه ميسوزه

يكي ميگه كل پرينتر هاي اپسون با برق شهر كار ميكنه و نياز به ترانس نيست اگرم نياز باشه براي ليزري نياز هست نه جوهر افشان

يكي ميگه بدون ترانس به مرور دستگاه آسيب مي بينه 

اما من يه كابل از الكتريكي گرفتم زدم به دستگاه و دارم كار ميكنم

نظر شما چيه؟

87EA77DA-CF26-4F87-A2A4-E353C53D6ABC.jpeg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

منم یه دستگاه کپی توشیبا داشتم که اروپایی بود و ورودی 110 میخواست، یه ترانس همراهش بود که اونو میزدم به 220 و خروجی 110 میداد و بهش وصل میکردم

به هیچ وجه به استفاده به برق 220 ادامه ندید، مدار های اصلی مشکلی با برق 220 ندارن، هیتر ها و موتور اصلی ولتاژ ورودی براش مهمه و قطعا اگه با ولتاژ دیگه کار کنه، آسیب میبینه

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

سلام یونه ترانس تبدیل 220ولت به 110 ولت مخصوص بخاری ژاپنی تهیه کنید...حتما سیم پیچ مس باشه ترانس قیمتش هم حدود 200 تا 250 هست..

دستگاه 120 ولت هست چه جوری داره با 220 کارمیکنه خطرناکه..

لینک به دیدگاه

دستگاه شما برای ریجی بوده که با برق 120 کار میکرده ژاپن آمریکا و... لیست کامل :

https://www.school-for-champions.com/science/ac_world_volt_freq_list.htm

یک تبدیل ارزان براش بگیرید کارتون راه میوفته.

30 وات :

dkp-6796373

200 وات :

dkp-4807471

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی دوستان 

پس باید مبدل بگیرم

نظرتون با این چیه ؟ قیمتش بالاس اما یه نفر مال قبل تو مغازه داره میخواد بده 300 همینو بگیرم

ترانسفورماتور استوک تبدیل کوداما KODAMA KT500W Transformer 220V to 110V 500W

9.jpg

لینک به دیدگاه

اگه سالم باشه 500 وات عالیه.... چون قدیمیه احتمال زیاد سیم پیچش مس و ارزش داره..

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، mmdreza گفته است:

ممنون از راهنمایی دوستان 

پس باید مبدل بگیرم

نظرتون با این چیه ؟ قیمتش بالاس اما یه نفر مال قبل تو مغازه داره میخواد بده 300 همینو بگیرم

ترانسفورماتور استوک تبدیل کوداما KODAMA KT500W Transformer 220V to 110V 500W

9.jpg

دستگاه شما روی 120 ولت 0.6 آمپر جریان میکشه یعنی حداکثر در پیک خودش 72 وات میکشه.

شما یه ترانس با این توان باید تهیه کنید. چون ترانس ها مثل منابع تغذیه سویچینگ نیستند باید مراقب باشید توان های خیلی بالاتر انتخاب نکنید چون باعث اتلاف و مصرف بالای برق میشه.

حداکثر 150 وات بردارید. 

اون مارکی که هم عکس گذاشتید ترانس حلقوی پودر آهن(هسته از جنس پودر آهن یا نمونه گرانتر فریت) هست که تلفات خیلی کمتر و نویز محیطی کمتری نسبت به تمونه های معمولی مربعی شکل داره. انتخاب خوبی میتونه باشه.

لینک به دیدگاه

49 دقیقه قبل، saeed0c گفته است:

دستگاه شما روی 120 ولت 0.6 آمپر جریان میکشه یعنی حداکثر در پیک خودش 72 وات میکشه.

شما یه ترانس با این توان باید تهیه کنید. چون ترانس ها مثل منابع تغذیه سویچینگ نیستند باید مراقب باشید توان های خیلی بالاتر انتخاب نکنید چون باعث اتلاف و مصرف بالای برق میشه.

حداکثر 150 وات بردارید. 

اون مارکی که هم عکس گذاشتید ترانس حلقوی پودر آهن(هسته از جنس پودر آهن یا نمونه گرانتر فریت) هست که تلفات خیلی کمتر و نویز محیطی کمتری نسبت به تمونه های معمولی مربعی شکل داره. انتخاب خوبی میتونه باشه.

ممنون

از همین مدل که عکس گذاشتم تهیه کردم به ریسکش نمیارزید 700 تومن دادم ترانس دیگه خیالم راحته دستگاه اسیب نمیبینه

لینک به دیدگاه

الان که داشت کار میکرد از اداپتور استفاده میکردید ؟ این احتمالا مشخصات اداپتور اورجینالش باشه که 110 بوده اگه اداپتور دیگه ای داره کار میده روی 220 تفاوتی نمیکنه اصلا

لینک به دیدگاه

54 دقیقه قبل، Sam-j گفته است:

الان که داشت کار میکرد از اداپتور استفاده میکردید ؟ این احتمالا مشخصات اداپتور اورجینالش باشه که 110 بوده اگه اداپتور دیگه ای داره کار میده روی 220 تفاوتی نمیکنه اصلا

ممکنه کلا منبع تغذیش کامل خراب شده عوض که کردند یونیورسال قرار دادن. این که با برق ایران و تغذیه 110 چطور کار کرده و نترکیده عجبه!! درسته!

7 ساعت قبل، mmdreza گفته است:

ممنون

از همین مدل که عکس گذاشتم تهیه کردم به ریسکش نمیارزید 700 تومن دادم ترانس دیگه خیالم راحته دستگاه اسیب نمیبینه

میل با خودتون هست .

ترانس ها تلفات بی باری دارن . یعنی عملا دارید حدود 700 وات هدر میدین برای 70 وات.

وقتی استفاده نمیکنید حتما از برق بکشید یا کلیدشو بزنید.

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Sam-j گفته است:

نه کابل برق خودش 

همین کابل های رادیویی 2 تایی میخوره که 220 هست

از چند نفر پرسیدم بدون اداپتور استفاده میکردن 

من طبق نظر دوستان تصمیم گرفتم ترانس بگیرم و ریسک نکنم

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، mmdreza گفته است:

نه کابل برق خودش 

همین کابل های رادیویی 2 تایی میخوره که 220 هست

از چند نفر پرسیدم بدون اداپتور استفاده میکردن 

من طبق نظر دوستان تصمیم گرفتم ترانس بگیرم و ریسک نکنم

یه اداپتور داخلش هست اصلا به هرحال یه اداپتور قراره اینو 12 ولت دی سی کنه برا پرینتر اصلا اون ترانس هایی که براش هزینه کردید کاربرد دیگه ای دارن و برای این کار نیستن و هزینه اضافی هستش

اگه پرینتر رو استوک خریدید فک کنم اداپتور رو عوض کردن

لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، Sam-j گفته است:

یه اداپتور داخلش هست اصلا به هرحال یه اداپتور قراره اینو 12 ولت دی سی کنه برا پرینتر اصلا اون ترانس هایی که براش هزینه کردید کاربرد دیگه ای دارن و برای این کار نیستن و هزینه اضافی هستش

اگه پرینتر رو استوک خریدید فک کنم اداپتور رو عوض کردن

در حد نو بوده خریدم استوک نیست

دیگه براش ترانس تهیه کردم 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...