رفتن به مطلب

پیشنهاد برای خرید موس گیمینگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همگی. بنده بعد از 9-10 سال موس Cougar 700M ام خراب شده. هم اسکرولش دچار لرزش شده کامل و بی استفادس و کلیک وسطش هم کامل از بین رفته. این موس کامل از رده خارج شده فکر می کنم و حالا می خواستم بلاخره جایگزینش کنم.

اما نکات:
بودجه ی من تا حدود 4.5 هست. موس فعلی من 8 دکمه هست و یکی از این دکمه ها یه فلپ کنار کلیک سمت چپه که برای من توی بازی خیلی کارایی داره و عادت کردم بهش. اگه موسی به همین شمایل و مشخصات داخل این رنچ هست معرفی کنید (حتی اگر اون دکمه ی فلپ رو نداره حداقل تعداد دکمه های موجود طرف چپ موس با 700M یکسان باشه).

بنده خودم از موس هایی مثل G502 Hyperion اطلاع دارم اما متاسفانه توی چند سال اخیر ظاهرا کیفیت تولیدات Logitech به شدت پایین اومده و همه از دابل کلیک کردن توی موس های لاجیتک اونم توی 1 سال اول می نالن. برند Razer رو هم بنده ازش دوری می کنم به این علت که برنامه ی synaps احتیاج داره همیشه آنلاین باشه تا کار کنه اونم با قند شکن. با هیچ برند دیگه ای مسئله ای ندارم اگر کسی هم G502 Hyperion داشته یا محصولات دیگه ی logitech (طولانی مدت) لطفا تجربه هاشون رو بگن. تشکر.

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

سلام برادر وقت بخیر ، من حقیقتا توی این 3-4 سال اخیر هر موس لاجیتکی که گرفتم ( مدل های g pro , g402 , g502 hero ) سر سال مشکل دبل کلیک یا ول کردن کلیک پیدا کرد که به شدت اعصاب خرد کنی بود توی فتوشاپ ، و هربارم سوییچشو میدادم عوض میکردن حدود 300-400 آب میخورد برام، الان چندماهی میشه به سفارش آرمین جان ناظر فروم موس ایسوس چاکرام asus chakram core رو خریدم ( از لیون هم خریدم اتفاقا ) حقیقتا راضیم ، خوبی این موس اینه که سوییچ هاشو خودت میتونی باز کنی و عوض کنی یعنی کافیه سوییچ داشته باشی و هروقت مشکل دبل کلیک پیداکرد خودت راحت عوض کنی یا حتی سوییچ هاشو دربیاری و تمیز کنی

پیشنهاد میکنم حتما ببینش

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، ali.king گفته است:

سلام برادر وقت بخیر ، من حقیقتا توی این 3-4 سال اخیر هر موس لاجیتکی که گرفتم ( مدل های g pro , g402 , g502 hero ) سر سال مشکل دبل کلیک یا ول کردن کلیک پیدا کرد که به شدت اعصاب خرد کنی بود توی فتوشاپ ، و هربارم سوییچشو میدادم عوض میکردن حدود 300-400 آب میخورد برام، الان چندماهی میشه به سفارش آرمین جان ناظر فروم موس ایسوس چاکرام asus chakram core رو خریدم ( از لیون هم خریدم اتفاقا ) حقیقتا راضیم ، خوبی این موس اینه که سوییچ هاشو خودت میتونی باز کنی و عوض کنی یعنی کافیه سوییچ داشته باشی و هروقت مشکل دبل کلیک پیداکرد خودت راحت عوض کنی یا حتی سوییچ هاشو دربیاری و تمیز کنی

پیشنهاد میکنم حتما ببینش

منم دقیقا هرجا میرم میبینم قضیه همینه که لاجیتک هر مدل موسی که بخری، مشکل دابل کلیک رو داره سر 1 سال و بعد هم مشکلات معمول همه موس ها یعنی اسکرول و غیره براش پیش میاد من کوگار خودم 3 سال آخرش اسکرول و کلیک وسطش از بین رفت ولی همچنان اصلا double click نمی زنه با اینکه خیلی از عمرش رد شده. سوال دیگه اینکه یعنی تعویض سویچ جزو گارانتی حساب نمی شه که 300-400 هزینه تعمیر از شما می گرفتن؟؟ مدل Asus که گفتید هم می تونه گزینه مناسبی باشه ولی همچنان منتظرم ببینم آیا گزینه ای هست که اون Flap رو هم داشته باشه...

11 ساعت قبل، eMineLLL گفته است:

بله دیدم این مدل رو یکی از گزینه هامه

10 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

متاسفانه اون تعداد دکمه ی مورد نظر من رو نداره. و نسبت به طراحی ساده ای که قیمتش بالاست به نظرم.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

والا من تا حالا با هیج موسی اندازه موسهای Logitech راحت نبودم حتی اگر دابل کلیک هم باشه درستش میکنم ولی از برند دیگری موس نمیخرم

من همین حالا هم G300 ..G400..G502 Hero...G700s...را دارم و بیشتر از G700s استفاده میکنم قبلا هم MX518 داشتم که طراحیش با G400 یکی هست و بقدری برای بازی خوب هست که پیشنهاد میدم نسخه جدیدش را تهیه کنی با سنسور Hero و G402 هم داشتم که به هیچ وجه خوشدست نیست مخصوصا اگر دستهای بزرگی داشته باشی ولی کیفیت خوبی داشت

دکمه های زیاد روی هر موسی جواب نمیده برنامه لاجیتک خوب هست ولی بعضی مواقع باگ داره باید ببندی و مجددا باز کنی ولی کار باهاش راحت هستش .

فراسو گند زده به اسم لاجیتک مخصوصا حالا که تقلب میکنه البته این مورد دابل کلیک را خارج هم خیلی پیش میاد ولی در کل پیشنهاد من به شما لاجیتک هست

موس Corsair هم دارم ولی استفاده نمیکنم موسهای ASUS هم بسیار با کیفیت هستن ولی با برنامش کار نکردم و 100 تا موس هم بخرم باز هم لاجیتک میخرم

Rapoo هم چند تا مدل داره که هم با سیم و هم بیسیم کار میکنند کیفیتشون هم بسیار بالا هست و کم یاب در بازار یه نگاهی هم به اونها بنداز از نرم افزارشون هم اطلاعی ندارم

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

22 ساعت قبل، Royal گفته است:

والا من تا حالا با هیج موسی اندازه موسهای Logitech راحت نبودم حتی اگر دابل کلیک هم باشه درستش میکنم ولی از برند دیگری موس نمیخرم

من همین حالا هم G300 ..G400..G502 Hero...G700s...را دارم و بیشتر از G700s استفاده میکنم قبلا هم MX518 داشتم که طراحیش با G400 یکی هست و بقدری برای بازی خوب هست که پیشنهاد میدم نسخه جدیدش را تهیه کنی با سنسور Hero و G402 هم داشتم که به هیچ وجه خوشدست نیست مخصوصا اگر دستهای بزرگی داشته باشی ولی کیفیت خوبی داشت

دکمه های زیاد روی هر موسی جواب نمیده برنامه لاجیتک خوب هست ولی بعضی مواقع باگ داره باید ببندی و مجددا باز کنی ولی کار باهاش راحت هستش .

فراسو گند زده به اسم لاجیتک مخصوصا حالا که تقلب میکنه البته این مورد دابل کلیک را خارج هم خیلی پیش میاد ولی در کل پیشنهاد من به شما لاجیتک هست

موس Corsair هم دارم ولی استفاده نمیکنم موسهای ASUS هم بسیار با کیفیت هستن ولی با برنامش کار نکردم و 100 تا موس هم بخرم باز هم لاجیتک میخرم

Rapoo هم چند تا مدل داره که هم با سیم و هم بیسیم کار میکنند کیفیتشون هم بسیار بالا هست و کم یاب در بازار یه نگاهی هم به اونها بنداز از نرم افزارشون هم اطلاعی ندارم

با توجه به اینکه مشکل موس های لاجیتک چند سالی هست( تقریبا از 2018) که مطرحه دلیلی نمی بینم که دونسته برم سراغ محصول مشکل دار. بله خیلی از محصولات قبلیشون اوکی بودن ولی من هر جا در مورد G502 G402 می خونم (مخصوصا فروم های خارجی) می بینم چه نمونه های قدیمی چه جدید مثل G502x Hero همه مشکل double click رو دارن.

به جای لاجیتک ترجیح می دم Rapoo بردارم، اما Rapoo برنامه جالبی نداره ضمن اینکه محصولاتش سایت درست حسابی ندارن. وقتی محصولاتششون و محصولات A4Tech/bloody رو سرچ می کنم صفحه aliexpress میاره. برای مثال VT300 توی سایت اروپاییشون پیدا می شه ولی V330 نه. قیمت V330 بیشتره ولی عمر کلید هاش ریت 20 میلیونه در حالی که مدل VT300 عمر کلید هاش 60 میلیون ریت شده.

موس های Asus و Corsair رو تجربه ندارم حقیقت. چرا موس corsair رو استفاده نمی کنید؟ مشکلی داره؟ مدل های کورسیر اتفاقا برام جالبن توی همین رنج قیمت.

22 ساعت قبل، Ho3ein.alipour گفته است:

از 4.5 که قیمتش بیشتره. امکانات خاصی هم نداره تحویل 2 هفته ای از آمازن. توی این رنج قیمت و ارزون تر موس های زیادی توی بازار داخل موجودن.

لینک به دیدگاه

55 دقیقه قبل، HK888 گفته است:

موس های Asus و Corsair رو تجربه ندارم حقیقت. چرا موس corsair رو استفاده نمی کنید؟ مشکلی داره؟ مدل های کورسیر اتفاقا برام جالبن توی همین رنج قیمت.

موسهای corsair کیفیتشون خیلی خوب هست در ساخت بدنشون از آلومینیوم استفاده شده و طراحیشون بسیار زیبا ولی برنامه هایی که میشه برای دکمه ها طعریف کرد در حد Logitech نیستن

با اینکه بعضی وقتها سیستم را روشن میکنم بخاطر باگی که داره Load نمیشه ولی خیلی خیلی ساده و کارامد هست

قبلا این برنامه به GHub تغییر پیدا کرد که کلا گند زدن به برنامه بعد نسخه قدیمی را بروز کردن و مشکل حل شد

من موس CORSAIR IRONCLAW RGB WIRELESS و کیبرد  Corsair K57 و G502 Hero SE و G910 Orion Spark را از آمریکا و از سایت آمازون خرید کردم 

همشون عالی... کیبرد K57 تا امروز داخل جعبه و پلمپ هست موسش کمی جعبش له شده و باز شده توی بار ولی اون هم کاملا آکبند هست و فقط برای تست 1 بار به سیستم متصل کردم و وقتی دیدم برنامش آزار دهنده هست کلا گزاشتم توی همون جعبش ...کیبرد مکانیکال هم بخاطر حساس بودن دکمه ها آزار دهنده هست و توی تایپ کردن خوب نیست موس G502 هم خوب هست استفاده میکنم مشکل دابل کلیک هم نداره که این مشکل را G700s داشت که باز کردم و سرویسش کردم حالا بدون مشکل کار میکنه

موسهای Corsair بیشتر مشکلون ضعف در طراحی Scroll موس هست که میشکنه در کل هر کدام مشکلاتی دارن و مصرف کننده باید با کالایی که خودش میپسنده کار کنه ولی تجربیات را به اشتراک بزارن که در انتخاب به دیگران کمک کنه

اینکه میگم از آمازون خرید کردم دلیلش این هست که کاربران بدونن کالاهایی که از خارج توسط کاربران وارد شده کیفیتشون فرق داره یا خیر

من قبلا G910 با گارانتی داخلی اسپیرو هم خریدم و خیلی هم عالی بود و هست فقط حساسیت دکمه ها روی مخ هست بغیر از این جزو زیباترین کیبردهای جهان هست و در نوع خود پیشرفته

Rapoo هم برادرم داره و باهاش کار کردم کیفیتش حرف نداره ولی برنامش را تست نکردم

لینک به دیدگاه

پیشنهادم موس لاجیتک ، خودم مدل g502 دارم خیلی ازش راضیم 

برنامه خوبی داره ، خود موس هم خیلی خوش دسته و با کیفیت ساخت بالا

درمورد مشکل اسکرول یه بار خود بخود از کار افتاد همون سال اول بود که خریده بودمش یه سشوار باد سرد گرفتم روش درست شد، نمیدونم ربطی داره با نه، 

یه بارم باز همون سال اول دابل کلیک شد بازش کردم درست نشد حتی سویچشم باز کردم اجزای داخلیش به ظاهر خوب بود زیاد دستش نزدم بستم، ولی درست نشد، یه بار دیگه باز و بستش کردم البته این بار به سوییچش دست نزدم خود بخود درست شد 

الان ۴ ساله هر روز، روزی چند ساعت باهاش کار میکنم و هیچ مشکلی دیگه باهاش نداشتم و خیلی ازش راضیم، اگه قرار باشه یه روزی بازم موس بخرم یکی از گزینه های اصلیم همین لاجیتکه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ما هم G402  و G403 لاجیتک داریم
402 رو الان حدودا از سال 95 دارم استفاده میکنم
اگه بچه بود الان باید مدرسه میرفت
هیچ موردی هم نداره الکی پشت سرشون غیبت نکنید
403 هم حدود 2 سال دارم اونم موردی نداره
حتی موس فراسو داشتم سری های اول گیمینگ با سوئیچ های کالی که مدت بسیار زیاد برای من کار کرد هنوز هم کار میکنه ولی نیاز به تعویض سویچ داره

بله وقتی بشدت به کلیک فشار وارد کنید و سوییچ ها تحت فشار باشن  قطعا عمرشون کوتاه تر میشه
طرز صحیح استفاده از موس هم خودش داستانی داره

بخواهیم تمام کمبود های خودمون رو سر سوییچ ها وارد کنیم زود خراب میشن

IMG_20230719_164624633_HDR.thumb.jpg.ee24f25eaac860d0316ca0b18ebfaf7e.jpg

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

.......

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

با سلام

ولی بنظرم موس های ریزر هم تست کنید رابط کاربری نرم افزارش خیلی خوبه فقط تنها مشکلش تحریم بودنشه که با یه dns حل میشه

تورنج ۴ تومن میتونید  basilisk v3 رو ببینید که موس خوش دستیه و اسکرول الکترونیکی داره و سوئیچ های اپتیکال که دیگه دابل نمیشن.

لینک به دیدگاه

درود

اگر از ماوس قبلی راضی هستی بده تعمیرش کنن

سویچ هاش عوض میشه

اسکرولشم سرویس و نهایت رفع مشکل میشه

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۴/۲۹ در 12:47، Hamid.29 گفته است:

با سلام

ولی بنظرم موس های ریزر هم تست کنید رابط کاربری نرم افزارش خیلی خوبه فقط تنها مشکلش تحریم بودنشه که با یه dns حل میشه

تورنج ۴ تومن میتونید  basilisk v3 رو ببینید که موس خوش دستیه و اسکرول الکترونیکی داره و سوئیچ های اپتیکال که دیگه دابل نمیشن.

مگر اجباریه که حتما برنامه موس ریزر وصل بشه به نت؟؟؟
آفلاین مگر کار نمیکنه ؟؟؟

لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، saeedx گفته است:

برای نصب و اجرای اولیه به اتصال به اینترنت نیاز داره و اگر بخواید رنگ داکت شارژتونم کاستوم کنید اپ باید همیشه باز باشه خود موس ها اکثرا حافظه انبورد دارن ولی برای داکت حافظه نذاشتن 😑 و اینکه فقط یه نرم افزار نیست برای استفاده از ریزر سیناپس باید در کنارش ریزر کورتس ام نصب داشته باشید که البته نصبشون به صورت همزمان هست اگر درست خاطرم باشه ، کلا تنها مشکلش بسته بودن ای پی ایران از سمت شرکته که خب الان رسما توی تمام سایت ها ( مانند اندونیا ) شاهدش هستیم 

لینک به دیدگاه

22 ساعت قبل، Taridosh گفته است:

( مانند اندونیا )

منظور از اندونی همون Nvidia انویدیا هست ؟ 😄

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۵/۶ در 19:29، Royal گفته است:

منظور از اندونی همون Nvidia انویدیا هست ؟ 😄

بله درسته ، من کلا غلط املایی و تایپی زیاد رخ میده برام اگر جایی دید به بزرگی خودتون ببخشید 😅

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Taridosh گفته است:

بله درسته ، من کلا غلط املایی و تایپی زیاد رخ میده برام اگر جایی دید به بزرگی خودتون ببخشید 😅

من هم قبلا سوتی دادم که مدیران عزیز هم خندشون گرفته بود ولی خوب رفتم درستش کردم بعضی وقتها اشتباهات باعث شادی هم میشه 😉

این انجمن قبلها خیلی شلوغ بود و تند تند مینوشتیم و کلی غلت املایی داشتیم و حالا هم داریم ولی خوب دیگه مثل قبل نمینویسیم مطالب خیلی کم شده

تا امروز بهترین انجمنی بوده که توش عضو بودم با همه پستی و بلندیهاش با تشکر از آقای سعید حسینی که این فرست را برای کاربران ایرانی فراهم کرده

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۵/۸ در 01:33، Royal گفته است:

من هم قبلا سوتی دادم که مدیران عزیز هم خندشون گرفته بود ولی خوب رفتم درستش کردم بعضی وقتها اشتباهات باعث شادی هم میشه 😉

این انجمن قبلها خیلی شلوغ بود و تند تند مینوشتیم و کلی غلت املایی داشتیم و حالا هم داریم ولی خوب دیگه مثل قبل نمینویسیم مطالب خیلی کم شده

تا امروز بهترین انجمنی بوده که توش عضو بودم با همه پستی و بلندیهاش با تشکر از آقای سعید حسینی که این فرست را برای کاربران ایرانی فراهم کرده

بله درست میفرمایید ولی شما هم احتمالا منظورتون "فرصت" بود درسته؟🤣

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
در ۱۴۰۲/۵/۵ در 20:53، saeedx گفته است:

شرمنده چند روزی سر نزده بودم ندیده بودم پیامتون رو. راستشو بگم ریزر بدون سیناپس فلجه فرقی نمی کنه چه دسته از محصولاتش باشه موس باشه کیبورد باشه یا هر چیز دیگه. سیناپس یه نرم افزار جامع هست که همه چی رو میتونید تنظیم کنید و اینم بگم یکی از دوستان اشاره کردن موس ها حافظه دارن بله درسته این باسیلیسک هم 5 تا مموری داره ولی... ولی اینکه یک سری قابلیت ها باز هم به سیناپس باید متصل بشه من یه عکسی رو پیوست می کنم همونطور که میبینید برای این قابلیت نیاز به سیناپس داره و در مموری ذخیره نمیشه.

image.thumb.png.d1b0f82e68e2380fad8436a92e611ab8.pngimage.png.8390ec305d4127c9446d0be5f8f97071.png

لینک به دیدگاه

نرم افزار نصب میکنم شخصی سازی انجام میشه نرم افزار آنیستال میشه 

لینک به دیدگاه

محصولات A4tech کیفیت خیلی خوبی دارن. پیشنهاد میکنم سری Bloody رو یه نگاه بندازین.

لینک به دیدگاه

با اجازه استارتر محترم.

نظر دوستان راجع به ماوس های xpg چیه؟ بنده 2 مدل مدنظرم هست که یکی xpg alpha با قیمت حدود 1/100/000 و xpg primer  حدود 900 و بودجه هم در همین حد محدوده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...