رفتن به مطلب

کمک ....دکتر پوست؟!

saeed0c
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام. یه مدته بدنم کهیر میزنه شدتش این چند ماه خیلی زیاد شده. در کل حدود11 دکتر پوست رفتم متخصص و فوق تخصص. کلی هم آزمایش خون دادم.

آخرین دکتر که اهواز رفتم رادمنش بود که بازنشت شد چند وقت پیش الان بیمار دکتر جونکی هستم.

دارو ضد حساسیت برام مینویسن ولی روم جواب نمیده.تزریفی کورتنی گرفته تا خوردنی و مالیدنی.

دکتر هم قانع نمیشه که داروی قوی تر برام بنویسه. چون میدونم دارو قوی تر هست.

حالا درخاستم اینه در ایران اگر دکتر فوق تخصص که درمانتون کرده باشه و بش اعتقاد دارید معرفی کنید برم پیشش. تهران شیراز اصفهان. فقط همین 3 شهر.

داروهایی که نوشتن و جواب نداده.

هیدروکسیزین 25

فکسوفنادین 180

سیتریزین 10

نعوتادین 5

پماد هیدروکورتیزون.

پماد NN

پماد ترکیبی ! نمیدونم چی هست.

کالاندولا

لوسیون ترمیم کننده دکتر ژیلا تراپیتونیک

پماد های اگزما :eczacir و   اورلین

این داروها اصلا و ابدا جواب نداده(نه برطرف کرده نه کاهش داده نه جلوگیری کرده) تست هم دادم قارچ یا چیز دیگه یی نیست نشون دادن حساسیت هست. کبد هم نبود کلیه هم نبوده. تیروعید هم نبوده. از روی تست ها میگم.

توی این مرحله حاظرم دکتر اسلامی و یا طب سنتی هم برم. یا حتی عطاری.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز اول باید دلیل جوش مشخص شه اگه پوستت چربه بهترین و قوی ترین قرص قرص روآکوتان هستش اما دارای عوارض برای کبده و پوست رو به شدت خشک میکنه

خیلی جاها گفتن قوی ترین داروی ضد جوشه

ویرایش شده توسط amin_naja(امین پناهی زاده)
لینک به دیدگاه

هم اکنون، amin_naja(امین پناهی زاده) گفته است:

سلام دوست عزیز قوی اول باید دلیل جوش مشخص شه اگه پوستت چربه بهترین و قوی ترین قرص قرص روآکوتان هستش اما دارای عوارض برای کبده و پوست رو به شدت خشک میکنه

خیلی جاها گفتن قوی ترین داروی ضد جوشه

درود بر شما. با تشکر از پاسختون. من هیچ جوشی در بدنم ندارم. آخرین جوش 25 سال پیش زدم. دوران بلوغ بود!

کهیر میزنم. یا میتونم بگم کهیرم جوشی نیست!؟! لکه های قرمز رنگ شدیدا خارش داره و اگر بخارونم پخش میشه. واکنش هیستامینی بدن هست.

kkkahiir.png.6b843ffc467f832a40674df5228caefa.png

https://fa.wikipedia.org/wiki/کهیر

اینم بگم آزمایش HIV و نقص سیستم ایمنی و خپاتید هم دادم منفی بوده!

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، saeed0c گفته است:

درود بر شما. با تشکر از پاسختون. من هیچ جوشی در بدنم ندارم. آخرین جوش 25 سال پیش زدم. دوران بلوغ بود!

کهیر میزنم. یا میتونم بگم کهیرم جوشی نیست!؟! لکه های قرمز رنگ شدیدا خارش داره و اگر بخارونم پخش میشه. واکنش هیستامینی بدن هست.

kkkahiir.png.6b843ffc467f832a40674df5228caefa.png

https://fa.wikipedia.org/wiki/کهیر

اینم بگم آزمایش HIV و نقص سیستم ایمنی و خپاتید هم دادم منفی بوده!

بعضی وقتها ممکنه بخاطر یه نوع لباس یه وسیله یه نوع پارچه یه نوع غذا این اتفاق بیوفته و دارو ها هم نتونه کاری بکنه بنظرم روی محیطی که هستی جنس لباسات، غذات و... یه بررسی داشته باش شاید دلیل کهیر رو پیدا کردی

لینک به دیدگاه

توصیه م اینه که از دکترهای به نام شهرهای دیگه ویزیت بشید. به تهران، شیراز، اصفهان و مشهد مراجعه کنید. اصلا و ابدا از طب سنتی و اسلامی و غیره استفاده نکنید. همه آزمایش ها و داروهایی که مصرف کردید و میکنید جمع آوری کنید و برید تهران!

لینک به دیدگاه

هم اکنون، amin_naja(امین پناهی زاده) گفته است:

بعضی وقتها ممکنه بخاطر یه نوع لباس یه وسیله یه نوع پارچه یه نوع غذا این اتفاق بیوفته و دارو ها هم نتونه کاری بکنه بنظرم روی محیطی که هستی جنس لباسات، غذات و... یه بررسی داشته باش شاید دلیل کهیر رو پیدا کردی

ماه های اول اتفاقا دکترا همینا رو میگفتن. لباس محل زندگی و... تازگی جامو عوض کردم ولی تاثیر نداشت. نزدیک شرکت های صنعنی بودیم قبلا الان جای تمیز تری هستیم. لباس ها هم با آب تصفیه آب کشی میکنم. غذا هم یک دوره فقط سیب زمینی آب پز و برنج با نمک و کمی روغن تصفیه شده خوردم ولی باز ظاهر میشن. البته عامل مواد شوینده و استرس رو اصلا نتونستم تغییر بدم یا کنترول کنم.

2 دقیقه قبل، alireza rabbani گفته است:

توصیه م اینه که از دکترهای به نام شهرهای دیگه ویزیت بشید. به تهران، شیراز، اصفهان و مشهد مراجعه کنید. اصلا و ابدا از طب سنتی و اسلامی و غیره استفاده نکنید. همه آزمایش ها و داروهایی که مصرف کردید و میکنید جمع آوری کنید و برید تهران!

دکتری مد نظرت هست؟ چون حقیقتش من آمادم که برم شهر دیگه نوشتم در پست اول. فقط میخام دکتر مد نظرو بجورم نوبت بگیرم بعد برم.

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، saeed0c گفته است:

دکتری مد نظرت هست؟ چون حقیقتش من آمادم که برم شهر دیگه نوشتم در پست اول. فقط میخام دکتر مد نظرو بجورم نوبت بگیرم بعد برم.

من تهران نیستم و نمیتونم راهنمایی چندانی بکنم، از سایت نوبت دات آی آر چک کنید.

مثلا ایشون رو زیاد توصیه کردن:

https://nobat.ir/doctor/دکتر-مهدی-ایزدی-تهران/dr-dvqm/

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، saeed0c گفته است:

ماه های اول اتفاقا دکترا همینا رو میگفتن. لباس محل زندگی و... تازگی جامو عوض کردم ولی تاثیر نداشت. نزدیک شرکت های صنعنی بودیم قبلا الان جای تمیز تری هستیم. لباس ها هم با آب تصفیه آب کشی میکنم. غذا هم یک دوره فقط سیب زمینی آب پز و برنج با نمک و کمی روغن تصفیه شده خوردم ولی باز ظاهر میشن. البته عامل مواد شوینده و استرس رو اصلا نتونستم تغییر بدم یا کنترول کنم.

جسارتا رژیم روزه داری رو هم اگه تونستید امتحان کنید فواید بسیار عجیبی داره خودم هرچند وقت یکبار اجرا میکنم مثل معجزه میمونه برا سلامتی حتی روی جوش و لک و‌کهیر هم تاثیر داره

لینک به دیدگاه

درود بر همه

سعید جان منم یه مدت خیلی کوتا قسمتهایه کوچکی از دستم یا کتفم اینطوری میشد

البت نه به این شدت چون زیاد نبود و زیاد بش اهمیت ندادم و بعد از مدتی رفت

ولی مدت زیادی هست هر از گاهی سرم دچار خارش میشه و جوش میزنه

شاموپو هم زیاد عوض کردم ،به واسط کارم هر روزم هم حمام میکنم

البت شدتش کم زیاد میشه و گاهی برا مدتی این مشل رو ندارم

فک میکنم اینا عوارض واکسنه کروناس

چون قبلنا بدنم نه اهل جوش نه اهل کهیره و نه اهل خارش بوده

در هر صورت برات ارزو سلامتی دارم و انشالله هر چه زود تر مشکلت رفع شه

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر همه

سلام سعید جان

منم یه مدت خیلی کوتا بخشهایه کوچکی از دستم یا کتفم اینطوری میشد

البت نه به این شدت چون زیاد نبود و زیاد بش اهمیت ندادم و بعد از مدت رفت

ولی مدت زیادی هست هر از گاهی سرم خارش میکنه و جوش میزنه (شاموپو هم زیاد عوض کردم)

به واسط کارم هر روزم هم حمام میکنم

البت شدتش کم زیاد میشه و گاهی برا مدتی این مشل رو ندارم

فک میکنم اینا عوارض واکسنه کروناس

چون بدنم اصلا نه اهل جوشه نه اهل کهیره و نه اهل حارش بوده

در هر صورت برات ارزو سلامتی دارم و انشالله هر چه زود تر مشکلت رفع شه

درود عزیزم ممنون از پاسخت.

قبول دارم بعد کرونا ظاهر شد.

ولی بنده یکی از ضد واکسن های کرونا بودم و هستم هنوز و واکسن رو نزدم. چند بار گرفتم کرونا به گفته ی دکتر البته. هیچ چیزی بیشتر از یک سرماخوردگی حس نکردم حقیقا.

اون ضایعات در سر هم من یک مدت داشتم برطرف شد آمد روی بدنم. خیلی جالبه! هوووم.

سلامت باشید.

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، saeed0c گفته است:

درود عزیزم ممنون از پاسخت.

قبول دارم بعد کرونا ظاهر شد.

ولی بنده یکی از ضد واکسن های کرونا بودم و هستم هنوز و واکسن رو نزدم. چند بار گرفتم کرونا به گفته ی دکتر البته. هیچ چیزی بیشتر از یک سرماخوردگی حس نکردم حقیقا.

اون ضایعات در سر هم من یک مدت داشتم برطرف شد آمد روی بدنم. خیلی جالبه! هوووم.

سلامت باشید.

ایشالا اینم بر طرف میشه

اگر داروها هم تاثیر نداره استفاده نکن

خیلی نخارونش که زیاد نشه و اذیتت نکنه

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

من یه دوره روی تمام دست چپم برجستگی های قرمز متورم با خارش شدید ایجاد میشد که وقتی میخاروندمش بزرگتتر میشد و به جای دیگه سرایت میکرد مطمئن بودم حساسیت و قارچ و جوش و اگزما و ... نبود ولی نمیدونستم دقیقا چیه رفتم دکتر یه پماد به اسم کلوتریمازول بهم داد بعد حدودا 5 بار مصرف شاهد بهبود بودم و بعد از حدود 10 12 بار کلا رفع شد

لینک به دیدگاه

18 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است:

من یه دوره روی تمام دست چپم برجستگی های قرمز متورم با خارش شدید ایجاد میشد که وقتی میخاروندمش بزرگتتر میشد و به جای دیگه سرایت میکرد مطمئن بودم حساسیت و قارچ و جوش و اگزما و ... نبود ولی نمیدونستم دقیقا چیه رفتم دکتر یه پماد به اسم کلوتریمازول بهم داد بعد حدودا 5 بار مصرف شاهد بهبود بودم و بعد از حدود 10 12 بار کلا رفع شد

درود. کلوتریمازول پماد ضد قارچ خفیف هست. قارچ ها اول ریز هستند بعد داخلش سفید میشه به شکل یه حلقه در میاد. در یک مرحله میشه با حساسیت و کهیر هم اشتباه گرفته بشه.

من تست نمومه برداری و کِشت هم انجام دادم که قارچ نبود.

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، saeed0c گفته است:

درود. کلوتریمازول پماد ضد قارچ خفیف هست. قارچ ها اول ریز هستند بعد داخلش سفید میشه به شکل یه حلقه در میاد. در یک مرحله میشه با حساسیت و کهیر هم اشتباه گرفته بشه.

من تست نمومه برداری و کِشت هم انجام دادم که قارچ نبود.

بله ضد قارچه ولی چیزی که روی دست من بود به هیچ عنوان قارچ نبود پزشک معالج هم اینو تایید کردن

باز یه تستی کنید شاید جواب گرفتین

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز این مشکل معمولا در افراد با مزاج گرم و طبع گرم بیشتر رخ میده 

چنتا نکته میگم توی عادات روزانتون چک کنید که اگر وجود داره اصلاح کنید برای من جواب داد 

اگر از مشروبات الکلی - نوشابه توی زندگیتون استفاده میکنید به کل قطع کنید 

از خوردن غذا های سرخ کردنی و چرب و روغنی به شدت اجتناب کنید 

حموم میرید اب قبلش بجوشونید و بزارید کاملا خنک شه و با اون اب بدنتون بشورین 

از خوردن نمک - شکر و غذاهای شیرین و شور هم دوری کنید 

میوه جات ترش مثل گیرفروت - اب زرشک - اب انار روزانه حداقل دو لیوان بخورید

به هیچ عنوان تنقلاتی مثل مغذ ها (تخمه مغذ بادام و .... نخورید)

از خوردن چیزایی مثل چیپس و پفک و لواشک و غیره به کل ممنوع

خوردن شربت الووراع و یا حتی خود الو وراع حتما حتی اگر بدتون میاد روزانه مقداری بخورید 

توی خوردوخوراکتون حتما سبزیجات غیر عطری بیشتر مصرف کنید 

عمده غذا های مصرفی تونو سعی کنید به جای استفاده از روغن اب پز کنید 

سعی کنید لباس های نخی چه لباس زیر چه لباس بیرون خونتون جنسش نخی باشه و به شدت از لباس های کتون و پشمی دوری کنید 

و کلام اخر این بیماری معمولا بخاطر درگیر شدن کبد و بالا رفتن انزیم های کبدی رخ میده که خود این عامل هم تغذیه ناسالم هست 

من این کار ها کردم جواب گرفتم و اینم بگم قرار نیست با رعایت این مساعل همون روز اول خوب شین حداقل یک هفته باید با دقت این کار ها رعایت کنید تا کم کم احساس بهتری پیدا کنید 

لطفا در صورت انجام کارهایی که بالا تر خدمت شما گفتم نتیجش بعد گذشت یک هفته همینجا اعلام کنید 

با تشکر 

ویرایش شده توسط Amirhossein Azimi
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است:

چنتا نکته میگم توی عادات روزانتون چک کنید که اگر وجود داره اصلاح کنید برای من جواب داد 

خوردن شربت الووراع و یا حتی خود الو وراع حتما حتی اگر بدتون میاد روزانه مقداری بخورید 

سعی کنید لباس های نخی چه لباس زیر چه لباس بیرون خونتون جنسش نخی باشه و به شدت از لباس های کتون و پشمی دوری کنید 

و کلام اخر این بیماری معمولا بخاطر درگیر شدن کبد و بالا رفتن انزیم های کبدی رخ میده که خود این عامل هم تغذیه ناسالم هست 

من این کار ها کردم جواب گرفتم و اینم بگم قرار نیست با رعایت این مساعل همون روز اول خوب شین حداقل یک هفته باید با دقت این کار ها رعایت کنید تا کم کم احساس بهتری پیدا کنید 

لطفا در صورت انجام کارهایی که بالا تر خدمت شما گفتم نتیجش بعد گذشت یک هفته همینجا اعلام کنید 

با تشکر 

بله من اینو تایی میکنم

منم طبع بسیار گرمی دارم (طوری که زمستونا تقریبا کم پیش میاد لباس گرم تنم کنم)

بخصوص توی نوشیدنیهای ...... یه اصلاح بزرگ داشتم

و اینکه یه مدته از شیرینی جات بخوصوص قندو شکر هم بشدت دوری میکنم

کلا کمی اوضاعم بهتر شده

لینک به دیدگاه

درود یه آزمایش روماتیسم لوپوس بدید با توجه به بثورات جلدی که دارید و منفی بودن آزمایش قارچ و عدم پاسخدهی داروهای ضد هیستامین  . نکته مهم در خصوص مسائل پزشکی فقط به پزشک مراجعه کنید اگر احیانا کسی بهتون پماد یا روش درمانی پیشنهاد کرد نپذیرید . بهترین پزشکان کشور در پایتخت هستند بنابر این اگه در شهرتون نتونستند بیماری رو تشخیص بدهند به پزشکان در تهران مراجعه کنید 

لینک به دیدگاه

سلام
توی اهواز به دکتر تقویان مراجعه کردید ؟

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است:

با تشکر 

درود ممنون از نظراتتون. در کل بیشترشو رعایت میکنم. سرخ کن بدون روغن داریم کلا روغن مصرفی خیلی کمه. نمک به شدت دوری میکنم از اولش نه پفک دوست داشتم نه چیپس. 

اتقاقا نوشابه رو ترک کرده بودم  دوغ میخوردم .. بدتر شد! نمیدونم چرا.

آزمایش کبد چیزی نشون نداده کبد چرب نبود دکتر هم چیزی نگفت.

بقیه مواردو سعی میکنم در صورت امکان یه تست بزنم.

3 ساعت قبل، aliehsan33 گفته است:

سلام دوست من شاید بیماری های خود ایمنی باشد؟

بیشتر توضیح میدین؟ چی هست چون آزمایش سیستم ایمنی هم دادم . سطحش بالا بوده که نشون داد حساسیته. البته دکتر گفت. اگر کد آزمایشو میدونید بگید تا نتیجشو بگم اینجا. کلی آزمایش دادم نتیجه هاشو دارم.

اگر حساسیت به گلوتن منظورتون هست فک نکنم داشته باشم.

2 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است:

درود یه آزمایش روماتیسم لوپوس بدید با توجه به بثورات جلدی که دارید و منفی بودن آزمایش قارچ و عدم پاسخدهی داروهای ضد هیستامین  . نکته مهم در خصوص مسائل پزشکی فقط به پزشک مراجعه کنید اگر احیانا کسی بهتون پماد یا روش درمانی پیشنهاد کرد نپذیرید . بهترین پزشکان کشور در پایتخت هستند بنابر این اگه در شهرتون نتونستند بیماری رو تشخیص بدهند به پزشکان در تهران مراجعه کنید 

برام نشوت. اتفاقا تاجب کردم چرا نوشت. ولی فک کنم نتیجش منفی بود چون اشاره نکرد. گفت نرماله. این کد یا اصطلاح آزمایشیشو میدونید؟ من نتیجشو بگم اینجا.

1 ساعت قبل، m.reza گفته است:

سلام
توی اهواز به دکتر تقویان مراجعه کردید ؟

سلام. تقویان نرفتم. کجاست؟ 

لینک به دیدگاه

یه چیزی پیدا کردم E.S.R 1H فک کنم این مربوط بشه به رماتیسم.

مقدارش 27mm/h بوده که دکتر گفت بالاست. باید تا 15 باشه انگار. که گفتم به خاطر همین بثورات پوستی هست که زدی.

این موارد هم زیاد بالانس نبود.ولی خوب دکتر خلاص کرد به این که بدنت وارد فاز حساسیتی شده. 

78489748.thumb.jpg.4896e87be234d8d33c45537f24b1d240.jpg

لینک به دیدگاه

30 دقیقه قبل، saeed0c گفته است:

کد یا اصطلاح آزمایشیشو میدونید؟ من نتیجشو بگم اینجا.

چندتا آزمايش مختلف داره و باید بررسی دقیق توسط ایمنولوژیست انجام بشه بعد اگه تستها مثبت بود ارجاعتون میده به متخصص روماتولوژی 

یه چندتاییش که عمومی‌تره

ESR مخفف Erythrocyte sedimentation rate

که اگه مثبت باشه نشون دهنده یه بیماری خود ایمنیه . که ممکنه لوپوس باشه یا هر نوع از بیماری های خود ایمنی

بعدی که دقیق تره ANA مخفف Antinuclear Antibody که اونم اگه مثبت باشه نشونگر یه نوع بیماری خود ایمنیه که ایمنولوژیست بر اساس تظاهرات بالینی و پرسش از خود بیمار و یک سری تست های دیگه نوع بیماری رو تعیین می‌کنه . ولی در کل نگران نباشید و قبل همه اینها به دکتر متخصص داخلی و متبحر مراجعه کنید.  که اگه دکتر متخصص داخلی صلاح دونست شما رو پیش ایمنولوژیست یا روماتولوژیست می‌فرسته

لینک به دیدگاه

50 دقیقه قبل، saeed0c گفته است:

سلام. تقویان نرفتم. کجاست؟ 

زیتون کارمندی - فلکه چیتا
سرچ کنید سهیل تقویان
پیشنهاد میکنم برید .

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است:

چندتا آزمايش مختلف داره و باید بررسی دقیق توسط ایمنولوژیست انجام بشه بعد اگه تستها مثبت بود ارجاعتون میده به متخصص روماتولوژی 

یه چندتاییش که عمومی‌تره

ESR مخفف Erythrocyte sedimentation rate

که اگه مثبت باشه نشون دهنده یه بیماری خود ایمنیه . که ممکنه لوپوس باشه یا هر نوع از بیماری های خود ایمنی

بعدی که دقیق تره ANA مخفف Antinuclear Antibody که اونم اگه مثبت باشه نشونگر یه نوع بیماری خود ایمنیه که ایمنولوژیست بر اساس تظاهرات بالینی و پرسش از خود بیمار و یک سری تست های دیگه نوع بیماری رو تعیین می‌کنه . ولی در کل نگران نباشید و قبل همه اینها به دکتر متخصص داخلی و متبحر مراجعه کنید.  که اگه دکتر متخصص داخلی صلاح دونست شما رو پیش ایمنولوژیست یا روماتولوژیست می‌فرسته

تشکر بابت راهنمایی کاملتون تا الان فقط دکتر پوست رفتم. با این اوصاف بهتره دکتر داخلی برم همه ی آزمایش ها رو نشون بدم بهش. بله ESR بالاست ولی اون تست ANA , و آنتی ds dna هم برام نوشته بود که جوابش نرمال در آمده بود.

ANA 0.3IU/ML بود و 

anti DS DNA هم مقدارش 0.4 بود 

که داخل توضیحات برگ آزمایش نوشته negative

لینک به دیدگاه

با سلام

پیش دکتر یعقوبی رفتین تو اهواز ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...