رفتن به مطلب

راهنما جهت خرید کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان rx470 از برند سافایر و ایسوس دیدم جایی زیر دو تومن مهلت تست و پیچ پلمپ داشت آیا اون بگیرم بهتر نیست هزینه پاور هم می‌ره پایین تر چون مصرفش کمتره پاور ارزون ترب میگیرم

لینک به دیدگاه

• ارسال 56
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

18 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است:

این بستگی به شخص خریدار داره که یه کارت ۱۰ سال گیم زده شده که چیپ هم درگیر بوده رو بخره ۲ تومن یا یه کارت مثلا ۱ سال ماین شده رو بخره ۲ تومن با ۲ برابر قدرت

دوست عزیز با کمال احترام بر اساس چه منطقی این حرفا رو دارید میزنید؟

اگر بنا رو به فرض شما بزاریم کارت های سری 700 انویدیا تقریبا ۱۰ سال پیش معرفی شدن و از اون زمان، تا به امروز به فرض اگه یه گیمر میتونسته تا امروز روزی ۶ ساعت خودشو پشت سیستم کور کنه و تا الان non stop گیم بزنه و به قول شما چیپ رو 100% درگیر کنه، ۲.۵ سال 24/7 از کارتش استفاده کرده

کارت فوق العاده محبوب rx580 هم ۶ سال پیش معرفی شده و تا الان دو دوره ماین رو پشت سر گذاشته با این تفاوت که مثل کارت گیمینگ لودینگ تایم نداشته، روزی ۶ ساعت کار نکرده، مموری هاش هم اور شده.

اگر ملاک بر اینه که کارت برگشت نداشته باشه خب من الان یه GTX295 دارم که الان ۱۴ سالشه. بدون مشکل داره کار میکنه دماش هم بعد از ۱۴ سال هنوز زیر ۷۵ هست تو فول لود.

بنده یادم هست دورانی که ماین اومد و همین کارت ۲ میلیونی رو کرد ۲۰ میلیون چطور گیمرا بدبخت شدن

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Amin_tjk گفته است:

یعنی نمیتونه این پردازنده با Rx 580 روی رزولوشن 1080 بازی های جدید رو بدون لگ اجرا کنه ؟ چون اگه اینجوری باشه نمی‌خوام هزینه الکی کنم

زیاد اهل بازی نیستم نهایت هفته ایی چند ساعت ولی دلم میخواد با یه کیفیت خوب و بدون لگ بازی کنم

من الان با پردازنده ۳۵۷۰ و rx570 که روی هم رفته حدود ۱۰درصد فقط از سیستم شما (اگر ۵۸۰ بخرید)ضعیف تره ،و من با رزولوشن ۷۶۸p بازی میکنم ،قشنگ میبینم بازی های بعده ۲۰۱۸ نصف و بیشترشون رو لگ میزنه ،حتی تنظیمات گرافیکم بیاری پایین ،پردازنده این وسط کارو خراب میکنه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
50 دقیقه قبل، Amin_tjk گفته است:

دوستان rx470 از برند سافایر و ایسوس دیدم جایی زیر دو تومن مهلت تست و پیچ پلمپ داشت آیا اون بگیرم بهتر نیست هزینه پاور هم می‌ره پایین تر چون مصرفش کمتره پاور ارزون ترب میگیرم

این دیگه خیلی قدیمیه 

کارت ۵۷۰ هم خوب کارتیه من قبلا داشتم سافایر نیترو پلاس ۸ گیگ 

نهایت مصرفش ۱۵۰ وات هست 

با سی پی یو شما هم زیاد گلوگاه نمیشه 

کارت دیگه هم میتونم معرفی کنم ۱۶۵۰ هست رزیدنت اویل ۴ ریمیک رو من روی ۱۰۸۰ با تنظیمات متوسط راحت بازی کردم 

میتونی سری تاف یا تک فن ایسوز یا گیگا بگیری 

قیمتشون هم حدود ۴ تا ۴۵۰۰ هست 

یه پاور ۴۳۰ با ۶ پین هم کفایتش میکنه 

که اونم یک تا یک و نیم هزینش میشه 

که کلا با بودجه شما میخوره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
هم اکنون، GAGHL گفته است:

اگر بنا رو به فرض شما بزاریم کارت های سری 700 انویدیا تقریبا ۱۰ سال پیش معرفی شدن و از اون زمان، تا به امروز به فرض اگه یه گیمر میتونسته تا امروز روزی ۶ ساعت خودشو پشت سیستم کور کنه و تا الان non stop گیم بزنه و به قول شما چیپ رو 100% درگیر کنه، ۲.۵ سال 24/7 از کارتش استفاده کرده

کارت فوق العاده محبوب rx580 هم ۶ سال پیش معرفی شده و تا الان دو دوره ماین رو پشت سر گذاشته با این تفاوت که مثل کارت گیمینگ لودینگ تایم نداشته، روزی ۶ ساعت کار نکرده، مموری هاش هم اور شده.

اگر ملاک بر اینه که کارت برگشت نداشته باشه خب من الان یه GTX295 دارم که الان ۱۴ سالشه. بدون مشکل داره کار میکنه دماش هم بعد از ۱۴ سال هنوز زیر ۷۵ هست تو فول لود.

بنده یادم هست دورانی که ماین اومد و همین کارت ۲ میلیونی رو کرد ۲۰ میلیون چطور گیمرا بدبخت شدن

سلام و عرض ادب خدمت شما

دوست عزیز شما بر اساس چه عدله ای میگین که یه RX580 حتما و قطعا چند سال ماین شده؟؟!!!!

خیلی ها کارت هاشون به زور حتی 2 ماه هم کار نکرده و ماین منحل شده و جمع کردن

حداقل خودم تعداد زیادی همینجور خریدم و فروختم

نمیشه همه کارت هارو به یه چشم نگاه کرد که!!

و اینکه با چه عدله دیگه ای میگین که طرف مموری رو اور کرده؟؟!! اصلا شاید خیلی ها اینکار رو نکرده باشن البته اونایی که 1 سال مثلا ماین کردن

و اینکه بنده خودم به عینه دیدم طرف چنتا کولر گازی گذاشته باکس منظم گذاشته بوده دما رو به شدت پایین آورده بود در شرایط عالی ماین کرده بود و کارت هاشو بنده خریدم به والله کارتاش فوق العاده سالم بود

همه که داغون نمیکنن کارت رو.

و سخن اخرتون اگه گیمری رو بدبخت کردن خودشون هم بدبخت شدن و ضرر کردن خیلیا پس گلگی به نظرم نبایستی باشه

🙏🙏🙏

لینک به دیدگاه

59 دقیقه قبل، GAGHL گفته است:

کارت های ۵۸۰ اکثرا یکی دو سال پیش نو خریده شدن چون هنوزم نوشون تو بازاره . اما سری های ۷۰۰ چی ؟ چون نوشون تو بازاره پس یکی دو سال پیشم تو بازار بودن . کارکرد کم توشون خیلی زیاده . من الان کار دارم بجا اکبند میتونم بفروشم پشت پره هاش کوجک ترین خاکی نداره . دگه اونجا رو که نمیشه با بلوور تمیز کرد

اصن گیریم این کارت با سری ۷۰۰ حدود ۲ ۳ سال هم زمان کار کرده اون کارت با اون قدرت هیچ گیمیو اجرا نمیکنه بکنه هم فریم ریت کم میده ارزش خرید داره ؟

لینک به دیدگاه

سلام

میتونی کارت 5600X بگیری که زیر 4 تومن میدن .من رایزن 1600X با XFX RX480 دارم با فرکانس معادل RX580 .رزولوشن 1680 در 1050 .بازی A.Plague.Tale.Requiem با حداقل تنظیمات به زور 60 فریم میداد.

در حال حاضر با RX 580 نمیتونی بازی های مطرح سال 2023 ، تو رزولوشن فول اچ دی 60 فریم بگیری مثلا بازی The last of us ولی بسیاری از بازی های آنلاین و حتی معروف ( به جز وارزون ) میتونی 60 فریم بگیری.مثلا من WoW و Destiny 2 دارم اونم مشکلی نداره.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۵/۱۱ در 12:55، Amin_tjk گفته است:

سلام دوستان من یه سیستم با این مشخصات دارم میخوام یه کارت گرافیک مناسب براش بگیرم

Gigabyte h81m-S2 PT rev۱.۱

Core i5 4460

Ram 12 bus 1600

HDD 1tb

SSD 120

اگه کارت گرافیک بخوام بندازم پاور رو عوض میکنم

من دقیق نفهمیدم pcie ۲ هست یا pcie 3 

اگه pcie 2 باشه میتونم کارت rx 580 روش نصب کنم ؟ مشکلی پیش نمیاد میتونم از کل توان کارت گرافیک استفاده کنم واسه بازی میخوام مانیتور هم رزولوشن ۱۹۰۰×900

در آخر یه سوال دیگه دارم آیا ارزش داره خرج کنم براش کارت گرافیک بخرم؟

اگر شوتر باز هستی نیاز به گرافیک الترا نداری یه کارت سری 16 انویدیا بگیر. درسته کارت محبوب زن و مرد پیر و جوون نیس ولی به دل خودت بیشتر میشینه.بعدا هم راحت تر ازت میخرن.

اگر استوری باز و دنبال گرافیک بالا هستی این گرافیک ها زیر 5-6 تومن خیلی جواب گوی بازیای روز نیستن .هر بازی هر گرافیکی مد نظرت بود برو یوتیوب بزن بنچمارک و گیم پلی داره . ببین چه کارتی جوابگوی  انتظاراتت هست.

اول با خودت فکر کن ببین اگر سر سال نشده بازم ارتقا بدی کارتو و سیستمو الان خرید نکن برای بازی های روز دیگه 6700xt با همرده بستن کمترش صرف نمیکنه.

پ ن : 580 هم خواستی بگیری xfx نگیر.بزار اون بدبختایی که ایسوز و msi دارن هم بتونن بفروشن گناه دارن.

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، silvermanHHH گفته است:

من الان با پردازنده ۳۵۷۰ و rx570 که روی هم رفته حدود ۱۰درصد فقط از سیستم شما (اگر ۵۸۰ بخرید)ضعیف تره ،و من با رزولوشن ۷۶۸p بازی میکنم ،قشنگ میبینم بازی های بعده ۲۰۱۸ نصف و بیشترشون رو لگ میزنه ،حتی تنظیمات گرافیکم بیاری پایین ،پردازنده این وسط کارو خراب میکنه 

چه بازی هایی رو بازی میکنید و چقدر فریم ریت میده

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، Amin_tjk گفته است:

حدود شیش تومن میتونم هزینه کنم

پاور عادی هست برچسبی چیزی روش ندارن که بفهمم چند واته ولی حتما عوض میکنم

پاور عادی بخصوص اگر کارکرده باشه میتونه اسیب ناگهانی بزنه(زمانش مشخص نیست)

مبحث دعوای بین گرافیک ماینی و غیر ماینی تمومی نداره

اونی که تست شده میخره و داره میفروشه یا داره خودش استفاده میکنه دفاع میکنه(چون مشکلی نمیبینه و حتی شواهد هم همینه میگه)

اونی که تست نشده میخره و گرافیک زود به مشکل میخوره و یا تایپیک خرابی ها رو میخونه و یا یک بار ضربه خورده بدشو میگه(چون مشکلو دیده یا داره شواهدو میبینه)

تقریبا هر دو طرفم از تجربه ها و شنیدها شون و واقعیتو میگن(این وسط  معدود کسانی هم هستن بدون حتی یک بار تجربه در این موارد هم نظر میدن)

برج 8 پارسال برا  مشتری 3060 اکبند بستیم   20 یا 25  روز پیش سیستم اورده گرافیک مدارش شورت بود(رو برد میزاشتی سیستم پروتک میکرد استارتم نمیخورد (اینم بگم طرفم مشتریه و فقط گیمره)

الان از گارانتی اومده فردا پسفردا قراره ببندم

خودم گرافیک ماینی داشتم باز با کلی تست بعد از مدتی وا داده

اینا همش بستگی به شانسته

6 تومن داری میتونی یه پاور دسته دو 530 بخری با یه 1060

میخای کمتر هزینه کنی با 3200 تا 3300 میتونی یه پاور 530 بخری با یه rx580(بیشتر از این توان گرافیکی بخای باید سیستم ارتقاع بدی)

میخای دغدغه نداشته باشه میتونی نو بخری و گارانتی دار ولی خیلی چیزای پایین تر و کم ارزش تری میتونی بخری

دیگه سبک سنگین کن ببین کدومش

هر کاری میکنی حتما یه فکری برای پاور فعلی سیستم کن

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، behy گفته است:

سلام و عرض ادب خدمت شما

دوست عزیز شما بر اساس چه عدله ای میگین که یه RX580 حتما و قطعا چند سال ماین شده؟؟!!!!

سلام

چرا یه RX580 حتماً و قطعاً چند سال ماین شده؟ مستند به حرف جناب بهرامن که خودشون گفتند نیاز نیست هر دفعه برای هر تاپیک فروش RX580 قید بشه ‍"کارت RX580 ماین شده" و جالبه شما هم در تاپیک هایی که ایجاد کردید هیچ اشاره ای به ماینی بودن کالای خودتون و مدتش نکردید(نقض قانون ۵ بازارچه!). حرف همکارتون و عمل خودتون رو که دیگه نمیشه انکار کرد.

1950493057_Screenshot(79).thumb.png.ba1a35ff764f5096bc6c6adb1466457b.png

در ثانی، شما بگید با چه عدله ای به کارت گیمینگ میگید "کاربرش معلوم نیست چه کارهایه نا متعارفی کرده(اورکلاک بیش از حد یا...) و با گیم پدر کارت رو در آورده". این منطق شما رو باور کنم یا دو ماه ماینی بودن کارت هاتون؟

چرا کارتن ندارن پس؟ در رد حرفتون همین بس که کارت هایی که برای گیم استفاده میشه اینقدر استهلاک پیدا نمیکنه که بعد یکی دو سال (یا به قول شما چند ماه) نیاز باشه فنش عوضشه.

باز من از شما انتظاری ندارم ولی اینکه دقیقاً حرف شما رو دوباره بگن بعید بود!

IMG_20230804_224431_703.thumb.jpg.5a69d307ff0fc6890f49a2d240f12b53.jpg

و اینکه با چه عدله دیگه ای میگین که طرف مموری رو اور کرده؟؟!! اصلا شاید خیلی ها اینکار رو نکرده باشن البته اونایی که 1 سال مثلا ماین کردن

GPU-Z رو باز کنید یه تست گیم بگیرید و بعد بسته به مدل کارت، دمای مموری ها رو با مدل مشابه ماین نشده مقایسه کنید. طبق حرف شما چون به قول شما "عمره وی رم ها هم 10 برابر چیپ هستش". با این حال همیشه خمیر GPU رو عوض میشه که جالبه!

نمونش در همین فروم هم هست.

637739980_Screenshot(84).thumb.png.6fa74524e1bbd99fa944968899ba4c5b.png

و سخن اخرتون اگه گیمری رو بدبخت کردن خودشون هم بدبخت شدن و ضرر کردن خیلیا پس گلگی به نظرم نبایستی باشه

والا شنیدن بدبخت شدن بقیه دردی از من گیمر دوا نمیکنه. خرید گرافیک که شد آرزو آخرشم شدیم کسی که تا خرخره پدر کارت رو در اورده....

2 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

کارت های ۵۸۰ اکثرا یکی دو سال پیش نو خریده شدن چون هنوزم نوشون تو بازاره . اما سری های ۷۰۰ چی ؟ چون نوشون تو بازاره پس یکی دو سال پیشم تو بازار بودن . کارکرد کم توشون خیلی زیاده . من الان کار دارم بجا اکبند میتونم بفروشم پشت پره هاش کوجک ترین خاکی نداره . دگه اونجا رو که نمیشه با بلوور تمیز کرد

اصن گیریم این کارت با سری ۷۰۰ حدود ۲ ۳ سال هم زمان کار کرده اون کارت با اون قدرت هیچ گیمیو اجرا نمیکنه بکنه هم فریم ریت کم میده ارزش خرید داره ؟

این حرف شما وقتی صدق میکنه که شما فاکتور خرید پیوست کنید بگید این مدل دو سال خریداری شده. اما معمولاً کارتن یا کارت گارانتی نداره.

آقای بهرامن اگه الان کارت گرافیک های دیگه غیر از RX580 دیگه صرف اقتصادی ندارن پس چرا کارت ASUS GT 1030 PH رو 2600 میفروشن؟

در آخر بحث در مورد این موضوع بی فایده است. من همونطور که گفتم نه ذی نفع هستم و نه جایی مشغول به فروش، نه اینقدر جرعت میکنم که بگم 1% دانش کامل در حوزه سخت افزار دارم. یه سوال واسم پیش اومد که دوست دارم عزیزان لطف کنند ابهام زدایی کنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، GAGHL گفته است:

سلام

چرا یه RX580 حتماً و قطعاً چند سال ماین شده؟ مستند به حرف جناب بهرامن که خودشون گفتند نیاز نیست هر دفعه برای هر تاپیک فروش RX580 قید بشه ‍"کارت RX580 ماین شده" و جالبه شما هم در تاپیک هایی که ایجاد کردید هیچ اشاره ای به ماینی بودن کالای خودتون و مدتش نکردید(نقض قانون ۵ بازارچه!). حرف همکارتون و عمل خودتون رو که دیگه نمیشه انکار کرد.

اولا که وقتی میگم شما بدون عدله و مدرک حرفی میزنین همینه!!

بنده به تمامی مشتریهام تو خصوصی این مسئله رو گفتم چه تو این تالار چه مشتری های حضوری خودم و لازم نیست هر مسئله کوچیک و پیش پا افتاده ای رو بنده تو قوانین تاپیکم قید کنم!!!

و حمد الله همه هم راضی هستن.

پس دیدین که ندونسته حرفی میزنین!

💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥

در ثانی، شما بگید با چه عدله ای به کارت گیمینگ میگید "کاربرش معلوم نیست چه کارهایه نا متعارفی کرده(اورکلاک بیش از حد یا...) و با گیم پدر کارت رو در آورده". این منطق شما رو باور کنم یا دو ماه ماینی بودن کارت هاتون؟

💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥

دوما که این که اظهر من الشمس هستش که همه برای گیم گرافیک رو رو پروفایل اورکلاک میزارن به وسیله نرم افزار های شرکت های ایسوس یا MSI یا...

لازم نیست من بگم همه میدونن

ثالثا اگه بنده گفتم کارتم دو ماه ماین شده عدله و شاهد و فاکتورش موجوده شما تشریف بیارین پیش بنده با هم بریم پیش مشتریم و فاکتور ها و حرف های شاهد رو بشنویم وجدانا بیاید شام یا ناهار بنده در خدمتت هستم

ولی اگه حرف من بهتون ثابت شد باید تاپیک عذر خواهی بزنین و تالار رو ترک کنین هااااا

پس دیدین دوباره دارین مردم رو به ناحق قضاوت میکنین و زیره دینه بنده میرین

💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥

چرا کارتن ندارن پس؟ در رد حرفتون همین بس که کارت هایی که برای گیم استفاده میشه اینقدر استهلاک پیدا نمیکنه که بعد یکی دو سال (یا به قول شما چند ماه) نیاز باشه فنش عوضشه.

💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥

اصلا ابدا اینطور نیست به خاطره بد نگهداشتن گرافیک توسط یوزر فنش شکسته  حالا هر گرافیکی

حالا یا چیزی افتاده روش یا بچه دستکاری کرده یا ... الان عکس میدم بهت

پس دومرتبه شما بدون عدله حرف زدین

💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥

GPU-Z رو باز کنید یه تست گیم بگیرید و بعد بسته به مدل کارت، دمای مموری ها رو با مدل مشابه ماین نشده مقایسه کنید. طبق حرف شما چون به قول شما "عمره وی رم ها هم 10 برابر چیپ هستش". با این حال همیشه خمیر GPU رو عوض میشه که جالبه!

💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥

خیلی جالبه شما انقدر پیگیر بنده هستین؟؟!! 🤔🤔

انقدر آدم مهمی بودم و نمیدونستم خودم 😃😃

و اینکه دیگه هر کسی میدونه گرافیک به سرویس نیاز داره بعد یه مدت کار

بنده خمیری عوض میکنم که به نفع همه هستش اونم خمیر 500 هزار تومنی

پس یعنی بنده اشتباه میکنم دیگه

با این حرف شما هیچ گرافیکی نباید سرویس بشه اعم از تعویض پد و خمیر سیلیکون

خیلی جالبه حرفتون

شما الان واضح گفتین کسی که خمیر عوض میکنه کارتش مستهلکه

خیلی عجیب نیست به نظرتون حرفه خودتون؟؟؟؟!!!

قضاوت با دوستان...

💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥

والا شنیدن بدبخت شدن بقیه دردی از من گیمر دوا نمیکنه. خرید گرافیک که شد آرزو آخرشم شدیم کسی که تا خرخره پدر کارت رو در اورده....

این حرف شما وقتی صدق میکنه که شما فاکتور خرید پیوست کنید بگید این مدل دو سال خریداری شده. اما معمولاً کارتن یا کارت گارانتی نداره.

💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥

بنده به موقش این کار رو میکنم و اصلا لازم نمیبینم به شما و دوستانتون مدرکی نشون بدم نه به شما بدهکارم نه از شما ترسی دارم

💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥

آقای بهرامن اگه الان کارت گرافیک های دیگه غیر از RX580 دیگه صرف اقتصادی ندارن پس چرا کارت ASUS GT 1030 PH رو 2600 میفروشن؟

در آخر بحث در مورد این موضوع بی فایده است. من همونطور که گفتم نه ذی نفع هستم و نه جایی مشغول به فروش، نه اینقدر جرعت میکنم که بگم 1% دانش کامل در حوزه سخت افزار دارم. یه سوال واسم پیش اومد که دوست دارم عزیزان لطف کنند ابهام زدایی کنن

سلام

اینم عکس فن

باز شما بدون عدله صحبتی کردین 🙂

IMG_20230805_001723.jpg

ویرایش شده توسط behy
لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، behy گفته است:

اینم عکس فن

باز شما بدون عدله صحبتی کردین 🙂

IMG_20230805_001723.jpg

در ۱۴۰۲/۵/۱۱ در 13:29، behy گفته است:

گرافیک 5700XT

کاملا سالم تمیز و 2 عدد موجود هستش

اولی پلمپ 

دومیش فن با جنس آکبند اصلی تعویض شده و خمیر جنس خوب دیپ کول زده شده

مورد دوم شرایط بهتری داره هم فن آکبند هست هم تعویض خمیر شده.

فاقد جعبه

گرافیک 5600Xt

کاملا سالم و تمیز

فن با جنس آکبند تعویض شده

خمیر جنس خوب دیپ کول زده شده

فاقد جعبه

RX580 کاملا سالم تمیز

فوق العاده مقرون به صرفه و قوی

گرافیک بسیار محبوب همه افراد و معروف

فن با جنس آکبند اصلی تعویض شده

خمیر جنس خوب دیپ کول زده شده

فاقد جعبه

757100943_Screenshot(89).thumb.png.56f26adc12c38f2c76bf177319d7a2c7.png

جسارتاً شما با کارتهاتون کشتی میگیرید که در دو تاپیک اخیرتون ۴ مورد تعویض فن هست؟ بعد ما پدر کارت گرافیک رو با گیم در میاریم؟

بقیه سوالات بنده رو هم اصلاً نادیده گرفتید، این چیزایی هم که نوشتید به قول معروف زدید به کوچه علی چپ!

11 ساعت قبل، behy گفته است:

چون زیاد عادت ندارم درگیر شم با مردم بلد نیستم چه‌جوری نقل قول هارو جدا جدا و کادر بندی کنم تو همون جواب کامل دادم بهتون

من معمولاً اهل ادیت زدن پست هام نیستم. به احترام بقیه نخواستم دوباره پست بزنم و قضیه رو بیشتر از این کش بدم

عزیز ما داریم در مورد یه سری ادعا که مطرح شده سوال و جواب مطرح میکنیم. بنده هم این سطح نوشتار دست و پا شکسته رو از دوستانی که دستی در قلم دارن یاد گرفتم. در مورد خودتون هم زیاد غرّه نشید، این عکس ها و مواردی که نقض حرفای خودتونه رو فقط من جمع آوردی نکردم.

در نهایت با چیزایی که گفتید به این نتیجه رسیدم. برای شما دوتا یوزر وجود داره که یکی براتون کارت گرافیک محبوب ماینی لای پر قو میاره و شما لازم نیست سلامت قبلش رو به خریدار اعلام کنید، فقط آباد میکنید. یه یوزر هم امثال بنده هستند که پدر کارت رو در میارن و تا خرخره کارت رو اور میکنن، خیلی آدمای بدی هستن. پس پیشنهاد میکنم همونطور که بنده از شما کارت ماینی نمیخرم شما هم از امثال ما دیگه نیاز نیست کارت گیمینگ بدربخور بخرید! حرف من نیست، اگه اینقدر به حرف هاتون اعتقاد دارید اینطور باید عمل کنید مگر اینکه همش بازار گرمی باشه که اونطور باید مستقیم بعداً جواب بالایی رو بدید.

بنده هم بن شدن چیزی ازم کم نمیکنه. از مدیران خوهشمندم اگر حرف بی اساسی زدم بنده رو بن کنن. ولی مطمئن باشید مادامی روال به همین منوال باشه غیر من هستن کسایی که باز جواب شما رو بدن.

من الله توفیق

ویرایش شده توسط GAGHL
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
هم اکنون، GAGHL گفته است:

757100943_Screenshot(89).thumb.png.56f26adc12c38f2c76bf177319d7a2c7.png

جسارتاً شما با کارتهاتون کشتی میگیرید که در دو تاپیک اخیرتون ۴ مورد تعویض فن هست؟ بعد ما پدر کارت گرافیک رو با گیم در میاریم؟

بقیه سوالات بنده رو هم اصلاً نادیده گرفتید

اولا که بنده کشتی نمیگیرم

یوزر ظاهرا کشتی میگیره

کاره بنده آباد کردن هست

دوما به تمامی سوالات شما پاسخ دادم شما دقت نکردین تو نقل قول

ثالثا اصلا نیازی نمیبینم عکس از تک تک فن هایه شکسته بفرستم و به شما ثابت کنم یه چیزایی رو

اصلا شما باور بکنی یا نکنی برا من اهمیتی نداره

رابعا آخه کی گفته من برا در آوردن یه لقمه نون باید جواب پس بدم به شما

ورداشتی گلچین کردی تاپیک هایه منو میگی چرا فن عوض کردی

آخه به شما چه مربوطه؟؟؟!!!

و اینکه جلو اون بالایی بنده باید ثابت کنم که خداروشکر خودش ناظر به همه اعمال ماست و میدونه بنده حقیقت رو میگم.

ویرایش شده توسط behy
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما اون نقل قول هارو باز کنین پاسخ تک تک سوالاتتون رو میبینین. @GAGHL

چون زیاد عادت ندارم درگیر شم با مردم بلد نیستم چه‌جوری نقل قول هارو جدا جدا و کادر بندی کنم تو همون جواب کامل دادم بهتون

ویرایش شده توسط behy
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Amin_tjk گفته است:

چه بازی هایی رو بازی میکنید و چقدر فریم ریت میده

مثلا آخرین بار گاد آف وار نسخه آخریه رو نصب کردم ،گرافیک رو میزارم روی medium و low فریم بین ۴۵تا ۶۰میچرخه ،اما تا چند تا دشمن میپرن بیرون تا حالت حمله میاد،شروع میکنی زدنشون ،بازی شروع میکنه به لگ زدن ،صفحه دوربین رو سریع تکون بدی ،لگ میزنه ،بدوی لگ میزنه،در باز میکنی ،تیر میزنی و... ،که همش مشکل پردازنده هست 

به همین دلیل این اواخر کلا بازیه AAA نصب نمیکنم،چون میدونم ضد حال میزنه

لینک به دیدگاه

اکثر دوستان نظرات خوب و جالب توجهی رو در این تاپیک مطرح کردند. چند تا مورد هم من اضافه کنم.

اولا در مورد استارتر به نظرم بهترین راهنمایی رو آقا احسان در این پست کردند. بهتره اگر سراغ دست دوم میروید، کارتهای GTX 1660 انویدیا با ضمانت فروشنده بهتر هستند.

دوم، در مورد کارت RX 580، این کارت سال 2017 وارد بازار شد، حدود 6 سال پیش، و در بدترین سناریو در دو دوره بزرگ ماین جهانی شرکت فعال داشته. یعنی خیلی از RX 580 های توی بازار، 2 بار در دو دوره زمانی مختلف ماین شده هستند. با توجه به این موضوع، رسما این کارت ترسناکترین انتخاب برای خرید میتونه باشه.

سوم، یه بحث فنی داریم، که مشاور میاد میگه فلان چیزو نخر، فلان ریسک رو نکن، از فلان قطعه دوری کن. اما در همین حال یک بحث ایرانی بازی داریم، به اسم ما کردیم و شد، ما نصب کردیم و کار کرد، ما فروختیم و مشتری راضی بود. این دو شیوه برخورد با هم جمع نمیشن. در ضمن نمیتونید هم فروشنده باشید و هم مشاور - نمیشه هر دو نقش رو همزمان ایفا کنید - بله خیلی از فروشندگان محترم مشاوره میدن، اما با عرض شرمندگی هیچ فروشنده ای نمیگه ماست من ترشه - هرچند من خدای نکرده نیت خوانی نمیکنم، اما ما چیزی داریم به اسم تعارض منافع.

ضمن احترام به دوستانی که فروش کالای دست دوم دارند، فارق از بحث موفقیت ها در فروش RX 580 و رضایت مشتریانشون، و حتی نظر فنی اشون - اینجا در بخش مشاوره، من به عنوان مشاور هر نوع خریداری RX 580 رو منع میکنم. دلایل خودم رو دارم، و آبمون هم با دوستان فروشنده با هم توی یه جوب نمیره، پس بحث بین من نوعی مشاور با شمای نوعی فروشنده بر سر ارزش RX 580 هرگز به نتیجه نخواهد رسید.

مادامی که شما به عنوان فروشنده نفعتون در فروش قطعه است، نمیتونید در نقش مشاور منافع خریدار رو در نظر بگیرید. این موضوع نه تنها در مورد شمای نوعی، بلکه در مورد تمام فروشندگان صدق میکنه. به همین خاطر ما به کاربران توصیه میکنیم هرگز از فروشندگان مشورت فنی دریافت نکنید.

به کلیه دوستان فروشنده هم توصیه دوستانه میکنم، خیلی در بخش "مشاوره خرید" فعالیت نکنند، چون حتی اگر فعالیت صادقانه و با نیت خیر داشته باشند، چون فروشنده هستند، اتوماتیک به درست یا غلط بقیه رفتار آنها را از بابت فروشندگی نگاه میکنند، و فکر میکنند چون جنس خودتون رو میخواین تبلیغ کنید اینطوری موضع میگیرید و تقصیری هم ندارند.

هر دو گروه با این موضوع کنار باید بیاییم.

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

اکثر دوستان نظرات خوب و جالب توجهی رو در این تاپیک مطرح کردند. چند تا مورد هم من اضافه کنم.

اولا در مورد استارتر به نظرم بهترین راهنمایی رو آقا احسان در این پست کردند. بهتره اگر سراغ دست دوم میروید، کارتهای GTX 1660 انویدیا با ضمانت فروشنده بهتر هستند.

دوم، در مورد کارت RX 580، این کارت سال 2017 وارد بازار شد، حدود 6 سال پیش، و در بدترین سناریو در دو دوره بزرگ ماین جهانی شرکت فعال داشته. یعنی خیلی از RX 580 های توی بازار، 2 بار در دو دوره زمانی مختلف ماین شده هستند. با توجه به این موضوع، رسما این کارت ترسناکترین انتخاب برای خرید میتونه باشه.

سوم، یه بحث فنی داریم، که مشاور میاد میگه فلان چیزو نخر، فلان ریسک رو نکن، از فلان قطعه دوری کن. اما در همین حال یک بحث ایرانی بازی داریم، به اسم ما کردیم و شد، ما نصب کردیم و کار کرد، ما فروختیم و مشتری راضی بود. این دو شیوه برخورد با هم جمع نمیشن. در ضمن نمیتونید هم فروشنده باشید و هم مشاور - نمیشه هر دو نقش رو همزمان ایفا کنید - بله خیلی از فروشندگان محترم مشاوره میدن، اما با عرض شرمندگی هیچ فروشنده ای نمیگه ماست من ترشه - هرچند من خدای نکرده نیت خوانی نمیکنم، اما ما چیزی داریم به اسم تعارض منافع.

ضمن احترام به دوستانی که فروش کالای دست دوم دارند، فارق از بحث موفقیت ها در فروش RX 580 و رضایت مشتریانشون، و حتی نظر فنی اشون - اینجا در بخش مشاوره، من به عنوان مشاور هر نوع خریداری RX 580 رو منع میکنم. دلایل خودم رو دارم، و آبمون هم با دوستان فروشنده با هم توی یه جوب نمیره، پس بحث بین من نوعی مشاور با شمای نوعی فروشنده بر سر ارزش RX 580 هرگز به نتیجه نخواهد رسید.

مادامی که شما به عنوان فروشنده نفعتون در فروش قطعه است، نمیتونید در نقش مشاور منافع خریدار رو در نظر بگیرید. این موضوع نه تنها در مورد شمای نوعی، بلکه در مورد تمام فروشندگان صدق میکنه. به همین خاطر ما به کاربران توصیه میکنیم هرگز از فروشندگان مشورت فنی دریافت نکنید.

به کلیه دوستان فروشنده هم توصیه دوستانه میکنم، خیلی در بخش "مشاوره خرید" فعالیت نکنند، چون حتی اگر فعالیت صادقانه و با نیت خیر داشته باشند، چون فروشنده هستند، اتوماتیک به درست یا غلط بقیه رفتار آنها را از بابت فروشندگی نگاه میکنند، و فکر میکنند چون جنس خودتون رو میخواین تبلیغ کنید اینطوری موضع میگیرید و تقصیری هم ندارند.

اقا ارمین من با حرفتون خیلی موافق نیستم چون فک میکنین همه ی ۵۸۰ ها ۶ سال کار کردن . من عمده فعالیتم جای دگس که منافعم به خطر بیوفته اما عمده ۵۸۰ ها زیر یه سال کار کردن چون ۶ سال پیش اکثرا ۴ گیگ میبستن کسی واسش صرف نمیکرد ۸ ببنده  . تقریبا ۲ سال پیش که دگه با ۴ نمیشد ماین کرد همه رفتن سمت ۸ گیگ . خیلی از ریگ ها ۲ سال پی به این ور بسته شدن . اون موقع ها نو خیلی تو بازار بود . شما فک میکنین ۶ سال پیش همه ۸ گیگ بستن و رفتن پی زندگی . نه داش اینجوریا هم نیست . شاید ۵ سال کارکرد تو بازار هم باشه اما یا دگه نابود شدن یا ظاهری مشخصه . ما کارتایی رو میخریم که خودمو ریگ بستیم میدونم طرف چقدر استفاده کرده من کارت دارم هنوز پشت پرش خاک نگرفته بچه ها گفتن اینارو به عنوان اک بفروش ولی قبول نکردم . واسه همین گفتم فروشنده مهمه که کی باشه من یادمه تو تابستون پارسال هم ریگ میبستن طرف بعد یکی دو ماه ماین فهمیده که اتر پوکید . واسه این که بدون دانش کافی میان میگن نخر خوب ادم زورش میاد کل فروم رو دارن گمراه میکنن اگه اینجوریه خوب برن همه نو بخرن . ۱۶۶۰ هم اکثرا ماین شدن اکثرا ۶ ماه تا یک سال

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

من هم با حرف شما موافق هستم بنظرم فروشنده هر چقدر هم بخواد صادق باشه بازم می‌ره سمت طرفداری جنس خودش و باید از کسی مشاوره گرفت که بی طرف باشه...

لینک به دیدگاه

بنده کاری به ترسناک بودن 580 ندارم از نظر ماین... اما بعضی از دوستان دیگه زیادی این کارت بدبخت رو دارن میکوبن... بیش از حده به نظرم..

خودم 4 سال 580 داشتم آخ نگفت، توی بیشتر گیم ها هم از جون مایه گذاشت...تا اخر ارتقا دادم..

دیروز بیش یک بنده خدا بودم، سیستمش ضعیفه... با همین 580 + 4790k داشت reddead پلی میداد، با کیفیت 900p  داشت 60 fps میگرفت.. مثلا سایبرپانک رو 40 fps میگرفت روی high.. یا Forza Horizon 5 روی 1080 ، 60 fps میگرفت یا Far Cry 6 روی 55 میگرفت

...

بینید برای شخصی که بودجه نداره، 580 معجزس..... فقط باید از آدم درستش بخری...

حالا هی بگو 580 آشغاله..580 بدرد نمیخوره.... طرف داشت با 580 خودش عشق میکرد.. طوری که من و تو با 6900 عشق نمیکنیم.....

ویرایش شده توسط Mr.jalilpour
لینک به دیدگاه

اقا ارمین من با حرفتون خیلی موافق نیستم

میدونم آقا میلاد عزیز، من تلاشی برای تغییر عقیده شما نمیکنم. در صحبت هام هم عرض کردم توافق نظر ما سر این موضوع امکان پذیر نیست.

چون فک میکنین همه ی ۵۸۰ ها ۶ سال کار کردن.

من مشاور اینطوری فکر میکنم:

کارت گرافیک بدون کارتن یعنی چی؟

چرا تاریخ تولید که روی جعبه است نباید دیده بشه؟

اصلا چرا یه نفر باید جعبه کارتن کارت گرافیکش رو دور بندازه؟ (درحالیکه گرافیک بدون کارتن فاقد گارانتیه؟ یا شاید گارانتیش تموم شده)

سوال رو از اونور میپرسم، وقتی گارانتی سه ساله کارت گرافیک تموم شده - چرا باید یه نفر کارتن گرافیکش رو نگه داره؟

عه پس سه ساله گارانتیش تموم شده - الان هم یک سال و نیمه که دوران ماین تموم شده - تا اینجا میشه 4 سال و نیم استفاده. حالا مشخصه چرا این کارتها کارتن ندارن.

در ایران - به دلیل مسائل اقتصادی، اغلب ماینرها کارتن های گرافیک هاشون رو نگه میداشتن، پس این کارتهای بدون کارتن همه از چین اومده، اونم به صورتا کیلویی (بدون کارتن)، سوال: چرا کارت گرافیکی که کیلویی در چین ماین شده و تبدیل شده به E-WASTE زباله الکترونیک باید در ایران اورحال و فروخته بشه؟

چرا من نوعی که به مسائل فنی کاربران پاسخ میدم، باید به صورت هفتگی درگیر مشکلات کارتهای گرافیک دست دوم ماین شده ای باشم که کاربران تهیه کردند؟

این ها چیز هایی است که من باهاش درگیری ذهنی دارم، و تا حل نشه، نمیتونم به هیچ کسی خرید کارتهای دست دوم به صورت عام، و کارت گرافیک RX 580 رو به صورت خاص، پیشنهاد کنم.

من عمده فعالیتم جای دگس که منافعم به خطر بیوفته اما عمده ۵۸۰ ها زیر یه سال کار کردن چون ۶ سال پیش اکثرا ۴ گیگ میبستن کسی واسش صرف نمیکرد ۸ ببنده.

من سال 1397 کارت گرافیک RX 580 8G رو بررسی کردم همون موقع هم مثل قند و نبات مدل 8 گیگش رو میخریدن، همه میخریدن، واسه همین تو متن بررسیم این کارت رو به ماینر ها هم توصیه کرده بودم.

خیلی از ریگ ها ۲ سال پی به این ور بسته شدن.

بیا فرض کنیم این جمله درسته. همین سناریو که شما فرمودین خودش از فیلم آنابل هم ترسناک تره. الان یک ساله بحث ماین تموم شده، پس منظور شما از دو سال حداقل 3 سال پیشه، پس نتیجه اینکه این کارتها 3 سال پیش تولید شدن - همین دلیل برای من کافیه تا خریدشون رو رد کنم.

ما کارتایی رو میخریم که خودمو ریگ بستیم میدونم طرف چقدر استفاده کرده من کارت دارم هنوز پشت پرش خاک نگرفته بچه ها گفتن اینارو به عنوان اک بفروش ولی قبول نکردم . واسه همین گفتم فروشنده مهمه که کی باشه

خب رسیدیم به همون موضوعی که در صحبت هام عرض کردم، نقش مشاور با فروشندگی با هم جور در نمیاد. شما در نقش فروشنده میتونی بیایی بگی مردم بیایین از من خرید کنین، من خوبم. اما من در نقش مشاور نمیتونم بگم ملت برین از آقا میلاد خرید کنین. من مجبورم برای مشاوره به مسائل فنی اتکا کنم و وقتی میبینم شرایط این کارتها وخیم و بده، و خیلی از کاربران به ما مراجعه کردند، نمیتونم این کارتها رو پیشنهاد بدم، و در عین حال، نمیتونم در نقش تبلیغات چی فروشگاه خاص (چون فلانی رو میشناسم فروشنده خوبیه) بیام بگم آهای ملت ایران همه برین از فلانی بخرید چون اون خوبه.

مثل رییس جمهور سابق که به کل ایران پیشنهاد میداد بیایین گوجه فرنگی رو از محله نارمک بخرین. این نمیشه، و مشاور نمیتونه چنین کاری انجام بده، اگر انجام بده میشه همون تبلیغات چی فروشنده دیگه مشاور فنی نیست. مشاوره فنی درست یعنی اینقدر پیشنهادت دقیق باشه، مو لا درزش نره، و مهم نباشه اون کالا رو از کدوم فروشنده تهیه می کنی.

واسه این که بدون دانش کافی میان میگن نخر خوب ادم زورش میاد کل فروم رو دارن گمراه میکنن اگه اینجوریه خوب برن همه نو بخرن . ۱۶۶۰ هم اکثرا ماین شدن اکثرا ۶ ماه تا یک سال

اینم باز برمیگرده به همون تفاوت دیدگاه از دو جایگاه فروشنده و مشاور.

هیچ وقت توافقی روی این موضوع نخواهیم داشت برادر.

اینم بگم تمام اشارات من به فروشنده - نوعی بوده و اصلا آقا میلاد و هیچ کدوم از کاربران عزیز دیگه، منظورم نبوده، منظورم از فروشنده، به صورت عام بوده.

لینک به دیدگاه

اساتید ممنون از همتون بابت راهنماییتون یه تاپیک جدید میزنم راجب ارزش خرید Rx 580 که به من و کسایی که میخوان در این بازه قیمتی خرید کنند کمک کرده باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ریگ دارا چون تعداد بالا میخرن کارتنشونو دور میندازن چون جا ندارن گرافیکام اکثرا از جنوب میان به خاطر قاچاق نمیتونن کارتن دار بفرستن

همه کارتا هم بدون کارتن نیستن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
6 دقیقه قبل، behy گفته است:

ریگ دارا چون تعداد بالا میخرن کارتنشونو دور میندازن چون جا ندارن گرافیکام اکثرا از جنوب میان به خاطر قاچاق نمیتونن کارتن دار بفرستن

همه کارتا هم بدون کارتن نیستن

همین تیکه نشون میده کارتها از کجا میان ( در واقعه از کجا وارد جنوب میشن )

برای قاچاق هم کار ندارن جعبه داشته باشه یا نداشته باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
هم اکنون، WINNER گفته است:

همین تیکه نشون میده کارتها از کجا میان ( در واقعه از کجا وارد جنوب میشن )

برای قاچاق هم کار ندارن جعبه داشته باشه یا نداشته باشه

داداش راستی موضع شمارو بنده نفهمیدم چیه🤔🤔

یه جا علیه ما می‌نویسی یه جا به حمایت از ما

منو میلاد جزع فدایی هایه RX580 هستیم

بیا طرفه ما😂😂😂😂

ما حقیم😃😃😃

ویرایش شده توسط behy
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...