رفتن به مطلب

کرش کردن در بازی بعد از فعال کردن xmp

Recommended Posts

39 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

تو بازی کی گفته 20-30 فریم بیشتر میکنه یه فرکانس زپرتی رم ؟ اینجوری باشه دیگه ملت هزینه کارت گرافیک نمیکنن میرن رم با فرکانس بالا میخرن !!!

منم تعجب کردم ولی همینیه که هست البته فعلا تو بازی  warzon2  از 60 فریم رفته تا 80 90

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
7 ساعت قبل، Gazer گفته است:

منم تعجب کردم ولی همینیه که هست البته فعلا تو بازی  warzon2  از 60 فریم رفته تا 80 90

امکان نداره اشکال از جای دیگست عکس از قسمت بایوس بدید مشخصات دقیق سیستم هم بفرمایید

لینک به دیدگاه

این دیگه چه تاپیکی هست ؟

باز هم همون سیستم همیشگی .... یه سیستمی هست در سرزمین عجایب نه معلوم هست مادربرد چیه نه معلوم هست پردازنده چیه نه معلوم هست پاور چیه و و و و 

بعد انتظار دارید همه بیان نظر بدن و کمک کنن تا مشکل حل بشه ؟!! خیلی جالب هست

دوست عزیز وقتی تاپیک درست میکنی اول از همه مشخصات سیستم را بنویس

با توجه به گفته های شما تنها چیزی عقلم رسید این هست که پردازنده شما در حدی نیست که شما ازش انتظار دارید و بس

پس اول مشخصات

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Royal گفته است:

این دیگه چه تاپیکی هست ؟

باز هم همون سیستم همیشگی .... یه سیستمی هست در سرزمین عجایب نه معلوم هست مادربرد چیه نه معلوم هست پردازنده چیه نه معلوم هست پاور چیه و و و و 

بعد انتظار دارید همه بیان نظر بدن و کمک کنن تا مشکل حل بشه ؟!! خیلی جالب هست

دوست عزیز وقتی تاپیک درست میکنی اول از همه مشخصات سیستم را بنویس

با توجه به گفته های شما تنها چیزی عقلم رسید این هست که پردازنده شما در حدی نیست که شما ازش انتظار دارید و بس

پس اول مشخصات

11700k مادربرد gaming edge wifi msi z590 پاور 850
گرافیک 3080 ایسوس
دوستان الان با دو تا رم قبلی که تست کردم مشکلی نداشت رو xmp در هر دو اسلات a1 b1 و a2 b2. اما با دو تا رم جدید که دو ماهه خریدم xmp فعال میشه کرش می کنه در هر دو اسلات. مشکل از رم جدیده؟ چطوری می تونم رم های جدید رو تست کنم و مطمئن بشم؟

ویرایش شده توسط Gazer
لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، Gazer گفته است:

11700k مادربرد gaming edge wifi msi z590 پاور 850
گرافیک 3080 ایسوس
دوستان الان با دو تا رم قبلی که تست کردم مشکلی نداشت رو xmp در هر دو اسلات a1 b1 و a2 b2. اما با دو تا رم جدید که دو ماهه خریدم xmp فعال میشه کرش می کنه در هر دو اسلات. مشکل از رم جدیده؟ چطوری می تونم رم های جدید رو تست کنم و مطمئن بشم؟

photo_2023-08-12_00-23-13.thumb.jpg.9b12b5fd7fdf0ab940f5c059e922f825.jpg
دوستان یکی از ماژول های رم
جدید رو در حالت xmp که تست کردم این خطا ها رو داد با memtest بقیقه رم ها چه تکی چه سه تا باهم چه در حالت xmp خاموش چه روشن هیچ خطایی نداد. گویا یکی از رم های جدید ایراد داره که باید بفرستم گارانتی

لینک به دیدگاه

32 دقیقه قبل، Gazer گفته است:

photo_2023-08-12_00-23-13.thumb.jpg.9b12b5fd7fdf0ab940f5c059e922f825.jpg
دوستان یکی از ماژول های رم
جدید رو در حالت xmp که تست کردم این خطا ها رو داد با memtest بقیقه رم ها چه تکی چه سه تا باهم چه در حالت xmp خاموش چه روشن هیچ خطایی نداد. گویا یکی از رم های جدید ایراد داره که باید بفرستم گارانتی

من هم چندی پیش با همین مشکل مواجه شدم پس شاید اگر برای اعمال گارانتی اقدام کنی کارت به جایی نرسد . حالا چرا ؟!! چون رم مشکل نداره بلکه با مادربرد سازگاری نداره و مال شما 1 عدد رم هست و مال بنده 8 تا رم همین مشکل را داشتن ولی مشکل من حل شد . چطور ؟!! مادربرد من ASUS هستش و وقتی با مادربرد ASUS چنین مشکلی پیش میاد فقط لازم هست سیستم را خاموش کنید و دکمه MemOk را 3 ثانیه نگه دارید و سیستم روشن میشه بصورت خودکار مشکل را برطرف میکنه....بنظر من این رم را روی یک مادربرد Asus با CPU خودت و با استفاده از دکمه MemOk روشن کن و برگردون روی سیستم خودت یا هر 4 تا رم را

امیدوارم کارت راه بیفته

مادربردهای MSI بعضی وقتها گیر میدن ولکن هم نیستن و در حال حاضر خودم هم MSI دارم ولی گیر نداره

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، Royal گفته است:

من هم چندی پیش با همین مشکل مواجه شدم پس شاید اگر برای اعمال گارانتی اقدام کنی کارت به جایی نرسد . حالا چرا ؟!! چون رم مشکل نداره بلکه با مادربرد سازگاری نداره و مال شما 1 عدد رم هست و مال بنده 8 تا رم همین مشکل را داشتن ولی مشکل من حل شد . چطور ؟!! مادربرد من ASUS هستش و وقتی با مادربرد ASUS چنین مشکلی پیش میاد فقط لازم هست سیستم را خاموش کنید و دکمه MemOk را 3 ثانیه نگه دارید و سیستم روشن میشه بصورت خودکار مشکل را برطرف میکنه....بنظر من این رم را روی یک مادربرد Asus با CPU خودت و با استفاده از دکمه MemOk روشن کن و برگردون روی سیستم خودت یا هر 4 تا رم را

امیدوارم کارت راه بیفته

مادربردهای MSI بعضی وقتها گیر میدن ولکن هم نیستن و در حال حاضر خودم هم MSI دارم ولی گیر نداره

دوست عزیز من چهار تا از همین رم دارم و فقط یکیش اینطوریه. به نظرت عجیب نیست.رم خرابه به نظرم. اونم یکی از دوتایی که جدیدا خریدم. اگه با مادربرد سازگاری نداشت باید اون یکی هم نداشت

ویرایش شده توسط Gazer
لینک به دیدگاه

هم اکنون، Gazer گفته است:

دوست عزیز من چهار تا از همین رم دارم و فقط یکیش اینطوریه. به نظرت عجیب نیست.رم خرابه به نظرم. اونم یکی از دوتایی که جدیدا خریدم. اگه با مادربرد سازگاری نداشت باید اون یکی هم نداشت

بنده هم با اون 8 تا رم مشکلی نداشتم و وقتی مادربرد را عوض کردم موقع کار Bluscreen میداد و ریست میشد من هم از همه قطعات خیالم راحت بود و مطابق گزارش ویندوز با نرم افزار Memtest رفتم سروقت رمها و سیستم اجازه تست نمیداد و با خطای صفحه آبی ریست میشد و تحت داس تست کردم دیدم بالای 6 هزار خطا را دقیقا مثل عکسی که گذاشتی ثبت کرد و ادامه داشت و سیستم را خاموش کردم و با روشی که گفتم روشن کردم ... سیستم خیلی عادی روشن شد مجددا امتحان کردم و هیچ خطایی وجود نداشت

در مورد رمهای شما مقداری عجیب هست و انتظار میرفت هر 2 تا ماژول که داخل یک پک هستن این مشکل را داشته باشن ولی بایدی وجود نداره 

حالا باز میل خودت هست و نمیدونم چه گارانتی داره ولی من معتقد هستم همون مشکل برای شما پیش آمده پس گارانتی با یک تست معمولی اون هم روی سیستم خودشون رم را پس میده

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، Royal گفته است:

بنده هم با اون 8 تا رم مشکلی نداشتم و وقتی مادربرد را عوض کردم موقع کار Bluscreen میداد و ریست میشد من هم از همه قطعات خیالم راحت بود و مطابق گزارش ویندوز با نرم افزار Memtest رفتم سروقت رمها و سیستم اجازه تست نمیداد و با خطای صفحه آبی ریست میشد و تحت داس تست کردم دیدم بالای 6 هزار خطا را دقیقا مثل عکسی که گذاشتی ثبت کرد و ادامه داشت و سیستم را خاموش کردم و با روشی که گفتم روشن کردم ... سیستم خیلی عادی روشن شد مجددا امتحان کردم و هیچ خطایی وجود نداشت

در مورد رمهای شما مقداری عجیب هست و انتظار میرفت هر 2 تا ماژول که داخل یک پک هستن این مشکل را داشته باشن ولی بایدی وجود نداره 

حالا باز میل خودت هست و نمیدونم چه گارانتی داره ولی من معتقد هستم همون مشکل برای شما پیش آمده پس گارانتی با یک تست معمولی اون هم روی سیستم خودشون رم را پس میده

نه عزیز پک نیستن هیچ کدوم 4 عدد جدا هستن. دارای جعبه های جدا. به گارانتی میگم خب موقع xmp خطا میده. در ضمن چطوری دکمه memok روی مادربرد ایسوس میتونه خطای رم معیوب رو برطرف کنه؟

در ضمن گارانتیش آواژنگ هست به نظرت چطور گارانتی هست؟

ویرایش شده توسط Gazer
لینک به دیدگاه

هم اکنون، Gazer گفته است:

نه عزیز پک نیستن هیچ کدوم 4 عدد جدا هستن. دارای جعبه های جدا. به گارانتی میگم خب موقع xmp خطا میده. در ضمن چطوری دکمه memok روی مادربرد ایسوس میتونه خطای رم معیوب رو برطرف کنه؟

در مورد این دکمه مطالعه کن میفهمی چطوری این کار را انجام میده

و اینکه هر سخت افزاری یک Microcode داره که داخل Bios این کدها اظافه میشه تا مادربرد با قطعاتی که روش سوار میشه اونها را شناسایی کنه و با آنها بتونه کار کنه

از نظر شما اون رم خراب هست چون با مادربرد شما سازگار نیست ولی گارانتی رم شما را تحویل میگیره با یک سیستم دیگری تست میکنه جلوی چشم خودت و میگه هیچ مشکلی نداره 

تا حالا با گارانتی کننده ها در نیفتادی احتمالا یا با چنین موردی نرفتی  پیش آنها

دفترچه راهنمای Asus X99 Deluxe را برای اینکه بدونی Memok چکار میکنه داونلود کن و بخون

لینک به دیدگاه

داخل Youtube هم باید نمونه ای باشه اونجا نگاه کن شاید سایت آپارات هم بشه پیدا کرد نمونه تصویری و آموزشی

لینک به دیدگاه

بایوس را بروزرسانی کن احتمالا مشکلت حل بشه 

آخرین نسخه بایوس برای مادربرد شما 7D07v19

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Royal گفته است:

بایوس را بروزرسانی کن احتمالا مشکلت حل بشه 

آخرین نسخه بایوس برای مادربرد شما 7D07v19

عزیز اپدیت کردم همونه مشکل

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با تشکر از دوستان. امروز از گارانتی که پیگیری کردم گفتن  قراره تعویض کنن رم رو برای من

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...