رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید پاور 1000 الی 1200

اشتراک گذاری

Recommended Posts

9 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

اقا آرمین وقت بخیر

من اومدم دیتاشیت تعدادی از پاور های همین برند های مطرح رو چک کردم و یه سوالاتی برام پیش اومد ممنون میشم راهنمایی کنید؛

جدا از پاور گلد fsp ؛ پاور Super Flower Leadex VII XG 1000W با همون 680 میکروفاراد استاندارد پلاتینیوم گرفته و همچنین پاورCorsair RM1000e ATX 3.0 که اونم استاندارد پلات باز گرفته پس داستان اینها چطوری هست؟

بعد سوال دیگه ای که داشتم تو جدول کابل ها، کابل مربوط به fsp g pro که سوکت 12+4  هست استاندارد رو زده 24-16 awg که من متوجه نشدم معنیشو.

چون مثلا پاور Seasonic Vertex GX-1000 هم اینطوری درج شده: 12+4 pin PCIe (760mm) (600W)  16-28AWG   /   یا پاور Asus ROG-STRIX-1000G-AURA-GAMING هم همین طور:

12+4 pin PCIe (610mm)  16-24AWG  برندهای دیگه هم همین طور بیان شده حالا بعضا تو پرانتز درج شده 450-600 وات یا بیان نشده .

یاسین جان، دادا توجه داشته باش که مجموع ظرفیت خازن های اولیه مهمه، یعنی چه 1 دونه خازن باشه چه 2 تا، مهم اینه ظرفیت رو جمع بزنی تا مجموع ظرفیت مدار اولیه بدست بیاد. تعداد مهم نیست.

من الان نگاه کردم مثلا خود FSP، یه مدل 1000 واتی داره به نام FSP HYDRO PTM PRO 1000W که ظرفیت مدار اولیه اش 940 میکروفاراده. خوب قطعا این پاور خیلی بهتریه نسبت به اون مدل پاور FSP HYDRO G PRO 1000W GOLD که دوستمون معرفی کرد که فقط 680 میکروفاراد ظرفیت اولیه داره. یعنی بیا حساب کن، خود FSP برای مدلهای بهتر لاین آپ خودش، ظرفیت مدار اولیه رو بالاتر میبره، پس این موضوع در کیفیت نهایی و برتری پاور موثره.

حالا بیا یه کاری کنیم، این موضوع از نظر من مهمه و بیا پاور های 1000 واتی که تو ایران موجوده و ظرفیت خازنی مناسب حدود 1000 میکروفاراد به بالا دارند رو بالای یک خط و اونهایی که کمتر از این میزان ظرفیت دارند رو پایین خط قرمز بنویسیم. بعدش با دیدن مدلهای و تعدادشون میتونیم متوجه بشیم، به نظر میاد، حداقل از دید یک ناظر بی طرف، که لزوما نیازی به دانش و تجهیزات خاص برای تست پاور نداره - یک پاور خوب 1000 واتی پاوری است که خازن هاش حداقل حدود 1000 میکروفاراد و یا بیشتر، در بخش اولیه خود ظرفیت داشته باشد.

من ادعا نمیکنم پاورهای 1000 واتی که کمتر از این میزان ظرفیت دارند پاور های بدی هستند، نه لزوما، من خودم ممکنه اگر مجبور باشم یک پاور 1000 واتی با 820 میکروفاراد هم برای خودم تهیه کنم. اما صحبت انتخاب اصلح تر هست، کدوم مدل بهتره و به نظرمن اکثر پاور های 1000 واتی خوب باید ظرفیت اولیه خازنهاشون حدود 1000uF و یا بیشتر باشه.

پاور MSI MEG Ai1000P PCIE5 ظرفیت خازن Primary برابر 1360 میکروفاراد

پاور GREEN OCDG 1050W ظرفیت خازن Primary برابر 1360 میکروفاراد

پاور Adata Cybercore 1000 Platinum ظرفیت خازن Primary برابر 1240 میکروفاراد

پاور Corsair HX1000 ظرفیت خازن Primary برابر 1150 میکروفاراد

پاور Corsair RM1000x ظرفیت خازن Primary برابر 1150 میکروفاراد

پاور SilverStone ST1000-PTS ظرفیت خازن Primary برابر 1120 میکروفاراد

پاور Cooler Master MWE Gold 1050 - V2 ظرفیت خازن Primary برابر 1120 میکروفاراد

پاور ASUS ROG Thor 1000W Platinum II ظرفیت خازن Primary برابر 1070 میکروفاراد

پاور Gigabyte UD1000GM PG5 ظرفیت خازن Primary برابر 1000 میکروفاراد

پاور FSP HYDRO PTM PRO 1000W ظرفیت خازن Primary برابر 940 میکروفاراد

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پاور MSI MPG A1000G ظرفیت خازن Primary برابر 820 میکروفاراد

پاور Antec HCG1000 Extreme 1000W ظرفیت خازن Primary برابر 820 میکروفاراد

پاور ASUS TUF Gaming 1000W Gold ظرفیت خازن Primary برابر 680 میکروفاراد (از روی عکس مجموع 2 خازن زیر 800uF هست)

پاور Corsair RM1000e ظرفیت خازن Primary برابر 680 میکروفاراد

پاور FSP HYDRO G PRO 1000W GOLD ظرفیت خازن Primary برابر 680 میکروفاراد

پاور FATER TX1000M ظرفیت خازن Primary برابر 660 میکروفاراد

درآوردن این اطلاعات 3 ساعت وقت منو گرفت - اما بماند به یادگار، کمکی باشه برای دوستانی که میخوان در این رنج پاور انتخاب کنند.

• لایک 13
  • ممنونم 2
لینک به دیدگاه

• ارسال 89
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
4 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

یاسین جان، دادا توجه داشته باش که مجموع ظرفیت خازن های اولیه مهمه، یعنی چه 1 دونه خازن باشه چه 2 تا، مهم اینه ظرفیت رو جمع بزنی تا مجموع ظرفیت مدار اولیه بدست بیاد. تعداد مهم نیست.

من الان نگاه کردم مثلا خود FSP، یه مدل 1000 واتی داره به نام FSP HYDRO PTM PRO 1000W که ظرفیت مدار اولیه اش 940 میکروفاراده. خوب قطعا این پاور خیلی بهتریه نسبت به اون مدل پاور FSP HYDRO G PRO 1000W GOLD که دوستمون معرفی کرد که فقط 680 میکروفاراد ظرفیت اولیه داره. یعنی بیا حساب کن، خود FSP برای مدلهای بهتر لاین آپ خودش، ظرفیت مدار اولیه رو بالاتر میبره، پس این موضوع در کیفیت نهایی و برتری پاور موثره.

حالا بیا یه کاری کنیم، این موضوع از نظر من مهمه و بیا پاور های 1000 واتی که تو ایران موجوده و ظرفیت خازنی مناسب حدود 1000 میکروفاراد به بالا دارند رو بالای یک خط و اونهایی که کمتر از این میزان ظرفیت دارند رو پایین خط قرمز بنویسیم. بعدش با دیدن مدلهای و تعدادشون میتونیم متوجه بشیم، به نظر میاد، حداقل از دید یک ناظر بی طرف، که لزوما نیازی به دانش و تجهیزات خاص برای تست پاور نداره - یک پاور خوب 1000 واتی پاوری است که خازن هاش حداقل حدود 1000 میکروفاراد و یا بیشتر، در بخش اولیه خود ظرفیت داشته باشد.

من ادعا نمیکنم پاورهای 1000 واتی که کمتر از این میزان ظرفیت دارند پاور های بدی هستند، نه لزوما، من خودم ممکنه اگر مجبور باشم یک پاور 1000 واتی با 820 میکروفاراد هم برای خودم تهیه کنم. اما صحبت انتخاب اصلح تر هست، کدوم مدل بهتره و به نظرمن اکثر پاور های 1000 واتی خوب باید ظرفیت اولیه خازنهاشون حدود 1000uF و یا بیشتر باشه.

پاور MSI MEG Ai1000P PCIE5 ظرفیت خازن Primary برابر 1360 میکروفاراد

پاور GREEN OCDG 1050W ظرفیت خازن Primary برابر 1360 میکروفاراد

پاور Adata Cybercore 1000 Platinum ظرفیت خازن Primary برابر 1240 میکروفاراد

پاور Corsair HX1000 ظرفیت خازن Primary برابر 1150 میکروفاراد

پاور Corsair RM1000x ظرفیت خازن Primary برابر 1150 میکروفاراد

پاور SilverStone ST1000-PTS ظرفیت خازن Primary برابر 1120 میکروفاراد

پاور Cooler Master MWE Gold 1050 - V2 ظرفیت خازن Primary برابر 1120 میکروفاراد

پاور ASUS ROG Thor 1000W Platinum II ظرفیت خازن Primary برابر 1070 میکروفاراد

پاور Gigabyte UD1000GM PG5 ظرفیت خازن Primary برابر 1000 میکروفاراد

پاور FSP HYDRO PTM PRO 1000W ظرفیت خازن Primary برابر 940 میکروفاراد

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پاور MSI MPG A1000G ظرفیت خازن Primary برابر 820 میکروفاراد

پاور Antec HCG1000 Extreme 1000W ظرفیت خازن Primary برابر 820 میکروفاراد

پاور ASUS TUF Gaming 1000W Gold ظرفیت خازن Primary برابر 680 میکروفاراد (از روی عکس مجموع 2 خازن زیر 800uF هست)

پاور Corsair RM1000e ظرفیت خازن Primary برابر 680 میکروفاراد

پاور FSP HYDRO G PRO 1000W GOLD ظرفیت خازن Primary برابر 680 میکروفاراد

پاور FATER TX1000M ظرفیت خازن Primary برابر 660 میکروفاراد

درآوردن این اطلاعات 3 ساعت وقت منو گرفت - اما بماند به یادگار، کمکی باشه برای دوستانی که میخوان در این رنج پاور انتخاب کنند.

پاورهای سطح اول همشون چک نکردم ولی اکثریت شاید همه پلاتینتوم هستن و مسلما قطعات بهتری توشون به کار میره

راجب نوع و کیفیت خازن خودش مهمه 

من دو مدل گرین و fsp نگاه کردم فرق دارن البته تخصصی در این رابطه ندارم حوصله سرچ هم ندارم 

fsp خودش تولید کننده پاور در سطح جهانی هست حتی پاوری که بعنوان خط قرمز ازش یاد کردین و آوردین بغل اشغال چینی مثل فاطر کم لطفیه
سایتهای متعددی بررسیش کردن و ندیدم امتیاز پایینی بگیره حتی اشاره ای هم نشده که آقا ظرفیت خازن اولیه پایینه حتی اشاره شده hold up تایم خوبی داره به عنوان نقطه قدرت

اگه حوصله یاری کنه سر فرصت بررسی های موجود با دقت میخونم

بحث خازن اولیه هم شبیه کارت 3060 12 گیگ و 3060ti 8 گیگ شده
3060 وی رم بیشتر داره اما در هر حالت به مدل بالاتر خودش میبازه وی رم بیشتر دلیل بر بهتر بودن نیست

یا 6700xt , 3080ti هر دو 12 گیگ مموری دارن آیا در یک سطح هستن ؟آیا یا بریم سراغ 6800 16 گیگ , 3080ti 12 گیگ بازم در یک سطح قرار میگیرن

ویرایش شده توسط Hassan.SK
  • لایک 4
لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، HEGMATANE گفته است:

سلام بردار اگر مطالعه کرده باشید در قسمت نتیجه گیری گفته شده از منیع تغذیه استفاده نکردند، که ببین خوب است  البته من زیاد زبانم خوب نیست این رو متوجه شدم 

سلام بله شما درست میفرمایید. من موقعی که میخاستم بخرم چندتا سایت نقد و بررسی رو بوکمارک کرده بودم یکیش رو فرستادم بازم هستن سایت های نقد و بررسی.

https://www.tomshardware.com/reviews/msi-mpg-a1000g-power-supply-review

8 ساعت قبل، Fido گفته است:

سلام، مرسی از نظرتون.

آخه نسخه ATX3 MSI الان موجوده تو ایران؟ منکه جایی ندیدم...

سلام من همون نسخه 2.52 رو منظورم بود.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، maximal10 گفته است:

سلام بله شما درست میفرمایید. من موقعی که میخاستم بخرم چندتا سایت نقد و بررسی رو بوکمارک کرده بودم یکیش رو فرستادم بازم هستن سایت های نقد و بررسی.

https://www.tomshardware.com/reviews/msi-mpg-a1000g-power-supply-review

سلام من همون نسخه 2.52 رو منظورم بود.

آهان مرسی ازت، چون خودمم ندیدم واسه همین سوال برام پیش اومد.

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

در مورد این جریان خروجی ریل های 5 یا 3.3 آقا آرمین من چند تایی رو که چک کردم ماکزیمم زده بودند خروجی 20-22 آمپر و کمتر برندی 25 آمپر بودند فکر میکنم واقعا زیاده همون 20 آمپرم مگر که یه فول تاور باشه با ادوات واتر کولر اوپن لوپ و از اون جور داستانا!

بله خیلی دیگر از مدل ها جدا از 680 میکرو فاراد یه خازن دیگه اضاف کردند ولی خازن اصلی  Nippon Chemi-Con  هست و جفت این خازن مدل دیگه ای میزارند گویا این خازن هزینه زیادی رو دست شرکت ها میزاره و ترجیح میدن از برند دیگه یا ظرفیت کمتر استفاده کنند (البته فکر میکنم) ؛ ولی مدل های  گرونتر جفت خود همین مدل رو گذاشته بودند.

ن. نسخه atx3.0 هستfps g pro تو ایران با قیمت دور 9 تومن ،صاحب تایپک هم همون شب تا جایی که مطلع شدم خرید کردن مدل مذکور رو از دیجیکالا،البته من فروشگاه دیگه ای رو معرفی کردم برای ایشون.

ممنون از توضیحات کاملتون.

درود آقا یاسین. بله اون FSP ATX3 رو خرید زدم. حالا مونده اون مورد دوم که در جست و جوی اون هستم. بابتش یه زحت بهت میدم 😁

ویرایش شده توسط Fido
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

پاورهای سطح اول همشون چک نکردم ولی اکثریت شاید همه پلاتینتوم هستن و مسلما قطعات بهتری توشون به کار میره

راجب نوع و کیفیت خازن خودش مهمه 

من دو مدل گرین و fsp نگاه کردم فرق دارن البته تخصصی در این رابطه ندارم حوصله سرچ هم ندارم

درسته حسن جان، نوع خازن هم مهمه اما اون دیگه در مبحث دوام میگنجه، در کل اگر یادم مونده باشه از دیشب فقط پاور Corsair RM1000e خازن تایوانی داشت مابقی مدلها همه خازن های اولیه اشون ژاپنی بود.

7 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

fsp خودش تولید کننده پاور در سطح جهانی هست حتی پاوری که بعنوان خط قرمز ازش یاد کردین و آوردین بغل اشغال چینی مثل فاطر کم لطفیه

نه چون هدف این بود پاور های 1000 واتی بازار رو مقایسه کنم فاطر رو آوردم، اونم اگرچه پلتفرم قدیمیه اما 11 سال پیش CWT برای ترمالتیک ساخته بوده. 😅

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
6 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

درسته حسن جان، نوع خازن هم مهمه اما اون دیگه در مبحث دوام میگنجه، در کل اگر یادم مونده باشه از دیشب فقط پاور Corsair RM1000e خازن تایوانی داشت مابقی مدلها همه خازن های اولیه اشون ژاپنی بود.

نه چون هدف این بود پاور های 1000 واتی بازار رو مقایسه کنم فاطر رو آوردم، اونم اگرچه پلتفرم قدیمیه اما 11 سال پیش CWT برای ترمالتیک ساخته بوده. 😅

آقا آرمین یه سوال

چرا گرین اینهمه ساله که پاورهای با کیفیت میسازه حداقل یه سایت معتبر ریویو نداره ازش؟ چرا فقط انحصاری ایرانه و جزو پاورهای مطرح محسوب نمیشه؟ چرا اسم گرین رو سرچ میکنی غیر از سایتهای ایرانی سایت دیگه ای نمیشناسه این کالا رو؟

شاید بحث سیاسی باشه ولی اگر دلیل ساده ای داره بفرمایین

اینا همیشه برام سوال بوده از اصلاعاتتون استفاده میکنیم تشکر.

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، RAMIN VAMP گفته است:

آقا آرمین یه سوال

چرا گرین اینهمه ساله که پاورهای با کیفیت میسازه حداقل یه سایت معتبر ریویو نداره ازش؟ چرا فقط انحصاری ایرانه و جزو پاورهای مطرح محسوب نمیشه؟ چرا اسم گرین رو سرچ میکنی غیر از سایتهای ایرانی سایت دیگه ای نمیشناسه این کالا رو؟

شاید بحث سیاسی باشه ولی اگر دلیل ساده ای داره بفرمایین

اینا همیشه برام سوال بوده از اصلاعاتتون استفاده میکنیم تشکر.

رامین جان واقعیتش اینقدر اثر تحریم ها مخرب و نابود کننده بوده که همه آسیب شدید دیدیم. شرکت گرین هم به دلیل تحریم ها آسیب های فراوان دیده.

موسسه آمریکایی ClearResult که گواهی 80Plus صادر میکنه، شما برو بگو برند من ایرانیه اصلا جوابت رو نمیده. هیچ شرکت/موسسه/سازمان/رسانه ای نیست تو دنیا که حاضر باشه با شما - به عنوان یک عنصر ایرانی - کار کنه یا اصلا جوابتو بده. به همین خاطر گرین - فقط به خاطر اینکه یک شرکت ایرانیست - هرگز نمیتونه به نام خود در خارج از مرزها فعالیت کنه.

هیچ رسانه ای در دنیا حاضر نمیشه هیچ محصولی که کوچکترین ارتباطی با ایران داشته باشه رو بررسی کنه.

حالا اصلا بررسی به کنار، ما تو رسانه خودمون که اسپانسر کامپیوتکس بودیم، یعنی ما دلار میدادیم به کامپیوتکس به عنوان اسپانسر، بعد از تحریمهای 1397 ترامپ اصلا جواب ایمیل هامون رو هم ندادن. یعنی حتی پول هم میخواستیم بهشون بدیم قبول نکردن.

من تا سال 1398 به عنوان نماینده رسانه‌ای که در اون کار میکنم برگه NDA اینتل و انویدیا رو توی ایران امضا میکردم، یعنی اینتل و انویدیا محصول اولیه مهندسی میدادن به رسانه‌های ایران و ما برگه قرارداد انگلیسی رو که حق فاش سازی نتایج و حتی عکس قطعات رو نداریم رو به انگلیسی امضا میکردیم و به رسمیت شناخته میشدیم، اما الان اصلا وجود نداریم.

اینقدر این دایره تحریم ها نابود کننده و کشنده بوده، که از صحنه روزگار رسما محو شدیم. دور از جون تو دنیا اصلا انسان به حساب نمیاییم. عین مردم شهر Raccoon City تو رزیدنت اویل هستیم که از مابقی دنیا ایزوله شدیم.

حالا که تحریم شدید هستیم و حتی اگر شرکت گرین بخواد هم نمیتونه هیچ فعالیتی مانند دادن بررسی در خارج داشته باشه. تا به امروز تنها جایی که گرین توانسته محصول خودش رو برای بررسی به خارج بفرسته موسسه یونانی Cybenetics بوده اونم سال 2018، اونم برای زمانی که هنوز Cybenetics معروف نبوده مثل امروز، یعنی الان بعید میدونم بتونه مجدد این همکاری رو داشته باشه. فقط هم مدل 1050 وات OCDG رو واسشون فرستاده.

از اونجایی که گرین هیچ قصدی برای فعالیت و فروش در خارج از مرزهای ایران رو نداره، حتی اگر تحریم نبودیم - دادن محصولاتش برای بررسی به رسانه کشورهای خارجی بی معنا بود. چون مخاطبی در خارج از مرزها نداره. اما با توجه به اینکه موسسه Cybenetics از پارسال در استاندارد ATX 3.0 به صورت رسمی توسط اینتل تایید و پیشنهاد شده، امیدوارم راهی پیدا بشه برای محصولات آینده گرین، حداقل این موسسه اونها رو تست کنه. اگرکه بتونه مثل سال 2018 از تحریم ها چشم پوشی کنه.

در مورد سوالتون که چرا گرین منحصرا در ایران فعالیت میکنه، بعد از برجام اون زمان که تحریم به شکل امروزی نبود، من یه بار از یکی از مدیران گرین تو الکامپ پرسیدم، بهشون گفتم با توجه به اینکه کیفیت بعضی از محصولات شما خیلی مناسبه و حتی میتونه با محصولات خارجی رقابت کنه، چرا در بازارهای خارج از ایران فعالیت نمیکنید؟ حالا نمیگم اروپا، اما مثلا کشور های همسایه خودمون؟

که پاسخ دادند فعالیت در خارج از ایران مستلزم فراهم کردن پشتیبانی فنی گارانتی در خارج است که به معنای ایجاد دفتر، شبکه فروش با پرسنل خارجی و پرداخت حقوق با ارز کشور مربوطه. این میزان از گسترش فعالیت تجاری مد نظر مدیران گرین نیست. خلاصه با زبون بی زبونی فهمیدم مدیران گرین فقط به تمرکز در بازار ایران فکر میکنند و همین کشور 80 میلیونی رو جوابگو باشن یا علی حساب میشه.

باور کن، اگر تحریم نبودیم و اگر ارزش ریال همون دلاری هزار تومن بود، بچه های R&D گرین - از نظر دانش فنی - اینقدر رده بالا و درجه یک هستن که به راحتی مثل آب خوردن میتونستن پاوری شاخ تر محصولات کورسیر هم عرضه کنند. یعنی اگر وزنه ای داشتیم که میتونست توانایی فنی بچه های گرین رو بسنجه، میتونستم قسم بخورم این بچه ها در سطح بین المللی راحت میتونن با بقیه برندها رقابت کنند.

• لایک 7
  • ممنونم 3
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

پاور خوب زیاده اما چیزی که توی ایرانم گیر بیاد بهترینش اول کورسیر هست بعدشم ایسوس طبیعتا ایسوس کیفیت ساخت با زیبایی بیشتری داره اما پرفورمنسش کمی ضعیف تره

من کلی سال evga داشتم الانم دست دوستمه عین بنز کار می کنه اما خوب توی ایران سخت گیر میاد اما بگردید هست

استاندارد atx 3.0 هم بیخیال شید این پاور های گلد با پلت از این برندها همگی استاندارهاشون بالاتر از نسخه 3 هم هست فقط مدلی باشه که 16 پین گرافیکم ساپورت کنه حالا چه با تبدیل باشه کابلش چه نیتیو باشه مهم نیست تازه نیتیو نباشه بهتره چون استاندارد جدید کابل هم پشتیبانی می کنه می تونید با خرید یک کابل راحت ارتقاش بدید برای نیتیوها شدنی نیست اما

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه سوال دیگه آرمین آقا

اطلاعی دارین چند درصد از قطعات پاور گرین ساخت ایران هست یا کلا کار گرین مونتاژ هست؟ شرکت مادر گرین همین ایرانه یا شرکت اصلی یجای دیگه هست؟ شنیدم این پاور اسم دیگه ای داره بعد از تغییراتی که روش انجام میشه تغییر نام میدن یا این صحت نداره؟

هدف ازین سوالات استفاده از دانش شما و علاقه آوردن منطقی به گرین هست ممنون که وقت میذارین.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

24 دقیقه قبل، RAMIN VAMP گفته است:

یه سوال دیگه آرمین آقا

اطلاعی دارین چند درصد از قطعات پاور گرین ساخت ایران هست یا کلا کار گرین مونتاژ هست؟ شرکت مادر گرین همین ایرانه یا شرکت اصلی یجای دیگه هست؟ شنیدم این پاور اسم دیگه ای داره بعد از تغییراتی که روش انجام میشه تغییر نام میدن یا این صحت نداره؟

هدف ازین سوالات استفاده از دانش شما و علاقه آوردن منطقی به گرین هست ممنون که وقت میذارین.

سلام این دقیق سوال من بود اما هیچ وقت نمی دونستم از کی بپرسم سوال خوبی کردید

• لایک 1
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، RAMIN VAMP گفته است:

یه سوال دیگه آرمین آقا

رامین جان،

اگر اجازه بدی، من یک توضیحی راجب معنای لغات بدم بعدش به سوال اصلی شما می پردازم.

ما تو دنیا یکسری شرکت داریم که مولف هستند. به چه معنا؟ یعنی طراحی یک کالا رو از صفر تا صد بر عهده دارند. مثل اپل. این میاد از هیچی - یه آیفون 14 پرو مکس طراحی میکنه. به این میگن شرکت مادر تخصصی و مولف فن آوری. آیا اپل خودش سازنده است؟ خیر، خودش نمی سازه. ساخت قطعات رو برون سپاری کرده به شرکت های مختلف، هر قطعه رو از یک یا چند شرکت سازنده دیگه میگیره و در کارخانه ای در چین تمام این کامپوننت ها تجمیع میشن سپس وارد خط تولید شده و روی هم مونتاژ/اسمبل میشن، بدین ترتیب آیفون با مونتاژ کردن تولید میشه. و پایین جعبه اش میزنن طراحی شده توسط اپل، و ساخت کشور چین.

پس توجه داشته باش، اسمبل کردن/مونتاژ کردن، همون تولید کردن و ساختنه. هیچ تفاوتی ندارند. حالا چرا ما واژه مونتاژ رو از تولید کردن جدا تعریف می کنیم؟ چون اینطوری تو مغز ما فرو کردند. چون این اتفاق برای تحقیر اقتصاد ستم شاهی در بعد از انقلاب رخ داد.

بعد از ملی شدن صنعت نفت، و افزایش درآمد ایران، برنامه‌ریزهای اقتصاد کشور در اون زمان تصمیم گرفتن با آوردن صنایع خارجی و رونق تولید، اقتصاد کشور رو متحول کنند. خوب وقتی شما هیچی نداری، یعنی نه فن آوری داری، نه مهندس داری، نه طراح داری، نه مخترع، پس سازنده و تولید هم نداری. برای اینکه توسعه پیدا کنی، تنها راه پیش رو، آوردن خط تولید محصولات فن آوری بقیه کشورها است به داخل. این روش توسعه اقتصادی رو تقریبا تمام کشورهای جهان دوم در اون زمان شروع به پیاده سازی کردند.

کره جنوبی، سالها بعدش مالزی و اندونزی و هند و بقیه همین مسیر رو رفتند. چیکار میکردن؟ میومدن با برند های مطرح جهانی قرار داد می بستن، که بیان پروسه تولید (مونتاژ) کالای خارجی در داخل کشورشون انجام بشه. مثلا ایران میرفت با شرکت National ژاپن قرار میبست، تا کارخانه تولید (مونتاژ) تلویزیون و رادیو ناسیونال در ایران تاسیس بشه و محصول اون برند، در ایران تولید (مشترک) بشه. عین همون داستان اپل که برات تعریف کردم. پس مونتاژ همون ساختن و همون تولید هست. میتونی انگلیسی هم سرچ کنی این موضوع رو Types of Manufacturing Processes 

این موضوع در خودرو سازی هم اتفاق افتاد، و خط تولید یا همون مونتاژ پیکان هم از انگلستان اومد، خلاصه، در این صنایع - ساختن - ساخت ایران بود. طراحی پلتفرم محصول، خارجی بود. بعد از 57، برای تحقیر تصمیمات اقتصادی دوران ستم شاهی، اومدن گفتن ما که اصلا صنعت تولید نداشتیم، ما مونتاژ داشتیم!! اینگونه شد که سالهای سال به مخ ما فرو کردند که مونتاژ با تولید فرق میکنه! چرا؟ چون محصول برندش برند خارجی بود پس تولید ایران نبوده و مونتاژ بوده.

بعد از 57 اومدن تولید رو اینطوری تعریف کردن که باید تولید محصول - ساخت خودمون باشه، منظورشون این بود که خودمون مولف باشیم! یعنی طراحی و ساخت یک چیز، از هیچی تا محصول نهایی ایرانی باشه. اینو اسمش رو تولید گذاشتن. خوب نتیجه اینگونه تفکر رو هم الان داریم تو وضعیت اقتصادی خودمون میبینیم. که توضیح ندم.

من خودم بعدها فهمیدم که برای مولف شدن، نیاز به این هست که شما مخترع درجه 1 داشته باشی، برای داشتن مخترع درجه 1، نیاز به فن آوری درجه 1 داری، برای داشتن فن آوری درجه 1 نیاز به آموزش عالی، اقتصاد شکوفا و ارتباطات گسترده جهانی در سطح درجه 1 دنیا داری. وقتی هیچ کدوم از اینها رو نداری، بیخود چنین آرزویی داری.

بگذریم، نتیجه اینکه، مونتاژ همون تولیده برادر و چیزی که در ایران مونتاژ میشه، یعنی در ایران ساخته و تولید میشه. تفاوت و تمییز دادن بین واژه مونتاژ (اسمبل) با تولید (ساختن) اتفاقی است که بعد از سال 57 رخ داد.

اون چیزی که مقصود شما است، و خیلی های دیگه، اینه که منظورشون از ساخت ایران، طراحی شده (تالیف شده) توسط ایران هست که به اشتباه واژه ساخت رو به کار می برند. الان هم آب پاکی رو بریزم رو دستتون، به غیر از موشک و پهباد، ما کشور مولف در هیچ زمینه‌ی فن آوری دیگری نیستیم. چون فاقد فن آوری روز دنیا هستیم. نهایت چیزی که میتونیم در سطح دنیا تالیف کنیم، فرش و برنج، و آجیل و لواشک و زعفران و اینجور چیزها است.

حالا بیام سراغ سوال شما،

تا جایی که من میدونم تمام پاورهای گرین مبتنی بر پلتفرم های خارجی هستند. یعنی مولف یا طراح پاور، شرکتهای OEM خارجی هستند، که بعضی از اسامیشون رو میتونید در بخش درباره ما هم مشاهده کنید.

تا جایی که من میدونم در حوزه پاور شرکت گرین 2 مدل محصول داره، محصولات اقتصادی اش رو خودش در ایران تولید میکنه. یعنی کامپوننت ها به صورت CKD واردات میشن، در ایران روی هم مونتاژ و لحیم و سپس تولید میشن. اینا ساخت ایران هستند. اما محصولات رده بالای گرین به صورت آماده مصرف کاملا وارداتیه، یعنی گرین سفارش گذاشته (بر اساس نظر خودش قطعا محصول رو تغییر داده) اما در پروسه تولیدش نقشی نداشته و محصول به صورت آماده مصرف وارد کشور میشه. من اخیرا مطلبی نوشتم از پاورهای خارجی در ایران اونجا مدلهای وارداتی گرین رو نام بردم.

اینم بگم شرکت گرین به عنوان سفارش دهنده پاور، میتونه تغییراتی رو به جهت بهبود یک پاور به OEM درخواست بده که این هم طبیعیه. روی تمام مدلها ممکنه این اتفاق افتاده باشه. چه اونهایی که خودش در ایران میسازه و چه اونهایی که به صورت ساخته شده عرضه می کنه.

روال عادی همه شرکت هاست. مثلا ایسوس، یا MSI یا بقیه هم به همین منوال خودشون مولف نیستند و فقط سفارش دهندن. یعنی میتونن تغییراتی رو برای بهبود یک پلتفرم به طراح و سازنده اصلی پاور درخواست بدن که اعمال میشه. مثلا ممکنه پلتفرم خارجی، ظرفیت خازن یک بخشی کم باشه، اضافه میکنند، یا مثلا فنش نویز داشته باشه، عوضش میکنند، یا برند فلان قطعه اش جالب نباشه، یکی دیگه جاش میگذارن، خلاصه شرکت گرین میتونه Customize کنه و تغییراتی رو در اون به جهت بهبود محصول اعمال کنه.

پس در این حد توانایی فنی داره که نظر فنی راجب پلتفرم های خارجی بده. در ایران هیچ شرکت دیگری از نظر فنی توانایی این کارو نداره. گرین هم یک شبه به این دانش نرسیده سالهای سال تجربه و با استخدام متخصصین تونسته به این قابلیت برسه.

در نهایت اینم بگم در همه جای دنیا، شرکت OEM پاور رو میسازه و برند شرکت سفارش دهنده رو روش میزنه. یعنی مثلا CWT تو کارخونه خودش، از ASUS و MSI و CORSAIR سفارش گرفته، بعضا شاید هر سه برند یک پلتفرم واحد رو سفارش داده باشن اما با شخصی سازی های متفاوت. در نهایت CWT هر سه برند رو روی پاورها میزنه و همه رو خودش تولید میکنه.

امیدوارم تونسته باشم پاسخ مناسبی داده باشم به سوالت آقا رامین عزیز.

• لایک 11
  • ممنونم 2
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، RAMIN VAMP گفته است:

یه سوال دیگه آرمین آقا

سوال خوبیه جواب خیلی خوبیم داره تو کپشن جواب می دم😁

دقیقا برای همین می گم گرین نخرید البته قطعا همش مونتاژی یا بهتره بگیم به سفارش هست اما اینجا حساب کتابی نداره که همیشه همون کالا بدن یا دستکاریش نکنن

• لایک 1
  • حالم خوب شد 2
لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، slash_slash گفته است:

دقیقا برای همین می گم گرین نخرید البته قطعا همش مونتاژی یا بهتره بگیم به سفارش هست اما اینجا حساب کتابی نداره که همیشه همون کالا بدن یا دستکاریش نکنن

دوست عزیز بعد از اون همه پست خوب و تخصصی و توضیحات عالی که دوستان گذاشتن،کمرمونو شکوندی با این استدلال و منطق !!!

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
  • حالم خوب شد 2
لینک به دیدگاه

اقا یکی به من بگه oem پاور gp430a-sp کیه تا منم یه چیز جالب رو کنم

ایا امکان داره oem این مدل شرکت بزرگوار fsp باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
3 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

گرین پاورهاشو از high power میگیره تا اونجایی که اطلاع دارم

مدلهای رده پایین هم قطعاتشو وارد میکنه و خودش تولید میکنه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

گرین پاورهاشو از high power میگیره تا اونجایی که اطلاع دارم

مدلهای رده پایین هم قطعاتشو وارد میکنه و خودش تولید میکنه

درود بر حسن جان عزیز

اره میدونم،حتی تو بعضی از مدلها خود oem اسمشو رو برد زده

ولی من این مدل رو میخام ، اونم یکی بیاد مطمئن بگه تولید کدوم oem هست

بنظرتو زنگ بزنم گیرین بم میگن😅😂

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

رامین جان،

اگر اجازه بدی، من یک توضیحی راجب معنای لغات بدم بعدش به سوال اصلی شما می پردازم.

ما تو دنیا یکسری شرکت داریم که مولف هستند. به چه معنا؟ یعنی طراحی یک کالا رو از صفر تا صد بر عهده دارند. مثل اپل. این میاد از هیچی - یه آیفون 14 پرو مکس طراحی میکنه. به این میگن شرکت مادر تخصصی و مولف فن آوری. آیا اپل خودش سازنده است؟ خیر، خودش نمی سازه. ساخت قطعات رو برون سپاری کرده به شرکت های مختلف، هر قطعه رو از یک یا چند شرکت سازنده دیگه میگیره و در کارخانه ای در چین تمام این کامپوننت ها تجمیع میشن سپس وارد خط تولید شده و روی هم مونتاژ/اسمبل میشن، بدین ترتیب آیفون با مونتاژ کردن تولید میشه. و پایین جعبه اش میزنن طراحی شده توسط اپل، و ساخت کشور چین.

پس توجه داشته باش، اسمبل کردن/مونتاژ کردن، همون تولید کردن و ساختنه. هیچ تفاوتی ندارند. حالا چرا ما واژه مونتاژ رو از تولید کردن جدا تعریف می کنیم؟ چون اینطوری تو مغز ما فرو کردند. چون این اتفاق برای تحقیر اقتصاد ستم شاهی در بعد از انقلاب رخ داد.

بعد از ملی شدن صنعت نفت، و افزایش درآمد ایران، برنامه‌ریزهای اقتصاد کشور در اون زمان تصمیم گرفتن با آوردن صنایع خارجی و رونق تولید، اقتصاد کشور رو متحول کنند. خوب وقتی شما هیچی نداری، یعنی نه فن آوری داری، نه مهندس داری، نه طراح داری، نه مخترع، پس سازنده و تولید هم نداری. برای اینکه توسعه پیدا کنی، تنها راه پیش رو، آوردن خط تولید محصولات فن آوری بقیه کشورها است به داخل. این روش توسعه اقتصادی رو تقریبا تمام کشورهای جهان دوم در اون زمان شروع به پیاده سازی کردند.

کره جنوبی، سالها بعدش مالزی و اندونزی و هند و بقیه همین مسیر رو رفتند. چیکار میکردن؟ میومدن با برند های مطرح جهانی قرار داد می بستن، که بیان پروسه تولید (مونتاژ) کالای خارجی در داخل کشورشون انجام بشه. مثلا ایران میرفت با شرکت National ژاپن قرار میبست، تا کارخانه تولید (مونتاژ) تلویزیون و رادیو ناسیونال در ایران تاسیس بشه و محصول اون برند، در ایران تولید (مشترک) بشه. عین همون داستان اپل که برات تعریف کردم. پس مونتاژ همون ساختن و همون تولید هست. میتونی انگلیسی هم سرچ کنی این موضوع رو Types of Manufacturing Processes 

این موضوع در خودرو سازی هم اتفاق افتاد، و خط تولید یا همون مونتاژ پیکان هم از انگلستان اومد، خلاصه، در این صنایع - ساختن - ساخت ایران بود. طراحی پلتفرم محصول، خارجی بود. بعد از 57، برای تحقیر تصمیمات اقتصادی دوران ستم شاهی، اومدن گفتن ما که اصلا صنعت تولید نداشتیم، ما مونتاژ داشتیم!! اینگونه شد که سالهای سال به مخ ما فرو کردند که مونتاژ با تولید فرق میکنه! چرا؟ چون محصول برندش برند خارجی بود پس تولید ایران نبوده و مونتاژ بوده.

بعد از 57 اومدن تولید رو اینطوری تعریف کردن که باید تولید محصول - ساخت خودمون باشه، منظورشون این بود که خودمون مولف باشیم! یعنی طراحی و ساخت یک چیز، از هیچی تا محصول نهایی ایرانی باشه. اینو اسمش رو تولید گذاشتن. خوب نتیجه اینگونه تفکر رو هم الان داریم تو وضعیت اقتصادی خودمون میبینیم. که توضیح ندم.

من خودم بعدها فهمیدم که برای مولف شدن، نیاز به این هست که شما مخترع درجه 1 داشته باشی، برای داشتن مخترع درجه 1، نیاز به فن آوری درجه 1 داری، برای داشتن فن آوری درجه 1 نیاز به آموزش عالی، اقتصاد شکوفا و ارتباطات گسترده جهانی در سطح درجه 1 دنیا داری. وقتی هیچ کدوم از اینها رو نداری، بیخود چنین آرزویی داری.

بگذریم، نتیجه اینکه، مونتاژ همون تولیده برادر و چیزی که در ایران مونتاژ میشه، یعنی در ایران ساخته و تولید میشه. تفاوت و تمییز دادن بین واژه مونتاژ (اسمبل) با تولید (ساختن) اتفاقی است که بعد از سال 57 رخ داد.

اون چیزی که مقصود شما است، و خیلی های دیگه، اینه که منظورشون از ساخت ایران، طراحی شده (تالیف شده) توسط ایران هست که به اشتباه واژه ساخت رو به کار می برند. الان هم آب پاکی رو بریزم رو دستتون، به غیر از موشک و پهباد، ما کشور مولف در هیچ زمینه‌ی فن آوری دیگری نیستیم. چون فاقد فن آوری روز دنیا هستیم. نهایت چیزی که میتونیم در سطح دنیا تالیف کنیم، فرش و برنج، و آجیل و لواشک و زعفران و اینجور چیزها است.

حالا بیام سراغ سوال شما،

تا جایی که من میدونم تمام پاورهای گرین مبتنی بر پلتفرم های خارجی هستند. یعنی مولف یا طراح پاور، شرکتهای OEM خارجی هستند، که بعضی از اسامیشون رو میتونید در بخش درباره ما هم مشاهده کنید.

تا جایی که من میدونم در حوزه پاور شرکت گرین 2 مدل محصول داره، محصولات اقتصادی اش رو خودش در ایران تولید میکنه. یعنی کامپوننت ها به صورت CKD واردات میشن، در ایران روی هم مونتاژ و لحیم و سپس تولید میشن. اینا ساخت ایران هستند. اما محصولات رده بالای گرین به صورت آماده مصرف کاملا وارداتیه، یعنی گرین سفارش گذاشته (بر اساس نظر خودش قطعا محصول رو تغییر داده) اما در پروسه تولیدش نقشی نداشته و محصول به صورت آماده مصرف وارد کشور میشه. من اخیرا مطلبی نوشتم از پاورهای خارجی در ایران اونجا مدلهای وارداتی گرین رو نام بردم.

اینم بگم شرکت گرین به عنوان سفارش دهنده پاور، میتونه تغییراتی رو به جهت بهبود یک پاور به OEM درخواست بده که این هم طبیعیه. روی تمام مدلها ممکنه این اتفاق افتاده باشه. چه اونهایی که خودش در ایران میسازه و چه اونهایی که به صورت ساخته شده عرضه می کنه.

روال عادی همه شرکت هاست. مثلا ایسوس، یا MSI یا بقیه هم به همین منوال خودشون مولف نیستند و فقط سفارش دهندن. یعنی میتونن تغییراتی رو برای بهبود یک پلتفرم به طراح و سازنده اصلی پاور درخواست بدن که اعمال میشه. مثلا ممکنه پلتفرم خارجی، ظرفیت خازن یک بخشی کم باشه، اضافه میکنند، یا مثلا فنش نویز داشته باشه، عوضش میکنند، یا برند فلان قطعه اش جالب نباشه، یکی دیگه جاش میگذارن، خلاصه شرکت گرین میتونه Customize کنه و تغییراتی رو در اون به جهت بهبود محصول اعمال کنه.

پس در این حد توانایی فنی داره که نظر فنی راجب پلتفرم های خارجی بده. در ایران هیچ شرکت دیگری از نظر فنی توانایی این کارو نداره. گرین هم یک شبه به این دانش نرسیده سالهای سال تجربه و با استخدام متخصصین تونسته به این قابلیت برسه.

در نهایت اینم بگم در همه جای دنیا، شرکت OEM پاور رو میسازه و برند شرکت سفارش دهنده رو روش میزنه. یعنی مثلا CWT تو کارخونه خودش، از ASUS و MSI و CORSAIR سفارش گرفته، بعضا شاید هر سه برند یک پلتفرم واحد رو سفارش داده باشن اما با شخصی سازی های متفاوت. در نهایت CWT هر سه برند رو روی پاورها میزنه و همه رو خودش تولید میکنه.

در تکمیل صحبت آقا آرمین، از منظر کمی تخصصی اقتصادی که کمی ازش سررشته دارم بخوایم به قضیه نگاه کنیم، مونتاژ دقیقا یک فعالیت تولیدی محسوب میشه، چون باعث ایجاد ارزش افزوده بر روی کالای نهایی میشه و همچنین اشتغال زایی داره. در محاسبه تولید ناخالص داخلی(Gross Domestic Product - GDP) و همچنین تولید خالص داخلی (Net Domestic Product - NDP) درآمد حاصل از مونتاژ محاسبه میشه. پس مونتاژ کردن یک فعالیت مثبت اقتصادیه.

وجود صنعت مونتاژ در کشورها(به خصوص کشورهای جهان سوم) به شرط مدیریت درست میتونه به ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری، جذب سرمایه خارجی، انتقال فناوری(که این خیلی مهمه)، توسعه زیرساختها، افزایش درآمد صادرات و در کل توسعه اقتصادی یک کشور منجر بشه. البته به شرط مدیریت درست و داشتن برنامه خوب که در بلند مدت از زیرساختهای به وجود آمده و فناوریهای کسب شده در جهت تولید بیشتر و حتی مولف شدن در صنایع و فناوریها، میشه گام برداشت.

پس مونتاژ بد نیست، بهمون بد فهموندنش.

در مورد شرکتهایی هم که مونتاژ میکنن، میشه گفتش که شرکتهایی موفق هستند که با داشتن یه برنامه مشخص بتونن در آینده خودشون تولید علم و فناوری داشته باشند.

حالا در مثال موردی ما، شرکت گرین اگر در داخل کشور داره فرآیند مونتاژ رو انجام میده، دمش گرم، اگه صرفا وارد کنندست، این مزیت خیلی خاصی نداره، اگر قسمتش رو در داخل مونتاژ میکنه و قسمتیش رو وارد میکنه(که طبق صحبت آقا آرمین گرین اینطوریه)، امیدواریم که برنامه داشته باشه که در کشور میزان مونتاژ رو افزایش بده و به صورت گسترده تر در داخل اشتغالزایی داشته باشه.

در کل نتیجه اینه که فرآیند مونتاژ برای یک کشور خوبه و نتایج مثبت اقتصادی داره، اگر در کشور ما هم مونتاژ و جذب سرمایه های خارجی وجود داشت، الان از نظر تولید فناوری خیلی خیلی جلوتر بودیم و وضعیت علمی و اقتصادی جامعه به مراتب خیلی بهتر بود، بهترین مثالهای برای این مورد چین و هند و کشورهای جنوب شرقی آسیا هستند.

ببخشید طولانی و کمی بی ربط به بحث بود، اما گفتم شاید دوستان استفاده کنن.

ویرایش شده توسط Fido
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر حسن جان عزیز

اره میدونم،حتی تو بعضی از مدلها خود oem اسمشو رو برد زده

ولی من این مدل رو میخام ، اونم یکی بیاد مطمئن بگه تولید کدوم oem هست

بنظرتو زنگ بزنم گیرین بم میگن😅😂

یه گندی توش پیدا کردی نمیخوای به اسم گرین بگی ؟😄

منتظری بگن مال fsp هست بکوبی روش ؟ 😂

• لایک 1
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

25 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

یه گندی توش پیدا کردی نمیخوای به اسم گرین بگی ؟😄

منتظری بگن مال fsp هست بکوبی روش ؟ 😂

نه بابا پاور به این خوبی،من کجا میتونم ایرادی ازش بگیرم

بحث سر اینه اگر oem این مدل خود fsp باشه که فبهاالمراد

اگر نباشه من ثابت میکنم بعض از مدلهای fsp هم توسط یک oem تولید شده😁

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

رامین جان،

حالا بیام سراغ سوال شما،

لپ کلام وسایل برقی مونتاژی داخل فقط قاب و برچسبش ساخت داخله

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

با تشکر از همه دوستان عزیزم که تو تاپیک شرکت کردند و نظراتشون رو نوشتن...

مطالب خوبی بیان شد که امیدوارم به دوستان دیگه در انتخاب پاور مناسب کمک کنه.

لازم دیدم که گزارش خریدم رو هم بزارم که بعد از این همه گفتگو با دوستان در نهایت چی انتخاب کردم.

دو تا پاور نیاز داشتم که باید یکیش رو به صورت آکبند و یکیش رو به علت محدودیت بودجه کارکرده تهیه میکردم.

گزینه آکبند رو این محصول از FSP به دلیل دارا بودن ATX3 تهیه کردم.

https://www.fsplifestyle.com/en/product/HYDROGPRO1000W_GEN5.html

گزینه دوم رو هم ایسوس راگ استریکس به صورت کارکرده تهیه کردم(لازم به ذکره که گرین 1050 OCDG یا 1200 OCDGهم گزینه خوبی بود، اما به دلیل ماینی بودن اکثر کالاهای موجود از خریدش صرف نظر شد).

https://www.lioncomputer.com/product/387lj/ASUS-ROG-STRIX-1000G-Full-Modular-80Plus-Gold-Gaming-Power-Supply

ممنون از همه دوستان

• لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۲/۵/۲۸ در 06:50، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

چی شد مطلب جالب؟

لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

چی شد مطلب جالب؟

حیفه مدرک به این مهمی الکی رو کنم٬ (می ترسم ضایع شم😅)

اول باید oem این مدل gp430a-sp گرین پیدا شه😂

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Fido گفته است:

با تشکر از همه دوستان عزیزم که تو تاپیک شرکت کردند و نظراتشون رو نوشتن...

مطالب خوبی بیان شد که امیدوارم به دوستان دیگه در انتخاب پاور مناسب کمک کنه.

لازم دیدم که گزارش خریدم رو هم بزارم که بعد از این همه گفتگو با دوستان در نهایت چی انتخاب کردم.

دو تا پاور نیاز داشتم که باید یکیش رو به صورت آکبند و یکیش رو به علت محدودیت بودجه کارکرده تهیه میکردم.

گزینه آکبند رو این محصول از FSP به دلیل دارا بودن ATX3 تهیه کردم.

https://www.fsplifestyle.com/en/product/HYDROGPRO1000W_GEN5.html

گزینه دوم رو هم ایسوس راگ استریکس به صورت کارکرده تهیه کردم(لازم به ذکره که گرین 1050 OCDG یا 1200 OCDGهم گزینه خوبی بود، اما به دلیل ماینی بودن اکثر کالاهای موجود از خریدش صرف نظر شد).

https://www.lioncomputer.com/product/387lj/ASUS-ROG-STRIX-1000G-Full-Modular-80Plus-Gold-Gaming-Power-Supply

ممنون از همه دوستان

به نظرم اشتباه کردید و بهتر بود ATX 2.0 می خریدید تا با کابل جدید PCIE 5.0 که مشکل ذوب شدن نداره قابل تعویض باشه

استاندارد ATX 3.0 برای پاورهای خیلی رده بالا عملا اهمیتی نداره وقتی استنادارد خودشون از نسخه 3 هم بیشتره

فردا روزی که پاورهای جدید با استاندارد جدید کابل عرضه بشن خیلی تو سر این سری پاورها می خوره اما اون هایی که 2 تا 8 به 16 تبدیل می کنن به راحتی با تعویض کابل مشکلشون حل می شه

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...