رفتن به مطلب

درخواست راهنمایی برای فرمت ssd بدون بازگشت اطلاعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز

من میخوام ssd فرمت کنم m2 هست 

برای فرمت هارد میدونم باید از HDD LOW LEVEL FORMAT استفاده کنم یا خود ویندوز

اما ایا این برنامه برای ssd هم جواب میده چون تو اینترنت سرچ کردم نوشته بود چون ssd یا hhd فرق میکنه باز اطلاعات قابل ریکاوری هستن باید با نرم افزاری که خود سایت سازنده ssd پیشنهاد داده فرمت کرد 

ssd من لکسار هست قند شکنم کار نمیکنه بتونم وارد سایتشون بشم 

کسی سایتی داخلی میشناسه من برنامشو دانلود کنم

لینک به دیدگاه

دوستان به سختی وارد سایتش شدم اما برنامه ای که برای فرمت باشه پیدا نکردم 

دوستانی که در زمینه فرمت کردن ssd اطلاع دارن لطفا راهنمایی کنن

لینک به دیدگاه

با درود، من تا جایی که دیدم دوستان در این موارد از HDD LOW LEVEL FORMAT استفاده میکنند. خودم هم اگر هاردی بفروشم از این روش استفاده میکنم. یه برنامه دیگه هم بود که اونهم خیلی خوب بود، اما به علت زمان بسیار طولانیترش نسبت به HDD LOW LEVEL FORMAT ازش استفاده نکردم. به شما هم همین روش رو توصیه میکنم.

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Fido گفته است:

با درود، من تا جایی که دیدم دوستان در این موارد از HDD LOW LEVEL FORMAT استفاده میکنند. خودم هم اگر هاردی بفروشم از این روش استفاده میکنم. یه برنامه دیگه هم بود که اونهم خیلی خوب بود، اما به علت زمان بسیار طولانیترش نسبت به HDD LOW LEVEL FORMAT ازش استفاده نکردم. به شما هم همین روش رو توصیه میکنم.

اطلاع دارم اما همانطور خودتون گفتین این برنامه برای هارد هست نه ssd موقع دانلودش هم تو بخش توضیحاتش فقط در مورد هارد نوشته بود

برای ssd از چه برنامه ای باید استفاده کرد؟

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز یه cmd باز کنید

با اجرای دستور  cipher /w:c در فضای باقی مانده یا فضای خالی از درایو c دو بار دیتا رایت و پاک میشه

که اگه اس اس ادی دو درایو داشت با تغییر به مثلا cipher /w:d انجام میشه والی آخر

https://learn.microsoft.com/en-us/troubleshoot/windows-server/windows-security/use-cipher-to-overwrite-deleted-data

ویرایش شده توسط xboyiut
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Abolfazl.Ganji گفته است:

اطلاع دارم اما همانطور خودتون گفتین این برنامه برای هارد هست نه ssd موقع دانلودش هم تو بخش توضیحاتش فقط در مورد هارد نوشته بود

برای ssd از چه برنامه ای باید استفاده کرد؟

این مطلب رو مطالعه کنید.

https://www.overclock.net/threads/how-to-secure-erase-your-solid-state-drive-ssd-with-parted-magic.1227597/

لینک به دیدگاه

اگه میخوای بفروشیش حواست باشه بعضی از این برنامه ها رایت(write) میکنن رو اس اس دی. و بنابر این مقدار عدد رایتش بیشتر خواهد شد.

بیسه کاره این نرم افزارا اینه که  اس اس دی را با اطلاعاتی کاملا پر میکنن بعد پاک میکنی تا اطلاعات مهم و قبلی(خانوادگی)over written میشن و دیگه قابله بازیابی نباشن.

لینک به دیدگاه

الان متوجه شدم اینکار برای ssd ضرر داره برای همین بیخیال شدم 

نه کلا میخواستم اگه اشتباهی فایل های شخصیم رفت روش یک format جهت اطمینان کنم کلا مطمئن نبودم فایل شخصیم روش رفت یا نه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...