رفتن به مطلب

ساپورت M.2 مادربورد

Interia
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام، عزیزان مادربورد من این مدله:

https://www.msi.com/Motherboard/MPG-Z490-GAMING-CARBON-WIFI/Specification#

چند تا سوال داشتم راجب ساپورت M.2

سوال اول اینکه آیا تو بورد من 2 تا حافظه M.2 همزمان میشه استفاده کرد و کار میکنه؟

سوال دوم اینکه اگه درست متوجه شده باشم، نسخه یکی از اسلات ها از PCIe 4 یکی دیگه PCIe 3 هستش؟ 

سوال سوم اینکه اگر اینطوریه اونیکه نزدیک CPU هستش PCIe 4 هستش؟

سوال آخر هم اینکه با توجه به اینکه خود بورد هیست سینک داره، یکی از اسلاتها پد حرارتیش گم شده. برای نصب هیت سینک از چه نوع پد حرارتی استفاده کنم که برای کاهش دما مفید باشه؟

قصدم تهیه این دو تا SSD هستش

برای PCIe 4:

https://www.msi.com/Storage/SPATIUM-M450-PCIe-4.0-NVMe-M.2

برای PCIe3: 

https://www.lexar.com/product/lexar-nm620-m-2-2280-nvme-ssd/

راجب این SSD ها هم نظر و پیشنهادی داشتید لطفا بفرمایید. بودجم در همین سطح کالاهایی هستش که فرستادم.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

لینک به دیدگاه

اگر نسل 11 بندازی اسلات نزدیک cpu میتونی pci e 4 نصب کنی. 

اگر نسل 10 بندازی هر دو نسل 3 هستن.

اگر z590 داشتی اسلات اول غیر فعاله مگر از cpu نسل 11 استفاده کنی! چقدر ستمه!

البته اگر هر دوتاشو ssd نسل چهار بندازی ولی سی پی یوت نسل 10 باشه هر دو روی pci e 3 اجرا میشن فقط همین.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

درود بر دوستان

یه نکته من اضافه کنم

اگر سی پی یو نسل  10 بزارن اسلت m2 اول قابل استفاده نیست

برای m2 اول هم سامسونگ 980  یا 990جن 4 بزارن(بشرطی که سی پی یو نسل 11 باشه)

برای دومی هرچی عشقش کشید(البت اونم باز سامسونگ 980جن 3 بزارن)😅

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

شما میتونی برای اسلات اول که داغتره پد بزاری و برای دومی که بازی یا فیلم هست اصلا هیتسینک نذاری

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

اگر نسل 11 بندازی اسلات نزدیک cpu میتونی pci e 4 نصب کنی. 

اگر z590 داشتی اسلات اول غیر فعاله مگر از cpu نسل 11 استفاده کنی! چقدر ستمه!

البته اگر هر دوتاشو ssd نسل چهار بندازی ولی سی پی یوت نسل 10 باشه هر دو روی pci e 3 اجرا میشن فقط همین.

سلام. ممنون ازت. CPU 11600 هستش و نسل یازدهه.

پس اگه درست متوجه شدم نتیجه اینه:

با CPU نسل 11 میتونم از اسلات نزدیک CPUحافظه M.2 نسل 4 رو استفاده کنم و همزمان با اون نسل4 از اسلات دوم از M.2 نسل 3 استفاده کنم و ازشون به صورت همزمان استفاده کنم و مشکلی پیش نیاد؟

تو اسلات دوم هم میتونم از نسل 4 استفاده کنم اما با این وجود فقط میتونم از مشخصات PCIe3 استفاده کنم؟

راجب خنک کنندگی M.2 هم اگه راهنماییم کنی خیلی خوب میشه

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر دوستان

یه نکته من اضافه کنم

اگر سی پی یو نسل  10 بزارن اسلت m2 اول قابل استفاده نیست

برای m2 اول هم سامسونگ 980  یا 990جن 4 بزارن(بشرطی که سی پی یو نسل 11 باشه)

برای دومی هرچی عشقش کشید(البت اونم باز سامسونگ 980جن 3 بزارن)😅

مرسی آقای مهرزاد. مشکلم بودجه کمه 980 سامسونگ با این MSI که فرستادم تفاوت قیمتیشون زیاده. حدودا 2 میلیون تفاوت قیمتی دارن. اما به نظرت آِا 2 میلیون هم تفاوت کارایی دارن؟ دقیقا در چه مسائلی تفاوت زیادی دارن؟

الان من با بودجه 4.500 میتونم این 2 تایی رو که لینک دادم بخرم، اما میتونم فقط یه سامسونگ 980 پرو بخرم.

راجب هیت سینک و پدی که میتونم براش تهیه کنم هم یه راهنماییم بکنید، چون نمیدونم برای خرید پد حراراتی براش چی سرچ کنم.

سوال دیگه هم اینکه، همین MSI یا لکساری که لینک دادم، دماشون تا چه دمایی نرماله و به سلامتیشون آسیب نمیزنه؟

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

شما میتونی برای اسلات اول که داغتره پد بزاری و برای دومی که بازی یا فیلم هست اصلا هیتسینک نذاری

آره، اما میگم که اگه این امکان رو بورد داره ازش استفاده کنم دیگه. تو زیباییش هم خب تایر گذاره. بدون پد حرارتی از هیت سینک استفاده کنیم دماش بالاتر میره؟

لینک به دیدگاه

کاربر گرامی این ssdهایی که مدنظر دارید با توجه به بودجتون ارزش هزینه کردن ندارند

می‌خوایددر محدوده بودجتون هزینه کنیدwd blue sn570 1tb*2 تهیه کنید اگرم براتون روی 5 تومن مقدور بود یدونه سامسونگ 970evo plus 1tbدر کنار wd blue sn570 1tbتهیه کنید.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

کاربر گرامی این ssdهایی که مدنظر دارید با توجه به بودجتون ارزش هزینه کردن ندارند

می‌خوایددر محدوده بودجتون هزینه کنیدwd blue sn570 1tb*2 تهیه کنید اگرم براتون روی 5 تومن مقدور بود یدونه سامسونگ 970evo plus 1tbدر کنار wd blue sn570 1tbتهیه کنید.

مرسی ازت شما. این مدل MSI که ذکر کردم، از چه نظر به نظرتون مشکل داره؟ میزان عمر مفید؟ سرعت/. حرارت بالا یا ؟

لطفا رو نحوه نصبش هم راهنماییم کنید.

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Interia گفته است:

مرسی ازت شما. این مدل MSI که ذکر کردم، از چه نظر به نظرتون مشکل داره؟ میزان عمر مفید؟ سرعت/. حرارت بالا یا ؟

لطفا رو نحوه نصبش هم راهنماییم کنید.

همه چیزش مشکل داره dram less ،کنترلر قدیمی نهایتا سرعتی در حد ssd m.2 pcie3 معمولی احتمالا کیفیت چیپ حافظه هم پایین هست.

روش نصب هیچی نداره ،رو سوکت نصب کن ببندش.نصب ssd  چیز خاصی ندارد.

لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

همه چیزش مشکل داره dram less ،کنترلر قدیمی نهایتا سرعتی در حد ssd m.2 pcie3 معمولی احتمالا کیفیت چیپ حافظه هم پایین هست.

روش نصب هیچی نداره ،رو سوکت نصب کن ببندش.نصب ssd  چیز خاصی ندارد.

خیلی ممنونتم.

M.2 PCIe4 چیزی که اوکی باشه و نسبتا قیمت اقتصادی داشته باشه میتونی چیزی بهم توصیه کنی؟

من یدونه PCIe4 میخوام و یدونه PCIe3

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Interia گفته است:

خیلی ممنونتم.

M.2 PCIe4 چیزی که اوکی باشه و نسبتا قیمت اقتصادی داشته باشه میتونی چیزی بهم توصیه کنی؟

من یدونه PCIe4 میخوام و یدونه PCIe3

Samsung pm9a1 1tb نسخه oem 980 pro هست، بعد از اون msi spatium m470 1tb هست.

لینک به دیدگاه

19 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

Samsung pm9a1 1tb نسخه oem 980 pro هست، بعد از اون msi spatium m470 1tb هست.

مرسی 🌹

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Interia گفته است:

سلام. ممنون ازت. CPU 11600 هستش و نسل یازدهه.

پس اگه درست متوجه شدم نتیجه اینه:

با CPU نسل 11 میتونم از اسلات نزدیک CPUحافظه M.2 نسل 4 رو استفاده کنم و همزمان با اون نسل4 از اسلات دوم از M.2 نسل 3 استفاده کنم و ازشون به صورت همزمان استفاده کنم و مشکلی پیش نیاد؟

تو اسلات دوم هم میتونم از نسل 4 استفاده کنم اما با این وجود فقط میتونم از مشخصات PCIe3 استفاده کنم؟

راجب خنک کنندگی M.2 هم اگه راهنماییم کنی خیلی خوب میشه

آره اسلات دوم فقط در حد نسل 3 بت سرعت میده . میتونی ssd نسل 5 هم روش بندازی شناسایی میشه.

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، saeed0c گفته است:

آره اسلات دوم فقط در حد نسل 3 بت سرعت میده . میتونی ssd نسل 5 هم روش بندازی شناسایی میشه.

ممنون ازت.

5 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

این وسترن بلو، DRAM داره که برای PCIe3 اینو تهیه کنم؟

لینک به دیدگاه

35 دقیقه قبل، Interia گفته است:

این وسترن بلو، DRAM داره که برای PCIe3 اینو تهیه کنم؟

خیر ،اونم نداره .

لینک به دیدگاه

اگه بودجه در حد لکسار یا اون مدل msi دارید پیشنهاد می کنم Gigabyte 2280 PCIe NVME M.2  رو بخرید 

اگه بودجه بیشتری در اختیار داشتید  Gigabyte M30 SSD GP-VSD1TB رو بخرید که حافظه کش Dram هم داره 

ولی در کل در زمینه SSD هیچی سامسونگ نمیشه 

ویرایش شده توسط lvlEhRaN
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۵/۲۶ در 23:30، lvlEhRaN گفته است:

اگه بودجه در حد لکسار یا اون مدل msi دارید پیشنهاد می کنم Gigabyte 2280 PCIe NVME M.2  رو بخرید 

اگه بودجه بیشتری در اختیار داشتید  Gigabyte M30 SSD GP-VSD1TB رو بخرید که حافظه کش Dram هم داره 

ولی در کل در زمینه SSD هیچی سامسونگ نمیشه 

ممنون لطف کردی، چک میکنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...