رفتن به مطلب

مشکل روشن نشدن مادربرد

ah13
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان به تازگی یه مادربرد دسته دوم ولی در حد با گارانتی تا دوسال دیگه خریدم که تو کیس طرف روشن بود ولی اوردم روی کیس خودم سوار کردم اصلن روشن نمیشه وچراغ یا فن هاش البته تو همون اول بدون تست فقط مادربرد بدون قطعات انجام ندادم وهمه قطعات رو سوار کردم دیدم روشن نمیشه وبعد فقط خود مادربرد رو بدون قطعات ولی همچنات اتفاق خاصی نمیفته پاورم ۵۳۵ a گرین هست ومادربرد h610m-b هست تو راه هم اتفاق خاصی نیفتاد ولی موقعی صورتم خیس بود دوتا قطره ریخت روی مادربرد زمانی که مادربرد خالی بود وبه قطعه یا پاوری وصل نبود به نظرتون همین چندتا قطره مشکل ساز شده چون قطرهای خشک شدن بعد قطعات رو روش سوار کردم یا مشکل از چیزذیگه ای هست!؟ درظمن مادربرد رو با پاور ضعیفتر دیگه ای هم تست کردم وهمچنین پاور خودم رو

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

مدل سی پی یوتون چی هست ؟

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، WINNER گفته است:

سلام

مدل سی پی یوتون چی هست ؟

سلام دوست عزیز مادربرد اصلن روشن نمیشه حتی بدون قطعات به نظر شما حتمان باید سی پی یو رو روش سوار کنم!؟  مدلش i3 12100f هست

ویرایش شده توسط ah13
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
32 دقیقه قبل، ah13 گفته است:

سلام دوست عزیز مادربرد اصلن روشن نمیشه حتی بدون قطعات به نظر شما حتمان باید سی پی یو رو روش سوار کنم!؟  مدلش i3 12100f هست

بله بدون سی پی یو که مادربرد روشن نمیشه

این سی پی یو گرافیک انبرد نداره

باید از گرافیک مجزا استفاده کنید

اگر پاورتون نوع قدیمی هست با یک پاور دیگه تست کنید

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، WINNER گفته است:

بله بدون سی پی یو که مادربرد روشن نمیشه

این سی پی یو گرافیک انبرد نداره

باید از گرافیک مجزا استفاده کنید

اگر پاورتون نوع قدیمی هست با یک پاور دیگه تست کنید

منظورم این بود که وقتی پاور میزنم اون ۲۴ پین بعلوه ۸پین سی پی یو  باید مادربرد حداقل برق داشته روی خودش چندتا ال دی داره قسمت ez debud led   وهمینطور از داخل نت تحقیق کردم باید وقتی برق به مادربرد برسه روشن میشه وفن بهش وصل کنی می چرخه که این حرکات رو مادربرد من انجام نمیده  تو قسمت اول عرض کردم که کل قطعات رو اسنبل کردم وهمینطور یه با سی پی یو خالی ولی اتفاقی نیافتاد درمورد پاورم هم 535a  گرین هست به نظر شما مشکل ازاین پاور هست چون مادربرد h360 m gaming hd رو روشن می کنه وپاوری کسی که مادربرد رو ازش خریدم 650 بود اونم نو خرید ه بود واکبند وجدید مادربرد رو با یه پاور ۲۵۰ تسکو هم تست کردم

ویرایش شده توسط ah13
لینک به دیدگاه

نگاه کنید شما پاور رو که وصل میکنید led مربوط به پاور روی مادربرد باید روشن بشه که نشون بده پاور وصله شما همچین چیزیو مشاهده میکنید؟

یه سیم پیدا کنید ،دوسر اونو لخت کنید و طبق تصویر یه اتصال کوتاه بین پین 15-16 انجام بدید ،ببینید پاور روشن میشه یا خیر .

Screenshot_۲۰۲۳۰۸۱۷-۲۳۰۱۰۲~2.jpg

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

نگاه کنید شما پاور رو که وصل میکنید led مربوط به پاور روی مادربرد باید روشن بشه که نشون بده پاور وصله شما همچین چیزیو مشاهده میکنید؟

یه سیم پیدا کنید ،دوسر اونو لخت کنید و طبق تصویر یه اتصال کوتاه بین پین 15-16 انجام بدید ،ببینید پاور روشن میشه یا خیر .

Screenshot_۲۰۲۳۰۸۱۷-۲۳۰۱۰۲~2.jpg

سلام تشکر از شما دوست عزیز روی مادربرد بخشی مربوط به پاور یا led پاور نیست قسمت خاصی شما مدنظر دارید؟! یا وجود داره!؟ پاو رو یاهمین روش شما تست کردم وروشن میشع 

لینک به دیدگاه

ممکنه مشکل اتصال کوتاه باشه،ممکنه که قطعات به درستی در جای خودشون قرار نگرفته باشند .

مادربرد رو خارج از کیس روی یک سطح عایق قرار بدید ،سی پیو رو هم دربیارید، سوکت های 24 و 8 پین مربوط به مادربرد-سی پیو رو مجدد وصل کنید و طبق تصویر زیر با اتصال کوتاه بین دوپایه مربوط به پاور  ببینید مادربرد روشن میشه یا خیر و اینکه بازر حتما روی مادربرد وصل باشه ،اگر علائمی نمایش نداد مادربرد بدید یه تعمیر کار سخت افزار بررسی کنه درغیر اینصورت مادربرد رو بفرستید گارانتی.

Screenshot_۲۰۲۳۰۸۱۸-۰۶۳۵۰۵~2.jpg

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

ممکنه مشکل اتصال کوتاه باشه،ممکنه که قطعات به درستی در جای خودشون قرار نگرفته باشند .

مادربرد رو خارج از کیس روی یک سطح عایق قرار بدید ،سی پیو رو هم دربیارید، سوکت های 24 و 8 پین مربوط به مادربرد-سی پیو رو مجدد وصل کنید و طبق تصویر زیر با اتصال کوتاه بین دوپایه مربوط به پاور  ببینید مادربرد روشن میشه یا خیر و اینکه بازر حتما روی مادربرد وصل باشه ،اگر علائمی نمایش نداد مادربرد بدید یه تعمیر کار سخت افزار بررسی کنه درغیر اینصورت مادربرد رو بفرستید گارانتی.

Screenshot_۲۰۲۳۰۸۱۸-۰۶۳۵۰۵~2.jpg

بسیار ممنونم از شما  تمام این کارا ها انجام دادم متاسفانه تاثیری نداشت به نظر خودم هم باید بفرستم گارانتی 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ah13 گفته است:

بسیار ممنونم از شما  تمام این کارا ها انجام دادم متاسفانه تاثیری نداشت به نظر خودم هم باید بفرستم گارانتی 

درود بر شما و دیگر دوستان

وقتی مادر بورد رو روشن تهیه کردین و الان روشن نمیشه قطعا یه جای کار رو اشتباه انجام دادین

بخصوص دقت کنید خار های سوکت سی پی یو سالم باشه(اسیب دیده باشن شرکت گارانتی، مادر بورد رو قبول نمیکنه)

قبل از ارسال به گارانتی پیش یک خدمات کامپیوتری خبره ببرید براتون تستش کنه

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

47 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر شما و دیگر دوستان

وقتی مادر بورد رو روشن تهیه کردین و الان روشن نمیشه قطعا یه جای کار رو اشتباه انجام دادین

بخصوص دقت کنید خار های سوکت سی پی یو سالم باشه(اسیب دیده باشن شرکت گارانتی، مادر بورد رو قبول نمیکنه)

قبل از ارسال به گارانتی پیش یک خدمات کامپیوتری خبره ببرید براتون تستش کنه

سپاس از شما دوست خوب موقع تست مادریرد بدون قطعات لازم هست که سی پی یو رو هم سوار کنم!! ؟ چون به نظرم بدون سی پی یو هم مادریرد باید روشن بشه بیرون بردم چون گفت باید ببری گارانتی زیاد بهش دست نزد تا گارانتی متوجه نشه که سیخ شده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
1 ساعت قبل، ah13 گفته است:

سپاس از شما دوست خوب موقع تست مادریرد بدون قطعات لازم هست که سی پی یو رو هم سوار کنم!! ؟ چون به نظرم بدون سی پی یو هم مادریرد باید روشن بشه بیرون بردم چون گفت باید ببری گارانتی زیاد بهش دست نزد تا گارانتی متوجه نشه که سیخ شده

برد بدون سیپیو روشن نمیشه.

بهتره دستگاه رو به یک متخصص بسپارید و خودتون دیگه باهاش کاری نداشته باشید.

لینک به دیدگاه

53 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

برد بدون سیپیو روشن نمیشه.

بهتره دستگاه رو به یک متخصص بسپارید و خودتون دیگه باهاش کاری نداشته باشید.

تشکر از شما  👍

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...