رفتن به مطلب

نوسان برق موقع روشن شدن پرینتر MFP135w

mtostar
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من یه پرینتر hp laser mfp 135w گرفتم پرینتر از لحاظ کارایی هیچ مشکلی نداره ولی با یه مشکلی رو به رو هستم

زمانی که پرینتر رو به برق وصل میکنم گاهی اوقات در حالت خاموش یا استندبای، لامپ اتاق شرو میکنه به سو سو زدن یا همون نوسان داشتن زمانی که کابل برق پرینتر رو از برق جدا میکنم مشکل برطرف میشه ، زمانی پرینتر شرو به کپی ، اسکن ، پرینت میکنه نوسان برق کاملا رو اعصابه و مشخصه

من پرینتر رو به یه محافظ خوب وصل کردم بازم هم زمان وصل شدن به برق و یا انجام عملیات لامپ ها اتاق شرو میکنن به نوسان زدن

داخل جعبه پرینتر سه تا کابل بود کابل ها رو تست کردم ولی هیچ فرقی نکرد

کنتور خونه هم 25 آمپر هستش و فک نکنم مشکل از تامین برق یا استفاده از برق باشه

دوستان این حالت عادیه آیا من تا حالا پرینتر نداشتم تجربه ندارم تو این ضمینه ممنون میشم راهنماییم کنید ؟

لینک به دیدگاه

سلام بدون محافظ تستش کردید ؟ و احیانا بدون هیچ گونه چند راهی برق و مستقیم به پریز دیوار ؟

لینک به دیدگاه

مشکل بعیده از پرینتر باشه، ممکنه از اتصال کوتاه یا شل بودن اتصال در جایی که دوشاخ پرینتر رو وصل میکنید باشه حالا پریز یا سیار، اونها رو بررسی کنید ،بعد از اون هم اگر مطمعن شدید این نوسان فقط در اتاق شما اتفاق میوفته و جای دیگه ای نیست ،وضعیت اتصال فیوز مربوط به اتاقتون رو بررسی کنید و یکبار کلید فیوز رو قطع و مجدد محکم وصل کنید.

لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، Sam-j گفته است:

سلام بدون محافظ تستش کردید ؟ و احیانا بدون هیچ گونه چند راهی برق و مستقیم به پریز دیوار ؟

سلام ؛ ببخشید که دیر جواب میدم 

بله چند جای خونه تست کردم ولی همچنان لامپ های خونه موقع عملکر پرینر ، ( خاموش ، روشن ، پرینت ، اسکن ، فتو ) نوسان داشتن 

12 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

مشکل بعیده از پرینتر باشه، ممکنه از اتصال کوتاه یا شل بودن اتصال در جایی که دوشاخ پرینتر رو وصل میکنید باشه حالا پریز یا سیار، اونها رو بررسی کنید ،بعد از اون هم اگر مطمعن شدید این نوسان فقط در اتاق شما اتفاق میوفته و جای دیگه ای نیست ،وضعیت اتصال فیوز مربوط به اتاقتون رو بررسی کنید و یکبار کلید فیوز رو قطع و مجدد محکم وصل کنید.

سلام ببخشید که دیر جواب میدم 

کل خونه آزمایش کردم ، همراه پرینتر ، چند کابل برق بود ، که اونا رو هم تست کردم ولی بازم شاهد نوسان داشتن لامپ ها موقع انجام عملیات ( خاموش ، روشن ، پرینت ، اسکن ، فتو )  پرینتر بودم 

لینک به دیدگاه

41 دقیقه قبل، mtostar گفته است:

سلام ببخشید که دیر جواب میدم 

کل خونه آزمایش کردم ، همراه پرینتر ، چند کابل برق بود ، که اونا رو هم تست کردم ولی بازم شاهد نوسان داشتن لامپ ها موقع انجام عملیات ( خاموش ، روشن ، پرینت ، اسکن ، فتو )  پرینتر بودم 

الان این نوسان لامپ ها مربوط به یه اتاق هست یا درکل خونه بعضا اتفاق میوفته؟

اگر در همه جا اتفاق افتاده ، اگر فنی هستید که هیچ اگر نیستید یه برق کار بیارید ،بهش وضعیت رو توضیح بدید و بگید تابلو برق خونتون رو چک کنه ،اگر اوکی بود کنتور برق رو چک کنه بعد از اون  اگر برق از پایه برق میگیرید کیفیت اتصال کابل رو بررسی کنه درغیر اینصورت بگید تابلو شالتری محلتون رو چک کنه (برای چک کردن بعضی اوقات وضعیت به ظاهر معلومه ولی راه اصولی داشتن مولتی متر کلمپی و تست جریان و نوسانات هست)

یه راه حل ساده از اینکه متوجه بشید عیب از پرینتر هست یا خیرم وجود داره که پرینتر رو ببرید خونه اشنا یا اقوام که تو محله شما نیستند و وضعیت رو بررسی کنید ،اگر مشکلی نبود ، 100 درصد مشکل از برق خونتون هست.

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

الان این نوسان لامپ ها مربوط به یه اتاق هست یا درکل خونه بعضا اتفاق میوفته؟

اگر در همه جا اتفاق افتاده ، اگر فنی هستید که هیچ اگر نیستید یه برق کار بیارید ،بهش وضعیت رو توضیح بدید و بگید تابلو برق خونتون رو چک کنه ،اگر اوکی بود کنتور برق رو چک کنه بعد از اون  اگر برق از پایه برق میگیرید کیفیت اتصال کابل رو بررسی کنه درغیر اینصورت بگید تابلو شالتری محلتون رو چک کنه (برای چک کردن بعضی اوقات وضعیت به ظاهر معلومه ولی راه اصولی داشتن مولتی متر کلمپی و تست جریان و نوسانات هست)

یه راه حل ساده از اینکه متوجه بشید عیب از پرینتر هست یا خیرم وجود داره که پرینتر رو ببرید خونه اشنا یا اقوام که تو محله شما نیستند و وضعیت رو بررسی کنید ،اگر مشکلی نبود ، 100 درصد مشکل از برق خونتون هست.

اینو چک نکردم ببینم تو کل خونه هستش یا فقط یه اتاق 

اما اگه مشکل از برق باشه باید کل وسایلی که به برق وصله ، ازجمله کولر ، یخچال ، تلویزیون و کامپیوتر هم باید باعث این نوسان بشن 

حالا پرینتر رو میبرم مغازه یکی از رفیق هام اونجا تست میکنم ببینم اونجا هم نور لامپ بصورت نوسانی میشه یانه

لینک به دیدگاه

سلام شما احتمالا داخل اتاق که پرینتر رو از پریز برق میگیرید سیم فاز پریز اتاقتون با سیم های فاز لامپ ها مشترک هستن و زمانیکه از پرینتر استفاده میکنید و امپر میکشه روی روشنایی لامپ ها تاثیر میزاره...

لینک به دیدگاه

اصلا جریان کشی برای یک وسیله دی سی امپر بالا یا موتور ها هست چرا باید پرینتر جریان کشی کنه ، یه چیزی مشکل داره

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Sam-j گفته است:

اصلا جریان کشی برای یک وسیله دی سی امپر بالا یا موتور ها هست چرا باید پرینتر جریان کشی کنه ، یه چیزی مشکل داره

خوب مشکل دقیقا همینه که باید بر طرف کنید...پرینتر رو به تعمیر کار حرفه ایی نشون بدید...

لینک به دیدگاه

درسته با توجه به صورت مساله این بر میاد که ایراد از سیستم برق کشی خونتونه، اما برای اطمینان پرینتر رو در یک محل دیگه که در منطقه متفاوتتری باشه تست کنید و تکلیفتون با مورد پرینتر روشن بشه. اون روشن شد میتونید رو سیستم برق کشی خونه تمرکز کنید.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۵/۲۸ در 01:33، mohsensoleymani220 گفته است:

سلام شما احتمالا داخل اتاق که پرینتر رو از پریز برق میگیرید سیم فاز پریز اتاقتون با سیم های فاز لامپ ها مشترک هستن و زمانیکه از پرینتر استفاده میکنید و امپر میکشه روی روشنایی لامپ ها تاثیر میزاره...

9 ساعت قبل، Sam-j گفته است:

6 ساعت قبل، mohsensoleymani220 گفته است:

خوب مشکل دقیقا همینه که باید بر طرف کنید...پرینتر رو به تعمیر کار حرفه ایی نشون بدید...

3 ساعت قبل، Fido گفته است:

درسته با توجه به صورت مساله این بر میاد که ایراد از سیستم برق کشی خونتونه، اما برای اطمینان پرینتر رو در یک محل دیگه که در منطقه متفاوتتری باشه تست کنید و تکلیفتون با مورد پرینتر روشن بشه. اون روشن شد میتونید رو سیستم برق کشی خونه تمرکز کنید.

سلام دوستان ببخشید که دیر جواب میدم 

به شرکت گارانتی کننده  هپکن زنگ زدم دیروز ، و جریان رو توضیح دادم ، گفتن که این یه مشکل جدی از پرینتر هستش و اصلا نباید استفاده کنید 

منم چون اینو از دیجی کالا گرفته بودم درخواست مرجوعی ثبت کردم و حالا منتظر بررسی هستم تا بیان پرینتر رو بگیرن و ببرن 

ویرایش شده توسط mtostar
لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، mtostar گفته است:

سلام دوستان ببخشید که دیر جواب میدم 

به شرکت گارانتی کننده زنگ دیروز ، و جریان رو توضیح دادم ، گفتن که این یه مشکل جدی از پرینتر هستش و اصلا نباید استفاده کنید 

منم چون اینو از دیجی کالا گرفته بودم درخواست مرجوعی ثبت کردم و حالا منتظر بررسی هستم تا بیان پرینتر رو بگیرن و ببرن 

خوبه که پیگیری کردید، معمولا دیجیکالا کالا غیر پلپ رو مرجوع نمیکنه و باید با شرکت گارانتی کننده صحبت کنید، امیدوام حل بشه.

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Fido گفته است:

خوبه که پیگیری کردید، معمولا دیجیکالا کالا غیر پلپ رو مرجوع نمیکنه و باید با شرکت گارانتی کننده صحبت کنید، امیدوام حل بشه.

نمیدونم ولا ، کاربر دیجی پلاسم ، 30 روز مهلت تست داره ، حالا به مشکل برخورده باید مرجوع کنند تو خودت پنل یکی از دلایل  مرجوعی مشکل فنی رو انتخاب کردم

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، mtostar گفته است:

نمیدونم ولا ، کاربر دیجی پلاسم ، 30 روز مهلت تست داره ، حالا به مشکل برخورده باید مرجوع کنند تو خودت پنل یکی از دلایل  مرجوعی مشکل فنی رو انتخاب کردم

اوهوم. امیدوارم که حل بشه. دیجیکالا هم قبول نکرد، نهایتا از طریق شرکت گارانتیش اقدام کنید نتیجه میگیرید.

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، Fido گفته است:

اوهوم. امیدوارم که حل بشه. دیجیکالا هم قبول نکرد، نهایتا از طریق شرکت گارانتیش اقدام کنید نتیجه میگیرید.

خیلی ممنون از راهنماییتون 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...