رفتن به مطلب

راهنمایی در مورد تستهای متداول در کارت گرافیک

Interia
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام، لطفا در مورد اینکه تستهای متداول و اصولی در مورد کارت گرافیک چیه راهنماییم کنید.

اینطوری بگم که عزیزان که در این کار حرفه ای هستن، بخوان یه کارت گرافیک رو تست کنند، چه مراحلی رو پیش میگیرن؟ از مشخصات ظاهری و نرم افزار های تست و... لطفا اگه تجربه ای در این مورد دارید بگید

فرض کنیم الان به هر دلیلی میخواید کارت کارکرده بخرید،یا کسی آوردتش برای تست چه کارایی انجام میدید که سلامت کارت رو بفهمید؟

لطفا در مورد دمای نرمال و دمای هات اسپات هم کمی توضیح بدید

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، Interia گفته است:

سلام، لطفا در مورد اینکه تستهای متداول و اصولی در مورد کارت گرافیک چیه راهنماییم کنید.

اینطوری بگم که عزیزان که در این کار حرفه ای هستن، بخوان یه کارت گرافیک رو تست کنند، چه مراحلی رو پیش میگیرن؟ از مشخصات ظاهری و نرم افزار های تست و... لطفا اگه تجربه ای در این مورد دارید بگید

فرض کنیم الان به هر دلیلی میخواید کارت کارکرده بخرید،یا کسی آوردتش برای تست چه کارایی انجام میدید که سلامت کارت رو بفهمید؟

هیچی مثل بازی کردن سلامت کارت رو تعیین نمیکنه ..کارت میندازی زیر بنچمارک مشکلی نداره اما وسط بازی مشکلاتش نمایان میشه

هم بنچمارک هم بازی  شما 48 ساعت مهلت میگیری 24 ساعتش رو بازی کن😁

بنچمارک نهایت 5 دقیقه با کارت درگیره اما بازی...

از لحاظ نویز و دور فن و دما هم چک کنید ...وضعیت جوریه کارت دسته دوم خونگی هم باشه بازم مثل ماین شده بهش نگاه کنید  مهلت تست بالا بهترین گارانتیه

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

هیچی مثل بازی کردن سلامت کارت رو تعیین نمیکنه ..کارت میندازی زیر بنچمارک مشکلی نداره اما وسط بازی مشکلاتش نمایان میشه

هم بنچمارک هم بازی  شما 48 ساعت مهلت میگیری 24 ساعتش رو بازی کن😁

بنچمارک نهایت 5 دقیقه با کارت درگیره اما بازی...

از لحاظ نویز و دور فن و دما هم چک کنید ...وضعیت جوریه کارت دسته دوم خونگی هم باشه بازم مثل ماین شده بهش نگاه کنید  مهلت تست بالا بهترین گارانتیه

مرسی ازت. درحین بازی فرکانس هسته ها باید نسبت به فرکانس بوست اعلامی کارت چطور باشه؟ 

لطفا یه نرم افزار خوب هم معرفی کن که بتونم در حین بازی دما و دور و فن و فرکانس و... رو چک کنم.

راجب دمای هات اسپات هم میتونی یکم توضیح بدی؟

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Interia گفته است:

مرسی ازت. درحین بازی فرکانس هسته ها باید نسبت به فرکانس بوست اعلامی کارت چطور باشه؟ 

لطفا یه نرم افزار خوب هم معرفی کن که بتونم در حین بازی دما و دور و فن و فرکانس و... رو چک کنم.

راجب دمای هات اسپات هم میتونی یکم توضیح بدی؟

افتر برنر

شما میتونی gpuz ران کنی اسکرین شات بگیری از قسمت سنسورهاش بزارید روی مکس

Screenshot 2023-08-14 011647.png

لینک به دیدگاه

17 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

افتر برنر

شما میتونی gpuz ران کنی اسکرین شات بگیری از قسمت سنسورهاش بزارید روی مکس

Screenshot 2023-08-14 011647.png

ممنون. الان این اسکرینی که شما دادی، دمای هات اسپات با دمای کارت 35 درجه متفاوته. این معنیش چیه؟ به صورت نرمال باید چطوری باشه؟

لینک به دیدگاه

44 دقیقه قبل، Interia گفته است:

سلام 

قدم اول تمیزی و سلامت ظاهری کارت فن ها باید روان حرکت کنه و موقع چرخش فن صدای جز صدای جریان هوا نده.

دوم نصب درایور کارت باید کامل انجام بشه اگه وسط نصب سیستم ریست یا فریز یا بلو اسکرین یا تصویر رنگ قاطی کرد گرافیک مشکل داره . 

سوم تست گرافیک با 3d mark و بازی و سنجش فریم و دما مموری و چیپست کارت و مقایسه آن یا سایت ها مثلاً دمای یه مدل کارت داخل سایت ها زده ۷۵ درجه دما برای کارت دسته دوم تا دما ۸۰ تا ۸۵  درجه هم عادی حساب میشه بسته به میزان کارکرد کارت گرافیک هم داره.

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، zen گفته است:

سلام 

قدم اول تمیزی و سلامت ظاهری کارت فن ها باید روان حرکت کنه و موقع چرخش فن صدای جز صدای جریان هوا نده.

دوم نصب درایور کارت باید کامل انجام بشه اگه وسط نصب سیستم ریست یا فریز یا بلو اسکرین یا تصویر رنگ قاطی کرد گرافیک مشکل داره . 

سوم تست گرافیک با 3d mark و بازی و سنجش فریم و دما مموری و چیپست کارت و مقایسه آن یا سایت ها مثلاً دمای یه مدل کارت داخل سایت ها زده ۷۵ درجه دما برای کارت دسته دوم تا دما ۸۰ تا ۸۵  درجه هم عادی حساب میشه بسته به میزان کارکرد کارت گرافیک هم داره.

ممنون بابت توضیحت.

کدوم سایت رو میتونم برای مقایسه کارتها از نظر دما و کلاک و... مرجع قرار بدم؟

یکیم، اینکه میگن برنامه فورمارک با گرافیکها AMD سازگاری کامل نداره درسته؟ کلا فورمارک رو هم توصیه میکنی برای تست یا همین 3d mark کافیه؟

در مورد دمای هات اسپات هم بتونی کمی بهم توضیح بده، دمی هات اسپات دقیقا چیه و چه چیزی رو نشون میده؟ اختلاف نرمالش با دمای خود کارت باید چقدر باشه و اگه خیلی بالا بود نگران کنندست؟ نشون دهنده چیه؟

لینک به دیدگاه

من در مورد تستهای تخصصی نظری نمیدم و دوستان کامل راهنمایی میکنن

ولی به تستهاتو یه تست اضاف کنید

قطعا تو یه جا بدردتون میخوره

تست بازیهای سبک قدیمی و پخش چند ساعته فیلم با کیفیت

لینک به دیدگاه

سلام . همونطور که گفتن فقط گیم سنگین مثل وارزون یا nfs heat مثلا میتونه عیب کارتو نشون بده

برنامه هم شما چیپ رو با فورمارک تست کنین vram هم با برنامه occt میزاری یه نیم ساعت روی ۹۵ درصد گزینه vram رو و سمت چپ نبابد ارور قرمز رنگ بده

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

من در مورد تستهای تخصصی نظری نمیدم و دوستان کامل راهنمایی میکنن

ولی به تستهاتو یه تست اضاف کنید

قطعا تو یه جا بدردتون میخوره

تست بازیهای سبک قدیمی و پخش چند ساعته فیلم با کیفیت

ممنون. اینکار دقیقا نشوندهنده چیه و باید چه مولفه هایی چک بشه؟

3 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است:

سلام . همونطور که گفتن فقط گیم سنگین مثل وارزون یا nfs heat مثلا میتونه عیب کارتو نشون بده

برنامه هم شما چیپ رو با فورمارک تست کنین vram هم با برنامه occt میزاری یه نیم ساعت روی ۹۵ درصد گزینه vram رو و سمت چپ نبابد ارور قرمز رنگ بده

ممنون، آره دوستان تاکیدشون بیشتر روی گیمه. برنامه occt رو نمیدونستم ممنون.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

ارادت بسیار خدمت برادر میلاد عزیز

۱ ساعت قبل، Interia گفته است:

ممنون. اینکار دقیقا نشوندهنده چیه و باید چه مولفه هایی چک بشه؟

متاسفانه گیم سنگین و تستها هم نشون دهنده همه چیز نیست

من گرافیکی دارم فقط تو حالت بیکاری،تو صفحات وب ، تو فیلم و فقط تو گیم سبک(هر از گاهی دارک سکتور بازی میکنم) ارتیفکت میده

ارتیفکت گرافیک من هم اینطوریه که یک سری اشکال ریز رنگی به صورت ماتریسی و منظم روی صفحه نمایان میشه و چند دقیقه صفحه فریز میشه و دوبار بر میگرده

ریستارت یا بلو پیجم هم ندارم

طوریه که ساعت ها باش گیم سنگین بزنی(مثلا فارکرای 5 با بالاترین تنظیمات) به مشکل نمی خوره

فک کنم ایراد نایابیه ولیکن احتمال برخرود باش هست

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

اردات خدمت برادر میلاد عزیز

متاسفانه گیم سنگیم و تستها هم نشون دهنده همه چیز نیست

من گرافیکی دارم فقط تو حالت بیکاری،تو صفحات وب ، تو فیلم و فقط گیم سبک(هر از گاهی دارک سکتور بازی میکنم) ارتیفکت میده

ارتیفکت گرافیک من هم اینطوریه که یک سری اشکال ریز رنگی به صورت ماتریسی و منظم روی صفحه نمایان میشه و چند دقیقه صفحه فریز میشه و دوبار بر میگرده

ریستارت یا بلو پیجم نداره

طوریه که ساعت ها باش گیم سنگین بزنی(مثلا فارکرای 5 با بالاترین تنظیمات) به مشکل نمی خوره

فک کنم ایراد نایابیه ولیکن احتمال برخرود باش هست

مساله جالبی بود، تابحال نشنیده بودم، مرسی ازت.

کلا تست گرافیک یجورایی فرایند پیچیدست و باید کلی مساله رو در نظر گرفت...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...