رفتن به مطلب

راهنمای انتخاب گرافیک مناسب

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان راهنمایی می خواستم جهت خرید گرافیک

سیستم الانم 

i5 10400f 

2x8 2666 ram 

gtx 1050 2gb asus 

h510m c/ps

الان من بین دو تا گرافیک گیر کردم rx 5700 xt و rx 6700 xt 

یکی ۶ تومن یکی ۹ تومن برام در می یاد

می خوام 1080p بازی کنم 

تا سه سال هم دیگه نمی خوام دست بزنم به پیسی 

کدوم به صرفه تره برام با دلیل :/

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، amir.H0 گفته است:

سلام دوستان راهنمایی می خواستم جهت خرید گرافیک

سیستم الانم 

i5 10400f 

2x8 2666 ram 

gtx 1050 2gb asus 

h510m c/ps

الان من بین دو تا گرافیک گیر کردم rx 5700 xt و rx 6700 xt 

یکی ۶ تومن یکی ۹ تومن برام در می یاد

می خوام 1080p بازی کنم 

تا سه سال هم دیگه نمی خوام دست بزنم به پیسی 

کدوم به صرفه تره برام با دلیل :/

سلام 

6700xt

مدل نسل قبلش صد در صد زیادی زیر ماین مونده وبخاین بخرین کهنه تر هستن ،و طی گذشت زمان مشکلاتی رو بروز میدن

مدل جدید کلا اینده نگرانه تر هم هست 

لینک به دیدگاه

سلام، طبق گفته دوستمون سعی کنید حدالامکان نسل جدیدتر بگیرید. 6700 XT بهتره، هم از نظر پرفورمانس و هم از نظر جدیدتر بودن. سعی کنید مدلی بگیرید که کولینگ بهتری داشته باشه و حتما با تست دقیق و مهلت تست بگیرید. فکر کنم تو رنج 10 تومن بتونید RX 6800 نسبتا خوب هم پیدا کنید. 6800 گزینه بهتریه  نسبت به 6700xt. اگه 3060ti تمیز غیر ماینی هم باشه گزینه مناسبی باشه برای خرید خوبه.

ویرایش شده توسط Fido
لینک به دیدگاه

به نظرم AMD بردار 3060 ها زیر ماین مموریشون دیگرید میشه. معلوم هم نیست کدوم ماینیه بعد تست متوجه میشد.

مدلی که انتخاب کردین خوبه کمتر هم ماین شده چون کاربردی نداشته بعد از ایترویم.

6700XT

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، saeed0c گفته است:

به نظرم AMD بردار 3060 ها زیر ماین مموریشون دیگرید میشه. معلوم هم نیست کدوم ماینیه بعد تست متوجه میشد.

مدلی که انتخاب کردین خوبه کمتر هم ماین شده چون کاربردی نداشته بعد از ایترویم.

6700XT

آقا یه سوال، البته اگه اطلاع دارید. چون من در زمینه ماین اطلاعی ندارم.

از AMD ها بیشتر در ماین چه رمزارزهایی استفاده میشه و از Nvidia در چه ماینی استفاده میشه؟ آِا در این زمنه تفاوت دارن؟ از رده بالاهای AMD بیشتر تو چه ماینی استفاده شده و به نظر گرافیکی مثل 6900XT چقدر درگیر ماین بوده؟

ویرایش شده توسط Fido
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
37 دقیقه قبل، Fido گفته است:

از AMD ها بیشتر در ماین چیا استفاده میشه و از Nvidia در چه ماینی استفاده میشه؟ آِا در این زمنه تفاوت دارن؟ از رده بالاهای AMD بیشتر تو چه ماینی استفاده شده و به نظر گرافیکی مثل 6900XT چقدر درگیر ماین بوده؟

سلام

چیا با هارد ماین میشه

کارت گرافیک اصولا برای ماین اتریوم استفاده شدن و الان نزدیک یک ساله ماین اتریوم جمع شده

حالا یه تعدادی ارزهای دیگه مثل کاسپا استخراج میکنن

تمامی کارت گرافیکها مموری هاشون برای هشریت بیشتر اورکلاک شده و معمولا فرکانس هسته اصلی کم میشه برای کاهش مصرف و دور فن کارتها معمولا بالای 80% هست

لینک به دیدگاه

23 دقیقه قبل، Fido گفته است:

از AMD ها بیشتر در ماین چیا استفاده میشه و از Nvidia در چه ماینی استفاده میشه؟ آِا در این زمنه تفاوت دارن؟ از رده بالاهای AMD بیشتر تو چه ماینی استفاده شده و به نظر گرافیکی مثل 6900XT چقدر درگیر ماین بوده؟

منم اطلاعی ندارم به اون صورت. ماین هم نمیکنم.

ولی مانیتور میکنم این صنعت رو.

باید بگم چیزی که مشخصه اینه یه تایم لاین داریم که داخلش هر سال گرافیک ها معرفی میشن. 

تعدادی که توضیع و تولید میشن مشخصه . قدرتشون در ماین هم مشخصه.

تایم لاین POW ایتریوم گرافیک های سری 3000 اومدن که LHR بودن با نرم افزار یا تغییرات خاصی در درایور اینا رو وادار میکردن ETH ماین کنن که فشار زیادی به مموری میاورد.

سری 6000 ضعیفتر بود.عملا بعیده بیشتر از 1 سال مثلا کارت 6900xt (بگیم اوایل 2021 به بازار اومد اوج کمبود تراشه و اسکلپ)ماین شده باشه. به خاطر نوسانات ایتریوم تغییرش به pos در سپتامبر 2022 و در دسترس نبود جذابیت بیشتر سری 3000 و چند دلیل دیگه.

بخایم خلاصشو بگم در این تایم لاین ثابت گرافیک های 3000 مدت زمان بیشتری ماین شدن و البته غیر طبیعی ماین شدن. در مقایسه با سری 6000 AMD ,

این وسط چند سری کارت خیلی بد عمر کردن یکی 2060 ها بودن یکی 3060 ها. که عملا مموری هاشون دیگرید میشد.

سری های دیگه تاب و توانشون بهتر بوده(3070 3080) و تغییری نداشتن در پروفورمنس . ولی عمر قطعات دمای ماین شدنشون همیشه تاثیر داره قابل چشم پوشی نیست وارد نمیشم بش چون قابل اندازه گیری نیست و هیچ کس کمیت عددی براش نداره.

یه مثال دیگه بزنم الان مثلا 580 ها عملا فقط برای ماین ایتریوم در چند سال اخیر استفاده شدن ولی مثلا بگو6700 عملا مدت کمتری ماین شده(اگر اصلا بگیم ماین شدن) هم برای جدیدتر بودن هم برای این که دیگه چیزی نیست ماین کنن!

هنوز هیچ کوینی برای ماین که برابری کنه با ETH نیامده حتی به 1/5 سود دهی آن زمان ایتریوم نرسیدن و بدانید و آگاه باشید اگر بیاد همین 580 ماین شده رو باید 10 میلیون تهیه کنید. تجربه نشون داده گرافیک ها حداقل 4 برابر میشه قیمتشون و اگر کم بشه باز بیشتر میشه.

misssssssssssss3rt453.thumb.png.8b7ea3b6e32ec4d6d9e635d0ab7dae42.png

https://whattomine.com/coins

2 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

سلام

چیا با هارد ماین میشه

کارت گرافیک اصولا برای ماین اتریوم استفاده شدن و الان نزدیک یک ساله ماین اتریوم جمع شده

تمامی کارت گرافیکها مموری هاشون برای هشریت بیشتر اورکلاک شده و معمولا فرکانس هسته اصلی کم میشه برای کاهش مصرف و دور فن کارتها معمولا بالای 80% هست

منظورش چه چیز هایی هست. نه کوین چیا! 

لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

سلام

چیا با هارد ماین میشه

مرسی حسن جان

تنبلی کردم و به جای چه چیزهایی نوشتم چیا 😁 ممنون ازت

11 دقیقه قبل، saeed0c گفته است:

منم اطلاعی ندارم به اون صورت. ماین هم نمیکنم.

ولی مانیتور میکنم این صنعت رو.

باید بگم چیزی که مشخصه اینه یه تایم لاین داریم که داخلش هر سال گرافیک ها معرفی میشن. 

تعدادی که توضیع و تولید میشن مشخصه . قدرتشون در ماین هم مشخصه.

تایم لاین POW ایتریوم گرافیک های سری 3000 اومدن که LHR بودن با نرم افزار یا تغییرات خاصی در درایور اینا رو وادار میکردن ETH ماین کنن که فشار زیادی به مموری میاورد.

سری 6000 ضعیفتر بود.عملا بعیده بیشتر از 1 سال مثلا کارت 6900xt (بگیم اوایل 2021 به بازار اومد اوج کمبود تراشه و اسکلپ)ماین شده باشه. به خاطر نوسانات ایتریوم تغییرش به pos در سپتامبر 2022 و در دسترس نبود جذابیت بیشتر سری 3000 و چند دلیل دیگه.

بخایم خلاصشو بگم در این تایم لاین ثابت گرافیک های 3000 مدت زمان بیشتری ماین شدن و البته غیر طبیعی ماین شدن. در مقایسه با سری 6000 AMD ,

این وسط چند سری کارت خیلی بد عمر کردن یکی 2060 ها بودن یکی 3060 ها. که عملا مموری هاشون دیگرید میشد.

سری های دیگه تاب و توانشون بهتر بوده(3070 3080) و تغییری نداشتن در پروفورمنس . ولی عمر قطعات دمای ماین شدنشون همیشه تاثیر داره قابل چشم پوشی نیست وارد نمیشم بش چون قابل اندازه گیری نیست و هیچ کس کمیت عددی براش نداره.

یه مثال دیگه بزنم الان مثلا 580 ها عملا فقط برای ماین ایتریوم در چند سال اخیر استفاده شدن ولی مثلا بگو6700 عملا مدت کمتری ماین شده(اگر اصلا بگیم ماین شدن) هم برای جدیدتر بودن هم برای این که دیگه چیزی نیست ماین کنن!

هنوز هیچ کوینی برای ماین که برابری کنه با ETH نیامده حتی به 1/5 سود دهی آن زمان ایتریوم نرسیدن و بدانید و آگاه باشید اگر بیاد همین 580 ماین شده رو باید 10 میلیون تهیه کنید. تجربه نشون داده گرافیک ها حداقل 4 برابر میشه قیمتشون و اگر کم بشه باز بیشتر میشه.

misssssssssssss3rt453.thumb.png.8b7ea3b6e32ec4d6d9e635d0ab7dae42.png

https://whattomine.com/coins

منظورش چه چیز هایی هست. نه کوین چیا! 

مرسی دوست گلم بابت توضیحات کامل و اطلاعات خوبت، کامل متوجه شدم.

و عذرخواهی از استارتر تاپیک بابت مطرح کردن سوال کمی دور از موضوع.

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Fido گفته است:

مرسی دوست گلم بابت توضیحات کامل و اطلاعات خوبت، کامل متوجه شدم.

و عذرخواهی از استارتر تاپیک بابت مطرح کردن سوال کمی دور از موضوع.

خواهش .

نه اتفاقا خوبه براشون جا میوفته اگر از این الگو استفاده کنن انتخابشون بهتر میشه چون سوال پیش میاد چرا استوک مثلا سری 6000 بردارم جای 3000.

لینک به دیدگاه

هم اکنون، saeed0c گفته است:

خواهش .

نه اتفاقا خوبه براشون جا میوفته اگر از این الگو استفاده کنن انتخابشون بهتر میشه چون سوال پیش میاد چرا استوک مثلا سری 6000 بردارم جای 3000.

بله، این توضیحتون کاملا روشن میکنه این مساله رو. اگه بتونه rx 6800 یا 6700xt تهیه کنم اینا گزینه های خوبین.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، amir.H0 گفته است:

سلام پس rx 6700 xt انتخاب بهتریه ؟ 

قطعا بهتره، شک نداشته باش.

لینک به دیدگاه

من باشم 3060 12 گیگ یا 3060 تی ای بر می دارم که ری تریسنگ با دی ال اس اس یا بوست انویدیا برای لگ کمتر داشته باشه

تازه از لحاظ نرم افزاری هم انویدیا یک سر و گردن بالاتره کارت های سگ جون تریم داره

نگران ماین هم نباش 3060 تی ای اینقدری کارت خنکی هست که زیر ماین هم چیزیش نمی شه تازه فشار کمتریم نسبت به گیم بهش اومده چون مموری این سری اصلا داغ نمی کنن فقط ترجیحا گیگابایت سمتش نری بهتره

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، slash_slash گفته است:

من باشم 3060 12 گیگ یا 3060 تی ای بر می دارم که ری تریسنگ با دی ال اس اس یا بوست انویدیا برای لگ کمتر داشته باشه

تازه از لحاظ نرم افزاری هم انویدیا یک سر و گردن بالاتره کارت های سگ جون تریم داره

نگران ماین هم نباش 3060 تی ای اینقدری کارت خنکی هست که زیر ماین هم چیزیش نمی شه تازه فشار کمتریم نسبت به گیم بهش اومده چون مموری این سری اصلا داغ نمی کنن فقط ترجیحا گیگابایت سمتش نری بهتره

سلام دوست عزیز

کارت 3060 خیلی ضعیف تره و اصلا ارزش خرید نداره.

3060 تی آی هم مدلای حرفه ای بالای 10 میلیون گذاشتن , 8 گیگ هم هستش ولی 6700XT نیتروپلاس زیر 9 میلیون و 12 گیگ , از نظر خنک کنندگی هم مدل نیتروپلاس دمای بسیار مناسبی داره و در حالت دیفالت سرعت فناش معمولا زیر 40 درصد که اگر به صورت دستی سرعت فنارو یکم بالاتر ببرین , دما رو به راحتی زیر 60 نگه میداره.

از نظر قدرت هم 6700XT نزدیک به 3070 و از 3060 تی آی بدون شک قویتره , Ray Tracing هم داره.

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، AnSaWR گفته است:

سلام دوست عزیز

کارت 3060 خیلی ضعیف تره و اصلا ارزش خرید نداره.

3060 تی آی هم مدلای حرفه ای بالای 10 میلیون گذاشتن , 8 گیگ هم هستش ولی 6700XT نیتروپلاس زیر 9 میلیون و 12 گیگ , از نظر خنک کنندگی هم مدل نیتروپلاس دمای بسیار مناسبی داره و در حالت دیفالت سرعت فناش معمولا زیر 40 درصد که اگر به صورت دستی سرعت فنارو یکم بالاتر ببرین , دما رو به راحتی زیر 60 نگه میداره.

از نظر قدرت هم 6700XT نزدیک به 3070 و از 3060 تی آی بدون شک قویتره , Ray Tracing هم داره.

اولا که ری تریسینگش به درد عمه ش می خوره اینقدر که پرفورمنس بدی داره مخصوصا 6700 که اصلا از پسش بر نمیاد روشنش کنی فریم نابود می شه پس عملا نداره

دوم اینکه 12 گیگ وی رم برای رز 2K خوبه برای 1080 همون 8 گیگ فعلا کافیه

سوم خودم 3060 تی ای تاف داشتم با فن اتوماتیک زیر 60 بود

چهارم تازه DLSS 2 هم واقعا کیفیت خوبی داره و خیلی بهتر از FSR 2 که البته یکجورایی اسکی از انویدیا هم مشابه بقیه ی کارهاش هست عمل می کنه

پنجم بازار دست دوم انویدیا خیلی خیلی بهتر از AMD هست

ششم انویدیا از لحاظ نرم افزاری خیلی خیلی استیبل تر و بهتره و کامل تره و سوتی های انفجاری AMD که باعث خرابی کارت ها هم شده نداشته

هفتم عمر کلی کارت های انویدیا همیشه بیشتر بوده و امار خرابی کمتری داشته

هیچ ارزونی بی دلیل نیست هیچ گرونی هم بی دلیل نیست شما با 11 12 تومن 6800 هم می تونید بخرید اما من یکی دیگه عمرا سمت AMD نمی رم با اختلاف فقط انویدیا اینو تجربه 30 ساله ی گیمینگ داره به شما می گه الانم کارتم 4090 هست

نسل پیش از 3060 تی ای تا 3080 تا 3080 تی ای تا 3090 هم داشتم اینقدری که من سیستم بازی کردم و کارت گرافیک عوض کردم هیچ کاربری توی این سایت تجربه ش نداشته به من AMD مفت هم بدن نمی خرم

ویرایش شده توسط slash_slash
لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، slash_slash گفته است:

اولا که ری تریسینگش به درد عمه ش می خوره اینقدر که پرفورمنس بدی داره مخصوصا 6700 که اصلا از پسش بر نمیاد روشنش کنی فریم نابود می شه پس عملا نداره

چهارم تازه DLSS 2 هم واقعا کیفیت خوبی داره و خیلی بهتر از FSR 2 که البته یکجورایی اسکی از انویدیا هم مشابه بقیه ی کارهاش هست عمل می کنه

ششم انویدیا از لحاظ نرم افزاری خیلی خیلی استیبل تر و بهتره و کامل تره و سوتی های انفجاری AMD که باعث خرابی کارت ها هم شده نداشته

هیچ ارزونی بی دلیل نیست هیچ گرونی هم بی دلیل نیست شما با 11 12 تومن 6800 هم می تونید بخرید اما من یکی دیگه عمرا سمت AMD نمی رم با اختلاف فقط انویدیا اینو تجربه 30 ساله ی گیمینگ داره به شما می گه الانم کارتم 4090 هست

نسل پیش از 3060 تی ای تا 3080 تا 3080 تی ای تا 3090 هم داشتم اینقدری که من سیستم بازی کردم و کارت گرافیک عوض کردم هیچ کاربری توی این سایت تجربه ش نداشته به من AMD مفت هم بدن نمی خرم

دوست عزیز بنده فن Amd نیستم و بحث بین خوب و بد بودن AMD یا Nvidia نیست , بحث ارزش خرید و مقایسه 3060Ti و 6700XT , البته از نظر قیمت حتی 3060 هم برند خوبش از 6700XT گرون تره , افرادی که محدودیت بودجه دارن و بازدهی مناسبی میخوان طرف کارتای AMD میرن ,مقایسه منصفانه به این صورته : در نظر بگیرین کسی که با بودجه 8.5 کارت 6700 نیتروپلاس میخره که کارایی عالی , ظاهر زیبا و حتی آمار خرابی بسیار پایینی هم داشته ,  اگه بخواد Nvidia بخره میتونه 3060 رو با این قیمت به صورت تک فن یا دو فن از برندی مثل Palit تهیه کنه,خودتون باشید کارت 3060 رو با ظاهری بسیار ساده و کارایی خیلی پایین تر برمیدارید؟از نظر دوام هم به شخصه از دست دوم کارتای Palit مطمئن نیستم.

بابت مورد سوم هم کارت 3060Ti Tuf در حالت دیفالت سرعت فناش بیشتر از نیتروپلاس و قدرت پایین تری هم داره پس نمیشه گفت خنک تره.

شما 6900XT برند خوبشو 15 میتونید تهیه کنید ولی 3090 رو حدود 30 ,پس میتونید دوتا کارت 6900XT تهیه کنید و به نظرم احتمال اینکه هر دو کارت 6900XT خراب بشن کمتر از یک کارت 3090 😁

کارتای Nvidia هم مشکلات خودشونو داشتن مثل ذوب کانکتور کابل برق 4090.

حال حاضر دوتا کارت 3070Ti Suprim X و 6800 نیترو پلاس دارم , کارت 6800 رو سیستمه چون تو بازی وارزون بهتر عمل میکنه و با اینکه کیسم تهویه خوبی نداره با سرعت فن زیر 60 درصد دما مکس 60 , از نظر قیمت باز هم این دو کارت قابل مقایسه نیستن,حال اینکه VRAM کارت 6800 دو برابر 3070Ti.

در کل قصد بحث ندارم عزیز , قصدم کمک به دوست عزیز در انتخاب گرافیک با توجه به تجربه شخصیمه , اگه با قیمت برابر میتونید 3060Ti استریکس یا XTrio بخرین حتما Nvidia بخرین.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، slash_slash گفته است:

دوست بزرگوارم AMD یا Nvidia به ماها حقوق نمیده که بیا اینرو پروموت کن یا اونیکی رو...

الان بحث منطق وسطه. به فرض مثال من 9 میلیون پول دارم، میخوام کارت بخرم. میبینم که با بودجه من دو تا کارت وجود داره. یکیش انویدیا 3060 و یکیش 6700 XT. میبینم که برند کارت 6700 که میخوام بخرم برندش بهتره و کولینگ بهتری داره و در نتیجه دماش هم بهتره که در نتیجه عمر و عملکرد کارت بهتره، پرفورمانس بهتری داره و مهمتر از همه تمیزتر و کم کارتره که مطمئنا ریسک خریدش رو کمتر میکنه. پس بدون درنگ میرم سراغ چیزی که منطقم میگه و بس...

اگر کسی بیاد تاپیک بزنه که بنده محدودیت بودجه ندارم، بهترین کارتی رو که میشه خرید بهم پیشنهاد بدید این میشه یک بحث دیگه...

پس الان که نظر میدیم، کاملا مبتنیه بر شرایط و بودجه استارتر و شرایط حال حاضر گرافیک کارکرده تو بازار. ممکنه دو سال بعد شرایط فرق کنه. زمان حال مهمه...

ویرایش شده توسط Fido
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، AnSaWR گفته است:

سلام دوست عزیز

میون بحثتون شکر

اما این نمودار مقایسه 6700XT و 3060ti

مقایسه با rt روشن که 6700XT یه مقداری بهتر از 3060 هست و با فاصله زیر 3060ti قرار میگیره

1.thumb.png.931e371acef8625b92b9c78c5782aa89.png

و بدون rt

1686035287554.thumb.png.d370b8fe843dfb27d042f2f388d20558.png

در مجموع بخوای حساب کنی 6700XT زیر 3060ti قرار میگیره . ممکنه حالا یه بازی باشه که کلا amdتوش بهتر عمل میکنه اما  اصلا در حد و اندازه 3070 نیست

ولی من بخوام انتخاب کنم اگر 6700 تمییز و خنک گیرم بییاد که قیمتش هم اختلاف نسبتا زیادی با 3060ti داشته باشه قطعا 6700 رو میخرم

ویرایش شده توسط WAR
لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، WAR گفته است:

میون بحثتون شکر

مقایسه با rt روشن که 6700XT یه مقداری بهتر از 3060 هست و با فاصله زیر 3060ti قرار میگیره

و بدون rt

در مجموع بخوای حساب کنی 6700XT زیر 3060ti قرار میگیره . ممکنه حالا یه بازی باشه که کلا amdتوش بهتر عمل میکنه اما  اصلا در حد و اندازه 3070 نیست

ولی من بخوام انتخاب کنم اگر 6700 تمییز و خنک گیرم بییاد که قیمتش هم اختلاف نسبتا زیادی با 3060ti داشته باشه قطعا 6700 رو میخرم

دوست عزیز درایور جدید AMD باعث افزایش کارایی چشم گیر کارتهای سری 6000 نسبت به قبل شده , بنچمارکای سایتا بیشترشون قدیمی هستن.

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، WAR گفته است:

میون بحثتون شکر

و بدون rt

آخه دوست عزیزم میدونید، اینجا بیشتر بحث معرفی بهترین گزینست که ارزش خرید کارکردش بهتر باشه هست و محدودیت بودجه هم مطرحه.

با بودجه استارتر میشه یه 6700XT تمیز و خنک با برند خوب گیر آورد، اما گیر آوردن یه 3060TI تمیز و خنک از برند خوب با بودجه ایشون یجورایی نشدنیه. چیزیکه از نظر من بیشتر به درد استارتر میخوره تمیزی و خوب بودن کارته که براش کار کنه. در این مورد خیلی RT روشن یا بسته و تفاوتهاش با توجه به محدودتها به چشم نمیاد.

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، AnSaWR گفته است:

دوست عزیز درایور جدید AMD باعث افزایش کارایی چشم گیر کارتهای سری 6000 نسبت به قبل شده , بنچمارکای سایتا بیشترشون قدیمی هستن.

این دوتا بنچمارک با جدیدترین درایور ها. فرقی نمیکنه

relative-performance-1920-1080.thumb.png.70cdce03bab4432716484120ef97f751.pngrelative-performance-rt-1920-1080.thumb.png.177716b6741ae312d7d1fcc06eeb4a05.png

14 دقیقه قبل، Fido گفته است:

آخه دوست عزیزم میدونید، اینجا بیشتر بحث معرفی بهترین گزینست که ارزش خرید کارکردش بهتر باشه هست و محدودیت بودجه هم مطرحه.

با بودجه استارتر میشه یه 6700XT تمیز و خنک با برند خوب گیر آورد، اما گیر آوردن یه 3060TI تمیز و خنک از برند خوب با بودجه ایشون یجورایی نشدنیه. چیزیکه از نظر من بیشتر به درد استارتر میخوره تمیزی و خوب بودن کارته که براش کار کنه. در این مورد خیلی RT روشن یا بسته و تفاوتهاش با توجه به محدودتها به چشم نمیاد.

بله درسته به نسبت قیمت الان 6700xt خیلی خوب میشه گیر اورد وخرید

لینک به دیدگاه

39 دقیقه قبل، WAR گفته است:

این دوتا بنچمارک با جدیدترین درایور ها. فرقی نمیکنه

relative-performance-1920-1080.thumb.png.70cdce03bab4432716484120ef97f751.pngrelative-performance-rt-1920-1080.thumb.png.177716b6741ae312d7d1fcc06eeb4a05.png

بله درسته به نسبت قیمت الان 6700xt خیلی خوب میشه گیر اورد وخرید

👌

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من گرافیک rx 6700 xt رو خریدم ممنونم از کمکتون.

لطفا دیگه بحث رو ادامه ندید ممنون.

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، Fido گفته است:

دوست بزرگوارم AMD یا Nvidia به ماها حقوق نمیده که بیا اینرو پروموت کن یا اونیکی رو...

الان بحث منطق وسطه. به فرض مثال من 9 میلیون پول دارم، میخوام کارت بخرم. میبینم که با بودجه من دو تا کارت وجود داره. یکیش انویدیا 3060 و یکیش 6700 XT. میبینم که برند کارت 6700 که میخوام بخرم برندش بهتره و کولینگ بهتری داره و در نتیجه دماش هم بهتره که در نتیجه عمر و عملکرد کارت بهتره، پرفورمانس بهتری داره و مهمتر از همه تمیزتر و کم کارتره که مطمئنا ریسک خریدش رو کمتر میکنه. پس بدون درنگ میرم سراغ چیزی که منطقم میگه و بس...

اگر کسی بیاد تاپیک بزنه که بنده محدودیت بودجه ندارم، بهترین کارتی رو که میشه خرید بهم پیشنهاد بدید این میشه یک بحث دیگه...

پس الان که نظر میدیم، کاملا مبتنیه بر شرایط و بودجه استارتر و شرایط حال حاضر گرافیک کارکرده تو بازار. ممکنه دو سال بعد شرایط فرق کنه. زمان حال مهمه...

قطعا همین طوره من خودم بارها از انویدیا ایراد گرفتم اونم همچین شرکت کم پدر سوخته ای نیست اما AMD یک بار خریدم کلا باگ زیاد داره و به طور کلی کیفیت کار هم پایین میاره شاید فریم بهتری بده اما اصلا قابل قیاس با انویدیا یست شما مطمئن باشید اگر AMD اینقدر ضعیف تر نبود شاهد این همه اختلاف قیمت با هم نبودیم

لینک به دیدگاه

سلام 6700xt بهتره هم خنک تره هم ۱۲ گیگ هم ری تریسینگ داره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...