رفتن به مطلب

کلاهبرداری به روش XFX ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

15 دقیقه قبل، KINGPIN گفته است:

سلام بله دو مدل بلک داریم طبق تعریف خود XFX داخل سایتش

یکی Black Gaming با این مشخصات

357004926_Screenshot2023-08-27230350.png.3c419f78269ee44c587023f0d8bdeb79.png

که اگه مقایسه کنید با اسکرین شات GPUZ تو اولین پست تاپیک میبینید که مشخصاتش با مدل بلک گیمینگ یکیه.

و اون یکی مدل Limited Black که تاپ ترین مدل هست و مجهز به چیپ XTXH با این مشخصات:

979882051_Screenshot2023-08-27230726.png.0c05283726cd300ea5b0839cdb0df505.png

که اورکلاک کارخونه ای این مدل خیلی خیلی بالاتره و به قولی میشه بهش گفت ورژن اولیه کارت 6950XT هست.

و قسمت تاسف بار ماجرای من و دوستان اینه که کارتای 3 تامون نسخه Limited Black هست طبق لیبلی که روی باکس و پشت بک پلیت کارتمون حک و چسبونده شده.

ولی بایوس هر سه کارت چه اکبند و چه دست دو بایوس نسخه معمولیه که بایوس نسخه Limited روشون کار نمیکنه. یعنی چیپ از بیخ XTX معمولی هست

شرمنده کدام قسمت بک پلیت کارتتون خورده limited edition?

چون کارتهایی که من دیدم روی جعبه خورده لیمیتد ادیشن ولی روی بک پلیت چیزی ننوشته.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
2 ساعت قبل، KINGPIN گفته است:

والا نسبت به قیمتش بدک نیست. یعنی منظورم اینه انتظارات زیادی نباید ازش داشت. حالا مدل مرکی که من تست کردم فن پروفایل خیلی بدی هم داشت.

ینی این کارت به شکل غیر معقولی فن هاش اروم میچرخن و حتما باید فن کرو دستی براش تعریف شه. دمای جی پی یو میرسه به 78 درجه میرسید دمای هات اسپاتش 95 رو رد میکرد اونوقت تو مانیتورینگ نگاه میکردم فن ها داشتن 1300 دور میچرخیدن ! اخه چی فکر میکنه این xfx یا این فن کرو تعریف کردنش . فقط بخاطر اینکه سایلنت باشه فن هارو به شکل عجیبی رو رمپ اپ پایین تعریف کردن.

هیچ فرقی تو فن کرو هم با هم نداشتن جفت بایوس ها چون در واقع جفت بایوس ها یکی بودن ...

باید حتما فن کرو براش تعریف شه حالا یا از طریق درایور خود آدرنالین یا msi afterburner 

اینم یکی دیگه از نقاط ضعفشه

منم اوایل این مشکل دور فنو داشتم و با آپدیت درایور amd مشکل حل شد

درایور به روزه ؟

۱ ساعت قبل، KINGPIN گفته است:

572C5D82-16F7-4C2E-855C-D9DE19DE9C8D.thumb.jpeg.e84e2952a26fe88ee13474753fa665f4.jpeg

msi نگاه دور فن رو آخرین دور

کولینگ مرک بهتر از سافایر نیترو پلاس ظاهر شده تو تستهایی که برای 6800xt نگاه کردم انصافا سری مرک خوب کار کردن با قیمت پایینتر از رقبا

کلا هر برند یک سری خراب میکنه یک سری خوب کار میکنه

مثلا ایسوس تاف سری 2000 بدترین کولینگ داشت

evga سری 1000 کارتهاش آتیش میگرفتن خلاصه هر کدوم یک سری گندهایی زدن

لینک به دیدگاه

درود 

چند ماه پیش مدل xfx یکی از دوستان رو تست میکردم کویل واین شدیدی داشت! برای همین اونزمون دیگه نرفتم سمتش! ایندفعه یه مدل تاف با قیمت خوب پیدا شد و منم با خیال راحت خریدم! ولی متاسفانه این کارتم کمی کویل واین داره! مثل کارت xfx نیست ولی اگه اتاق ساکت باشه راحت شنیده میشه! سوال برام پیش اومده تمام بردهای 6900 به همین صورته و کویل واین دارن؟ یا از شانس ما! کویل واین داراش گیر ما میاد!😅

لینک به دیدگاه

دمای کارت 65 درجس به عنوان مثال دمای هات اسپات شده 100 !

تست Time Spy stress test گرفتم به مدت ده دقیقه این شد نتیجه اش، فن های کیس همه روی 40 درصد هستند (به دلیل صدا) و دمای اتاق هم 25 درجه است. 
پارامتر های gpuz هم روی ماکسیمم گذاشتم.

image.thumb.png.4a944c27ab3eee780d02146b45f99716.png

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

57 دقیقه قبل، mojtaba7 گفته است:

شرمنده کدام قسمت بک پلیت کارتتون خورده limited edition?

چون کارتهایی که من دیدم روی جعبه خورده لیمیتد ادیشن ولی روی بک پلیت چیزی ننوشته.

این قسمته :

E70961A2-3117-4F84-8D18-0592A60B5588.thumb.jpeg.8854ef3ddd49917a5ef44c174955d5c3.jpeg 

55 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

منم اوایل این مشکل دور فنو داشتم و با آپدیت درایور amd مشکل حل شد

درایور به روزه ؟

msi نگاه دور فن رو آخرین دور

درود

میدونی چرا انقد دور فن ام اس ای بالا رفته ؟ چون هات اسپات به تراتل پوینت رسیده و کولینگ کارت داره سعی میکنه خنکش کنه و همونطور ک مشخصه دمای کور ۶۳ درجه شده و اومده پایین ولی هات اسپات بخاطر ایراد فنی طراحی کولینگ هنوز بالاس.

53 دقیقه قبل، Alien87 گفته است:

درود 

چند ماه پیش مدل xfx یکی از دوستان رو تست میکردم کویل واین شدیدی داشت! برای همین اونزمون دیگه نرفتم سمتش! ایندفعه یه مدل تاف با قیمت خوب پیدا شد و منم با خیال راحت خریدم! ولی متاسفانه این کارتم کمی کویل واین داره! مثل کارت xfx نیست ولی اگه اتاق ساکت باشه راحت شنیده میشه! سوال برام پیش اومده تمام بردهای 6900 به همین صورته و کویل واین دارن؟ یا از شانس ما! کویل واین داراش گیر ما میاد!😅

کویل واین یه چیز طبیعیه دوست خوبم. کارت های های اند و پر مصرف بخاطر داشتن مدار تغذیه قدرتمند همیشه کویل واین دارن. حالا بعضی ها کمتر بعضی ها بیشتر کاملا مربوط به تعداد ارایه مدار فاز و پاور دلیوری هر کارته.

لینک به دیدگاه

19 دقیقه قبل، mrp7 گفته است:

تست Time Spy stress test گرفتم به مدت ده دقیقه این شد نتیجه اش، فن های کیس همه روی 40 درصد هستند (به دلیل صدا) و دمای اتاق هم 25 درجه است. 
پارامتر های gpuz هم روی ماکسیمم گذاشتم.

image.thumb.png.4a944c27ab3eee780d02146b45f99716.png

کاملا نرماله کارتتون

هم دمای اج پایینه هم هات اسپات یا جانکشن تمپ.

دلتای دمایی بین اج و هات اسپات در شرایط ایده ال بین ۱۰ تا ۱۵ درجس.

۲۰ و بالاتر یعنی خمیر کارت نیاز به تعویض و سیستم کولینگ نیاز به گرد گیری داره.

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، KINGPIN گفته است:

طبیعیه دوست خوبم. کارت های های اند و پر مصرف بخاطر داشتن مدار تغذیه قدرتمند همیشه کویل واین دارن. حالا بعضی ها کمتر بعضی ها بیشتر کاملا مربوط به تعداد ارایه مدار فاز و پاور دلیوری هر کارته.

درود

چرا میدونم عزیز طبیعیه ولی خوب نه اینکه از صدای فن کارت گرافیک بیشتر شنیده بشه! خودم 3070ti داشتم که صدای کویل واین شدیدی داشت بعد اون دوتا 3080ti اومد دستم با مصرف 350 واتی که داشت ولی اصلا کویل واینی حس نمیشد! الان این 6900 تاف با مصرف 270 وات قشنگ حس میشه! این مدل صدای فنش خیلی کمه ولی دو برابر کویل واین داره متاسفانه!

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، Alien87 گفته است:

درود

چرا میدونم عزیز طبیعیه ولی خوب نه اینکه از صدای فن کارت گرافیک بیشتر شنیده بشه! خودم 3070ti داشتم که صدای کویل واین شدیدی داشت بعد اون دوتا 3080ti اومد دستم با مصرف 350 واتی که داشت ولی اصلا کویل واینی حس نمیشد! الان این 6900 تاف با مصرف 270 وات قشنگ حس میشه! این مدل صدای فنش خیلی کمه ولی دو برابر کویل واین داره متاسفانه!

برای هر کارت متفاوته نسبت به کامپوننت هایی که روی مدار چاپیش استفاده شده.

مثلا یه کارت با مصرف ۳۵۰ وات به قول شما کمپانی تولید کنندش از ماسفت های ۵۰ امپری استفاده کرده

یه کارت با مصرف ۲۵۰ وات کمپانی سازندش از ماسفت درایور های ۷۰ امپری استفاده کرده

که چوک هاش برای رگولیت کردن ولتاژ و جریان و امپراژ متحمل لود بیشتری میشن و صدای بیشتری تولید میکنن. که اسمش ایراد یا نقص فنی نیست و به این معنی نیست که اون کارت ۲۵۰ واتی بی کیفیت تره و بالعکس میبینید هم برند مطرح تری داره هم ادیشن خاص تری.

مثلا تو ۴۰۹۰ ها کارت msi suprim یکی از وحشتناک ترین کویل واین هارو داره و این به این مفهوم نیست که کارتش ایراد داره.

همچنان که تو همین ۶۹۰۰ ها هم کارت Red Devil یکی از پر سروصدا ترین هاس تو کویل واین ولی یکی از بهترین مدل های ۶۹۰۰ هست.

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

53 دقیقه قبل، KINGPIN گفته است:

برای هر کارت متفاوته نسبت به کامپوننت هایی که روی مدار چاپیش استفاده شده.

مثلا یه کارت با مصرف ۳۵۰ وات به قول شما کمپانی تولید کنندش از ماسفت های ۵۰ امپری استفاده کرده

یه کارت با مصرف ۲۵۰ وات کمپانی سازندش از ماسفت درایور های ۷۰ امپری استفاده کرده

که چوک هاش برای رگولیت کردن ولتاژ و جریان و امپراژ متحمل لود بیشتری میشن و صدای بیشتری تولید میکنن. که اسمش ایراد یا نقص فنی نیست و به این معنی نیست که اون کارت ۲۵۰ واتی بی کیفیت تره و بالعکس میبینید هم برند مطرح تری داره هم ادیشن خاص تری.

مثلا تو ۴۰۹۰ ها کارت msi suprim یکی از وحشتناک ترین کویل واین هارو داره و این به این مفهوم نیست که کارتش ایراد داره.

همچنان که تو همین ۶۹۰۰ ها هم کارت Red Devil یکی از پر سروصدا ترین هاس تو کویل واین ولی یکی از بهترین مدل های ۶۹۰۰ هست.

میدونم عزیز که نقص فنی نیست ولی برای کسایی که به صدا حساس هستن و مدلی میگیرن که صدای فن کمتری داشته باشه ولی از اونطرف دو برابر صدای کویل واین میشنون مطمئنن یه ایراده! 

تو ردیت نمونه زیاده، طرف رفته بخاطر کم صدا بودن ایسوس راگ ۴۰۹۰ خریده، ولی انقدر که صدای کویل واینش زیاده بوده که پس داده! هرچند همونجا ملت دیگه نوشتن که همون مدل کارت رو دارن ولی اصلا کویل واین نداره! 

لینک به دیدگاه

تاپیک پین شد که در انجمن بالا بمونه.

با تشکر از استارتر بابت روشنگری.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز، وقت تون بخیر

چند تا نکته هست که گفتم شاید به درد تون بخوره:

اول اینکه هیچ اعتباری به بایوس هایی که روی کارت های کارکرده هستن نیست؛ اونم کارکرده های XFX AMD 😣

دوم اینکه که خیلی کار اشتباهی کردین که از TechPowerUp بایوس رو دانلود کردین؛ به بایوس های اونجا هم اعتباری نیست و هیچ نظارتی روی اون دیتابیس نیست و هر کسی میتونیه روش آپلود کنه. خیلی از بایوس ها اشتباهی آپلود شدن یا حتی ماد شده ان؛ بخاطر همین هم موقع فلش کردن بهتون اجازه این کار رو نداده. 😒

برند های دیگه رو نمیدونم ولی XFX واقعا پشتیبانی خیلی خوبی داره. داخل سایت شون تو بخش پشتیبانی یه تیکت براشون بزنید و با ذکر دقیق مدل و پارت نامبر کارت بایوس رو درخواست کنید ازشون؛ بلافاصله آخرین ورژن هر دو بایوس کارت رو براتون میفرستن و میتونید خودتون بدون مشکل فلش کنید. خودم شحصا بار ها این کار رو کردم. 😃

پ.ن: یه کارت 6900XT Limited سراغ دارم که دست یکی از دوستانه؛ حتما در اولین فرصت چک میکنمش و نتیجه رو اینجا اعلام میکنم براتون. 😉

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

تاپیک پین شد که در انجمن بالا بمونه.

با تشکر از استارتر بابت روشنگری.

متشکرم از شما آرمین جان 

۱ ساعت قبل، Poori_CAPITAL گفته است:

سلام خدمت دوستان عزیز، وقت تون بخیر

چند تا نکته هست که گفتم شاید به درد تون بخوره:

اول اینکه هیچ اعتباری به بایوس هایی که روی کارت های کارکرده هستن نیست؛ اونم کارکرده های XFX AMD 😣

دوم اینکه که خیلی کار اشتباهی کردین که از TechPowerUp بایوس رو دانلود کردین؛ به بایوس های اونجا هم اعتباری نیست و هیچ نظارتی روی اون دیتابیس نیست و هر کسی میتونیه روش آپلود کنه. خیلی از بایوس ها اشتباهی آپلود شدن یا حتی ماد شده ان؛ بخاطر همین هم موقع فلش کردن بهتون اجازه این کار رو نداده. 😒

برند های دیگه رو نمیدونم ولی XFX واقعا پشتیبانی خیلی خوبی داره. داخل سایت شون تو بخش پشتیبانی یه تیکت براشون بزنید و با ذکر دقیق مدل و پارت نامبر کارت بایوس رو درخواست کنید ازشون؛ بلافاصله آخرین ورژن هر دو بایوس کارت رو براتون میفرستن و میتونید خودتون بدون مشکل فلش کنید. خودم شحصا بار ها این کار رو کردم. 😃

پ.ن: یه کارت 6900XT Limited سراغ دارم که دست یکی از دوستانه؛ حتما در اولین فرصت چک میکنمش و نتیجه رو اینجا اعلام میکنم براتون. 😉

درود

والا اگر کارت آکبند رفیق ما روش بایوس رفرنسی نبود ابدا شک به خود XFX نمیبردیم ما.

اولین گمان ما هم این بود که ماینرا حالا به دلایلی فلش کردن رام هارو.

اینکه چرا باید رو کارت آکبند مدل لیمیتد بایوس رفرنسی که حتی سیگنچر خود XFX روش خورده بود باشه هنوزم برای ما جای تعجب داره.

در خصوص پریمیشن واسه بایوس فلش کردن بخاطر پارت نامبر یا SSID های متفاوت برنامه اجازه فلش رو نمیده که مثلا جلوگیری کنه از رایت بایوس اشتباه روی رام و بروز مشکلات بعدی. که در این خصوص حتی بنده بایوس ریویژن 060 رو روی کارت فلش کردم اون هم اول به p/n گیر داد برنامه ولی با فورس فلش رایت شد و بایپس کرد. بعدش کارت درست کار میکرد با ریویژن 060 که متعلق به یکی از دوستان دیگم بود فایل رامش.

البته اینم اضافه کنم چون کارت دست بنده امانت بود در نهایت دوباره بایوس هایی که کارت باهاش اومده بود دستم روی رام ها فلش کردم و کارت به قولی بایوسش بریک نشده بود یا همچین چیزی.

اگه شما هم نتیجه تست و بررسی لیمیتد ۶۹۰۰ تون رو بذارید ممنون میشم. 

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

حالا بگو چرا من شاخ در آوردم که کارت ماین شده 6900 اینقدر مفت ارزونه.با این کارایی که میده اگر کارت سالم باشه بیشترین پرفورمانس در میان تمام کارتها داره به لحاظ قیمتی هیچ کارتی بهش نمیرسه تا اینکه تو دیجی کالا آکبند دیدم که فروشنده تهران پردازش توضیح داد که چرا قیمتش پایین است :

نقل قول

سلام، طبق استعلام ما از شرکت گارانتی کننده، این مدل کارت و همچنین مدل ۶۸۰۰ این برند از امارات متحده وارد ایران میشوند. قیمت خرده فروشی این کارت در مرداد ۱۴۰۲ در فروشگاه‌های این کشور حدود ۲۴۰۰ درهم امارات(۳۲میلیون و پانصد) است و قیمت عمده فروشی این کارت در سفارشهای حداقل ۱۰۰ عددی حدود ۲۰۰۰درهم امارات (۲۷میلیون تومان) است. قیمت درهم در ۲۷مرداد ۱۳۵۵۰ تومان است. همه کارتها نو و آکبند و پلمب است تولید این کارت برای ابتدای سال ۲۰۲۱ است و حداقل دو سال و ۹ ماه در انبارهای فروشگاهی دپو بوده است.

حالا اگر کارتتون دقیقا همان عملکرد کارت رفرنس در سایت TPU باشه در این موقع گرونی این کارت واقعا هدیه آسمانی است !! فقط مشکل اون کوین واین است که یکی از کاربران دیجیکالا  گزارش داده که ممکنه برای بعضی ها آزار دهنده باشه.

تنها مشکل کارت اینکه میزان Power Spike خیلی وحشتناک بالاست.در حدود 636 وات برای 20 میلی ثانیه.برای همین من دنبال پاور 800 واتی برای این کارت هستم.

لینک به دیدگاه

28 دقیقه قبل، BehrouzSedigh گفته است:

حالا بگو چرا من شاخ در آوردم که کارت ماین شده 6900 اینقدر مفت ارزونه.با این کارایی که میده اگر کارت سالم باشه بیشترین پرفورمانس در میان تمام کارتها داره به لحاظ قیمتی هیچ کارتی بهش نمیرسه تا اینکه تو دیجی کالا آکبند دیدم که فروشنده تهران پردازش توضیح داد که چرا قیمتش پایین است :

حالا اگر کارتتون دقیقا همان عملکرد کارت رفرنس در سایت TPU باشه در این موقع گرونی این کارت واقعا هدیه آسمانی است !! فقط مشکل اون کوین واین است که یکی از کاربران دیجیکالا  گزارش داده که ممکنه برای بعضی ها آزار دهنده باشه.

تنها مشکل کارت اینکه میزان Power Spike خیلی وحشتناک بالاست.در حدود 636 وات برای 20 میلی ثانیه.برای همین من دنبال پاور 800 واتی برای این کارت هستم.

درود

بله این مدل کارت فکر کنم فراوون ترین مدل باشه تو بازار دست دوم ایران. خیلی از اوپن باکس ها یا دست دومی که تو ایران داره فروخته میشه اکثرا از چین میاد که قبلا ۹۹ درصدشون تحت اختیار برادران ماینر چینی بوده و چینی ها هم این کارتا رو به ارزون ترین شکل ممکن روونه بازار میکنن با یه تمیز کاری.

در مورد پارت نامبر هایی که داخل امارات هم هست احتمالا همون پارت نامبر های چینه و همگی یکی هستن. چون این رفیق ما کارتو که اکبند از امارات خریده بود حرف و حدیثی توش نبود که بگیم دست دوم بوده یا ماینی. 

فکر میکنم پارتیشن های آسیا اکثرا عجیب و غریب و شرتی پرتی تولید شدن والا من چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه…

وگرنه کلی ریویو نگاه کردم که مدل های limited black یوزر های اروپایی و امریکایی همگی درست درمون بودن و کسی نیومده بگه چرا بایوس من رفرنسیه…

به هر حال این قضیه یکی از عجیب ترین چیزایی بوده که تابحال تو بازار کامپیوتر باهاش مواجه شدیم و مطمئنا حتی اگه با ساپورت XFX تماس بگیرم پاسخ قانع کننده ای بهم نخواهند داد.

از اونجایی که این کارتا دیگه تولید نمیشه و اون ها هم باور نخواهند کرد حرف مارو

لینک به دیدگاه

19 دقیقه قبل، KINGPIN گفته است:

وگرنه کلی ریویو نگاه کردم که مدل های limited black یوزر های اروپایی و امریکایی همگی درست درمون بودن و کسی نیومده بگه چرا بایوس من رفرنسیه…

درود بر شما

احسنت،اخرش رسیدی به یک معادله منطقی

از من میشنوی مدیونی به xfx بایت این مقاله تخریب کنندت،این برند خوب و قدیمی، پس اگر دوست داشتی جبران کنی درخواست بده عنوان رو عوض کنن

البت پیشاپیش اماده هستم برای اینکه دوستانی بیان بم بگن جزو عناصر xfx هستی و قطعا بش واکنشی نشون نمیدم، پس راحت باشید😅

برای تکمل ابهاماتت اینو سرچ کن تو اینترنت"انهدام یک باند کلاه بردار عرضه کننده کارت گرافیک های تقلبی در چین"

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر شما

احسنت،اخرش رسیدی به یک معادله منطقی

از من میشنوی مدیونی به xfx بایت این مقاله تخریب کنندت،این برند خوب و قدیمی، پس اگر دوست داشتی جبران کنی درخواست بده عنوان رو عوض کنن

البت پیشاپیش اماده هستم برای اینکه دوستانی بیان بم بگن جزو عناصر xfx هستی و قطعا بش واکنشی نشون نمیدم، پس راحت باشید😅

برای تکمل ابهاماتت اینو سرچ کن تو اینترنت"انهدام یک باند کلاه بردار عرضه کننده کارت گرافیک های تقلبی در چین"

درود بر شما دوست عزیز

والا منم تو پست اول تاپیک سعی نکردم به قصد تخریب تاپیک بزنم و حتی عنوان کردم در مقابل با مدل ایسوسی که خودم استفاده میکنم صرفا مقایسه هست و ایراد الکی نمیگیرم. منتهی بخوام واقعا صادق باشم یه کم و کاستی های ناجوری داره که کسی که پول زیادی برای این کارت میداده اون زمان توقع وجود شون رو تو این محصول بالارده نداشته.

حالا صرفا برای خریدار آکبند این کارت مثال میزنم وگرنه کارتی که دست بنده بود توسط یکی از دوستان خوبم برای تست و بررسی واسم فرستاده شده بود. اما از دیدگاه یه خریدار که کارت رو اکبند گرفته مثل اون دوستم که متوجه شدیم بایوس کارتش رفرنسیه و تو این یکسال و خورده ای که استفاده میکرده متوجه پرفورمنس غیر عادی و پایینترش شده بوده حق رو به ایشون میدم که بخواد از خریدش پشیمون بشه یا خرید این برند رو توصیه نکنه به بقیه.

حتی اگر مدلی که دست من بود برای تست واقعا نسخه XTXH و بلک لیمیتد بود اما از این نظر که این کمپانی به خودش زحمت نداده روی بک پلیت کارت به حکاکی لیزری هرچند کوچک بزنه که تفاوت بایوس ها مشخص شه، بنده این رو واقعا ضعف و کم کاری یه کمپانی میدونم و اون محصول بالارده و گرون قیمتش از چشمم میوفته.

حالا بنده با اون دوستمون یه مختصر صحبتی داشتم که خودش مایل بود به ساپورت XFX تیکت بزنه و مشکل رو جویا بشه که چرا رده بالاترین کارتی که ایشون از این کمپانی خریداری کرده بایوس دیفالت رفرنسی روش فلش شده.

هرچند همونطور ک عنوان کردم تو پست قبلی فکر نمیکنم XFX واقعا پیگیری کنه این مسئله رو.

لینک به دیدگاه

بنده از این جهت میگم پیگیری از طریق خود XFX بی فایدس چون در وهله اول این کمپانی مثل تموم کمپانی های دیگه برای اینکه برای کیس شما پرونده درست کنن از شما فاکتور خرید میخوان.

باید مشخص بشه که خریدار محصول این شرکت محصولش رو از کدوم نمایندگی از کدوم فروشگاه به چه تاریخی خریداری کرده تا ثابت بشه واقعا خریدار این کارت هست شخص.

اگر قید بشه که دست دومه که اصلا همون اول کیس رو کلوز میکنن و میگن شما رفتی جنس دست دوم از یه فروشنده نامطمئن خریدی شامل گارانتی ما نمیشه و برو با صاحب قبلیش حل و فصل کن!

اگه بخوام بگم بنده ایران هستم ساپورت قطعا در جواب خواهد گفت در ایران نمایندگی نداره و محصولی هم برای فروش نمیفرستاده و باز کیس رو کلوز میکنن. حتی سایتش با ایپی ایران باز نمیشه!

اما از طرفی اگه خریداری مثل دوست بنده ک کارتو از امارات خریدن حتی اگر مدرک و فاکتور خرید رو برای ساپورت بفرستن اونها احتمالا جواب میدن که این یه مشکل عجیبه و تاحالا همچین کیسی نداشتن و حتی اگر همه چیز خوب پیش بره بازم کار به مرجوع شدن کارت و تحویل دادن یه کارت جدید نمیرسه.

هم بخاطر شرایط جغرافیایی ایران و تحریم و هم دلایل اقتصادی دیگه که ارزش هزینه کردن نداره دیگه و حتی این مدل دیگه تولید نمیشه.

لینک به دیدگاه

AMD اونم XFX

آخه چرا وقت خودتونو تلف میکنین و خونتون رو کثیف

لینک به دیدگاه

37 دقیقه قبل، Santa Cruise گفته است:

AMD اونم XFX

آخه چرا وقت خودتونو تلف میکنین و خونتون رو کثیف

حقیقتش اینه که من بیشتر علاقه مند به ادیت پاور تیبل و کاستوم پراگرمینگ لیمیتیشن تراشه های گرافیکیم. در این خصوص نسل ۶۰۰۰ AMD کمترین پروتکشنی داشت خلاصشو بگم.

اما تو سری ۷۰۰۰ این لیمیتیشن ها خیلی شدید شده. هم از طریق کرنل درایور خود آدرنالین هم بایوسی که خود AMD برای نسل ۷۰۰۰ تعبیه کرده لاک های به خصوصی گذاشته که اجازه دستکاری و ادیت پاور تیبل رو نمیده و پروتکت شده از هر لحاظ. مثل پروتکشن هایی که انویدیا روی بایوس هاش لحاظ میکنه .

البته اونم عنایتی شده این تازگیا پروتکشن بایوس انویدیا ها با دوتا برنامه بایپس شده و قصدم اینه که ۴۰۹۰ و پاور تیبلشو رو مورد تحقیق تفحص قرار بدم 😂

چون این چیپ AD102 شدیدا چیپ افیشنتیه داداشمون 😁

لینک به دیدگاه

درود بر شما دوست عزیز

والا منم تو پست اول تاپیک سعی نکردم به قصد تخریب تاپیک بزنم و حتی عنوان کردم در مقابل با مدل ایسوسی که خودم استفاده میکنم صرفا مقایسه هست و ایراد الکی نمیگیرم. منتهی بخوام واقعا صادق باشم یه کم و کاستی های ناجوری داره که کسی که پول زیادی برای این کارت میداده اون زمان توقع وجود شون رو تو این محصول بالارده نداشته.

حالا صرفا برای خریدار آکبند این کارت مثال میزنم وگرنه کارتی که دست بنده بود توسط یکی از دوستان خوبم برای تست و بررسی واسم فرستاده شده بود. اما از دیدگاه یه خریدار که کارت رو اکبند گرفته مثل اون دوستم که متوجه شدیم بایوس کارتش رفرنسیه و تو این یکسال و خورده ای که استفاده میکرده متوجه پرفورمنس غیر عادی و پایینترش شده بوده حق رو به ایشون میدم که بخواد از خریدش پشیمون بشه یا خرید این برند رو توصیه نکنه به بقیه.

حتی اگر مدلی که دست من بود برای تست واقعا نسخه XTXH و بلک لیمیتد بود اما از این نظر که این کمپانی به خودش زحمت نداده روی بک پلیت کارت به حکاکی لیزری هرچند کوچک بزنه که تفاوت بایوس ها مشخص شه، بنده این رو واقعا ضعف و کم کاری یه کمپانی میدونم و اون محصول بالارده و گرون قیمتش از چشمم میوفته.

حالا بنده با اون دوستمون یه مختصر صحبتی داشتم که خودش مایل بود به ساپورت XFX تیکت بزنه و مشکل رو جویا بشه که چرا رده بالاترین کارتی که ایشون از این کمپانی خریداری کرده بایوس دیفالت رفرنسی روش فلش شده.

هرچند همونطور ک عنوان کردم تو پست قبلی فکر نمیکنم XFX واقعا پیگیری کنه این مسئله رو.

با اینکه بعد از چهار پنج سال اومدی و تاپیک زدی گفتم تنت داغه و بعیده از موضعت کوتا بیای 😁

حالا بماند که ته دلت بد بینی و دوست داری رو نظریت و تحقیقاتت بمونی ولی درکل بازم منطقی هستی(البت منم منکر خطا یا تقلب شرکتهای بزرگ نمی شم)

ولی شما یه نگاهی به کشورمون و وارد کنندهاش کنن

تنوع کالای تقلبی، ریفر به جای نو ، ریپک شده به جای نو حدو حساب نداره

دبی هم اروپا نیست و اونجا هم اجناسی تقلبی از همون کوچه پس کوچه های چین میارن (تا تجار ایرانی باشن چرا که نه)

بعد طبق گفته خودت یک نفر در بلاد کفر همچین موردی نداشته

پس شواهد میگه اون Xfx بی نوا گناهی نداشته

در کل نه من میتونم حافظ منابع xfx باشم و نه تاپیک شما میتونه ضربه ای به اون بنده خدا بزنه

بحث سر یک گفتگو منطقی و خوبه که کنارش یه چیزیم یاد بگیریم

موفق باشی دوست خوبم

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

با اینکه بعد از چهار پنج سال اومدی و تاپیک زدی گفتم تنت داغه و بعیده از موضعت کوتا بیای 😁

حالا بماند که ته دلت بد بینی و دوست داری رو نظریت و تحقیقاتت بمونی ولی درکل بازم منطقی هستی(البت منم منکر خطا یا تقلب شرکتهای بزرگ نمی شم)

ولی شما یه نگاهی به کشورمون و وارد کنندهاش کنن

تنوع کالای تقلبی، ریفر به جای نو ، ریپک شده به جای نو حدو حساب نداره

دبی هم اروپا نیست و اونجا هم اجناسی تقلبی از همون کوچه پس کوچه های چین میارن (تا تجار ایرانی باشن چرا که نه)

بعد طبق گفته خودت یک نفر در بلاد کفر همچین موردی نداشته

پس شواهد میگه اون Xfx بی نوا گناهی نداشته

در کل نه من میتونم حافظ منابع xfx باشم و نه تاپیک شما میتونه ضربه ای به اون بنده خدا بزنه

بحث سر یک گفتگو منطقی و خوبه که کنارش یه چیزیم یاد بگیریم

موفق باشی دوست خوبم

درود مجدد

ممنونم از اینکه نظرتون رو بیان کردین. فرمایشات شما هم درسته در مورد جنس ریفر و بازار فیک. والا همین الانش وارد کننده های شخصی از دوبی مکمل های بدنسازی فیک یا درجه چندم بیکیفیت وارد کشور میکنن که اونام اکثرا از چین میاد.

و اینا میان اینجا تحت برند جدید یا اصلی میفروشن ب بچه مردم حالا این موضوع در جای خودش.

اما در اخر پست اول تاپیک هم قید کردم اکر میخواید XFX بخرید محتاط تر عمل کنید.

به هرحال ادم زحمت میکشه با چنگ و دندون تو این اوضاع اقتصادی یه پولی در میاره دوست داره از خریدی ک میکنه مطمئن باشه. صرفا پیشنهادی دادم تا دوستان از جریان مطلع باشن به هر حال این اتفاقی بوده ک افتاده و بنده متوجه همچین مغایرت های عجیبی شدم ک کمتر کسی شاید تاحالا توجهی داشته ب این چیزا.

تایتل تاپیک یکم دراما طور هست قبول دارم ولی به هر حال دوستان ک در جریان تاپیک قرار بگیرن متوجه میشن که قصد از استارت زدن همچین تاپیکی حکم تحریم XFX رو نداشته 😁

منتظریم ببینیم دوستانی که به هر نوعی این مدل کارت رو شاید خریده باشن یه نگاهی بندازن و اونا هم اگه دوست داشتن نتیجه رو در میون بذارن.

هرچه ک بود جنبه تست و بررسی داشت واسه خودم این قضیه نه بیشتر.

موفق باشید 🙏🏻

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اکثر کسانی که سراغ کارتهای amd رفتن به خاطر دست دو بودن و قیمت پایینشون بود نگاه هم کنی اکثریت مدل swft یا qick دارن

حتی نسخه معمولی مرک خیلی کم هست حالا شاید در بین اینها یک نفر پیدا بشه نسخه بلک مرک داشته باشه

تا وقتی که به بازارهای آزاد دسترسی نداریم آخر و عاقبتمون همینه خرید با قیمت بالا ، نبود گارانتی درست حسابی احتمال خرید جنس ریفر و ....

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، KINGPIN گفته است:

درود مجدد

ممنونم از اینکه نظرتون رو بیان کردین. فرمایشات شما هم درسته در مورد جنس ریفر و بازار فیک. والا همین الانش وارد کننده های شخصی از دوبی مکمل های بدنسازی فیک یا درجه چندم بیکیفیت وارد کشور میکنن که اونام اکثرا از چین میاد.

و اینا میان اینجا تحت برند جدید یا اصلی میفروشن ب بچه مردم حالا این موضوع در جای خودش.

اما در اخر پست اول تاپیک هم قید کردم اکر میخواید XFX بخرید محتاط تر عمل کنید.

به هرحال ادم زحمت میکشه با چنگ و دندون تو این اوضاع اقتصادی یه پولی در میاره دوست داره از خریدی ک میکنه مطمئن باشه. صرفا پیشنهادی دادم تا دوستان از جریان مطلع باشن به هر حال این اتفاقی بوده ک افتاده و بنده متوجه همچین مغایرت های عجیبی شدم ک کمتر کسی شاید تاحالا توجهی داشته ب این چیزا.

تایتل تاپیک یکم دراما طور هست قبول دارم ولی به هر حال دوستان ک در جریان تاپیک قرار بگیرن متوجه میشن که قصد از استارت زدن همچین تاپیکی حکم تحریم XFX رو نداشته 😁

منتظریم ببینیم دوستانی که به هر نوعی این مدل کارت رو شاید خریده باشن یه نگاهی بندازن و اونا هم اگه دوست داشتن نتیجه رو در میون بذارن.

هرچه ک بود جنبه تست و بررسی داشت واسه خودم این قضیه نه بیشتر.

موفق باشید 🙏🏻

دوست من xfx  برای سری 6900 5 مدل کارت داره سریswft. سری Quick. سری ultra. سری merc black. سری merc black limited

که کارت black با Limited black همونطور که قبلا گفتم اختلاف کمی در قیمت دارن و کارت black هم واقعا کارت فوق العاده ای هست از نظر کولینگ و میزان کوالیتی. من یه نمونه black داشتم با asic quality 90 خیلی راحت با ولتاژ 1050 میتونستم کارت رو روی فرکانس 2550 اور کنم و استیل هم بود. دما میومد زیر 65 با دور فن 55 درصد که یه نتیجه عالی هست. 

پس اینکه کسی اونم تو ایران و با قیمت مناسبی که کارتهای سری black داره ضرر کنه بنظر بنده حرف غیر منطقی هست. چون اختلاف قیمتی سری black با Limited black توی بازار جهانی فقط 30 دلاره که به پول ما میشه 1500 که با وضعیت امروز مملکت ما به چشم نمیاد اصلا. 

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، mojtaba7 گفته است:

پس اینکه کسی اونم تو ایران و با قیمت مناسبی که کارتهای سری black داره ضرر کنه بنظر بنده حرف غیر منطقی هست. چون اختلاف قیمتی سری black با Limited black توی بازار جهانی فقط 30 دلاره که به پول ما میشه 1500 که با وضعیت امروز مملکت ما به چشم نمیاد اصلا. 

ادیشن های مختلف با هم تفاوت دارن دوست عزیز حالا اون فاکتور قیمتی 30 دلار رو در نظر نگیریم xfx از مدل merc319 چند مدل Core,Ultra,Black و Black limited داده همونجور که اشاره کردین. اگر مدلی که دست بنده بود غیر از مدل Black Limited بود خیلی درگیر نمیشدم و سخت نمیگیرفتم. همونجور ک دوستان هم اشاره کردن برای خیلی از یوزر ها فرقی نمیکنه کارت اصلا چی باشه مهم اینه که سالم باشه که من این رو خورده نمیگیرمو به هر حال هرکس معیارش متفاوته

اما تو کیس بنده که مخصوصا مدل بلک لیمیتد رو میخواستم برای تست و اینکه معلوم شد کارت اصلا چیپ XTXH روش نیست برای بنده هضمش منطقی نیست. اونم نه در یک مورد. 3 مورد همگی چیپ معمولی اما با لیبل لیمیتد.

که اگر خودم به شخصه به قصد خرید میگرفتم کارتو با دیدن این شرایط سریعا مرجوع میکردم. حالا کاری به کولینگ و قیمت اقتصادیش و شرایط خوب دیگه ای ک داشت نداشتم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...