رفتن به مطلب

کلاهبرداری به روش XFX ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

یک سوال داشتم @KINGPIN

متوجه شدم کارت من مصرف برقش تحت هیچ شرایطی از 255W عبور نمی کنه. آیا این نرمال هست بدون هیچ تغییراتی؟ (آندرولت نکردم). 

آیا این کارت 6900XT نباید به صورت پیش فرض 300W مصرف بکنه؟ از داخل نرم افزار amd گزینه custom tuning را فعال کردم و گزینه power limit فقط تا عدد ۱۵ قابل افزایش هست که وقتی اون را زیاد می کنم (به همون ماکسیمم ۱۵) مصرف کارت توی پیک میشه 295W ولی خب دیگه این پیش فرض نیست یا تغییرات من هست. و اینکه فن هاش هم خیلی تند تر می چرخه و بیشتر صدا میدن ولی دماش همون مثل قبل ۶۵ ایناست.

این داخل بازی که لود گرافیک فول ۹۹ درصد هست بدون تغییرات پاور لیمیت:

image.thumb.png.742475585a81178037f4008cdb2c58a4.thumb.png.98a6c3923e2f3848e4866a1327198ea8.png

این هم بعد از ۷-۸ دقیقه تست time spy (فقط مقدار avg را چشم پوشی کنید چون یکم سیستم idle بود تا اسکرین بگیرم این هنوز دیتا جمع میکرد)

image.png.08951b51e1b2e14f7ffbb22ba4e043c1.thumb.png.421bef8fdaf101fd6b59163889e3a94b.png

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، mrp7 گفته است:

یک سوال داشتم @KINGPIN

متوجه شدم کارت من مصرف برقش تحت هیچ شرایطی از 255W عبور نمی کنه. آیا این نرمال هست بدون هیچ تغییراتی؟ (آندرولت نکردم). 

آیا این کارت 6900XT نباید به صورت پیش فرض 300W مصرف بکنه؟ از داخل نرم افزار amd گزینه custom tuning را فعال کردم و گزینه power limit فقط تا عدد ۱۵ قابل افزایش هست که وقتی اون را زیاد می کنم (به همون ماکسیمم ۱۵) مصرف کارت توی پیک میشه 295W ولی خب دیگه این پیش فرض نیست یا تغییرات من هست. و اینکه فن هاش هم خیلی تند تر می چرخه و بیشتر صدا میدن ولی دماش همون مثل قبل ۶۵ ایناست.

این داخل بازی که لود گرافیک فول ۹۹ درصد هست بدون تغییرات پاور لیمیت:

این هم بعد از ۷-۸ دقیقه تست time spy (فقط مقدار avg را چشم پوشی کنید چون یکم سیستم idle بود تا اسکرین بگیرم این هنوز دیتا جمع میکرد)

درود دوست گرامی.

اگر درست یادم باشه مدل کارت شما سوییفت بود. برای سری 6900 سوییفت پاور لیمیت 255 هست یعنی مشابه نمونه رفرنسی 6900.

سری سوییفت از لحاظ بورد و ارایه فازی و بایوس مشابه نسخه رفرنس هست اما با کولینگ کاستوم.

پاور اسلایدر هم در اکثر نمونه های 6900 بازه -10 تا +15 هست و درسته. و وقتی شما پاور اسلایدر رو تا ته باز میکنید 15 درصد به توان مصرفی 255 واتی شما اضافه میشه یعنی میرسه به همون لیمیت 295 واتی که اشاره کردین.

در خصوص سرعت گردش فن تو کارت های نسل های جدید سرعت گردش فن علاوه بر دما روی توان مصرفی هم تعریف شده و طبیعیه این موضوع ک دماتون ثابته ولی با بالا بردن توان مصرفی سرعت گردش فن هاتونم بالاتر رفته.

در کل فن ها در کارت های امروزی هم روی پارامتر دمایی و هم روی پارامتر توان مصرفی گراف عملکردی دارن.

اما در کارت های AMD تو سری 6000 مصرفی که به شما علام میکنه برنامه به عنوان مثل 255 وات . اون مصرف فقط متعلق به GPU هست یعنی خود تراشه Navi21 که میشه Total GPU Power یا TGP . برنامه کل مصرف بورد رو به شما اعلام نمیکنه و اینم بخاطر یه سری سیاست عجیب amd بود تو این نسل.

برای اینکه بتونید یه حسابی از مصرف کارتتون داشته باشید باید حدود 35 تا 50 وات بسته به اینکه اورکلاک کردید یا نه روی چیزی که کارت داره مصرف میکنه اضافه کنید چون مموری ها SOC و خود مدار VRM هم دارن تغذیه میشن علاوه بر GPU. مثلا اگر داخل برنامه به شما نشون میده 255 وات شما 40 وات بذار روش میشه Total Board Power یا TBP یعنی توان مصرفی کل نزدیک 300 واته به عنوان مثال.

اگر اورکلاک کردید و به شما 300 وات نشون نشون میده شما 350 باید لحاظ کنید مصرف TBP رو.

موفق باشید

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، KINGPIN گفته است:

پس اون ۲۵۵ نرمال هست برای این مدل. خیلی ممنونم بابت توضیحات کاملتون کلی چیز جدید یاد گرفتم.

علت کجکاویم این ریویو سایت techspot از کارت فاندرز ادیشن ۶۹۰۰ بود که مصرف برق را زده ۳۰۰ وات

https://www.techspot.com/review/2160-amd-radeon-6900-xt/

و همچنین این صفحه در tpu:

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/xfx-speedster-swft319-rx-6900-xt-core.b9234

اینجا شاخصه TDP را زده 300W

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، mrp7 گفته است:

پس اون ۲۵۵ نرمال هست برای این مدل. خیلی ممنونم بابت توضیحات کاملتون کلی چیز جدید یاد گرفتم.

علت کجکاویم این ریویو سایت techspot از کارت فاندرز ادیشن ۶۹۰۰ بود که مصرف برق را زده ۳۰۰ وات

https://www.techspot.com/review/2160-amd-radeon-6900-xt/

خواهش میکنم.

بله این وبسایت های ریویو و حتی چنل هایی که داخل یوتوب این کارت هارو ریویو میکنن TBP رو لحاظ میکنن. یا از طریق اندازه گیری دقیق با نرم افزار های مختلف یا وات متر.

احتمالا هم دیده باشید در رده های حرفه ای شون مثل اون اورکلاکر المانی درباور یه وات متر متصل میکنن روی کانکتور ها و بعد کابل های تغذیه رو از پاور متصل میکنن به وات متر و به نوعی وات متر اینجا واسطه اتصال کابل تغذیه از سمت پاور و کانکتور های کارت گرافیک میشه و جریان لحظه ای و دقیق کارت گرافیک رو اندازه گیری میکنه.

6BB190DF-84F7-4E6A-B823-86FF2F2205AE.thumb.png.e9d1f2abc3266a2a18a31704436ef2ed.png

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، KINGPIN گفته است:

خواهش میکنم.

بله این وبسایت های ریویو و حتی چنل هایی که داخل یوتوب این کارت هارو ریویو میکنن TBP رو لحاظ میکنن. یا از طریق اندازه گیری دقیق با نرم افزار های مختلف یا وات متر.

احتمالا هم دیده باشید در رده های حرفه ای شون مثل اون اورکلاکر المانی درباور یه وات متر متصل میکنن روی کانکتور ها و بعد کابل های تغذیه رو از پاور متصل میکنن به وات متر و به نوعی وات متر اینجا واسطه اتصال کابل تغذیه از سمت پاور و کانکتور های کارت گرافیک میشه و جریان لحظه ای و دقیق کارت گرافیک رو اندازه گیری میکنه.

یک مورد جالب دیگه، همین الان سوییچ دوال بایوس را به سمت سیم های پاور تغییر دادم.
بایوسی که نشون میده این شد 🤣 آیا این همون بایوس قدیمی تر کارت شما نیست؟ XFX برا چی میاد دو تا بایوس این شکلی میذاره رو کارت اصلا.. هر دو فرکانساشون یکیه
image.thumb.png.1c8cc457d720e5b6b335c6f15e2c3398.pngimage.thumb.png.dc67b4456098956e7a3350fe1a00552b.png

قبلش این بود: 

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، mrp7 گفته است:

یک مورد جالب دیگه، همین الان سوییچ دوال بایوس را به سمت سیم های پاور تغییر دادم.
بایوسی که نشون میده این شد 🤣 آیا این همون بایوس قدیمی تر کارت شما نیست؟ XFX برا چی میاد دو تا بایوس این شکلی میذاره رو کارت اصلا.. هر دو فرکانساشون یکیه
image.thumb.png.1c8cc457d720e5b6b335c6f15e2c3398.pngimage.thumb.png.dc67b4456098956e7a3350fe1a00552b.png

قبلش این بود: 

والا روی کارت ایسوس خودم هر دو بایوس یکی هستن ولی سرعت فن ها توی بایوس پرفورمنس بالاتر از بایوس سایلنته. فرقشون همینه فقط.

روی کارت شما هم برای اینکه متوجه بشید فرق دارن باهم فایل بایوس رو با GPUZ بکاپ بگیرید. با برنامه MPT فایل رام رو باز کنید تو قسمت فن اسپید پاور لیمیت ها کلاک لیمیت ها با هم مقایسه کنید تا ببینید فرقی دارن یا نه.

چون بایوس اولتون ریویژن 71 بود و اینی که روش سوییچ کردید ریویژن 60 هست.

لینک به دیدگاه

58 دقیقه قبل، KINGPIN گفته است:

والا روی کارت ایسوس خودم هر دو بایوس یکی هستن ولی سرعت فن ها توی بایوس پرفورمنس بالاتر از بایوس سایلنته. فرقشون همینه فقط.

روی کارت شما هم برای اینکه متوجه بشید فرق دارن باهم فایل بایوس رو با GPUZ بکاپ بگیرید. با برنامه MPT فایل رام رو باز کنید تو قسمت فن اسپید پاور لیمیت ها کلاک لیمیت ها با هم مقایسه کنید تا ببینید فرقی دارن یا نه.

چون بایوس اولتون ریویژن 71 بود و اینی که روش سوییچ کردید ریویژن 60 هست.

ممنون، من هر چی سرچ می کنم این برنامه MPT را پیدا نمی کنم. اگر زحمتی نیست هر زمان فرصت داشتید برای من چک کنید فایل هارو آپلود کردم:
رویژن 071
https://drive.google.com/file/d/1MGT_p2CIGuWpn_-_O5P0t_yW4k0YOE-K/view?usp=sharing
رویژن 060
https://drive.google.com/file/d/1ABfX1DaJTKWSAss729xxNmFa7JK_BPgc/view?usp=sharing

من از هر دو بایوس بنچمارک گرفتم امتیاز در حد ضریب خطا فرق داشت خیلی نزدیک بودن.

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، mrp7 گفته است:

ممنون، من هر چی سرچ می کنم این برنامه MPT را پیدا نمی کنم. اگر زحمتی نیست هر زمان فرصت داشتید برای من چک کنید فایل هارو آپلود کردم:
رویژن 071
https://drive.google.com/file/d/1MGT_p2CIGuWpn_-_O5P0t_yW4k0YOE-K/view?usp=sharing
رویژن 060
https://drive.google.com/file/d/1ABfX1DaJTKWSAss729xxNmFa7JK_BPgc/view?usp=sharing

من از هر دو بایوس بنچمارک گرفتم امتیاز در حد ضریب خطا فرق داشت خیلی نزدیک بودن.

Download area: New version of MorePowerTool (MPT) and final release of RedBIOSEditor (RBE)

متاسفانه با گوشی هستم الان دسترسی ندارم به پی سی. از اینجا میتونید پایین صفحه دانلود کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

صحبت از دمای بالای هات اسپات msi شده بود

1700905513_Screenshot2023-09-01212702.thumb.jpg.5e1ce77391dba3ebd2447af7e2900ac1.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز. به نظرم شما یکم زیاد حساس شدید البته حق هم دارید. منتها چند نکته رو در نظر بگیرید. اولا اینجا ایرانه و هیچ چیز توش بعید نیست. دوما تو بازار سخت افزاری که اولش فلش فیک توش پیدا شد و  اس اس دی سامسونگ فیک و الان cpu فیک. I9 میخری i7 در میاد از آب. همش هم کار چین هست. سوما چند تا کارگاه تو چین کشف شده که بندگان خدا در حال نوسازی و آماده سازی گرافیکهای ماینی بودن تا به جای آک به دست مصرف کننده برسونن. همینجا هر روز کارگاه کشف میشه که مثلا داره فلان برند رو قلابی تو زیر زمین میزنه با همون پک و لیبل. تو همین بازار خودمون کارتهای گرافیکی هست که اگر چه جنس واقعی هست و فیک نیست ولی به دلیل عدم قرارداد شرکت سازنده با amd . درایورش نصب نمیشه و کارت کار نمیکنه و باید با ترفند راش بندازی. از بس چیپ زیاد بوده دست به دست شده و آخرین نفر کارت گرافیک کرده.🤣🤣🤣. بعد شما ناراحتین که xtxh شده xtx. به نظرم جای شکرش باقیه که 6800 نشده. البته اینم بگم که از اعتبار xfx چیزی کم نمیشه به نظرم. به شخصه همه نوع برندی کارت داشتم. ایسوس که الکی گرونه. درسته یکم کیفیتش بهتره ولی نه با این قیمتی که اینجا میفروشن. گیگا هم خوبه و بد نیست اونم به خاطر آواژنگه که در دم تعویض میکنه. همین گیگا هر سری کلی قطعه ریفر میده تو بازار نمونش 5870 بود که بعد از چند سال عدم تولید یه دفعه دوباره اومد تو بازار. هر سری هم مادربرداش بازار رو پر میکنن همه هم مشکل دار میشن. سافایر هم میگن خوبه ولی بنده داشتم و هر سه بار رفت گارانتی. ولی خداییش هرچی xfx ماینی خریدم هم خوش قیمت بود و هم درجه یک. جای تعجب نداره که این همه کارت xfx همش ماینی هست. ماینرها مغز خر نخوردن که رفتن سراغ این برند چون کیفیت داشته و خرابی کم. حالا اگه یک مرکز گارانتی تو اروپا گفته خرابی xfx بیشتره دلیل نمیشه. چون تعدادش بیشتره. مثل این که بگی خرابی پراید تو ایران بیشتر از ماشینهای دیگه هست. چون تعدادش چند برابره

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

راستی دوست عزیز جهت فلش بایوس navi احتیاجی به فلش از طریق لینوکس نیست.  میتونید از amd flasher مد شده داخل خود ویندوز استفاده کنید. 

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

یکی از کاربران فروم همسایه کارت 6900XT Limited Black تهیه کردن این هم مشخصاتش

222.thumb.gif.038506c31362881d46115bd84e12f56e.gif1700604329375.thumb.png.13f48fdcdf97780048c72df3d0fb62c2.png

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

سلام دوستان فکر کنم بنده یک عدد کارت xfx 6900 black limited درست و حسابی پیدا کردم.هر کسی بایوس یا مشخصات دیگری از این کارت خواست در خدمتم

Untitled.jpg

Screenshot 2024-01-15 234119.png

ویرایش شده توسط mehdi243
لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، mehdi243 گفته است:

سلام دوستان فکر کنم بنده یک عدد کارت xfx 6900 black limited درست و حسابی پیدا کردم.هر کسی بایوس یا مشخصات دیگری از این کارت خواست در خدمتم

Untitled.jpg

Screenshot 2024-01-15 234119.png

مبارکه

شما برید داخل تایپک 3dmark اونجا تست بگیرید رو پروفایل اورکلاک و دیفالت

از نظر بایوس که نیاز نیست techpowerup داره و خود سایت xfx هم داره اینو

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، amirafshar گفته است:

image.thumb.png.14b67bf457c87bc42d0b4849800a697c.png

image.thumb.png.9395102b8a47803ff993318a02caaf47.png

کارت من هم merc 319 black

اوکیه ؟ 

image.thumb.png.170a54ac1dd03347de06caf6777dc6b4.png

این برای موقعی بود که دکمه بایوس سمت چپ بود 

این عکسا جدیدم دکمه گذاشتم سمت راست هیچی فرق نکرده درسته ؟ یا من اشتباه میکنم ؟

image.thumb.png.fd9d97d36e012d006a440a78a2cfaf7f.png

image.thumb.png.7afeec97f48a286b962a383e95c9cf50.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...