رفتن به مطلب

کمک فنی-اتصال فن 12 ولت

Interia
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من این فن رو خریدم میخوام به یه قسمت سیستم وصل کنم. فروشنده گفت 12 ولت هستش و گفت میتونی به کابل مولکس پاور وصلش کنی. چیزی که ت اینترنت خوندم نوشته بود که کابل مولکس هم 5 ولت داره هم 12 ولت. 

مشکلم اینه که این فن 2 تا سیم داره و یه سوکت دوتایی که احتمالا باید سوکت رو بکنم. من الان اینرو چطوری به سیستم وصلش کنم؟ یه جور تبدیلهایی دیدم که نوشتن تبدیل مولکس اما اینا هم چندتا رنگ دارن عکس اونم میزارم واستون. کدوم سیم رو به اونیکی وصلش کنم؟

سوال دیگه اینکه من اومدم و با راهنمایی شما اینو به تبدیل مولکس وصل کردم. کابل مولکس پاور من کلا مشکیه. اونم باید متوجه بشم که به کدوم سوکت وصل میکنم یا اینکه اگه فن رو به تبدیل درست وصل کرده باشم اون خودش موقع اتصال درست میشه؟

سوال اخر اینکه من اینو میخوام رو هت سینک بچسبونم. این قسمت مارکدار فن رو به هت سینک باشه خنک میکنه یا برعکسش باشه؟

اینم بگم که لحیمکاری ساده رو بلدم و وسایلشو دارم. وارنیش و اینچیزارو هم دارم.

IMG_20230828_132042814_HDR~2.jpg

IMG_20230828_132448866_HDR~2.jpg

216x216.jpg

ویرایش شده توسط Interia
لینک به دیدگاه

عرض ادب و احترام..

کابلهایی که از پاور میان یا داخل کیس هستن رنگ مشکی منفی ، زرد +12 ، قرمز +5 و نارنجی 3 ولت هستن..

پس شما با اتصال سیم قرمز فنی که خریدین به سیم زرد رنگ و مشکی فن به سیم مشکی رنگ سیستم به راحتی میتونید ازش استفاده کنین..

لینک به دیدگاه

23 دقیقه قبل، Sam.Fisher گفته است:

عرض ادب و احترام..

کابلهایی که از پاور میان یا داخل کیس هستن رنگ مشکی منفی ، زرد +12 ، قرمز +5 و نارنجی 3 ولت هستن..

پس شما با اتصال سیم قرمز فنی که خریدین به سیم زرد رنگ و مشکی فن به سیم مشکی رنگ سیستم به راحتی میتونید ازش استفاده کنین..

ممنون ازت عزیز. راجب جهت فن هم میتونی کمک کنی؟ اینکه برای خنک کردن هت سینک این طرف لیبل دار فن رو رو هت سینک نصب کنم یا برعکسشو؟

منظور اینکه برای خنک کردن هت سینک فن باید باد رو به طرف هت سینک وارد کنه؟ یا باد رو از هت سینک خارج کنه؟

لینک به دیدگاه

35 دقیقه قبل، Sam.Fisher گفته است:

عرض ادب و احترام..

یه سوال دیگه اینکه میتونم به کابل ساتا هم وصلش کنم؟ الان نگا میکردم تبدیل مولکس 4پین به ساتا هم هستش؟ نظرتون چیه؟ به ساتا وصلش کنم بهتره؟ یا به مولکس؟

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Sam.Fisher گفته است:

عرض ادب و احترام..

یه سوال دیگه و بی ربط به این موضوع. من بخوام یه سیستم رو بدون اسمبل کردن تست کنمش باید روش چه چیزی قرار بدم که اتصالی نکنه و مشکلی براش پیش نیاد؟ چه موارد ایمنی رو باید برای اینکار رعایت کنم؟

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، Interia گفته است:

سلام من این فن رو خریدم میخوام به یه قسمت سیستم وصل کنم. فروشنده گفت 12 ولت هستش و گفت میتونی به کابل مولکس پاور وصلش کنی. چیزی که ت اینترنت خوندم نوشته بود که کابل مولکس هم 5 ولت داره هم 12 ولت. 

مشکلم اینه که این فن 2 تا سیم داره و یه سوکت دوتایی که احتمالا باید سوکت رو بکنم. من الان اینرو چطوری به سیستم وصلش کنم؟ یه جور تبدیلهایی دیدم که نوشتن تبدیل مولکس اما اینا هم چندتا رنگ دارن عکس اونم میزارم واستون. کدوم سیم رو به اونیکی وصلش کنم؟

سوال دیگه اینکه من اومدم و با راهنمایی شما اینو به تبدیل مولکس وصل کردم. کابل مولکس پاور من کلا مشکیه. اونم باید متوجه بشم که به کدوم سوکت وصل میکنم یا اینکه اگه فن رو به تبدیل درست وصل کرده باشم اون خودش موقع اتصال درست میشه؟

سوال اخر اینکه من اینو میخوام رو هت سینک بچسبونم. این قسمت مارکدار فن رو به هت سینک باشه خنک میکنه یا برعکسش باشه؟

اینم بگم که لحیمکاری ساده رو بلدم و وسایلشو دارم. وارنیش و اینچیزارو هم دارم.

درود بر شما و دیگر دوستان

یه مبدل پیدا کن که یه سرش مولکس نری باشه و  از وسط قطعش کن، سوکت فن رو هم بچین و سیماشونو لحیم کن و وارنیش بزن

اگر پخ مولکس رو به بالا بزاری سمت راس 5 ولت قرمز سمت چپ 12 ولت زرد و دوتا وسطی هم گراند

اگر دور فن بالا بود (که معمولا اینا هم دور بالا و هم نویز شدیدی دارن) سیم مثبت فن رو وصل که به 5 ولت

از ساتا هم میتونی استفاده کنی ولی مبدل مولکس نری راحت تر گیرت میاد

سمت لیبل دار فن باید بشینه رو هدسینک

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، Interia گفته است:

یه سوال دیگه و بی ربط به این موضوع. من بخوام یه سیستم رو بدون اسمبل کردن تست کنمش باید روش چه چیزی قرار بدم که اتصالی نکنه و مشکلی براش پیش نیاد؟ چه موارد ایمنی رو باید برای اینکار رعایت کنم؟

نه نیازی نیست، فقط باید دقت کنی وسیله رسانا یا پیچ میچ زیر برد نره

اولین مورد ایمنی اینه که اگر تا به حال اسمبل نکردی و قطعات هم گرون هستن بهتره بدی جایی برات اسمبل کنن

اگر علاقه داری حداقل چندتا کلیپ ببین و با یه سیستم ارزون و قدیمی شروع کن و مراحل رو با بچهای فروم چک کن

اسیب پذیر ترین قسمت هم زیف سوکت سی پی یو هست که حین گذاشتن سی پی یو نیاز به دقت داره(بخصوص سی پی یو از دستت در نره و نیفته روش)

بقیه اسیب پذیریشون کمتره، مگر ماستا رو قاطی قیمه ها کنی

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر شما و دیگر دوستان

یه مبدل پیدا کن که یه سرش مولکس نری باشه و  از وسط قطعش کن، سوکت فن رو هم بچین و سیماشونو لحیم کن و وارنیش بزن

اگر پخ مولکس رو به بالا بزاری سمت راس 5 ولت قرمز سمت چپ 12 ولت زرد و دوتا وسطی هم گراند

اگر دور فن بالا بود (که معمولا اینا هم دور بالا و هم نویز شدیدی دارن) سیم مثبت فن رو وصل که به 5 ولت

از ساتا هم میتونی استفاده کنی ولی مبدل مولکس نری راحت تر گیرت میاد

سمت لیبل دار فن باید بشینه رو هدسینک

مرسی ازت عزیز. پس فنها با 5 ولت هم کار میکنن، اینشو نمیدونستم. 

سیمای فن کوتاست و میخوام اتصالاتشو پشت کیس انجام بدم که داخل کیش که دیده میشه شلوغ نشه. میتونم واسه افزایش طولش از این سیمای باند نازک استفاده کنم؟

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

نه نیازی نیست، فقط باید دقت کنی وسیله رسانا یا پیچ میچ زیر برد نره

اولین مورد ایمنی اینه که اگر تا به حال اسمبل نکردی و قطعات هم گرون هستن بهتره بدی جایی برات اسمبل کنن

اگر علاقه داری حداقل چندتا کلیپ ببین و با یه سیستم ارزون و قدیمی شروع کن و مراحل رو با بچهای فروم چک کن

اسیب پذیر ترین قسمت هم زیف سوکت سی پی یو هست که حین گذاشتن سی پی یو نیاز به دقت داره(بخصوص سی پی یو از دستت در نره و نیفته روش)

بقیه اسیب پذیریشون کمتره، مگر ماستا رو قاطی قیمه ها کنی

مرسی. مثلا شما خودت اگه بخوای یه سیستمو همینطوری تست کنی رو چه سطحی اینکارو انجام میدی؟

آره دوسدارم خودم انجام بدمش. یه سیستم قدیمی ddr3 هستش به قول شما باید از اون شروع کنم که ریسک نداشته باشم

الان به فرض من اینو اسمبل کردم رو یه سطح ساده. چطوری روشنش کنم سیستمو وقتی رو کیس نیست و دکمه پاور نداره؟ دیدما یه چیزی میزنن به یه جای برد روشن میشه اما نمیدونم دقیق کجاست و چطوریه

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Interia گفته است:

مرسی ازت عزیز. پس فنها با 5 ولت هم کار میکنن، اینشو نمیدونستم. 

سیمای فن کوتاست و میخوام اتصالاتشو پشت کیس انجام بدم که داخل کیش که دیده میشه شلوغ نشه. میتونم واسه افزایش طولش از این سیمای باند نازک استفاده کنم؟

خواهش میکنم

من همیشه فن هایی که دور بالایی دارن به 5 ولت متصل می کنم(بخصوص فنهای هشت سانتی درب سمت سی پی یو و پشت کیس)

برای افزایش، از هر سیمی استفاده کنی مشکلی نداره فقط اگر سیم ابریشمی باشه لحیمش کمی سخته

1 ساعت قبل، Interia گفته است:

مرسی. مثلا شما خودت اگه بخوای یه سیستمو همینطوری تست کنی رو چه سطحی اینکارو انجام میدی؟

آره دوسدارم خودم انجام بدمش. یه سیستم قدیمی ddr3 هستش به قول شما باید از اون شروع کنم که ریسک نداشته باشم

الان به فرض من اینو اسمبل کردم رو یه سطح ساده. چطوری روشنش کنم سیستمو وقتی رو کیس نیست و دکمه پاور نداره؟ دیدما یه چیزی میزنن به یه جای برد روشن میشه اما نمیدونم دقیق کجاست و چطوریه

من همیشه رو میز کار میکنم، که روش با این پد های ورزشی(مثل پد یوگا)پوشونده شده

در کل زیر بردت هرچی میزاری رسانا نباشه والبت ضد الکتریسیته ساکن هم باشه

برای روشن کردن یه کانکتور هست به اسم  فرانت پنل و دوتا پین اون که مربوط به پاور سویچ هست باید به هم اتصال داده شه

تو 95 درصد مادر بوردها ساختار پین پنل یکسان و 5 درصد اونا کمی متفاوت تر از بقیه

هر وقت تو هر مادر بوردی مشکل داشتی به دفترچه راهنماش مراجعه کن

برا شروع مدل مادر بوردتو بگو تا بت بگم چطوری

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۶/۷ در 15:33، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

خواهش میکنم

من همیشه فن هایی که دور بالایی دارن به 5 ولت متصل می کنم(بخصوص فنهای هشت سانتی درب سمت سی پی یو و پشت کیس)

برای افزایش، از هر سیمی استفاده کنی مشکلی نداره فقط اگر سیم ابریشمی باشه لحیمش کمی سخته

من همیشه رو میز کار میکنم، که روش با این پد های ورزشی(مثل پد یوگا)پوشونده شده

در کل زیر بردت هرچی میزاری رسانا نباشه والبت ضد الکتریسیته ساکن هم باشه

برای روشن کردن یه کانکتور هست به اسم  فرانت پنل و دوتا پین اون که مربوط به پاور سویچ هست باید به هم اتصال داده شه

تو 95 درصد مادر بوردها ساختار پین پنل یکسان و 5 درصد اونا کمی متفاوت تر از بقیه

هر وقت تو هر مادر بوردی مشکل داشتی به دفترچه راهنماش مراجعه کن

برا شروع مدل مادر بوردتو بگو تا بت بگم چطوری

مرسی ازت کامل متوجه شدم.

برد سیستم الانم نسل 12 هستش که نمیخوام سرش ریسک کنم 😁

اون سیستم قدیمی رو پیدا کنم و ردیفش کنم ازت حتما راهنمایی میگیرم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...