رفتن به مطلب

دمای cpu لپتاپ legion 5

Recommended Posts

سلام من یک لپتاپ legion 5 دارم که دماش تا 96 درجه میره ، خمیر سیلیکون کولر مستر پرو V2 بهش زدم ولی هیچ تفاوتی نکرده ( خمیر قبلی خشک شده بود ) . ایا خنک کننده لپتاپ مشکلی داره یا دماش عادیه ؟

لینک به دیدگاه

بهترین خمیر میگن گریزلی هست .

از همشونم گرون تره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، DooM 4 گفته است:

بهترین خمیر میگن گریزلی هست .

از همشونم گرون تره 

اصلش تو بازار نیست

بنده به تازگی تهیه کردم و فیک در اومد یا خاصیتشو از دست داده بود

17 ساعت قبل، mh62tx گفته است:

سلام من یک لپتاپ legion 5 دارم که دماش تا 96 درجه میره ، خمیر سیلیکون کولر مستر پرو V2 بهش زدم ولی هیچ تفاوتی نکرده ( خمیر قبلی خشک شده بود ) . ایا خنک کننده لپتاپ مشکلی داره یا دماش عادیه ؟

این مدل از سری های قدیمی هست و احتمال داره ته انبار مونده و خاصیتشو از دست داده

کولرمستر پرو 2020 یا سری میکر توصیه میشن

کول پد برای لپتاپ تهیه کردید ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مدل سیپیو چی هست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
19 ساعت قبل، mh62tx گفته است:

درود

دوست عزیز من چندین مدل از این سری Legion 5 و Legion5 Pro با پردازنده های i7 و i9 سری 11 و 12 و جدیدا 13 رو تست کردم. زمانی که شارژر وصل هست تا نزدیک 90 وات میکشه تو نسل جدیدتر 12 و 13 هم تا 105 وات.در وضعیت شارژر جدا پردازنده ها به زیر 65 وات محدود میشن و دماها هم زیر 70 میمونه.

اینتل اکثر پردازنده های این رده 45w TDP رو مشخص کرده.(البته نسل 12 و 13 تا 115 وات TDP رو اعلام کرده.) حالا لنوو اومده کولری روی دستگاه ها گذاشته که نهایت  60-65 وات رو کنترل میکنه. دمای هسته هایی که بوست بالایی دارند تو خیلی موارد و در لودهای سنگین پردازنده تا 100 درجه هم میره. تا جایی که من بررسی کردم طراحی کولر برای نسل 12 و 13 تفاوت خاصی نکرده.

مشکل شما با خمیر حل نمیشه. گرچه استفاده از یک خمیر خوب شتاب افزایش حرارت رو کم میکنه که شما خمیر خوبی زدین.

راحل حل: 1-نرم افزار Legion Fan رو بگیرید و اگر نویز اذیت نمیکنه میتوید دور فن رو در بازیها و لودهای بالاتر روی حالت توربو بذارید. (مود فن قابل تغییر دستگاه با دکمه های ترکیبی Fn+q تقریبا هیچ تفاوتی ایجاد نمی کنه). 2-دستگاه رو بدون شارژر استفاده کنید که تقریبا 20 درصد عملکرد پایین تری دارید. *کول پد خوب هم شاید تاثیر کمی در خنک سازی دستگاه داشته باشه.

توصیه: از این دستگاه برای پردازش های سنگین طولانی مدت استفاده نکنید.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۶/۹ در 11:08، Hassan.SK گفته است:

اصلش تو بازار نیست

بنده به تازگی تهیه کردم و فیک در اومد یا خاصیتشو از دست داده بود

این مدل از سری های قدیمی هست و احتمال داره ته انبار مونده و خاصیتشو از دست داده

کولرمستر پرو 2020 یا سری میکر توصیه میشن

کول پد برای لپتاپ تهیه کردید ؟

سلام ، کول پد داره ولی چندان تاثیری نداره ، وضعیت خمیر به نظر خوب میومد و پلمپ هم بود ولی همونطور که شما گفتید احتمال زیاد خاصیتش رو از دست داده . از یه طرف هم کلا این CPU داغ هستش هرجا نگاه کردم حتی دستگاه های نو این مدل دماشون تا بالای 90 میره فقط در لود CPU ، دیگه خدا رحم کنه GPU هم کنارش میخواد کار کنه

در ۱۴۰۲/۶/۹ در 11:36، MAhmoOD Nazari گفته است:

مدل سیپیو چی هست؟

10300H با گرافیک 2060

در ۱۴۰۲/۶/۹ در 12:07، HeX گفته است:

درود

دوست عزیز من چندین مدل از این سری Legion 5 و Legion5 Pro با پردازنده های i7 و i9 سری 11 و 12 و جدیدا 13 رو تست کردم. زمانی که شارژر وصل هست تا نزدیک 90 وات میکشه تو نسل جدیدتر 12 و 13 هم تا 105 وات.در وضعیت شارژر جدا پردازنده ها به زیر 65 وات محدود میشن و دماها هم زیر 70 میمونه.

اینتل اکثر پردازنده های این رده 45w TDP رو مشخص کرده.(البته نسل 12 و 13 تا 115 وات TDP رو اعلام کرده.) حالا لنوو اومده کولری روی دستگاه ها گذاشته که نهایت  60-65 وات رو کنترل میکنه. دمای هسته هایی که بوست بالایی دارند تو خیلی موارد و در لودهای سنگین پردازنده تا 100 درجه هم میره. تا جایی که من بررسی کردم طراحی کولر برای نسل 12 و 13 تفاوت خاصی نکرده.

مشکل شما با خمیر حل نمیشه. گرچه استفاده از یک خمیر خوب شتاب افزایش حرارت رو کم میکنه که شما خمیر خوبی زدین.

راحل حل: 1-نرم افزار Legion Fan رو بگیرید و اگر نویز اذیت نمیکنه میتوید دور فن رو در بازیها و لودهای بالاتر روی حالت توربو بذارید. (مود فن قابل تغییر دستگاه با دکمه های ترکیبی Fn+q تقریبا هیچ تفاوتی ایجاد نمی کنه). 2-دستگاه رو بدون شارژر استفاده کنید که تقریبا 20 درصد عملکرد پایین تری دارید. *کول پد خوب هم شاید تاثیر کمی در خنک سازی دستگاه داشته باشه.

توصیه: از این دستگاه برای پردازش های سنگین طولانی مدت استفاده نکنید.

سلام 

این پردازنده هایی که شما گفتید همه نسل بالا هستن ولی پردازنده من چندان نسل بالا و پر مصرف نیس ( مدل CPU i5 10300h ) 

با کلید ترکیبی fn+Q وقتی دستگاه رو روی حالت سایلنت میزارم دما تا 80 پایین میاد با تقریبا 10 تا افت FPS 

برنامه legion Fan رو داشتم ولی در حالت سایلنت که هیچ باری روی دستگاه نیس الکی دور فن  بالا میرفت ولی الان که برنامه رو حذف کردم و گزینه ultra silent mod رو فعال کردم فن های دستگاه تقریبا نزدیک به خاموش میشه و بازم مثل اینکه مجبورم نصب کنم و دور فن رو در حالت پرفومنس بالا ببرم .

ویرایش شده توسط mh62tx
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۶/۸ در 17:58، mh62tx گفته است:

درود بر شما و دیگر دوستان

بله دقیقا همینطور که معین جان گفتن مشکل با خمیر حل نمیشه و متاسفانه دمای این سری بسیار بالاست(بخصوص سری pro)

من یه راهکار میگم بدون درد سر مقداری زیاد از دمای سی پی یو کم میشه

از قسمت power option گزینه maximum processor state رو بزار روی 98 (البت کمی سی پی یو محدود میشه)

یسشسیسشسش.PNG

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
10 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

بله دقیقا همینطور که معین جان گفتن مشکل با خمیر حل نمیشه و متاسفانه دمای این سری بسیار بالاست(بخصوص سری pro)

از قسمت power option گزینه maximum processor state رو بزار روی 98 (البت کمی سی پی یو محدود میشه)

یسشسیسشسش.PNG

درود

این مورد رو من در این سری لپتاپ ها تست کردم. تقریبا پرفورمنس نصف میشه!

لینک به دیدگاه

از تمیز بودن فن ها و هیت سینک مطمئن بشید، از استند لپ تاپ یا کولپد استفاده کنید، پردازنده را آندرولت کنید

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، HeX گفته است:

درود

من تست پرفورمنس نگرفتم ولی چون کاهش دما قابل تعمل هست پس قاعدتا باید همین باشه

ولی باز به نظرم ارزش داره

چرا چون با اینکه نسل جدید 10 و 11 عمر زیادی ندارن من چنتا خرابی ازشون دیدم(هم تاف هم لژیون)

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
9 ساعت قبل، mrp7 گفته است:

از تمیز بودن فن ها و هیت سینک مطمئن بشید، از استند لپ تاپ یا کولپد استفاده کنید، پردازنده را آندرولت کنید

درود

میشه بفرمایید لپتاپ رو از چه طریقی آندرولت میکنید؟

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در ۱۴۰۲/۶/۱۲ در 01:24، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

یسشسیسشسش.PNG

درسته من  یه مدته همین کار رو از سر ناچاری انجام میدم تا به cpu اسیب وارد نشه 

در ۱۴۰۲/۶/۱۲ در 13:33، mrp7 گفته است:

وقتی خمیر سیلیکون تعویض شده یعنی فن ها هم سرویس شده . کولپد داره ولی بدون کول پد هم نباید به این دما برسه  .

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۶/۱۲ در 11:51، HeX گفته است:

درود

ایا لپتاپ با این مشخصات دارید ؟ دما در اون دستگاه ها چقدر هست ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۲/۶/۲۵ در 16:53، mh62tx گفته است:

ایا لپتاپ با این مشخصات دارید ؟ دما در اون دستگاه ها چقدر هست ؟

در حال حاضر از این سری ندارم. وقتی شارژر نصب نیست تحت فشار دما تا چند درجه افزایش پیدا میکنه؟

لینک به دیدگاه

17 ساعت قبل، HeX گفته است:

در حال حاضر از این سری ندارم. وقتی شارژر نصب نیست تحت فشار دما تا چند درجه افزایش پیدا میکنه؟

اسکرین گذاشتم در لود cpu هست با باتری ، رفتم توی انجمن لنوو و اونجا نوشته بود ( دما cpu اگر به حداکثر دمای cpu نزدیک شد نترسید مشکلی ایجاد نمیشه و دستگاه به صورت خودکار دما رو مدیریت میکنه که به دستگاه آسیب وارد نشه ) دیگه نمیدونم 

Screenshot 2023-09-18 132041.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
4 ساعت قبل، mh62tx گفته است:

اسکرین گذاشتم در لود cpu هست با باتری ، رفتم توی انجمن لنوو و اونجا نوشته بود ( دما cpu اگر به حداکثر دمای cpu نزدیک شد نترسید مشکلی ایجاد نمیشه و دستگاه به صورت خودکار دما رو مدیریت میکنه که به دستگاه آسیب وارد نشه ) دیگه نمیدونم 

Screenshot 2023-09-18 132041.png

زیر بار آنپلاگ دماها نسبتا خوب هست. با چه برنامه زیر فشار بردین؟

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۶/۱۲ در 22:49، HeX گفته است:

درود

میشه بفرمایید لپتاپ رو از چه طریقی آندرولت میکنید؟

با Throttlestop میشه آندرولت کرد. قبلا با intel xtu میشد الان ظاهرا نمیشه. خیلی وقته من انجام میدم و چند درجه دما میاد پایین. فقط Offset voltage رو عوض میکنم. باید چند بار تست کرد که با چه عددی استیبل میمونه. مثلا برای من 100 milivolt میشه کم کرد تهش و بیشتر از این ریستارت و blue screen میده.

فقط این 7700hq هست. برای نسل جدیدتر خبر ندارم در چه حد بدون ریسک هست یا ظرفیتش چقدره.

image.thumb.png.38562b0630745a1ea2b09a276594368e.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...