رفتن به مطلب

مقایسه عملکرد ویندوز ۷ در مقابل ویندوز ۸

ARMIN
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

به نقل از winbeta.net: با منتشر شدن نسخه نهایی ویندوز ۸ برای توسعه دهندگان ویندوز ، دیگر وقت آن رسیده بود که مقایسه کامل و جامعی از عملکرد ویندوز ۸ در مقابل نسخه قبل خود ارائه شود. آنالیزگران سایت Techspot این وظیفه را بر عهده گرفتند و ما در ادامه مطلب شما را از نتیجه این آزمایشهای متنوع و جالب آگاه می کنیم.

بالا آمدن ویندوز :

همانطور که از نمودار پیداست ویندوز ۸ به طرز شگفت انگیزی سریع تر از ویندوز ۷ لود می شود. این مقایسه با استفاده از هاردهای SSD حتی از این هم بهتر می شود!

Test_01_thumb.png

خاموش شدن ویندوز :

در این تست هم ۸ پیروز بیرون می آید و سریعتر از ۷ خاموش می شود.

Test_02_thumb.png

تست ۳Dmark 11

این تست معروف به مقایسه عملکرد گرافیک ۳ بعدی در هر دو سیستم عامل می پردازد. همانطور که می بینید عملکرد هر دو تقریبا در یک حد است و ۷ تنها کمی بهتر عمل کرده است. (عکس بنچ مارک)

تست PCmark 7

یک تست معروف دیگر در مقایسه عملکرد چندرسانه ای. در این تست ویندوز ۸ ، ۹ درصد بهتر عمل می کند.

Synthetic_02_thumb.png

تست موزیلا کراکن:

این تست به مقایسه عملکرد مرورگر ها می پردازد و همانطور که مشاهده می کنید عملکرد IE10 در مقایسه با IE9 بهتر بوده ولی هنوز به پای کروم و فایرفاکس نمی رسد. با اینکه آنها هم در ۸ بهتر از ۷ عمل می کنند.

Browser_01_thumb.png

تست گوگل وی ۸ :

این تست هم مثل بالا برای مقایسه مرورگر هاست. در این تست هم کروم و فایرفاکس در ویندوز ۸ بهتر از بقیه عمل کرده اند.

Browser_02_thumb.png

تست عمکلرد فریم در ثانیه:

در این تست چند رسانه ای هم که بیشتر برای دیدن فیلم ها استفاده می شود ، ۸ پیروز بیرون می آید و عملکرد بهتری دارد. مخصوصا در پخش ویدئو های HD , Full HD

Encoding_01_thumb.png

در تست مشابه HandBrake نیز ویندوز ۸ بهتر از ۷ عمل می کند.

Encoding_02_thumb.png

تست مایکروسافت اکسل:

در اینجا در زمان بالا آمدن و اجرای اکسل آفیس تحقیق می کنیم. باز هم ۸ پیروز میدان است.

Application_01_thumb.png

تست هاردهای جدید SSD

با اینکه اکثریت هنوز دارای این حافظه های قدرتمند و سریع نیستند اما آنها به سرعت در حال گسترش هستند. در این تست ۸ و ۷ هر دو شبیه هم عمل می کنند چه در خواندن و چه در نوشتن

Storage_01_thumb.png

اما همین تست در قسمت ISO ، ویندوز ۷ را ۹ درصد بهتر نشان می دهد.

Storage_02_thumb.png

ویندوز اکسپلورر:

ویندوز ۸ امکانات بی نظیری در مقایسه ۷ برای کپی کردن فایل ها و مدیریت آنها ارائه کرده است. در این تست می بینیم که از نظر سرعت کپی فایل های بزرگ، هر دو در یک سطح عمل می کنند. برای فایل های کوچک هم هر دو تقریبا یکسان عمل کردند.

تست عملکرد بازی های مختلف :

در اینجا چند بازی سنگین و گرافیکی را در هر دو سیستم عامل مقایسه می کنیم. با اینکه ۷ کمی بهتر ظاهر شده است ولی فرق چندانی هم بین آنها نیست. (عکس بنچ مارکها در منبع)

تکرار تست ها روی رایانه های ضعیف تر :

تمام تست های بالا روی رایانه های ضعیف تر و گرافیک و رم کمتر تست شدند و در کمال تعجب نتایج تقریبا یکسانی را ارائه دادند! پس ۸ روی رایانه های ضعیف هم به خوبی و بهتر از ۷ عمل خواهد کرد!

جمع بندی:

در اکثر تست ها ۸ برنده میدان بود و یا عملکرد یکسانی با ۷ داشت . برخلاف ویستا که عملکرد بسیار ضعیفی در مقابل Xp و حتی ۷ ارائه کرده بود.

پس آپگرید به ویندوز ۸ به همگان توصیه می شود. امکانات جدید و متنوع در یک کنار و عملکرد بهتر در مقابل ۷ ، آن را به بهترین سیستم عامل برای استفاده عموم مردم تبدیل می کند.

منبع :Tech Spot

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ارمین جان دستت طلا / ولی من که هنوز با هقت کار دارم

لینک به دیدگاه

پس این که میگفتند تو 8 بیشتر فریم میگیری تو بازی ها الکی بوده؟

لینک به دیدگاه

ارمین جان دستت طلا / ولی من که هنوز با هقت کار دارم

عطا جان؛

به نظرم اگه مادربردت بایوس UEFI داره و سیستمت اینتل هستش، بلاشک در ویندوز 8 بهبود کارایی رو به وضوح میبینی.

ول سیستم های مبتنی بر AMD و بایوس های قدیمی، نفعی از این سیستم عامل نمیبرن.

سیستم AMD من با ویندوز 8 بدتر هم شده. ولی سیستم i3 اینتلم با ویندوز 8 خیلی بهتر کار میکنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درسته ارمین جان ولی هنوز برای انتقال به ویندوز 8 زوده / قید اون چند درصد قدرت رو هم زدیم / تازه داریم از هفت سردر میاریم که چی به چیه ....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

روی اکثر بازیهایی که من تست کردم این ویندوز مشکل داره و به net.3.5 گیر میده سال دیگه که بازیهای جدید بیاد اونوقت میشه گفت که واسه گیم خوبه یا نه

لینک به دیدگاه

وقتی ویندوز هفت اومد خیلی خواهان پیدا کرد و برنامه هم خیلی زود براش توسعه پیدا کردند چون ویندوز قبلیش که ویستا بود خیلی ضعیف کار کرده بود . حالا که هم ویندوز 7 خوب بوده و 8 خیلی تغییری نکرده بعید می دونم ویندوز 8 جای خودش رو باز کنه . در ضمن تا عرضه شده رسمی ویندوز 8 شاید آپدیتی براش بیاد که سرعتش رو بیشتر کنه ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...