رفتن به مطلب

انتخاب کارت مناسب بین 3070 - 3080 - 6800 برای سیستم من

AliRtx
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان و سروران گرامی

دوستان میشه بگید این cpu با ۳۰۷۰ یا ۶۸۰۰ گلوگاه میشه یا نه؟و اینکه پاور گلد گرین ۸۰۰ وات برای این کانفیگ مناسبه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

https://pc-builds.com/bottleneck-calculator/result/0Zd175/1/general-tasks/1920x1080/

با 3070 توی رزولیشن فول اچدی، حدود 30 درصد گلوگاه دارید. با 6800 گلوگاه کمتره

پاور هم مناسبه برای این قطعات

لینک به دیدگاه

درود
با گرافیک 3070
در رزولوشن 1080 شما 35 درصد گلوگاه داری یعنی کارتت 30درصد از ظرفیت اصلیش کمتر کار میکنه
در 2 کا 28 درصد داری 
در 4 کی 12 درصد
دیگ 6800 ک جای خود داره
اگر 4 کی پلی میدی نیازی ب تعویض سی پی یو نیست اما بدین معنی نیست ک میتونی همه کار کنی خیر اگر گیم میخای بزنی نمیتونی هیچ کاره دیگه انجام بدی 
اگر رو 1080 پلی میدی حتی با گرافیک 3060 و 6600 هم گلوگاه داری
سی پی یو خیلی ضعیفه

در کل اگر میخای گیم بزنی ب فکره تعویض سی پی یوت باش
بردت اگر میان رده باشه و بایوسش بشه اپدیت بشه ک بتونی از نسل 5 سی پی یو های رایزن استفاده کنی خیلی خوبه مثلا 5600x یا 3600x
بله 800 وات مناسبه

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

31 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

https://pc-builds.com/bottleneck-calculator/result/0Zd175/1/general-tasks/1920x1080/

با 3070 توی رزولیشن فول اچدی، حدود 30 درصد گلوگاه دارید. با 6800 گلوگاه کمتره

پاور هم مناسبه برای این قطعات

ممنونم از شما دوست عزیز

بعد این گلوگاه باعث ایجاد لگ و کندی میشه یا فریم کمتری میگیرم؟

31 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

درود
با گرافیک 3070
در رزولوشن 1080 شما 35 درصد گلوگاه داری یعنی کارتت 30درصد از ظرفیت اصلیش کمتر کار میکنه
در 2 کا 28 درصد داری 
در 4 کی 12 درصد
دیگ 6800 ک جای خود داره
اگر 4 کی پلی میدی نیازی ب تعویض سی پی یو نیست اما بدین معنی نیست ک میتونی همه کار کنی خیر اگر گیم میخای بزنی نمیتونی هیچ کاره دیگه انجام بدی 
اگر رو 1080 پلی میدی حتی با گرافیک 3060 و 6600 هم گلوگاه داری
سی پی یو خیلی ضعیفه

در کل اگر میخای گیم بزنی ب فکره تعویض سی پی یوت باش
بردت اگر میان رده باشه و بایوسش بشه اپدیت بشه ک بتونی از نسل 5 سی پی یو های رایزن استفاده کنی خیلی خوبه مثلا 5600x یا 3600x
بله 800 وات مناسبه

والا مانیتورم 2کی هست 

اره برا گیم فقط

مادربرد A520 plus 2 asus هست 

سوالی ک از دوستمون پرسیدم از شما هم میپرسم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، AliRtx گفته است:

ممنونم از شما دوست عزیز

والا مانیتورم 2کی هست 

اره برا گیم فقط

اگه فریم رو محدود کنید، صرفا همون کمتر شدن فریم هست، اما اگه فریم باز باشه، ممکنه لگ هم بزنه.

فرضا مانیتور شما 2کی 60 هرتز هست، گرافیک شما توی گیم فلان میخواد 90 فریم بده نهایتا، خب شما روی مانیتور بیشتر از 60 فریم نمیتونید بگیرید و فریم رو به 60 محدود میکنید و استفاده میکنید.

فکر نمیکنم گلوگاهی که ایجاد میکنه، خیلی سنگین و اذیت کننده باشه و بتونید بدون مشکل از گرافیک استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

اگه فریم رو محدود کنید، صرفا همون کمتر شدن فریم هست، اما اگه فریم باز باشه، ممکنه لگ هم بزنه.

فرضا مانیتور شما 2کی 60 هرتز هست، گرافیک شما توی گیم فلان میخواد 90 فریم بده نهایتا، خب شما روی مانیتور بیشتر از 60 فریم نمیتونید بگیرید و فریم رو به 60 محدود میکنید و استفاده میکنید.

فکر نمیکنم گلوگاهی که ایجاد میکنه، خیلی سنگین و اذیت کننده باشه و بتونید بدون مشکل از گرافیک استفاده کنید.

اسیبی که به کارت وارد نمیکنه تا من بعد بتونم عوضش کنم cpu رو

داداش دستت درد نکنه خیلی ام عالی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
2 ساعت قبل، AliRtx گفته است:

اسیبی که به کارت وارد نمیکنه تا من بعد بتونم عوضش کنم cpu رو

داداش دستت درد نکنه خیلی ام عالی

نه هیچ مشکلی نداره.

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، AliRtx گفته است:

ممنونم از شما دوست عزیز

والا مانیتورم 2کی هست 

اره برا گیم فقط

خواهش میکنم 
خب برای 2 کا مصرف سی پی یو میاد پایین تر و خب تا حدی بهتره چون فشار روش نیست تقریبا
گلوگاه بله باعث هم گندی میشه هم لگ اللخصوص اگر فریمت باز باشه
دارم بهت میگم ک مثلا شما میری 3070 میخری 30 درصد از پرفرمونس کارت رو کمتر کنی انگار رفتی 3050 یا 3060 گرفتی ب بجای 100 فریم رو 2 کا بهت 70 فریم بالا پایین میده ک این ارزش ارتقا رو خیلی کم میکنه
این لیست سی پی یو هایی هست ک مادربردت ساپورت میکنه شما ب راحتی میتونی با اپدیت بایوس به 2423 از نسل 5 سی پی یو های رایزن هم استفاده کنی در کنار نسل 3
https://pangoly.com/en/compatibility/asus-tuf-gaming-a520m-plus-ii/cpu
اینم سایت خوده اسوس 
https://www.asus.com/motherboards-components/motherboards/tuf-gaming/tuf-gaming-a520m-plus-ii/helpdesk_cpu/?model2Name=TUF-GAMING-A520M-PLUS-II
بهترین کار تعویض سی پی یو هست وو البته اگر بتونی پیدا کنی قیمت معقولی هم دارن
رمت چند هست عزیز

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

25 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

خواهش میکنم 
خب برای 2 کا مصرف سی پی یو میاد پایین تر و خب تا حدی بهتره چون فشار روش نیست تقریبا
گلوگاه بله باعث هم گندی میشه هم لگ اللخصوص اگر فریمت باز باشه
دارم بهت میگم ک مثلا شما میری 3070 میخری 30 درصد از پرفرمونس کارت رو کمتر کنی انگار رفتی 3050 یا 3060 گرفتی ب بجای 100 فریم رو 2 کا بهت 70 فریم بالا پایین میده ک این ارزش ارتقا رو خیلی کم میکنه
این لیست سی پی یو هایی هست ک مادربردت ساپورت میکنه شما ب راحتی میتونی با اپدیت بایوس به 2423 از نسل 5 سی پی یو های رایزن هم استفاده کنی در کنار نسل 3
https://pangoly.com/en/compatibility/asus-tuf-gaming-a520m-plus-ii/cpu
اینم سایت خوده اسوس 
https://www.asus.com/motherboards-components/motherboards/tuf-gaming/tuf-gaming-a520m-plus-ii/helpdesk_cpu/?model2Name=TUF-GAMING-A520M-PLUS-II
بهترین کار تعویض سی پی یو هست وو البته اگر بتونی پیدا کنی قیمت معقولی هم دارن
رمت چند هست عزیز

اره دیگ انگار کارت ارزون تری خریدم😒

والا فعلا نمیتونم تعویض کنم دیگ مگر عید

رم ۱۶ هست دوتا هشت 

لینک به دیدگاه

54 دقیقه قبل، AliRtx گفته است:

اره دیگ انگار کارت ارزون تری خریدم😒

والا فعلا نمیتونم تعویض کنم دیگ مگر عید

رم ۱۶ هست دوتا هشت 

اره دقیقا همینه
انشالله ب زودی ب خواسته ی دلت برسی یا هم اگر موقعیت داری و میخای کارت 6800 3070 تهیه کنی بگیر این دست اون دست نکن ی وقت قیمت ها بالا پایین میشه نمیتونی همینم بخری
فعلا بخرش اگر داری سی پی یوت رو بزار واس همون عید
رمت هم فعلا اوکی هست و البته رم دی دی ار 4 قیمتی نداره میتونی بعدا اینو اب کنی ی باس 3000 32 گیگ تهیه کنی رنج قیمتی  هم نزدیک 4 5 تومن بیشتر نیست

لینک به دیدگاه

48 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

اره دقیقا همینه
انشالله ب زودی ب خواسته ی دلت برسی یا هم اگر موقعیت داری و میخای کارت 6800 3070 تهیه کنی بگیر این دست اون دست نکن ی وقت قیمت ها بالا پایین میشه نمیتونی همینم بخری
رمت هم فعلا اوکی هست و البته رم دی دی ار 4 قیمتی نداره میتونی بعدا اینو اب کنی ی باس 3000 32 گیگ تهیه کنی رنج قیمتی  هم نزدیک 4 5 تومن بیشتر نیست

داداش گلم ممنونم از توضیحاتت❤️🌹

لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، AliRtx گفته است:

داداش گلم ممنونم از توضیحاتت❤️🌹

🌺

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز. شما اصلا گلوگاه نداری و نخواهی داشت. اولا سی پی یوی شما آنلاک باید باشه فکر کنم و فرکانس کاری بالاتر رو راحت میزنه. دوما به آمار سایتها توجه نکن آمار سایتهای محاسبه کننده مثل gpu chek و pc builds کاملا چرت و پرت و فقط براساس آمار و ارقام من درآوردی خودشون هست. فکر کردی هر باندلی شما بدی اینا باهاش نشستن تست زدن که آمار میدن. تجربه و تست مهمترین فاکتور هست. بنده خودم رایزن1600 دارم که از cpu شما ضعیف تره و با 5700 تو سایتها مینوشت گلوگاه هست. به نظرم نباید میبود و تست کردم نبود. باید با آفتر بورنر تست کنی. میزان استفاده از کارت گرافیک رو. از من همیشه cpu رو 40 یا 50 درصد کار میکنه و گرافیک 100 درصد. این یعنی از تمام توان گرافیک داره استفاده میشه و cpu 40 درصد. یعنی گلوگاه نیست. برعکسش میشه گلوگاه. قبلش 4590 داشتم که cpu رو 100 درصد بود و گرافیک 70 درصد. دیگه cpu شما که از مال من بالاتره یکم.این رو هم بگم که اگر شما cpu بهتری بزاری خصوصا اینتل هم رده صد درصد فرم بالاتری خواهی گرفت در اون شکی نیست چون کلا بازیها به دلایل خاصی که قصش درازه با اینتل بهتر فرم میدن ولی این که فکر کنی کارتت از تمام توانش استفاده نمیکنه اشتباهه.

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۶/۱۴ در 17:05، Death Reaper گفته است:

اره دقیقا همینه

رم هم که همون طور که دوستمون فرمودن به نظرم فعلا احتیاج به تعویض نداری مگر به دلیل افزایش مقدار حافظه نه باس. چون amd مثل اینتل با باس مشکل ندارد و راحت میتونی فرکانست رو افزایش بدی . الان من رم 2666 خریدم و داره روی فرکانس 3600 کار میکنه. بالاتر هم می‌زند ولی باید ولتاژ بدم که صرف نظر کردم. حتی خود سی پی یو راحت تا 4.2 آور میشه و بالاتر احتیاج به واتر کولر داره. در زمینه آنلاک بودن و آورکلاک amd بسیار بهتر از اینتل عمل کرده تو محصولاتش

لینک به دیدگاه

32 دقیقه قبل، blooder گفته است:

رم هم که همون طور که دوستمون فرمودن به نظرم فعلا احتیاج به تعویض نداری مگر به دلیل افزایش مقدار حافظه نه باس. چون amd مثل اینتل با باس مشکل ندارد و راحت میتونی فرکانست رو افزایش بدی . الان من رم 2666 خریدم و داره روی فرکانس 3600 کار میکنه. بالاتر هم می‌زند ولی باید ولتاژ بدم که صرف نظر کردم. حتی خود سی پی یو راحت تا 4.2 آور میشه و بالاتر احتیاج به واتر کولر داره. در زمینه آنلاک بودن و آورکلاک amd بسیار بهتر از اینتل عمل کرده تو محصولاتش

اطلاعات مفیدی دارید ک ادم از شنیدنشون لذت میبره 

ممنون از راهنمایی کامل و جامعی ک در اختیارمون گذاشتین 

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، blooder گفته است:

سلام

i39100f با 5700XT مشکلی ایجاد نمیکنه!؟

لینک به دیدگاه

58 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است:

سلام

i39100f با 5700XT مشکلی ایجاد نمیکنه!؟

سلام . 9100f از نظر فرکانس خوب و از نظر فیزیک cpu هم خوب هست. شما در اکثر بازیها به استفاده 100 درصد gpu و 80 تا 100 درصد cpu خواهید رسید. مگر در بعضی بازیها که به دسترسی cpu ببیشتری نیاز دارند. از نظر قدرت cpu شما در حد 4770k و 6700 هست. ولی به علت تعداد هسته یا همون ترد پایین تر در بازیهای سنگین عملکرد پایین تری داره. قبلا داشتمش با گرافیک 1070ti و مشکلی نداشت. ولی جدیدا تست نکردم متاسفانه‌. این رو در نظر بگیرید که در بازیهای جدید دسترسی به توابع cpu خیلی بیشتر شده. برا همین به هسته های بیشتر نیاز هست. حداقل شش هسته به بالا. قبلا مهمترین مسئله در بازیها فرکانس بود ولی الان هم تعداد هسته و هم فرکانس و هم کش هست. به نظرم شما در اکثر بازیها گلوگاه نخواهید داشت. مگر در محدود بازیهایی مثل لاست آف آس . البته بستگی به کیفیت تنظیمات بازی که میزارید هم داره. اگر مانیتور 60  هرتز دارید که کاملا جواب هست چون 5700xt  که بنده دارم روی 80 درصد بازیها در رزولوشن fhd و مانیتور 75 هرتز اصلا به کلاک بوست نمیرسه که بخواد گلوگاه بکنه‌. اکثرا روی فرکانس 1500 تا 1700 کار میکنه و مکس 75 فرم میده. برا همین نظر من اگر بخواین اینه که در بعضی بازیها خیر نزدیک 60 تا 70درصدبازیها و در بعضی بازیها بله گلوگاه خواهد شد در صورت استفاده از تنظیمات ultra یا high.به نظرم اگر قصد خرید دارید تهیه کنید مشکلی نداره. در آینده cpu تون رو i5 کنید با دو میلیون هزینه بیشتر. در اصل این کار در آینده واجب هست برای سیستمتون

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Paradise Lost گفته است:

این پاسخ سایت محاسبه گر به سیستم بنده هست که اتفاقا کاملا اشتباه و برعکس گفته. 

APlague Tale Requiem

یکی از سنگین ترین بازیهاست و در حداکثر تنظیمات میباشد به میزان استفاده از cpu و gpu دقت بفرمایید.

Screenshot_۲۰۲۳-۰۹-۰۷-۱۶-۵۸-۲۸-۱۷۰_com.android.chrome.jpg

IMG_20230907_183002.jpg

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، blooder گفته است:

این پاسخ سایت محاسبه گر به سیستم بنده هست که اتفاقا کاملا اشتباه و برعکس گفته.

Screenshot_۲۰۲۳-۰۹-۰۷-۱۶-۵۸-۲۸-۱۷۰_com.android.chrome.jpg

دقیقا زدی تو خال، بزرگترین مشکل من با این سیستم بازی لست اف اس هست که واقعا دراپ اف پی اس شدیدی داره، تا یک حدودی هم GOD  بقیه بازی ها رو 120 فریم شخم میزنه رو الترا حتی سایبرپانک هم با اون افتضاحیش اصلا لگ ندارم...

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است:

دقیقا زدی تو خال، بزرگترین مشکل من با این سیستم بازی لست اف اس هست که واقعا دراپ اف پی اس شدیدی داره، تا یک حدودی هم GOD  بقیه بازی ها رو 120 فریم شخم میزنه رو الترا حتی سایبرپانک هم با اون افتضاحیش اصلا لگ ندارم...

البته به نظرم این مشکل که بنده هم در حد کم باش سروکله زدم به بهینه سازی اون بازی برمیگرده. اکثرا تو فرومهای خارجی از دست لاست آف آس گلایه دارند. یه جورایی انگار ناهماهنگ با قطعات میدرنج هست و حتما باید های اند باشه. بیشتر به کمپانی پورت کننده بازی برمیگرده. یه جورایی خواسته بگه ps5 خیلی غوله که تونسته این بازی رو بیاره. البته تو گاد آف وار هم که فرمودید هست. یه دفعه میکشه فرم رو پایین و بعد برمیگرده. توی آنچارتد اصلا نبود. در واقع گرافیک با فرکانس 1600 یا 1700 کار میکرد و کیفت اولترا 75 فرم میداد. توی دی گانز هم کمتر بود. مشکل پورت بازی عزیز نه قطعات. فقط تو بازیهای پورت شده از ps این مشکل هست.

لینک به دیدگاه

سلام عرض ادب

دوستان میشه بفرمایید پاور مناسب برای کارت فوق چند باید باشه؟

پاور ۸۰۰ گلد کولرمستر دارم قصد خرید این کارت دارم

تو اینترنت گشتم چیزی پیدا نکردم که مفید باشه

ممنون از راهنماییتون🙌

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، AliRtx گفته است:

سلام عرض ادب

دوستان میشه بفرمایید پاور مناسب برای کارت فوق چند باید باشه؟

پاور ۸۰۰ گلد کولرمستر دارم قصد خرید این کارت دارم

تو اینترنت گشتم چیزی پیدا نکردم که مفید باشه

ممنون از راهنماییتون🙌

سلام دست کم ۷۰۰ وات لازمه و ۸۰۰ گلد کفایت میکنه

لینک به دیدگاه

درود

توصیه شده 850 وات هست ...و پاورتون چند سال کارکرد هست و چه مدلی ؟شما سی پی یوتون اگر پر مصرف نباشه پاورتون کافیه...ولی مشکل بودجه اگر  ندارید بهتره 1000 وات بگیرید آینده نگرانه تر هست...

لینک به دیدگاه

52 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

درود

توصیه شده 850 وات هست ...و پاورتون چند سال کارکرد هست و چه مدلی ؟شما سی پی یوتون اگر پر مصرف نباشه پاورتون کافیه...ولی مشکل بودجه اگر  ندارید بهتره 1000 وات بگیرید آینده نگرانه تر هست...

پاور ۰ کیلومتره😅

G800 coolermaster

سی پی یو نسل ۴ amd هست

2 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

سلام دست کم ۷۰۰ وات لازمه و ۸۰۰ گلد کفایت میکنه

گهگداری تاپیک های شما رو دنبال کردم

کارت ک در دمای پایین ماین شده باشه مثل همین سری ارزش خرید داره؟با قیمت خوب ینی ۱۱ اینا 

لینک به دیدگاه

59 دقیقه قبل، AliRtx گفته است:

پاور ۰ کیلومتره😅

G800 coolermaster

سی پی یو نسل ۴ amd هست

گهگداری تاپیک های شما رو دنبال کردم

کارت ک در دمای پایین ماین شده باشه مثل همین سری ارزش خرید داره؟با قیمت خوب ینی ۱۱ اینا 

بله

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...