رفتن به مطلب

دمای بسیار بالای msi armor rx 580 8gb درخواست کمک!!!

ABDEMOHAMMAD
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام دوستان 

4 عدد کارت گرافیک msi armor rx 580 8gb oc دارم

تمامی کارت ها وضعیتشون مشابه هست

همپی پلمپ بودند

کارت ها  حدود یکسال ماین شده اند

فرکانس مموری همگی 2000 و هسته 1366 میباشد

فن همگی سالم میباشد

ابتدا دو تا از کارت ها رو باز کردم و خمیر سیلیکون یکیش رو با دیپ کول z10 جایگزین کردم

هر چند که خمیر خودش هم خشک نشده بود

ترمال پد ها هم انوقدر وضعیت بدی نداشتند 

بعد از سر هم کردن کارت و تست مجدد متوجه شدم که هیچ تغییری در دمای کارت دیده نمیشه

تو تست فورمارک دمای کارت تا 86 هم بالا میره

حتی وقتی دور فن رو روی 100 میزارم نهایتا 3 درجه دما پایین میاد

کارت ها در Stress test 3d mark پایداری بالایی دارند و در گیم ها اوکی هستند 

تنها مشکلشون دمای بالا هست که واقعا کلافم کرده و نمیدونم از چیه

و اینکه هر 4 کارت وضعیت مشابهی دارند

کارت ها رو داون ولت هم کردم هر فرکانس هسته رو پایین اوردم کوچیک ترین تاثیری نداشت

دمای کارت به صورت نرمال در ویندوز هم خیلی بالا هست و حدود 54 درجه هست

دوستان ممنون میشم کسی تجربه مشابهی یا راه حلی داره بگه

کارت ها هم از نظر ظاهری تمیز هستند و یکیشون رو که باز کردم گرد و خاک خاصی نداشت

1028030890_2023-09-1913_04_33-Window.thumb.png.aed4cebf82d8f3f770994419d6f37625.png

2023-09-19 14_11_26-MSI Afterburner.png

1 (1).jpg

1 (2).jpg

1 (3).jpg

ویرایش شده توسط ABDEMOHAMMAD
لینک به دیدگاه

من شنیدم دیزاین این کولرها ضعیف بوده به خاطر همین دماش بالاست.

اسیک کوالیتی چقدر میزنه داخل gpuz ؟

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، saeed0c گفته است:

من شنیدم دیزاین این کولرها ضعیف بوده به خاطر همین دماش بالاست.

اسیک کوالیتی چقدر میزنه داخل gpuz ؟

2023-09-19 15_06_45-TechPowerUp GPU-Z 2.52.0.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو گیم دماشون چقدره ؟

خمیرهای دیپ کول چندان با کیفیت نیستن کولرمستر سری جدید پیشنهاد میشه 

لینک به دیدگاه

زمانی که تست میگیری دست بزن به اون هیت پایپ .با دمای 84 یعنی نزدیک نزدیک نقطه جوش آب. ببینید واقعا هیت پایپ داغه یا نه؟

دوم که 580 همسن بابا بزرگ منه.  ازشما بعید انتظار یکسال ماین ازش داشته باشی. 

سوم پدهاش رو شما تعویض کردی؟ اون تصویر پد های رنگین کمونی حقیقتا فکر نمیکنم شرکتی باشه.

لینک به دیدگاه

درود بر شما من این خمیر رو تاحالا تست نکردم ولی کلا خمیرای سری Z خوب نیستن .

ولی همین هم تقریبا در حد ice fution v2 کولر مستر هست البته باز کمی بهتر . من اون مدل کولر مستر رو زدم تو تابستون تو گرما دما گیم ۷۷ بود چند روز پیش که هوا خنک تر بود دما ۷۴ ۷۵ بود

اگه دما یک هو بالا میره باید پد مموری رو حتما عوض کنی چون نمیزاره چیپ خوب به هیتسینک بچسبه و رو دما خیلی تاثیر داره

این مدل باید حتما پد با ضخامت نیم میلی متری بزاری اشتباها یک میلیمتری نزاری

از همین ۱۰ ۲۰ تومنی های ارزون تو بازار هم خوبه جواب میده

اگه باز هم دما افت نکرد ( که قطعا میکنه ) میتونی بهشون بایوس پایه با کورکلاک ۱۱۰۰ بزنی بدی به مشتری بره اتفاقا مصرف و دما افت میکنه و طول عمر میره بالا

اگه بازم نشد دگه یا چیپشون شوک دیده یا برد جریان کشی داره تو مدل ۴۷۰ تک پورد دیده بودم این مورد رو

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

27 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است:

درود بر شما من این خمیر رو تاحالا تست نکردم ولی کلا خمیرای سری Z خوب نیستن .

ولی همین هم تقریبا در حد ice fution v2 کولر مستر هست البته باز کمی بهتر . من اون مدل کولر مستر رو زدم تو تابستون تو گرما دما گیم ۷۷ بود چند روز پیش که هوا خنک تر بود دما ۷۴ ۷۵ بود

اگه دما یک هو بالا میره باید پد مموری رو حتما عوض کنی چون نمیزاره چیپ خوب به هیتسینک بچسبه و رو دما خیلی تاثیر داره

این مدل باید حتما پد با ضخامت نیم میلی متری بزاری اشتباها یک میلیمتری نزاری

از همین ۱۰ ۲۰ تومنی های ارزون تو بازار هم خوبه جواب میده

اگه باز هم دما افت نکرد ( که قطعا میکنه ) میتونی بهشون بایوس پایه با کورکلاک ۱۱۰۰ بزنی بدی به مشتری بره اتفاقا مصرف و دما افت میکنه و طول عمر میره بالا

اگه بازم نشد دگه یا چیپشون شوک دیده یا برد جریان کشی داره تو مدل ۴۷۰ تک پورد دیده بودم این مورد رو

آره دما یهو می‌ره بالا 

سایت خوبی برای ترمال پد میشناسید ؟

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، ABDEMOHAMMAD گفته است:

آره دما یهو می‌ره بالا 

سایت خوبی برای ترمال پد میشناسید ؟

افق

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

کارت های Armor این مشکل رو دارند که بعد از مدتی هیت پایپ هاشون نشتی پیدا میکنه و عملا دفع حرارت از چیپ به هیت سینک به خوبی انجام نمیشه . وقتی کارت زیر لود هست دست بزنید به هیت پایپ ها، اگر گرم هستند و داغ نیستند به این معنی است که هیت پایپ هاشون خراب شده و هیچ کاری جز تعویض کولر وجود نداره.

ویرایش شده توسط Sir MehDi
لینک به دیدگاه

دوست عزیز دمای این کارت غیر نرمال نیست. این مدل خیلی پایه محسوب میشه و کولر خوبی نداره.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، mrp7 گفته است:

دوست عزیز دمای این کارت غیر نرمال نیست. این مدل خیلی پایه محسوب میشه و کولر خوبی نداره.

اره واقعا دور فنشونم 3500rpm هست من خودم از تو بایوی ۳۱۰۰ میکردم یکم صداش کمتر شه . البته این همه هم خیلی بالاس این که یهو بالا میره دلیلش خوب نچسبیدن کولر به چیپه مگه این که چیپ خراب باشه

من پیشنهادم اینه که پد مموریا رو کلا با دست بکن کارت رو بدون پد مموری فقط با خمیر سیلیکن بین چیپ و هیتسینک تست کن ببین دما چطوره تو فورمارک

لینک به دیدگاه

سلام عرض ادب خدمت دوست گرامی

بنده داشتم از این مدل کارت، متاسفانه دور فنشون خیلی بالاست، رو فن ۶۰ درصد صدای بوئینگ ۷۴۷ میداد، فک کنم نزدیک ۲۸۰۰ آر پی ام بود، من خمیر کولر مستر زدم، دما رو خوب هندل میکرد اما بعد مدتی باز دما زیاد میشد، چیپ داغی داره، تنها راه کاری که من یادم هست و مقداری جواب داد، بایوس پایه براش ریختم کلاک ۱۱۵۰، بهتر شد دما و فروختمش، مشتری هم دیگه سراغی ازم نگرفت، دوست داشتید یکی از کارت هارو برام بفرستید شاید تونستم اوکی کنم
پ.ن: کلاک 1150 نسبت به 1366 فک کنم حدود 20 درصد قدرت کارت رو تضعیف میکنه و مصرف کارت حدود 100 وات میشه.

PhotoGrid_Site_1690538266080.jpg

PhotoGrid_Site_1686995856514.jpg

PhotoGrid_Site_1686555295382.jpg

PhotoGrid_Site_1686337045811.jpg

PhotoGrid_Site_1683623512274.jpg

PhotoGrid_Site_1683623551418.jpg

ویرایش شده توسط Adib_mk
لینک به دیدگاه

46 دقیقه قبل، Adib_mk گفته است:

سلام عرض ادب خدمت دوست گرامی

بنده داشتم از این مدل کارت، متاسفانه دور فنشون خیلی بالاست، رو فن ۶۰ درصد صدای بوئینگ ۷۴۷ میداد، فک کنم نزدیک ۲۸۰۰ آر پی ام بود، من خمیر کولر مستر زدم، دما رو خوب هندل میکرد اما بعد مدتی باز دما زیاد میشد، چیپ داغی داره، تنها راه کاری که من یادم هست و مقداری جواب داد، بایوس پایه براش ریختم کلاک ۱۱۵۰، بهتر شد دما و فروختمش، مشتری هم دیگه سراغی ازم نگرفت، دوست داشتید یکی از کارت هارو برام بفرستید شاید تونستم اوکی کنم
پ.ن: کلاک 1150 نسبت به 1366 فک کنم حدود 20 درصد قدرت کارت رو تضعیف میکنه و مصرف کارت حدود 100 وات میشه.

PhotoGrid_Site_1690538266080.jpg

PhotoGrid_Site_1686995856514.jpg

PhotoGrid_Site_1686555295382.jpg

PhotoGrid_Site_1686337045811.jpg

PhotoGrid_Site_1683623512274.jpg

PhotoGrid_Site_1683623551418.jpg

این خمیر عالیه نسبت به قیمتش مفته من دوتا امروز خریدم دونه ۳۹۰

استارتر اون کار ها رو بکن اگه جواب نداد شبکه های اجتماعی پیام بده تا بایوس ۱۱۰۰ یا ۱۱۵۰ بدمت . بعد فرق ۱۳۶۶ با ۱۱۰۰ نهایت ۱۰ درصده . فریم ریت ۳ ۴ تا نهایت افت میکنه

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است:

استارتر اون کار ها رو بکن اگه جواب نداد شبکه های اجتماعی پیام بده تا بایوس ۱۱۰۰ یا ۱۱۵۰ بدمت . بعد فرق ۱۳۶۶ با ۱۱۰۰ نهایت ۱۰ درصده . فریم ریت ۳ ۴ تا نهایت افت میکنه

بنده خودم بایوس نزدم، ولی جناب بهرامن عزیز یادتون باشه من بابت همین کارت از خودتون هم مشاوره گرفتم، داخل خصوصی به این استارتر عزیز گفتم بنده رایگان براشون خمیر میزنم، ولی برای تعویض بایوس اشنا من رایگان انجام نمیدن، شما بایوس کلاک 1150 و مموری 2000 بهشون بدید اوکی کنند اگر مایل بودند من خمیر میزنم براشون

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

چشم

کارها رو انجام میدم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...