رفتن به مطلب

معرفی مرکز معتبر تعمیر کارت گرافیک

Ranger-1
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان عزیز

از دوستان کسی مرکز تخصصی تعمیر کارت گرافیک یا شخصی که هم معتبر باشه هم کاربلد میشناسه معرفی کنه؟؟

متاسفانه امروز کارت گرافیک بنده (Sapphire Nitro+ RX 6800 XT) در حین اجرای یه بازی معمولی و نه چندان سنگین، یهو صدای جرقه و اتصالی شدیدی میده و به چوخ میره😥

بوی سوختگی ازش بلند شد برای مدت کوتاهی و تصویر کلا میپره... سیستم هم موقع روشن شدن لامپ VGA رو مادربرد روشن میشه و عملا انگار کارت گرافیکی وجود نداره🤦‍♂️

بنظر شما اصلا ارزش تعمیر کردن داره یا کلا باید به فکر خرید یه کارت گرافیک جدید باشم؟! 🤔

با تشکر از پاسخگوییتون🙇‍♂️

لینک به دیدگاه

بستگی داره داداش شما بفرست گارانتی اواژنگ یا الماس بزنگ بهشون بگو جریان باخرج خودم میخوام تعمیر بشه اونا با دستگاه تست میکنن کجاش به یول خودتون به چوخ رفته اونوقت میفهمی ارزش داره یا نه 

لینک به دیدگاه

گرافیک  از اول دست خودت بوده یا ماین شده خریدی 

ویرایش شده توسط reza21a
لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، reza21a گفته است:

بستگی داره داداش شما بفرست گارانتی اواژنگ یا الماس بزنگ بهشون بگو جریان باخرج خودم میخوام تعمیر بشه اونا با دستگاه تست میکنن کجاش به یول خودتون به چوخ رفته اونوقت میفهمی ارزش داره یا نه 

تو شهر ما به هیچکدوم از این شرکتای گارانتی دسترسی ندارم، کلا جوری هست که مثلا بهشون زنگ بزنم و با هماهنگی کارت رو با پستی چیزی ارسال کنم براشون یا اینکه نه حتما باید حضوری ببرم گارانتی؟

1 دقیقه قبل، reza21a گفته است:

گرافیک  از اول دست خودت بوده یا ماین شده خریدی 

قطعا مثل خیلیای دیگه ماین شده بوده، تقریبا یکسال و نیمی میشه که داشتم و هیچ مشکلی نداشت نه از لحاظ دمایی نه جور دیگه

خیلی یهویی این اتفاق افتاد

لینک به دیدگاه

ن داداش با پست که ولش دیجی کالا باعث شد که افتضاح با تیپاکس بفرس آدرس شو بگیر از خودشون اول زنگ بزن الماس نشد اواژنگ 

از پاور خودت مطمئنی میدونی کاملا سالمه 

ویرایش شده توسط reza21a
لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، reza21a گفته است:

ن داداش با پست که ولش دیجی کالا باعث شد که افتضاح با تیپاکس بفرس آدرس شو بگیر از خودشون اول زنگ بزن الماس نشد اواژنگ 

اوکیه، دمت گرم داداش

پس باید دست به دامان شرکتای گارانتی بشیم🥴

لینک به دیدگاه

ناراحت نشو داداش اینو میگم من اگه بشینم با سگا گیم بزنم ماین شده نمیخرم لامصب چیزی دیگه ازش نمیمونه میفروشن یه خمیر عوض میکنن با یه صفر شویی میدن دست ملت 

گرافیک همیشه صفر خریدم اونم با گارانتی الماس 

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، reza21a گفته است:

ناراحت نشو داداش اینو میگم من اگه بشینم با سگا گیم بزنم ماین شده نمیخرم لامصب چیزی دیگه ازش نمیمونه میفروشن یه خمیر عوض میکنن با یه صفر شویی میدن دست ملت 

اره خب قبول دارم، ولی با بودجه کم و این قیمتای وسوسه کننده کارت گرافیکایی که میزارن برای فروش هر کسی ممکنه ریسک کنه به هرحال😅

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پاور سیستم چی هست ؟ نوسان برق نداشتی ؟

دمای کارت تو بازیها چقدر بوده ؟

شرکتهای گارانتی کننده فکر نکنم براتون تعمیر کنن ولی قبلش تلفنی صحبت کنید و بگید که گارانتی اونا رو نداشته

لینک به دیدگاه

24 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

پاور سیستم چی هست ؟ نوسان برق نداشتی ؟

دمای کارت تو بازیها چقدر بوده ؟

شرکتهای گارانتی کننده فکر نکنم براتون تعمیر کنن ولی قبلش تلفنی صحبت کنید و بگید که گارانتی اونا رو نداشته

پاور FSP Hydro 700W هست

دما هم معمولا بین 65 تا 70 بوده

اگه شرکتا قبول نکنن، پس باید به کی بدم تعمیر کنه؟ شما جایی یا کسی سراغ داری که تخصصی کارش این باشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و عرض ادب

Capture.thumb.JPG.756a2005cde2121ee771515387a06153.JPG

3 دقیقه قبل، Ranger-1 گفته است:

پاور FSP Hydro 700W هست

لینک به دیدگاه

دقیقا ۷۰۰ وات واقعا کمه براش amd خوراکش پاور قویه مثلا میگن پاور پیشنهادی برای این گرافیک ۸۵۰ 

باید پاور ۱۰۰۰ وات داشته باشه 

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، reza21a گفته است:

دقیقا ۷۰۰ وات واقعا کمه براش amd خوراکش پاور قویه مثلا میگن پاور پیشنهادی برای این گرافیک ۸۵۰ 

باید پاور ۱۰۰۰ وات داشته باشه 

والا من چون تو رزولیشن 1080p بازی میکنم و همیشه هم V-Sync فعاله هیچوقت گرافیک زیر لود صدرصد نمیرفته، حتی تو سنگین ترین بازیا بین 70 تا 80 درصد تو لود بوده، بعید میدونم از پاور بوده باشه، از طرفی هم زمانی این اتفاق افتاده که یه بازی خیلی معمولی و نه چندان سنگین در حال اجرا بوده، تقریبا فقط 50درصد زیر لود بوده گرافیک

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خدمت استاتر عزیز

بنده یه فرده ماهر رو میشناسم قبلا باهاش کار کردم

کارگاهش میدون ولیعصر هست اگه تهران هستین

شمارش رو بدم بهتون صحبت کنین باهاش.

ویرایش شده توسط behy
لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، behy گفته است:

سلام خدمت استاتر عزیز

بنده یه فرده ماهر رو میشناسم قبلا باهاش کار کردم

کارگاهش میدون ولیعصر هست اگه تهران هستین

شمارش رو بدم بهتون صحبت کنین باهاش.

سلام

نه متاسفانه تهران نیستم، اطلاع ندارین ایشون قبول میکنن کارت رو براشون ارسال کنیم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
هم اکنون، Ranger-1 گفته است:

سلام

نه متاسفانه تهران نیستم، اطلاع ندارین ایشون قبول میکنن کارت رو براشون ارسال کنیم؟

اگه میخاین شمارش رو بفرستم دفتر و کارگاه داره

قطعا قبول میکنه باهاش صحبت کنین و ماوقعه رو بگین فردا بهش

انشالا مشکل حل میشه

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، behy گفته است:

اگه میخاین شمارش رو بفرستم دفتر و کارگاه داره

قطعا قبول میکنه باهاش صحبت کنین و ماوقعه رو بگین فردا بهش

انشالا مشکل حل میشه

دم شما گرم، ممنون میشم شمارش رو برام بفرستی داداش🙏

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۶/۲۸ در 23:03، reza21a گفته است:

سلام دوست عزیز. باید بگم نظر شما محترمه ولی کاملا اشتباهه. بنده فقط گرافیک ماینی خریدم و تا حالا هیچ مشکلی نداشتم. 470و 480 ماینی داشتم. 570و 580 و 1070ti و p106 و 2060 سوپر و الانم xt5700 دارم . هیچ مشکلی هم نداشتند. همه رو هم از همین انجمن تهیه کردم.از دوستان گل جعفری و گلی و بهرامن و مافی و دیگر عزیزان خریداری کردم.باید بگم اولا گرافیک ماینی باید پلمپ باشه و کارتن داشته باشه. این نشون دهنده اینه که حداقل کارت مال ماینرهای داخلی بوده . گرافیک ماینی البته ماینی داخلی به نظر بنده که حداقل بالای 25 ساله بازی کردم از کامپیوتر 386 و پرنس تحت داس تا الان بهتر از گرافیک یوزر و گیمی هست. حداقل آور نشده در حد خرخره. ماینرهای داخلی به علت کاهش هزینه و کارایی بیشتر کارتها رو در بهترین شرایط نگهداری کردند. اون خطر و ضرری که آورکلاک نسنجیده و آماتور به کارت میزنه ماینر نمیزنه چون ماینر میخواد از کارت کار بکشه و گیمر میخواد لذت ببره. در مورد ماین باید بگم حداقل پاور مورد نیاز کارت تامین بوده و با پاورهای وات پایین و تبدیل برق گرافیک رو تامین نکردند. چون هزینه اضافی نمیخواستند. حداقل در زمانی که تب ماین بالا بود گرافیک خیلی گرون بود حتی تعمیرش سرسام آور بود. پس در بهترین شرایط نگهداری شدن. جایی دیدم طرف کولر خونش آبی بود ولی رو سر کارت گرافیکا کولر گازی گذاشته بود. مشکل اساسی کارت گرافیک به نظرم سه چیزه. اولیش عدم استفاده از پاور مناسب. پاور باید حداقل 100 تا 200 وات از مصرف سیستم بالاتر باشه . تعمیری نباشه و از برند معتبر باشه. دومیش آورکلاک ناشیانه و آماتور هست که کارت رو به چوخ میده. بنده تا اومدم یاد بگیرم دو سه تا کارت به فنا رفت. سومیش استفاده از نرم افزارهای تست به مدت زیادتر از تحمل کارت هست. الکی فورمارک میزنید یا تری دی مارک و یا ... که چی بشه. حد تحمل کارت همون بنچمارک چند دقیقه ای هست که نشون بده سالمه. بعضا بعضی ها میزنند مدت زیاد و در دفعات تست بشه. پدر کارت رو در میاره فورمارک. کارت تو بازی باید جواب بده. بیشتر علت خرابی کارتها مال همین فورمارک هست. انگار نیسان که ظرفیتش دو تن هست پنج تن بار بزنی توش تاب بخوری تو شهر.

در حقیقت باید خدارو شکر کنیم که تب ماین خوابیده و این همه گرافیک رده بالا در پایین ترین قیمت به دستمون رسیده تا استفاده کنیم وگرنه الان باید با gt730 گیم میزدیم یا نهایتا 1050. الانم بازار پر از کارت ماینی هست با قیمت مناسب. بعضی دوستان دیدم تاپیک میزنن فلان گرافیک رو اعلام میکنن ماین نشده و دو برابر قیمت میخوان بفروشن. البته شاید کسی پیدا بشه بخره ولی به نظر من دارن وقت خودشون رو تلف میکنن. تشخیص این که کی راست میگه کی دروغ مشکله چون بازار پر از گرافیکهای ماین شده هست. 

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...