رفتن به مطلب

خاموش و روشن شدن خود به خود سیستم به صورت رندوم بدون خطا یا بلو اسکرین

سید دیوانه
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بعد از چند ساعتی که بازی میکنم سیستم گاهی اوقات ریستارت میشه. دمای کارت گرافیک و سی پی یو هم چک کردم اوکیه و مشکلی نیست. البته فایل های حیاتی ورجیستری ویندوز معیوب شده بود و ویندوز اپدیت نمیشد. تنبلیم اومد ویندوز رو عوض کنم مجبور شدم با windows update assisstant اپدیت ویندوز ۱۰ رو دستی  دانلود و نصب کنم .Xmp رو هم به صورت پیشفرض xmp profile  فعال کردم. مشکل از کجا میتونه باشه؟

اپدیت: تا چند روز پیش فقط موقع بازی یا لود سنگین اینطوری میشد اما اخیرا داخل ویندوز که دو دقیقه از بوت نگذشته هم رندوم خاموش روشن میشه هر گاه هم روشن میشه اول چراغ زرد مادربرد روشن میشه بعد سفید ( مادربرد z590 msi). و سیستم میاد بالا. با یک رم هم اینطوری بود در اسلات های مختلف تست کردم. به اتصالات پاور شک کردم که کابلی شل وصل شده باشه.همه رو سفت کردم. درست نشد. پاور هم msi a850 یک سال و سه ماهه خریدم.مشکل از کجا میتونه باشه؟ توی event viewer  ویندوز هم critical kernel با کد 41 نشون میده. ریستارت شدن سیستم هم طوری هست هست که کلا خاموش میشه بدون هیچ خطا مثل موقعی که برق بره. بعدش روشن میشه بعد دو ثانیه

ویرایش شده توسط دلی سید
لینک به دیدگاه

سلام از اول یه ویندوز بزن . اگه درست نشد میتونه از پاور باشه

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است:

سلام از اول یه ویندوز بزن . اگه درست نشد میتونه از پاور باشه

از کجا میشه مطمئن شد که مشکل از پاوره؟

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، دلی سید گفته است:

از کجا میشه مطمئن شد که مشکل از پاوره؟

یه پاور دگه بزار تست کن

لینک به دیدگاه

اگر تنبلیت میشه ببر بیرون تعمیر کار معتبر برات مشکل رو حل کنه.

لینک به دیدگاه

اپدیت: تا چند روز پیش فقط موقع بازی یا لود سنگین اینطوری میشد اما اخیرا داخل ویندوز که دو دقیقه از بوت نگذشته هم رندوم خاموش روشن میشه هر گاه هم روشن میشه اول چراغ زرد مادربرد روشن میشه بعد سفید ( مادربرد z590 msi). و سیستم میاد بالا. با یک رم هم اینطوری بود در اسلات های مختلف تست کردم. به اتصالات پاور شک کردم که کابلی شل وصل شده باشه.همه رو سفت کردم. درست نشد. پاور هم msi a850 یک سال و سه ماهه خریدم.مشکل از کجا میتونه باشه؟ توی event viewer ویندوز هم critical kernel با کد 41 نشون میده. ریستارت شدن سیستم هم طوری هست هست که کلا خاموش میشه بدون هیچ خطا مثل موقعی که برق بره. بعدش روشن میشه بعد دو ثانیه

لینک به دیدگاه

دوستان ویندوز هم عوض کردم مشکل رفع نشد. در ضمن یه صدای ریز ممتد نویز مانندی  از کیس درمیاد جدیدا. نمی دونم از پاوره یا از گرافیک

ویرایش شده توسط دلی سید
لینک به دیدگاه

مشکل به احتمال خیلی زیاد از پاور هستش.

موضوع پاور رو جدی بگیرید.

لینک به دیدگاه

هم اکنون، omrani1055 گفته است:

مشکل به احتمال خیلی زیاد از پاور هستش.

موضوع پاور رو جدی بگیرید.

آخه پاور از مدل های جدید msi هست. msi a850gf . خیلی ها هم تعریف کردن چه تو بررسی ها چه تو این فروم. توسط Cwt هم تولید میشه همون که پاور های کورسیر رو میزنه. یک سال و سه ماه هم بیشتر نیست خریدم. قدیما گرین داشتم 7 سال عین بنز کار کرد . آخر هم فروختم با این که سالم بود. واقعا یعنی msi اینقدر داغونه؟

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، دلی سید گفته است:

آخه پاور از مدل های جدید msi هست. msi a850gf . خیلی ها هم تعریف کردن چه تو بررسی ها چه تو این فروم. توسط Cwt هم تولید میشه همون که پاور های کورسیر رو میزنه. یک سال و سه ماه هم بیشتر نیست خریدم. قدیما گرین داشتم 7 سال عین بنز کار کرد . آخر هم فروختم با این که سالم بود. واقعا یعنی msi اینقدر داغونه؟

نه دوست من اصلا ربطی به داغونی یه برند نداره. این تیپ موارد پیش میاد در هر صورتی. در مورد برندهای بزرگ به مراتب کمتر ولی نه اینکه صفر باشه.

حالا نمیشه گفت صد در صد از پاوره. ولی احتمالش خیلی زیاده. به نظرم بدید تست بگیرن ازش.

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، omrani1055 گفته است:

نه دوست من اصلا ربطی به داغونی یه برند نداره. این تیپ موارد پیش میاد در هر صورتی. در مورد برندهای بزرگ به مراتب کمتر ولی نه اینکه صفر باشه.

حالا نمیشه گفت صد در صد از پاوره. ولی احتمالش خیلی زیاده. به نظرم بدید تست بگیرن ازش.

در ضمن در این بین یک بار هم که خاموش شد دیگه روشن نشد هر چقدر دکمه پاور رو زدم. اما بعد 5 دقیقه دوباره خود به خود روشن شد. با توجه به این میتونه از پاور باشه؟

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، دلی سید گفته است:

در ضمن در این بین یک بار هم که خاموش شد دیگه روشن نشد هر چقدر دکمه پاور رو زدم. اما بعد 5 دقیقه دوباره خود به خود روشن شد. با توجه به این میتونه از پاور باشه؟

بله خب

واقعا اولین چیزی که به ذهن میاد پاوره.

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، omrani1055 گفته است:

بله خب

واقعا اولین چیزی که به ذهن میاد پاوره.

اگه مانیتور رو آن بورد وصل کنم و با سیستم کار کار کنم مجددا ریستارت کرد می تونم مطمئن بشم که از کارت نیست یا باید کلا کارت گرافیک رو از برد جدا کنم؟

لینک به دیدگاه

اگه گرافیک آنبورد دارید تست بدی هم نیست.

ولی به نظرم باید کابل پاور کارت گرافیک رو جدا کنید. بعد تستون رو انجام بدین.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، omrani1055 گفته است:

اگه گرافیک آنبورد دارید تست بدی هم نیست.

ولی به نظرم باید کابل پاور کارت گرافیک رو جدا کنید. بعد تستون رو انجام بدین.

البته الان یه چیزی یادم اومد. من قاب کیس رو که یکماه پیش عوض کردم. دو تا فن Argb و دو تا هم ماژول رم ddr4 به سیستم اضافه کردم و پاور هم 850 واته. ایا به خاطر کافی نبودن پاور نباشه؟

مشخصات سیستم

11700k
z590 msi gaming edge

4*8 ddr4 ram
rtx 3080 10gb
6*argb fan
240 aio
2* 1tb ssd
2*hdd
.
البته فقط دو عدد رم و دو عدد هم فن argb اضافه شده. هارد hdd یک ترابایتی هم با 4 ترابایتی عوض شده.
الان میزان مصرف این سیستم چقدره؟ ایا 850 کافی نیست؟

لینک به دیدگاه

میزان مصرف کافیه. مگر این که آورکلاک کنید. توان اسمی پاورها 20 درصد بیشتر از توان واقعی هست. پاور 850 وات میتونه تا 850 وات برق بده ولی نه دائم. احتمال این که شما از توان اسمی پاور دایم استفاده کرده باشی و به قطعه‌ای از پاور فشار اومده و نیم سوز شده و داغ میکنه هست.احتمال زیاد از پاور هست دوست عزیز . من همین مشکل رو داشتم که ریست میشد و چند دقیقه روشن نمیشد. بعدم پاورم بو کرد و بعد هم دود و خاموش کردم. البته امکان داره از قطعات دیگه هم باشه. بیشتر یه چیزی داغ میکنه و سیستم تو فلان دما خاموش میکنه. حالا یا پاور یا مادربرد یا سی پی یو یا گرافیک

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

49 دقیقه قبل، blooder گفته است:

میزان مصرف کافیه. مگر این که آورکلاک کنید. توان اسمی پاورها 20 درصد بیشتر از توان واقعی هست. پاور 850 وات میتونه تا 850 وات برق بده ولی نه دائم. احتمال این که شما از توان اسمی پاور دایم استفاده کرده باشی و به قطعه‌ای از پاور فشار اومده و نیم سوز شده و داغ میکنه هست.احتمال زیاد از پاور هست دوست عزیز . من همین مشکل رو داشتم که ریست میشد و چند دقیقه روشن نمیشد. بعدم پاورم بو کرد و بعد هم دود و خاموش کردم. البته امکان داره از قطعات دیگه هم باشه. بیشتر یه چیزی داغ میکنه و سیستم تو فلان دما خاموش میکنه. حالا یا پاور یا مادربرد یا سی پی یو یا گرافیک

سلام. البته الان دو تا فن و دو تا ماژول رمی که اضافه کرده بودم برداشتم ولی باز سیستم ریستارت کرد. پس مشکل از عدم کفایت توان پاور نیست. البته یکی تو دیجی کالا زیر مدل ۶۵۰ وات پاور من کامنت گذاشته که بعد از ۴ ماه pg پاور مشکل پیدا کرده. منظورش رو از pg ندونستم

لینک به دیدگاه

منظور بازدهی واقعی پاور هست. پایین بودن آن یعنی همون که بالا گفتم توان اسمی از توان واقعی پایین تر هست. یعنی شما پاور 850 وات اسمی خریدین که نهایتا 400تا 450 وات واقعیش هست. به شخصه غیر از برند گرین چیز دیگه ای نمیخرم. البته همین گرین هم هرچی پیش میره داره مثل برندهای دیگه میشه. حداقل تو پاورهای زیر 1000 واتش که همینه. 850 واتش در اصل 650 وات هست. از برند گیگا و چندتا برند دیگه پاور خریدم اصلا چنگی به دل نمیزدند. بسیار سبک بودند برا همین عوض کردم. به نظرم ورژنهای قبلی گرین از جدیداش خیلی بهترن. الان من پاور 530eud گرفتم سوخت. مصرف سیستم طبق سایت خود گرین 370 وات بود. در حالی که 380 داشتم با تبدیل به گرافیک های اند وصل بود با 2700k  که تا 5 گیگاهرتز آور شده بود  بالای پنج سال مثل ساعت کار میکرد.

لینک به دیدگاه

خنده میکنی. آقای هاشمی........عزیز این پی جی که دوستمون گفته تو  دیجی کالا دیدم گفتن. اون پی جی که شما فکر میکنی یا پاور گود نیست. تو تستر آنالوگ نشان دهنده وات واقعی پاور هست. منظور از این که گفته پی جیش پایینه یعنی وات واقعیش پایینه. 

Screenshot_۲۰۲۳-۰۹-۲۶-۲۰-۴۹-۰۱-۳۱۵_com.android.chrome.jpg

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

درود
خاموش شدن یا ریست شدن ی چیزه ب صورت رندوم
اما بلواسکرین ی چیزه دیگست عزیز کلا
ببین کارت خیلی سخته تو عیب یابی ها اینطوری اما
بهترین کار اول از همه خمیر زیر سی پی یو و گرافیک رو چک کن
بعد اون حتما گرافیکت رو یک سرویس بکن اللخصوص ترمال پدهارو و یادت باشه ک زخامتش درست باشه و جنسش مرغوب(اگر ماینی خریدی )
بعد از اون برو سراغ پاور با یک پاور دیگه تست کن ببین وضعیت چیه
بعد از همه ایناها اگر مشکل همچنان پابرجا بود
کل سیستم رو از داخل کیس در بیار تمامی اتصالات رو چک کن سیستم رو گردگیری کن اللخصوص اسلات گرافیک و اسلات رم هارو و پاورت رو
بعدش از دوباره سیستم رو ببند ببین وضعیت چیه
قبل از همه ایناها دمای گرافیک و سی پی یوت رو حتما چک کن
منم مشکل شمارو داشتم کیس عوض کردم پاور عوض کردم اخر فهمیدم مشکل از ترمال پد های گرافیکه ...!!!

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

18 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

درود
خاموش شدن یا ریست شدن ی چیزه ب صورت رندوم
اما بلواسکرین ی چیزه دیگست عزیز کلا
ببین کارت خیلی سخته تو عیب یابی ها اینطوری اما
بهترین کار اول از همه خمیر زیر سی پی یو و گرافیک رو چک کن
بعد اون حتما گرافیکت رو یک سرویس بکن اللخصوص ترمال پدهارو و یادت باشه ک زخامتش درست باشه و جنسش مرغوب(اگر ماینی خریدی )
بعد از اون برو سراغ پاور با یک پاور دیگه تست کن ببین وضعیت چیه
بعد از همه ایناها اگر مشکل همچنان پابرجا بود
کل سیستم رو از داخل کیس در بیار تمامی اتصالات رو چک کن سیستم رو گردگیری کن اللخصوص اسلات گرافیک و اسلات رم هارو و پاورت رو
بعدش از دوباره سیستم رو ببند ببین وضعیت چیه
قبل از همه ایناها دمای گرافیک و سی پی یوت رو حتما چک کن
منم مشکل شمارو داشتم کیس عوض کردم پاور عوض کردم اخر فهمیدم مشکل از ترمال پد های گرافیکه ...!!!

سلام. من کارت گرافیک رو به صورت اکبند خریدم و استفاده چندانی هم ازش نکردم. سیستم هم دو ماهی میشه با کیس جدید اسمبل کردم و این مشکل فقط ده روزه که ایجاد شده. سیستم گاهی اوقات توی بوت وقتی داخل ویندوز نرفته هم ریستارت میشه که بعید میدونم به کارت گرافیک ربط داشته باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
1 دقیقه قبل، دلی سید گفته است:

سلام. من کارت گرافیک رو به صورت اکبند خریدم و استفاده چندانی هم ازش نکردم. سیستم هم دو ماهی میشه با کیس جدید اسمبل کردم و این مشکل فقط ده روزه که ایجاد شده. سیستم گاهی اوقات توی بوت وقتی داخل ویندوز نرفته هم ریستارت میشه که بعید میدونم به کارت گرافیک ربط داشته باشه.

به غیر دیسکی که روش ویندوز هست احتمالا ssd بقیه موارد از سیستم جدا کنید

کارت گرافیکو از سیستم برداید و با آنبرد تست کنید رم هم بهتر بود دو تا 16 میگرفتید

بعدش رمها رو بردارید و به صورت تکی رو اسلات های مختلف تست کنید

اگه سیستم در حالت بیکاری یا کم بار خاموش میشه مشکل از دما نیست

اینا رو تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید

اگر از اینا نبود مورد بعدی پردازنده و خم شدن پایه ها یا سفت بستن کولر ...

لینک به دیدگاه

شوما کیس ببر بیرون اول با پاور تست کن اوکی نشد بچسب به گرافیک بعدش هم مادربرد 

لینک به دیدگاه

49 دقیقه قبل، دلی سید گفته است:

من نگفتم 100 درصد مربوط ب گرافیکه 
و گفتمم ک متاسفانه ی مشکلی هست ک پیدا کردنش خیلی سخته 
ممکنه از هر قطعه ای باشه حتی مادربرد ...!!!!
باید یک یک قطعات رو اعم از کوچیک و بزرگ چک کنی با یک سیستم دیگه تا مشکل در بیاد و ویندوزت بوت شه
اما اینکه شما نوشتی قبلا میومده بالا الان حتی بوت نمیشه
چند حالت داره
یکیش مادربرده
یکیش هارد یا اس اس دی ک روش ویندوز نصبه
یکیش پاور هست
و کمترین حالت گرافیکه
اگر انبرد داری گرافیک بدون گرافیک ی تست بکن ببین چی میشه

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

با پاور دیگری سیستم رو تست کنید. اگر کارت 3080 شما 2 تا سوکت 8 پین میخوره، 850 وات کافیش هست، اگر 3 تا 8 پین میخوره، با پاور 1000 وات تست کنید.

هرچی هست، از پاوره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...